• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Tak byla jsem u susedy a mam vse naskenovane, pokecali jsme, mimochodem to je ta co jsem ji nabourala :grinning:
Jinak maty snedl mrkvicku , uz tri dny nekakal a ted nez jsem prisla od ni mel sileny zachvat nevim jestli od zubu, nebo z toho ze se nemohl vykakat tak jsem mu pomohla trubickou a pak pridrzet nozky a mael prujem ach jo...asi to bude souviset i se zubama.
Ted spinka milacek.
MM seka travu a ja konuju :grinning:
Majdi javor, nehrotme situaciu :grinning:
zastera z pitevny me pobavila :grinning:
Jj sedacka je super, Petis mi se zda ten velky rozptyl ze nemuze byt dobry v tom ze dite v ruznem veku a vahove kategorii potrebuje preci jen malicko neco jineho. ja budu teda kupovat tu do 18kg :wink:
5. čer 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Novi tak puštěný kotoutek funguje hlavně na mě. Pustím vodu a letím cikat. :grinning: Ono ta moč by nebyla problém, tu jednu zkumavku v pohodě naplním, páč do té můžu přelít, ale do té druhé tu moč musím nějak chytit. Však to znáte kdo kdy dával moč do steril. zkumavky.
peti teda to je drzost! Já bych je hnala, to mi ani neříkej, nebo se naštvu, monopoláci za*ebaní :angry: takže se milostdáma nebude namáhat, však a proč? Já bych ji hnala, normálně volej na počtu a chtěj vedoucího. Mno tohle mi udělat.. :angry: pak hoď info jestlis nějak pořídila.
Ale tak zas koule na oběd spravily náladu co? :grinning:

talls ty ožralo vstávej :grinning:
5. čer 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis a s tou postackou..tak doporucena posta je to proto aby ti to doporucila a musi nekdo podepsat papir o prevzeti balicku, tak nechapu jak muze davat doporucene dopisy jen tak do schranky, to bych teda vitr udelala :angry:
5. čer 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honzík se vzbudil po druhé, zesrajděný. jsem zvědavá kdy se konečně vyspí, nebo večer bude protivný jak vřed na pjerdeli.
Peti supermámy jo? :grinning: to chce cvik, víš jak běhám jako hadr na holi jen abych všechno stihla? :sweat_smile:
5. čer 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co ja bych za to dala, kdyby se matysek poradne vykajdil :wink: milacek muj. vubec nevim co ho trapi ze mel takovy zachvat. nechce si nechat namazat ani dasenka nic ach jo, jsem z neho smutna :frowning2:
5. čer 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lobka...hra pat a mat...ty jo, odebrat prckům moč, to je hra...
Petis, gratulka k výročí!!! Bylo něco? Kytí, večere....my budeme mít výročí 7 let vztahu 29.6, a den poté 3 roky od svatby....:slight_smile:
Lobka, jojo, bude kočárek, stolička a ještě pár volovin....už se těším jak malý dítě...včera jsem viděla tu scout korbu nacvalkou na podvozku a vypadá to bohovsky, fakt supersky, moderně....už se těším na druhé mimi, až ho v tom vyvezem....možná tu korbu zkusím ještě na tobim, jestli se do ní vleze:slight_smile:

Petis, by mne mrsklo, kdyby mi volal kámoš, že potřebuje odvézt z akce....abych se kvůli tomu pakovala s dítětem...nebo jsi ji nechala doma s babi?

Lao, takže Víťula takhle zlobil mamku v noci, jo??? No, jo, chce si zařádit, lumpík...proč ne, v noci je to nejlepší:slight_smile:

Sami, ty žjo, takhle jste nakupovaly i s Málinkou, jo???? A co si koupila, parádnice jedna malá:slight_smile:...a jakou židlu jsi viděla naživo??? Líbila??? Já jsem nadšená z toho polohování, fakt se do ní může dát i tak 4 m mimi....a ten polstr je měkoučkej:slight_smile:...Jo a na takovou kost (tož jako lichotka:slight_smile:) jako seš ty se nakupuje jedna báseň, viď....kraťásky a tak....velikost 34?

Megn, vy taky chytáte moč??? To kvůli té ledvince, co??? Ale určo to bude v cajku...jen hlídat...

Weli, ta sedajda je moc krásná!!! Koukala jsem na tuto v krámě, vypadá fakt dobře...líbí se mi i ta CHIcco, ale tato je jakoby posazená výš a prý to děti mají rádi, že líp vidí z okýnka...ty barvičky super.

Momou, teda vy máte nabito...určo se ale najde skulinka, kdy oslavit Aničky narozky...to by jí určo bylo líto, kdyby ne...

Lobka...nakupování NExt, to je mánie, viď...ale budete kočičáci všici...:slight_smile:

Nikule, ty jsi s tím sladkým jak já...:slight_smile:...ale hezky jsi nám to rozepsala...já zas včera neodolala milce 300 g za 44.90...no, že jo...

Petronuska....teda jako vstávat ve 12 h´jo......supriš, ale ty kočky, co vstávají v 5 ti asi závidí:slight_smile:

Petis, přesně, ja píšou holky, doporučené musíš pošťačce podepsat, takže nepřichází v úvahu, že ti to někde nechá za dveřma...!!!!! Max ti hodí lístek, že si to můžeš vyzvednout na poště!!!

Jinak Tobísek je pusinka....spinkal celou noc, tak nechal svou ožralou matku v klidu, ale ráno jsem se vzbudila sama, protože MS se zachovala jako pěkná sviňa a jala se dělat neplechu, tak jsem musela na vecošku a pak se vrátím a Tobi očka otevřený, tak jsem mu šla udělat mlíko a pak asi za půl hoďky jsem ještě zkusila, jestli nezachrupne, dala jsem si ho vedle sebe do postele a zachrupli jsme oba a vstávali jsme v 10.15...jupí, jako za starých časů...pak si tu hrál a povídal, dělali jsme kraviny, já mu povídala říkanky bramboru a eskymáky a dělai jsme letadlo..no, blázinec jako hrom....pak jsme cvičili a zas řev, fakt si myslím, že dělám něco blbě...někdy mi přijde, že má tu spodní nožičku, na který si má jakoby sedět, na tom kolínku, zkroucenou pod sebe moc...uf, až jsem se lekla, jestli jsem mu neublížila, noha skoro odkrvená...chudáček...ale Tobi je šikulín, už si ty kolena rve pod sebe, že by chtěl lézt...
Ted uvažuju, jestli půjdu volit, nebo ne...
5. čer 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni kdyby tak člověk věděl jak jim pomoct, nebo co je trápí..
5. čer 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaaaaaaaaaa majdi Talls te slysela a hned vyskocila z pelechu :grinning: snad bez kockoviny :grinning:
Majdi jj kdyby clovek vedel, bobinek , ma uplne uplakane ocicka :frowning2:
5. čer 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, holky, když už jsme zas u toho srajdění....mají vaši mimínci v hovňajzu taky takový bílý kousky??? Nevím, jestli to je dobře, nebo blbě, nebo je to jedno.....

Volala jsem taky Dr, jestli nám potvrdili tu alergii na kravský mlíko, tak prej ne, supeeeeerrrrr! Ale prý mu mám ještě dávat to alergy mlíko....sakrble, já včera už zas koupila to HA (to je sice protialergický, ale ne na bílkovinu kravskýho mlíka)....Tak jsem to na sebe práskla a Dr jakože teda jestli se něco stalo...a já že ne, Tobi kajdí max 1x za den a hustota OK....prý by se měl udělat nějaký test...jakože to zkusit a vlastně že jsem ho tím teda jako udělala...tak nevím....
Minule říkala, ať mu už zkouším příkrmy, tak to dělám, doufám, že zas za týden , až jdem do poradny, nebude říkat, že jsem ještě neměla...
5. čer 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
talls na RHB ti Tobík nepláče, pláče? Určitě neděláš nic špatně, jen prostě ty dětičky to nemaj rády. Mno my necvíčíme, tak třeba kecám, nevím. Ale myslím, že určitě jim to proti srsti bude.
Milka 300 gramů a na posezení? :grinning: já jsem taky také prase co všecko spase :grinning:
volby, toť otázka.. Mám nemám? Asi nepůjdu, je to banda ať už je u koryta kdokoliv..
Jo moč kvůli ledvince :wink:
5. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls urcite nedelas nic spatne mam kamosku ktera cvici s holcickou a taky ta mala u toho pekne place, proste pro ne je to neprijemne, jak maji delat pohyb ktery nechteji a delas ho vlastne nasilim za ne ty, takze si myslim ze jsi sikulka velika :wink:
Sami byla nakupovat s Malinkou? asi Andy ne? :grinning:
Super ze alergie se nepotvrdila, to my mame jeste zustat porad u mlika alergy. ach jo.
zitra bude zase mrkev, snad nebude mit zase krece. holky chteji vam po jidle jeste mliko? mi maty tim ze snedl celou sklenicku nechtel ani kapku. jsem zvedava kdy bude mit hlad :unamused:
5. čer 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ha ticho, tak já jdu ryhcle něco doma podělat
talls Honzík co má tak hlavně řídkou stoličku a obsah je takový všelijaký, pořád vaječina, někdy takové hleny, někdy se stane jakoby takové lněné semínko, ale bíle. To ti nevím.
Super s kravským mlékem!

Honzík má natekléa červené pravé víčko.. myslíte že třeba jen nějaká reakce na něco třeba? Má to tak 3 hodiny :confused: havěť tady žádná nelítá, štipanec asi ne.. ale mi se občas stane, že mi vyskočí svědivá červená vyrážka na obličeji jako alergikovi...
5. čer 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar matky!
koukám že tady to zase ede..tak jsem to trochu prolítla..

Weli teda ta sedačka je náááádhernáááá :dizzy_face: ta cena teda už tak ne ale za takovou krásu..a Maxi cosi vyhrávaj všechny bezpečnostní testy, tak to by člověk neměl na takové věci šetřit a snad tahle druhá sedačka vydrží na dlouko když už je až do 18ti kg....

my mm říkal že teď zase studoval nějaké bezpečnostní testay sedaček atd. a že našel info, že pokud nemá dojít k život ohrožujícím zraněním dítěte ve věku těch našich prďolů tak výsledná rychlost srážky nesmí přesáhnout 30km/h no fakt hnus :frowning2: to pokud si dobře pamatuji z fyziky ve chvíli nárazu nesmí obě auta jet víc než 15km/h

Andy - jedeme do Třeboně už se děsně těšim, chtěli jsme do Nového města ale v tom našem hotelu od nového roku zakázali psi a přes to vlak nejede..tak jedeme sem www.mlynsky-dvur.cz když jsme tam byli naposled tak nám tam Bernášek skočil do stavidla (byl ještě štěně) a když ho mm tahal tak už musel ruku ponořit až po loket protože pes už nemohl a šel ke dnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak doufám, že teď nebude mít podobný blbý nápady!

Nik - týýýý jo zamaskovat stopy jooo :grinning: :grinning: :grinning:

Talls - se těšíš na balíček :dizzy_face: já taky dneska mi přišel mail že je na cestě - objednala jsem ty golfky - říkám mm, že sem si jako předvybrala tyhle a jedna koníkovka co má všechno šíleně podrobně nastudovaný a než něco koupí tak je to skoro porod mi je vychválila a že, takže bych to neřešila a šla do nich :grinning: a mm že prej jestli ty si řekla že dobrý tak je berem :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
5. čer 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls - bílé kousky jsou normální :wink:
5. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jumi a jake golfky? a co rika tva konikovka na autosedacku? neeeeeeeeee ja jsem rozhodnuta :grinning:
5. čer 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tals: Mám pocit, že jedinej, komu je to líto, jsem já. Anička si to ještě neuvědomuje. My jí stejně jen koupíme nějakou postýlku (aby jí vydržela tak do 15) k tomu dostane deku, polštář, povlečení (od sestry). Dnes bude mít dort se svíčkou. Jinak už dopředu dostala kolo :wink:
5. čer 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
wel - tak se Talls zeptej co na ni říká :wink: ..já jsem koupila tyto: http://www.chiccocz.cz/index.php?level=juvenile&subkat=302&kod=61613&od=0
5. čer 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. čer 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jumik: Krásné golfáče. :dizzy_face:
5. čer 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele holky mám dotaz..Soňule začla strašně strkat kolínka pod sebe a i na nich péruje..má takové hnízdečko (http://www.galt-pro-deti.cz/pic/uvod/uvod2.jpg) a co v něm poslední dobou dělá..no Malina je proti ní ztělesnění cudnosti navíc se bojím aby při těch přírazech nevylétla po hlavě..tak jsem z toho byla dost zmatená, že by se jako asi měla nejdřív plazit a ona už trénuje na lezení a teď jsem našla tohle:

Druhý půlrok: expanze do prostoru

Ve druhém půlroce života se kojenci otevřou nové možnosti. Z bříška na záda a naopak se již kulí bez problémů a některá vynalézavější miminka zjistí, že „válením sudů“ se mohou i přemisťovat. Sice náročně a zdlouhavě, ale mohou. Brzy začíná být schopno sedět, čímž se mu okolí představuje ve zcela jiné perspektivě. Začátky pohybu po prostoru jsou nenápadné. Miminko se nejprve točí do stran kolem své osy. Přitom objevuje, že své tělíčko může posunout i vzad a posléze vpřed.

Má-li kojenec možnost pobývat na bříšku na hladkém podkladě (parkety, plovoucí podlaha), zpravidla zjistí, že se může plazit. Tento objev udělá zhruba okolo osmého měsíce, ale některé šikulky i mnohem dříve. Zpočátku jen tahá ručkama tělíčko za sebou, později přidá i akci nožiček.

Pokud podklad neklouže, miminko musí najít jiný způsob pohybu – lezení. Začne tím, že se naučí podsunout kolínka pod tělo a odtud je už jen krůček k lezení. A tím končí mateřská bezstarostnost, protože i lezoucí děti jsou neuvěřitelně rychlé.

Zhruba od desátého měsíce se kojenci zkoušejí postavit a s oporou se jim to postupně daří. Přibližně měsíc trvá, než se dopracují od stání s oporou k prvním krůčkům, samozřejmě také s oporou. Často děti, které brzy lezly a plazily se, začínají chodit později. Nemají totiž takovou potřebu učit se nový způsob pohybu, když si všude doběhnou po čtyřech. Naopak děti, které téměř nelezly, začínají často chodit brzy. První krůčky ale většinou můžete očekávat okolo dosažení jednoho roku věku.

znamená to že se plazit vůbec emusí? a že pokud teda máme totál všude koberce tak nejspíš ani nebude?
5. čer 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jumik: Anička se mi vůbec neplazila a rovnou začala "bobovat" (to jak péruje na kolínkách) a pak lezla a to jí nebylo ještě půl roku. Moje sestra třeba vůbec po čtyřech nelezla. Jen se plazila a pak nejdenou chodila. :wink: Tak Soňule asi bude za chvíli zdraht po čtyřech :grinning: Ale já bych jí asi raději vyndala z toho krásnýho hracícho hnízdečka, aby nepadla na obličejík.
5. čer 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a sestra se plazila i když jsme všude měli jen koberec :grinning:
5. čer 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
momou - já u ní sedím když je v něm na bříšku a hlídám..když ji tam chci nechat bez dozoru tak ji dám na záda a ona tahá ty zvířátka nahoře a nebo kope nohama...na břichu tam fakt bez dozoru nechat nejde..ona by totiž na ten obličej nepadla..ale normálně by na férovku vylítla jaký jsou to rány :zipper_mouth: a že by si obrousila nos o koberec fakt nechci riskovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. čer 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jumi, Riška nelezl. Je pravdou, že jsem ho dávala do chodítka :unamused: , tak neměl moc potřebu se učit lézt. Chodit začal 2 dny před 1.narozeninami. Janka chodítko mít nebude.

Majdi,a neškrábl se nehtíkem?
5. čer 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky pomoooooooooooooc maty porad rve, spise tak plae a stena i na rukach, myslim ze ho urco neco boli ale co? muze ho treba i z te mrkve nejak bolet brisko? :frowning2: ja mu chci pomoct ale co ho boli? :frowning2:
5. čer 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jumík , to jsi mne pobavila s těma golfkama, že jsem jako hlavní slovo do pranice :grinning: ...ale fakt, já na ně slyšela jen samou chvlálu a to jak od prodejců, tak od ženskej, co je mají...jen jedna trochu blbost...když jsou sklopené do lehu, nedáš nic velkýho do košíku , protože po stranách jsou jen takový malý otvory...ale co by člověk od golfek chtěl....já do nich časem půjdu taky...líbí se mi tmavě modrý z loňský kolekce nebo i ty antracitový z letoška....nebo chelsey - ty modrošedý pruhovaný...a aby byly případně ještě skladnější, dají se velmi jednoduše vyndat ty přední kolečka :slight_smile:

Weli, tvojí sedačku opravdu schvaluji, je super. Jen ta cena teda...Prej nejkvalitnější je Romer, pak Maxi cosy...ale myslím, že je to srovnatelný...z těch levnějších bych šla do té chicco...jinak jsem se nepídila, do takových těch Baby point a tak bych se bála, že kdyby fakt byl náraz, že se to rozsype...

Tobi se taky začíná poplazovat...ale zato se nechce otáčet na záda.... :frowning2: ...Jumík...dík za info o tom bílým ve stolici...to máš vyčteno, nebo od Dr.?...Já teď nevím, jestli nejsem blb, že jsem mu přestala dávat to alergy mlíko...dávám to HA....no, snad to bude OK...
Dnes dostal trochu mrkvičky první lžičky....a chutnala, jupí, takže příkrmy rozjedem naplno...dala jsem mu asi třetinu, zítra dojede zbytek....a k tomu 150 mlíka...zatím to bylo na rozjezd...až sbaští celou sklenku, mlíko mu k tomu už nedám....snad je to dobrý postup....

Tak jdu zas na týrání svěřené osoby :wink:
5. čer 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls - načteno a Soňule má bílé cáry téměř furt už od narození, takže já spíš váhám, když je nemá...

sedačku chicco bych se zas bála já..mm říkal, že ta dopadla tragicky vtěch testech
5. čer 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jumik: Saňa se tam nemá jak otočit, když je na zádech?

Holky, mě tu normál bavíte, jak z lehka zkoušíte příkrmy. Mladej mi normálně nechce mlíko :grinning: Mrkev, zeleninu, ovocný přesnídávky, a jogurt ...... to v něm mizí. Ale mlíko mi tu srká po kapkách.
5. čer 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi já ti nevím, teď se vzbudil, jdu na něj s nadějí že to tam mít nebude a teda má :confounded: nevim jesti se škrábl, ale napuchlé to víčko a červené má
Leni co radit, asi vydržet :frowning2:
golfky chicco má Puzzi, tak ta může podat reference.
Jumi zajímavý článek s tím plazením a lezením. Takže je teda možné že Sonička se plazit nebude, ale kdo vi.
Pospi proč néé Janča a chodítko?
5. čer 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
momou to chce ten řízek :grinning:
5. čer 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek