• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Dobre ranko, jak se vsichni mate?
Zatim jsem vas nedocetla za celej vikend, neni casu. Tak tedka aspon pisu, ze je vsechno dobry a mame se super. Mamka se nemuze nabazit Jaydiho :slight_smile: Chodivame ven, kecame a porad neco se deje. Dneska vypada, ze bude krasne, tak pojedeme nekam na vylet.
V sobotu jsme byli (jen ja a Ray) u kamosky na oslave 30tin. Bylo to super. Meli i prase, tak jsme se vsichni pekne nadlabli. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Novinka u nas. Jaydi dela pa pa rucickou a taky paci paci sam :grinning:

Zkusim po castech docist. Tedka jsme maleho uspali v kocarku. Jeste teda neni ani 8 hodin a ja jsem vzhuru :astonished: ale citim se vyspana :slight_smile: Prdola vstanul uz pred 6. Jinak vecerni usinani je porad tak nejak stejne. Vcera jsem ho prevratila 56x nez konecne usnul :angry: Jsem to schvalne pocitala.
13. črc 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno
Holky, za chvíli letíme na vyndání stehů a na kontrolu. Doufám, že bude vše OK. Jinak pohled na stojícího Kubíka byl fakt super :dizzy_face: jen kdyby nebyl línej kluk jeden a postavil se sám, ale on si počká, až ho zvedne mamina :grinning: Pak dám i fotečky, tak zatím pa.
13. črc 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já se sem vůbec nedostanu, to dítě je ďábel, fakt! :rolling_eyes:
on je poslední týden umrčený, uňamčený, furt jen eeee-eee - eeeeeeeee, taky docela často řve (což nedělávál), tak nevím, jestli zuby, bo co...v pátek měl zas dvě očkování, tak to mu asi taky nepřidalo...je fakt na zabití...
teď jsem mu dávala maso s bramborem a květákem, vůbec to nechtěl...včera toho snědl taky málo, ale rozhodně to aspoň tak 20 ml bylo...dnes snad jedna lžička...tak jsem mu řekla, že je smrad a ať už mě nesere... :pensive: ...už mě fakt pije krev! :angry:

se omlouvám, že vůbec nedočítám...fakt nestíhačka...už toho mám plné zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. črc 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky,
dosla som este nakuknut, nakoniec na chalupu padame az zajtra rano po plavani ( chcela som si ho povodne prelozit, ale zas nech nevymeskava, tak som sa rozhodla takto )
Dedul, co to citam, to je pech, Maxik ta depkuje a stale este nechce poriadne papkat :pensive: ? Tak snad asi ako pisala Jumik, pomalicky vydrzat a snad si postupne zvykne :unamused: . Aj ja bojujem s Lukym, nechce vobec varene, ale Hippky by zbastil aj 2 pohariky naraz :angry: . Tak sa snazim a opatrne to do neho cpem - nechcem ho znechutit uplne, ale tak zase nech ma aj normalnu stravu, nie?
Mou, prajeme Kubickovi bezbolestne vybratie stehov a same dobre spravy na KO :slight_smile:.
Petri, super, ze si sa ozvala, bolo jasne, ze si uzivas navstevu a Jaydi babinu - je sikovnucky strasne s tym tlieskanim a pa pa :dizzy_face: . Ja mam dost, ze 56x si ho musela polozit :confused: ? ...je to riadny vytrvalec - a este dikes za pochvalu fotos, aj mne v niektorych momentoch Jaydi pripomina Lukyho a tiez Welinkin Maty obcas - to asi tie okale robia :slight_smile:
Pospi, Riska zase super hlasky :wink:..... a Janka je potvorka s tym vstavanim :sweat_smile: - oddychni si dnes trosku bez Riska :wink:
Petis, mrkla som na fotky Karolinky, je krasnucka princeznicka :dizzy_face:
Sami, TM urobil pokrok s tym navrhom na prechadzku s Domim :wink: .....a ja som taka ista - pindam, ze je vsetko na mne, ked chce MM zobrat deti von, tak si poviem, ze praca pocka a idem sa radsej s nimi zabavit :sweat_smile:
Jumi, tak Sonicka uz dobre torpeduje, co? Inak uplne si vystihla aj situaciu u nas s lezenim - vsetci sme hotovi, este aj pes, ktory uz pred malym zdrha a ked nezdrha, tak si strazi misku, aby Luky nebastil granule :grinning: ( samozrejme to mam pod kontrolou, lebo by sa hned nakrmil :grinning: )
Lao, griliz a z do vecera, to musela byt pohodka :wink: - aj ja si to uzijem uz zajtra na chalupe, sa tesim :slight_smile:
Puzzi, ty si tak krasne zavisla, ze sem nakuknes este aj pred stvrtou rano, to je bomba :grinning:
Megn sla len na tyzden na dovcu, alebo dlhsie? Uz by sa aj mohla vratit :wink:
Nik, s tym chovom to bolo dobre :grinning:
Weli, tu Sedalii nepoznam, fajn, ze si potom nasla to davkovanie, za par dni daj info, ci zabera :wink:
Novi, tak oslava v pohodke, to je fajn a Slavko uz chodi, ked ho drzis za rucicky? Mrkla som aj vam na fotky a tie z prirody nemaju konkurenciu - na travicke a pod Devinom - krasa :slight_smile:
a este privitam Vanilku - pekny nick a este krajsie baby - Tomasko je nadherny , tie kukadla :dizzy_face: . Tak tusim si porod mala podobny ako ja - vyvolavacka nezaberala a nakoniec sekcia 2 tyzdne po termine - kolko vazil maly pri narodeni a kolko vazi teraz?
Vcera sme sa boli kupat v aquaparku a ked sme prisli, tak som to podvecer o pol siestej zalomila s Lukym - ze len kratkeho slofika dame ( MM bol s detmi vonku, tak bol klidek) - ja som spala 2 hodky :grinning: a Luky si o pol noci zmyslel, ze je vyspany a hotovo :sunglasses: - tak mi treba, co som si myslela, ze bude spat az do rana? Tak sme hodinku debatili a potom to nastastie nejako zalomil v nasej posteli.
idem varit obed a zehlit, zatial pa
13. črc 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre ranko!!!
tak s tymi marhulami nebude moc roboty, svokra mi nechala iba cca 1,5 kg z cca 40 :confused: ked to vykostkujem a vyrežem, mozno z toho ostanu "až" 4 pohariky :sunglasses: :angry: :confounded: šupku tam teda necham a budem to asi mrazit bez varenia.
Puzzi snad uz ste takmer dorazili a mala som s vami sen, ze Honzik bol kludny tak snad sa to velmi nellisilo od reality.
to budenie po hodine by ma uz naisto zabilo, stacilo mi to tych 10 dni co mal teraz nedavno. ja som celu noc neprespala odkedy sa narodil, som sice uz zvyknuta ale citim tu unavu, uz nevladzem..esteze sem-tam hho David rano vezme a necha ma dospat, vcera rano som uz kmitala a ked to D.zbadal, zobral ho a ja som chrnela do 11:45 :sunglasses:inak dost sa D.polepsil, tento tyzden varil 4x a vcera som vlastne nic nespravila, vsetko on :wink: ja som sa len o Slavka starala.
Miruss a co zabralo na Kubka? az Zuzka mu ukazala ze clovek v noci spi?
Pospi dovča bude supeeer a TM s Jankou...hm...to je blbe...myslis ze preto lebo to nie je chlapec? my sme obaja velmi chceli dievcatko ale myslim ze teraz nerobime rozdiel (ja urcite nie). a vdaka za pochvalu fotos :wink:
my pojdeme na dovcu asi koncom jula (cervenca) na stredne SR s detnymi svagrovcami.
Vanilka ahooooj, vela peknych pismeniek zelam a Tomi je nadherny chlapcek, tiez u mna vedie posledna fotka :slight_smile:
Petis Ty ze nova??? Ty si uz nase hrube zrno, uz davno niesi nova :wink:
viac som nedocitala...
13. črc 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem dočetla jen tak přes stránky, soráč, jsem byla o víkendu nějak mimo...v sobotu jsme byli okukovat nábytek a pak večer přijeli kámoši, udělali jsme párty...začlo se u nás, pak se šlo k sousedům a jeeště v noci k dalším sousedům....no prostě super vyvedený večer, jen má dieta přišla vniveč (u nás kuřecí rarášky, zelenina, sýry, křupání...u sousedů raclette se sýrem, olivy atp....pak u dalších sousedů ještě sladkosti....a do toho moře vína :grinning: )
Šli jsme spát ve 3... :sweat_smile: , no a pak ráno v 7 se vzbudil Maxík (kámošky klučík) a v 7.30 Tobi...oj to ráno bylo mazec...tak jsem celý den chodila spát s Tobíkem....a musím tu veřejně pochválit MM, protože dopo si vzal Tobíka, nakrmil, přebalil a všechno a ještě uklidil celou kuchyň a mne nechal vyspávat :wink: ...jako blbě mi nebylo, naštěstí, ale motolice trošku byla a hlavně únava. Ale užila jsem si to, bylo to fajn, takhle jednou za 100 let....

Jinak objevila jsem Tobimu druhej zubák :slight_smile:

Gratulka Markétce ke jmeninám....a zapomněla jsem Jaydinkovi a Domískovi popřát k "narozeninám", tak dodatečně! A zítra bude Karolínka, tak taky gratulka!!!

Jinak teda čumákuju, jak ty vaše dětičky rychle jedou v pokroku lezení, plazení, sezení, pomalu chození....Tobi je lenoch,....plazí se tím svým způsobem, ale něco víc ho nebere...občas se vyhoupne na 4, ale po pár vteřinách zas padne a péruje na kolínkách,a le to ho taky dlouho nebaví...
Dedulka- taky mne Tobi občas pije krev...poslední dobou je fakt někdy protivnej jak činže...tak nevím, jestli to jsou ty zuby...taky často řve jen tak, to jsem neznala...

Momou, koukala jsem na foto jizvy, teda, já myslela, že jde dělat laparoskopie i u mimin...asi ne teda...musel si užít svý, chudáček, ale je statečnej a je vidět, že už na to zapomněl, jak je vysmátej :slight_smile:
13. črc 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
este Sami - video je bohovske :grinning:

a este som vam zabudla napisat, ako bolo v sobotu u sesternice, co sme sa cca 10 rokov nevideli ( sa vydala do Rakuska a nejako sme sa nestretavali), tak sme to teraz napravili, skvele sme si pokecali, maju krasny domcek pri sukromnom jazierku - vychod zo zahradky rovno k jazeru, tak si viete predstavit moje dievcata - uplne vo vytrzeni, bolo pod mrakom cca 20 stupnov, ale kupat sa museli :grinning: , no proste super den, verim, ze sa uz budeme navstevovat castejsie - je to fajn mat velku rodinu :slight_smile:

a este k filmu Tata na plny uvazok - fajn oddychovka, dobre herecke obsadenie a ta mala bola zlata, ze :slight_smile: ?

a este :grinning:
dnes zobrali svokrovci dievcata po dlhej dobe von na ihrisko, tak mam len drobca, musim nas pobalit - padaaam
13. črc 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jinak mi Tobi nechce skoro pít mlíko, byly časy, kdy dal i z 210 vody, teď mu udělám z 180 a 60 nechá!!! Nechápu...tak bych to neřešila, ale on nechce pít ani nic jinýho, takže má určo málo tekutin....to je napytel...nechce ani z lahvičky, ani z hrnečku, ani čaj, šťávu, vodu....jediný, co trochu vypije přes den je slabounký mlíko, tak toho se napije....z lahvičky.
Příkrmy jí docela dobře všechny, jen včera jsem mu udělala jablíčko s nektarinkou a bylo to kyselejší, tak to nechtěl, počkal si na frutapuru , gauner jeden....

A ahoj Vanilko!
13. črc 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauko Novi - svokra je s marhulami jasna :angry: - hadam vam da aspon tie zavarene, alebo rovno dzem :wink: . Ak to chces pre Slavka, ja by som asi nevarila - ak by sla nejako stiahnut supa, by bol ideal a rozmixovat + zamrazit sa mi zda pre mimi najvhodnejsie. A David dobry pokrok, pochval ho, nech sa snazi aj nabuduce :wink:
Talls, tak TM opat nesklamal - je starostlivy, to je super. A dobru susedsku zurku ste si zorganizovali :slight_smile:
a tiez este Marketke aj Karolinke gratulujeme k meninam a Jaydimu k 7m vsetko naj :slight_smile:
13. črc 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej, prave som natrafila, ze zacal u nas opat chodit serial Zeny z rodu Gilmorovcov, to mam rada :slight_smile: , idem cumakovat pri zehleni ( konecne :grinning: )
Talls, Luky mi to tiez robi, ze nechce mnou pripravene a pocka si na kupovane - ale dnes budem tvrda a nedam mu - ma smolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...a s tym pitim - ma aj suchsie plienky? mozno by zabralo robit mu aj zeleninu taku redsiu, ako polievku, aby aspon tak nieco zjedol/vypil.
13. črc 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a co z těch kupovaných vašim děťatům šmakuje??? já kdysi koupila kupovan a to mi Max nechtěl sníst vůbec! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. črc 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti len si uzi rodinku a tlieskajuci JD musi byt svetovy! :grinning:
Momou nech je vsetko okey a Kubko nech sa netrepe pri vytahovani
Dedul ufff, vydrrrz, je to na palicu :rolling_eyes: ale nebude to trvat vecne, uvidis
Lobi taj vy ste mali krasny vikendik, super! a baby nenachladli? taka rodina je dobra vec, ze? inak vdaka za pochvalu ale to je fotene v Madarsku na kupalisku :wink: ach a ta hodinka v noci, ziadna slava.
Talls gratulka k zubočku a kašli na dietu, vsak si kosť! treba si uzit chute zivota :slight_smile:
Slavko tiez nechce pit, mava aj suchsie plienky a nevie sa vykakat. aj dzusy mu nechutia vsetky, len take sladke. (mu to riedim)
musim uz off, je cely nervozny. pa pa
13. črc 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dedul krpatemu najviac chuti Hipp ale najradsej s masom alebo miluje zemiak s petrzlenom
uz mam psychoparty, pa pa
13. črc 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky babenky, chcem vas poprosit o radu, co ste davali alebo davate po poloroku drobcom papat, ja davam jablcko, banan, mrkvu, zemiak, termix, robim je polievku,.......a chcela by som uz aj nieco ine...a co maso, uz mozem, ako ho upravujete, ak mate nejake recepty na nejake kase alebo nieco, velmi by ste mi pomohli.....dakujem :slight_smile:
13. črc 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dedul, Tobík sní kupované všechno....tak asi neporadím...
Ale když si vzpomenu na ty začátky, děs...to bylo kolem 4,5, kdy měl ty srágorkový stavy, tak Dr mi řekla, ať mu zkusím dát mrkev...no, nehrozilo, mrkev lítala všude, jen ne Tobimu do pusy....tak jsem to pak zkusila až asi za 14 dní nebo měsíc a najednou to chtěl....více méně sám od sebe...a z toho prvotního mu moc chutnal samotný květákk první lžička, tak jsme s ním začínali a dobrý...pak začal jíst všechno ostatní...
13. črc 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže hipp, píšu si
talls: tak doma mi vařený květák nechce...no zkusím kdyžtak ten kupovaný...už fakt nevím, co mu dávat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já kdysi zkusila myslím od hami mrkvičku a špenát a děsně mi to smrdělo...no a Maxovi snad taky, protože jen ovlažil ret a lítalo to všude, jen né do je ho pusiny! :angry:
13. črc 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby volala som si pre vysledky moču.. vraj mu tam vysli nejake mikroorgannizmy takze (podrzte sa!) musim mu odobrat moč uz piaty krát!!! odkedy mu to zistili, preslo 2,5 mesiaca a nic sa s tym nerobi, vzdy mi kazu priniest znova :rolling_eyes: uz som aj dokinu zmenila. doteraz mu zakazdym vyslo nadlimitne mnozstvo Enterococus faecali co sposobuje zapal močovodov, zapal srdcovej blany...atd... :rolling_eyes:
13. črc 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dedul inak Slavko tiez zje uplne vsetko, okrem kvetaka (akehokolvek) ale najviac ako som pisala chuti Hipp a nechuti Sunarek -prikrmy ale zje aj tie.
13. črc 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
novi a co je od toho hippu takové nejvoňavější...jakože to voní i tobě?! :sweat_smile:
13. črc 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dedul ja kupujem v rakusku tak neviem ci to dostat aj u vas, ale ja by som zjedla na kila "mix zeleniny" je tam kukurica, zemiak, petrzlen, trocha mrkvy a robi podobne aj Nestle, značka Alete ale to sa ani u nas nepredava. tie su fakt mňam, ale su bez masa a cisto masove kupujem zvlast a pridam tam par lyziciek.
13. črc 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme tu. Kubík si poplakal, páč jsme ho budili, ale jinak pohoda. Dr říkala, že je vidět, že mu to doma prospívá a že je v pohodě. Vše v pořádku a další KO 22.7.

Talls: I u dětí jde udělat laparoskopie, ale ne u tohodle zákroku. Oni ty střívka museli jakoby vyndat ven, aby je mohli prohlídnout a vysunout. Takže i u dospělého člověka dělají takovouhle jizvu.
13. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky zareaguji pozdeji...
prosim chci kupovat cestovni postylku jaka je dobra? prosim.. a je jeste potreba kupovat se zavesnym lůzkem? dekuji :slight_smile:
13. črc 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli, ja uz zavesne lozko nemozem pouzivat, Luky sa dviha a stavia, takze by si to mala len na chvilu. Podla mna uz ti staci len obycko spodne poschodie a ja mam znacku ( ak to vobec znacka je :grinning: ) - asi polska Babynova - je za 2 litre v slusnej vybave aj kvalite - myslim, ze su vsak bez zavesneho lozka a prebalovacieho pultu o dost lacnejsie. Asi najlepsie mrknut na web, neviem ako casto to chces pouzivat.
13. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mou, to su skvele spravy, Kubik je statocny :wink:
Dedul, ja som zatial davala Hipp karotku a karotku so zemiakom - chuti mu to velmi a nesmrdi to :wink: - maso som este nedavala
Novi ten moc sa este od vtedy taha? To je sila - mali by mu to asi nejako preliecit :unamused: - a co ta nova dr. na to?

baby, som milo prekvapena - dnes zbastil celu misku zemiakov s materskym mlieckom - najprv nechcel, ale nepovolila som a nakoniec uz aj sam pusinku otvaral . Sami, ja davam Lukymu do ruky druhu lyzicku a ked otvori pusu, ze si ju ta chce vopchat, tak ja som rychlejsia a strcim mu tam jedlo :wink: . A prvy krat som mu dnes dala pit z poharika a vypil pri obede uplne vsetko - bolo tam asi 150 ml vody, tak priblizne 50 ml islo bokom, ale 100-vku urco stiahol - tesim sa - a poharik je obycko zeleny zabkovy z Ikea - hned vedel, co s tym, krasne sal, len drzat som musela ja :wink:
13. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli, já Sami a Nikule máme od Babypointu tu Bollo....holky bez problémů, já vracela dvě...teď máme třetí, a vypadá, že snad vydrží :slight_smile: . Když funguje,tak je super, má všechno, co může mít...to závěsný lůžko už teď moc nevyužiješ....je do 8 kg a když už si děti sedají, tak se tam nesmí dávát, protože by ti mohly vypadnout. Já jí brala s tím, že to bude až na druhý, Tobíka už tam dávat asi nebudu, i když je to moc pohodlné, je pěkně vysoko a super, je tam i taková taška zavěšená na plíny a tak...takže tuto bych doporučila, ale jen z kamenného obchodu, pořádně si jí tam prohlídnout a vše vyzkoušet, jinak je možný, že s ní bys měla popotahovačky...

Jinak jsou asi i lepší postýlky, ale jsou to už jiný ceny, já za tuto dala 1399 Kč, což je super. Koupila jsem si do ní ještě takovou jakoby slabounkou matraci (nepropustnou podložku) od Emitexu asi za 300 a má tam teď luxusní pospání, na té matračce je bavlněný vršek, tak už nemusím brát prostěradlo...takže já jsem nakonec moc spokojená...kdybys nechtěla s lůžkem, tak se mi moc líbí chicco spring, tak vypadá dobře a není drahá...ale neviděla jsem jí naživo...má zvláštnost, že výlez je v té široké straně, ne v té úzké...
http://www.babystyle.cz/cestovni-postylky/chicco-postylka-spring

Momou, jak to píšeš o tý operaci, tak mi uplně běhá mráz po zádech,....muselo to být něco, uf. Hlavně, že už je vše v pořádku...

Tete, já dost kupuju skleničky, ale když vařím, tak dělám mix....zeleninu - brambory, květák, brokolice, mrkve, cuketa...tak za 14 dní chci zkusit kedlubnu a hrášek. Ovoce kupuju přesnídávky bez cukru (frutapura, sunarka), nebo dávám banán, nebo povařím nektarinku, jablíčko....zatím jsme nic jiného nezkusili....masíko jsem dala vařené krůtí, chci zkusit bio kuřecí anebo telecí.

Dítko řve...jdu ho obléct a jdem ven, papa.
13. črc 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
dakujem vam za privitanie. Dnes som sem prisla trochu neskor, lebo som bola s malym na kontrole na nefrologii, chvalabohu, nalez je v poriadku, ale este preventivne pojdeme na kontrolu v novembri.

Lobka, ano presne tak isto ako ty. Maly vazil pri narodeni 3550g a teraz ma peknych 8200g, je to dost co nosit.

Novinka, ja presne viem co to je nevyspat sa celu noc v klude:cry:, ja to mam doma podobne, v noci vstava minimalne 3 krat a rano o 6 uz je vyspaty, ale zas nemam vecer problem s uspavanim, o 8.30 uz vecsinou spi.

Gratulujem tiez Marketke k meninam, a Dominikovi a Jaydinkovi k "narodeninam".

Ked ste tu riesili pitie vasich deti, tak my s tymto vobec nemame problem, ja sa skor obavam ci nepije az moc tekutin, lebo potom niekedy odmieta mlieko. Pre neho nieje problem vypit za den dve 250 ml flasky, caju, vody alebo ovocnej stavy.

Momou, tebe prajem aby sa Kubko rychlo zotavil, boze ani si to neviem predstavit ake to muselo byt pre vas strasne. Mne stacilo ked som videla maleho hned po narodeni ako mal zavedenu infuzku v hlavicke.

Ja pripravujem jedlo pre drobca vecsinou sama, az na niake vynimky. Hlavne spenat kupujem, lebo vraj ten co sa predava v obchodoch mrazeny, ma dost vela zeleze, co nieje az take dobre pre tie male deti, lepsi by bol keby som si niekde zohnala doma pestovany, ale kedze neviem kde, tak ten spenet kupujem.

Novinka, to odchytavanie mocu ti nezavidim, ja som si tym tiez presla, malemu som ho musela brat tiez 5 krat a nakoniec mu aj tak dala antibiotika. Preto to bolo tak vela krat opakovane aby mu zbytocne nedavala antibiotika, koli tomu keby bol len zly odber, napriklad ja som posledne tri razy odoberala len priamo do skumavky a musela som maleho poriadne umyt a este aj vyumyvat pipika prevarenou vodou, nie vsak horucou a uz sa ho viac nedotknut, a hlavne nie tej skumavky. Mal stale vysok hladinu leukocytov. Teraz pred navstevou nefrologie sme zas odoberali moc a teraz na 1 krat OK.

Welinka, ja mam cest. postielku tiez bez zavesneho lozka, a vobec mi to nevadi, ja ju mam v kuchyni, maly tam ma hracky a davam mu tam hrazdu na hranie, a viem ze od tial nespadne, kedze sme uz mali jeden pad z postele, tak som dost opatrna.
To je zatiel vse na co som si spomenula, budem sa snazit este nieco popisat.

a este jedna otazka, davate niektora dieta do choditka? Maly dostal od babky a dedka na pol rocka a neviem ci to mam pouzivat. Par krat som ho tam uz dala, celkom sa mu tam paci, len neviem ci to neskodi?

:frowning2:
13. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Čau ženy,

jen jsem v rychlosti mrkla na kousek včerejška a dneška brzo ráno (Puzzi).

Vanilko, čáu, vítej :wink: ¨Taky musím mrknout na fotky.

Dneska mám pretěky, ráno balení balíků, pak rychle pověsit prádlo, vyklidit myčku (šak se mi to pořádně neumylo-nevím, jestli jsem to nejak blbě naskládala, či co... Rady uvítám :wink: ), rychle něco uklohnit k obědu. Teď půjdu šoupnout prckovi nějakou mňamku a vyrazíme do obchodu.

Holky, máte nějaké recepty na příkrmy s masem? Nebo jen uděláte nějakou zeleninu a pak tam fláknete kus flákoty? :grinning:

Jinak je u nás stále nejistá dovolená, já se picnu... Jo a taky furt uvažuju nad tím kočárem... :sweat_smile: :grinning: Jsem se z toho nevyspala ani po týdnu :grinning:

Zbytek dočtu posléze
13. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaňule má spavý den, od 7-8,45, pak v kočárku 9,45-10,30, a teď spí od 12h. :sweat_smile: Tak toho využívám, na oběd jsem dělala zapečené těstoviny s klobásou a paprikou a při rozpálené troubě jsem hned ušulala aji sekanou a mám na zítra. :dizzy_face: Dělá u nás ten dělňas a bolí ho zuby, tak vymýšlím měkké jídla, prý jsem zlatá, mi říkal. Aspoň někdo, že si všiml. :wink:

Vanilko, kvůli čemu na nefrologii chodíte, jestli to není tajné.... :wink: Též mám zkušenost s odchytem moči do zkumavky s Jankou. Narodila se se zánětem moč. cest. Po návratu domů jsme odchytávali kvůli kontrolám.

Weli, mám cest. bez závěsného lůžka. Řešila jsem to tu minulý týden s Nikulí, házela mi tu odkaz, tak jsem psala, že pro nás už je zbytečné ho dokupovat.

Lauš, mi se to též sem tam stane, že se mi třeba hrnec špatně umyje, nebo v talíři zůstane, pokud na sebe někde doléhají.
Maso zatím nedávám, ale Riškovi jsem ho normálně uvařila ve vodě a přidala rozmixované nebo prostě úplně najemno k uvařené zelenině. Jiným receptem neposloužím :unamused:

Holky, čekaly jste s přidáváním ovoce do jídelníčku fakt měsíc?
13. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Pospi,

na nefrologiu chodime koli dilatacii na oblickach, ale po dnesnej kontrole je to uz OK, mal dilataciu 1 stupna, takze sa to samo pekne upravilo.

A k tej strave, ja som zacala davat presnedavky asi po mesiaci a pol, aj ked zo zaciatku som dala aj namiesto zeleniny, lebo ho to vedelo dost zapekat. Ja som zacala davat zeleninu uz od 4 mesiaca, lebo maly nebol plne kojeny uz od tretieho mesiaca, tak mi mudra povedala ze mozem zacat. a teraz od siesteho mesiaca uz som zacala davat aj meso.A od 5 a pol mesiaca mu davam dva prikrmy denne a vecer kasu.
13. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanilko, takže dnešní ko s dobrými zprávami, gratuluju :dizzy_face: Jo a díky za info. Ještě s ovocem počkám, jen jsem uvažovala, když má takové tuhé hovino, jestli by jí to nezřídlo. Mám uvařený čajík, tak jak se vzbudí nakojím, a pak zkusíme čaj. :slight_smile:

Jé, já přehlídla Monču, jsem ráda za vás, že je vše OK :dizzy_face:

Janka si začala prozpěvovat, jdu za ní, za chvilu přijedou chlapi domů od babi....
13. črc 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek