• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Pospi ja som dala prvy krat ovocie po 2 tyzdnoch, druhy krat po 3 a po 4 uz denne
Mirka do roka petrzlen -nie? to som nevedela, kurnik a co som kupila poharik od 4.mes., bol tam zemiak a petrzlen :angry: a ten Kubkov spanok - ani nehovor! ja som mala nadej... :sweat_smile:
Pospi celu hodinu vkuse nelezal, sem-tam som ho nechala posadit a poobzerat ale ziadne vystrajanie na ake je zvyknuty! nuz, inak sa to neda...
ja mam hrncek iba z Ikea a Slavko mi ho neschvalil, chystam sa kupit ten magicky Avent. ked ho tak chvalite. v com je iny od ostatnych?
Talls tak Ty nedas pokoj s tymi kocikmi? :grinning: (srandujem) ved Tobi Ti dal jasne najavo v com sa citi nejlepsie
no a klesla mi nalada...sice pojdeme na dovču uz zajtra vsetci traja ale David v piatok odide na bajk a my tam ostaneme do nedele :rolling_eyes: ach, nemam slov...na bajku moze byt kedy chce ale spolocnu dovolenku hocikedy nemame...ani sa vlastne na nu netesim :frowning2:
14. črc 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Aha :grinning: no ale tak si může koupit vozík za kolo a mlže vzít i Slávka :wink: A Ty si užiješ chvilku pro sebe :grinning:
14. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pajmis ja by som sa nebala, keby to trvalo dlhsie tak by som s tym zasla k mudr ale Slavko mi toto robil tiez. napriklad v 3 mesiacoch si zacal sadat, cca 3x za par dni si sadol sam a potom prestal, naostro pokracoval az v 5.mes. s tym lietadielkom tziez - raz sa mi taaaak rozreval, ze som nechapala :confused: a ked ho vezmem na ruky, vzdy sa ma drzi ako kliest :grinning: a citala som, ze babatka okolo 8 mes.sa zacinaju bat cudzich ludi, je to uplne normalne.
a s hlídaním si stratosti nerob, Slavka som dala cudzim ludom len ked som FAKT musela a to 3x a priatel s nim ostal sam doma cca 4x (mozno viac) inak som s nim nonstop :wink:
14. črc 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
momou vozik mame, ale on ide do Ciech na 3 dni a asi by ho nevedel nakrmit, prebalit, atd lebo to este nerobil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Momou už je Kubkovi lepšie? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Novi: to si děláš srandu? tak šoupni malého a je to, ať se postará. Neboj, oni si chlapi poradí.

miruss: Nevím, snažím se, aby spal a to se i daří. Tu našlapuju po špičkách, chjo. No doufám, že bude líp, ale před chvílí se zas kroutil a fňukal.
14. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Momou, to ma strasne mrzi ze je Kubkovi zase horsie, dufam ze sa to po prebudeni zlepsi.

My sme mali dnes super noc, maly na chvilu zamrncal okolo 22.00 a potom sa zobudil az o 5.25, ale potom uz o 6.20 sa rozhodol ze spat nebude a teda ani ja, ale som celkom vyspata, keby som isla spat s naraz s nim, tak je to uplne OK. :sunglasses:

Novi to je blbe s tou dovcou. Ala aspon na dva dni budete vsetci traja. A kde idete na dovcu?
14. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem si s váma chtěla pokecat a v tom se mládě vzbudilo, tak jen rychle než plně obživne a začne rodeo...

Včera jsem to dostala - no bléééé jsem si ráno libovala jak už Sonička v noci docela hezky spinká a bum... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Teď jsme byli na plavču a Soňule je fakt čert..má splývat na bříšku ale ona hrabe nohama a rukama no prostě plave čubičku..cáká vodu a ječí, že není pí instruktorku slyšet..několikrát mě málem utopila a mám co dělat ji udržet....

Mo - pane jo to je trápení hlavně ať je Kubík ok...

Paja - pokud má průjem a zvrací tak bych se teda na doktorku obrátila ale co se týče separační úzkosti, tak ji určitě mít může ta se objevuje právě kolem toho 7-9měsíce a každé dítě ji prožívá trochu jinak..na nás už to taky přišlo...holt teďka mozeček zase dospěl do stádia kdy si uvědomuje že vlastně může maminka zmizet a je to období, které předchází tomu že se začnou osamostatňovat, chodit a utíkat pryč od nás a zkoumat svět...na plavání mi paní instruktorka říkala, že je vidět, že holt Soninka už v tom taky lítá a vím že bude hůř..jsou děti jejichž maminy bez nich nemůžou ani na wc..musíme se teda obrnit trpělivostí a vyjít jim maximálně vstříct chovat mazlit a nechat je užít si naší přítomnosti co potřebujou :wink:
14. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak máme velkou novinu - krásně lezeme po 4 dopředu :slight_smile: Dnes u našich přelezla celý obývák, jako lákadlo jsem použila svůj telefon a malá šupajdila jak blázen. Tak to už je teď kone, jak lezeme i dopředu :slight_smile: :slight_smile: Tak si dnes Kájinka nadělila krásný dáreček :slight_smile:

Momou,
ať je Kubíček v pořádku, ať už neblinká, moc držím palce !!!
14. črc 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jumik: já musela na WC nechávat otevřený dveře a Andulka mi tam lezla, dneska si dveře otevře sama :grinning: Ale jak jsme přišly do práce, tak mi ji kolegyně sebraly a vrátily až když jsem šla dom. A to byla Anička v pohodě.
14. črc 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou hmmm, lae ja som chcela aby sme boli spolu vsetci traja a nie ja sama alebo David sam... :frowning2:
Vanilka wau, fakt super noc! :sunglasses: ideme na stredne Slovensko do takej malej dedinky na chalupu. je tam bazen, gril, nedaleko aquapark, lesy...ale som sklamana z toho Davida...minuly rok som tam bola tiez sama so svagrovcami, David bajkoval... :cry:
Petis, Kajuška je superšikulka :slight_smile: no a teraz si mozes dat do zadku namontovat vrtulu aby si za nou stihala :grinning: a gratulkujem k ...meninkam?
holky tak ja uz musim kmitat, prat, obed spravit, pobalit...mam este par reakcii ak stihnem este ich prepisem (som vecer citala na mobile ale nechce sa mi to tam datlovat tak si to piisem na papier
pa pa zatim, vecer sa pridem rozlucit
14. črc 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím Novi, ale tak by sis aspoň užila volno pro sebe a David by poznal, že starat se o Slávka je práce a potřebuješ si taky odpočinout.

My jedeme na chíru na Bulovku, Kubík mi právě hodil šavli, takjsem to uklidila, převlíkla ho (pomalu nemám do čeho, všechno je buď v pračce a nebo na šňůře a nebo moc teplý ............) ještě převlíknu sebe a jedem. :frowning2:
14. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou boze, moc na vas myslim, a strasne zelam nech to dobre dopadne, zlaticko malinke, on je statocny chlapcek. drz sa!
14. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám chvilinku, tak musím honem dočíst, ať jsem v obraze a taky mám velkou absenci :wink:

Holky,
jak jste řešily, kdy dávat ovoce atd. No, mám dát nejřív do jídelníčku maso nebo ovoce? 3 týdny jí Kája zeleninu, tak bych jí něco do jídleníčku začlenila, ale nevím, čím teď začít... Díky za vaše zkušenosti :slight_smile:

Novi,
teda to chytání moči musí být záhul a tělocvik dokupy.
Talls,
gratulka Tobimu k druhému zoubku!!! A na dietu smol, já už to taky porušila, ale chápu tě, ptž já jsem na sebe pěkně nasratá!
Vanilko,
gratulace k dobrým výsledkům!!!To je moc dobře. A krása, jak prďola hodně pije, to se nám stát nemůže.My chodítko nemáme, tak s tím zkušenost nemám.
Taky vařím raději doma, i když pár skleniček v zásobě taky mám. Vidíš, to o tom špenátu jsem nevěděla, zrovna včera a dnes ho Karolínka papkala ode mě vařený a chutnal jí. Ponaučení pro příště.
Já dávám kaši před koupání, a po koupání ještě mlíčko, pokud si vezme.
Weli,
a nechce Matymu něco ukuchtit doma? Já vařím vždy večer a na 2 dny (cca 2x 190ml). Máš to za chvíli a víš, co do toho dáš a vyhneš se tak mrkvi a možná malého přestane bolet i bříško. Já dám taky občas skleničku, ale spíš teda kuchtím. Jak píše Vanilka, taky mi to víc chutná od sebe :slight_smile: Se musím pochválit :grinning:
Pospi,
super, že máte nové PC, snad bude fachcčit spolehlivě !!
A taky hodně kilometrů s novým autíčkem přeji.
Sami,
nechceš zkusit Dmiho krmit třeba v autosedajdě? Já takhle krmím u našich, zkoušela jsem i v leže, ale to mi nesnědla nic.
Jé, Puzzi,
super, že cesta dopadla dobře a teď už si jen užívejte :slight_smile:

No tak jsem toho moc nenapsala, z vysílačky se ozývá mini sirénka, pá pá :slight_smile:
14. črc 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis: Nejlíp, když začneš banánem, vyřeným jablíčkem s mrkví nebo jen jablíčkem. Můžeš klidně zkusit ovocné přesnídávky a uvidíš co jí pojede.

Holky jedem :confounded:
14. črc 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou,
moc vám držím palečky, opravdu moc a přeju štěstí !!!
14. črc 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boze Momou, to je strasne, velmi drzim palce, aby vsetko dobre, aby to Kubko dobre zvladol.

Petis, grartulujem Kajke k lezeniu, je moc sikovna, a pekna babulka :sunglasses: .

Ja som skusala davat malemu banan, ale moc mu nechutil, jemu skor ta nektarinka, tu by zuzlal aj hodinu, ale pri banane sa tvaril vseliako :angry: . Nevadi skusim este niekedy.

A skusila som mu uz nadrobit do presnedavky tie sunarka keksy, strasne mu to chutilo, a nebolo to aspon take riedke a aj ho to trochu viac zasytilo.
14. črc 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Nez zacnu, tak strasne drzim palce kubikovi at to neni nic vazneho! Moc na vas myslime.

cely den poletuji. Vcera se vratili nasi z dovci a maji jeste dnesek, tak jsem s nema. Aspon nejsem sama. Byli jsme na obidku a az se mala probudi, tak jedem jeste k nim. Kamil dnes dojede pozde, tak se aspon nebudu nudit sama doma.

Holky, my patrime k tem pomalejsim, protoze stale nelezem. Jenom teda velmi obcas se snazime na kolinka. No hledam v tom pozitiva a uzivam ji zatim hlidani bez vrtule v zadku. :slight_smile:

Novi teda uplne chapu, ze jsi nastvana. Meli by jste travit dovcu jako rodina.

Petis, gratulace k lezeni.

Jo a mala poprve snedla dneska celou lahev jidla 190g. Bylo to od Hippu neco s kuretem. No me se z toho navalovalo a ji to chutnalo vic nez to co delam ja :angry: :slight_smile:
14. črc 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Nikul, krasne fotečky mate! ta 11 je prenadhernaaa!!!! :slight_smile: a Nikča je celý tato! aj ten novy kocik je krasny a v jaskyni Nikolka nejedla tu sol na zemi? :sweat_smile:
nic si nerob z toho, ze Niki este nelezie, este stale je to v norme :dizzy_face: uzi si klud pokial to ide lebo tym sa tempo zivota zrychli o 100%
baby ja sa este nebalim, nechce sa mi...keby sme ostali doma, ani by mi to nevadilo. cely cas myslim na to ze David odide a ostaneme tam sami :frowning2: ja pojdem radsej domov s nim v piatok a budem doma sama. citila by som sa tam taka odstrčená :unamused:
14. črc 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekujem Novi :slight_smile:

Sul nejedla, protoze byla na dece. JInak by urcite po ni sla. :slight_smile: a to ze je celej Kamil, tak to mu reknu a neni vec, ktera by ho potesila vic nez toto slyset :slight_smile:

Vim, ze to mas tezky, ale zkus se ted soustredit aspon na to, ze budete do patku spolu a uzit si to. No a v ten patek uvidis sama kde ti bude lip... zase kdyz tam budes mit bazen, tak by byla skoda toho nevyuzit. :wink:

Holky chodite s prckama na verejny bazen?
14. črc 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul jaaaj, ozi ja som Ti to chcela napisat uz minule ale hosipa jak sviňa :sweat_smile: my sme boli na termalnom kup.v madarsku a bol tam detsky bazen veľký, cisty, malo deti, tak som tam Slavka dala a aj sa napil vody (inak to asi nejde). mali sme so sebou nafukovaci ale tam ho to nebavilo, ma priemer 1m a to je pre Slavkov pohyb malo. hnačky nemal, ani nic ine neobvykle :wink: podla mna treba posudit na mieste, uvidis aka bude voda
14. črc 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No on prave MM nechce nikam chodit, ze je Nika jeste mala a chodi tam lidi s lupenkou atd... No a ja vim jak je mala ve vode spokojena, tak bych rada...
14. črc 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamky :slight_smile:
Moni, držím pěsti, ať to není nějaká vážná komplikace :pensive:

Celý den jsem se na net nedostala, je vedro, Riška chce furt být v bazénu musím tu dřepět s ním. Janku dám spát a jdem se čvachtat. Chtěla jsem si sem vzít book už po obědě, ale přišla kámoška se synem se očvachat, tak jsme kecaly. Dneska jsem byla nasraná jak cyp. Ten náš dělňas si něco asi vypil a byl mimo, výřečný, furt si chtěl se mnou povídat, zdržoval mě, pak se někde ztratil, měla jsem strach, jestl sebou nahoře na půdě nesekl, ale pak jsem ho slyšela chrápat. Normálně spal. R. je v Praze, tak jsem měla starost, ať se mu něco nestane. Co já tu s ním :rolling_eyes:

Sami, si mě odhalila Colombo, s tím ovocem. Jsem hodila dost podezřelý dotaz,co? :grinning:

Odesílám dotaz, jdu omrknout Janku.
14. črc 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul, mala je krasna, a v tom kocarku jej to velmi pristane. :slight_smile:

Novi ja na tvojom mieste by som zostala az do nedele, aspon ti rychlejsie utecie cas a znamy ti pomozu pri hyperaktivnom Slavkovi. :grinning: Mozes si trochu odpocinut.
14. črc 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem zpět. Aha, odeslala jsem příspěvek, ne dotaz, mi z toho horka hrabe. Rišula mě dneska celkem prudí, je unavený, ale neusnul a je zralý na tečku :angry: Nebo já jsem zralá? :confused: :sweat_smile:

Novi, s tím ovocem ještě počkám týden, dva. Janku trápívají často z příkrmů větry, tak jí nebudu ještě přitěžovat.
Jo a R. taky ještě Janku nepřebaloval, ani neoblíkal, ani neuspával, nic, nic, nic. :angry: Tak hlavně, že jste ty čurky chytli :wink:

Ježiš, nám se na louce za zahradou pasou ovce, kozy, krávy, kůň, a cap dneska abnormálně smrdí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jumi, Soňule bude vodní živel :grinning:

Petis, Jance dneska taky chutnalo, měla brambor s MM a broko, zblajzla vše a ještě vycucla obě prsa. Nevím, kam se to do ní vejde. :sweat_smile:
14. črc 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul, v jeskyni to vypada hororově, ale já tu na slunku celkem blbě vidím na obrazovku, tak pak mrknu znovu doma :grinning:
14. črc 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi tak to je ale drzost :angry: :angry: :angry: a ako Ta vcera krasne pochvalil, asi si nevazi ze sa onho tak staras :confounded:
no uvidim, pobalim sa do nedele pre istotu...
ktovie ako Samicka v Globuse. ak maju akcie, vykupi polovicu obchodu :grinning:
Vanilka a k tej kasi - ja davam po kupani a bud pri nej zaspi alebo este prso a to zaspi na 100% a chrumky mam ryžové z bio obchodu, su super, chutia aj mne :grinning: a su neslane, je to čistá pufovaná ryža
a este Puzzi som chcela: Honzulajdo je cestovny profík, uz len zvyknut si na novu klimu a dovolenka bude na 100% aka ma byt :sunglasses: uzivajte si more a diaľky, sex bez prestávky :grinning:
Slavka prave prešlo obdobie ked behal stale len za mnou, teraz mi uz zdrha po celom byte, uffff :sweat_smile:
HOLKYYYYYYY, David mi pisal, podrzte sa!!!! ostava do nedele, nejde na bajk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! juchuuuuu juchuuuuuu, juchuuuuuu :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: juchuuuuuu, juchuuuuu, juchuuuuuuuu!!!!!!!!!! idem sa balit!!!!!!! pa pa
14. črc 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim a jen kratce bo mam zizalu wna rukach a Kope mi do klsávesnice
drzime palce kubickovi!!!

v gobusu fajn, maji v akci topuzzle na zem, tak koupim nove, to stavajici mi rozkousaly kocky :slight_smile: a pockam si na to zviratkove 24dilu. Snad jest ebude, rikala pani, ze jo
koupila jsme kraaasne pyzamko (triko dl. rukav a teplacky) za 130.- a uvazuji ze jeste prikoupim aspon 1 komplet, s zirafama vysivanyma, juuuu :dizzy_face: ve sleve
paxem koupila lahev NUK ale klasiku + dudel navic od 6M+...ale jako zas nic moc...Domu dudel zvyka...nepije :confounded:
no a objevila jsem tam TCHIBO koutek taxem byla ve vem zivlu, mam moc rada jejich veci. Vzala jsem neco do kuchyne a pak ve slve sportovni podprdu a Domimu uzasny 3pack trojcipych satku, boziiii, maji i holcici. Tak bude pirat :slight_smile:

uz se sije, nevydrzi, musim pryc paaa
14. črc 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
novi!!! mam radost za tebe, ze dovca klapne!
14. črc 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou, jejda, teda vy si užíváte, doufám, že toto byl ojedinělý šavlový případ, že mu jen něco nesedlo a s bříškem to nebude mít souvislost...moc držím palečky i na nohách!!!!

Niku...teda Nikče to v novým kočárku sekne a kočár vypadá úplně jako nový, teda super kup, jen co je pravda, a ty barvy jdou bezva k holčičce. K růžovce a července super kombinace!!! Krásný :dizzy_face: . A jak si tam Nikolka hoví, co?

Novinka, teda ten David je na přetržní...že by s vámi nechtěl na dovču, ach jo, ti chlapi...to má kliku, že si to rozmyslel a bude do neděle... :wink: :wink:

Sami, gratulka k nakupování :slight_smile: ...já bych pomalu potřebovala koupit Tobimu pyžámka 9-12 měs...nějak mi ze všeho vyrůstá :grinning: ...ty bodýčka 9-12 mu jsou akorát, vůbec ne velký, jak jsem se bála...

Jinak Tobi je poslední dobou taky úplně nějakej rozhozenej...pořád kňourá, pláče, hudruje....nechce být ani u mne, ani na zemi, ani u hraček, ani v postýlce, furt se mu něco nelíbí...a to ani necvičíme...!!! Nevím, jestli je to zubama, nebo prostě změna v chování, uf, nejsem na to zvyklá u něj. On, takový pohodář a teď dokáže pěkně zlobit...i když naštěstí ne celej den....teď zas řval jak tur, tak jsem mu dala kaši (spíš jsem to tak jako riskla, co se stane), sežránkoval celou misku (ze 150 mlíka a 2 lžic rejžovo-banánový kaše) a spokojenoust...no teda nechápu, protože v 17 měl 150 ml přesnídávky, takže jako mega hlad mít nemohl...si vymejšlí, nebo co...no, zkusím trošku změnu v jídle, protože mi teď nechce skoro mlíko, tak zkusím o jedno víc...(bude mít mlíko cca v 7.30, pak 10.00 hod, pak ve 12 oběd, ve 14.30 mlíko, v 16.30 ovoce v 19 kaši, pak koupání a pak před 20 hod mlíko a spát....) Co, myslíte, že OK?

Jinak jsme dnes byli na kontrole tý kýly, tak jako jo, je tam, ale malá, tak zatím na operaci zas ne, jen pozorovat a při příznacích přijet, jinak nic, kontrola do konce roku, pak se uvidí, prý se to řeší tak po tom roce věku...
Jinak Tobi chytá docela dráhu tím svým plazením, už ho taky nemůžu nechat bez dozoru....ale teda sedat, to ho moc nebere, ani to nezkouší...no, počkáme si holt
:wink:
14. črc 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek