Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

Tak, dámy, už ať jste tu i s vosinama 😉
puzzi
23. črc 2009
Momou, uf, celkem blbej pocit mít takový reference o doktorce.
Petruš, njn, moje máma je prostě občas nervič, nejlepší, kdybych to uměla pouštět jedním uchem tam a druhým ven, ale já si to pak beru a... Krmení podobně? To jsem ráda, že taky krmíš častěji než 4-5x denně.
Pospi, váha ti nadělila k narozkám virtuálních 55 kg, jo? :-N
Vanil, no jsem zvědavá na ty zuby, jestli teda polezou ty horní nebo jestli mám vidiny :-N Hele, buď ráda za míň krmení, když mu stačí, mylsim, že takhle v 8M už 5 jídel teoreticky úplně stačí.
Marti, bańkování neznám, ale jestli by to pomohlo 😉
Talls, mluvení Tobíka super! Paci paci trénujte, je to super, Honzíkovi už často ty dlaně fakt mlaskaj, nejlepší, když ho držím vestoje a on dělá paci paci pomalu a vypaád, jak kdyby chytal mouchy 😃
Miruss, hehe, orbitreku netřeba, jo? tyjo, Zuzka je velká šikulka, proti ní je Honzík retard :-N
Dík za rozpis jídel, no vida, tak to snad nedělám tak špatně, jedu v podobných intervalech. Honzík taky sní 125gramů Activia a dávám mu tam někdy třeba kousek banánu.
Marti taky dobrej rozpis jídla, fajn 🙂 tyjo, tys měla někdy 52? Jsi byla miss, ne? Páč i teď seš v pohodě!
Sami, fakt zvolni, však důležitý je bejt s Domim a na nákupy, návštěvy a zařizování trochu kašlat, ne? Klídek, pohoda, máš vzorňase doma, tak spočni 😉
Talls, já taky jen přesnídávky bez cukru, zele+maso a kaše, až teď týden po 8M jogurt a párkrát kousek bílýho chleba, ale jen to ocucá a hodí na zem :-N
Piškoty asi občas dám, máma říkala, ať mu dáme ke sváče půl přesnídávky s nastrouhanou mrkví a dva piškoty, myslim, že dobrej nápad. Od 8M už se lepek může a asi by i občas měl být.
nikule
23. črc 2009
Ty vedra jsou zahul pro dospeleho, tak co to potom musi byt pro deti? Ja prave myslim, ze jak jsme byli minulej vikend na vylete a bylo vedro a ona spocena, tak ji nekde ofouklo a od te doby je nemocna. Takze se snazim toto uz eliminovat...

Jinak pocasi v Irsku je asi ted parada 🙂 no ale kdyz si vzpomenu na ty deste a dva zlomene destniky za 6 mesicu... 🙂
m1rti
23. črc 2009
Nikul, no právě, já už o pár blízkých přišla, tak od té doby už beru spoustu věcí jinak ,... proto i to domácí dohadování neprožívám, si nebudu kazit život, no ne? ... pokud nejde o život? ...
Petři, není to moc, ale teď jsem je dala a hned je nemůžu dát znova, navíc kamarádka má 14 dní dovolenou , tak nemám hlídání, tak asi až potom ....
petronuska
23. črc 2009
Nikule neni to tak hrozny 😉 ja ani destnik nemam :-N
Snad Nikolce uz bude lepe, at nemusite na atb 😞
puzzi
23. črc 2009
Nikul, tyjo, drž se, máš taky makačku! A ať to dobře dopadne s mamkou.
talls
23. črc 2009
Marti, asi jo, moc tu výživu nehrotit....když slyším, co jsme jedly my...mamka prostě udělala polívku - mrkev, celer, petržel, brambor a hovězí maso, mixla, dostaly jsme do lahve a nazdar...teď že se nesmí celer a hovězí maso a to a to...až mne to někdy štve...za 20 let to zas bude úplně jiný...
Krupicovou kaši jsme baštily se ségrou prej od půl roku a jaký jsme pěkný baby
🙂 ...já např nemá vůbec žádnou alergii a nic a ségra má...naši nemaj...jedly jsme jako malé stejné jídlo, stejný mlíko a každá jsme jiná...myslím, že je to prostě geneticky daný...teď je všechno hypoalergenní a antibakteriánlí...a nevím jaký všelijaký...

Nikule, teda máš to taky natřískaný, obdivuju tě s tou prací!!! Bych se asi nedokopala...stačí mi, když mám něco uvařit, nebo vyžehlit a tak...jsem fakt nějaká zlenivělá...do toho hlídat prcka...i když Tobi je zlatej...
a sraz bych dala na 100%!!! Což takhle někde na půli cestě Praha - Brno....jako na nějakým dálničním sjezdu...kde je nějaký pěkný městečko s pěkným levným penzionkem??? 🙂
A co MM mamka??? Držím palce, ať je vše OK!!!

Sami, teda 2 medovníky!!!! To je bomba, že v tom sladkým nelítám sama...jenže na tobě to narozdíl ode mne není vidět... 😉
nikule
23. črc 2009
Puzzi jo a my jime dost podobne jako vy. Ted s tema prikrmama me to nejak nevychazi a nemuzu se trefit aby to vyslo na veceri. Takze intervali mezi jidly nejsou pravidelne.

Kdyz delam jidlo ja, tak sni max 100 a to pak ji casteji. KDyz ma sklenicku, tak ji sni celou...

Jinak me krome bananu nechce skoro ovoce. Toho sni malo. Tak jsem ji to ted povarila ryzi s jablkem, nechala to fakt rozvarit, pridala trochu mlika a mixla a byla to takova kasa a mohla se ji ujist... 🙂

Ja piskoty asi davam nebudu. Mozna pozdeji. Zatim me prijde, ze je to samej cukr a ze to nepotrebuje. Navic jsem nekde cetla, ze je potravina v ktere je nejvic cholesterolu. Ze je to fakt bomba. Nejak to ve me zatim nebudi duveru. Al
m1rti
23. črc 2009
Puzzi, já měla 52 kg vždycky, až posledních asi 7 let, co jsem byla v práci, jsem pomalinku začala nabírat, ale to už hrál roli i věk ... ale vím, že v těch 58 kg jsem se cítila moc fajn, i teď to není špatný, ale zpevnit to břicho, to fakt nějak musím dokázat .... jinak to baňkování - to jsou takový skleněný baňky, jak malý koule na lustru co jsou, pustí se oheň do té bańky a dá se na záda, na problematické místo, tam vznikne vakuum a prý to vytáhne nežádoucí látky a uvolní sval, na ramenech se s tím i posunuje a právě je to prý bolestivý, protože to hodně tahá ... tak uvidím ...
Nikul, malá to stejný, pořád pčiká, si myslím, že fakt od pařáku a zpocení je k nachlazení jen krůček ... se nedivím, že v létě je nejvíc angín atd.
m1rti
23. črc 2009
Simčo, já i starším dětem, když byli větší, asi kolem toho půl roku (ale kojila jsem jen 3 měsíce), tak jsem dělala na noc řídký puding bez cukru do flašky, a pozděj dětskou krupici (nechala jsem ji předem nabobtnat ve vodě), všechno jsem to dělala ze Sunaru, a děti spaly do 5 do rána ... Martin byl na mlíku skoro do 2 let, tak v těch 5 bylo na řadě mlíko .... jinak polívky jsem jim dávala od 5ti měsíců, ale normálně rozmačkaný vidličkou a dávala jsem lžičkou ... z flašky měly jen to večerní jídlo
nikule
23. črc 2009
Holky dekuji za drzeni pesti. Bude to potrebovat. Hlavne pak po operaci na vysledky z onkologie...

Talls ja taky porad vaham jestli jsem udelala s praci dobre, jen se snazim k tomu pristupovat, ze jsem si to vybrala, tak nebudu ted druhe otravovat skuhranim. 🙂 Na ten sraz bych ale fakt jela! 🙂 jen teda spis zacatkem zari, pak budu mit ve vsedni den honicky, protoze nam konci obchodni rok...
m1rti
23. črc 2009
Nikul, seš dobrá, že stiháš i práci ... fakt ... je pravda, že dala ses na boj, tak bojovat musíš, že jo ... ale si dobrá.
nikule
23. črc 2009
Dik Marti... 🙂 ono zase kdyz jsem dostala tu moznost pracovat z 90% z domu, tak by bylo skoda to nevyuzit. Ja se tesim, ze tak za rok touto dobou bude uz trochu dodelanej barak a odpadnou starosti s nim a bude to takove lepsi a klidnejsi a jak otehotnim tak pujdu na rizikovy a seknu s praci a budu si to pak vsechno vic uzivat... 🙂
puzzi
23. črc 2009
Nikul, souhlasím s marti, seš dobrá a bojovat musíš, to zvládnš, Nika už je asi hodnější než dřív, viď?´
Mně to s těma příkrmama právě taky nějak nevychází časově a přijde mi, že je Honzík ještě malej na to, aby měl mlíko jen ráno a večer, tak dostává i jedno mezi o a odpo sváčou. I když malej asi ne, ale spíš mlíko závislej :-N
nikule
23. črc 2009
holky, jdu hodit sprchu a do hajan... vsem krasnou dobrou noc a snad zitra bude normalnejsi pocasi.. tady uz leje, tak je uplne krasnej vzduch
nikule
23. črc 2009
Puzzi tak tento tyden je vosina, ale v globalu je asi hodnejsi. No ale ja se snazila ji vest k tomu, aby si hrala i sama. No ale jako do prace delam, kdyz spi a pak po nocich. No a takove ty domaci prace trochu flakam a nebo delam s ni 🙂
pospichalka
23. črc 2009
Je, Ivi, vidíš to? NEJkrásnější dárek x-) :-N |-|

Sami, zvolni tempo, nebo se někde kantneš |-|

Petři, tak J. asi něco bolí, borazko malé. Možná "jen" zuby, nebo třeba ouško, u toho taky děti pláčou...možná ho jen probudil škaredý sen 😞

Holky, jak čtu a vidím, co už všechno vaše děcka zvládají, tak naše Janka je furt za ležící a překulující se mimi. Ale je o měsíc i více od některých mladší, takže jsem v klidu, a nesrovnáváme, já vím :-N PAci paci už jsme taky zkoušeli, ale mimino mělo vždy jak napotvoru pěstičky, a sledovalo, co říkám :-N

Marti, záda bolí, au au, tak třebas se překonáš a baňkování pomůže 😉

Nikul, to je mi líto s tchýní. Onkologie, hm. Ony ať už jsou jakékoliv, tak přece jen jsou to babičky naších dětí :-| Janka taky tak blbě usíná poslední dobou a o mnoho méně spí, už jsem si tu stěžovala.

Díkes všem za blahopřání. Oslavuju si tu sama. Stáhla jsem č.kozla a jdu spát. Už mám aji zuby umyté.

Holky, chtěla bych reagovat na spoustu věcí, dočítám, ale nevládzem. Už tu toho sice tolik nepopíšem, ale v těch našich příspěvcích sdělujeme o mnoho více informací, tak ani nemám šanci na vše reagovat. NEjsem tak důsledná v psaní jako třeba Ivka (to má být pochvala 😉 ) Pro dnešek končím, páček shledáček
pospichalka
23. črc 2009
Já jsem věděla, že jsem zapomněla něco důležítého:
Miruss, Zuzanka už má bobek za sebou 1. žíhanec, borazko. 😞 Snad se neprojeví alergická reakce. Rišku žihla poprvé kolem 1.roku, ale vosa, a v poho, na ty prý al.rce není až tak jako u včely. :-S

... a už tu nejsem 🙂
petronuska
23. črc 2009
Nikule s praci to mas super a jses dobra 😉 Taky bych brala tu moznost takhle delat 🙂
Tak dobrou noc.

Ja uz byla po 2he u Jaydiho. To bude noc 😞 Ale za chvili chci jit spat.
petronuska
23. črc 2009
Tak vsem preji dobrou noc a dobre se vyspete 😉
miruss
23. črc 2009
Ahojte.
Pospi zdá sa našťastie, že Zuzka nie je alergická. :-p
Piškóty zatiaľ nedávam. Aj keď má dnes Zuzka 8 mesiacov. 🙂
Dobrú noc. Pa. Zajtra.
novinka
23. črc 2009
Ahojte baby, dnesok som docitala len do obeda ale zas mobilujem tak reakcie budu slabe.
Sami tak co ten kocik? Gratulujem k super kupe, nech sa Domimu paci a dodaj foto, som uz nadrzana!
Pospi si sikulka s videom a gratulujem k narodkam, hlavne nech si zdravucka a stastnucka!
Magduska aj Tebe len to naj, vsetko po com tuzis, maj!
Vcera sme mali Poradnu, takze 7070 g a 77 cm 😎
Jezis, ja som vam uplne zabudla napisat, ze Slavko vraj spravil 5 krokov sam. Mali ho 2 baby na strazenie este na chate a jak ho drzali ked chodil, tak ho proste pustili a isiel. A na dalsi den mi svokor hovoril, ze spravil 3 kroky sam. Teda, ja by som sa ho bala pustit.
Uf, skapinam, snad sa podari a zajtra dobehnem, moc by som chcela ale cez den nestiham, je to zahul!
Dobru nocku
novinka
23. črc 2009
Jejda ja som zabudla na Weli 😞 Leni mas to hrozne tazke s TM, ach ti chlapi su tak nezodpovedni, egoisti, namysleni :-S esteze Ti pomozu ostatni, prajem zajtra na KO same dobre spravy!
novinka
23. črc 2009
A este nieco!
Baby David je uplne super aj doma, stara sa, krmi, kupe, oblieka, teraz vecer spravil pizzu a vela aby mi aj zajtra na obed ostalo 😵 nechcem uz aby sa to zas pokazilo!
A vcera sme spravili DS ale faaaakt super!
novinka
23. črc 2009
Bre ranko 🙂
Ale nie, zas neviem zaspat 😞
momou
24. črc 2009
Dobré ráno

nikule: i já se přidávám k držení pěstiček mamině. Jsi super žena, zvládat mimčo, starosti o maminu a ještě pracovat ...... 🙂

Miruss: Zuzanku píchla včela? Chuďátko malé, ještě, že není alergická.

Novi: Slávko je nějaký dlouhatánský hubeňour co? 😉 A k proměně manži gratuluju, určitě mu to vydrží 🙂
momou
24. črc 2009
Holky tu normálně koukám a před barákem máme školku a furt, že mi tam něco chybí ......... on spadnul jeden topol No kousek ho tam zůstalo, tak se asi jen zlomil, ale na školku nespadl, jen do zahrady a nejsou tam ani skluzavky pro děti. Ale přišla jsem na to až teď, co čučím z okna.
Jinak včera jsme ještě v tom šíleným lijáku (trochu to tu i bouřilo) viděli, úplně promočený policajty, až mi jich bylo líto. Byli jak myši, mokrý na kost. Odkláněli dopravu, páč nějakej debil to narval do lampy a ta se vyvrátila, auto na boku přilepený k tý lampě, no šílený, k tomu dvě sanitky ............
pospichalka
24. črc 2009
Čaute mamky 🙂
Novi, teda David šel fakt do sebe, paráda, jen ať vám harmonie vydrží a není to jen nějaká chvilková záležitost 😉 Ty vodžo, aji suprovní DS byl x-) Sláveček je špagetka :-N

Petronuš, snad jste se v noci s J. vyspali a dneska už snad bude líp 🙂

Moni, u nás byla buřina jak hrom v noci. Ještě jsem nebyla venku, tak nevím škody.
momou
24. črc 2009
Pospi: No tady byl odpoledne kolem 18 hod takový slejvák, že nebylo vidět a do toho bouřilo. Na silnici byly větvě a bordel i popelnice byly převrácené.
samicka
24. črc 2009
mamulky dobre ráno
sla jsem dopostele unavena, bolavá... Ale asi jako pretazene děcko s mnoha zazitky... Nemohla jsem usnout, hlava bolela jak střep a myslela jsem na MM , jakou ma cestu autem ve slejvaku a na kamosku, ktera zacala rodit ( volala mi ve 21h a ptala sena kontrakce)
takzejsem vas nakonec aj docetla a usnula jsem apulnoci
ve 3 kojo a kdyz jsem sla D vratit do postylky a chtela se jit podivat zda Mm chrupe v obyvaku, vesel rozespaly do ložnice😉
v 6h nas maly blondaty a spolehlivy budik zacal povidat a od te doby je po spani. Venku zas hyc, hnus
ještě lezim ale beznadějně je dospano uz davno
pujdu udelat 4 balíčky na mmb- na postu a azbrouk usne, musinjit dolů vypulirovat ten kočár co zítra prodavame, jindy nestiham, vnitrky uz mamvyprane
krasny den!
momou
24. črc 2009
Sam: Ahojky, a co kámoška? Porodila?

Začni psát odpověď...

Odešli