• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Tak jsem maleho uspala v kocarku. Jen co jsem otevrela dvere, zavrel oci a spinkal :grinning: Tak se mi to libi :slight_smile: Ray taky spi, vcera vypil flasku nejakeho divneho vina (jeste, ze jsem nechtela), tak mu neni moc dobre :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. srp 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, od rána jsem se sem ještě nedostala, ani nakouknout ... tak až teď ... dopo jsme byly s malou na prochajdě a nakoupit, pak jsem vařila oběd, malé jsem dneska uvařila domácí specialitku (brambory,mrkev,kuřecí prsa,trochu másla a petrželovou nať na ochucení), jsem to pak pomixovala, nebylo to ani moc hustý, to bylo dobře, a malé moc chutnalo, jsem uplně koukala, mám ještě na 2 dny dopředu. Takže úspěch s domácí stravou! Odpo jsme si šli všichi lehnout a všichni jsme usnuli !!! Ti dva ještě pokračují, já pověsila prádlo a piju kafe. Pojedem ještě do Tesca, manže jede na týden do Polska, tak ať tam má sebou něco na jídlo ... venku je pěknej pařák ... zatím hezkou sobotu, a jdu vás dočíst ... uvidíme, kolik jste toho napsaly ...
8. srp 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sami, já myslím, že hlubokáč vydrží v pohodě do jara, prostornej je dost. Malá v kočárku už jen sedí, vůbec v něm nespává, záda jdou polohovat a na zimu na fusak, bude jí tam teplej než ve sporťáku, teda aspoň myslím. Na zimu se mi do sporťáku moc nechce, no uvidím ....
Jumik, tak šestá nemoc, jo? ... mě to teda napadlo, jestli by to nemohlo být ono, protože tady u nás je toho plno ... a docela dost v okolí, už mám hrůzu, jestli něco nechytneme ...
Petis, teda ty máš doma velkou ženskou !!! Markétka by vedle ní byla jako drobek ! a Jak je šikovná, ty jo, fak tak na 10 měsíců, p.doktorka měla pravdu !
Novi, Slávko je mega borec, fakt ... se s ním nenudíš !!! Markétka s mobilem zatím přišla na to, že když vzadu pošoupne tu plošku, tak se otevře foťák a na displeji se objeví obrázek ... ta měla radost !!! tak to dělá furt!
Puzzi, Honzík s PC taky dobrý !
8. srp 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petři, malá má taky ráda, když jsou okolo děti ... je uplně ve svým živlu, jak tady byla před 2 dny švagrová, tak bylo veselo. Má 6ti letou holčičku a Kubíka, ten bude mít teď 11.8.- 1 rok. Malá z něho byla uplně unešená, on je strašně velkej a pár týdnů chodí, tak když jde, tak jde kus chlapa a on chodí tak pomalu a rozvážně, Markétka na něho pořád pokřikovala ! A taky když jsme venku, a jdou pejskaři, jak vidí malýho psa, tak by vyskočila z kočárku!
8. srp 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že si tady kecám sama ..... :grinning:
8. srp 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ćauec holky,

tak já jsem dnes slaměná, MM jel makat na chalupu... Vrátí se zítra vjočorom. Tak mám klid :grinning:
Byla tu švagrová na nehty, kukněte do alba :wink:
Za chvilku skákneme na hyper, teda do Alberta¨, ať nepojdeme hlady... :grinning:

Jumi, tak hlavně že je líp!!! :wink:

Jo jinak, Dedul, super fotky :wink: A jsi štíhlá ako prútik :wink: :dizzy_face:

Jdu dočíst zbytek
8. srp 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkujeme za podporu..za sebou to ještě úplně nemáme Soninka je celá osypaná a třeba v plínkách to nevypadá zrovna dobře..ale cítí se dobře a řádí, tak to je nejdůležitější :wink:
8. srp 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lauš: díky :wink:
nehtíky super...až začnu chodit do práce, tak vím, ke komu budu chodit na nehtíky! :dizzy_face:
novi: tý jo - ten Slávko je číslo :grinning:
puzzi: a Honzík teda taky... :sweat_smile:
8. srp 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dedul, tak super :wink: Tak už abys šla makat :grinning:

Tak se mi podařilo před deseti minutama mládě přenést do postýlky... Už to vypadalo, že dnes ani nebude spát... :sweat_smile: Naučil se pištět nehorázným způsobem, tak to před spaním trénoval... :grinning: pak se začal zlobit, takže jsem si ho vzala s sebou nahoru k pc, kde po 40 minutách slavnostně usnul :grinning:

Jedno video here: http://www.youtube.com/watch?v=UsDehmTDYsY
8. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zdarec! Konečně doma, Janka už spí, Riška poslouchá pohádku v posteli od taťky. Odpo se nevinná koupačka zvrhla v grilovačku a přežíračku :grinning: Mňááám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Byli tam i známí, se kterýma jedem na tu dovčku, tak to bylo take fajne :sweat_smile:

Lauš, nehtíky super :wink:
Petis, Kajka je šikulka :dizzy_face:
MArti, Markétka je asi hodně veselá holčička, co? Mám z ní takový pocit :wink: Možná i proto, že máš takovou chechtací fotku v pase :slight_smile: Snad se vám 6.nemoc vyhne :frowning2: A budeš taky týden slaměnka, jo? Ať ti rychle uběhne :wink:
Novi, Sláveček je koumák telefonista, fakt :grinning: A kámoška věděla, s kým telefonuje?
Petronuš, to je super, když je možnost více dětí najednou :wink: Dítě se naučí lépe "společenskému" chování :grinning:
Puzzi, s tím předspacím brekem to je nahovňouse :unamused: Určitě tě teď nepotěším, Riška to má dodnes. Když ho dám odpo spát, tak usne jedině, když brečí. A on mi to i řekne, že musí brečet, že mu jinak nejde spát :pensive: Ale přitom je unavený až hrůůůůza, polehává, protivný, nedá se s ním nijak vyjít a když ho odvedu do pokojíku tak spustí jekot brekot vztekání až usne. Proto ho nedávám ani moc přes den spát, nemám na to nervy.
8. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zensky zdravim po delsi odmlce,

neco jsem docetla a neco uplne rychle prelitla. Puzzi ty sis teda pekne uzila, chudaku.. S tim revem pred usnutim to mame taky obcas. Vecer uz moc ne, ale behem dne se zadari tak ve 30%. Podle me je to tim, kdyz ji dam do postylky brzo a neni jeste tak moc unavena a nebo uz je pretazena a nebo taky ne,ze :slight_smile:

Dedulka, super ze jste si uzili koupak. My dnes byli na vecer taky, ja teda uz jen pivcu a MM se koupal...

Petis, teda koukam, ze je Kaja takova sikulina! :slight_smile: a patri do naseho klubu vetsich deti..

jsme se dnes bavili s mamkou a tchyni a ja jsem rikala, ze je to divny, ze mala vi jak lozit, ale lozit proste moc nechce. Musi mit silnou motivaci - mobil atd. No a obe se zacaly smat, ze prej je to tim, ze jim mam rozmazlenou. Ze vi, ze zakrici a ja ji zaridim zmenu a ona se nemusi snazit... tak se musim zamyslet, jestli nahodou nemaji pravdu...

Jo a doufam, ze Sonicce je uz lip a vim uz si nepamataju,..

Jo jeste Pospi kasli na tu kacenu co mela takove blbe reci. Si proste nevidi do pusy!
8. srp 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odpol jsme byli v bazénu a neměli jsme odvahu na uspávání v golfkách, nakonec Honzík usnul na člunu, seděl mi na klíně a během těch 10 min. jízdy usnul, tak pak šup do golfek a měli jsme pohodovou cestu z přístavu domů se spáčem :slight_smile:
Uspávání teď večer dlouhý, ale bez megařevů, Mm ho prej posazoval a pokládal, aby nebrečel, až byl pak H. totál hotovej a zabral.
K obědu měl H. poprvý hrášek, ale moc to nejedl, byl unavenej. A pak nejedl ani moc sváču (banán s přesní - to mu normoš chutná), tak asi fakt zuby? Dostal mlíko a večer místo kaše zas mlíko.
Marti, hezkej poobědovej dáchanec jste si dali :slight_smile:
Lao, uspávání máte taky napínavý, no lepší pištění než řevy!
Pospi, tos mě teda nepotěšila, mi časem napiš, v kolika letech to Rišku přejde to řvaní. A on teda řve úmyslně? Nebo to ti asi řekne, když je v klidu a když pak má spát a je ta situace, tak se s tebou hádá že nene?
8. srp 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikule, no právě, někdy ho asi uspáváme brzo, pak zas někdy pozdě, sakra, kdyby tak měli na čele kontrolku, která by se rozsvítila vždy ve správný čas.
S rozmazlením - tyjo, to je těžký, když si ty naše děti vykřičujou, tak jim to prostě podáme, Honzík by stejně nedolezl, ale vztekal by se do maxima, kdybych ho nechala. mě by se to i trochu dotklo, kdyby mi někdo, kdo není s H. častěji, vykládal, že je rozmazlenej, jedině od MM bych to brala, ale ten si to určitě nemyslí.
8. srp 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja se to snazila brat tak, ze me objektivne rikaji to, co treba sama nevidim.. No a maji asi i castecne pravdu. Jenze ja proste vim, ze Nika je urvanejsi mimco a umi me dat velmi dusledne najevo, ze se ji neco nelibi...
No a taky driv jsem nevedela proc treba breci, tak jsem zkousela vsechno mozny a ted v tom castecne pokracuji... I kdyz nekdy ji nechavam i vyvztekat :slight_smile:
8. srp 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak me rekly, ze co se divim, ze je to prece jasny, ze ma dve moznosti, bud si popolezt a zabavu si najit a to stoji namahu a nebo si zakricet a prijde mama a udela to za ni... :slight_smile: No fakt me nalomily... no zatim to ale neresim a nehodlam nic hrotit :slight_smile:
8. srp 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul, podle mě takhle malým dětem občas vyjít vstříc musíme, zas být fakt 100% tvrdý, tak to asi taky není pro ně to nejlepší, i když by třeba lezli trochu dřív, nevim.
Třeba s tím řvaním v kočáru před usnutím to nemůže být rozmazlenost, páč jako mimino spal v kočáru v pohodě, najednou změna, ale nikdy jsem ho nenosila a kočár netlačila, vždy jede v kočáru a třeba i brečí, do spánku se ubrečí a stejně je to furt na prd a žádná změna k lepšímu, vyřvat na toto vůbec nepomáhá - ale jinak to nejde.
8. srp 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. srp 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, jj, že musí brečet to mi řekne v klidu. A když ho dávám spát, tak schválně dělá naschválnosti, abysme se hádali a on mohl brečet, jako to je na mašli :unamused: Poslední dobou ho naženu do pokojíku a máme domluveno, že si může jezdit s autíčkama v posteli nebo na zemi. Už je velký, no. Ale někdy jako matka fakt poznám, že je KO, a že si nutně potřebuje odpočinout, ale on si normálně nelehne, jen s obrovským křikem a vztekáním a z toho mám obavy, aby mu nepřeskočilo. Někdy bývá tak unavený, že se 2x stalo, že usnul dole v obýváku u TV. To nikdy předtím neudělal. Ráda s ním odpo jedu třeba k našim, vím, že v cestou v autě zdřímne :sweat_smile: Mamka mi říkala, že nechuť ke spaní má po mě a je to asi fakt :pensive:

Ale teĎ právě mám obrovskou chuť jít spát, tak jdu na to dokud se mi klíží oči. py py
Jo a zítra asi nebudu, chceme jet do DinoParku a pak odpo k mamce. čusek a přeju všem prospanou noc :wink:
8. srp 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
LAuš, zapomněla jsem pochválit chechtací videjko a teĎ jsem uvažovala, co za kámošku to bude, a ejhle hafík :grinning: Janka se taky ráda s chutí směje. Musím si to natočit, ať mám památku, to je takový spontánní a opravdový smích :slight_smile:
8. srp 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, říkám to MM a ptá se, jestli třeba Riška nemá noční můru, že prej MM když chodil do školky, tak se bál usnout, že se mu zdály hnusný sny. Ale to asi ne, to by ti Riška určitě řekl. MM si prostě odmítá připustit, že by to tak dlouho trvalo :sweat_smile:
Já budu asi začátkem září jeden den jen koukat na ty vaše videa :sweat_smile: Ukládám si poctivě odkazy!
8. srp 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lao, nehtíky paráda, teda ... už abych je taky měla ... sice to bude trvat, než si zase zvyknu, ale člověk byl pořád takovej upravenej ... jen po těch 4 týdnech už jsem musela dávat pozor, abych se někde nepraštila, bolelo to jako svi.a
Pospi, v tom Dinoparku v Ostravě byl před 14ti dny brácha ... (u nás teda dinoš je ale tam ho prý otvírali, tak oni rychle spěchali, aby tam byli mezi prvníma, že jo ... teď můžou vykládat, že oni už tam byli ... šmarjá, znáš to, takový lidi !!!)
8. srp 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lao, kuknu na video zitra, uz jsem s notebookem v postylce...

Puzzi, tak jako byt 100% tvrda to snad ani nejde. Tam slo spis o to, ze jsem mozna az moc vymekla a ten malej svist si me pekne omotal kolem prstu. :slight_smile: ale jako hrotit to nehodlam, jak jsem psala. Pekne si zatim uzivam, ze se me mlade pohybuje v okruhu cca jednoho metru. :slight_smile: Ja spis doufam, ze bude spokojenejsi s tim lezenim....

Jeste teda me mati rikala, ze treba ja jsem byla takova podobna. Ze jsem vyzadavoala porad akci a kdyz nebyla, tak jsem byla ujecena. No ale prej jak jsem byla s bratrankama (jeden stejne starej, druhej o 1,5roku starsi) tak jsem byla mnohem min problemova. Jsem se proste vyblbla s nema. Takze treba jednou pomuze druhej cipisek. :slight_smile:

Pospi, tak teda s uspavanim to fakt nemate jednoduche..
8. srp 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikule, no vidíš, nejdřív ti mamka řekne, že je Nikča rozmazlená, a pak žes byla stejná. To je jak moje máma, taky že ho rozmazluju a že je celej po mně. Tak jak to že ony si nás taky tak hrozně rozmazlily? :grinning: :sweat_smile:
Snad budou lezením spokojenější, snad se rozlezou... U Honzíka vidím spokojenost hlavněv chození, hrozně rád stojí, kdyý hodržím za ruce, dělá dřepy, kouká. Položím, nespokojenost, postavím a hurá, vidí celej svět.
Pospi a co večer, to usíná Riška "potichu"?
8. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukam, ze me cekaji skoro 2 strany, to jde

zdravim mamky a deticky
nejak v posledni dobe nestiham, co?sorry no...obcas nestiha kazdej

dnes jsem rano mlade po ritualu odlozila do postylky, hral si a nevimco,ale jeste jsem zdrimla do 9.20h, super.Paxme se rozhodli, ze pojedem za tchanem a vemem s sebou jeste mladyho kluka (8r) no a nastal zmatek, chaos, vse honem honem, nachystat (uvarit svacinku, obed pro D.), naladovat ho presnidavkou, zaopatrit, pak sebe, veci...no a jeste se najist (Mm varil, pomohl teda).
Mladyho jsme vyzvedavali na nejake nove adrese- krasny novy bytovy dum, jsem pak behem dne byla zvedava a vytahla jsem z nej, ze prodali byt /co jim MM nechal/ a odstehovali se :confused: :confused: ...jako docela vál...no nic. Takze jsem jeste vytahla veci jakoze s nima tam bydli ten kamos atd...no ale super, vypada to nadejne, ze by ex se mohla znova usadit, klidne by ji neskodilo jeste dite (je ji 35 a pul), mladej ma deti rad-z D. se rozplyva furt :dizzy_face: ) a no bylo by to v cajku, jeste by se mohla vdat :wink: ...uvidime

u tchanu dobry,byli ted na poznavačce v Irsku minuly tyden, tak ukazovali fotky a moc nam to doporucovali :grinning: :grinning: :grinning:...petrus... paxme jeste jelimladymu koupit slibenou kancl. židlu ke stolu....vybral si sam...(no bohuzel ju doma slozili a je nejaka nizka, nesedi mu ke stolu, tak budu menit, nastesti ne uz my)...no ale dnes poprve z oci do oci s tou ex a jejim...dokonce mame ted na sebe cislo kvuli paragonu, itra jim ho asi budu hazet, at si to muzou poresit. takze tak.

MM je uz skoro zas v prg, jede na par dnu pryc.
8. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
laola super videjko, to Barunka se plazila jen 2 dny pozpátku - no spíš se klouzala a teď nechce :frowning2: ale zato stojí a chodí s držením :sweat_smile: no sranda a tak myslím že už k nám plazení vpřed nedorazí.....a jak reaguje pejsek, nechá na sebe šáhnout?
8. srp 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul, taky to nemáš jednoduchý, ale hrotit to fakt nemá smysl ... na mě každej zas útočí, že s náma malá spí v posteli , ale já to neřeším, někdy tam usne, tak tam je, někdy ji přendám do postýlky, prostě podle situace .... taky si tím příliš hlavu nelámu, ono to nějak dopadne ... malá usíná bez problémů, nebrečívá vůbec, stejně mi ji nemá vůbec kdo hlídat, tak je na mě závislačka, ale nechávám tomu volný průběh, zatím nám vyhovuje, jak fungujeme, jen ji taky musím naučit lozit ... nejlíp jí jde trénink v posteli, dnes než usnula, tak se otáčela na břicho a zpátky a vždycky se trochu posunula, tak setočila ve směru hodinových ručiček, zvládla to 2x dokola asi za 15 minut ! A nakonec únavou usnula na boku ... bylo to legrační ... tak uvidíme ... nějak to dopadne ...
8. srp 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, tak u nas stani zatim jeste ne, ale ja to teda jeste nezkousim... je fakt, ze je ted spokojenejsi, kdyz se strida lezeni a sezeni. No ale dneska treba mela super den a tak to bylo takovy moc fajn a o moc jednodussi nez jine dny...

Jeste jsem se chtela poradit, jestli nejaka hospodynka nebude vedet. Dostala jsem dost zeleniny, tak jsem si rekla,ze zkusim zavarit. No a dala jsem to do sklinek od kupovanych presnidavek a dala na 100 do trouby a vsechny se otevrely, jen 2 stary klasicky vydrzely. ma se zavarovat na min? Nejak nemam zkusenosti... :slight_smile:
8. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti presne tak... pokud vim, tak podle nejakych tabulek ma jeste porad cas :slight_smile:

My dneska vyklizeli jednu mistnost a byly tam knihy po puvodnich majitelich. No a jedna o detech. To byly hlody. Jako ze treba nedoporucuji davat detem teplaky a kdyz uz je teda chceme, tak je co 2 dny prat, protoze jsou plny bacilu atd. Jsem se celkem nasmala. :slight_smile:
8. srp 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul, já teda se zavařováním nemám zkušenost, ale mám dojem, že tyhle skleničky, co jsou v nich příkrmy, mají fakt víčko na snad jeden závit, mě to pěkně vytáčí, když zbyde, nemůžu to zavřít ... já teda když uvařila příkrmy, tak jsem to do toho horký nalila až skoro po vrch a otočila víčkem dolů a nechala zchládnout a pak jsem to dala do lednice ... nic jinýho jsem s tím nedělala ... včera jsme spotřebovali poslední skleničku od posledního vaření , bylo to dobrý, troufnu si tvrdit, že tomu nic nebylo ... dneska jsem udělala totéž, má 2 další skleničky v lednici na další dny .... asi by se s tím mělo něco dělat. .. ale dřívější víčka jsou plechový, tyhle nový jsou nějaký divný, tak nevím, co s tím za manipulaci :frowning2:
8. srp 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul, mě říkala doktorka, že máme měsíc čas, v 9ti měsících by měla malá lozit ...
8. srp 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek