• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Jen jsem v rychlosti omrkla poslední stránku ...

Bartalko,
je mi líto, co sis musela se Šimim prožít. Hlavní je, že už jste v pořádku a jste doma. A nevyčítej si to, fakt ne, jsi dobrá maminka !!! :slight_smile:
Nikul,
krásné fotky a jak píšou holky, ta poslední je fakt k sežrání :slight_smile:
Andy,
mi Kája taky nesní ani těch 125gr. A teď jak je marod nevím, jestli mi sní aspoň něco. Asi bude na Bebě. Pomalu ale jistě asi končím s kojením, přes den si prso nevezme, leda tak v noci a to ho jen tak požužlá.
Vanil,
my taky vstáváme kolem 7, někdy i dřív. Ale zase chodí spát kolem 19 hodiny.
Talls,
Tobi je šikovný, neboj a ve vývoji nezaostává, fakt ne.

Jo, kdo kupujete plenky Pampers, tak je teď akce v Schleckeru, že jak koupíte 2 balíky, tak jeden vyjde na 269,- Kč, je to ten ekonomy pack, kde je 4řek v balení 62ks.

Ach jo, víc nestíhám, malá už se budí. pa pa a miminkům posíláme pusinky.
14. srp 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis: Fotečky z dovči jsou úžasné, jste si to moc užili :wink:
14. srp 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, fotečky úplně bomba, to byla pohodová dovča, co? A vy jste s tím druhým párem nějak příbuzní? Holky si jsou podobné :sweat_smile:
14. srp 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
pospi: Taky se mi zdálo, že jsou jak sourozenci :grinning:
14. srp 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. srp 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, dnes je tu pod mrakem, celý ráno pršelo, už naštěstí ne, asi pojedeme po obědě na výlet do Puly do Akvária.
Teď jsem vás dočetla u oběda, ale mírná hosipa.
Talls, já myslím to, co holky, Tobi je ve vývoji úplně akorát, náš Honzík se taky neplazí a neleze, znám víc dětí, co se rozlezly kolem 10M, jak píše Andy, nechápu, proč tvoje doktorka straší. Jako jasně, většina dětí do 9M leze. Taky mám v okolí holčičku 14M, co se ještě ani moc nepostavuje a rozhodně nechodí, ale je pohodářka, hraje si, je úplně zdravá, myslim, že to brzo dožene.
Musim jít, H. je vzhůru po 45 min.
14. srp 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,

jdu vas pozdravit, mlade spi...

vcera jsem tu noc zakrikla. Ja si rikala, ze to radeji nebudu psat, ze se to pak urco podela :slight_smile: Ba ne, muzu si za to sama. Zkousela jsem totiz misto mlika caj.

Tak mala se probudila a brecela s dudlem v puse. To je jasny signal, ze chce k prsu. No ale bylo fakt brzo a hladem to nebylo. Tak jsem si rekla, ze je cas dat caj. :wink: Posledne ho odmitala, kdyz byla v naruci a chtela prso, tak jsem ji ho fikane dala v postylce... no tvarila se divne, ale sosala pekne.. jen teda u toho oci jako tenisaky. :astonished: Vysosla ho celej 90ml. Jsem cucela jak puk.. No jenze pak rev a nechtela spat. Tak jsem zkousela delat psssttt atd. To uz mel chudak MM polstar na hlave. Tak jsem si ji teda vzala k prsu, ale princezna uz byla probuzena a pri vraceni do postylky neodpadla jak byva zvykem, ale zacla si hrat. V tu chvilu se me chtelo brutalne curat, ale delala jsem sochu, aby nevidela, ze jsem vzhuru a rychle usla. No nadavala jsem si. Stacilo dat prso a uz davno spala...
Nakonec teda po asi 20min. sama odpadla, ale ja uz byla probuzena totalka a nemohla spat...

Petis fotky jsou moc pekny! :slight_smile:

Sami a co ta vase dovca? Musite vypadnout, aby se sklidnily vody...

Momou teda ty si uzivas s migrenama. A neurolozka neprisla na pricinu tech migren? Nebo to zjistit ani nejde?

Andy DS - duchodcovska sparka - sex... :slight_smile: mimochodem vcera dost dobry... :grinning:

JInak my se taky stehovali do provizoria a clovek jak je ve svem, tak toho snese fakt hodne :slight_smile:
14. srp 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikule: malá je ale vyčůraná :grinning: S migrénama je to těžký, každej člověk má jinej spouštěč: kafe, čokoládu, ovoce, málo tekutin, ...... počasí. Někteří lidé jich mají několik. no a já mám jako spouštěč právě počasí :frowning2: Má na to vliv i to, zda jsem vyspalá, zda dostatečně piju, nesmím hladovět, žádný stres ............... no a k tomu mám nízký tlak ...... dá se to řešit tak, že bych brala nějaký pilule pořád a tím by se to mělo zmírnit, ale to až po EEG.
14. srp 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za pochvaly :slight_smile:
Nejsme příbuzní, jsou to naši kamarádi, holky se nám povedly :wink:

Ach jo, Kája měla zase 39,2. Dostala Nurofen a spinká, bobeček, strašně hoří.
14. srp 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky přišly golfky a jsou krásné,fakt fajn stav jsou to tyto http://www.mimiaukce.cz/detail.php?id=9222984

puzzi jéé vy se máte, užijte si to v Pule :slight_smile:
nikule ajajaj tak malá teroristka ti prokoukla, že ji chceš opít čajem :grinning:
petis ještě juknu na fotky a letim, jo holky jsou si fakt děsně podobný, není to od tvé sestry, někde jsem na vás narazila myslím :slight_smile: ?????
a teda fotky moc krásný, měli jste hezky vid :slight_smile:

jdu vařit a pak povalíme ven, tak kouknu až navečer, zatím pa
14. srp 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy: Golfky jsou pěkný :wink:
14. srp 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou, jejda s tou migrénou, otokama, modřinama...určo bych zašla na vyšetření.

Petis, chudinečka Kájinka, doufám, že virozka brzo odezní a bude zas dobře. jinak Kajka je teda pěkná šťabajzna s těma mírama. Je větší než Tobi!

Jo, s tou Dr., ona to jako nemyslela, že je opožděnej, nebo tak, ale trošku se divila, že fakt v sedu se neudrží ani omylem...ale napsala, že v širší normě OK. Pak mi taky říkala, že některým lidem se na agenezi přijde "až na pitevním stole"...tzn že neměli vůbec žádný příznak nějakého problému...někdo prý má např. epilepsii nebo trošku nemotorný pohyby...

Holky, daly byste prckům jídlo, co bylo uvařeno 48 hod a bylo v lednici? Jsem mu předevčírem vařila takhle v poledne, tak jestli mu to můžu dát ještě dnes. Na skleničkách je 48 hod, ale jsou sterilovaný, že jo, než se otevřou...

Jinak teď řešíme přefinancování té hypo...uf, ale stejně bude navýšení přes 2 tís za měs...je mi blblě...

Sami, vy máte doma nějakou mega krizi???

Nikul, no, Nikča ti dala po ránu teda.. :slight_smile:
14. srp 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy,
super, že se golfky líbí !!!
Já nemám sestru :confused: Kde jsi na nás narazila ???
14. srp 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky a nechcete jít na vyšetření k doktorům za mě :wink: já je moc nemusím :grinning: Ale něco bych s tím asi dělat měla.
14. srp 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
talls ochutnala bych to a když v pohodě, tak bych jí to dala....

petis, já nevim, nějak mi přišlo´, že jsem vás zahlídla někde v nějaký diskuzi, tak asi ne, promin ..
at jste brzo zdravý, bobínek malej....

momou díky...

holky z Prahy, kdybyste chtěly si někdy udělat víkend u nás v horách, kámoška má tady levný penzion, úplně ideální pro rodiny s dětma...ne že bych ji chtěla dělat reklamu, jen mě to tak napadlo, kdo by měl zájem, piště ip :wink:
14. srp 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy,
achááááá :slight_smile: Já myslela, že jsi nás zahlídla někde naživo :wink:
Jj, já ještě chodím do jiných diskuzí, tak tam jsi mě zahlídnout mohla :wink:
14. srp 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dočítala jsem včera večer, tak mám teď už taky HOSIPA :sweat_smile:

Vanil, šli jsme na kontrolu kyčlí, protože když jsme byli v 16ti týdnech, tak ještě neměl Ríša jadérka. Měli jsme přijít za 3 měsíce (ve čtvrtek, kdy dělají sona), což vycházelo koncem července. To jsme tam taky šli, ale mají prázdninový režim a místo ve čt dělají sono ve středu a v pátek :angry: no byli jsme nas.aný, protože mm neměl potvrzenou propustku do práce a musel si to nadělávat.
Jinak mě taky štve můj gyndař, teď je to 3 týdny, co jsem k němu šla na krev - mám rh neg. a mm i Ríša mají rh pozit., tak kvůli protilátkám. Měli pak 14 dní dovču, tak jsem si pro výsledky volala až teď v úterý a prý zatím nepřišly... no nevím, sestra byla nejdřív nejistá a prý je to snad v pořádku, pak jí to ale nedalo a že si mám zavolat za chvíli a domluvit se přímo s dr. Tak jsem volala za 20 min., dr. tam zase někoho měl a že mám zavolat po 14té hod. No a to mi právě dr. řekl, že zatím nepřišly a že mi osobně zavolá až přijdou... je pátek a nic, si myslím, že je ztratili, přece to nemůže trvat tak dlouho. Pěkně mě ale štvou, kdybych protilátky měla a otěhotněla, tak bych asi mohla potratit, né?

Andy ahoj, ty se fakt nezastavíš, s Máli to musí být zápřah :slight_smile: golfky jsou pěkný :wink:
Sami, s přebalováním je to teď na dlouhé lokte i u nás... Ríša je strašně zvědavej a už mu nestačí při přebalování jedna hračka. Furt se mi přetáčí a bere všechno co na přebalováku vidí - ubrousky, krémy, hřebínek, kartáček atd. Dřív mu 1 nová věc vystačila na celý přebalko, včera jich vystřídal snad 6... no moje nervy, občas u toho pěkně pěním :rolling_eyes:
S TM to je blbý, přeju, aby se tohle špatný období brzy uzavřelo. Jo a užij si dnešní masáž :wink:
Talls, super, že je Tobík OK a holt některá dr. vývoj řeší hodně a jiná zase míň... S hypo je to krutý, my máme fixaci na 5 let, takže ještě 3 roky budeme platit stejně.
Petruš, jsi mě včera vyčmuchala, jsem to tu ani nepsala, že jsem přidala fotky... :slight_smile: dík za pochvalu :slight_smile:
Domluva Raye a vašich když jsou napitý musí být zábava :grinning:
Petis, přeju ať je Káje brzo líp a není to nic vážného... na fotky juknu později :wink:
Nikul, mě tuhle taky čaj neprošel... za 10 min. se zase vzbudil a stejně jsem musela nakojit... :slight_smile:
Já kojím ráno, pak má ovo přesnídávku, pak zase kojo, oběd maso-zel. nebo jenom zel., pak kojo, zase kojo, kaše, před uložením kojo a pak v noci kojo několikrát... rozestupy mezi jídlama a kojem jsou většinou 2 hodiny...
Holky a kolik mají vlastně mimča sníst toho maso-zel. příkrmu? Ríša sní většinou těch 100-140, obvykle 125g a myslela jsem, že je to v pohodě... Přesnídávky mu dávám půlku Sunarky.

Tak a už nevím, se omlouvám na koho jsem zapomněla...
14. srp 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ještě jsem zapomněla napsat, proč vlastně toho víc na oběd nesní... protože začne vždycky tlačit :grinning: to už pak do něj nic nedostanu... taky vaši mimušáci kajdoší při obědě? :grinning:

Musím to tu poklidit a připravit si věci na dnešní pařbu, spacák a tak... možná ještě nakouknu :wink:
14. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
pospi: no, spal sice "dlouho", ale to hodinové kecání od 3 hodin se mi teda fakt nelíbilo! :grinning:
talls: jako buď naprosto v klidu - tobík už leze, náš maxoš ještě ani ň, a co se sezení týče, tak ani náznakem...on prostě v sedu být ani nechce...tož nevím, co to mám za dítě! :sweat_smile:
jů andy: jsme je měli dát do jedné kopky, ať si vykládají spolu! :grinning:
petis: s teplotkou mě to mrzí...snad bude brzy dobře... :unamused:

mmch: maxoš má už od včera jen zvýšenou teplotu tak 37,3 a včera snad 4x kadil (ale normoš hovino, žádné majda)...ale má ty hovňouse furt do zelena...tak snad to ničemu neva! Dnes už zase 1x - na to nejsem zvyklá, když mi dřív kadil 1x za 3 dny?! :confused:
14. srp 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
petis. fotky super! :wink: a na grilování běž...aspoŇ na chvíli! :wink:
nikule: s tím nočním čajem to člověka naštve...ale chápu tě, taky to někdy zkouším na dudel...usne, lehnu si a je stejně vzhůru...takže tak! :grinning:
andy. golfky jsou supr trupr! :dizzy_face: , já cu taky nový kočár...ale implast nemůžu prodat! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
hpaja: to je práce s těma doktorama...kdo to má "čuchat", že o prázkách tam jsou jen tehdy a tehdy, že! :rolling_eyes:
no a s tím gyndařem - to radši no commnet! :angry:

jak se tady bavíte o těch jídlech, tak teda maxoš jí nespočetně víckrát denně, než ti vaši rarášci - dnes jsem si to schválně psala - takže: 7 hod mléko (ale jen si cucl), 8 hod. přesnídávka 200g (zblaznul hned), 9 hod - mléko, 10.30 mléko (cucnul si), 12 - mléko - bo jsem ještě neměla uvařené jídlo - teď spí....no tak to jsem zvědavá, kolikrát ho budu dnes ještě kojit?! :sweat_smile:
14. srp 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady mi to dneska nechce spát a já bych spala ............ jo a Kuba si sám drží flaku, když pije mlíko :dizzy_face:
14. srp 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dedul, to tak nemůžeš brát, když nevíš, koli při kojo vypije, třeba jen svlaží hrdlo a není to na hlad :slight_smile:
A Tobík neleze, ale plazí se, to jo...k lezení to má ještě hoooodne daleko...třeba ho vůbec nezajímá se jakoby o něco přidržet a mít tendenci na to vylézt..ať je to co je to...ani mojí nohu , když sedím třeba nepřekoná...no, snad to časem taky přijde....kámoška měla taky takovou lenivou holčičku a už chodí :slight_smile:

Dala jsem ho spát před hoďkou, že si jen tak zdřímne a vzal to nějak natvrdo...tož asi bude mít oběd trošku později...naházela jsem sem do bazárku nějaký kousek z jeho již malého šatníku, tak uvidíme, zda někdo bude mít zájem... :slight_smile: . Dnes jsem objednala z MMB super úlovek, 2 mega dlouhý mantinely z IKEA na tu ohrádku, oba za 260 Kč i s poštou, tak to je fajn, bo nový stojí jeden 300 Kč. Ohrádka je taky bazarová, ale vypadá jako nová, úspora Kč cca 500 :wink:

Petis, určo jdi zapařit, doma to zvládnou, uvidíš!!!

Hpaja, doktoři...mi něco povídej...mi trvalo 2 týdny, než jsem se dovolala k zubaři, na gyndu to už zkouším týdny 3 a furt se tam nemůžu dovolat...ještě, že nepotřebuju nic urgentně...

Dedul, nemůžeš implasta prodat? A proč chceš novej, dy´t je pěknej!!!
14. srp 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, já bych na sever za tebou přijeláááááá.....kolik je levnej penzion??? :wink:
14. srp 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
talls: to je přesně to, že já nevím, kolik toho s toho cecíka vypije... :grinning:
nene, zatím ho nikdo nechce...no spíš bych chtěla nějakou změnu...ale když se neprodá, neva, já jsem s ním spokojená! :wink:
14. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
14. srp 2009 ve 13:59 • ma12
Právě mi Ríša usnul bez houpání :slight_smile: usínal asi půl hodiny a já jsem asistovala už jenom posledních ani ne 10 min. :slight_smile:
Holky, k tomu kolik toho vypijou...
V noci jsem dělala pokus s Bebou. Bohužel jsem měla už jenom zbytek, asi 8 odměrek, tak jsem to rozdělila na 60tku před spaním (cca hodinu předtím měl kaši z 90ml mlíka) a 2x90tka na noc... 60tku vycuc jako nic, když po půl hoďce neusnul, tak jsem ještě dokojila... vydržel spát 3 hoďky, tak jsem udělala první mlíko, 90 ml vypil jako nic, asi by si ještě dal... já jsem se teda jala odstříkat a zůstala jsem pěkně čučet, pže jsem odsála jenom 30ml :astonished: Vydržel spát zase 3 hoďky (do 2h), zase jsem dala 90ml Beby, na odstříkávání jsem se vybodla, vzhůru byl už ve 4... UM jsem už neměla, tak jsem nakojila. V 6 už jsem teda musela druhý prso odsát, pže bolelo... No tak nevím, jestli při každém nočním koju vypije jenom 30, tak potěš prdel a začnu snad dávat na noc místo 2. koja UM. Dneska MM připravím na noc dávky na 120ml a jsem zvědavá, jak to zvládnou.

Tak a mizim, o víkendu asi nebudu, moc nekecejte, jinak nebudu stíhat dočítat :wink:
Všem pěknou sobotu a neděli přeju :wink:
14. srp 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
JAnka zas grcá :frowning2: Bílá jak stěna. Na oběd jsem jí dělala špenát listový s bramborem a žloutkem. Asi se na vajca vyprdnu a zkusím maso ze skleniček. Třeba jí vadil ten špenát, baštila to s chutí, ale byly v něm kousky lístků, tak jestli se jí nepřilepil na stěnu žaludku, nebo já nevím. Jsem nešťastná. Čaj mám v mražáku, teĎ usnula, tak jí pak stříknu stříkačkou.

Hpaji, Riška je šikulka, a ty se dobře bav :wink:

Andy, golfky se mi taky líbí, vypadají lehounce :slight_smile:

Jdu za Janičkou...
14. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, možná má Janka nějakou virozku, chudě...možná bych jí teď příkrmy nedávala, jen třeba rýžovou kaši, ta je úplně jemná k zažívání....
Dnes mne to moje zvířátko překvapuje, protože je hodnej a docela dost spinká, ještě, že nebyl spavej po tom slítnutí, to už bych byla zas na nervy...Dnes dal 3/4 hodiny dopo, pak 2 hodky 12-14 a teď spí cca od 17 hod...akorát mi rozbíjí můj jídelní harmonogram...

Andy, ty golfáče jsou fakt moc pěkný, ta růžofka :slight_smile:

Hpaja...mimčové si z prsa vytáhnou víc, než my, když to drtíme přes odsávačku...myslím, že vypije víc než 30....když máš mlíčko a nemáš lakto krizi...

Holky, dodržujete ještě takový ty rady, že 2 mléčný dávky by od sebe měly být nejméně 2,5-3 hodiny? Jako nemyslím kojení, ale umělý mlíko...jako mlíko a pak třeba kaše...jak od sebe to dáváte...já teda minimálně hoďku a půl, ale někdy se to tak sejde, že prostě jinak to nevymyslím...jak to tak vidím, tak to bude dnešní případ...teď kolem 18 mu udělám mlíko-kaši (když se nevzbudí sám, tak ho vzbudím sama) a chodí spát tak mezi 19.30 - 20.00....a to mu chci dát ještě mlíko...Dnes hrozně málo pil ...čaje snad jen 30 a mlíka zatím tak 300...
14. srp 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dítku jsem před chvílí naměřila 37,9, tak jsem raději skočila pro panadol sirup, kdyby se to navečer zvedlo... :confused:
fakt nevím, čím to je ta teplotka, páč je docela okej...hm, asik zoubky? :confused:
talls: to já ani nevím, že se má dávat nějaká delší přestávka mezi mléčnými výrobky?!
14. srp 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dedul, pamatuješ? Je to cca 14 dní, Janka měla taky jen tak bez rýmy a kašle asi 3 dny skoro 39 horečky a dr. říkala, že viroza :unamused: Kdysi náš dr. v Bartoškách mi u Rišky říkal, že teploty u virozy běžně trvají do 5 dnů.

Simi, ona má ten žaludek fakt asi nějaký oslabenější. Budu jí muset šetřit. Ale ona mi právě ten oběd strašně rychle zhltala, já dopo nedávám žádnou svačinku, do oběda jen kojím, asi jí budu muset něco zkusit dát, aby oběd tolik nehltala, pak možná sní více, než jí stačí :unamused:A žloutek nebudu chvilu dávat vůbec, přejdu raději rovnou na skleničky s masem.
S tím časem fakt nevím, ale myslím, že když ho nepřecpáváš denně, že to pro jednou nevadí. Když nebude chtít, tak si nedá, ne?

Dneska jsem Janku po kaši ani nekoupala, rovnou kojo z jednoho a jen trochu a do postýlky a už je asi 10min ticho. Richardi jeli k mému tchánovi, tak je tu po tom celodenním rachotu KLID a TICHO a já si lebedím :grinning:
14. srp 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek