• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Ahoj holky, dnes Honzík ve 3 mlíko, do 4 jsem se snažila o uspání. Přitom u mlíka tuhoš, ale pak dlouho nekrkal a já nosila a Honzík se tím probral. Nebrečel, to ne, ale palačinkování (Talls, hrozně se mi to líbí, můžu ten výraz taky používat? :slight_smile:), funění, odkopávání, chvíli jsem u něj stála "pššššš", pak už jsem to nevydržela, šla si lehnout a samozřejmě zase palačinkování. A po šestý ráno vstávačka, máma jela pro tátu na letiště, tak jsem tu sama.
Samička už si užívá a bez šminek, jo? To by mě netankovalo, na MD jsem si nějak odvykla a brát si šminky na dovolenou a plýtvat po ránu časem v koupelně? :sweat_smile:
Nikule, ty jako dítě jsi byla náročná dlouho, jo? Mně máma tvrdí, že nejhorší byl první rok, tak mám aspoň malou naději.
Dej vědět, jestli občasné pořvání zabere, na Honzíka např. v kočáru nezabere ani to, dlouhodobě je to furt na prd, i kdyby tam denně řval.
Jj, bílej jogurt s ovocem je lepší, že si dítě nezvyká až tak na tu sladkou chuť.
Lao, jestli jste se zvládli najíst a Víťa moc neřval na restauraci, tak dobrý!
Petruš, super reakce, můj obdiv! Nojo, míry v 9M do tabulky, to je fakt, takže pomalu se chystejte vážit a měřit.
Miruss, Zuzance vše nej k 9M!
23. srp 2009 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čusky busky...
Puzzi, jasně, klidně taky palačinkuj :slight_smile: ...já jsem takovej magor ve výrazovosti, vždy mne něco napadne a pak se toho nemůžu zbavit... :wink: A MM mi říká, že bych měla mluvit česky a ne svou řečí :grinning: :grinning: :grinning: (Jsem něco jako jeho děda, ten si taky všechno přejmenuje, např. držťková polívka je papulová (papula-pusa :grinning: ) a ještě to má s maďarsko-slovenským přízvukem, bo je Slovák :wink:

Nika...jejda, Nikolka je takováhle náladovka? Já bych jí nechávala chvíli vyřvat, teď už to jsoou nálady, nedá se nic dělat...nemůžem být jejich otroci...já mám teda ale mega štěstí, protože Tobi se zabaví i sám, někdy si půl hoďky hraje v ohrádce, ani o něm nevím...někdy po 2 minutách začne řvát...no, jak kdy...ale spíš je hodnej...
Jinak s lezením...Tobi neleze, plazí se a stále tím svým způsobem...jedna ruka, druhá noha...tak jakoby do kříže používá ruku a nohu. Rehabačka říkala, že to až tak nevadí, když je to do toho kříže...že jako je vidět, že používá obě strany těla...Na tu druhou nohu nenakračuje v plazení, ale jinak jo, tak to je prý důležitý...Jinak na 4 je skoro furt teď, ale zatím k lezení to nevypadá...

Petronuska, super fotky z Moravy...teda Jaydi je už jak roční chlapeček..i tím kukučem.

Je, Sami bez šminek...chápu to, já nevylezu z baráku bez pudru a řasenky, to nelzeeeee!

Petis, já zatím jogurt nedávám vůbec...pomalu jsem chtěla, ale zas to kajdošení, takže až časem...a dávala bych taky bílej zatím, max s trochou ovoce, ale ne ty kupovaný ovocný...maj na to ještě čas...prý děti do roka vůbec nemusí mít nějak pestrou stravu.

Jo a jídlo u nás pohoda...prostě dávám lžičku po lžičce a on to jí....někdy blbne, ale to vyjímečně...já ho jako nenechám moc, prostě to do něj celkem sázím a on ochotně jí. Včera toho měl dost, protože to byla jako polívka, hodně naředěný, kdyby to byla zele kaše, tak toho tolik nesní, to má max těch 200. Víc mu ani nezkouším. Včera ale např. večer vůbec nechtěl mlíko , vypil 30 a konečná....no, tak jsem to zkusila 3x, jestli bude chtít, nechtěl, tak nechtěl...šel spát tak...dnes ráno vypil z 210 vody, ale pak si trošku více ublinknul...no, neva...

Jo, viděla jsem prodávat hračku mého dětství - monchichi (pamatujete Mončičáky!!!)...jako úplně jsem se podivila, vypadá úplně stejně, jako ty za nás, krásná opička nebo co to vlastně je. Trošku kýč, ale roztomilej...Normoš uvažuju, že ho koupím tobimu k narozkám...teda tak trochu mne na nostalgii :grinning:
23. srp 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, sedačka vypadá fakt moc pěkně, na tyto jsem slyšela taky samou chválu. Má i tu hlavovou opěrku, což je dobrý...jako víš co, myslím, že když se koupí kvalitní 9-36, tak se tím nic nezkazí...chvílema o tom taky uvažuju...to je totiž furt nějaký dokupování něčeho, takhle by se ušetřil jak prostor na uskladnění, tak peníze....
23. srp 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my měli včera doma havárku. MM byl na fotbale, a já s malou ve vaně, a najednou slyším ránu a syčení .... jsem se hrozně lekla. Vyběhly jsme jen tak z vany ... na záchodě rupla hadice pod umyvadlem, od teplé vody, za těch pár vteřin potopa až na chodbě na koberci .... letěla jsem dolů zatáhnout hlavní uzávěr, malé byla zima, rychle ji obléct, už to protékalo stropem, tak odtáhnout dole v chodbě koberec, uplně mi tepalo v palici .... bylo už 18,45 tak jsme volala MM ať rychle dojede domů, že nevím, co s tím ...... malá byla hrozně vylekaná, tak když jsem chtěla vytírat, tak byť seděla metr ode mě, upně hysterický pláč, tak jsem ji jednou rukou držela a druhou vytírala a kroutila hadr do záchodu, ještě to kapalo do kastrolu ... než MM dojel, tak jsem měla vytřeno, i dole .... ale teda šaty jsem měla propocený skrz, musela jsem se přeslíknout ... byla jsem zralá na panáka .. nahodila jsem kotel, tak jsme přes noc topili, teď už je to takřka vyschlý, naštěstí nezůstaly fleky ... se z toho vzpamatovávám ještě teď ...
23. srp 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul, Markétka taky občas křičívá, když nemá náladu, chce se mazlit, a posadím ji ... vadí jí i když sedím jen vedle .... ale většinou to dělám jako Miruš,hledím ji zabavit, a až je v pohodě, tak už nevnímá že se pohnu někam jinam ....

Holky, po té včerejší "havárce" MM mě nechal vyspat až do 9,30 ! To mám na dlouhou dobu vybráno :grinning:

Miruš, si borec, že nedáváš Zuzance cukr ... já přece jen občas přesnídávku dám a v té cukr teda je ... ale prostě občas se tomu nevyhnu ....

Petři, Markétce chutná takřka všechno ovoce .... dneska měla přesnídávku z mirabelek (ze špendlíků).Rajčata jsem jí dávala taky a chutnalo (taky bez slupky, skoro všechno slíkám ze slupky)
23. srp 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
tak u nas noc teda nic moc. Prdolka uz se vzbudil kolem pul 5 a porad sebou sil a chtel nekam lezt, chvilkama zabral, ale jen na chvilky :frowning2: RAy s nim asi v 6 vstanul a sel dolu a ja spala do 9. Aspon neco, ale stejne se citim porad unavena. A k tomu dneska je pekne hnusne venku :angry:
Jaydinek tedka spinka na balkone, tak vas jdu docist. Chybi mi jeste ta minula stranka a tahle :slight_smile:
23. srp 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, malá vstává poslední dva dny taky v 6 ráno, to je teda drsný, píchala mě do očí atd. ... no zábava ... :grinning: zítra už jde taťka do práce, to bude teda změna ... už jsme si zvykly, že máme taťku doma ..
Simčo, Markétka jí taky hezky, pokud má hlad .... dost se poslední měsíc polepšila, v podstatě sní co vidí, hlavně když to jíme i my ... :grinning:
23. srp 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidim, ze zprava od Sami. Tak snad si tam uziva a JM ji pomaha s Dominkem :slight_smile:
Nikule s tema hysterakama to nemas jednoduchy. Ale treba fakt trochu pomuze ji nechat vyrvat a nakonec si pro neco doleze sama :wink:

Puzzi ty davas jeste Honzika krknout? My uz teda dlouho ne. Ale Jaydi si krkne vetsinou sam, kdyz pak zacne neco delat. A kdyz u toho usne, tak ho necham tak :pensive:
Petis ja jogurty ovocne davam uz dlouho. Tady jsou takove mini jogurtiky a pisou tam od 4-6M. Jaydinkovi chutnaji. Stridam to s bilym a s presnidavkama.
Jej MArti to vytopeni :frowning2: ale hlavne, ze uz je po tom. Dobre jsi to zmakla :wink: A super s vyspanim :slight_smile:
Marti my taky zitra po dlouhe dobe budeme bez tatky :frowning2: To bude nezvyk zase...
Zuzance od Miruss taky prejeme vse nej k 9M :slight_smile:
23. srp 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petři, já už taky nenechávám malou krknout, ona to taky zvládá "za chodu" :grinning:
Jinak MM naštěstí teď na montáž asi nepojede, nejbližší 2 týdny, ale i tak bude jezdit až tak nejdřív kolem 17-18 hodiny ... bylo to fajn ten týden, že jsme na malou byli dva, já to moc často nezažívám, bych si na to i zvykla, že má kdo pohlídat :grinning:

Miruš, přejeme s Markétkou Zuzance všechno nej k 3/4 roku!
23. srp 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zapjuji se do diskuze, nestiham docitat, tak mi to prosim prominte.
Porad neco, Maty me nenecha vydechnout a ja kdyz je chvile klidu tak neco delam. Ted ho treba uz od 12 uspavam v postylce po obede,s nad uz konecne usne :frowning2:
Petrus jj byli jsme vcera na te svatbe. byla nadherna. Meli to ve velkem folklornim stylu, fakt parada, akorat teda jidlo pokulhavalo a prisli jsme ze svatby hladovi. Mlei jen obed ve 4 a pak jen dorty, sladke, kolace a zakusny a clovek uz byl preslazeny ale nenajedl se. :unamused:
Fotky dodam jj jdu na to :slight_smile:

Vidim ze vase deti teda maji zoubku...to Maty porad jen ty dva. a protovny je na 10 :grinning:
Nikul ja nechavam vyrvat, ja bych se zblaznila, kdyby zarval a ja hned priletela, to ne. je mi ho lito, ale musim to tad delat.
My asi pristi tyden budeme davat autosedacku velkou, protoze ve vajicku uz maly nelezi, ale sedi.
Jinak se maly porad plazi, ke vsemu si stoupa, kolem postylky dela par krucku a venku na trave i lozi, no narocne to je silene :slight_smile:
23. srp 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli Maty je sikovnej. Davaj nam zabrat, jak se musi porad hlidat a tak, ale je to o mnoho lepsi nez driv. Teda ja si to vice uzivam tedka :slight_smile: Hlavne, kdyz se ke mne dobere a da mi pusu jen tak :dizzy_face: a k tomu mama mama :dizzy_face:

S tim jidlem na svatbe teda nic moc, ze tam bylo jen to sladky potom. Ale tak aspon jste si trosku uzili a bylo to neco jineho, ne? :wink:

Marti mne chodi R z prace kazdej den po 17h, ale potom se teda venuje malemu, takze super :slight_smile:
23. srp 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrus tak to je krasa, jak ti da pusinku. Ja taky miluju jak se ke me Maty tuli :slight_smile:

Jj uzili, meli to nadherne...dve fotky jsou v albu, vice se mi nevleze :wink:
23. srp 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli, teda dojít ze svatby hladoví, to by mě teda naštvalo ..... :grinning: ale fotečky hezký, fakt stylový, to už se dneska moc nevidí ... sluší ti to!
23. srp 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Za Zuzku ďakujem za blahoželania k 9. mesiacom. :slight_smile:
Marti ja mám zavarené presnídavky a tam som nedala cukor. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miruš, já taky dělám přesnídávky doma, jen když tchýně koupí, tak máme kupovaný a ty ředím jogurtem .... ale do těch domácích někdy dám 2 lžičky cukru, když jsou kyselý, mám obavu, že by to malá nejedla, ale třeba ty mirabelky byly tak sladký, že to bylo v pohodě i bez cukru
23. srp 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky - průběžně vás dočítám, ať vím o co tady "gou"...ale sorry, nestíhačka odpovídat! :wink:

jen pár reakcí:
puzzi: tý jo - tak už i Honzík leze...nooo, šikulka, jen Maxoš furt nic, to není možné, fakt! :sweat_smile: a na čtyři se taky nestaví...booože, to je lenivé děcko
weli: super fotky ze svatby! s tím jídlem blbé, ale hlavně, že to tam jinak bylo fajn, ne?! :dizzy_face:

lao, sami, talls: co se malování týče...nápodobně - aspoň bez řasenky nevylézám! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
m1rti: tjo - teda "slušná" havárka...ono když se "se*e..., tak pořádně, co?! :angry:

nikule: malou nech klidně chvíli vyřvat...to by ses jinak zbláznila, Max to na mě taky někdy zkouší, tak ho prostě nechám...nemůžu ho pořád tahat, už tak mám zada bolavá až až! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

talls: jo a palačinkování - super výraz - jsem první nechápala co to je...ještě že jsi tam dala vysvětlení! :sunglasses: :grinning:
a mončičáků jsem měla myslím tak pět! :dizzy_face:

no nic, dítě ještě spí, jdu ještě něco pouklízet, pááá! :wink:
23. srp 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli fotky dobry :slight_smile: Vypada to zajimave, i kdyz ja bych v kroji asi nechtela svatbu :confused: Ale nevesta vypada dobre a tobe to tam slusi moc :slight_smile:

My jsme stale doma. Chystame se do toho obchodu na jidlo, ale nejak se nam nechce :sweat_smile: Jaydinek si hraje tady a je moc hodnej. Super, jak si zahraje sam. Nejvic, kdyz si ho jakoby nevsimame :sweat_smile: :dizzy_face:
23. srp 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honzík usnul vsedě cestou od moře, tak jen položit a spí, tak se mi to líbí :slight_smile: U moře mě vylekal, v kočáru docela ok, zabavovala jsem ho, tu a tam si pohrál, koukal a najednou z ničeho nic řev a slzy, jsem se lekla jako blázen, že ho píchla vosa nebo něco, naštěstí nic, vzala jsem ho a klid, nevim co to bylo, asi se něčeho lekl. Z těch vos tady mám docela nahnáno, to by bylo dost nepříjemný.
Krknout nechávám po mlíku, Honzík si vždycky krkne velkej krkanec, tak mám strach, že by ho tlačil. zvlášt večerní a noční mlíko, kdy ho pak hned pokládám na spaní. Na ranní krkání se taky většinou vyprdnu, to už si vykrká na břiše a vsedě. Tak myslíte vyprdnout se i na to krkání těsně před spaním? Ono většinou je to hned, ale dnes v noci jsem nosila a natřásala možná dvě minuty a to Honzíka probralo, to byla chyba.
Talls, ty tvoje předělaný slova jsou super, jen tak dál :wink:
Jedni známý mi říkali, že jejich holčička lezla stylem levá noha a pravou tahala za sebou jak mrzák. Byli u dr., na rehábce či kde, doktor jí prohlídl a začal se prej smát, že to ještě neviděl, holčička úplně ok, ale prostě si vymyslela tento styl, asi se jí nechtělo tu pravou nohu používat. Chodí atd. úplně normálně. Takže ono je to asi fuk, jakým stylem se dítě pohybuje vpřed, hlavně že se vyvíjí.
Mončičáky si pamatuju, myslíš, Talls, že by to bralo i kluky? No možná jako méďa na spaní :slight_smile:
Marti, to je hrůza, takže žádný velký následky potopy naštěstí?
Honzík taky jí občas zele s rajčetem a díkybohu mu to nic nedělá.
Petruš, dost blbý brzký ráno, co se to stalo se spavcem Jaydim, viď? Nejhorší je, když je to v noci nebo fakt brzo ráno, dítě je unavený, ale nemůže zabrat.
Honzík by si při vyřvání nikam nedolezl, to vím jistě, řval by furt a furt, když už by to byl hysterák. Já většinou položím, začne brečet, honem honem něco zabavím a dobrý.
Dneska kolem oběda si Honzík hrál a super si popolejzal za odhazovaným! Bylo to krásný,těším se, až mu to fakt půjde. Hlídání přibyde, aby si něco neudělal, ale budu hlídat ráda, když bude spokojenej. Už abychom to vyzkoušeli doma na podlaze, to bude lepší.
Weli a Maty se z řevu uklidní sám? Doma honzíka taky nechám chvíli pořvat, když potřebuju na záchod, něco dodělat apod., ale nestalo se snad ještě, že by najednou sám od sebe přestal.
Dedul, že Honzík leze bych to ještě nenazvala - skoro, pokusy po dvou krocích vpřed :sweat_smile:
23. srp 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dedul, takle to mám poslední dobou taky, stihám docela dočítat, ale nestihám na všechno reagovat, většinou jak začnu, tak mě odvolá Markétka a už se k tomu nedostanu doreagovat :angry:

Nikul, k tomu zlobení Nikolky, Martin byl taky otrava, když byl malej, taky jsem nechávala chvíli brečet, i Markétku občas nechávám, zvlášť když už chce např. spát a já potřebuju dodělat něco, co prostě nepočká, to se nedá nic dělat .... asi to bude fakt potřeba, jinak budeš pořád lítat kolem ní. ... taky to dělám nerada, připadá mi, že jsem z toho pak rozhozená víc než malá, ale občas je to prostě nutnost ... oni jsou chytří, musejí taky poznat, že hned všechno nebude skákat podle nich ...
23. srp 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám někdy sto chutí se na Honzíka vyprdnout s neustálým zabavováním v kočáru a nechat ho řvát, ale co okolí? :sweat_smile: Stačí když má výjimečně v kočáru hysterák před usnutím a všichni kolemjdoucí se buď usmívaj nebo čumí.
23. srp 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kdyby nebylo okolí, tak by mi ho stejně bylo líto a nevydržela bych řev.
23. srp 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi tak s usnutim super. Kez by to tak slo vzdycky, co? :sunglasses:

Ja uz ted se desim, jak to bude vypadat v zime, kdyz bude dlouho tma a Jaydi vstane nekdy moc brzy :frowning2:
23. srp 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
V zimě to bude depka, v 6 ráno tma jako v pytli a dítě vzhůru...
23. srp 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi no uklidni se, spise unavi. s usinanim je to silene, porad chcce stat je sileny, a kdyz ho polozim tak se vzteka :frowning2:
tady jak se mi drapal po fotaku, ale neni tam oept zvuk http://www.youtube.com/watch?v=sitbEpZlVkU
23. srp 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli videjo super, jaky dela Maty xichtiky :grinning:

Ja jsem si na hodku zdrimla a hned je mi lip. Prdolka taky spinkal v kocarku, tak byl klid :slight_smile: Za chvili k nam ma prijit R kamos. Jsem rada, ze jsme dneska ani nikam nejeli (po navstevach), aspon mame krasnou odpocinkovou nedeli :slight_smile:
23. srp 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vsichni tri chlapi odjeli nakoupit a ja se jdu dat aspon do vysavani a vytreni, je tu zase bordel. Ale aspon na to budu mit chvili klid.
23. srp 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je zvracení i u nás. Ve 4 sváča, pak jsme šli k moři, cestou dom se nesl, v kočáru vůbec, jsme mysleli, že jako obvykle a doma mě úplně poblil. Pak vypadal celkem ok, hrál si, šli jsme do města a tam se poblil podruhý. Usnul pak v autě a jen jsme ho přenesli.
Jste tu prosím někdo zkušenej, může v noci mlíko? Nebo co je dobrý při zvracení? Černej slazenej čaj jste dávaly, že?
23. srp 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme zpět z výletu na Ještěd - super a viděli jsme paraglidink (bo jak se to píše) No paráda i počasí super a Sněžka byla vidět úžasně. Vy jste toho tu napsaly ...........

Petis: Autosedajda je super :wink:

Weli: Super videjko :grinning:

Petro: Fotečky super

víc nedočítám :sweat_smile: jsem utahaná jak kůň. Jinak fota jsou tady, pokud chcete kouknout, jsem fakt fotila všechno :grinning: :sweat_smile:

http://holubcovi.homeip.net/gallery/v/2009/Jested/
23. srp 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak se zpetne omlouvam za moji depkoidni naladu... jeste me uplne nepustila, jsem nejaka fyzicky ale hlavne psychicky unavena, ale je to lepsi..

Dnes jsme jeli juknout na autosedacku, protoze nikca uz ma hlavu na okraji, takze uz fakt musime do necoho jit. No tak do britax nepujdu jak jsem chtela. Je teda fakt festovni a pusobi bezpecne, ale je uzka a chci pro Niku pohodli. Pani nam rikala, ze je lepsi jit do sedacky s isofixem, ze je to bezpecnejsi a radeji kupovat po kategoriich, ze pak jdou treba i vic polohovat. Tak nevim. Kdybych sla do te po smeru, tak se me libili ROmery. Zkouseli jsme niku tam davat, Samozrejme se me nejvic libila nejdrazsi v obchode :grinning: no ale nejsem blazen,ze :slight_smile:

Puzzi tak ja bohuzel neporadim. my jeste nikdy poradne nezvraceli...

Weli na svatbe jsi byla kus!!! :slight_smile:
23. srp 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Well super video. :slight_smile: So svadby príť hladní, to im troch nevyšlo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Momou pekné fotky, počasie Vám fakt vyšlo. :sunglasses:
Puzzi a z čoho Honzík zvracia, je chorý? Ja ti so zvracaním nepomôžem, ja som to ešte neriešila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale určite tekutiny. Namiesto mlieka skús v noci čaj. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek