• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Ahojte holky .... tak pokračování. Vzpomněla jsem si , že včera po té záplavě prskalo světlo v chodbě ... tak ho MM sundal a jako by na něj vylili kýbl vody, světlo bylo plný po vrch .... tak jsme vytáhli žárovky a sušíme to ... tyjo ještě by nás to trefilo, kdyby to probilo :angry: tak snad už nebude žádný překvápko
23. srp 2009 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi, taky nemám zkušenost se zvracením, hlavně tekutiny ...
23. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a zjisitla jsem, ze mam doma asi tak trochu cholerika..
Která pravidla porušuje: | Zruš Cholerické děti
(z řečtiny cholé=žluč) jsou velmi prudké a vznětlivé. V jejich chování se často objevuje zuřivost, z očí jim „šlehají blesky“ a jejich záchvaty vzteku můžeme přirovnat k výbuchu sopky. Umí si prosadit svou a jsou velmi cílevědomé. Bývají kruté, jen aby prosadily svoji vůli, a teprve pak lépe spolupracují a jsou mírné. Cholerické dítě je energické, dynamické a aktivní, ale jen pokud mu to vyhovuje. Vše závisí jen na jeho vůli, kvůli které se ale umí i ovládat. V hlavě má vlastní „plán“ a ten považuje za jediný správný. Malý cholerik má rád dramatické příběhy a hluboce je prožívá. Potřebu dobrodružství naplňuje odvážnými kousky, ačkoli ví, že se to nesmí. Nepotřebuje většinou dlouho spát a v jídle není vybíravý. Chce vždy jednat samostatně, podle sebe, není radno mu pomáhat, pokud si o to sám neřekne. Předností cholerického temperamentu je rozhodnost, akceschopnost, dynamika a silná vůle. Nebezpečí je však v rychlém rozhodování, které nemusí být vždy dobře promyšlené. Zarputilost, se kterou dítě sytí svoje potřeby, mu nemusí být pokaždé ku prospěchu.
Při výchově cholerického dítěte potřebujeme obrovskou dávku trpělivosti a sebeovládání. Je třeba mu ukázat, že jsme i v době jeho nejzuřivějšího projevu naprosto klidní a mírní. Neměli bychom se na ně v tu chvíli zlobit. S odstupem času (24 hodin) je dobré se k incidentu vrátit a společně ho rozebrat. Ve chvíli, kdy už je dítě klidné, je totiž přístupné domluvám a teprve nyní má smysl o problému hovořit. Dítě potřebuje od dospělého klidné a inteligentní vedení, protože jemu samotnému se nedaří udržet svoje projevy na uzdě.
Tak jako sangvinické dítě potřebuje rytmus a melancholické dítě pochopení, cholerické dítě musíme zaměstnat, aby mohlo uplatnit svoji obrovskou sílu a vůli. Nechme ho fyzicky vyžít a využívejme to, co se právě hodí. Nechme ho přenášet dřevo či kameny, zatloukat hřebíky, kopat motykou, sportovat… Takové dítě potřebuje prostor, kde se může vyběhat, válet po zemi, tedy maximálně se vyřádit. V uzavřené místnosti to s ním bývá k nevydržení. Je dobré, když zjistí, že na něco nestačí a přizná si, že by se k něčemu neodvážilo nebo by něco nedokázalo. Ale dítě na to musí přijít samo! Lásku ke svému okolí často vyjadřuje fyzickými projevy, jako je bouchnutí či plácnutí. Vlastním příkladem musíme tyto projevy usměrňovat. Pozor na ironii a výsměch! Cholerické dítě (a ostatně každé dítě) je na ně velmi citlivé. Když mu poskytneme dostatek láskyplného vedení a opory, odmění se nám oddaností a láskou
23. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikul diky :wink: S autosedackama je nejlepsi jak se posadi do nich deti ze? jj jsi jako ja taky se mi vzdy libi to nejdrazsi, ale tak jak rikas, nemusi to byt ze :slight_smile:
a tve nalady, uplne chapu, jak pises jaka je Niki naladovka, a protivka. ja jsem nekdy taky uplne psychicky na dne, kdyz maty porad rve a nevim co by rad :frowning2:
Momou pekne fotky, super ze ste si uzili vylet :slight_smile:
Puzzi bobatko Honzik, jak mu je? ja taky neporadim, nastesti jsme toto jeste nemeli. :unamused: at je noc ok. Jo a vy uz mate 4 zuby? teda, my porad 2.
Dneska jsem zase udelala asi 8 sklenicke presnidavky, tak mam vystarano, za chvili dojdou broskve, hrusky, jablicka tak se tooh snazim vyuzit :slight_smile:
Petis jj tu autosedajdu maj znami, akorat v jine barve a jsou moc spokojeni. Uz ji budete davat?
Ja porad uavzuju zda uz jo, ta nase je az od 9kg a maty ma sotva 8kg :wink:
23. srp 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikul, tak to si užiješ .... mám podobnou zkušenost s Pavkou ... sice nezuřila, ale byla tak hyperaktivní a pořád se musela vymýšlet nějaká činnost, protože byla tak otravná, .... a je dodnes .... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2009 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky ja zkousim pect rohliky. Mala kdyz sedi s nama u stolu, tak nesnese nejist, kdyz my jo... No a tak jsem zacala zkouset tvrdej rohlik. Prej se uz muze, ale nejak me to nesedi. Tak delam dneska svoje rohliky s MM mlikem :slight_smile:

Holky me se libi autosedacky romer.. :slight_smile:

Weli pokud nema 9kg a vejde se do vajicka, tak bych tam urco zustala. Je to mnohem bezpecnejsi nez ty po smeru. Tak se totiz pri celnim narazu ten krk jak nema poradne svaly je schopnej posunout o 5cm, ale pater o 1cm.
23. srp 2009 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, vypadá to ok, asi si víc loknul mořský vody, snad! nic jinýho mu není, bez teploty, průjem nemá, vzbudil se v osm, oči, normoš, kňoural, dali jsme mu 100 mlíka, hltavě to vypil a v pohodě, už spí, tak snad jen podrážděnej žaludek mořskou vodou.
Máme tu návštěvu, napíšu později ještě reakce.
23. srp 2009 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Petronusko fotky josu uzasneeeeeeeee, strasne vam to vsem slusi a jde videt ze jste si to uzili. jaydi je maly model, pokazde v necem jinem a moc mu to slusi. A ty stenatka juuuuuuuuu, vzali jste si jedno domu?
A mamka si to uzivala na plno ze? fakt moc pekne. Jaydi uz vypada jako velky kluk,... je mi az smutno, uz to nejsou ty nase male miminka :slight_smile:
23. srp 2009 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikul jo vejde se do vajicka, jenze on uz tam sedi, on proste nechce lezet tak celou cestu sedi, to je taky na prd.
Vsak Romer josu super sedacky. Ja jsem ji chtela taky, ale chtela jsem tu vychytavku s vytacenim :slight_smile:
Puzzi to je dobre, ze je Honzikovi lepe :wink:
23. srp 2009 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi taky neporadim. Ale treba mu jen neco nesedlo a zitra uz to bude lepsi :wink:
Moni tak jste meli super vylet :slight_smile:
Nikule dobrej vycet :wink:

My zatim autosedajdu taky jeste nekupujeme. Sice JAydimu trosku lezou nozky z toho, ale jeste se tam hodne vejde :grinning:

Jinak mel dneska super naladu. Delal blbosti a jako by se predvadel pred kamosem :grinning: jsme se nasmali :grinning: Po koupeli dostal kasi, pak jeste delal kravinky na posteli, asi se chtel unavit, tak porad lezl do postylky a zpatky. Nakonec lehl, dal si mliko a tuhon :slight_smile: Tak se mi to libi :slight_smile:
23. srp 2009 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikule domaci rohliky, jo? Hmmm, to zni dobre :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Weli diky moc :slight_smile: Stenatka jsme si nevzali. Nasich Bella snad bude tedka tehu, cekaji, co se vyvine, jestli neco teda :sweat_smile: a sem do Irl si nemuzeme jen tak privezt. :wink:
Jj, deti nam rostou docela rychle. Ale vic me to i bavi :slight_smile:

Puzzi tak vidis, uz je to lepsi :slight_smile:
23. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikul, já dávám malé tvrdý kůrky z chleba, prý se to tolik nelepí v puse ..... je teda celá zapatlaná, ale prý je to dobrý i na dásně, kvůli zubům ....
23. srp 2009 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi, držím palce, ať je Honzík ok! Už se vám to krátí, že? ... kdy odjíždíte?
23. srp 2009 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Weli, hezký černý šaty jsi měla, kočko :wink: A Maty super na 4ech, tyjo, velkej kluk.
Jdu mrknout ještě na Petronušku. tyjo, Petruš, Jaydi je fakt už velkej kluk, např. jak sedí na nočníku, super fotky!
Momou, taky koukám na fotky, Kubík s kšírama bomba, je šikovnej. Aničku si pamatuju ze srazu, ta vypadá podobně.
Nikule, já tě chápu, já taky mám občas depkonáladu z nespokojenosti Honzíka. Ale musim říct, že je jinej než Nikča, cholerický dítě na něj asi nesedí, spíš si myslim, že hlavu má dál než tělo, že by chtěl si všude dolézt dojít, neumí to a nesnáší ležet a sedět a nic. Nikul, třeba se to ještě změní, přece jen ten první rok života může být asi jakýkoli a pak když chodí, mluví, tak se to nějak vyvrbí.
Marti, to je jak z blbý komedie ta vaše havárka vody.
Weli, seš dobrá s těma přesnídávkama!
Petruš, víc takových krásných dní :slight_smile: Jj, jen ať rostou a vyvíjí se, je to zábava víc a víc. Za deset patnáct let to půjde do háje, zatím si to užijme :grinning:
23. srp 2009 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti, odjíždíme za týden v pondělí, poslední týden tu :slight_smile:
Honzík kůrky nerad, ochutná špičkou jazýčka, zašklebí se a chleba mrskne v dál. Jí jen vnitřek rád.
23. srp 2009 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi, přesně, jak z blbý komedie .... už by to mohlo být všechno, mě to fakt neba ... už ať je klid.
Holky, puzzi má pravdu, užívejte si dětí, i když zlobí, fakt ... uteče to jako voda, a pak budete jen vzpomínat ... když dojde Marťa s Pavkou, tak je mi to až líto, že to tak uteklo .... jsou velcí, už jsem to kolikrát obrečela ....
23. srp 2009 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi na tom nocniku jen zapozoval :grinning: Jinak nechtel do nej nic udelat :sweat_smile:
Tak si hezky uzijte posledni tyden. :wink:
23. srp 2009 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi no doufam, ze to bude jen prvni rok, ale spis me na ni sedi ten cholerik. Je strasne uminena. Mati me rika, ze ji prece musim dat mantinely a nechat ji vyrvat. Jako nebezim hned jak zacne natahovat, ale mam trosku podobny pocit jako ty, ze jako z hystercaku se sama stejne do normalni nalady nedostany...

Petrus koukla jsem na tvoje foto a jsou fakt moc pekny... :slight_smile:
23. srp 2009 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
No my na nocnik uz davame, ale vcera se na nem natahovala po nejake hracce a ja nedavala poradne pozor a spadla na hlavu, chude... Davam ji po kazdem spanku na nocnik a treba se ted stava cim dal vic casto, ze behem dopoledniho a odpoledniho spani se probudi a plinka je sucha a jde se do nocniku..
23. srp 2009 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikule super s nocnikem. Ja jsem nejaka lina Jaydiho na nej davat. No ale tady doma ani nocnik jeste nemame :sweat_smile: Musim prikoupit a zkusit zacit s tim :slight_smile:

Zmenila jsem si fotku v profilu, tak se neleknete. :grinning:
23. srp 2009 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Petři, pěkný fotos!
Nikul, paráda s tím nočníkem , teda nutno závidět!
23. srp 2009 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky loucim se. Jdu koukat na nejakej film a asi brzy usnu. Snad Jaydinek bude spinkat v pohode dneska a vstane nejdriv v 9
:sweat_smile: :grinning: :grinning:

Tak peknou nedelni noc a dobrou
23. srp 2009 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jeste nakukuji, ale chystam se spat...

Petrus pekna nova fotka. Ja vzdycky jak si ji nekdo zmeni, tak si nemuzu vzpomenout, jakou mel puvodni...

Tak vsem klidnou a dobrou noc :slight_smile:
23. srp 2009 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj mamulky, zdravim z madarska!
MM prave zjistil, ze tu je zadara wifi :slight_smile:
tak zdravim z postele, MM zati hlida vedle me živáčka kroutilka, poskakovalka atd :slight_smile:
je tu fajn, ale asi dnes odpol uz pojedeme domu, do Brna to je max 2,5h tak to zabalime treba v 17h
po ceste si dame asi aspon hodinovu pauzicku v Blave, zksume se videt s Novinkou

kdyz jsme tu prijeli, mela jsem depku, samozejme jsem s
pri kompletnim baleni vseho nam vsem trem zapomnela pro sebe to nejdulezitejsi...tasticku s makeupem...ani tužka na oci, ani rasenka, nic!to me teda vzalo pac ja stejne jako Talls nevylezu ani s kosem nenamalovana a kdybychom tu meli byt jen sami, tak me to tak nestve,ale je tu MM klient s rodinou a ja proste nechtela byt za výbitku. no ale stalo se, o vikendu zadna drogerie nebyla otevrena, tak to holt prezivam no:slight_smile:.Klientova zena je fajn, normalni, maji 4 deti: 8, 5, 3 a 10M a je to slusny mazec. 3 holky a mimi je kluk. MMch rodila doma uplne sama....4,4kg...no vic priste, uz se po me sape Domi tak at mi neco nesmaze.
koncim, uz se klenul šiškou do hlavy o notak :slight_smile:
24. srp 2009 v 07:19  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ráno

puzzi: se zvracením bohužel taky neporadím :unamused:
nikule: malá bude mít novou sedajdu jo - ta se má! :dizzy_face:
m1rti: tý jo - to je docela mazec s tou žárovkou?! :confused:
weli: jak děláš přesnídávky??? přidáváš tam i nějaký cukr, já kdysi rozvařila broskev - nic nepřidala a bylo to děsně kyselé a Maxoš mi to nechtěl!!!!!
sami: no vidíš, nakonec jsi to přežila i bez makeupu! :wink:
24. srp 2009 v 07:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno,
don v poho. I přes včerejší únavu, mi tu Kuba už poskakuje na klíně :grinning: Andulka ještě spí, všera spala asi jen 20 minut.

Sami: Jak je v Maďarsku?

Ded: Já přidávám do přesnídávek hroznovým jiný nee, ale ne vždycky.

Puzzi: Pokud si Honzík loknul vody z moře, tak se neboj, jen potřebuje uklidnit žaludek, bylo tam moc soli :wink: Určitě bude dneska líp.

M1rti: Tý jo, s žárouvkou :confused:
24. srp 2009 v 07:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre rano, tak maty vstaval v 6 jako kazdy den ostatne tak se neni co divit. MM jde dneska na KO s kolenem a naplanovat dalsi operaci ach jo.
Dedul ja cukr nepridavam vubec... jen povarim broskve, jabka, hrusky, proste co je a dusim a pak rozmixnu a pridam tam trochu pudingu z vody at je to hustsi, pac to pusti strasne moc stavy a zavarim. Usetrim tam strasne moc a vim ze je to z domacich zdroju. tak super, ale za chvili nebude z ceho. A kysele? je to kyselkavejsi, ale jen trosku a matymu to smakuje :slight_smile:
24. srp 2009 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, my vstávačka opět v 6, už třetí den! To tak asi zůstane, nebo co?! ... malá teď asi 45 minut spí, tak jdu dát vařit, budu tady mít tento týden na obědy děti, tak ať to do poledne mám hotový ...

Weli, dobrý nápad s tím pudingem, mě vždycky štve že je to tak řídký ....
24. srp 2009 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
MM kocarkuje a a jakoze balim veci :slight_smile:))) haha
no, poprve citim jakoze jsme rodina...takovy zvlastni pocit...v penzionu byla na pokoji nachystana cest. postylka...rano u snidane zidlicka pro malyho..tak me to tak jako dostalo, ze jsme opravdu rodina, doma mi to neprislo, pac tam je to furt stejny .-))
termalni koupaliste je 5min od penzionu, tepla vodicka, domimu se libi a vcera jsem i v tom bazenu kojila, pohoda nejvetsi :slight_smile:, lidi koukali jak vyjeveni, kdyz jsme Domiho potapeli, on stastnej v te penove rybicce, co se pouziva jako pomucka, no fajne
vcera jsme vice mene pomahali tem znamym, maj tu jeste jedny zname a jejich 5r kluk mel horecky, taxme s nima jeli do rakouska do spitalu, MM jim delal prekladatele no a paxme teda chodili po meste, dali si jidlo, kaco, zmrzku a paxme byli asi 2h na prochazce mezi poli .-))) a ja kecala s tou manzlkou o tom domacim porodu a vubec, taky latkuje, nosi v satku, no proste spriznena duse, pritom jeji manzel je generalni reditel jedne velke zname pojistovny, takze o penezich to fakt neni, spis pristup. ty jejich holcicky jsou neuveritelny!!! Tak 5,5 leta jde v zari do skoly! jako co ona umi, necapu, jela s nama v aute, zpivala nam sileny pisnicky textove na zapamaovani, uzasna. Ta 3r taky strasne sikovna, no jo..ty starsi sourozenci tahnou ve vyvoji ty mladsi, jde to poznat hodne

s Novinkou jsme domluvene, ze cca v 18.3é v shopp.centru, atxnad to klapne moc se na ne tesime!

tak ja jdu fakt balit
pa a super, nakecano jen 4 strany, to doma zfouknu pred spanim ahoooj
24. srp 2009 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak pudink jsem tam nezkoušela dát, musím vyzkoušet.
24. srp 2009 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek