• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
a kolik HOnzik vazi Puzzi?tak to zdlabne asi tak jako Eliska :wink: :slight_smile:
24. srp 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru, Honzík váží 10-11 kg :sweat_smile: A Eliška?
24. srp 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ela ma ted tak 8kg,narodila se o mesic driv a kdyz jsme sly z porodky tak mela 2,1kg :grinning:
24. srp 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi,
jj, bazének už stojí v obýváku, ještě do něj koupit ty balonky :slight_smile:
Tak to toho Honzík sní cca tolik, co Kájka, konečně se mi rozjedla. My máme cca necelých 10kg:slight_smile:Ona mi moc čaj nechce, tak jí dělám "řídké" mlíko.
Beru,
tak to je Eliška už taky "kus baby", na to, jaký byla drobeček:wink:
24. srp 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravim vas po vikende, poctivo som docitala, ale reakcie nevladzem a ani si to uz nepametam, citala som na x krat.

Na chalupe u svokrovcov bolo super, aj som trochu alko pozila, ale ozaj len trochu. Ja tu sladku vodku zboznujem.

Tomi bol stale obdivovany a pomerne casto noseny na rukach, co ma sice stvalo, ale moc som to neriesila.
Najviac ma stvali reci, ze uz by som mu mohla dat okostovat trochu gulasu, treba mu uz dat keksik Marina, a neskutocne ma stvalo to, ze maly bol po jedeni asi hodinu a uz mu svokor pchal nieco do ruky.
Par krat som musela aj zvysit hlas.

A trochu ma nastvalo, ze v nedelu rano sa maly zobudil o 4.30 a do 6.10 sa hral, potom po mlieku zaspal a zobudil sa o 8.30. Ja som este pri nom driemala, stale sa cezomna natahoval a trieskal ma po hlave mobilom a pod., potom bolo zrazu ticho(medzitym som muslela niako tvrdsie zaspat), som myslela ze zaspal aj Tomi, ale opak bol pravdou, skoro ma jeblo, ked ma prebudil svokor ze ktoru masticku davam Tomimu na ritku a ze kde mam plienky. Hned som spozornela, ze kde je a on v pohode ze ho zobrali ze nech si pospim,ale ze je pokakani ze ho chcu prebalit, tak som mu dala veci, ale samozrejme ze uz som nezaspala.Tak som im doniesla aj veci na prezlecenie, nech nieje v pyzamku.

A po ceste domov som sa MM pytala ze co si on mysli o tom ako krmim maleho, ze ci s tym suhlasi, alebo ci si mysli aj on ze uz by mal skusat aj ine veci, a povedal mi ze on sa mi do toho starat nebude, ze hlavne aby nebol hladny, a ze si mysli ze preto ho tak krmim, lebo ze dost vela veci si nastudujem na nete.

A Tomi ma uz 8 zub vonku, zas sa to zaobislo bez niakych horsich dni.
24. srp 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi to je super s HOnzikovym lezenim, len pockaj este budes aj nadavat, ze lezie, ked ho nebudes moc ani prezliect natoz prebalit, hned sa zvrtne a uz aj leze aj bez plienky.

Tomiho nemozem nechat bez dozoru, lebo najviac ho zaujima radiator, roh skrinky a podobne veci, dnes sa mohol zblaznit, bol v choditku v kuchyni pri trube, zdrapil dvierka a tahal, podarilo sa mu ich otvorit, ale keby som tam neni pri nom tak si s nimi poriadne treskne po drzke.

Holky a na chalupe som robila instantnu kasu na noc, a maly to uz ani moc nechcel, takze som rada ze sa tak osvedcili doma robene, dnes mal s nektarinkou.Zajtra skusim s jablckom.
24. srp 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis od ty doby co jsem musela zacit prikrmovat umelym mlikem docela solidne kyne :grinning: :grinning: :grinning: kdyz jsem jen kojila pribrala max 400 za mesic,ted nejde pod 700g mesicne :grinning:
24. srp 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru,
Eliš má stejnou židličku jako naše Kájule :slight_smile:
24. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
a joooo a i stejnou barvu :slight_smile: jak jsi s ni spokojena?ja moc :sunglasses:
24. srp 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, teda to žasnu, jak málo Honzula jí.....to Tobi teda "žere"...ráno vycucne mlíko z 210 jak jednu malinu, pak má teda malou přesnídávku, nebo klidně i celej banán, občas mu pak dám i "řídký" mlíko, aby se napil, k obědu dá vždy tu velkou skleničku nebo via pohárek, ke sváče zas přesnídávku, dnes slupnul 2 ty malý, pak kaše ze 150 a mlíko tak 120...někdy má mlíko-kaši - řídkou kaši z lahve, když mi přijde, že přes den málo pil...
Kurňa, nepřežírám ho??? Ale zas nejí v noci...klidně vydrží až do 8 ráno...to už ale má snad od 5. měsíce , že se nebudil v noci...

Teď má to AL 110 mlíko, to mi přijde takový řídký, a občas ho má i míň naředěný schválně, chci hlavně aby se napil, než najedl...je to telátko, prostě pití do něj nedostanu, dnes dal vody tak 20 ml...ach jo...už nevím, co mám zkoušet...

Beru, Eliška je teda už "kousek" na to jaký to byl drobek...to dohnala rychle!!! Je jako já...taky mne propouštěli z porodky (po měsíci) s 2 kg...nepřibrala jsem jim tam totiž ani gram a už nevěděli, co se mnou...máma mne doma vypiplala a pak to vzalo rychlý spád, jak jsem kynula...a to mi už zůstalo :grinning: :grinning: :grinning:

Vanil, ta starší generace by pomau děti cpala už řízkama, na to se vybodni...já Tobíkovi nedávám nic "z dospěláckýho" jídla, občas kousek pečiva s máslem...ale teď jak měl ten průjem, tak jí jak 4m dítě...všechno bezlepkový, kašičky dietní....zatím jsem ani nedávala jogurt...nic se nestane, když to budou mít pozvolna, nic jim neuteče....a jaký děláš domácí kašičky???? Já jen rýžovou, lupnu do ní nějaké ovoce. Jinak teda instantní...ale někdy mi přijdou tak umělý...blee.

Dnes jsem si byla zacvičit po dlouhý době, je to byla paráda...jen jsem teď sblajsla ledovej salát s tuňákem a ještě navrch čokoládovej tvaroh Milko...no, takhle teda nezhubnu ani ťuk...se snad nikdy pod těch 80 nedostanu :angry:

Broou nočku... :slight_smile:
24. srp 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a kdy davate tu kasicku?primo na noc nebo driv a pak date dopit mlickem?
Talls teda tak dlouho te drzely s maminou v prodce jo?ty jsi byla predcasne narozena?
24. srp 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
odpo jsem tu nestihla prijit. Byla tu svagrova s holkama a pak jsem nakrmila maleho a jela jsem za kamoskou. Je v 1 mesici tehu :slight_smile: Prijela jsem po 5, pak jsem musela jeste do obchodu. Hrani s Jaydim, krmeni a uspavani pres hodku. Bylo to v klidu, protoze jsem ho nechala se unavit :sweat_smile:

Talls u nas dneska to same. Jaydi se porad nejak na me lepil. Doma si hral, ale jakmile jsem zasla za roh tak uz hned za mnou letel. A pak jsem byla u kamosky a nejdriv teda se stydel, to bylo krasne, a pak v pohode. Ale sla jsem na zachod a uz me volal :slight_smile:
Jinak preju, at vam to s tou hypo dopadne dobre a at je to uz za vama :wink:

Beru s kasi u nas stejne. Davam uz dlouho, ale nevim nevim s tim spankem. Posledni dobou nad ranem (kolem 4 :angry: ) sebou haze a prevraci se a kdo vi, co jeste. Jinak mlika mi vypije tak mezi 350-500ml. Jak kdy, ani jsem to nepocitala :sweat_smile: A jeste mi vypije docela hodne caje nebo vody. Asi tak 250ml denne. Nekdy min :wink:

Puzzi super tvoje nadseni z Honzikova lezeni :slight_smile:

Momou hodne stesti na EEG zitra. Dej vedet, jak jsi dopadla :pensive:

Petis to je mi lito s tou vodou :pensive: At to brzy spravite
At si Kaja uzije bazenek :wink:

Vanil ahoj, super, ze jste si vikend uzili :slight_smile:
S tim davanim jidla Tomikovi teda des. Ale dela to spousta lidi okolo. Taky me to se.e :angry:
Jejda, 8 zubu? :astonished: Jak to holky delate?

Talls super se cvicenim, ale stejne jsi si to musela nejak vynahradit, ze? :grinning: :wink: A Tobi ma apetit asi po tobe, ne? :grinning:
24. srp 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru ja davam kasi kolem pul 8 az 8 a pak tak do pul hodky mliko. Nekdy vypije jen pulku a nekdy skoro cele (210ml). Kase teda zatim kupuju :confused:
24. srp 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kolik davas kase?me dneska Ela zdlabla 200 kase kdyz beru teda 150 vody + 50g prasku ze ktereho se kase dela :slight_smile:
24. srp 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky, jsme doma
mm nachlazeny jako kráva, ja kaput a Domi dva kaputi :slight_smile:
vybalovat budu az zítra

Stretko s Novinkou a Slaveckem bylo fajn, jsou zlati, ze vydrzeli cekat...
Vice zítra, brou noc, hura, všude dobře, doma nejlip (az na to, ze na ulici je nejaky mejdan !!:(/
24. srp 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sami vitejte zpatky. Tak preju, at spite vsichni celou noc. TM at je zitra lip.
S tim bordelem u baraku :angry: to je v pjerdeli :angry:
24. srp 2009 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja to taky dneska balim. Kdo vi, kdy ten nas prcek zacne zase skakat z postylky :sweat_smile:

Tak brou nocku vsem :slight_smile:
24. srp 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls ja robim kasu zatial tiez len ryzovu, ale chcela by som sa popozerat aj po niecom inom, nech ma trochu zmenu.

Mozno skusim uz aj krupicovu, len musim pozriet tu cisto pre najmensie deti.

Beru, ja davam Tomimu rano mlieko zo 150 ml vody, uz sme pokrocili, odkedy mame Nutrilon AR a nevracka, predtym som robila max. z 90 ml vody. A potom v priebehu dna tak 500-750 ml caju, ale tych 750 vypije len vtedy ked je moc teplo. Priemer je tak 500 ml. A na noc mam tiez vzdy nachystany cajik, a to vypije tak 100 ml. Kasu davam tesne pred spanim, potom uz mu mlieko nedavam.

My zatial este mamickovsku krizu moc nemame, ale ved co by som chcela je to az v 8M :slight_smile: , a my sme tu este taky krpci medzi vami.
Niekedy sa iba stane ze u inych je trochu umrncany, a u mna klud, tak to ma vzdy zahreje pri srdiecku.

Talls nemaj vycitky z jedenim, ja to tiez tak robim, ze si zacvicim a potom nieco zozerem a strasne ma to stve. Ale na zajtra som nachystana ze ak bude pekne tak ideme s drobcom na byke, musime poriadne vyskusat tu novu sedacku.
Nech vam to dobre dopadne s hypo, hlavne aby boli splatky co najmensie.

Momou, zajtra daj vediet ako si dopadla na EEG, snad ti tam uz konecne nieco zistia a budu to riesit.
24. srp 2009 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno,

teda ten můj Maxoš spává čím dál hůř! se mi po půlnoci budí co dvě hodiny...achichi - a pak si se mnou od 4:45 do 5:45 zas povídal a pak si dal ještě aspoň tu hoďku šláfen... :rolling_eyes: ach jo

jak tady řešíte, kolik toho děťata vypijí - tak mléko nevím, bo stále kojím, ale čaje vypije tak cca 400 ml! :wink:

puzzi: taky si říkám, že až se bude Max hýbat, tak radši se budu hýbat já za ním a bude spokojený, než nehýbat se a furt kňučí! :grinning:
sami: vítej zpátky
petronus: fajn, že jste s těhu kámoškou pokecaly! :dizzy_face:
25. srp 2009 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky, včera jsme měli návštěvu, tak jsem se sem nedostala, Markétka vstává poslední týden v 6, tak to je masakr, navíc se dost budí, si asi dopo lehnu s ní až půjde spát .... .už nevidím na oči ....
25. srp 2009 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, ja uz som hore, niaky kreten tu kosi travu pred barakom, mna z toho trafi, este ze to drobca nezobudilo. V noci sa zobudil 1 krat na cajik o 3.30 a potom 6.40 na mliecko a este spi.
Ja si aspon v klude vypijem kavicku.

Marti: aj ja pojdem asi cez den spat s malym.Strasne ma rezu oci.
25. srp 2009 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,tak u nas spanek celkem v pohode,nez jsem sla spat tak jsem ji asi 3x davala dudlika nebo caj a pak se vzbudila az v 5 a to ji dal manza cajik a spinkala az do 7 :slight_smile:
holky co davate umely mliko jakou znacku pouzivate?
Vanilka my jsme do ted byly taky na Nutrosi AR,dneska jsem prvne zkusila dat Hiipp Plus tak jsem zvedava jak nam bude vyhovovat.to AR leze docela do penez,mrcha jedna :unamused:
25. srp 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru, ja som ho skusila teraz prvu pixlu, lebo maly mi po sunare dost vyvrackaval, aj hodinu a pol po jedle, hlavne ked cosi robil, liezol, sedel a pod., comu sa uz teraz neda zabranit. Ale ja som ho mala na predpis doplacala som 5.50 eur, takze je to v pohode, ked si vypocitam ze sunar stoji 600 g 9.90 eur, tak je to skoro to iste lebo ten Nutros je 400 g.
To si mala dobru noc, ked sa zobudila az o 5.
25. srp 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukala jsem Vanil na tvuj vcerejsi prispevek a Tomik ma mlicko jen rano?
25. srp 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak u nás noc OK, mlíčko bylo nějak před 2, pak po 5 a dokonce jsme ještě ležely do 7.
Teď malá spapala jogurt a za chvíli vyrazíme pěcho k našim, mamka má ještě volno, venku je pěkně, tak toho je třeba využít :wink:
Beru,
já krom kojení dávám Káji mlíčko Bebu.
Sami,
vítej doma :slight_smile:
25. srp 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, já ti tak závidím, že ti malá pije mlíko z flašky, já mám kolikrát pocit, že toho mlíka už tolik nemám, ona pije dost často, a v noci tak blbla, se pořád budila, nevím jestli jí bylo teplo, ale pocucne a usne, nebo nemá hlad a jen je mrzutá nebo co, ale včera se zadařilo, že se trochu napila z flašky vody .... tak třeba se to naučí, mám docela problém sebou všude tahat hrnek s vodou a lžičku a i tak vypije pár lžiček jen
25. srp 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru, ano Tomi ma mliecko iba rano, potom ma na desiatu jogurt, potom zeleninu s meskom, potom presnedavku a nakoniec na noc kasu. Pytala som sa doki ci to nieje malo, a ona povedala ze deti v jeho veku by uz mali jest 5 krat za den, co on je, tak je to OK. A moc to neriesim, kedze pribera pekne, skor patrime do klubu mackov.Uz ma cez 9 kg, mozno sa to uz blizi aj k 10 tim kg.

Marti: skusaj to pitie co najcastejsie, ona sa to raz nauci. Alebo skusaj ten netecuci hrncek od aventu alebo z DM.
25. srp 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem zpět z EEG, výsledky budou příští týden. Ale po vyšetření mi museli dát pilulku na migrénu, páč jsem nebyla schopná odejít. Jdu si na chvilku lehnout.
25. srp 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanilko, ten hrnek z DM máme, moc z něj pít nechce, navíc ta savička dost popojíždí, pořád to musím spravovat a když popojede, tak ten hrnek teče .... vozím ho spíš proto, že z něj dávám malé pít lžičkou ....

Jinak jídelní režim máme podobný, akorát toho jogurtu moc nedávám, malá to moc nechce, tak když ho koupím, tak jí ho přimíchávám do přesnídávky ....

Petis, taky bych se vydala k mamce, je to sice 12 km za Vyškov, ale autobusem to zvládáme, ale tento týden tady mám na obědy děti, tak to nejde, příští týden už jdou do školy, tak si jich ještě užiju .... pojedu příští týden.
25. srp 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sami, pomalu dočítám, koukám, že z dovči samý pozitivní pocity, fakt paráda, to ti moc přeju, že si byla tak v pohodě.
25. srp 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek