• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Weli, včera jsem vyzkoušela povařit jablka a dohustit tím pudinkem, bylo to výborný :wink: , jen teda malé to moc nelezlo, ale zkoušela jsem jí to dávat venku na procházce, a dělala blbosti, podle mě hlad neměla, tak uvidíme dneska zbyla mi ještě jedna sklenička.

Simčo, švagři s dětma chodně jezdí na Karlštejn, teda ne do hradu, ale je tam prý super kemp, loni tam byli 2x, moc si to tam chválili ..... jinak potopa zažehnána, světlo se teda ještě vysouší, asi do toho chvíli hrabat nebudeme .... mě teda taky málem odvezli, kdybych mohla, tak si dám takovýho panáka slivovice a s chutí ....u nás taky mamánkujeme, včera tu byla kamarádka s manželem, byl výkon, že se od ní nechala chvíli pochovat, fakt asi nějaký vývojový období ... docela síla, mám ruce jak opičák
25. srp 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá spinká už půl hodinky, jdu si lehnout za ní, nebo padnu na hubu
25. srp 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my noc dobrá, vzbudil se v 6 (mezi tím teda nějaký drobný palačinkování :grinning: ), pak jsem si ho vzala k sobě, sice se mu nechtělo, ale po půl hodině jsem ho přemluvila ještě ke spánku a vstávali jsme v 8 :slight_smile: ...on je zlatej...klidně si v posteli povídá a dělá různosti, ale vůbec nebrečí, že má hlad...to až vstaneme a vidí, že to jdu připravovat , tak spustí a pak vyžahne 210... :wink:
Jinak hovňous je furt normoš, jupí...tak vodou to není, protože jsem mu už 2 dny zas dávala tu nepřevařovací Anna Aqua a nic mu nedělá...sice stejně si říkám, že by možná bylo lepší to i převařit, ale ta pohodka...no, když to tam píšou, že se nemusí, tak se snad nemusí...ještě dnes a zítra mu budu dávat to spešl mlíko a pak přejdu na zbytek HA, co tu mám a pak zas na normoš. Snad už se nic nestane...Ale alergii na bílkovinu asi taky nemá, protože v tomto mlíku je bílkovina normální, jen tam není laktoza. Tak měl prostě asi jen náhodnej průjmoš....
No a apetit má fakt asi po mne :wink: ...ale on je zlatej, jak krásně baští....

Beru, ptala ses ty na tu mojí anabázi - já v porodce? No, jsem předčasně asi o 6 týdnů, narodila jsem se 2,4 kg a pak zhubla na 2 kg a nemohli mne vůbec vyživit, prostě jsem nepřibírala...tak jsem šla z porodnice prý furt s těma 2 kg...a pak se to doma zvrtlo, že když jsme šli po nějaký době na kontrolu, tak doktoři nechápali :grinning: ...Tehdy mamka prý krvácela před porodem a bylo to dost "o hubu"...prý jí i říkali, že aby zachránili jí, tak asi o mimčo přijde, chudák máma...no a nakonec to všechno dobře dopadlo. Prý se mnou měla tak malý bříško, že když si lehla, tak měla propadlý břicho dovnitř a říkala si, jestli je vůbec těhotná :grinning: :grinning: :grinning: ...No a teď je ze mne baba skoro 190 cm a 80 kg :grinning: :grinning: :grinning: , jsem nejvyšší z rodiny :grinning:

Puzzi, chápu tě moc dobře, jak si užíváš lezení Honzuly, ty pokroky jsou super.

Jo a s tím mlíkem, já do roka budu dávat Nutrilon, pak se poohlídnu asi po něčem levnějším...už by měli mít správně nastavenou imunitu, tak uvidíme...stejně si myslím, že ty mlíka jsou všechny kvalitní, jinak by to nemohli prodávat...jo a někde jsem četla (možná i na krabici), že proti ublinkávání se může do mlíka přidat trochu rýžový kaše, ona to jakoby zahustí a je to...možná udělat to mlíko o půl odměrky jalovější, když na výživu by tam bylo trochu kaše navíc...klidně bych to zkusila...úspora peněz veliká...

Jinak "velká závist" všem, co jim děti pijí vodu...já jí do něj prostě nenatlačím...fakt už nevím, co s ním...klidně by celej den nepil....když už má mega žízen, 2x si cucne z hrnku, což je tak 10 ml...Mlíka vypije tak 400-500 ml a když se počítá i jako kaše, tak 550 resp 650ml. Tak dehydratovanej snad není...

Teď máme velkou zábavu, hra s krabicí od papírových ubrousků... :grinning:
25. srp 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simčo, taky zábava hlavně s nehračkama, co? ... já si stejně nelehla, dala jsem vařit malé jídlo ... dva dny jsem teď nestihala, tak měla skleničky, dneska jsem dala vařit brambory,mrkev,brokolice,hrášek,kedlubnu a hovězí maso,dala jsem tam pár lístků petrželky, ať to voní ... tak snad bude chutnat .... uvařila jsem si pidi kafe turka, na probrání, a natáhnu se aspoň u telky ..... Simčo, u nás s tou vodou taky žádná sláva, malá když už tak pije jen vodu, a jen pár lžiček ... ale dobrý nápad, že mu ředíš mlíko, je potřeba je trošku ošulit .... Markétka teďka ode mě pije každou chvíli, se to nějak stupňuje, ale vzhledem k tomu, že je teplo, tak aspoň vím, že tekutiny má ... ale jsem z toho čímdál víc unavená, nebo nevím jestli je to tím, ale už zase chodím v noci na horalky, chybí energie :grinning:
25. srp 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls tak to je super ze nakonec s tebou a mamkou vse dobre dopadlo.Eliska mela porodni 2,46 a pousteli nas s 2,1kg :slight_smile: no ted uz k tem 8kilcum mit bude dlabe krasne vsechno.
Vanil: ja davam mlicko rano,pak nekdy kolem treti odpoledne a vecer ma kasicku.no a kdyz se vzbudi v noci tak dostane mlicko.takze tak cca okolo toho pul litru vypije coz si myslim ze je tak akorat.nevite kdyz zdlabne 125g jogurtu za kolik se to muze pocitat mlika?
25. srp 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to jsem já, HPAJA, nelekněte se, změnila jsem si foto v profilu :slight_smile:

Zase se moc nezapojuju, ale Ríšula se minulý týden rozlezl - teda spíš rozplazil a tak mu musím být neustále za zadkem, protože ho zajímá všechno, co by nemělo - PETky čekající vedle linky na sešlapání, kabely, el. zásuvky :fearful: (musím do nich koupit ty chráničky), krabice na dokumenty v knihovně, květníky atd.
Snažím se průběžně dočítat, ale když se na koně zase dostanu, tak mám HOSIPA :pensive:
Teda ale Petry mega příspěvek byl fakt hustej, smekám :wink:
Omlouvám se, víc reakcí teď nestíhám....

Dneska musím nutně vyžehlit, mám tam horu prádla ještě co jsme přijeli z dovči (už je to 14 dní) :sweat_smile: :zipper_mouth: :rolling_eyes:
A večer jsem domluvená se ségrou, každý všední večer od 20h je prý v bazénu aqua aerobic, tak to jdeme prubnout :slight_smile:

Zatím pa, snad se ještě dneska ukážu.
25. srp 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, nekaslem na vas len nestiham, nevladzem...
vcerajsi zraz so Samickou a Dominičkom bol supeeeeer!!! Sami je mila, kraaasna a ukecanaaaa :slight_smile: a vyzera ovela mladsie a stihlejsie ako na fotkach :confused: Domi je najvacsie zlaticko na svete, usmievavy anjeliček a naaadhernyyy... :dizzy_face: aj JM som videla, je to mily a prijemny muz :wink:
dnes ma zasa bolia klby...ja uz nechcem! :cry: Slavo bol hore v noci 5x :fearful: vstavacka o siestej a odvtedy je nervozny a nespi :angry: poobede som dohodnuta so susedkou na kockovanie, to som vam este nepisala. objavili sme sa vcera navzajom pri vytahu a nechapali ze mame rovnako stare babatka a nepozname sa :confused: :grinning: a zistili sme, ze sme boli naraz v porodnici, ona vo vedlajsej izbe :grinning: byvaju hned nad nami takze dneska to rozjedem :slight_smile:

yoooo, Nikulke som chcela surne napisat, ostatne neskor MOZNO, NESLUBUJEM :grinning:
Nikul ja mam neter ktora bola tiez takato lenivsia ako Nikolka, museli s nou chodit dokonca na rehabilitacie, zacinala chodit ked mala 2 roky, dovtedy len lezala prinajhorsom sa obracala. no a dnes ma 12 rokov a je neskutocne sikovna, v skole vzdy same jednotky, mudre dievca, ma vkus, no super!

musim ist za tym umrnčancom! :angry: moje nervy..
25. srp 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
tak noc stejna. V noci sebou Jaydi sil, chtela jsem ho nechat v postylce, ale nedal se, takze skoncil v posteli a vstavali jsme v 7. No a tedka mi usnul v kocarku na balkone.
Potrebuju jet na socku, maji tam do 12, tak snad to stihnu potom.

Momou to te zase chytlo ta migrena tam? Bozatko :pensive: At je ti lip a deti jsou hodne

Ja bych taky sla za mamkou na kafco, ale mam to par tisic km, takze si ho dame k veceru pres skype :grinning:

Marti tak chvili spocni :wink:

Talls dora noc, super, ze Tobiho premluvis ke spanku jeste :slight_smile: A super s kajdosem. Tak snad uz nic nebude :wink:
Teda ty jsi byla takova malinka, ze mamka ani nemela brisko? :astonished: Ale dopadlo to dobre...az moc :grinning: :wink:

Holky ten nas Jaydi vypije snad vsechno, co tece :grinning:

Hpaji hezka fotka :slight_smile: No musime menit, kdyz se nam ti nasi mazlici taky meni, ze? :wink:
Risulka super s lezenim :slight_smile: A na Aqua Aerobic bych taky sla. Tak at se ti tam libi :wink:

Novi super se sousedkou. I kdyz mas tolik prace se Slaveckem, tohle ti to zmeni a budes urco vic relax. Hlavne, ze budes mit s kym pokecat, chodit na prochajdy a radit se a tak. Super. Tak at si dobre sednete! :slight_smile:
25. srp 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tym som saozrejme nechcela povedat ze Nikolka bude chodit ked bude mat 2 roky, len tolko ze to hned nemusi znamenat ze je nejaka ina. ta neter zaostavala v tabulkach brutalne a co z nej vyrastlo. teraz nezaostava v nicom, naopak, zo vsetkych spoluziakov je najsikovnejsia a angazuje sa v mnohych kruzkoch, ma kopu zaujmov...
25. srp 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hpaji fotka pekna, a ten aerobik to znie dobre, to by sa aj mne hodilo, asi od zaři zacnem chodit na plavaren, aspon tri krat do mesiaca, je to dobre na svalstvo.

Novi to je super ze si nasla kamosku na kocikovanie, ono samej sa aj mne vzdy zle chodi, to idem len tak do blba a tu nasu dedinu prejdem raz dva. Ked idem s kamoskou, ma este aj 2,5 rocneho syna, tak to za dve hodky neprejdeme ani pol dediny.

Peti, co sa to u vas deje, ze Jayden nechce buvat? Ale dobre je ze si aspon cez den pospi. A to s tou kavou cez skype je dobre :sunglasses: .

Beru, neviem za kolko mlieka sa pocita jogurt, ja to takto neriesim, proste mu davam jedlo tak ako som pisala a nezda sa mi byt hladny, ale ked sme vonku v kocari, tak na zabavenie zuzle este tie kukuricne chrumky, inak by tam nevydrzal.
25. srp 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petro: Jo jo, tam. Na tom eeg, kdo to nezná, tak ke konci svítí do očí. Oči jsou sice zavřené, ale to světlo bliká v intervalech, pomalu a pak rychle a pak se to zas zpomaluje. :frowning2:

Talls: Tak to je super, že je malému dobře a jak je šikovný :grinning:

Hpaja: No jo, nová fotečka :dizzy_face:
25. srp 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este som zabudla dodat, ze Tomi nema problem zjest 250 g zeleniny a do presnedavky mu musim davat aj sunarku keksy, inak by ma vypiskal a kludne by zjedol este jednu. A kasu robievam tiez tak 200 g mozno aj viac, ked som robila tu praskovu kasu tak som ju pripravovala z 170 ml vody.

A Petronuska, aj Tomi je taky pijan ako Jayden, on tiez vypije vsetko, a konecne sa naucil pit aj detsky bylinkovy caj, a nemusim mu do toho davat ovocnu stavu.
25. srp 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,

tak jak se bavite o jidle, tak my jsme asi spis jedlici. Na obed snime kupovanou 190g bez problemu. Teda nejvic nam chutna babylove. Mojiho vytvoru sni trochu min. Rano kojim a jednu svacinu davam UM asi 150ml a pak aktivii s ovocem. Me proste moc samotne ovoce nechce..

Jak jste tu psali o slazeni presnidavek, tak to kombinujte. NEzavarujte treba samotne broskve, ty jsou pak kysele, ale namixujte s jablkem. Ani kupovany nejsou nikdy 100% broskev. Vzdycky jsou zaklad jablka. No a kdyz je to moc kysele, tak pridam banan a cukr teda zatim vubec nepouzivam.

Berunka jak jsi se ptala na znacku UM, tak ja mela Bebu a ted jsem koupila Bio Babylove z DM a moc chutna a je i levna...

Novi diky za story s neteri... no doufam, ze to nikce nebude trvat tak dlouho! :slight_smile: No uvidime... Ja bych ted hlavne chtela spokojeny dite...
25. srp 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanil ja se to taky snazim moc neresit,ale cetla jsem ze do dvou let by ditko melo mit aspon 500ml mlicka,spis kvuli vitaminum a tak nez kvuli pitnemu rezimu asi:slight_smile:

Talls my jsme dneska zkusily dat mlicko od Hippu a zatim dobry a myslim ze zrovna ten Hipp bude mit mlicko kvalitni a za dobrou cenu,tak jen tip kdyby jste nektera UM resila :wink:
25. srp 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
za kolik jsi to Babylove kupovala Nikul?
25. srp 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevite, jestli se v nejakem obchode prodavaji ty krupky pro deti, krome zdrave vyzivy?
25. srp 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No myslim, ze stoji 160 a je ho tam 600g. Ja teda mam rada vsechno od babylove. Nam treba od nich ty sklenicky chutnaji nejvic a jsou BIO a stoji 25Kc, takze jsou i nejlevnejsi...
25. srp 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikule: Ty křupky kupuju tak mezi 15 až 20 Kč
25. srp 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nik ja som ich kupovala normalne v supermarkete, ale musia byt neslane. Ale uz si nepametam na cenu.
25. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
nik. jo jo, já je taky kupuje v krámě.

Holky, kámošce se narodil chlapeček Radek 3,3 kg a 49 cm. dnes ve 3 ráno :slight_smile:
25. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me nejde o cenu, ale v kterem supermarketu... Ja je totiz nikde nevidela...
25. srp 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikule v Tescu maji hodne krupek na vyber. Ja dneska koupila 4 balicky, do zasoby :slight_smile:
Mam kukuricne, mrkvove, rajcatove a pak jeste ty rice cakes. Vsechny bio a bez soli :wink:

Momou gratulka kamosce. U nas zase moji nej kamosky a Jaydiho kmotrenky brachovi se narodila Johanka 3,5kg ale uz nevim, jak velka :slight_smile: Ve dve rano po vyvolani :slight_smile:

No nic, prijela jsem ze socky, zase jsem houby vyridila, jsem akorat nasrana. Maly nechce obed, snedl 3 krupky, kdyz jsme byli v Tescu. Jsem mu je dala, at je ticho :grinning: a jdu tedka za kamoskama.

Tak hezke odpoledne preji
25. srp 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petři, jsem teda moc nespočla, ale kafčo mě probralo, pak došla Pavka a Martin, udělali jsme společný foto - poslední máme z vánoc, tak přihodím do albíčka ... Markétka spinkala dopo 1,5 hodiny a teď už spinká přes hodinku, půjdeme pak nakoupit, zítra budu vařit koprovku a koupím na čtvrtek Marťovi a MM smažák, s Pavkou chceme jet k mojí mamce, tak ať mám nachystanou nějakou rychlovku ....
Pavli, pěkná fotka v profilu, mi to připomnělo srazík ... ty jo, to byl klídek ... děti ležely, nikam neodbíhaly.... :grinning:
Nikul, já taky hodně přislazuju banánem, nebo přidávám jablko, zvlášť když je sladké ... Markétka normálně baští dobře, ale dneska teda špatenka, tak uvidíme teď ... právě vstává ....
25. srp 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, přidala jsem do alba fotky mých tří dětí, poslední společnou mám z vánoc, tak ať je vidět, jak čas pokročil :grinning: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3193864&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
25. srp 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul, kamarádka dává UM Babylove od malička své dceři a je moc spokojená, i ta cena je podstatně příznivější než u Nutrilonu
25. srp 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme zpatky z venku. Bylo dobre. I kdyz ke konci Jaydi uz byl trosku otravnej. Asi uz chtel byt doma a hrat si. Tedka si tu hraje a vyklada si u toho a je spokojeny :slight_smile:

Marti moc pekna fotka. Marketka je trochu podobna Pavlince :wink:
Koprovku bych si taky dala. Ale nevim, jak se dela a taky jestli bych tu nekde sehnala kopr :astonished: Ale miluju...
Ja jsem koupila maso na gulas, tak dneska udelam na zitra. Mnam...
25. srp 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nik, ja som ich kupovala v Kauflande alebo normalne v Jednote, neviem ci mate tiez tieto obchodaky. Ale myslim ze aj v hypernove alebo v ako pise Petronuska v tescu by ich mohli mat.

Marti, super ze ste si s detmi uzili den, je to parada mat ich takto vsetky tri pokope, vsak.
Foto vyzera dobre, detom to slusi.

Dnes je tu akosi mrtvo, ale to je fajn, lebo by som asi nestihala, drobec nechcel zaspat v postielke, tak som ho nachystala a tradali sme von, isla som pozriet kamosku ma rocneho syna, ale velkostou skoro podobny Tomimu, hlavne vahou,vraj ma cca. 11 kg, a podla neho som usudila ze Tomi moze uz mat kludne aj 10 kg. Bola to sranda pozorovat dvoch drobcov ked sa hrali, my sme si zatial dali kafe a pokecali.
Tomi spal v postielke doobeda 2 hodiny a potom v kociku asi 10 minut, a pri veceri to uz bolo vidiet, bol uz dost unaveny. Teraz uz haja, tak mam chvilu pre seba.
25. srp 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, za chvilku vás dočtu ... ještě jedna fotečka: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3194980&vReferer=
25. srp 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti tak to je super fotka :grinning: :grinning: :grinning:

Vanil s tim porovnavanim velikosti prcku je to nekdy sranda. Jaydi teda patri spis k tem mensim okolo nas co jsou. Ale stejne tedka uz nebudou ani tolik pribirat, ne? A hlavne, jak se zacnou vic hybat a tak, tak to bude v pohode :wink:
25. srp 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, dnes jsem tu až teď a budeme grilovat za chvíli, naštěstí tu jen dvě stránky nakecáno, bezva, jdu dočítat.
U nás nic extra dneska, dopo spaní jen 20 minut (nepříjemná novinka :sweat_smile:) a pak po o hodinu a půl, jinak nic, máma teď uspává.
Vanil, tchán a představy o jídle dětí do roka radši no comment, to si stůj za svým. Dospělácký jídlo fakt ne, proč? Miminům nevadí jednotvárnost.
Vanil, na lezení nadávat nebudu, fakt mi to uleví od nespokojenosti Honzíka a to obětuju i odlezení s holým zadkem, to je aspoň vtipný :slight_smile: Hlídání začne, to je jasný, snad nebudou moc velký držkopády.
Talls, vždyť jí Tobík asi jako Honzík? Dnes např. Honzík ráno 130 mlíka, sváča jogurt 125g s hruškou, oběd 1/3 skleničky (unavenej a nechutnalo asi moc), sváča skoro celá přesnídávka, kvečeru 130 mlíka, teď 150 mlíka, v noci bude asi 150 mlíka.
Co se týče mamakrize, tak jak jsem psala u nás nebyla, ale občas se stane u bazénu, že si hraje s dětma (teda spíš starší děti s ním) a najednou řev a nevim proč, jakoby se lekne.
Dedul, spaní je mi líto a to lezení snad i u vás brzo začne, no já ti dám vědět časem, jak je to s tou spokojeností.
Talls, rýžová kaše na hustší mlíko určitě jo, to je fakt :wink: Já zahušťuju trochou rýžovky jogurt s ovocem,když to pustí moc šťávu a je to tekutý.
Talls, a na pití zkoušíš jen vodu? Honzík hodně pije až od doby, co mu dávám ovocnej granuláč.
Hpaji,gratuluju k plazení, musíme se v září sejít třeba u nás doma a kluci si zalezou a zaplazí :slight_smile:
Jdeme grilovat, dočetla jsem, ale už nestíhám!
25. srp 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek