• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Dobré ráno, noc opět pěkná, v půl čtvrtý mlíko, předtím asi 2x otočka a pak ráno H. vstával asi někdy před 7, my pro něj šli v půl osmý.
Nikule, ono to usínání v postýlce s brekem není až tak velká změna, páč podobně usínal často i dřív a i na dovolený v kočáru nám třeba 20 minut brečel, než usnul, takže to asi moc lepší nebude.
Když ho teď tak vidim, jak řve po 5 minutách u hraček, přičemž jsem metr od něj a vidí na mě, leze si pro jednu, tu má a stejně řve, přitom na mě kouká, co já na to, no nevim, mám pocit, že prořve příští rok. Ale je to moje chyba, měla jsem ho už dřív nechat aspoň kňourat a hekat, já hned opičky atd. a teď je to takhle. A nejhorší je, že on sám od sebe brečet nepřestane, resp. nikdy nevydržím tak dlouho - páč brečí furt víc a víc.
Teď zmerčil papír ve stolku a už je jeho, tak asi na dvě minuty zábava, to tak vidim :sweat_smile: Tak to asi ani dvě minuty nebyly a už heká.
Petruš, X Faktor závidím, už aby bylo zas něco i u nás, momentálně jsem byla 7 týdnů bez telky a teď za dva dny jsem neviděla nic, páč dávaj prd. Kdy vám nakonec Jaydi usnul?
Momou, člověče, napij se :grinning: Kdo vyhrál?
Vanil, aha, takže u vás se 4 hod. spánek přes den nevyplatí :sweat_smile:
Dedul, drž se, snad Maxík bude aspoň spát přes den, např. v garáži.
30. srp 2009 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda Vanil, Dedul ... to jsou noci jak z videa, to znám, ráno je člověk jak praštěnej pytlem po palici ..... u nás docela ok, malá sice usnula v 21 hod, ale jedla ve 2 a v 6, vstávaly jsme v 7, tak to šlo .... taťka byl ok, tak vstával s náma, asi těch piv moc nedal včera na slavnostech ...
30. srp 2009 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, přidala jsem 6 fotek do alba, tak koukněte ....
30. srp 2009 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
puzzi: prý "už heká" :grinning: - si u toho přesně představuju Maxoše! :grinning:
m1rti: hezký fotky - malá sedí v tom vozíku už jak "dospělá"! :dizzy_face:
30. srp 2009 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré skoropoledne.
Puzzi: Vyhrál Jára, ale měl Černého Petra, takže "musel" . dalo by se říct, že když vyhrál, tak se mu "smazala" karta s Černým Petrem a tak vlastně prohrál :grinning: Ale i když jsme dohromady vypili jen 2 decky burčáku, tak já mám zas migrénu :angry: Takže miláček vaří - šel si něco dokoupit a já mám jít odpočívat, mi nařídil :grinning:

Jinak noc v pohodě, spát jsme šli chvilinku po 22 hod, děti byly zmožený ze ZOO. Chtěla bych jít dnes do bazénu, ale prý to není moc dobrý nápad, že bych se miláčkovi prý utopila, když mi není dobře. No uvidíme co odpoledne. A ještě malá novinka - Kubík už chodí kolem nábytku jen za jednu ruku, takže obejde celý pokoj. Jen kňourá a rozčiluje se, když mu tam postavíme překážku :grinning:

M1rti: Hezká fotka :grinning:

Taky jsem jednu přidala z nákupu :wink:
30. srp 2009 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak teď Honzík usnul v postýlce, absolutně bez řvaní, neboť byl hotovson vyřvánek z dopoledne. Nevim, asi fakt má tu krizi 8M (v 9M) neboli chci se nosit u mámy. Nebo je to vyprovokovaný tím, že ho nechám chvíli napospas, tak má o mě strach, snad se to nějak zlomí, překoná to, zjistí, že i když nejsem centimetr vedle něj, že nezmizím. Např. dopo jsem mu vařila oběd, takže nakrájet zeleninu apod., chvilka. Honzíkovi jsem dala na zem nějaký vařečky a tak, bavilo ho to asi minutu, pak začal kňourat a sápat se ke mně, pak brečel víc a víc, občas míň, pak zas víc. Já nad ním a kolem něj vařila, občas jsem na něj mluvila (i když většinou to nemělo cenu přes ten řev). Tohle fakt není normální, přece když mě má na dohled a dosah, tak roč řve a nehraje si trochu, dala jsem mu celkem zajímavý věci na bouchání atd. No a takových situací bylo dopoledne víc, tak nějak podobně.
Úspěch v kočáru, byli jsme venku snad 45 minut a koukal, ukazovala jsem mu věci a tak. Kočár je tady v čr lepší než v chorvatsku, možná mu vadilo i to horko a slunce, no aspoň něco tady dobrý.
Jídlo taky dnes dobrý, bez hraček, snědl sváču celou a v klidu a celkem rychle.
Tolik aktuální zpravodajství z války u Puzziů :grinning:
Marti, fotky super, Honzík už taky sedí v nákupním vozíku, ale dlouhej nákup nevydrží. Zkoumání hadice :slight_smile:
Momou, sakra, po deci burčáku migréna, to je hrozný, už aby ti na to něco dali.´Haha, velký nákup u vás asi nehrozí, co? :grinning: Košík plnej dětí.
30. srp 2009 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi: No my jezdíme s dvěma košíkama :grinning: a nebo dáme jednoho do golfáčů :wink:
30. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
30. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám na vaše další videa, např. na Bartalky, tyjo, Šimonko jak krásně stojí - Malý zloděj super. Lezení na plovoučce hezky klouže, jj, takhle klouže teď Honzík, ale vzdá to dřív.
Megnin Hanýsek taky super se šuplíkem :slight_smile:
Momou, Anička super kotrmelec a Kubík a kočka nemá chybu, jak se k sobě lísají :wink:
Lao, to je chláma :grinning: Co mu děláš, símtě, že se tak culí? :slight_smile: Plazení super, to jsem ani nevěděla, že máte psa :wink:
30. srp 2009 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi klobouk dolu jak hoznika porad tahas a zabavujes, a tech 10kg uz se radne pronese. A jak krasne uz capka honzik za rucicky, to maty ne. jen jsem nakoukla na videa super. :slight_smile: ale to zabavovani
30. srp 2009 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi moc krasne videa, vzik i vidim ze zabavuje cela rodina, ale koukala jsem jak honzik i v bazenu capka uz krasne a ta snaha o lezeni, neboj to brzy prijde... je to maly sikula. Jo a chtela jsem se zeptat nemate ty pasy na autosedacce malo utehnute, tam se maji vejit maxilmalne 2 prsty. ja to mam teda utahnute uplne. jen takova poznamka :slight_smile:
30. srp 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi, u nás nákup byl bleskovka, taky malá nevydrží moc dlouho .... jinak takový kňourání, když vařím atd, to taky znám, ona chce prostě do náruče a koukat co dělám, ale já nic nedělám, když ji držím,protože se to nedá, ale tohle ji chytá jen když má hlad, nebo když je už moc unavená.
30. srp 2009 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi, videa super, je vidět, že voda Honzíka fakt baví. Tu dlouhou cestu nezávidím, obdivuju, jak njste to zvládli!
30. srp 2009 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, malá spala dopo 2,5 hodiny !!! A probudila se s horečkou 38,5 tak se návštěva asi neobešla bez následků :angry: pokud to není k zubu teda ..... jinak malá vypadá v poho, i oběd snědla všechen,tak uvidíme co z toho vyleze
30. srp 2009 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte.
Puzzi pekné videá a Honzík je vodný živel. :sunglasses:
Zuzka keď varím, tak sa tiež niekedy jeduje, tak ju vezmem na chvíľu na ruky, alebo sa s ňou zahrám a potom sa zasa hrá sama. :slight_smile:
Vanil, Dedul tak noc nič moc. :frowning2:
U nás ok. Zuzka spala o 19:45 do 06:45 a Kubko do 07:30. :slight_smile:
Doobeda spala Zuzka od 10:00 do 12:30, tak som stihla navariť aj požehliť. :slight_smile:
30. srp 2009 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezke nedelni odpoledne, teda u nas uprsane, ale co uz :confounded:

Vcera jsem sla nakonec nahoru ja a Jaydin usnul tak mezi pul 9 a 9 no a ja s nim :sweat_smile: Potom flaska v 6 a uz byl vzhuru. Tak jsem s nim byla ja a Ray spal, ale stejne vstanul kolem pul 9, ja dala spat maleho na balkon a sla si lehnout do 11 :wink: No a tedka spi zase smudlik na balkone :slight_smile:
Dneska je nejaky tatinkovy, ale vuuubec mi to neva :grinning:

Moni super dortiky :wink: Jsem se tam divala i na jine recepty a dala bych si neco :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale nechce se mi do obchodu pro ingredience :sweat_smile:
Puzzi tak noc jste meli opet dobrou :wink:
Dedul u vas teda opak :frowning2:
Marti pekne fotecky :slight_smile: U toho nakupovani mi JAydi nechce byt v tom sedatku, tak ho mam vevnitr ve voziku :wink: Marketka pekna v satecku. My uz mame cepici, aby neprofouknul a nezmrz :unamused: :wink:
Moni zase migrena :frowning2: Fotka super. Toho nakupu uz se ti tam moc nevleze :wink: A gratulka Kubikovi k chozeni s jednou rukou :slight_smile:
Puzzi valka u Puzziu je dobra :wink: Ale nezavidim :sweat_smile: Aspon v tom kocarku byla zmena :wink:
Moni uz ctu, ze jezdite se dvema kosikama :grinning:
Puzzi to prvni videjo supero. Jak Honzulak chodi v ty vode :astonished: :grinning: Fakt super cely :wink: A taky ti to tam moc slusi.
Na tom druhem videu jak jde Honzikovi to plazeni/chozeni po 4 taky parada :wink: :wink: Ta voda mu bude aj chybet, ne?
Marti snad Marketce nic nebude :pensive:
Teda Miruss u vas furt to spani :slight_smile: neprovokuj :wink:
30. srp 2009 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, zdravim,
dnes niako nestiham ani nakukovat, lebo sme mali hody a boli tu svokrovci a svagrina s muzom a detmi. To zas bolo. Normalne maly musel po necelych 2 hodinach dostat jest, aj ked nebol hladny, lebo svokor ho stale nosil na rukach a jemu sa to nepacilo, chcel lozit. Tak vecsina prehlasila ze je hladny, tak som ho nakrmila, ale to aj tak vyzeralo, jedol skoro pol hodinu presnedavku.

Teraz uz buva skoro pol hodky, tak cakam ze este tak 15 min a vstavacka. A MM spi tiez trochu to so svagrom prehnali. Velice chcel ist vecer aj na zabavu, ale som to rychlo zavrhla, ze inokedy.

Marti: fotky su podarene. Boze, co to citam, mala ma teplotu, snad to budu len zuby, a nie nic horsie.

Puzzi: aj ja nechavam Tomiho vyjedovat, ja hned za nim nebezim ked trochu zaheka. Ale dnes teda by nemohol ani ceknut, hned bol na rukach. Ja ho kludne necham nech sa aj rozplace, a ked vidi ze to nikde nevedie, tak kolkokrat prestane a zacne sa hrat, ale ja som to takto po troche s nim robila od zaciatku.
Videjka su perfektne.

Tak uz je hore, idem pomaly nachystat kupanie.

Mozno este vecer nakuknem.
30. srp 2009 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte.
My sme grilovali. MM išiiel ešte s Kubkom púšťať lietadlo, keď sa vrátia, tak ich okúpeme a pôjdu spať. :slight_smile:
Baby čo kojíte, koľkokrát za deň, nie v noci ešte kojíte? A inak čo ešte jedia drobci? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2009 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky za reakce k videím :slight_smile:
Weli, na tý autosedačce se to má utahovat, až je tam vidět v okýnku šedivá barva a to je, já nevim, možná by neškodilo víc těsně, dík za postřeh :wink:
Lezení a chození je teď to nejmenší, co by mě trápilo, Honzík se fakt celkem rozlezl, to jde líp alíp. Teď momentálně ale jsou hrozný ty řevy. Myslíte, že by to mohla být i ta párdenní krize z odloučení, co mívaj děti kolem 8M? myslim, že některé už jste to zažily, probíhá to tak nějak, že dítě položíte a jakmile uděláte krok jinam, tak se dítě začne plazit za vámi a hrozně řve? :sweat_smile: A pak mu to lezení už nejde, tak jen řve? Příp.jsem blízko, tak se mě drží za pantofle nebo za nohy, když sedím, a ječí jako pominutej.
Tak co, Marti, horečka?
Petruš, tak seš myslim dobře vyspaná, že? Jo, vevnitř ve vozíku super nápad, to nás s MM napadlo dneska, když jsme byli už za kasama, jsem zbytečně chvíli nákupu Honzíka nesla, i kdžy kdoví :sweat_smile:
Dnes Honzík spal jen hodinu a půl od 11:30 do 13, pak už kvečeru jsem ho nedala (sice vytuhnul na 10minut v autě cestou na nákup a nešlo tomu zabránit, ale to je jako nic). Tak snad bude dobrá noc. by mi docela i vyhovovalo, kdyby Honzík spal dýl kolem toho oběda, pak už ne, unavit a v noci pořádnej spánek. Haha, to jsou zas plány :sweat_smile:
Vanil, ajéje, to jsou zase rodinné dedukce s hladem atd. Jj, měla jsem nechávat víc vyhekávat od začátku, ne že bych skákala hned, jak písknul, ale víceméně asi často jo.
Miruss, děti už se koupou spolu ve vaně? Nepřemýšlíš o spaní Zuzky s Kubkem v děcáku? Vlastně ty jsi říkala, že by jí ráno Kubko budil, tak až si sjednotí režim.
30. srp 2009 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Vanil tak jste meli docela dobrej den, co? I kdyz s tim jidlem teda :angry: a nosenim na rukach...ale neni to kazdej den, tak aspon to je dobry :wink:

Puzzi Jaydinek za mnou sice lozi, ale vetsinou to jde bez revu. Nebo jen s trochou vztekani se, kdyz se mu snazim uhybat :sweat_smile: Tak nevim jak u vas, ale asi to budete muset dyl vydrzet ho nebrat a zkusit jakoby ignorovat nekdy. To na Jaydiho funguje a hraje si sam :wink:

My byli po obede v shop centru, konecne koupit dvoje dvirka na schody :slight_smile: Jaydimu se to moc nelibi, nemuze lezt nahoru, tak jen zkouma porad u toho, co to jako je :grinning:
Taky jsem mu koupila bodycka s dlouhym a nejake tricko s dl rukavem. Je tu docela chladno uz.
Jo a to jsem nepsala, ze minule jsem kupovala bodycka s dl rukavem v tescu, na obalu bylo 6-9M a normalne az tedka po vyprani jsem si vsimla, ze jsou nejake male a precetla si ze 0-3M :angry: Sice byly skoro zadarmo, ale nasere to, ze? :angry: Takze jsem koupila v jinem obchode.

Jo a Jaydinek umi novou vec :grinning: Jak mame vedle postele postylku, tak je tam mezera mezi koncem postele a postylkou, jako na dylku. NO a JAydi dneska sup na bricho a sjel si to dole a byl na zemi :grinning: Pak jsem s nim byla jeste ve druhem pokoji na posteli a 2x udelal to samy. Na bricho, couval kousek zpatky a pak si to sjel :grinning: Jsem hledela, jako kde to videl :sweat_smile:
30. srp 2009 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak RAy tedka koupe a ja jdu udelat vecu, koupili jsme si kureci jatra, tak se tesim, mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2009 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Průšvih je, že nevydržím to ignorování dýl jak pár minut, tzn. když nakonec vyměknu, tak Honzík ví, že si řevem vymůže něco. Mám prostě pocit, že by se tím řevem udusil, už pak úplně kucká, to už není jen hekání :confounded:
Tesco naštve s tou výměnou velikostí!
Já mám problém, že Honzík má velikost 12-18 a to už moc výrobci nepočítaj s miminama nechodícíma a výběr body už je velmi omezený, v Tescu jsem dnes našla jeden jediný kus body 12-18 s dlouhým!
Jaydi je hrozně šikovnej, takovej vymejšlivej, viď? :wink:
30. srp 2009 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Čaute mamky :slight_smile:
Napsala jsem vám odpo, ale neodeslala a R. jak si šel na net, tak mi zavřel koňa a jsem bez příspěvku. :angry:

Puzzi, pochopila jsem, že jste už v ČR, ahojda :wink: Videa krásné a to vodní chodítko fakt bombastičné :dizzy_face:
Petronus, máš nové foto v pase, kukala jsem už včera, kdože to nový :slight_smile: Jaydi je koumák jedna báseň :wink:
Marti, fotečky moc pěkné. Sedící Markétka je krásná, už jako velká holka. Janka neusedí sama ani chvilku, myslím :sweat_smile:
Dneska při koupání jsem si prcinku málem utopila. Ležela na břichu a najednou položila obličej do vody a nadechla se. Naštěstí vždy stojím u ní, tak jsem jí drapsla a zatřásla s ní, ale krve by se ve mě nedořezal :pensive:

Dovča byla čuprovní, odreagovala jsem se, sice s malou a jejím spaním nic moc někdy záhul, ale ona byla i přes únavu zlaťoučká. Spali jsme na 1 pokoji 2 rodiny s dětmi (R.4roky, Kájka 2,5R, Janka 7,5M a Alex 3M). Po prvním večerním usínání jsem myslela, že další dny budem raději spát ve stanu, ale nakonec si děcka na sebe zvykly, a my mamky taky, že to není jako doma. Riška se učil plavat bez kruhu a jak se pak naháněli a polívali s taťkama, tak honil sestřenčina manžu a skočil za ním v zápalu boje do bazénu bez kruhu. Naštěstí si toho hned Jeník všiml a vytáhl ho. Mladej pak machroval, že už umí plavat :grinning:

Raději odesílám, než o toliko psaní zase příjdu. Dívala jsem se, že jste toho tento týden moc nepopsala, zkusím vás dočíst... ikdyž asi až zítra, bo mám 2 vrchovate koše prádla :unamused:
30. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaydi nam normalne uplne odpad. Ani nechtel kasi, tak dostal jen mliko a vytuhnul. A to bylo teprve pul 8 :astonished: :slight_smile: Nadhera. Kez by to tak bylo kazdej vecer :wink:

Puzzi, to teda vymejslivej je, ale zaroven chytrej po mamince :grinning: :wink:
Zkusim zitra natocit, jestli se mi to povede teda :wink:
S Honzikem to mate takhle tezke, ale doufejme, ze se to brzy zmeni :wink:

Ahoj Pospi :slight_smile: Teda janka potapecka, jo? :astonished: :wink: Nastesti jsi byla tam :wink: A Riskovo plavani :grinning:
Docela zahul asi dve rodiny s detma na pokoji, co? Ale zvladli jste to a hlavne, ze jsi se odreagovala :slight_smile:
30. srp 2009 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Pospi, takže odpočatá po dovče zrovna úplně né, ale byly nové dojmy, zážitky, je vidět, že jste si to užili! ty brďo to spaní 4 malé děti v 1 pokoji musel být masakr!
Honzík v moři a v bazénku obličejem do vody neustále, podle mě ochutnávaj hladinu jako všechny hračky :sweat_smile: Ale Honzík vodu nevdechuje, jen koštuje :sweat_smile:
Petruš, tak kéž by odpadl až do rána cca 9:00, že? :grinning:
30. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak jsem tady ..... byli jsme odpo na procházce jen tady kousek od baráku, malá ok, jen prostě byla teplejší, jsem jí po obědě dala Panadol .... usnula nám v kočárku, spala 45 minut ... pak nám domů došli švagři, malou jsme nekoupala, povečeřela kaši, dostala zase panadol .... usnula kolem 20 hod, od té doby jsem tam už 3x byla, nemůže nějak dýchat, asi začíná nějaká rýma, to zuby nebudou ... bych tu švagrovou zabila fakt, uplně blbá! ..... jestli se mi to nebude líbit tak zajdu ráno k doktorce, stejně musím vyptat recept na Vigantol, malá mi do toho v pátek kopla a vylila mi celou půlku skleničky, stejně bych tam musela ... to bude noc, to bude hrozný :frowning2:
30. srp 2009 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte.
Pospi tak obaja skúšali ponor. :grinning: Nám tak Kubko padol minulý rok v Chorvátsku do bazéna. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja som robila revíziu Zuzkiných vecí a tiež budem musieť v tescu pozrieť body s dlhým rukávom a teplejšie nohavice veľ. 80,86. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Puzzi Honzík je teda náročný, ale dúfam, že snaha zaberie a polepší sa. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Marti čo Markétka má ešte teplotu? :unamused:
Petrus o 19:30 to je super.
:slight_smile:
30. srp 2009 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti, teda držím palce na noc, na spaní je rýma humus, jedině kdyžtak odsaj, ale jestĺi to půjde, jestli to není ještě taková ta hnusná rýma vzadu. :unamused:
30. srp 2009 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj, na dovči se mi líbilo i přes nějaké ty usínací potíže, jinak byla bezchybná :dizzy_face: A 4 děcka na pokoji to byl opravdu masaker, ale dali jsme to :wink: Vlastně byla jedna chyba. Janka v pátek večer vygrcla celé odpo a večerní jídlo. Dostala od děcek 3 piškoty, tak mám obavu, že vajíčko :frowning2:Budu muset testnout a risknout grcku ještě jednou. Zkusím jí během týdne šoupnout kousek žloutku do jídla.

Marti, nj, Markétka se probudila s teplotou, úplně jsem to zapomněla. Přeju dobrou noc bez vstávání :unamused:
30. srp 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Devcata, pomoooooc

ja sa zblaznim. Dnes sa vystupnovalo nase uspavanie. Asi 15 krat som ho bola polozit do postielky, naucil sa posadit na pety a okusovat postielku, alebo vyberat veci z vrackara.
Potom som uz nemala nervy, tak som ho este vybrala z postielky a nechala ho este poriadne unavit na zemi lezenim, potom nastastie zaspal ale musela som ho drzat aby sa nepretocil na bok a nepritahoval k positelke do klaku.

Petronuska, to mas pravdu ze to nosenie nie je kazdy den, tak preto sa to snazim tolerovat, ale ked vidim ze to drobcovi prekaza, a im to nevadi, tak to my vytaca uplne.
30. srp 2009 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek