• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
PUZZI:my už jíme všechno od toho 7měsíce..doma jen ty ze skleniček podle měsíce,ale jak jsme u babiček,tak do ní cpou všechno.sekanou,řízek,květák atd..

MOMOU:jj.Kačka taky ten velký a ještě by chtěla pak malý..ji fakt nechápu.a taky nechápu,jak se pořád může cpát těma bílýma dlouhýma křupkama.je dojí a Mami neeee a začne brečet,že nemá..fakt ji nechápu
8. zář 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som praveze vcera vecer skusila po troch dnoch dat na noc kasu, a takyto bol vysledok. Asi ostanem nadobro len pri mlieku, alebo este skusim tu krupicu.

Puzzi tak ty budes ina italka, to aby ste si teraz prezmenu vy kupili nikay karavan v Taliansku, aby si sa mohla zdokonalovat.

Cvachna ja davam pribinaka, ale iba tak 2 krat do tyzdna, max. 3 krat. Doki mi to moc neodporucala kazdy den, vraj to potom dost zatazuje organizmus. Ale nezakazala mi to.

Boze tak to som s tym mliekom asi iba ja taka poctiva. Ja si normalne znacim kedy co otvorim. Lebo na pitie pouzivam Nutrilon a do domacej ryzovej kase som chcela este dominat sunar co som mala doma kupeny. Ale to uz skonci, lebo ten Nutros mi vydrzi max. 2 tt. Takze to mi netreba zapisovat.

A cestoviny som uz davala par krat, celkom chutili.
8. zář 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi: Aha, tak to budeme potřebovat ještě jeden záchod :grinning: Páč když tam sedí tatínek, tak se holčičky mohly počůrat :grinning:
8. zář 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Cvachna, to ta obdivujem ze to dovolis, davat malej take jedla, moja mama si to nedovoli mu dat, a so svokrom poctivo bojujem, on by mu tiez asi najradsej dal uz rezen a salat.

Pospi tak to ste mali celkom OK noc. dufam ze ja budem mat tu dalsiu v pohode.
8. zář 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že se tu řeší jidla....já jedu fakt pomalu, jak má občas ty zažívací problémy, tak se bojím...žádnej mléčnej výrobek jsem mu ještě nedala, natož pribiňáka, tvaroh apod...a bohudík nemusím řešit nikoho, že by ho cpal...nikdo mu naštěstí nic necpe, co nechci...i když mamka třeba řekne..to už bys mu mohla dát atp, ale necpe mu to...jídlo zatím mixuju, ale na takové hrubé kousky, např rýži nechávám už "celou", nebo je to zrnko tak na půlku...teď jsme ještě dojídali nějaké skleničky 4m+, tak měl pyré :wink:

Puzzi, takže ty budeš multijazově nadaná, jo? Kurňa, jsi dobrá!

Cvachna, tak u nás tyto křupky nemají valný úspěch, tobi je ožužlá, udělá z nich oblemcaný patvary a ty si pak patle všude, nesní nic...tak už mu je nedávám...
8. zář 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Ja dávam len biele jogurty. Pribináčika nie, lebo tvaroh sa do roka nemá dávať. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Cvachna ja by som tiež nedovolila, aby Zuzke dávali jesť to čo ešte nesmie. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vanilka tak to si skoro vstávala. :confounded:
Vanilka fotky krásne. :slight_smile:
U nás noc ok, Zuzka vstávala 6:30 a Kubka som zobudil o 7:00, keď som budila MM do práce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nikul držím palce na cvičení, potom daj vedieť.
Momou Anička je šikovná. :slight_smile:

BARTALKA veľmi pekne ďakujem za veci, sú krásne. A ten kožúšok, nádherný. Keď sa vrátim z Popradu pozriem nejaké veci po Kubkovi a pošlem ti. :slight_smile:

Zuzka spí a Kubko je vonku s babkou, tak ja idem dobaliť kozmetiku a pod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. zář 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naši ani nikdo z rodiny by naštěstí Honzíkovi proti mojí vůli nic nedali, když je Honzík u našich, tak jsem v klidu, máma mu dá, co jí řeknu, plus navíc třeba nějaké ovoce, rohlík apod., ona má ráda Lučinu, tak kdyby jí jedla, tak mu dá třeba ochutnat na chlebu, to by mi asi ani nevadilo, to beru ok, takovýhle mini ochutnávky taky občas dělám. Ale řízek, sekanou atd., na to má doufám Honzík ještě času dost.
8. zář 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja Zuzke už začínam dávať aj väčšie kúsky. Jablko do ruky, banán jej už nepučím, ale dávam kúsky lyžičkou. A kukuričné chrumky obaja zbožňujú. :grinning:
8. zář 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko koceny :slight_smile:
u nas uz druha skvela noc po dllllhom case, tak sa tesim, jupiiii :sweat_smile: - a teraz uz zase spi . Kojo v noci len 2x a vstavacka o 07:00, tak sa mi to paci :wink:
Vanilka, teda u vas to bolo naopak, to je blbe, snad cez den trosku dospis. A Tomik je nafotkach nadherny, pokazde ma fascinuju tie nadherne oci, neviem sa od nich odtrhnut :dizzy_face: .
Puzzi Taliancina? Aj ja nad nou uvazujem, mame ju tu blizko 1x do tyzdna, tak sa mozno odhodlam - ale ja sa zle ucim jazyky, aj ked Taliancina je lahka, no uvidim.
Kocky jedlo ja teda fakt poctivo riesim. Mudra mi este neodporucala ani biele jogurty ( az od 9m), takze Luky je fakt asketa, ako pise Puzzi. Pribinacek u nas do roka urcite nebude hrozit a uz vobec nie kakaovy :confused: ( tvaroh, smotana, cukor, kakao :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a tiez nie dospelacke jedla, sorry Cvachna, je to odvazne. V 1. roku davas stravou zaklad zdravia, organy este nefunguju ako dospelakom ( napr. pecen), nehovoriac o stravovacich navykoch, ktore vytvaras, prepac, nechcem aby to vyznelo poucne, ale je to dost riskantne.
Miruss, stastnu cestu, tesim sa :slight_smile:
8. zář 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls: Tvaroh se smí až od roka, zatěžuje víc jak pribinák

Kubík si ty kukuřičný křupky spe do pusy úplně celé ............. :sweat_smile:
8. zář 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
lobka: Aničku jsem krmila normálně od 8 měsíce a v 10 měsících prostě ode mě dostala i řízek (nebylo to kořeněné skoro vůbec) a v pohodě, k tomu jsem jí dávala hodně zeleninky. Já myslím, že se nic nemá přehánět, ani se zdravou výživou. Pokud jídlo tolik nesolíš (lépe vůbec ne) a jinak nekořeníš, tak myslím, že je to v poho. Anička neměla problémy žádné. znám i maminky, které to z mého pohledu přeháněli a když dali dítě do školky, tak jim tam nic nejedlo, páč oni to trochu koření, a mami to bylo pečený a ono to bylo maso ............ :sweat_smile: Všeho s rozumem a je dobře. Tedy až na případ, kdy je nějaká alergie.
8. zář 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, Honzík baští už dlouho, klidně bych dala i ovocný jogurt, ne jen bílé. Nebo ty mu asi přidáváš do jogurtu ovoce, ne?

Majdi, cigára měly obrovský úspěch, nechtěla je navalit zpátky, potvůrka :grinning: Jaká byla nocka?

Moni, nočník určo neschovávej, aby neměla Anička ve frontě mokré gaťky :grinning:

Jance křupky chutnají. Je z nich sice umatlaná, ale jí je. Ona jí jako dáma, Riška si cpal a cpe do pusy vše najednou, ona si drží v pacce a ukusuje, je to naše lady. :sweat_smile:
8. zář 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já si taky říkám, že v tom 1. roce je to celkem důležité, aby se to nezvrtlo...takže my jedem ovoce (spíš teda přesnídávky, ale ty 100% ovoce, tak to je jak rozmixované čerstvé), zelenina, maso, rýže, ty instantní kaše a skleničky (někdy vařím, někdy má skleničku) (ty kaše asi taky nejsou zrovna nejzdravější, no ale holt to jí), občas sušenku sunarka (za 2 měsíce snědl ten 1 pytlík...takže je to opravdu hodně občas), trochu pečiva s máslem, taky ne denně. Teď od 9 m chci postupně přidávat bílý jogurt...no, snad je to takhle správně...
Pribináček si myslím, že je "hroznej" pro tak malý děti, protože je to samej tuk a cukr...jako jo, až jim budou 2 roky, tak nic proti,...občas...

Holky, nemáte některá golfky Jane energy??? Viděla jsem je u kámošky a přišly mi dobrý, hlavně mají mega vysoký rukojeti (měla jsem půjčený multiway a hrbila jsem se, bylo to docela náročný)....ale multiway jsou širší a i myslím delší...já nevím...přece si ale nezhuntuju záda...ty janečka jsem teď našla na bazárku nové (1X jeté, 22 měs záruka, nová kolekce 2009) za 2 800, jinak na netu stojí 4 tis....tak jsem si je u paní rezervla do večera...ale nemají nánožník v ceně, jako ty chicco...jane to tak nedělá....kurňa...
8. zář 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás řízek, dospělácké jídlo vůbec.. to zatím nehrozí.. si myslím, že na to má Honzík času habakuka.
U nás Honzíkovi taky nikdo nic necpe naštěstí, jen mamka měla připomínku ohledně bílého jogurt.. jakože ve smyslu chudák :grinning: nikdo mi do jídla nekecá, jen občas jakože narážka, že to přeháním.. ale co, Honzík je moje dítě, tak si budu dělat s ním co chci a jak chci, no ni?
lobi tak fajn noc, to je moc príma...
já ani nepíču, páš už mám z toho vykrachaný mozek kdy jsem si mládě vzala do postýlky a kolikrát jsem nahodila prs :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
u nás křupky patlámo, zmokvané akorát na oblečení.. Honzík má furt první pytlík.. a tak půlku ještě určitě v něm
8. zář 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Megn, s těm křupkama stejné jako u nás...z pytlíku skoro neubylo...já občas zobnu, ale teda nadšená z nich nejsem, nemá to žádnou chuť :grinning: :grinning: :grinning:

Dítě se mi tu plazí po zemi a plive mi na včera vytřenou podlahu...asi ho taky omotám hadrem (viz nápad pospíchlky :grinning: ), ať si po sobě pěkně uklidí...no né, se musí učit od malička :grinning: :grinning: :grinning:
8. zář 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dietko zase zaspalo, a to sa o 8.05 zobudil, bolo to celkom bez kriku. Dufam ze to naznaci zas zlu noc.

Ja davam chrumky tiez dost casto, hlavne v kociku, je to taka nasa zabavka, aby tam co najdlhsie vydrzal.

Lobi, cez den toho asi moc nenaspim, chcem ist pozriet kamosku co ma malu o 2 tt starsiu od Tomiho, treba tam tie vztahy utuzovat odmala :grinning: , je to taka pekna blondynka.

Holky a dakujem za pochvalu fotos, odovzdam drobcovi ked vstane.

Idem mu rychlo navarit nieco pod tych jeho 8 zubov, nech nieje chudak o hlade.

zatim pa
8. zář 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, to bolo krasne, ze Janicka je lady :dizzy_face:
Moni, jedna vec je solene a druha vec vyprazane - no neviem. Ako samozrejme je to kazdeho vec. Ked sme my boli mali, tak sme tiez jedli vsetko v takomto veku, ale vie niekto odhadnut, aky to malo vplyv na nase terajsie zdravie? Civilizacne choroby, cukrovka, atd. - si hovorim, ze naco riskovat a nieco urychlovat, ked im ta zdrava strava zatial staci na zasytenie, nepoznaju nic ine, cize ine ani nevyzaduju a dokonca im tie maglajzy aj chutia? Je lahke supnut dietatu do ruky sladkost, aby bolo ticho, jemu sa to samozrejme paci a chuti, ale pochybujem, ze by po case chcelo brokolicu. Urco bude vyzadovat to, co uspokoji jeho chut na sladke, nezdrave, vyprazane..... je to na dlhsiu debatu, mozno na zraze si vymenime skusenosti a nazory. ( Mozno som taka prisna preto, ze ja som tucna a mam neskutocne chute na vsetky tie nezdrave blbosti a zeleninu jem len aby sa nepovedalo.Mozno preto sa bojim, aby sa to nestalo aj mojim detom).
8. zář 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
pospi a ty žvára byly mamky, nebo velkého R? Jak je na tom teď s cígama? :confused:
talls vysoké rukojeti pro tebe jsou určitě fajn, záda máš jenom jedny.. kočárek vypadá moc hezky. Jakou barvičku bys měla?
8. zář 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simčo no ti naši kluci jsou si tak nějak podobně i v jiných věcech :slight_smile:
8. zář 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc nestíhám, za chvíli jedeme.
Italština - v chorvatsku je hodně italů, láká mě to, učila jsem se ve škole latinu a francouzštinu, tak si myslim, že ta italština půjde dobře, je to podobný. jen tak chci základy pro zábavu :slight_smile:
Jídlo souhlasím s Talls, Lobkou apod., jídelní návyky do života, jj, nc se nemá přehánět a občas nějaké dítě pak nic nejí, ale to může být i povahou, nejen tím, že mu rodiče nedali do roka řízek. Jj, civilizační poruchy se můžou projevit i po čase atd.
8. zář 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lobka: No na moje zdravé to vliv nemělo, proto si myslím, že když se to nepřehání, tak to neublíží :wink: Já jsem si sama pokazila slinivku - v 15 letech přehnaným pitím silné kávy, sem chtěla být dospělá :grinning:
8. zář 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak aj ja sa pridavam do klubu k Talls a Megn so zabavenim sa - Luky je vcelku pohodak, sice akcny a furt niekde privrety prst a podobne - musim ho vlastne najma strazit, lebo lezie rychlostou blesku a ked nezavriem dvere, tak je hned v inej izbe a rabuje nieco. Ale inak sa pekne vie zabavit sam, zahra sa a na pripady nudze mam pripraveny bonus, ktory pouzivam len vynimocne a to - dievcensku detsku izbu :slight_smile: . Je to pre neho raj - uplne ho fascinuju babiky :grinning: a rozne hracky, ktore sa detom v tomto veku este nekupuju - napr. koniky s farebnou hrivou My little pony, alebo detska kuchynka - to je pre neho hotovy raj. Kde sa hrabu hrkalky a podobne miminovske vymozenosti :grinning: . Takze velmi sucitim s Puzzi, alebo Nikulou - ja mam co robit po 1 nevrlom dni a asi by som bola hotova, keby to tak bolo stale. U vas su zase lepsie noci - tak si vyberte :sweat_smile:
A chrumky chutia viac mne, ako jemu, tiez ich viac patle a rozmazava, kde sa da, ako zje - tiez ma za sebou len prvy balik kukuricnych ( Sami si sa nad tym minule pozastavovala- to su bio zo spesl obchodu v Auparku - cista kukuricna, alebo ryzova muka, nic ine).
Majdi s tym spanim :stuck_out_tongue_closed_eyes: , je to brutalne, ked sa clovek dlhodobo nevyspi, ale snad to raz skonci :wink: . Inak si teraz trieskam hlavu o stenu, ze som maleho nenaucila spat s nami v posteli, aspon o trochu by to bolo jednoduchsie, lebo to vstavanie a niekolkonasobne vyberanie z postielky je na moje vysunute platnicky jak vysite :unamused: . Ale musim poslenou dobu pochvalit MM - niekolkokrat mi ho v noci aspon poda z postielky, tak mi netecu slzy od bolesti.
8. zář 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi: No znám právě maminku co to se zdravou výžovou přehání a tak dítě je stejné jako rodič a ve školece nic nejí :grinning: Maminka se tomu samozdřejmě moc diví. Např. švára nejí cibuli, takže malej (4,5 let) jim nejí cibuli, páč tatínek ...... ne, že by mu nechutnala. jsem udělala pomazánku a dávám tam cibuli a než se ozval tatínek, tak malej snědl celej chleba :grinning:
8. zář 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, ty si fakt talent - ze latina a francuzstina, klobuk dolu. A uzi si stretko :slight_smile:
8. zář 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou, ale to není zdravá výživa, že někdo nejí cibuli atd. je vybíravost. I zdravá výživa může být pestrá a obsahuje maso a všechno. A jasně že nechci být 100% zdravá výživa a po roce věku taky dám Honzíkovi rajskou s kolínkama a s hovězím, nějakou domácí, bez masoxů třeba nebo tak :wink:
Tak čau, už tu fakt nejsem :slight_smile:
8. zář 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě dodatek, mi to nedá. Tím, že Honzíkovi nedám ted v prvním roce pribiňáka a řízek, z něj určitě vybíravce neudělá, páč si myslim, že když mu chutná bílej jogurt, že pribiňák by sežral, ani by nemrkl, ale má čas, holt nemrkne až za rok. Na nezdravé pochutiny si stopro zvykne až moc snadno, až přijde jeho čas :slight_smile:
8. zář 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuba měl rajskou a zdravou, byla z rajčátek, hovezí masíčko - žádný masox, no a k tomu teda knedlík :grinning: Ale jak mu to šmakovalo. No co, měl to jednou, to mu neublíží.
S tou cibulí jsem jen měla na mysli, že když rodič něco nejí, tak děti to dost často automaticky taky nejí. A ta paní nedávala klukovi jiné maso, než kuřecí a to jen jednou za týden, páč to prý škodí :grinning:
8. zář 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
MM mi ještě ladí handsfree do auta :sweat_smile:, tak tu ještě čumákuju.
Momou, jasně, vždyť já nechci tím říct, že Kuba měl něco hroznýho, to vůbec, jo, rajčata fajn, hovězí fajn, to nic proti. Když je to rádoby dospělácký jídlo v dětský úpravě, proč ne :wink: Knedlík je jako rohlík, to už je asi skoro stejný :slight_smile:
Jen kuřecí je fakt extrém, nevim no, zrovna kuřecí na hormonech, to už je hovězí, telecí atd. mnohem lepší. Ta paní samozřejmě není můj vzor, takhle to já nechci :sweat_smile:
Tak čau!
8. zář 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdar,
tak mám za sebou jednu z nejhorších nocí, ráno jsem doslova Toma nenáviděla. Vzbudil se ve 23:15 na jídlo, pak v 1 dudlík, pak ve 2 ráno se točil jak nevim co, dostal teda najíst a pak jsem ho ještě x krát převracela a to samé v 4:30, normálka vyspanej, čuměl, na kolenou a já nevím co ještě, pak řval takže jídlo a pak usnul ale asi jen do 6 nebo tak nějak, sem si ho vzala do postele a spal do 7:45 ale já kantáre

ještě že pak usnul v 8:30 do 10:10 jinak bych chcípla, kdy tohle skončííííííííííííííííí

jinak u nás s jídlem hrůza, mlíka pije jako mimino, v noci jí minimálně 2x, ufff

jinak je bez vyrážky úplně, takže asi fakt šestka :confused:

majdi si mě pobavila s tím že Honzíkovi porostou a Tomíkovi od Vanilky už budou padat :grinning:
8. zář 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji: Jé to je mi Tě opravdu líto, musíš toho mít fakt dost :frowning2: Ale neboj, jednou budeš stát u okna ještě ve 3 ráno a budeš si přát, aby byl zas ten malinkej klučík co v noci řádil :grinning:

Puzzi: :wink: já vím
8. zář 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek