• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Dobre ranko, tak my sme mali dnes jednu z normalnych noci, zaspal vecer asi o 20.30 a spal do 6.00 s jednym zobudenim. Tak ma to zase utvrdilo ze po mlieku spal lepsie ako po kasi, tak asi zostanem iba pri mlieku.

Vcerajsi den s kamoskou sa celkom vydaril. Dali sme si tiez este taku mensiu prechadzku, isli sme ku nam pesi, co je asi 4 km, u nas sme si dali kafe, nakrmili deti, a este isli von, deti pekne buvali, da sa povedat naraz, tak to bolo OK.

Idem vas skusit docitat, ale reakcie neslubujem.
9. zář 2009 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petronuska, tak aj u vas niaka choroba, boze co to leti vzduchom. Dufam ze mi to nechytime.

Mirus, tak necha sa navsteva kadernicky vydari, nech si za kocku v Poprade.

Tiez sa pripajame ku gratulacii Maxikovi, vsetko naj.

Bartalko, tak je videt ze si pracu uzivas, len tak dalej, a to ze nestihas na MK si nevycitaj, hlavne ze si ty spokojna. A vsetko naj Simonkovi k 3/4 rocku.
Jezis ten je zlaty, ako krasne cupita, ako taka baletka.

Petri, teda ten tvoj Ray, je andel, tak taketo prekvapenie som nemala uz asi 4 roky, aj ja chceeeeeem

Pospi, Janka je riadna kocka, a nausnicky su pekne, take jemne, take sa mi pacia. Ja mam nieco podobne odlozene este po mne, ale to az ked sa podari dievca.

Marti, tak ty si teda napisala mega prispevok, klobuk dolu. A fajn ze si si navstevu u mamky uzila.

Puzzi, tak to Honzik prekvapil, u vas sa to asi zacina menit a Honzik bude zachvilu za vzornaka.
A s tymi chlapmi to je asi vsade tak, ja som tiez vcera prisla domov a bola som rada ze mozem aspon do konvice nabrat vodu, plny dres riadu, aj ked je pravda ze jeden mini hrniec som tam nechala ja.
Ja som to myslela skor tak ze divcatam sa moze kadeco stat(zbitie, znasilnenie....) predsa chalan sa dokaze trochu viac branit.

Nikule to je dobre s popletenim datumu, ale ze ste sa tak poplietli naraz.
A ja si mylsim ze to nieje nic zle ked dieta neleze a rovno chodi, segrenkym maly sa len plazil aj to dost neskoro a teraz beha ako sarkan.

Jumi gratulujeme k zukbu.

Marti, fotky su perfektne, Marketke to strasne slusi.
9. zář 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno - holky děkuji za přání pro Maxíka - vyřídím mu to :dizzy_face:

omlouvám se, že sem teď nechodím, ale nějak nestíhám - a když stíhám, tak odpočívám, protože dítě mé si usmyslelo, že 10x za noc vzhůru je ok! :angry: poslední dobou je to fakt v noci hrůza - když byl maličký, tak se nebudil vůbec a teď dělá takové věci...achachich!!! :pensive:

na dočítání fakt nemám čas- tak se omluvuju, doufám, že se všechny i s dětma máte dobře a nikoho nic netrápí! :wink:
9. zář 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminy,
tak dnes noc nějaká divná, Kuba vzhůru v půl 3, řev jak blázen nechápu :confused: tak dostal mlíko a spal do 6,30, kdyby ho Anča nevzbudila, asi by spal dýl.

Puzzi: Tak popel na hlavu?

M1rti: Jo jo, já taky myslím, že každá mamina dělá pro prcka to nejlepší.

Jumi: Soninka potřebovala vyzkoušet neznámé :grinning:

Nikul: Posazování, jídlo, stoupání, ...... = problém, který nemusí být. Prostě se to nesmí přehánět :wink:

M1rti: Fotky jsou zkoukla, malá je úžasná. Hlavně jak pomáhá s prádlem a úklidem ve skříni :grinning: a jak je velikáááá :grinning: Tak tohle na Kubu zkouším, ale málo platný, prý mámo dělej cvičenou opici z někoho jinýho :sweat_smile: No Anička mi na to taky prděla :grinning:

Tak a jdeme snídat.
9. zář 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem tady ... dneska bude klídek den, žádný návštěvy a mega akce (zítra bude plavčo a návštěva, tak si užijem dost akcí zítra) .... vstávaly jsme 7,30 .... malá v noci 2x jedla, ale šlo to ... jdu chystat snídani ....

Sami, my to všechny víme, že neposazovat ... až si nevíme s dětma rady, tak posadíme, i když víme, že to není ok ... asi kdyby Puzzi měla dítko hodný a klidný,tak taky nebude posazovat ... holt každá máme hranici trpělivosti někde jinde ... obdivuju ty, co neposadí, i tebe, a Miruš, že se držíte s těma zásadama tak dobře, fakt jste dobrý ....
9. zář 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, kludne ma vypiskajte:slight_smile: dnes som si po dlllhokanskej dobe otvorila MK.... a citam, ze tu riesite posadzovanie... tak sa zapajam :slight_smile: nasa roxana sedi sama od siesteho mesiaca a musim povedat, ze som ju nedavala sediet s oporou, napr. oblozenu vankusmi a podobne... obcas som si ju posadila na kolena a oprela o seba, ked sme citali knizku, ale vzdy som dbala na to, aby to nebolo dlho... v 7m sa pustila sama stvornozkovat, ked mala 8,5m, tak uz sama chodila popri nabytku a teraz chodi tak, sa drzi za jednu ruku... takze ja zastavam nazor, ze sa nesnazit nic robit nasilu, dieta, ked je pripravene, tak sa posadi, zacne chodit.... neratala som, ze to bude u nas takto skoro :grinning:

inak pozdravujem vsetky decembrovky a vase zlaticka... pozeram, ci tu uz mame aj nejake znovatehule :wink:, zatial som tu ziadnu neobjavila...

no a odkedy roxy chodi, tak uz nestiham pre seba ani len teple obedy :sweat_smile:, ale je uzasne sledovat, ake su tie deti huzevnate :dizzy_face:
9. zář 2009 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ČAjte ženy :slight_smile:
Riška je ve školce, JAnka spí. Byla jsem říct Péťovi na půdu, ať se krotí, nespustil kango, ale hází tam palubkama, takže vylej nalej :unamused:
R. jel do Bartošek ke kámošce se ostříhat a uvažoval o melíru, tož jsem zvědavá. Ona je na MD, nevím, jestli bude mít na něj tolik času.

Dedul, Maxíkovi se převrátil režim, nebo co? Maxíku, netrap maminku, ať může chodit za tetama na pokec :wink:

Vanil, dík :slight_smile: Já jsme měla s červeným kamínkem, ale ve 4.třídě jsem jednu ztratila. Musela jsem Jance koupit nové, teda tatínek je koupil :slight_smile: Možná Tomíka kaše na noc tlačí. Každému kotěti vyhovuje něco jiného, od toho nás mají, abysme na to přišly :wink:

Sami, tebe Domča fakt zmáhá, ty nás přes den vůbec nedáváš, co? A večer únava jako sviňa.... :unamused: Když by nebyl Riška ve školce, tak bych sem taky asi tak často nemohla.

Dneska jsem kojila 2x, což už asi 3 dny nebylo, a šla jsem v noci přikrýt Rišku, on byl vzhůru, a překecal mě ať ho zahřeju. Ráno ho vzbudil dávivý kašel, dostal Zodac a kapky proti kašli, za chvilku ticho po pěšině. Budem muset asi k dr., čím to může být. Mám strach, ať ho to nechytne někdy ve školce. Nemůžu mu dávat každé ráno preventivně Zodac. Ale Janka taky dneska asi 3x zakašlala, tak nevím, co zase na mě děcka chystají. Aha, my máme naplánovaný víkend, tak to jo, už jsem doma, kazí mi plány :angry: :wink:
9. zář 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Delina: Jedna tu je a určo se brzy přidá i další. A jsou i takové, co mají dětí víc. :grinning: Moje Anička sama lezla ve 4M, seděla sama v 6 M. a v 10M sama chodila bez pomoci a bez držení. Kuba se to všechno učí od 7,5 měsíce a tak to teď jakoby všechno musí dohnat. každé dítko je jiné. Ale pokud se samo snaží, nevidím důvod mu trochu nepomoci, bude ho to bavit ještě víc a víc se samo bude snažit.
9. zář 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, já to furt říkám, chlapi neumějí být potichu, věci neumí položit, musí s nima hodit a pořád s něčím "perou", někdy mám dojem ,že se neslyší prostě ...

Delina: ahoj, mě starší děti taky chodily v 9 měsících, tak si teď užívám, že je Markétka pomalejší, páč už vím, co mě pak čeká :grinning:
9. zář 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sami, este som ti chcela napisat, ale nie v zlom, ja keby som sem tam neposadila Tomiho tak v tych 5-6 M tak sa asi zblaznim, jeho to na chvilu zabavilo a bolo fajn. Mozno keby som mala take dobre dieta ako ty, ze by sa zahral aj v leze, tak by som to teiz nerobila, ale kedze u nas nebolo ine vychodisko tak som to musela riesit takto. Ja uz som musela maleho v 5 mesiacoch vozit aj v kocari v polosede inak by mi tam nevydrzal.
Ale hold kazde dieta je ine, maly sa uz so 4 M snazil robit brusaky, a vydrzalo mu to dodnes, on sa sam v pohode posadi z lahu, staci ked si trochu nozky o nieco zaprie.

A teraz trochu z ineho sudku, mne uz dieta zase spi hodinku, to by mohlo znacit OK den. Dnes mam zas na plane ist za tou kamoskou, lebo vcera som jej pozicala autosedacku, aby ju mohol drahy zobrat autom domov, on ma tu u nas firmu a nemal v aute ich.MM pre nas potom pride ked pojde z prace. Chcem ist kuknut do tesca, ci tam nebudu mat niake pekne body s dlhym rukavom. Ja kravka som tam bola asi pred mesiacom a mali akciu 2 body za 2,50 eur, no a ja som samozrejme zobrala len dve. Tak to este omrknem ci tam nieco nebude.
A hlavne musim malemu kupit svestkovu stavu, lebo zas sa mu vracaju problemy s kakanim, aj ked mu davam skoro kazdy druhy den domace stavy - jablckovu, hruskovu, nektarinkovu, tak to moc nepomaha, po tej svestkovej to bolo OK.

Nachystala som si cuketu, budem robit placky ked prideme domov, MM to zboznuje, tak mu chcem spravit radost. Ale ved aj sebe, ja to tiez mozem.

A este som vam zabudla napisat ze vo stvrtok idem Tomiho prihlasit na kupanie, som zvedava ako sa mu to bude pacit, doma vo vanicke vyvadza ako diablik.
9. zář 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanilka: Všechny děti jsou úžasné a báječné a každé je něčím vyjímečné :wink:
9. zář 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
momou, m1rti, ano, clovek sa tesi, ked deti robia pokroky, a takto skoro chodia, ale ked si uvedomi, co vsetko to obnasa... :grinning:
9. zář 2009 v 09:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Del: A to tam máš jen jednoho cvrčíčka :grinning:
9. zář 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, Markétce leze druhá jednička dole!
9. zář 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
M1rti: tak super, hlavně aby jí to moc netrápilo.

No já jsem právě přebalila Kubu a všimla jsem si, že má proříznutou dvojku nahoře v pravo a v levo se mu prořízne asi brzy. takže už vím, proč to vstávání v půl 3.

Jsem se chtěla zeptat, co všechno berete, když jdete s dětma plavat? My jdeme zítra poprvé do kurzu (v bazénu už jsem byli normálně). Myslíte, že když vezmem foťák, že to nebude blbý? :sweat_smile:
9. zář 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, já beru osušku malé a ručník sobě,něco na namazání těla, chlor vysušuje,vatové tyčinky na vysušení uší, plavky a přezůvky .... to je zhruba tak všechno ... my jdeme zítra taky poprvé
9. zář 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak noc docela ušla, dala jsem poprvé kaši, spal do 23 kdy se probudil ale asi měl jen žížu, jenže já dala mlíko ale vypil max 60, hlad měl až ve 2 ráno a pak v 7:45

dedul....snad se Max přestane takhle budit co nejdřív :wink:

co se týká posazování, sedí mi akorát na klíně páč prostě v leže ho neudržím, teď nově sedí hlavně ve vaně, v leže taky prostě nebude, no a na zemi si sedí tak že si sedí na nohách, jakoby na patách...tak nevím, někdy to prostě správně nejde :unamused: Nicméně nejdřív se začal obracet, pak plazit a pak lézt po čtyřech a teď se snaží sedat, takže snad to jde jak má
9. zář 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
K tématu posazování viz reakce Samičky dodám je toto: Bohužel nejsem tak dobrá matka, abych vydržela půl dne nosit dítě, který nevydrží ležet na zemi dýl jak pět minut, v kočáru mostuje a řve. :frowning2: :frowning2: Achjo, mně je z toho teď fakt smutno, jak moc to tady některé kritizujete :frowning2:
Marti, ty tři nový fotky jsou krásný :slight_smile:
Vanil, dobrá noc, já už taky kaši skoro nedávám :slight_smile: Honzík se dnes pro změnu docela občas budil, ale ráno naštěstí spal do 7,15, aspoň něco.
Dedul, to je mi líto, takový blbý noci.
Zdravím Deli, Roxanka je šikulka :slight_smile:
Pospi, ten váš pracant na půdě je teda nadělení :-/ Tyjo, zas nějaký kašle apod., se to k vám furt vrací :frowning2:
Vanil, dobře pořiď v Tescu :wink:
Momou, no super, že aspoň blbá noc má dobrý důvod, dvojky prý bývají nejhorš? Někdo to tu psal. Tak už je má Kuba skoro venku :wink:
9. zář 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, prosím tě, nesyp si popel na hlavu :wink: Ať hodí kamenem, kdo je bez chyby. Myslíš, že všechny ostatní matky dělají všechno úplně 100% správně? :slight_smile: Každá jsme určo někde něco udělali jinak než má být předpisově, a většina semtam dítko posazuje, aspoň si na klín, jako např. já.
Vem si, já jsem se narodila s vrozenou vadou, vtáčelo se mi chodidlo dovnitř. Měla jsem do roka na noze sádru, v roce proběhla operace. Do té doby jsem jen ležela, seděla. Mamka říká, že po operaci to šlo hned, jsem se postavila a šla, bez lezení. A žiju :wink: Asi ne moc vhodný příklad, ale jako trochu malá útěcha by mohl posloužit :sweat_smile:
9. zář 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, vůbec se netrap, já ani na třetí pokus nedělám všechno správně, protože holt někdy potřebuju taky něco udělat a malá už dávno není na tom tak, že by vydržela ležet nebo dokonce na břiše, prostě řve, a nechce takle být ... něco jinýho je vědět, jak to má být, ale každé dítě je jiné, a je opravdu těžké to všechno dodržet, proto obdivuju ty, co to dokážou , já mezi ně fakt nepatřím ... snažím se, to je jasný, ale prostě to někdy nejde ...
Díky za pochvalu fotek ... malá jak vidí foťák, tak se hned šklebí :grinning:
9. zář 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, tak ses aspoň trochu vyspala :wink:

Moni, gratulka k zoubku :dizzy_face:

Marti, koukala jsem ti do albíčka, Markétka krásná princezna a úplně jsem přehlídla společnou fotku tvých dětí, povedly se ti :wink:
9. zář 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska má pidinározky Bartalčin Šimonek, přejem vše nejlepší :dizzy_face:
9. zář 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím!
marti Markétka je roztomilá a jaká je to pomocnice :grinning: veliká je dostečně to joo
Puzzi čusek, nelam si hlavu prosímtě, jsi dobrá máma! máš to těžší s věčným nespokojencem, hoď bobka na nějaké řeči! Hele víš co, mi když se něco nelíbí tak jedním uchem tam, druhým ven.. někdy se mi to uprostřed i zastaví, k zamyšlení :grinning: Zas na druhou stranu dbáš na ostatní věci!
Pospi jůůva tys měla sádru jo? no to jsou mi věci! A baciláci pospěšte si od Pospíchalků do Pospíchalkovic, neboli do paďous ! :angry:
lauš co Víteček?
9. zář 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

teda tak ja tady s nasi rehabilitaci otevrela debatu posazovani a takovych reakci... Puzzi ono to tady zas tak moc holek neodsuzuje, protoze tech co to nedelaly je opravdu trosicka... No a mas pravdu v tom, ze mit spokojeny dite na zemi, tak je lehke odolat neposadit. To jsem mela to same...

Zase si myslim, ze pekne dodrzujes zivotaspravu :slight_smile:

Jaji super, ze dnesni noc o.k. My dneska vzali po strasne dlouhe dobe malou k sobe. Nejak se na me pokousela hrat, ze ve 2 je snad vyspana. Tak jsem ji dala k nam a tam se prevalovala nez usla...

MArti, pekne fotecky.. a kolik :slight_smile: je ti fakt strasne podobna..
9. zář 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé Nikul super s Vojtovkou! ikdyž ten přehozený den, ale dobrá haluz že to tak vyšlo! :slight_smile:

Mi se právě vzbudil Honzík, tak musím jít.. Odpoledne jdeme na sono ledvin, takže tu zas nebudu.
Gratulujeme Šimonkovi k 9 měsíčkům!
dedulko drž se!

tak sa majte, čest v šest
9. zář 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dík, jste mě potěšily, máte to u mě :sweat_smile:
Pospi, teda to jsem ani nevěděla, žes první rok měla sádru, to muselo být pro tvou mamku hodně náročný. A vidíš, jaká jsi teď pěkná :slight_smile: U nás v rodině nelezl skoro nikdo už dvě tři generace zpět, Honzík je jeden z mála lezounů, moje máma je hotová, že konečně vidí nějaké naše dítě lézt :sweat_smile:
Nojo, vše nej Šimonkovi :slight_smile:
Megn, fakt to umíš s těma ušima, jo? Já moc ne, mně to vždy vleze jedním uchem dovnitř a do druhýho to už netrefí :grinning:
9. zář 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikule, Nikolka je herečka ve dvě v noci, jo? :sweat_smile: To máte dobrý, že zabírá vaše postel. U nás zas většinou zabere mlíko, dnes jsme zkoušeli krmit v postýlce, Honzík si už krásně drží flašku sám, takže mu jí dáme, sedíme vedle, až to vypije, jakmile dopije, tak flašku odhodí, najde si dudlík, otočí se na bok a spí :sweat_smile: To zní skoro jak uspávání u prsa, co? Jestli mu to půjde, tak tam příště snad ani nebudeme kontrolovat :grinning:
Megn, ať sono dobře dopadne!
9. zář 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Puzzi tak samozrejme ze jsem dala prso :slight_smile: a pak se az vrtela... :slight_smile:
JInak NIka s nama skoro nespi, jen v takovych pripadech si ji dam v leze k prsu a zkousim ukojit. :slight_smile:

megn dobre poridte na sono...
9. zář 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja jsem na nase lezeni zvedava. Uz je hodne na kolinkach ale nevi co dal, takze sebou placne a zacne se plazit tim svym divnym zpusobem.

Jinak dnes jsme uz cvicily a teda ma se to opakovat a na to uz jsem nemela nervy. Talls strasne te obdivuji, ze jsi dokazala tak dlouho cvicit. My mame jenom jeden cvik a doma me nejde, nejsem si jista, ze to delam spravne a do toho ten jekot....
9. zář 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikul..taky ve dvě jo?? Tom zrovinka včera vypadal ve 2 ráno vyspale, nechápu :grinning:

puzzi...u nás taky většinou vyhraje na uspání mlíko, akorát flašku držím já, on pak otočí hlavu, vrazí dudel do pusy a chrupe :grinning:
9. zář 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek