• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Tak dietko sa mi zobudilo o 8.20 bol bez teploty, trochu sa vyblaznil a teraz uz zase spi. Dufam ze to bolo iba kratkodobe, a nebude mat uz teplotu.

Nik, tak vidis aj ty sa dockas lozenia, mozno sa Nika zlakla tej vojtovky, a rozmyslela si to, a radsej zacne liezt sama, aby ste sa nemuseli trapit.
A ta noc na ho..o, to ta lutujem. Viem co to je, byt hodinu v noci hore, to sa clovek akurat tak prebere a cely spanok je na nic.

Petis, my sme mali taku vodicku na biele kolecka v pusine, a malo by sa to volat ruzovy med, take cosi hovorila doki, ked mi to predpisovala, ked sa maly zobudi tak este pozrem ako je to presne napisane na tej flasticke. Ale jedno viem ze sa to niako varí. Cize musia ti to pripravit v lekarni, a neviem ci to nieje len na predpis, ale za opytanie nic nedas.

Tak a ja sa pustim do zehlenia, mam tam zas dve pracky, a dalsia (plienky) sa perie, to zas bude zajtra alebo niekedy, uvidim kolko chuti mi ostane po dnesku.
10. zář 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš holky no co to lítá ve vzduchu to je hrůza.
Marodný Jaydinek, teď Tobík. Chudášci malincí.. bobínci. Doufám, že budou brzy fit! tahle bezradnost, bezmoc je příšerná.. člověk neví coby.. jak budou mluvit nebo aspoň dorozumívat se řečí těla, hned to bude snažší.. ukážou co je bolí, třeba bříško, krček.. takhle člověk neví nic :frowning2: ach jo.

Peti gratuluji dodatečně ke 3 výročí, krása! Dnešní den máš nabitý, večeře by byla fajn takhle s TM, ale jak z toho mít nic nebudeš, budeš uťapkaná po celém dni, tak to raději odložit.. ať nejsi večer podrážděná.. budeš večeřet a přemýšlet, že jak dojdete domů musíš udělat to a ono a pak padneš vysílená.
FOtky jsem zhlédla z toho vašeho srazíku, Kájce se líbilo, ale ty ses nám nějako schovávala :slight_smile:

Petruš JDnkovi dnes přejeme krásné pidi narozeninky :dizzy_face: a ať se brzy uzdraví!!!!

Niku originální přání Puzzi si napísala, hlavně FS :grinning: jéé a super k těm midi pidi posunům!
koukám, že lauš nemá moc času co s JM furt S :grinning:
Miruss užívej si volno, klid.. máš na to nárok!
Talls co TM, marodí, nebo včera spočl a dnes ouřaduje v práci? Nemocný chlap = nemocné dítě :confounded:
10. zář 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bartalenko mamakami Šimi jak si to peláší, to koukám, to je fakt borec! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: O Peťku se neboj, TBM ji doveze zpátky! Super s prací, jsi prostě třída.. zvládat tři děti, domácnost a do toho pracovat!!!
10. zář 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

prďavec, Magdi, FS se ruší, mě nasral, tak má utrum :angry: :grinning:
Junior mi chrupe na ruce, asi zkusím přesun a buď půjdu s ním bucat, nebo bych i mohla něco udělat... no se mi nechce, jsem nějaká vláčná :grinning:

Jaydenkovi též blahopřeji a přeju brzké uzdravení!! Je to fakt na hovno s chorobama...

Vanil, jj, to vypadá nadějně, snad už bude Tomík ok :dizzy_face:
10. zář 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, MM mě dnes nechal vyspat do devíti, šel s Honzíkem dokonce na chvíli ven, paráda :slight_smile:
Za hodinu jedu na odpo ke kámošce. Teď rychle vařím, zkusím dočíst.
Marti, aha, dva bráchové mladší, kluci a mladší, njn. To hlídání mě překvapuje, že jsem myslela, že dcera je na tom v ohledu vnoučat u matky líp než synové, tam vládne snacha a její matka, asi jak kde.
Marti, jaký blbý to usínání, když tobě to neva, neobtěžuje tě to a zvládneš to i nadále, tak to blbý není vůbec :slight_smile:
Nikule, gratuluju k posunům na 4ech a dík za hezký přání :grinning:
Vanilko, ajéje, blbá noc :frowning2:
Petis, výročí včera? Vše nej :slight_smile: A ještě hodněkrát tolik :slight_smile: Dobrý že stěry ok.
Lao, FS se ruší? Doufám, že jen krátkodobě :slight_smile:
Dočteno, super, nekecalo se :slight_smile:
10. zář 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my noc nic moc, vstávala jsem k kTobimu asi 10x, křičel ze spaní, ale dudlík zabíral docela slušně...docela se divím, že nejsem jak praštěná...docela to jde...
V noci měl Tobi teplotu až 38,5, tak jsem si řekla, že ho nebudu násilím budit na čípek, že počkám do rána (někde se píše, že léky se mají dávat až nad 39 ) a ráno měl 38 a pak si dal mlíčko a 37,5....tak mu to tak všelijak kolísá, zatím jsem mu lék nedala...myslím si, že ta teplota má své opodstatnění, že je to vlastně obranný mechanismus proti nemoci a chvilku "je dobré ji nechat"...nevím, jestli mi rozumíte...uvidím v průběhu dne, mám kdyžtak jak čípek, tak sirup. Ale Tobi vyžahnul ráno 250 ml mlíka a k svačině asi 200 a docela i blbnul, tak snad tak strašně špatně mu nebude, i když teď vyřvává...
Museli jsme odložit RHB, kurnik, to mne štve, už jsme nebyli 14 dní...no, tak snad příští týden i s Mudr....

Nikule...Tobi mi přijde úplně stejnej jako Nikolka...sice se plazí (někdy i docela rychle, přeplazí se přes byt...), ale takovým svým způsobem, je teda fakt, že se mu i chce, nenutím ho, a je na kolínkách, ale zatím moc nechce pokoušet to lezení, není si ještě jistej, teď posledních pár dní začal občas dělat takovou tu stříšku, ale žádný mega postupy to nejsou...ale včera u nás byly holky z práce a říkaly, že oproti jedné holčičcce, kterou viděly, byl jí tak rok, tak Tobi je mega šikovnej, že ta jen ležela jak placka a nedělala nic...a podle doktorů je zdravá...

Mám doma i MM, je mu furt blbě...chjo chjo...snad to taky nedostanu od nich...
Na víkend jsme měli mega plány, tak z toho asi nic nebude...fňuk...

Jdu tu trochu pouklízet, je to tu jak po výbuchu...
10. zář 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls, tak snad bude mít dnes Tobi lepší den, co rýma atd.?
Jj, jsou i úplně zdravé děti, co si dávaj s pohybem na čas a nic špatnýho to neznamená.
Tady taky po výbuchu, v sobotu plánujeme generální úklid, tchýně snad zabaví honzíka (přijede zítra odpo). Ale musim aspoň rádoby uklidit, až dojede ta tchýně, ona sice úklid apod. asi nevnímá, není typ, co by mi sahal na skříně na prach, ale stejně...
Tak nic, úklid teď nebude, chůva povídá.
10. zář 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, jsme zpátky z plavání, dala jsem vařit polívku, uvařila si kafe, malá spinká na terase, snad ještě chvíli vydrží :grinning: malé se to teda moc nelíbilo ... za 15 minut jí drkotaly zuby, držela se mě jako klíště a pak už odmítala spolupracovat ... po 20ti minutách jsme se šly zahřát do vířivky, nedalo se to .. tak uvidím co příště, byla jsem z toho docela vyplivaná. Ale potkala jsem tam docela dost známých a navíc jsme nebyli sami, co nám to nesedlo ... snad si malá zvykne, na vířivku si taky zvykla ... ale tam bylo teplo a pár lidí ...prostě uvidíme
10. zář 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, tak pozerala som nazov na flasticke, ale tam nieje nic napisane iba vytierat dutinu ustnu, a dokedy sa to ma spotrebovat. Takze sa skus opytat na ten ruzovy med. Ale aspon som zistila ze je to uz po datume spotreby, tak som to hned aj vyliala.

Puuzi, si ma pobavila, ze uz je po upratovani, chuva povida. Boze kde na to chodis. S tebou sa isto nikdo nenudi.
10. zář 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanilko, já to s tím hlídáním beru stejně, přece nemám dítě proto, abych pořád někoho otravovala, takže se ozvu fakt, když už to nejde opravdu nijak jinak zařídit ....
Nikul, fakt si to užívám, to máš pravdu, mě nevadí, ani že mi malá spí v posteli, že furt podávám hračky, že se nevyspím ... fakt to uteče a budeme jen vzpomínat ... strašně mě to naplňuje. Jinak Gratuluju Nikolce k lození, ono to půjde. .. my v tomhle směru pokračujeme pomalu, a zatím pořad dozadu.
Holky, Markétka v noci jedla poprvé kolem půlnoci, pak ve 3, v 6 a v 8 jsme vstávaly, tak akorát, abychom se stihly vypravit do plavání.
Petis, to by mohla být "žabka" ... ptala jsem se v lékárně, říkali mi tam, že ta fialová vodička je účinější, tak jsem dávala ji.
Simčo, to je mi líto, že jste marodní ... já doufám, že ten studenej bazen přežijeme bez úhony.
Holky, taky bych ráda dneska něco doma udělala, kamarádka mi odpoledne nedojede, nemá auto, včera bylo leháro, tak chci buď požehlit, nebo vytřít, hlavně dovařit ty přesnídávky pro děcka a chci naložit kuřecí maso, ať to nacucne, v sobotu chci dělat takový dobrý řízky, už jsme je dlouho neměli.
Puzzi, u bráchů vládnou snachy, ale svoje maminky neobtěžují ... prý si užili těch starších dětí a moje mamka je teda ráda, že už nesedí věčně sama doma, ale tohle je zas druhej extrém ... kolikrát si nestihne nic uvařit ... hlídá, pak dojede brácha se švagrovou z nákupu, kde byli místo hodinu hodiny dvě a koukají, jak to že nemá navařeno, protože by něco pojedli ... kdy by to tak asi uvařila, malá začla chodit, tak lítá pořád za ní .... nechápu!
Puzzi, mě to uspávání fakt neva, ale znáš to, dítě učit samostatnosti od mala !!! jedno z přikázání našich maminek , mě se to teda nedařilo ani s jedním dítětem a nakonec usínali sami, tohle jsem nikdy nehrotila ... takže mě neva.
Simčo, děláš to dobře, já taky nedávám hned čípek, dávala jsem ho malé akorát jednou v noci a to měla už 39,5 tak se mi zdálo blbý čekat do rána, když se pořád budila a byly teprve 2 hodiny v noci. Si to užíváš, já už to mám za sebou ... jednou takle marodil MM a měla jsem strach, aby to malá nechytla, to bylo v únoru, měl tu hroznou chřipku, ale malá to zvládla.
10. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
noc u nas des. Jaydi se vzbudil v noci se 39,5 horecky, tak hned zabal, cipek, Nurofen... rano uz to bylo lepsi, jen na 37,9 a tedka jen 37 :slight_smile: kez uz by to tak zustalo :pensive: POrad se chce ale nosit, ale dela i trosku ty svoje kravinky :slight_smile:
Pred chvili mi snedl uz vice lzicek ryze s bananem, tak jsem taky rada :slight_smile:

Jakmile me necha, zkusim docist
10. zář 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky pomooooc,
u nas to teda nevyzera dobre, teraz som mu namerala 38,9 a to si myslim je uz celkom dost, nechcel vobec jest, iba vypil asi 200 ml caju. A to som si bola na zahrade vziat mrkvu, ze mu odstavim, vraj by z toho malo trochu prehanat, ze nech mu pomozem z tych jeho tuhosov, a ako som mu isla merat teplotu tak taka srajda v plienke, taku som uz nevidela odkedy zacali prikrmy.

Takze ja mam asi podozrenie, ze nam idu dalsie zuby, a tentokrat to nebude len tak, asi Tomiho trochu potrapia. Ma take navrete a biele spodne trojky. Tak uvidim ako to dopadne.

Teraz mi zaspal, a to ked pocitam uz aj ten uplne ranny spanok tak uz spi treti krat.

Peti ti si to teda tiez uzivas, nech uz je tym drobcom dobre, a samozrejme aj Tobikovi od Talls aj Tomaskovi od Jajinky.
10. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Vanil,
dík za tipy na vodičku, už mám nějakou takovou doma, taky je dělaná přímo v lékárně, tak snad zabere. A střídám to s tou ostružinou, tak snad to bude brzy OK.

A z čeko vůbec ty aftíky jsou? Ze špatné hygieny? Kurňa, snad jsem nic nezanedbala :confused: ...

Co se to tu děje, že se dítka tak rozstonala, ach jo. Přeji pevné nervy a ať horečky ustoupí a je dobře.

Majdi,
já jsem se schovávala ze foťákem, víš :wink: ?

No, já mám upečený zákusek - kefírák a pak takové taštičky s mrkvovou náplní z listového těsta. V kuchyni jak po vůbuchu, tak to pádím uklidit. Čekám, až Palo doveze maso a budu v přípravách pokračovat, uf.
10. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dnes jak zpomalenej film...všechno mi hrozně dlouho trvá, než se vůbec vzpamatuju tak uběhne 30 min...asi to bude tou nocí, že jsem furt vstávala, nebo nevím...už je ten den dlouhý, když jsme furt doma a nejdem ven, hrabe mi z toho...ježiš, netěším se na zimu...až nepůjde jít ven...
Vanil, teda vy taky takhle choříte??? A Petronuska, u vás se to taky drží už docela dlouho, ne? A co u Laoláků, je už aspoň Víteček v cajku? Ty choroby jsou děs...a to u nás je to zatím ještě "pohoda"...teplota a rýma, to není tak strašný...Má furt kolem těch 38...nechce vůbec spát, když už zabere, tak za 10 minut se vzbudí se strašným brekem...nechce se ani nosit, chovat, mazlit, ani ležet..nejradši by rajtoval v postýlce a dělal neplechy...k obědu měl br kaši s mrkví, kuřecím masem a hráškem, no tak něco snědl, ale žádná sláva a pak jsem do něj dostala lžičkou tak 50 ml čaje, tak aspoň tak...k sváče má dnes mlíko, aby hodně pil...ovoce bude až zas zítra, nedá se nic dělat...
Marti, já jsem taky ráda, že vše zvládnu i s Tobim (i u zubaře jsem byla s ním :wink: ), ale někdy by mi šiklo, kdybych byla pár hodin bez něj....tak si v klidu něco udělat, aby člověk furt nemyslel na to, že s prací bude muset seknout, až se vzbudí...no ale co, je to tak jak to je...
Držím palce, ať se Markétce víc líbí v bazénu a hlavně nenachladne!!!

Jinak mám konečně klid, hypoška je vyřízená...dnes došly peníze...měli jsme dead time zítra...to bylo na knop...

Ještě, že oběd pro nás jsem měla navařenej ze včera večera...bych dnes asi nic neuklohňala...
Marti, jaký děláš dobrý řízky????

Jdu vynýst tříděnej odpad a konečně tu dopoklidit kuchyň , furt se to nějak kupí (po obědě Tobíkovým zas bordel, misky, mixer, hrnec...všude se něco válí... :confused: )

Jo, ještě jsem vymyslela už Vánoční dárek pro babi s dědou...pro ně je mazec furt něco vymýšlet...necháme jim udělat CEWE knihu s fotkama od začátku, jak jsme se s MM seznámili, pak svatba a Tobík...to se jim myslím bude líbit :slight_smile: ...nebyli jsme totiž zatím schopni jim ani přidělat fotky ze svatby, tak takhle to budou mít po kupě... :slight_smile:
10. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj při odpoledni,
Tak plavání super, dodám fotečky. Jen paní cvičitelka nám potopila Aničku, ale v poho. Andulka ještě nikdy pod vodou nebyla. Teda jen když skočí do vody, takže byla zmatená, ale zvládla to a nenapila. Kubík taky v pohodě, hlavně se mu líbí cákání, ale příště prý budou potápět.

Tady fota: http://holubcovi.homeip.net/gallery/v/2009/Plavani/I+plavani/

Vanilka: Jéžíš, to byla šílená noc a to ráno. Snad to budou "jen" ty zuby a Tomášek bude brzy v pohodě.

Talls: Tobík snadu už bude taky lepší .... tak odpočívej kdykoliv to půjde.

Petra: Jaydi taky pořád ještě?

Snad Ti drobečkové budou brzy v pořádku. :pensive:
10. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanil tak doufam, ze u vas to taky bude brzy dobry s Tomaskem :pensive:
Nikul super, za chvilku Nikolka bude na 4 lozit jako diva :wink:

S tim hlidanim u nas ja si to vynahrazuju, kdyz prijedem k nasim, nebo oni sem. Tak mamka se stara skoro porad a pres noc ho taky mivaj parkrat :slight_smile: Ted by se mi to hodilo, bych se potrebovala vyspat :sweat_smile:

Petis super, ze stery dopadly dobre :slight_smile: A srazik se vam taky hezky vyvedl s ostatnima maminama a tehulkou :slight_smile:
Hezky dneska vsechno vyrid a at je Kajka hodna a spolupracuje :wink:
Laus TM utrum v S? S cim te nasral? :grinning:
Puzzi super s vyspanim. Hodnej TM :slight_smile: Uzij si odpoledne u kamosky :wink:
talls tak at tobikovi je taky dobre. aspon ti hodne papa :pensive:

holky diky za prani pro jaydinka :slight_smile:

talls super s hypo :slight_smile:
a dobrej napad na darek :wink:

holky jaydi usnul na me, tak jsem ho prenesla do kocaru. aspon jsem se stihla najist a trosku reakcxe. ale pak se vzbudil s placem, tak jsem ho musela chvili nosit a ted spinka zase na me. tak pisu jen jednou rukou. je jak male klistatko :sweat_smile: tady taky bordel, ale nemam to jak uklizet.
10. zář 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
moni hezky fotecky. je videt, ze jste si to vsichni uzili. :slight_smile: taky bych sla na ten tobogn :wink:
10. zář 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petři, to bude už lepší, uvidíš, v noci je to vždycky nejhorší, je dobrý, že si tak pohotově zareagovala, aspoň se mu ulevilo ... je to náročný když jsou děti nemocný
Vanilko, přeju ať už je u vás taky líp ...
Petis, ony děti všude šahají, a pak olizují prsty, to bys malou musela pořád umývat, to se prostě stane ....
Simčo, dám ti recept do IP na ty řízky, teď mě tady otravuje malá a už se mi dovařuje další kastrol ovoce na přesnídávky, ty přijdou všechny Martinovi a Pavce .. .tak ať už se toho zbavím ....
Moni, paráda, že se plavčo líbilo ... u nás snad příště

Holky, venku je tak super vzduch, fakt babí léto, jak to tady doklohním, tak dám malé na dvůr deku, možná je to fakt naposled, zítra hlásí pršení, tak ať si to užijem ....
10. zář 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dělala jsem malé polívku (teď pořád polívkujem) brambory, mrkev, květák, hrášek a kuřecí maso ... jen jsem to pomačkala vidličkou , moc pěkně mi tohle baští, tak jsem ráda ....
10. zář 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dítě mi spí snad poprvé od rána déle než 10 min, zase měl 38 teplotu (na čele), tak když to po spánku nepomine, tak mu dám čípek, přeci jen trvá to už celou noc a skoro celej den...co??? nebo počkat? Udělala jsem mu trochu zábal, ale nevím, jak se to přesně dělá, jak moc studená voda...tak jsem dala vlahou a zabalila přes bříško a záda a chvíli nechala...ale teplota je furt stejná...já jsem hotová, asi si vlezu na gauč aspoň na chvíli přivřít oči...

Moni, kam chodíte plavat? To je docela velkej bazén, kde jsi ty s Aničkou...A Kubík taky šikula!!! Kolik platíte? Tady v Juklíku chtějí 420 Kč za lekci, masakr hadr...asi se na to vyprdnu, holt milionaři nejsme :sweat_smile: ...a taky si říkám , že teď na podzim , kdy je nejvíc nemocí to taky asi není to úplně nej...máčet v chladný vodě...(trochu alibismus :wink: )

Marti, ty máš tolik ovoce, že furt vaříš přesnídávky??? To máš dobrý...a ten puding tam jen vysypeš přiměřené množství a provaříš s tím ovocem? Že bych to někdy zkusila...

Píšeš, že u vás super vzduch, tady je vedro na padnutí, fakt jak léto...ani by se mi snad ven nechtělo do toho pařáku...ale trošku proluftovat jo...

Koupila jsem mamce sušenky, co jí tady u mne jednou děsně chutnaly a jak jsem kaputo, tak jsem je musela rozdělat, abych se nějak nakopla... :grinning:

Jdu konečně dodělat tu kuchyń nebo to tu bude rozkrámovaný navždy...
10. zář 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petro: No já tam šla, páč Anička chtěla maminku. Jinak by šel MM, já se toho bojím. :sweat_smile:

Talls: Simčo chodíme do Letňan do Lagoonu. Lekce je myslím 400 a protože chodí sourozenci, tak jsme měli slevu na 330. Což jsme nevěděli, nám to řekla paní dneska, když jsme dopláceli. A jsem ani nevěděla, že tam pak klidně můžem ještě bát v dětském bazénku, tam se člověk ohřeje :wink: A jezdíme autem, tak v pohodě.

M1rti: Vy jste s Markétkou plavat nebyly? Já ci taky recept na řízek :sweat_smile:
10. zář 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti diky :wink: A hodne stesti s presnidavkama, at se ti dobre vicka chytnou :wink: A hezky ti MArketka papa :slight_smile:

JAydinek spapal neco pres pulku te velke sklenicky, tak super. A dela kravinky, i kdyz me chce vetsinou u sebe :slight_smile:
U nas je dneska nadherne. Ale radeji jsem ven nesla. Necham to na zitra. Ma byt taky hezky.

Marti ja chci taky rizek! Tady to neznaji, tak bych mohla udelat Rayovi. Tomu to u nasich chutnalo :slight_smile:
10. zář 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Talls, jj, s tou teplotou máš pravdu. Jak je ale vyšší než 38 po odečtu, dávám lék na sražení. Může pak dostat nějaké křeče, takže raděj neriskuju....
Ty vole to plavání je fakt hustota... za co propánajána tolik peněz? Jsou v tom i zábaly či masáže??? :confused: :angry:

Vanil, teda veselo v chalupě máte... :unamused: Dr mi poradila Nurofen-dala jsem mu ho a byl v pohodě.....

Petruš, MM se začal vztekat jak malej smrad, tak to mě fakt vytočilo-nesnáším, když na mě někdo ječí, tak jsem se sebrala a šla do dža.... a poserte se velebnosti :grinning:
Už má i odprošeno :grinning:
Vypadá to, že už bude JD v pohodě :dizzy_face:
10. zář 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simčo, mám od babičky ještě půl igelitky jablek, a v neděli mi ta moje kamarádka dala igelitku hruškojablek, a vrzla jsem tam ještě 4 banány, co tady byly, až to povařím a rozmixuju, tak do trochy vody rozmíchám sáček pudingu a provařím to ... skleničky se mi chytily, děckám jsem udělala do velkých sklenic od mega tatarek ... asi pak puknou až to budou konzumovat ... já je dneska už sterilizovat nebudu. Jsem to udělala jednou a dopadlo to bledě. .... včera jsem rozdělávala jednu skleničku, co jsem taky jen horkou otočila víčkem dolů, a pěkně luplo víčko, tak to má být ... Simčo, u nás stojí plavání - 8 lekcí 800,- Nejdřív zaplatíš 200 za 2 lekce a když se ti to líbí tak doplatíš pak ten zbytek. to je slušný.

Moni, my plavat byly, ale Markétka to celý probrečela, po 15ti minutách drkotala zubama .... jsem ji musela vzít do teplé vířivky, a pak jsme jely domů ... usnula v kočárku na dvoře a spala tam 1,5 hodiny, uplně hotová.

Holky, pro velký zájem ten recept na řízky hodím semka jo?
0,5 kg kuřecích prs nakrájet na malé kousky, dát do mísy, přidat:
3 velké lžíce solalmylu
3 velké lžíce oleje
3 vejce
1 malá lžička pálivé papriky
1 malá lžička sladké papriky
1 malá lžička soli
1 malá lžička mletého cukru
2 menší cibule (nakrájet hodně nadrobno)
Všechno dobře promícháme, zakryjeme a dáme na 24 hodin do lednice (když toho máte víc a druhý den to nespotřebujete, tak vůbec nevadí, když je to naložený víc dní, tak je to pak křehčí a lepší)
Z mísy směs pak nabíráme naběračkou a dáváme na rozpálený tuk, uplácáme do tvaru řízku a opečeme z obou stran. Podáváme např. s bramborem.
10. zář 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jsem ten řízek dělala těm známým, co teď žijí v Anglii, dělala jsem to až došli, aby to bylo teplý, to je nejlepší, a nechala jsem je říct, jestli vědí, co jedí, a nepoznali to ... ono to všechno krásně změkne a je to moc velká dobrota.
10. zář 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli u kámošky s ročním a kousek chlapečkem, Honzík v kočáru už asi spát neumí nebo co, ale uřval se a spal asi tak tři minuty a pak zas brečel, takže dostal sváču dřív a spaní nebylo. Teď spí v autě, usnul těsně před domovem, dali jsme do auta chůvu, do postýlky teď kvečeru už ne.
Marti, studená voda na plavání blbý, to by se nelíbilo nikomu :frowning2:
Vanil, dík, že se se mnou nikdo nenudí? A co Honzík? Ten se se mnou nudí každou chvíli :grinning:
Marti, bráchové mamku celkem využívají, co?
Petruš, skoro 40 v noci teda síla, se to s váma táhne :frowning2: Aspoň že jídlo lepší, spánek trochu lepší, že to jde k lepšímu.
Vanil, taky hrůza, to je mi teda líto se zubama.
Talls, celej den doma a nejít ven je taky moje noční můra. Tak i v zimě ale půjde jít ven, sice bude brzo tma, ale snad to půjde. Akorát se netěším na to oblíkání a obouvání.
Momou, tak už se Anička umí potápět :sweat_smile: Hezký fotky :wink:
Marti, polívka znamená, že je to hodně tekutý jako polívky pro dospělý? Neteče to z pusy?
Talls, já bych dala čípek na noc.
Holky, ty lekce plavání jsou pálky, my teď chodíme sami a snad je to pro Honzíka taky přínosem.
10. zář 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marti, se mi sbíhají sliny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Určitě vyzkouším. Dá se ten solamyl nahradit třeba moukou?
10. zář 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, je tak to jsem dělala nedávno podle receptu momou...byl v tom navíc myslím ještě česnek a bylo to moooocinky moc dobrý!!! Hned bych si dala zas.

Teda a 800 za 8 lekcí plavání, se picnu...to je za hubičku!!! To bych chodila s malým celej rok :wink:

Puzzi, já někdy taky jídlo hodně naředím, aby to bylo polívkový a dávám takovou hlubší lžičkou a dobrý, obvykle neteče z pusy ven...ale já stále ještě mixuju, i když už ne najemno...si říkám, že těma 2 zubama tohom moc ještě nerozkouše...
No a oblíkání a pod...to bude opruz, ale budem to muset zvládnout...

Jinak jsem Tobimu dala ten čípek, zas měl v podpaždí necelých 38...už to trvá dost dlouhou, tak aby se moc netrápil...on je ale zlatej, je hodnej i když je mu blbě, hraje si v ohrádce :wink: . Odpo jsem zalehla taky na chvíli do pelechu, protože jsem byla hotová, tak jsme si všichni 3 dali šlofíka...
Taky mne po svačině slušně poblinkal...banán byl všude...mu zakuckla rýma a bylo...no nic, odpustím mu vše :dizzy_face:

Lao, myslím, že solamyl nenahradíš, je to takový jemný patlámo, a drží to pak pokupě...

Lao...nene je to jen 30 min bazén, nic víc..za ty prachy síla, co?

Lao, tak TM se už i odprosil, jo? By se mu stýskalo po FS, co, tak je teď už zas hodnej, co??? :grinning:
My budeme mít ŽS (žádnej sex), dorazila MS......
10. zář 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lao, jak píše Simča, je to pojivo, nevím co by ta mouka udělala když se to musí tak dlouho zaležet ....
Simčo, snad bude brzo Tobíkovi líp ... je dobře, že sis odpočinula, je to potřeba, když jsou náročný dny.
10. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, já tu polívku dělám hodně hustou, a když to pomačkám vidličkou, tak je z toho taková kaše ale celkem tuhá, jen lehce tekutá, neteče ...
10. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek