• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Megn, to jsi to vystihla s tím oblečením/neoblečením doma...já byla zvyklá, že jsem doma chodila v kalhotkách a triku...doma tak chodila i moje mamka a prostě tepláky jsem nosila jen když mi byla zima...ale zas jako nazí, že bysme doma standardně chodili, to ne...na druhou stranu - např. když jsem si zapomněla ručník do koupelny, tak jsem si pro něj nahá klidně šla, nikdy jsem se nestyděla ani před našima, ani před tátou...a tak je to dodnes. Ne že bych se účelově vystavovala, ale nahota mi nevadí. Klidně bych zvládla nuda pláž, i když tam teda nechodím...Zato MM nechodí ani doma jen např jen ve slipech nebo trenkách, vždy má ještě kraťasy nebo tepláky, vůbec to nechápal...(přitom jeho táta třeba klidně je doma v trenkách a triku)...Myslím si, že i dítě by mělo brát nahotu přirozeně, ale zase vědět, co se smí a nesmí atd...Nevím, jak to bude pak u staršího dítěte - přeci jen mám kluka, že jo...uvidíme.
Jedna moje kámoška např. nikdy neviděla své rodiče nahé, ani mamku...a měla pak docela probém, když přišla první menstuace a tak , tak z toho byla vyplesklá...to my už věděli snad od 8 let co a jak
:grinning:
:grinning:

Dítě už mi spí 2 hodiny...co se děje??? Ráno zase boje s odsávačkou a stříkáním, ty jo, fakt má sílu...sama ho nedokážu pomalu zpacifikovat, abych mu držela ruce a ještě nastavila hlavu tak, abych se trefila do dírky...mazec...no, ale ať spinká a vyspinká se z choroby do růžova, bobánek můj
:slight_smile:
Já si zvládla dát masku na ksicht, odlakovat a nalakovat drápky, trošku to tady poklidit (zjistit, že mám nějakou špinavou nebo odřenou područku u sedačky, nevím, co to je, ale nejde to dolů, takový malilinký černý tečičky v 6 řadách...jako kdyby bylo máznuto rukou a zůstalo tam po prstech něco. Ale 6 prstů teda nemám.....)a čekám, až se mládě probudí, že dostane svačinu...to vypadá, že dostane rovnou oběd :slight_smile:
11. zář 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky jdu vas pozdravit s mladetem na kline. snad az usne nekdy doctu :slight_smile:
Prejeme vse nej domimu k 9M, toot leti.
a napsala jsem navrh na srazovou diskuzi.
Majdi, Talls jj to znam , my taky tak doma chodili a vedeli jsme vsechno brzy, a nektere deti vubec nic, bylo mi jich lito.
Majdi juchuuuuuuuuuuuuuu gratulace k 1.zoubku. my uz mame 3. a dalsi se tlaci o 106 :wink:
11. zář 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

Magdi, gratuluju k zubisku :dizzy_face:

Dominičkovi vše nej :dizzy_face:

Holky, včera jsem měla po dlouhé době Pamelu jak prase-jen teda pravou... :confused: :grinning: Dali jsme si sMM trochu vína-nevím jestli to mohlo být tím...nikdy to na mě nějak extra nepůsobilo... No ale včera jsem byla fakt ráda, že se junior vzbudil a vycucnul mě... :grinning:
11. zář 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laus to jste meli teda perne uspavani :pensive: Doufam, ze spal aspon dlouho :wink:
Pospi to mate tedka pekne nabite navstevama, co? Ale zitra bych si taky dala rict :wink: Jak to, ze tatka zapomnel na tridni schuzky? :grinning:

Talls super, ze Tobikovi je lepsi :slight_smile:

JAydinek se mi vzbudil a porad place, takovy ten bolestivy plac :frowning2: Jsem se podivala do pusinky a ma tam bilou vetsi tecku, tak fakt asi horni zuby. Nechce si nechat na to sahnout.

Zbytek doctu asi pozdej, tedka me nenecha a pak chci s nim jit jeste na chvilku ven na prochazku, je tu nadherne.
11. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsme doma .... Pavka byla na výšce první a na šedesátce třetí, tak úspěch, kolegyňky si pochovaly malou, paní ředitelka s ní v kočárku objížděla stadec a "ukazovala se" ... Martin byl malou ukázat holkám ze třídy, hrála jim tam muzika, tak malá pořád "trsala" v kočárku, .... bylo to moc fajn, jsem ráda, že jsem se s nima všema po čase zase viděla .... malá mi u baráku usnula v kočárku, tak stejně jako včera spinká na terase, ... od 11,30

lao, to uspávání to je někdy nářez, co?
Pospi, právě já tu Ordinaci sleduju tak jedním okem, ať jsem v obraze, ale fakt to píšou lidi, co nežijou v realitě, jen aby to odsejpalo ... půl dílu se chytám za hlavu, fakt ....
Sami, Domískovi všechno nej k 9 měsícům !!!
Majdo, tak konečně ... gratulace Honzíkovi k prvnímu zoubku!
Petři, chudák Jaydinek, snad už vyleze zub, nebo viroza odfrčí k neumětelům !!!
11. zář 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, Markétka včera usnula 20,45 a ráno jsme vstávaly 8,45 .... jedla teda 1,30 - 3 - 6 ... ale pořád sebou v noci mlela, jsem ji chtěla ošulit dudlíkem, ale neee, prostě mlíčko je mlíčko
Holky, jak tady řešíte, jak chodíte doma oblíkaný, tak já teda normál .. .tepláky, když je teplo tak krátký triko nebo kraťasy ... s BM jsme se teda před dětma neschovávali, jsme se s nima koupali (do určitýho věku), přeslíkali se před nima, a bylo to dobře ... nepřijde jim nahota divná ... MM je stydlín a u nich je to jak píše Majda, tam je nahota tabu, ne že bych se já vystavovala ... ale u rodiny MM se klepe i před vstupem do koupelny, když mi to tak dělal ze začátku, tak jsem se tomu vždycky smála ... ale zrovna v té koupelně to něco do sebe má, že jo ... ale už se polepšil ... ať není Markétka ze všeho vyvalená až bude větší ...
Lao, mě se to občas s tou Pamelou taky stává ... zvlášť když zapomenu ze které malá pila naposled, ona pije vždy jen z jedné, a pak když jí dám znova z té stejné tak ta druhá praská ve švech, zvlášť když je to na noc ... to je pak taky úleva, když to vypije ...
Petři, tak pokud takle zlobil zub, tak snad vyleze a bude pokoj ... držím palečky!
11. zář 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky, idem iba pozdravit a preletela som pohladom stranku,

Dominickovi prajeme vsetko najlepsie k tristvrte rocku :slight_smile:
Hanyskovi gratulka k 1 zubku, daval si nacas :slight_smile:
ooo, vidim, ze Tobi sa pridal k marodom :pensive: , prajme skore uzdravenie - aj ostatnym choruckym drobcom
a naopak, vyzera to, ze Jaydinek je uz z najhorsieho vonku, to je fajn :wink:

pozdravujeme vsetkych, ideme na par dni do Tatier, mozno sa uvidim aj s Miruss, majte sa pekne, slovenky - uzite si pekny predlzeny vikend s rodinkami, pridem na vas pozriet koncom buduceho tyzdna, paaaaa :wink:
11. zář 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no takhle nějak s tou nahatou, dále jste to dopsaly za mne... prostě aby to bylo zdrávo.. já totiž často z koupelny jdu tak jak mě pán bůh stvořil.. kurňa a že si nedal žádnou práci :angry: :angry: :grinning:
synovec chodí do 3 třídy a nedávno něco utrousil, že viděl mamku nahatou a švagrová hned, co to povídáš... zrudla.. nojono manželova strana.. oni před sebou nechodí ani na záchod

marti to je fičák s Pavkou, tyjo ta je sportovně nadaná, šikovná! a v jaké konkurenci takhle krásně obstála?
Leni čaaaukooo, děkujeme! takže už 3 zoubek se vyklubal? ssuper, tzn.že ty Matýskovi nálady byly z toho?
já jsem z toho zoubku úplně Paf dneska.. chodím a nakukuji do pusenky.. u oběda jsem Hanýskovi říkala, ať ten oběd pořádně požvýká tím jedním zoubkem :grinning: myslím, že druhá jednička vyleze cobydup

Petruš tak to je síla, jestli takhle trápí JD zoubky! achjo, to je teda hrůza. Soucítím s vámi!
lauš čus Pamelo :grinning: :grinning: mhh pamelí prso, tys musela být žádostivá aj u TM :grinning:
momou super fotky z plavča! Kubíčkovi se moc líbilo a ta'tka je super, že se tak angažuje! :wink: Anička si to taky užívala a vidíš to kolik fotek jste nastříleli, dobře jste tajtrdlíkovali :grinning:
Peti jaký zákusek kefírák jsi pekla? ten mne zajímá, asi proto že mě teď honí mlsná huba :grinning:
talls kurňa ty ses vypucovala jak na randete :grinning:
Pospi oslavte hezky diamantovku, užívej rodiny, jezte a píjte co hrdlo ráčí :sunglasses:
11. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
lobi mějte hezkou dovolenou! příjemné setkání s Miruss a díky za gratulíreň :slight_smile:
11. zář 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já se tu za vámi snažím celý den jít a nějak mi to furt nevychází. Furt něco. Radovala jsem se před chvilou, že mám prázdné prádlové koše, kuk z okna a šňůra plna, ach jo, já se z toho nevyhrabu :sweat_smile: Kdo chtěl rodinu... :grinning:
Chlapi byli po školce u tchána, dovezli misku malin, dělala jsem jim koktejl s banánem. Jeli zase do dža, Janku jsem uložila, poklidila kuchňu, tak jsem rychle zasedla. Já jsem tu byla přes den několikrát, ale nic jsem nenapsala :sweat_smile:

S nahotou mám problém, ale spíš kvůli postavě, není na mě moc hezký pohled. Riška nás nahaté vidívá, s R. se dokonce koupou společně. Majdi, říkáš kámoška ve 4. třídě šok, jo? :grinning: Jako já jsem měla šok spíše z toho, když jsem zjistila mechanismus tvorby dět,i a že i naši to dělají, to pro mě nebylo zrovna příjemné zjištění :sweat_smile:

Včera jsem objednala přes net novou sekačku na trávu. Volala jsem tam dopo, pan ještě nic nevěděl, před chvilou volal, že nám jí v út nebo st pošle. Hurá, s novou si troufnu i já sekat a nebudu muset čekat na Richarda :slight_smile:

Lobi, užíjte si Tatry a pozdravuj Miruss :wink:

Petronuško, jsem ráda, že Jaydiho zloubil "jen" zoubek :wink:

Lauš, u mě se pamely nekonají už dávno. Jako kojím, ale moc tam toho není. Mám doma asi půl krabky prsních vložek, tak je dám sestřence. Jí mlíko stříká o 106. Mě takhle nestříkalo ani na začátku.
11. zář 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak dnes som tu az teraz, boli sme s drobcom u doki, lebo zacal trochu pokaslavat, tak aby sa to nezhorsovalo, ale povedala ze dycha volne, hrdielko ma iba jemne prekrvene, takze je to OK, povedala ze by to mohla byt ta siesta nemoc, vraj mam len zrazat teplotu pokial vystupi nad 38 a keby sa to zhorsovalo tak ist na pohotovost.
Este sme spravili rovno aj nakup, kedze maly nemal teplotu, ked sme isli. Po asi 5 mesiacoch sa nam stalo ze maly zaspal vo vajicku na nakupe. Taky uz bol unaveny.

Noc bola celkom Ok, zaspal sice nakoniec az o 23 ale spal az do 6.10 potom dostal mlieko a spali sme este do 8.50.

Potom som isla zaviest MM na hokej, drobec mi zaspal v aute, ale ked som prisla domov tak sa zobudil, tak sme sa chvilu blaznili a 15.30 zaspal znovu, tentokrat v postielke, tak dufam to bude dlhsi spanok.
Mal este trochu zvysenu teplotu 37,5 ale nedavala som mu nic, ved to nieje take hrozne. Dufam ze to tak aj zostane.

Idem vas docitat, a mozno budu aj reakcie.
11. zář 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a to vodenie za ruky je az take strasne zle? Aj ja tak drzim Tomiho, on ked ho drzim za hrudnicek tak nechodi ale zacne skackat.
A teta co robi na rehabilitacii a chodia cvicit aj deticky na novorodenecke tak nehovorila ze by som to tak nemala robit. dufam ze mu tym moc neskodim?

Pospi uzi si pekny vikend, mate to teda naplanovane dobre.

Tiez sa pripajame ku gratulacii Dominikovi, vsetko len to naj, a aby bol stale take dobre dietko.
Je a asi som zabudla na Jaydenka, tak dodatocne vsetko naj aj jemu. Hlavne nech skoro vyzdravie.

Megn gratulujem k prvemu zubku, len pockaj ak pojdu aj u vas takym tempom ako u nas tak ste zachvilu taky zubaty ako Tomi. Ale ked mu vylezu aj horne tak uz to bude horsie s kojenim.

Tak k tomu oblecku, ja chodim doma ked je moc teplo tiez len v spodnom pradle a takisto aj MM, ale ked sa schladi tak normalka oblecena, uplne naha to mi moc nieje po voli, ja ani spat tak nedokazem, ja musim mat na sebe aspon tricko.

Marti tak si mala pekne dopoludnie, a Pavka je teda dobra sportovkyna, take vykony to sa musi uznat. Faj ze si si to uzila.

Lobi uzi si Tatry,je tam krasne, ale nam to tento rok v lete nevyslo, ale ak bude vsetko OK, tak by sme chceli ist na silvestra, mozno si ho viac uzijem ako minuly rok, stravila som ho v nemocke.

Pospi ja mam tiez nachystane prsne vlozky pre kolegynku, ma 2 mesacneho drobca, ideme tam s dasimi kolegynami pozriet buducu sobotu tak jej to donesiem, aj niake kupony z DM, na tie vlozky, na plienky Midi, ked som si vybavila tu knizku tak nam by uz neboli a este aj caj pre kojace matky.
Ona mi hovorila ze by na mlieku odchovala aj dve deti, a to by ste ju mali vydiet, take prsia nic moc, ledva jednotky a tolko mliecka, normalne som jej to zavidela, ja s mojimi trojkami som mala celkom problemy.
11. zář 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanil, snad už bude Tomík lepší, jak se vyspinká. :wink: S tím voděním nevím, neporadím, nevodím.

A po té poslední debatě tady o posazování, jsem vydala doma opětovný zákaz posazování, už ani na klíně ne. Má to teď holka doma těžké, ale snad brzy zvedne ten svůj zadek a začne lozit. Furt se točí kolem dokola, někam se tímto způsobem dostane, ale o lezení to ještě zdaleka není. Jo, a hodila jsem včera s mamkou řeč na téma můj 1.rok, tak říkala, že jsem se i se sádrou plazila a snažila se lézt. No, na fotkách jsem se viděla jen vleže nebo vsedě. Tož nevím.

Jdu ještě vytáhnout mladou ven do kočárku. Už jí to v obýváku neba. Zatím páček.
11. zář 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Tomi sa pred chvilou zobudil s placom ale dala som cajik a este zabuval, bol dost teply, tak dufam ze mu to nestupne.

Zabudla som sa vam pochvalit, vtedy co som mala tie problemy s nohou, tak uz pominuly, znamy co hra aktivne tenis mi tu nechal niaku masaznu emulziu a zda sa ze trochu zabrala, nieje to este uplne Ok ale lepsi sa to, budem to musiet pouzivat pravidelne, mozno to bolo len stuhnute svalstvo.

Tak pokial som to pisala tak dietko sa zobudilo. Pojdem mu zmerat teplotu. A snad konecne upratat, mam tu bordel ako v tanku.

Spal necele dve hodky.
11. zář 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem spíchla "prošívanou deku" - zákusek (taková tmavá buchta s mřížkama z tvarohu), abych měla něco do té své mlsné hubky....už jsem spucovala 2 kousky (kusy :sunglasses:) a dávám si kafčo...mládě se ozývá z postýlky, ale ať si tam dělá co chce, celé odpoledne tady s ním blbnu, už mne to neba :grinning:, měl by chvíli spát ještě, dal si odpo jen půl hoďky...
MM je doma, furt mu není světově, tak střídavě spí a dělá něco do práce, takže bohužjal žádná pomoc s Tobim...no, nevadí...aspoňa na obědě jsme byli v hospě, dělají tady menu za 70-90 kč...no, jenže bouhužel už nic neměli, když jsme přišli jen zeleninový salát...tak jsme museli vybrat z jiných jídel (mají ještě 3, co nejsou menu, ale hotovky za cca 90 kč, tak jsem si asi po 100 letech dala vepřové v mrkvi s bramborem, jsem si docela pošmákla) navečer udělám obalenou cuketu a patizon...včera jsem zkusila kousek toho patizonu a bylo to dobrý, chutnalo to skoro jako květák...

Marti, to měli od školy, ten sportovní den??? Pavka je taková šikula? Dostane diplom??? :wink: A mladej se pyšnil ségrou, jo? To je kouzelný :dizzy_face:
Megn, jejda, málem bych zapomněla na gratulku k zubákovi!!! Tak jste se taky dočkali :wink:, a budeš mít na nové šatky, nebo objevil někdo jiný??? Tobi teď maximálně slintá, tak mám pocit, že mu taky ještě něco povyroste...ale zatím jsem neviděla nic, ani nenašmátrala...hovňajz měl zas řiďocha, jenže u něj to není nic neobvyklého, že , tím se řídit nemůžu...

Vanil, tak to už Tomík taky bude snad v pořádku...já s Tobim nakonec ani k Dr nešla...horečku už nemá a na rýmu by mi max dala kapky, který mám...

Jsem nějaká odrovnaná už teď a to mne čeká ještě výroba večeře, koupání tobiho (asi ho jen ošplíchnu) a chtěla jsem vytáhnout žehlení, už mám zas hromadu...no, tak to jsem zvědavá, jestli se do toho dám... :pensive:
11. zář 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simčo, ty mlsoune :grinning: Děláš mi chutě. Já jsem si po o dala milu, pak jsem si uvařila kafe a k němu jsem zbodla kousek makovce, ach jo. Za chvilu se neunesu.

Marti, Martin balil na Markétku holky, jo? :grinning: Teda máš šikovnou cérku :wink:

A když už jsme u toho sportu, tak já jsem na pondělí domluvená se sestřenkou na aerobik. Ona už to byla prubnout tento týden, tak jsem na sebe zvědavá. A taky na R., bo bude poprvé dávat Janku a i Rišku sám spát. Premiera. :sweat_smile:

Jdu ven, rodinka venku čistí auto. Já jsem jen donesla prádlo z venku a už jsem tu zkysla, ale už tu nejsem.....
11. zář 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdarec palec

jsme meli dnes peny den, od 11h na ceste po shoppech, s kamoskou a jejima holcickama, ta mladsi dnes slavila 1 rok...je presne o 3M starsi nez Domi...achjo, to tak uteklo, pamatuji si,jak pred rokem rodila, i jsem vam to tu psala...daly jsme decka na chvili do takoveho toho shopping zabavneho hrciho centra pro deti, bazen s kulickama, skluzavkou, domecky...no nechapala jsem, jak Domi byl stastny..furt pištěl, kvičel radosti, valel se tam v tom, vsechny kulicky do pusy...no super :slight_smile:.
Obesla jsem obchody abych koukla, co je novyho a v 17.h jsme byli doma...uf, narocne, chudak Domi, z autosedacky do kocaru a opacne, cely ten den krom blbnuti v kulickach, ale vydrzel, doma pak litat jak éro. Už chrupe :sweat_smile:

zitra se starsim synem vyrazim na nakupy se slevami, no ale nebudu to hrotit, kdyz bude moc sado maso, balime to a jedem dom. nenecham se ušlapat kvuli par stovkam slevy... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dnes u nas ve vchode visi od rana parte klukovi, co bydlel s rodici o patro niz, bylo mu 9let....zemrel nahle, vubec nic nevim, nechapu, je mi z toho ouvej...uff. Byli to 2 braškové, nevim, zda to je ten starsi ci mladsi...mozna starsi,kdyz jsme se tu nastehovali, bylo mu teda pres 4roky...achich jo, to musel byt sok, o prazdninach jsem je videla jet vsechny s nabalenym autem a kolama na dovču... :cry:
11. zář 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratulka zubakum vsem novym zubejdum....hlavne k 1. zubikovi Honzikovi Tárovi :slight_smile:

takze bezzubec je uz jen Domi, Janka Pospi, mozna Malinka, Sona a kdo? nebo Sona uz ne? ja uz nevim :slight_smile:...
11. zář 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. zář 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sami :slight_smile:
Sedačku bych si já pro Rišku vybrala tu tmavší. Já mám kluka špindíru, Jance možná tu světlou, doufám, že ona špiňura nebude :wink:
S tím malým sousedem, je mi smutno z takových zpráv :pensive:
11. zář 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, dik...no ja jsem chtela puvodne jinou...ale bohuzel, skladem maji jen tyhle a pak same tmave hnusne...ja chtela neco mirne veseleho...safra..asi se toho nemuzou zbavit,tak se zasobili na slevovou akci timhle. materialove me vice oslovuje ta s temi svetlymi boky, ale tech se zrovnabojim...no...toz uvidim. Synacek se mi nebyl schopny ozvat, zda a v koli dorazi...safra, nesnasim nejistotu...no v nejhorsim vemu Domiho do Manducy...kdyz to bude děs běs, pojedem dom a koupim to normálně z netu. Rozdil je litr, kdyz to vemu s nejakou vybavou k tomu. Se nepo seeeřu no

chjo, jdu delat plnene papriky...už je tu mám 6 dní :sweat_smile: v prepravce od tchyne a nebyl cas nebo jsem nekoupila mlete maso...jdu na to, zitra nebude cas
11. zář 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem tady .... Markétka spala přes poledne v tom kočárku přes 2 hodiny, bylo pod mrakem .. fakt tam teď poslední dny krásně spí, líp než v ložnici. Jinak už do večera nespala, což je dobře ... to je jistota, že v 20 hod sedím u telky. Dnes jsem asi po 3 dnech viděla i Ulici, ale dělaly jsme u toho kraviny :grinning: jinak MM volal, že dojede až v pondělí, max nejdřív v neděli, tak se moje slaměné vdovství prodlužuje ... tudíž jsem na ty "super řízky" pozvala na zítřek Martina s Pavkou. Sama bych to nesnědla, až dojede MM tak to udělám znova.
Majdo,
Pavla je v 1. ročníku a soutěžili všechny ročníky střední školy, i čtvrťáci, tak si toho patřičně považovala . Jí atletika vždycky šla, přestože 9 let dělala moderní gymnastiku.
Pospi,
já se taky snažím se na koně dostat, a dneska jsem tady byla naposled v 1, a od té doby se nedařilo :grinning:
Jinak šokující zjištění, "že moji rodiče to dělají taky" je uplně normální ... ony děti berou svoje rodiče něco jako "bezpohlavní" jako že mají na světě jen tu rodičovskou výchovnou roli a ne tu, jak přivádět děti na svět ...
Vanilko,
ono to s tím kojením tak je, čím větší prsa, tím míň mlíka, většinou to tak je, říká se že ve větších prsách je víc tuku a utlačuje mléčnou žlázu .... moje švagrová má prsa pětky a nekojila vůbec, ani v porodnici.... jinak já děti za ruce vodila teda, a snad žádnou újmu neutrpěli, je fakt že to bylo až tehdy, když si samy stouply a už věděly co s nohama ... :grinning:
Pospi,
já se teď snažila taky malou posazovat co nejmíň, ať se rozleze, taky se vleže točí, a maximálně couve .. ale asi jsme už někde dál, protože dneska když jsem ji chovala a seděla jsem u toho, tak se svezla na bok, klekla si, a z toho kleku si sedla - tam i zpět, když ji chovám vsedě, tak si pořád stoupá, nohy má fakt už pevný ... v postýlce když sedí a má nohy skrčený na žabáka, tak se takle zvedá ... počítám, že si začne brzo stoupat ... tak uvidím.
Simčo,
jo Pavka měla sportovní den od školy ... diplomy byly dva, za každou disciplínu jeden. Jak jsem psala, jí atletika vždycky šla .. i v té gymnastice jí říkali, ať dělá raděj atletiku ... ale tam jsme ji už nedokopali ... ale základy z gymny má dobrý fakt. Martin se chlubil, holky kolem něj ... však mi kamarádka-učitelka říkala, že to je lákadlo na holky kluk s miminem :grinning: Malá ho zbožňuje, tak se smála, zub ven, parádní!
Pospi, teda mi děláš chutě s tím aerobikem.... jsem chodila leta, až posledních asi 6 let ne a je to znát, váha šla nahoru, všechno mě pořád bolí, je to naprd ... chodila jsem na základku večer to bývalo, ale teď bydlím na opačným konci města, tak je nelidský lítat až tam ... jsem to předtím měla 5 minut cesty ... bývalo to fajn, člověk vypotil adrenalin a s postavou jsem nikdy problém neměla a to bylo jen rekreační cvičení. ... asi kouknu, jestli tady ve městě není něco takovýho blíž... tady kousek je taky základka ...
Sami,
děti teď mají rády, když jsou kolem jiný děti, Markétka uplně víská, to je fakt super ... to s tím chlapečkem teda to je mi líto, chudáci rodiče .. .tohle bych nikdy nechtěla zažít :angry:
11. zář 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sákriš teď nevím, nepíše se vískat (jako juchat) náhodou tvrdý y? Mě se to pořád plete .. .vískat jako juchat a vískat vlasy, v jednom případě tam má být tvrdý y ... tu budu jak analfabet :grinning:
11. zář 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš, tady nikdo není
11. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska nemám moc čas, ale zběžně jsem vás dočetla. Přijela odpo tchýně, uklízeli jsme, teď překládám a koukám na TV, dnes se mi nechce reagovat, omluvte mě prosím :sweat_smile:
Zaujala mě diskuze nahota versus stud před dětma, tak to u nás určitě ne a určitě budu chodit nahatá před honzíkem - myšleno v situacích, kdy se to hodí, samozřejmě ne nějaký promenády :grinning:
Sami, to je hrozný s tím chlapečkem 9tiletým :frowning2:
Marti, super dlouhej příspěvek, tyjo, seš dobrá!
Zdravím i další dnešní účastnice pokecu Pospi, Talls Vanilku, Megn, Petronušku, už nevim, hosipa :sweat_smile:
Já se zas zítra zapojím, nechtělo se mi dnes psát radši nic, když už bez reakcí, ale tak lepší něco než nic, ne? :grinning:
11. zář 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vitaj Sami, pekne si si uzila den, a to je fajn ze sa Dominik tak dobre zabavil s detmi.
Ja by som sedacku vybrala skor tu bledsiu, na tom bude asi menej vidiet spina, hlavne co sa tyka keksikov, rozteka a pod. to je strasne vidiet na tmavom, ja to vidim na nasom kocari, teraz su to hlavne chrumky a to nechava dost blede skvrny.
Je tak plnenu papriku by som si dala tiez, nechces prist aj ku nam spravit?

Marti, ja som maleho zacala vodit za ruky az ked sa sam zacal vstavat, a robit prve kroky, on to uz celkom zvlada. V postielke sa bez problemov postavi a vydrzi tak stat aj desat minut, porobi aj par krokov bokom.

Mne dieta zaspalo o 19.45, vobec nechcel pit mlieko, najskor som mu spravila trochu hustejsi sunar (minam este stare zasoby)s nemliecnou kasou do flasky, ale nechcel ho, tak som mu spravila jeho Nutrilon a ten nechcel tiez, vypil na jeden krat 150 ml caju, tym dorazil dnes uz tretiu 250 ml flasku.
Mal este teplotu 37,7 ale nic som mu nedavala. Ked som ho pred chvilou pozerala zas bol dost spoteni. Boze nech uz to u nas skonci.
11. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen na skok, nemela jsem tu kdy prijit. Odpo jsme byli venku, Jaydinek v pohode. Doma pak jeste chvilku navsteva, ale to uz zacinal pobrekavat a tedka nam tu docela hodne place bolesti. Lezou mu oba dva ty vrchni. Nejak ani Nurofen nepomaha natoz natrit mu to necim, to vubec nechce.
Takze prijde asi az zitra, pujdu za chvili spat, az prdolka usne...snad.

Desnej rev, tak ahoj :frowning2:
11. zář 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petři drž se ... chudáček malej !
11. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
nestraste me s tema zubakama furt....a to vsichni rikali...cim pozdeji, tim lip to snasi a ted tady samy horecky, nevrlosti a tak...uf uf... :sweat_smile:
vsem prorezavajicicm se at uz to maji za sebou!

paprik delam plny plech...tychyne poradila,at si je upecu a zamrazim na rychle obedy. Je jich asi...20?:slight_smile:...no snad to bude ok, delam to podruhe a dnes teda v rychlosti...se mi moc nechtelo:slight_smile:

puzzi promijime ti to...

to vodeni za ruce-no taky jsem to cetla v knize Nezna naruc rodicu, ale mela jsem ji pujcenou, nevim presne pro c za ruce ne,ale doporucuji hrudnik.

talls ad tve kolegyne a reakce na to,co delas a nedelas...je jina doba...kdyz si nekdo porizuje dite a chce ho vedome, myslim, ze se tak nejak ocekava v nasi moderni dobe plne informacnich technologii a moznosti, ze si najde, co a jak je vhodne, a tak kolem pece o dite. Jestli dneska nekdo spoleha na to, ze mu to poradi kamosky, rodicove aspol, tak podle me trochu podcenuje situaci. Holt s dobou jde vyvoj a pokrok...prece i kdyz si nekdo kupuje auto, necha si vysvetlit, co noveho to umi a jak se k tomu chovat...takze asi tak. Tak at se kolegyne nedivi a neco si nastuduje nez zacne pred snachou chytracit...a ta ji posle do dža...:grinning:
Navic, beru jako super vec, ze se tu tahle schazime a vlastne od zacatku tehu konzultujeme postupy vysetreni, ruzne testy, vysledky, pripravu k porodu, typy porodu atd tad...to je totez pak s peci..taky si tady vzajemne predavame novinky, co kde kdo cetl, slysel, dostal radu atd
11. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrou holky, dneska mi nějak padají oči a teče mi z nosu ... sákriš ... že by odezva na studenou vodu v bazénu, to snad ne ...
11. zář 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek