• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Dobre ranko zeny
tak konecne mam chvilu takze
Petronus snad nebude JD nemocny u nas to je tez tak ze zaspi a stale place jak keby bolestu uz dlhoooo asi tie zuby lebo teplotu ani nic nema len teda stale hnackuje uz tyzden!
Andy bobe odpocivaj co najviac aspon teza zo zacatku aj ked sa to lachko povie co? :sweat_smile: je super ze vam to vyslo jak si chcela a ten rozdiel sa bude dat zvladnut v poho ty si sikula :dizzy_face:
Puzzi teda vidis dockala si sa a Honzik je fakt sikula ked tak napreduje a uz teda nezaspi hned vecer a postavuje sa?? :grinning: :grinning: tak tak nedavno sne o tom pisali spominas ze uz tez chces auz je to tu a bude to este horsi :grinning: :sunglasses:

my teda bojujeme ze spanim stale jak keby to bolelo hruza a des!! a ked sa obudi tak sa hned rozreve brrr uz mi to nekedy dost brutalne leze na nervi a tesim sa ked ho mozem dat mamke :sweat_smile:

andy šimon tez nechcel robit paci paci ani nic podobne jaksy na mna nereagoval ale od vtedy co ho varuje mamca tak ta ho za jediny den paci paci naucila aj na nosik ze crn crn :grinning: a jaky bude veliky a podobne vtakoviny srtasne ho to bavi no mamca to s nim umi hold vychovala tri dcery a sest vnucat :grinning: :grinning:

Marti tak jaka byla noc s tu hnusnu rymu? :frowning2: co najskur sa vyzdrav :slight_smile:

baby kde su tie Letovice kde bude sraz??? isla bych asopn na jeden den noc teda ne lebo sem vzala este jednu robotu v tej restauracii co robim tu casnicku od 7 do pol 10 a potom hned ostavam na roznasku obedov takze super straaaasne sa tesim baby je to taky cas ze decka su v skole skolke maly v pohode u mamky ja si vyrobim oddychnem od deti len teda dufam ze to vydrzim zatat sem v poho kedd sa decka drza a su zdrave tak sa to da
17. zář 2009 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, tak my uz sme hore. Tomi sa zobudil o 23.15 ale to som este nespala, takze to bolo v pohode, a potom o 2.35 dala som cajiku a spal do 6.40, MM mu nachystal mlieko a este sme sa hodinku spolu valali v posteli, potom uz isiel MM spat lebo je po nocnej, tak mi sme sa odtial vytratili.
Ja si teraz davam rannu kavicku a drobec mi tu robi neskutocny bordel.

Bartalko, teba obdivujem, aka si nadsena z prace, ina matka troch deti by bola rada keby sa stihala starat o deti a domacnost, a ty este aj do prace. A aka pozitivna energia z teba ide. Len tak dalej. A uz sa nasiel niaky ten zaujimavy pan? :sunglasses:

Ked ste rozoberali paci paci, papa a aky je veliky, tak Tomi paci nerobi vobec, papa dava ale oboma rukami naraz, a aky je veliky to tiez vobec, ale to asi preto ze to s nim moc netrenujem, budem musiet zacat.
Ale po novom, vzdy zaspava v nasej posteli, lozi po nas a tak sa unavi a zaspi, a celkom pekne reaguje ked mu poviem aby urobil haji, tak si pekne polozi hlavku nabok.

Chcela by som sa vas opytat, tie co sa vam deticky uz stavaju, co im obuvate na nozky, capacky alebo uz niake boticky s pevnou podrazkou? A co budete riesit do kocika na jesen na obutie? Ja mam trochu dilemu, chcela by som mu kupit niake take tenisocky, ale od velkosti 20 su uz vsetko vecsinou s pevnou podrazkou.
17. zář 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak noc klasika, vstávačka ve čtvrt na 7 a ráno už jsem teda cítila, že jsem těhotná, jako kafe miluju a voní mi a najednou otevřu pikslu s kafem a blééé, málinky sunar a fuj....no teda :slight_smile:

vanilka já mám takové bačkůrky pro málinku tak ty jí dávám na ven a až pak začne chodit sama, tak jí koupím klasické zavazovací ....
bartalka budu se snažit odpočívat, ono to ani jinak nepůjde, prostě malina vytuhne a já sebou hodim na gauč :slight_smile:
momou dík ty jsi pro mě živoucí příklad, že to jde zvládat a i s koněm a dvouma dětma
:grinning:
puzzi nevěřím, že se v práci nenajde lepší objekt zájmu než mastnej ajták :grinning: :sunglasses:
nikule ale ono na tom něco bude, že ty živé děti, co jsou pohybově napřed toto dělaj pozdějc, pže je baví ten pohyb..... :slight_smile:
marti jste šikulky s nočníkem, já dnes nějak zapomněla a nedala ji na nočajz v její kadící čas po snídani a samo že mám na přepírání plínu i svrchnáky :angry:
petronusko tak co noc a co jaydi????
17. zář 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si otevřela 2 okna, jinak bych zas všechno pozapomínala...

Cvachna, jejda, s tím bytem to je škoda, byl fakt nádhernej...a cikáni jsou hned v tý lokalitě??? No, asi by mi to taky trochu vadilo, obzvlášť, kdyby jich bylo hodně... :sweat_smile: A řidičák zamrzí...no, já ho sice mám, ale můžu si ho tak akorát vystavit do vytríny, mám ho 8 let a ujela jsem tak 200 km v ČR a tak 1000 km v GB (takže "protisměr" a to jsem jezdila jen jednu cestu- s holkama do školy a ze školy...na nic víc jsem si netroufla....takže já jsem prostě neřidič, ale štve mne to...)

Marti, tak Markétka se dala na flašku, jo? Šikula se taky naučila :slight_smile:

Petronuska, taky dávám občas tobimu chleba s máslem...jen tak uždibuju. Má to rád, sbaští trochu, zbytek já

:grinning:

Sami, s tím chlapečkem, to je masakr...proč se tohle děje dětem...já od ségry znám takový příběhy, že se mi chce vždycky brečet...(kardiaci...po operacích srdce...prostě to někdy "nevyjde", že operace se třeba podaří, ale mimi stejně umře nebo tak...spousta jejích kamarádek, s kterýma se seznámila po nemocnicích, tak přišly o děti...no hrůza prostě)

Lobka, jejda, to jste si krásně užili dovču...jela bych hned...mám zážitek z Tater, když jsem byla prcek...někde jsme tam taky chodili kolem ples a mamka se ségrou, že se ošplíchnou a já taky (byly mi asi 3 roky) a zahučela jsem tam po hlavě...jako dobrý, vylovili mne, jen mi máma musela půjčit svoje triko a chodila po Tatrách v podprdě :grinning:

Andy, s Tobíkovým mamanováním je to tak, protože babičky mi vůbec nehlídají, takže je to daný...Tobi je moc nezná a než se otrká, tak je to síla...a my v tu neděli přijeli od prababi (takže taky cizí prostředí), dojeli jsme k mojí mamce a já za 10 min vypadla, tak se mohl zbláznit...no, ale doufám, že ho taky vycvičím, že to nebude tak zlé...ale teda supiš, že můžeš dát Máli tvé mamce na 3 dny, to je u nás sci-fi...tobi by si možná zvykl, ale nikdo mi to nenabídl, že by pohlídali...ale byla by to paráda si na chvíli oddychnout od miminkovských povinností...

Marti, to je hezký, že je Markétka tak šikovná, Tobi ví, co znamená hami, rázdvátří (stříkání do nosu), kapička ham (vitamín Vigtantol), nenene, budem dělat cáký cáký, zuby zuby (čištění zubů)....no a takovýhle kravinky:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Miruss, Zuzanka nechce kaši??? tobi jí miluje...tak je to asi individuální...

Sami, to je hláška...jezdit se zavřenýma očima po parku a dávat si šlofíka :grinning: , jako bylo by to fakt boží...si představte, kolik takových zombic by chodilo po parcích :grinning: :grinning: :grinning:

Petronuska, teda oblečení 6-9? To už jsem vyřadila, nedopnem skoro...něco je mu malé i 12 m :sweat_smile: ...ale teď jsem koupila džínky v CaA 80 vel a ty jsou mu mega dlouhý...chtěla jsem je vyměnit, ale všichni mi říkali , že takhle je bude mít aspoň i na jaro, což je fakt, tak holt budu ohrnovat...

Pospi, taky máme plovoučku a Tobi je chudák celej studenej, (jako to oblečení, co má na sobě)...na zimu to taky budu muset nějak vymyslet...chtěla jsem mu koupit takovej pěknej kobereček s autama, silnicema a tak, ale MM že ne, že to nebudeme mít v obýváku jak v cirkusu (už se tu nemůžem hnout kvůli ohrádce, jídlení židličce atp...)...ale ještě uvidím...ten koberec má výhodu, že je protiskluznej, jsou tam ty auta, že by ho to i bavilo a tak...a pak by prostě byl v pokojíčku, nebo v chodbě na hraní...stojí jen 699 Kč, není to tak strašný...

Petronuska, nechceš s ním zajít k DR? Přeci jen, už je "špatnej" docela dlouho...aby v tom nebylo něco jinýho než zuby...

Bartalka, Tobi se mi taky budí ze spaní pláčem...neřve jen ráno, když nás vidí v posteli...jakmile u něj nikdo není, tak spustí huronský řev....teda Bartal a super s prací, ty jsi prostě maxi žena, co stíhá všechno :slight_smile: a ještě si u toho odpočine :slight_smile:

Andy, to je fakt neuvěřitelný, to těhu...jak už se ozývá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Tak snad nenastanou nevolnosti.... :frowning2:

Jinak se mi stala věc, co už dlouho ne...kolem 9 hod je Tobíkova hodina spánku, tak jsem ho přesně v 9 odnesla do postýlky, olíbala ho a jakože teda bude spinkat...odešla jsem...zasedla k PC a vedle klid...jdu se podívat (bylo to fakt tak 30 vteřin) a Tobi spííííííí!!!! Normálně tam musím chodit tak 3x, on vyvádí v postýlce, péruje a tak...no, super :slight_smile:
No a včera na rehábce si hodil "odpočinek"...flirtoval s doktorkou, ale že by se mu chtělo dělat vše, co umí, to moc ne...pak nakonec teda chvíli byl na čtyřech,ale tak málo, doma je furt...no, ale Dr říkala, že ukázal, co umí, že je dobrej, akorát má slabý šikmý břišáky, proto neleze, protože mu to bříško jakoby propadne a neudrží se vzpřímeně, ale byla ráda, že jde sám do toho šikmýho sedu a říkala, že hlava je OK, jen ty svaly to trošku blokují, že má motivaci a je šikovnej, že se to doladí...takže ho motivovat jakoby rukama aby šel do vyšší pozice (třeba se vyškrábat na nějakou krabici nebo sedačku a tak), motivoat ho na to sezení do strany, že si tím posílí ty svaly a ptala jsem se na plavání a říklala, že je to takt fajn, že to ty děti motivuje...no, tak snad za to ty prachy dám...ale nevím, jestli budou mít ještě volno... :fearful:

Jinak začínám dělat dietní večeře, včera byly kuřecí prsa jen na přírodno, smahlý na oliv oleji a rýže...jen suchá, bez omáčky a zeleninový salát...ale docela jsme si šmáhli...takže takhle to teď holt bude, protože i MM mektá něco, že má panděro :grinning: ...a já musím shodit 3 kg nemjíň, abych měla co nosit na podzim, protože do džín se skoro nevejdu, je mi v nich teda fakt těsno :grinning:
17. zář 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanil, mám pro Tobiho takový tenisečky na suchý zipy a podrážka je poloměkká s takovýma těma ťupkama protiskuznýma...oblíkám mu je do kočárku, jinak doma má jen ponožky nebo když je chladněji, tak froté silné ponožky. A chci koupit ty kožený capky, viděla jsem je u Jumíka na Sonince a byly fakt super, a Tobi je oblíkl i přes svoje mega nártíky, jak jsou tam ty gumky...super je, že při lezení by mu to neklouzalo, ve fuseklích mu to podkluzuje...
17. zář 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, noc průměr, ráno dobrý, zase si tady Honzík chvíli lezl a hrál si, te´d je s tchýní venku a já vařím polívku, cuketový zelí, vepřo a brknedlíky, to jsem ale kuchařka :grinning:
Tchýně je sice super, že mi dost pomůže s Honzíkem, ale už mi to taky leze na nervy, zejtra jí vezeme domů, budeme tam na víkend a pak zas na čas klid. A rostu, když ho vodí za ruce, úplně je má vykloubený sakra. Já se ho snažím vodit ruce na úrovni ramen, aby musel víc držet rovnováhu a aby to bylo takový přirozenější. Taky mě štve, že ho hned všude vodí, přitom teď už fakt dobře leze a mým cílem je motivovat ho k lezení a samopostavování, hekat u toho klidně občas může, ne? No už aby bylo pondělí.
Marti, super s čůráním do nočníku! Honzík včera ráno kadil do nočníku jako vždy, ale pak 2x do pleny, ovšem si myslim, že ho MM s tchýní na nočník nedali tak často. A dnes zatím nekadil, asi včera kadivej den
Petruš, super nákup a velikosti nechápu, Honzík už by se do 9-12 nenarval ani náhodou. Tak co, jaká byla noc?
Vanil, včera jste se krásně vyspali a dneska taky žádná hrůza, viď?
Dedul, rána do půl sedmý jsou u vás zlepšení, viď? :slight_smile: A kdybys dala v noci místo čaje UM, nevydržel by dýl jak dvě hod.? Asi jsi zkoušela, žejo.
Pospi, taky super noc, ráno normoš, to mě stejně holky těší, že skoro všechny děti vstávaj v 6-7, že je to normoš.
Bartal, takže to divný kadění furt?
Haha, vždyť já si ale nestěžuju, že posatvování v postýlce na prd, jsem ráda za ty pokroky, je to u nás posun k lepšímu v zabavení a to za čtvrt hodiny u usínání stojí :wink: Teď už vždy když přijdu k postýlce, tak Honzík stojí a čeká. A dnes ráno se mu podařilo postavit se o rovnou stěnu.
Bartal, tyjo, mamča dobrá s paci paci atd., já si myslim, že to je hlavně o tréninku. A super, jak si užíváš práci!
Vanil, na doma má Honzík bačkory s pevnou podrážkou, někdy je má, někdy jen capáčky. Na ven má většinou ty bačkory taky a když je třeba dnes trochu mokro a zima, tak jsem mu už dala normální boty na tkaničky.
Andy, tak snad to zůstane u pachů a nebude ti moc blbě! Nojo, uznávám, že by v práci bylil i lepší objekti zájmu, ale já dělám v účtárně a to je sklepičárna bez kohouta, na chlapy moc nenarazím :sweat_smile: Teda vlastně dělala a nenarazila, teď jsem na MD vlastně, žejo :grinning:
17. zář 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls, my máme v obýváku pro Honzíka na hraní ten kobereček s autama, časem pak bude v děcáku. Si myslim, že když už se tam válí hračky, že už na koberečku nesejde.
Kdyžtak choďte do bazénu sami :wink: Já souhlasím, že je to pro děti na pohyb hrozně přínosný. Gratuluju k pozitivní rehábce!
17. zář 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem trochu přeorganizovala alba a udělala jedno prckovi, aby nežárlil:slight_smile:
a fotila jsem břicho, teda večer ho mám daaaleko větší:slight_smile:))

talls tak vidíš, jak je tobík šikovnej, to je dobře :slight_smile:
hmm škoda, že vám nikdo nepohlídá, ale kdybych čekala, až se mamka nabídne...já jí zavolala, že potřebujem jet do německa a že by to pro máli nebylo, vysedání a nasedání do auta, nákupy.....tak ona jasně přivez ji sem, tak ji tam zítra dopo hodim a v neděli ránoo pro ni zajedem :slight_smile:
a odpočinu si a budum mít zas elán, včera jsem už měla mírnou ponorčičku :sweat_smile:

puzzi teda ty jsi kuchařka skoro jak welinka, já zas jednu to moje, jeden den vařim a další den studený oběd :sweat_smile: :grinning:

musim dnes dopo probrat jendovi věci, zítra je tady charita a ona má fakt milion věcí, co nenosí, ale musim to před nim utajit, bo by mi to asi jinak neprošlo :slight_smile:
17. zář 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,

tak u nas kojo az v 6 rano, ale bohuzel zase pak uz vstavani. Normalne vstavame az po sedme..

JInak nevim ja u vas, ale u nas chcije chcije a chcije... Ja nechci podzim!

Taky jsem si rikala, ze si zatopim aspon v krbu, protoze je zima a na te zemi to fakt neni ono. Holky co mate ty kobercky, tak ale zustavaji vam na nich deti? Nelozi vsude jinde? Vyplati se to jeste?

Dedulka 4x kojo za noc, dobry? doporucuji zacit zvykat na to, ze pri kazdem probuzeni neni hned mliko/caj... Jako sama moc dobre vim, ze to nekdy nejde a pomuze az to prisati... ale ja zkousela tyden to eliminovat. Dokonce jsem si ji treba vzala a znova uspala na rukach, ale odbouraly jsme tak jedno nocni kojo...

Petrus vy si ted teda uzivate :( tak at uz ma Jaydi plnou pusu zubu a je klid :slight_smile: snad to neni nic jineho nez zuby...

Talls my mame taky mamanka a tatanka. No teda samozrejme do party bere moje rodice, kdyz tu bydlime. Ale jak jsme byli s tchanovceme, tak tam je moc nemusela ani po 3 dnech. No ale tam je to zajimavy, protoze je nemusela nikdy. I v dobach kdy se od vsech nechala chovat, tak u nich jecaky...

Andy koukala jsem, ze brisko teda mas mensi nez ja :slight_smile: ale jsem vcera zacala na nej trosku cvicit, tak snad me elan vydrzi. Jsem slysela, ze u druheho byva to bricho vetsi hlavne proto, ze po prvnim jsou ochable brisni svaly a tak to mimco jako neudrzi a vyvali se ven... no a pak se samozrejme hur vraci do puv. velikosti. Tak nez se zacnem snazit, tak ho chci dat trosku do cajku :slight_smile:
17. zář 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, včera večer jsem jenom rychle dočetla, ale na reakce už se nedostalo, šla jsem brzo do postele, pže jsem po půlnoci vstávala a jela pro maminu a taťku do Prahy na letiště, vrátili se z Turecka... no stejně jsem nějak nemohla zabrat, Ríšovi se asi něco zdálo, furt mručel ze spaní... takže jsem usla asi na hodinu a pak šla spát někdy ve 3... opět mi nešlo hned usnout. V 5 jsem dala Ríšovi podruhý za noc UM (dostal jedno o půlnoci, pak v ty 3 kojo) v naději, že si trochu dýl pospíme... bohužel MM zavolal v 7 ráno omylem švagr, si spletl číslo a Ríšu vzbudil... :angry: ten brečel a už samo neusnul :unamused: takže čekám na dopo spánek a zalehnu s ním :slight_smile:

Sami, šlofíka při procházce bych si taky nechala líbit a dneska by se šikl i při domácích pracích, potřebuju vytřít, vyžehlit :slight_smile:
Andy, možná fakt zkus M. probudit z dopo spánku a bude spát třeba i odpo... :slight_smile: Víc odpočinku se lehce radí, ale hůř provádí, viď... víkendový hlídání máš super :slight_smile:
Ríša nedělá ani paci, paci, ani ták veliký ani pápá... moc jsem ho to teda neučila, asi začnu do zblbnutí... :slight_smile:
Nikul, burčáček jsme měli minulý týden od souseda, dovezl z Moravy, mňaaam :slight_smile: a dík za tip s ovocem a mikrovlnkou, vyzkouším... :wink:
Momou, Kubík šikovnej s pápá :wink:
Holky, ostatní máte taky šikovný dětičky :slight_smile:
Puzzi, tak jsi si zase všera užila pracovní den, ajťák mě pobavil, jsem si představila, jak na něj házíš očko :grinning: Pokroky H. super, se těším s tebou... a díky za přání mojí ségře :grinning:

Jo jsem zapomněla napsat hned ze začátku... včera mi vedoucí z pošty volala, že až balíkář přijede a spočítá prachy, že mi dají vědět... prý je to spolehlivý dlouholetý zaměstnanec... už mi pak teda nezavolala, ale dneska ráno přijela doručovatelka co vozí dopisy a penízky přivezla :slight_smile: takže buď si toho pán včera fakt nevšiml nebo se v něm hnulo svědomí :slight_smile: Tak jsem ráda :slight_smile:

Marti, super, že M. teď tak pěkně pije z flašky :slight_smile: s tím kojem to mám stejně jako ty, kdyby mlíko nebylo, tak to už taky hrotit nebudu... zatím to chci udržet kvůli tomu dennímu spánku, jsem pohodlná :sweat_smile: ale kolikrát si taky říkám, že jestliže po UM by spal v noci líp, že bych s tím sekla.
Petruš, snad se z toho JD vyspinká a dneska bude líp... Ríšu asi trošku trápí horní jednička, už asi měsíc to vypadá, že se tlačí, ale furt nic. Poslední týden to má furt červený a trochu nateklý, snad se brzo objeví.

Ríša je ospalouš, jdu ho uložit a ulehnu s ním (jsem tenhle příspěvek psala 2 hodiny :sweat_smile: ale zase jsem propadla závislosti jako Andy :slight_smile: )
17. zář 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikule nám by se teda žádnej kobereček nevyplatil.... :unamused:

břicho jsem si dala do pořádku, je jak před těhu, ted ted mám pořád pocit, že je mírně nafouklé.....ale nerostě to bříško rychleji spíš proto, že už je uvolněná děloha...???

jedem s holkama pokoukat po jablonci, do DMka, do sekáčku, tak snad něco pěknýho seženu..tak zatim pa
17. zář 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, pěkné bříško, počkej za půl roku :grinning:
Jinak super s hlídací mamkou, to se ti bude v těhu hodit, pak ke konci určitě, je fajn, že je tam Máli zvyklá a spokojená.
Nikule, z koberečků samozřejmě Honzík leze, ale když už si s ním hraju a sedí, tak ho posadím na ten kobereček, takže je to fajn si myslim.
Nikule, myslíš, že je blbý i 1-2x za noc mlíko, když se jindy nebudí? Vlastně přemýšlím, že když už se v noci vzbudí jakože otočky a stoupání a povídání, tak rovnou dáme mlíko, páč jinak by byl řev.
Andy, já bych to dopo spaní asi nerušila a nebudila, spíš se asi časem posune kousek dál a bude z toho jedno dlouhý polední spaní, což je fajn :wink:
Hpaji, tak doufám, že si dáchneš přes den s Ríšou!
Andy, si taky myslim, že děloha je uvolněná a to je taky důvod většího bříška. Ale co no, ty to dáš pak zas do původního stavu!
17. zář 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dítě mi stále spí, už hoďku a čtvrt...snaha o nějaký úklidek tady, ale nic velkýho :wink: ...a čekám, chtěli jsme jít do herničky...ať má nějakou změnu...teď od 3/4 roka chci trošku víc pro něj impulzů, on už je takový zvídavý, chytrolín náš...
Andy, ať dobře pořídíš po JBC!
Dnes nám přijde architekt na radu, jak udělat nábytek tady do našeho pidi mini obýváku a rady jaký světla a vymalování a tak...tak se moc těším, snad to bude fajn a konečně něco pořídíme. Už tu žijem jak socky dost dlouho na to, aby mi to neštvalo, že to není hotový...
17. zář 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, prve napíšu, a pak dočtu .....

U nás noc nic moc :angry: , malá mě probudila v 1, ale nebrečela, musela být už nějakou dobu vzhůru a povídala si, píchala mě do očí, pleskala po tvářích atd. ... prostě probuzená. Tohle už se mi stalo poslední týdny několikrát ... nevím, co to má znamenat ... dala jsem jí napít, tak usnula ... pak se probudila v 5, akorát MM vstával ... dávala jsem jí pít 2x, než trochu zabrala, už jsem myslela, že budeme vstávat ... spaly jsme do 6,30 ... ale jak byla tma a ta rýma k tomu, jsem byla mrtvola .... nasnídaly jsme se, sice tady lije, ale musela jsem nakoupit a hodit Pavle nějakej papír do školy (potkala jsem ji cestou z těláku, tak jsem měla ušetřenou jednu cestu), tak zbyl jen nákup, cestou zpátky malá usnula a spinká na dvoře pod střechou, docela dost prší ... MM chtěl jít dneska na hrušky, že doveze mamku a pohlídá, je to tak na hodinku, teda ale lije tam ...to je každý rok tohle, poslední 2 roky jsme je taky sbírali v dešti ... co by člověk neudělal pro pár litrů dobrého moku, že? :grinning:

Dám malé vařit něco k obědu - my budeme mít dneska smažák, tak to jen obalím, a uvařím brambory .... tak to je rychle ...
17. zář 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls, gratulujem k skoremu zaspaniu Tobika, my sme to dnes tiez nemali tazke, lahli sme na postel, chvilu sa povrtel a zaspal, tak som ho prelozila do postielky a uz spi skoro hodinu.

Puzzi, nemozem sa stazovat na spanok, aj ked som isla vcera spat az okolo 1.00 v noci, ale som celkom OK, mozno poobede zalahnem s malym, u nas je strasne pocasie, prsi a je celkom chladno.
Ja sa tiez tesim Tomiho pokrokom, ale stve ma ze on sa stava pri vsetkom a pusta sa a potom su pady, dnes sa postavil pri stolicke ruky do vzduchu a uz aj letel, ale keby aspon na zadok, ale on sa zvalil na bok a buchol si hlavicku, rev otrasny, tak som ho zobrala na ruky, co vecsinou nerobim, nechcem aby z neho bol tutulinek, po chvili sa ukludnil, tak som si ho dala k sebe k linke, dala som mu tam deku, lebo predsa dlazba je studena, samozrejme ze ho zacala fascinovat truba, tak uz sa aj skrabal tam, tak som ho dala preistotu do postielky co mame v kuchyni aby som si mohla v pohode dorobit.

Andy to je super ze ti mama tak postrazi Malinku, ja s tym tiez nemam problem, ale radsej necham Tomiho mojej mame ako svokrovcom, bohvie co by donho natlacili. A teda ten novy album prcka je super, uz sa tesim s tebou ako ti bude rast brusko.

Nikul, my sme kupili puzzle na zem v domnienke ze sa tam maly bude hrat, ale vydrzi tam tak 15 sekund, a potom uz leze prec, sem tam sa stane ze ho zaujem niake cislo tak to zuzle a vtedy sedi na tom. Mozno neskor ked sa uz bude vediet trochu zabavit v sede dlhsie sa to osvedci.

Hpaji, to je super s peniazmi, tak mozno este aj slusny ludia ziju.Pospi si s Riskom, je to treba dohnat ten deficit.

Marti, ale ved ta noc nebola taka strasna, byvaju aj horsie. A smola s dazdom, hold budete musiet pockat na zbieranie hrusiek.

Holky, ja som dnes robila na obed svestkove gule, a ked som polila tie svestky tak maleho som mala vo vajicku na linke, lebo uz nemohol vydrzat v postielke, a ked sa tak na mna pozeral tak som mu dala jednu polovicu tej svestky a on ju pomalicky celu zbastil aj s tou supkou, a ani trochu sa nezakuckal.

Tak maly mi spi uz viac ako hodinu, idem rychlo este dorobit tie gule a potom mozno este nakuknem.

A mimochodom aj my mame doma mamanka, ale ked ho ma moja mama a ja som tam neni tak je to OK, ale jakmile ma zacuje alebo uvidi tak uz sa sape len po mne. Dufam ze z toho vyrastie.
17. zář 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky,
ja som uz dnes rano odkrvena :sweat_smile: - bola som u dr., brala mi asi 5 ampuliek krvi ( mam trable s chrbatom a klbami, tak chcu vylucit nejaky zapal) - som sa v cakarni pobavila, ked taka babicka ( cca 65-70 rokov) popisovala, akym manevrom rano vstava z postele, tak ja vstavam tak isto :grinning: . Potom som dala s kamoskou kavicku na teraske, tak som dosla fajn naladena domov, ulozila drobca spinkat a pojdem nieco pozehlit a navarit.
Pospi, vyberte pekny kobercek do obyvky :wink:
Puzzi, postavovanie v postielke - som zvedava na tvoje komentare o take 2 tyzdne :grinning: ( ja som sa uz tak netesila, ze aky je sikovny, ale po 25-tom polozeni, som si hovorila, sakra, lezkaj uz aspon 3 sekundy :grinning: ) - ale chapem, ze vas to teraz samozrejme tesi. Inak si super s tou pracou a pohlad na fesaka kolegu ti uz urco chybal, priznaj sa :grinning:.
Bartalka, chudatko, noci mas riadne krute, aspon, ze tu pracu beries ako relax :sunglasses:
Petri, vsetko naj Rayovi k vcerajsim narodkam, hadam dodatocne oslavite, ked bude Jaydinek na tom lepsie. A super nakup v tescu :wink:.
Vanil, ja Lukymu na von obuvam kozene capacky adidas s makkou podrazkou ( kupene vo vypredaji za cca 4 stovky :slight_smile:) , doma chodil v lete bosy ( sa mu aspon nesmykalo), teraz chodi v ponozkach s protismykovymi capkami a na jesen a zimu mam kozene kotnikove topanocky uz s pevnou podrazkou.
Moja skusenost potvrdzuje teoriu Nikule a Andy, ze pohybovo zdatnejsie deti ignoruju tapi-tapi a podobne. Luky sa stale na to velmi nechyta, je vsak pravda, ze za den to robime tak 3x.
Marti, Marketka sikovna s nocnickom :dizzy_face:
Talls, tatranska story bola namakana :grinning: - ty si sa uz ako prcek potapala v plese a maminu v podprde nenahanali nazhavene kamziky :grinning: ? Inak Tobi, jaky zaspavac, ze 30 s. a hotovo :dizzy_face: . S architektom super napad, nech dobre poradi :wink: a som rada, ze Tobika dr. pochvalila, ten bocny sed budete trosku pri hrani trenovat a bude borec :dizzy_face: .
Andy, nakupny vylet so Nemecka - parada :wink: , kam presnejsie chodievate?
Nik, peknu noc ste mali :wink: a stym odburanim 1 koja si to robila tak, ze ked sa zobudila, tak si ju uspala znovu na rukach, ci sa podarilo uhladit ju v postielke?
Dedul, to caste nocne budenie ma Maxik uz dlho? Luky sa takto budil cca mesiac ( vyliezlo mu pocas tohto obdobia 6 zubov) a teraz je uz tyzden klud ( klop, klop) - budi sa tak 2x , takze sa mi to zda paradne :sweat_smile:
Hpaji, ty si mala v noci riadny zahul, este aj soferovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A s peniazkami od postara super :wink: .
17. zář 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls, architekt na rady super nápad, nám takhle poradil skoro všechno strejda, kterej nám pak nábytek dělal, sami bychom to ani náhodou tak nevymysleli.
Marti, tohle dělá v noci Honzík, že se jakoby úplně probere, po postýlce rajtuje, stoupne si, pak se směje, že nás vidí, pak brečí, když ho položíme a nic, takže mlíko a spí dál. No aspon že je možnost toho mlíka, jinak bych nevěděa co s ním.
Vanil, Tomík se nebojí se pustit, jo? To nezávidím, Honzík je docea opatrnej, padá jen když mu to uklouzne nebo ztratí rovnováhu apdo., ale jinak se snaží pomalu a na zadek.
Super se švestkou a zabavením na lince :wink:
Lobi, bolí tě záda a klouby hodně? To teda nic moc.
Honzík spí už hodinu a půl a usnutí bylo jako u Talls včera, dali jsme ho do postýlky, odešli a asi usnul, bylo ticho. U nás je to takhle přes den docea často, když je fakt unavenej. Večer v 7 je rozvrkočenej z vany někdy, tak jak kdy. Ale na uspávání si nestěžuju.
17. zář 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanilko, díky za radu, s tím prstem do pusy, malá dala celkem pokoj, včera pila i ve dne a v pohodě, ale kdyby náhodou, tak mám od tebe "recept" díky.
Bartalko, Letovice jsou na Moravě - okres Blansko ... to by bylo moc fajn, kdybys jela, aspoň na ten jeden den, bysme tě rádi poznaly!!!!!!!
Vanilko, to je právě tak, jak už máš těch dětí víc a režim jede pořád dokola, tak jsi ráda, jako Bartalka, že vypadneš z toho pořád dokola prostředí ... pak je jakákoliv jiná práce relax ..... u starších dětí mě bavilo i umývat okna, když MM hlídal, jen aby s nima byl chvíli někdo jinej ... občas je to totiž hodně vysilující. Takže Bartalce moc rozumím.
Andy, ony ty "běhací děti" se zabývají pohybem, a ty "neběhací" dělají zas jiné věci a časem se to srovná ... ale je hezký, že tak či tak nás překvapují :grinning:
Simčo, ani netušíš, jak jsem ráda s tou flaškou ... včera večer na ni koukala jak na miláčka, ani nedala taťkovi dobrou noc :grinning: asi jí to fakt chutná, vyzunkla zas 200 ... jinak s tím mamánkováním je to u nás to samý co u vás, není žádný hlídání, tak visí na mamce
Sami, s tím chozením po parku a spaním, to taky znám ... a párkrát se mi povedlo spát s otevřenýma očima ... prostě vypínám mozek a jen tak čumím :grinning:
Simčo, tak vidíš, jak je Tobi šikovnej ... s tím lezením do vyšší pozice, já si takle k malé lehám na zem a pokrčím jednu nohu ona se zvedá na rukách, pak se chytne té nohy a dostane se do kleku a děsně se tomu směje .... to se jí líbí, když se pořád někam škrábe ... protože ona teda klasicky neleze , buď couvá, nebo je na kolenou a houpe se, už zkoušela těma rukama couvat, ale sama si na kolena nesedne, to jí ty ruce vždycky podjedou, ale jsou to pokroky ...
Puzzi, s tchýní nezávidím ... oni mají svou hlavu, to znám taky, vezmou dítě, a dělají s ním všechno tak jak byly zvyklé ... a pak jim něco vysvětluj, já to za ty ruce taky nemám ráda .... teda ale kuchtíš božsky, mi děláš chutě.
Jinak dneska se na nočníku opět zadařilo a malá už si sama tleskala ... paráda. S kaděním, my včera měli taky kadivý den ... malá kadí bobky, naštěstí ... ale teda měla je snad ve 3 plínách, nestačila jsem ji odchytit.
Andy, jsem si říkala, že bys zatím "miminko" nechávala u ledu, dobře žes udělala album, už je na to čas !
Andy, taky je tvůj takovej hadrář, MM by uživil dvě charity, ale raděj mu do toho nelezu ... má ještě milion věcí u svojí mamky, to je fakt masakr, horší jak ženská, na zabití!
Nikul, souhlasím ,že při každém probuzení mlíko/čaj ... to dělá synovec švagrové , se říká že ty děti se budí jen ze zvyku, že vlastně nic nepotřebují, švagrová nachystá mlíko a malej vypije pár hltů a spí ... to se fakt nedá.
Pavli, tak jsi měla takovou nanic noc ... jsem ráda, že už to kojení taky někdo jako já neřeší ... včera vypila v posteli flašku, hned usnula , jsem na ni pak jakou dobu koukala, protože je to takový zlom, najednou neusnula u mě a nepila ode mě ... takový divný najednou, až mi to bylo chvilku líto, ale člověk musí mít rozum, jednou to skončí stejně, že jo ...
Vanilko, mě teda tahle noc stačila ... když se malá v tu 1 probudila, a najedla, tak nemohla usnout, byly jsme vzhůru do 2,30 to jsem nenapsala, s tou rýmou teda měla jsem toho dost ... už jsem usínala i když ona ještě nespala :grinning:
Lobi, pěkná příhoda s tou babičkou jak vstává ... též mám pocit, že ráno připomínám "babičku" :grinning:
17. zář 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, aha tak takto to bolo v noci. Tak to bola ozaj noc nic moc.
17. zář 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
jsem pekne unavena zase po nic moc noci. Jaydi se porad budil s placem :frowning2: ale nastesti teplotu nemel. On si tedka dospava pekne venku v kocarku a ja jsem zase u notase :sweat_smile:

Dedul vzbuzeni 4x dobry :sweat_smile: ale je pravda, ze lepsi nez jindy, co? :wink:
Pospi tak hodne stesti s vybiranim koberce :slight_smile: Nejakou zajimavou barvu by jste chteli? A budete mit ten koberec pres celej obyvak?
Tyy jo Bartalko, tak budes delat za chvili i cely den, ne? :grinning: Ale dobre, ze te to bavi a hlavne ze je to tak zarizene s detma- skola, skolka a mamka. Super :slight_smile:
A snad Simonko bude spinkavat lip. Taky nevim, co to je. Ale JAydi nema teda ani prujem.
Vanilko to s tim uspavanim mame to samy. Uspavame v posteli bud ja nebo Ray, maly po naz lozi a chvili dela kraviny, unavi se a pak ahoj :slight_smile: Ale aspon je to v klidu bez breku :slight_smile:
Vanilko JAydi ma doma na nohach takove ty papuce, co jsme nosivali driv :wink: A na ven mam zatim ruzne tenisecky, ktere pevnou podrazku nemaji. Ale uz brzy koupime botky s pevnejsi podrazkou i na ven. Prece jen uz je docela hodne na nozkach :slight_smile:
Andy ty nevolnosti a nechute ke kafi a pod nezavidim :wink: :grinning:
Talls dobra story z Tater :grinning:
Talls Jaydi uz byl od soboty zase v pohode. On ty horni zubky ma porad venku jen tecky a zbytek pod dasnem. Tak asi to bude ono :unamused:
Talls super na rehabce, dr byla rada, co vsechno Tobik umi. A to vyladovani uz bude v pohode :wink: At vam vyjde to chozeni na plavani. Zase jina zabava pro mrnata :wink:
Dietni vecere? Jsem zvedava, jak dloho to u vas vydrzite :grinning: Sucha ryze by mi teda vubec nejela, ble :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale drzim pesti :wink:
Puzzi s tchyni teda nic moc, co? :angry: Nechces ji rict, co si myslis o vodeni za ruce a jak chces, aby to delala, kdyz uz ho musi vodit? Honzik sikovnej s postavovanim :slight_smile:
Andy dobry s albikem. Tesime se na dalsi a dalsi fotecky, jak ti bude rust brisko i prcek uvnitr :slight_smile:
S tim probranim Jendovych veci :grinning: ale urco na to neprijde :slight_smile:

Nikule u nas by to s kobereckem byla zbytecnost. Mame deku na hrani na zemi, ale skoro na ni neni. Sedi vsude jinde jen ne tam :wink: A dobry s cvicenim, at ti to vydrzi a mas brisko zase pekne pevne. :slight_smile:
Ja se snazim neco delat, ale teda nevzpomenu si na to kazdej den :sweat_smile:
Hpaji ten telefon teda by me nas.al :angry: A super, ze se to vyresilo s penizkama :slight_smile:
Andy uzij si s holkama Jablonec :wink:

Teda ja az budu mit druhy, tak podle toho, ze brisko ma byt vetsi, tak ja budu mit teda mega bachor :astonished: Dyt uz tak to bylo des. Me to prevazi dopredu cele :sweat_smile:

Talls to je super s architektem. Taky bych brala :sunglasses: Pak dej vedet, co vam rikal a jake daval navrhy :wink:
Marti noc nic moc, ale s tou tvou rymou se to zda jeste horsi :pensive: snad te to brzy uz opusti a budes zase jako rybicka :wink:
Vanilko chudacek Tomi s padem. Ja taky beru Jaydiho, kdyz spadne a bouchne se do hlavy. Prece jen je to horsi nez spadnout na prdel, ne? :frowning2: Nastesti on tak moc nepada, pripada mi, ze je docela opatrnej, kdyz ho pozoruju pri ruznych jeho akcich :grinning:
Lobi at ti ta krev dobre dopadne :wink:

Jaydi asi teda to pravidlo vice pohybovych deti porusuje, protoze k tomu vsemu dela i paci paci, taaak veliky, pusinky, dokonce i indana zacal delat, papa, ahoj, dej mi to, vyplazni jazyk :grinning: aj. :grinning:
Uz jsem psala, ze se mi smudlik vyskrabe na gauc? :angry: A nejvic, kdyz jsem s mamkou na skypu, tak davam notas na gauc (na operku) a pak teda zase na stolek, protoze on proste musi na ten notas porad sahat :angry:

Uz tu pisu hodku a neco a ted jsem refresla a dalsi story psane! Tak toto radeji odeslu...
17. zář 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak Marketka mala nocne hratky :slight_smile: , no a nadcha uz je dnes lepsia? Aj mna uz cukalo s tou flasou, ze by boli lepsie noci, ale teraz sa zlepsili same od seba. Na druhu stranu si hovorim, ze co by som bez kojenia robila, keby chytal v noci kazdu pol hodku hysak, UM mu dat tak casto nemozem. Tak sa mi to kojenie stale javi ako zachrana, aj ked mam v noci casto problem so spustanim mlieka. Uz som sa radila aj ss laktacnou poradkynou, ze maly taha, taka a mliecko a ten reflex sa nechce spustit, vraj je to psychicke. Tym, ze som teraz viac vyspana sa to uz zlepsilo, ale ked som bola predtym cely mesiac nevyspana a maly sa budil kazdu chvilu, tak mliecko sice bolo, ale ako keby sa nevedelo spustit. Tak to boli tiez manevre.
Puzzi, no boli ma chrbat sakra hodne - kaslala som na to, ale fakt som sa uz stverala z postele po stvornozky a nakoniec mi na nocne kojenie musel maleho podavat MM, lebo som to fakt nedala, tak som uz musela ist k neurologicke. Vraj su to zablokovane krizove stavce od 3-ho dolu a nejako divne narazaju na bedrove klby, tak chcu este vylucit nejaky zapal. Zacala som chodit na take spesl masaze spojene s reflexnou masazou noh, zajtra idem treti krat a zda sa mi, ze sa to trosku zlepsuje + samozrejme cvicim denne take Mojzisovej cviky na chrbat. No dost bolo geriatrie, chcela som sa vas kocky opytat - kupila som vcera tie sladke zemiaky - tusim bataty sa to vola, ako ich pripravujete prckom? Myslim, ze Petronuska to robieva, v IR je to cekom bezna potravina a tusim aj Jumuk a Samicka to uz skusali, len si nepamatam, ci to mozem pripravovat ako klasicke zemiaky. Dakujem pekne :wink: .
17. zář 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lobi, já bych malé tu flašku nedávala, ale ona mě ten jeden den pořád kousala, a když jsem vyjekla, tak byla tak vyděšená, že ode mě celý den nechtěla, pít, nevěděla jsem co dělat, z flašky neuměla ... a nechat se kousat, to je děs přece, ona se mě uplně bála ... tak jsme překlepaly den. V noci jsem kojila normál, dokonce včera odpoledne taky, a v noci taky ... tak to bude dobrý myslím, a mlíko na noc uvidím ... dneska teda jedla v noci jako vždycky, ... a dneska usnula cestou v kočárku i bez mlíka, a pořád ještě spinká, teď je to 2 hodiny. Tak uvidím ... nejhorší kdyby ode mě nechtěla, tak co bych s tím mlíkem dělala .... a s tím spouštěním , když malá začne pít, tak to chvíli trvá, než se to mlíko spustí, taky to není hned, ale jinak nemám problém.

Lobi, s batátama nemám zkušenost ... ale taky jsem je chtěla koupit .... máš pravdu Petronuška je dělá ...
17. zář 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak prdolu mam vzhuru a furt hrabe do notasu. Tak jsem vymyslela, ze za kazde sahnuti na notas sahnu na jeho noc, coz nesnasi. :sweat_smile: Takze uz se tu vzteka :angry:

Lobi ty sladke brambory delavam stejne jako brambory, ale vari se min, protoze rychlejs zmeknou :wink:
17. zář 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi nadherne video, to jsem byli v aquaparku? supéer jaky je honzik sikulak.
Omluvuju se ale nestiham docitat, asi tak nekolik dnu, tak se zapojim :wink:
17. zář 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, video parádní, fakt ... se to Honzíkovi líbí ve vodě, že?
17. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha , tak prd velebnosti, ono to tam nezůstalo, ale můžeš si zkusit vyhledat trasu :grinning:
17. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi aloe snaha byla.
jak bys jela? autem sama? :slight_smile:
17. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi video super, jak je Honzik nadseny :slight_smile: uplnej vodnik :grinning: A teda musim rict, ze vlasy mas super!!! Moc ti to slusi :wink:
17. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek