• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
A zapomněla jsem vám napsat, že Honzík dneska bez pomoci vylezl celý schody do patra, lákala jsem ho na dudlíka a MM jistil zezadu, kdyby něco, ale nic, zmákl to v pohodě. Nejhorší je, že já lákám tak o tři schody dopředu a furt jsem dudlíka posouvala, až jsem si připadala jako hnusná matka podrazák, jak jsem ten dudlík furt posouvala výš a výš :grinning:
Marti, já to s tím ven pochopila, taky totiž chodím s Honzíkem často ven na posledním večerní hodinu před odpadnutím :slight_smile: když už doma pruda, tak venku na tu hodinu ještě ožije. ještěže máme 5 minut od baráku dětský hřiště (pískoviště a 3 houpačky :sweat_smile:).
Marti, střevní detonace :grinning: :grinning: :grinning:
Chci holku, kluka máme, je fakt divný :sweat_smile: Třeba já chci holku, páč už kluka máme :grinning: Ale víte jak, druhej kluk bude taky fajn :sweat_smile:
Sami, jasně, koupání je chlapská práce, u nás TM koupe denně, já se občas chvíli koukám a pak mažu poklízet hračky a chystat mlíko.
Sami, do Phy jezdíme, ale často jedu s Honzíkem sama k nějaký kámošce a to bych s ním sama do Ikea vybírat vrátka nešla, to jedině o víkendu, až by byl Honzík u našich. Ale rozdíl 300-500 je benzín Plzeň-Praha a zpět, takže to radši do KIKA :slight_smile: Jj, nákupci činu :grinning:
18. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, chceš holku, páč kluka už máte jo? To jste fakt divní :grinning: :grinning: :grinning: Podle vzoru švagrové nevím co by musela být Markétka, páč neexistuje třetí pohlaví :grinning: :grinning: :grinning:
18. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, bělochy máš, nechtělas do třetice černocha? :grinning:
18. zář 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi :grinning: :grinning: :grinning:
18. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
vtipalci s výberem deti :slight_smile:
18. zář 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky sakra vy jedete :grinning:
18. zář 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stejně je ale asi páreček fajn. Já si totiž myslim, že holka a kluk je rozdíl hodně, už jen hračky, pak puberta a i v dospělosti je to jiný mít snachu nebo mít zetě atd. Bych si chtěla zkusit obojí a MM aby zkusil mít dceru, vyrůstal jako jedináček a holčičí svět moc nezná, stejně jako já neznám klučičí a teď s Honzíkem ho můžu poznat. To jsou třeba moje představy, jak by bylo fajn mít párek. Ale svět na tom nestojí, to je jasný.
18. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Tomi zaspal o 20.30 (info pre Puzzi), a takto priblizne chodi spavat aj inokedy. Ten vecerny spanok mu bolo treba, kedze doobeda spal len 45 minut. A to plavanie ho dost unavilo. Navecer spal necele 2 hodky. Chvilu po tom ako som odoslala posledny prispevok sa zobudil, takze to bolo OK, chvilu sa poblaznil s babkou, okupala som ho dala mliecko a zaspal.

MM odisiel do prace na nocnu, tak tu budem dnes asi zas ponocovat.

Holky ano boli sme na IVF ale ja som o tom moc nechcela pisat, o nas to v okoli moc ludi nevie. MM to nechcel, kedze problem bol v nom. Skor ako sme zistili ze je v nom problem sme sa intenzivne snazili 3 roky.

Puzzi a prave to aj mne povedala naposledy doki ze mozeme normalne nabuduci rok na jar nabehnut do CAR, ze v dnesnej dobe nevidi problem, ze ten CR sa robi velmi kvalitne, takze aj jazva sa pekne a rychlo hoji, takze asi do toho prastime uz na jar 2010.

Andy, budeme sa snazit aj prirodzene, ale myslim si ze sa asi nezadari. Aj ked moze sa stat. Ked to niekedy spomeniem MM ze co ked otehotniem normalne tak mi vzdy na to povie, ze ci ho potom zoznamim s otcom. No je to srandista.

Puzzi te tvoj bojovi plan pri snz je dobry, ale trochu by som ho poopravila, nie zkysnut pri TV ale pri PC.
A vy ste preco boli na IUI? ak mozem vediet? v kom bol problem?

Andy, MM by sa dal na DS 1-2 krat za den nahovorit, som si myslela ze po 30 tke uz bude sil ubudat, ale praveze naopak, on je ako 18 rocny nevybureny zajacik. To ja ani tak casto nemam chut.

Sami tak sa dobre zabyvaj, a hlavne oci na stopkach, nech drobatko Dominik nieco nevyvedie. Ja to mam tak u mojej mamy, ta ma v kazdom kute kvety, jedna uz padla za vlast.

Mirus uzi si zajtra jarmok.

Lao, tak si zas makala na nechtikoch? Mozno sa ti nakoniec aj dobry biznis rozbehne. To by boli krasne prasule k materskej. Len potom budes asi potrebovat niaku chuvu k tomu miminku k sezrani.

Ja som dnes u mamy skusila dat malemu normalnu futbalovu loptu, a celkom sa jej zlakol, mozno preto ze bola cierna. Velkost ho nemohla tak vystrasit, lebo doma sa hrava s takym nafukovacim balonom, ktory je este vecsi.

Marti neboj aj Markerka poleze, ani sa nenazdas, ked uz raz zistila ze to ide dozadu, tak sa to nauci aj dopredu. Mojej kolegyni syn tak tiez liezol, a dokonca aj po schodoch, ale casom sa to naucil, lebo vzdy ked chcel ist za hrackou sa od nej vzdaloval a to ho jedovalo, tak trenoval a trenoval az to dotrenoval.
18. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jééé, koukám, že se Lobi ptala, zda tcháni pomůžou s malým :slight_smile: Jj, dneska mi pomohli moc :dizzy_face: Ale jinak to nijak nehrotím-nepořizovala jsem si mimčo, aby mi ho hlídali druzí :grinning: Ale odpo si jdu vypít kafe k nim, takže prcka tchýňka nebo děda pochová a i to mi trochu uleví :slight_smile:

Já se z těch DS, PS, ŽS, FS poseru. :grinning: U nás dnes FS, snad bude i včulejky :grinning: Mám slíbené (to prý dýl vydrží) :grinning:
18. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, potvrzuji ... .je to fajn mít párek dětí :wink:
Lao, já už se v těch DS PS ŽS FS docela ztrácím ... u nás maxi DS :grinning: su néni lidi :grinning:
18. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanilko, koukla jsem se ti do alba ... ta fotka z té ložnice, tak to u nás vypadá taky !!!!!
18. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi a gratulujem k zvladnutym schodom, Honzik samizda dobieha tych najpokrocilejsich, vid. Jayden, Simonko, Slavko, Lukasko.
My sme uz tiez drobca skusali na schody, ale sa mu smykalo, lebo nemal protismykove ponozky. Budeme to musiet este vyskusat.
18. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanil, aha, jasně, bezva se spánkem, jsi měla klidnej podvečer a pak odpadl :slight_smile:
Takže vy na jaře rovnou budete řešit další dítě přes CAR, má to něco do sebe, velká naděje na brzký úspěch :slight_smile:
Nám v CARu víceméně problém nenašli (mě to trochu i překvapilo, páč mám odjakživa docela nepravidelný a delší cykly, ale dle krve a UTZ ovulaci normoš mám, to jsem skoro i nečekala :sweat_smile:), MM mírně podprůměrné spermio, ale to mohlo být i trochu stres z vyšetření a tak, nakonec se nám to povedlo, takže dobrý :sweat_smile:. Já cvičila tři měsíce před // Mojžíšku, tak bůhví, jestli jsem neměla nějaký bloky, chodila jsem k Mojžíšce na to odblokování, třeba to pomohlo.
Vanil, Lao, vy máte doma bejky, denně DS v pohodě, jo? :wink:
Lao, to je fajn to pochování při kafi a tak, jj, i to pomůže :wink:
18. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Puzzíku, děkuju ke gratulaci k mininarozkám :wink: To je v prdeli, jak to letí... To mi připomíná, že bych měla konečně upéct zkušební dort k 1. narozeninám :grinning:

Jo, mmch, dělala jsem škvarky v domácí pekárně a je to prudce jedlé :wink:

Vanil, doba uspání dobrá. Hlavně ať vydrží nynat co nejdýl :dizzy_face:
18. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha, nojo, fotka malýho Vaniláka v posteli Vanilky dobrý :grinning:
Vanil, nepřeháněj, Jaydi a spol. jsou zatím nedotčená meta, ale je fakt, že poslední týden dva Honzík rychlovývoj vpřed co se týče lezení, postavování.
Lao, škvarky z pekárny, ty bláho, ty seš kuchtička :slight_smile:
18. zář 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej Puzzi, my rovno ideme do CAR, pokial sa teda nezadari prirodzene. Ale nikde nieje napisane ze sa to podari, zas na prvy krat, mozno nam nebudu ani stacit nase zmrzlinky.
Mozno ti ozaj pomohla ta Mojziska. Dost som o tom citala, aj by som sa dala na to, ale u nas to bolo jasne ze problem je u MM, aj ked ani ja som nebola uplne 100 % OK, mam polycysticke vajecniky, ze nieje to take strasne, ale je to tam.

A mam znamych co su obaja uplne v poriadku, on krasne spermio, ona taku ovulku, ze musi normalne lezat, co ju tak boli podbrusko a tiez nakoniec skoncili v CAR, tiez sa im zadarilo na prve IVF a cakaju baby v prosinci 2009.
Takze niekedy tam koncia aj uplne zdrave pary.

Puzzi, ale neviem ci by sa ti to pacilo tak casto, mne teda nie. Ako sa hovori ja uz som z takych veci vyrastla. Kde su tie casy ked som na mojho skackala kazdu chvilu.
18. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanil, mít doma chlapa, co by vyžadoval DS denně, tak jsem už dávno v Dobřanech, Bohnicích či v Opavě :grinning:
Anebo jsou páry, co sice vypadají zdravě, ale mají nějakej problém např. v genetice či s uhnízděním nebo buněčnej s dělením na počátku či kdovíco, v CARu zkoumají to základní, takže si myslim, že když někdo nezplodí třeba do tří let, že tam nějakej problém nejspíš bude. Třeba ICSI při IVF - spermie rovnou do vajíčka, když je problém s obalem vajíčka nebo tak něco. Na to není možnost přijít dřív než ve zkumavce při IVF.
Ještě že ty možnosti a CARy máme, co? Před 20ti lety bychom si o tom mohly nechat zdát.
18. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi ani sa nenazdas, a bude Honzik mozno aj popredu. On proste az teraz objavil kuzlo pohybu vpred a preto sa nezastavi a stale skusa nieco nove. Ja to vidim doma. On nema problem liezt z postele do vzduchoprazdna, ja ho drzim za nohy na posteli a on sa potroche posuva dolu, tym svojim hmirenim a ked uz ma packy na zemi, tak ho pomaly pustam, uz si aj nabil trochu cumak, co ho ruky sklamali, ale ide zas, a vobec sa neboji.

Vam je ta fotka smiesna, ale mne tak do smiechu nebolo, ved som uz hlavou bola vo vzduchu. Chrbat ma bolel statocne, ale co by som pra dobry spanok drobca neurobila. To bolo to divne obdobie spred mesiaca, ked sa tak v noci budieval.
Vy ste sa rozbehli.
Puzzi Honzíkovi gratulka k zdolaniu schodov. :slight_smile:
Marti hádam to s burčiakom nepreženiem keď kojím. :grinning:
Puzzi s tým černochom dobré. :slight_smile:
Lao škvarky. :slight_smile:
Vanil, Tomík má rád adrenalinové sporty, viz lezení z postele? Honzík je opatrňouš, na kraji postele se zastaví, hlídat ho na posteli určitě musim, ale myslim, že by spíš spadl nešikovností než že by bezhlavě zamířil dolů.
Vanil, já bych se takhle s dítětem v posteli nevyspala, chápu :sweat_smile:
Miruss, v noci nekojíš, ne? Tak si dej do nosu :wink:
18. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Vanilka že skackala.
18. zář 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi MM by rad, ale nie ze to vyzaduje, to zas nie, aby to nevyznelo ze je niaky nymfoman, ale proste niaka narazka sa vyskytne skoro pravidelne. Teda tento tyzden nebola kedze ma nocu smenu v praci.
Presne tak, este ze tie CARy su, inak by sa viaceri nemohli tesit s miminiek.
18. zář 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale to nebola cela noc, to sa asi este ani nestalo. Ba jeden krat, ked bol este uplne mimino, tak som ho mala celu noc pri sebe, bol chorucky, tazko dychal, tak aby som ho stale "mala v uchu"

Ja to takto robievam, vecsinou rano ked mu dam mlieko o tej 6-7 tak si ho zoberiem k nam do postele a niekedy sa podari ze este zaspi, a niekedy uz len vymysla.
Puzzi to mas dobre ze je opatrny, ja ho niekedy natocim, ak sa podari, a potom to tu supnem. On sa bude asi musiet poriadne buchnut a potom si bude davat vecsi pozor.

Mirus a ty si za mladi neskackala :grinning: ?
18. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanilka. :grinning:
18. zář 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prej za mládí neskackala a teď už jsme jako ve stáří? :grinning:
My dáme ráno mezi 6-7 mlíko a odejdeme a on si tam sám zaspí nebo ne, chudák Honzík :sweat_smile: Ale když nás vidí, tak by neusnul a v posteli s náma už vůůůbec.
To chápu s TM, podle mě je takových chlapů hodně, kdyby si ty kecy odpustili, tak by třeba ženská chtěla i častěji. MM je naštěstí bezkecňák :sweat_smile:
Miruss, škoda, že jsi tak stručná :grinning: :grinning: :grinning:
Teda baby , vy jedete!!!
Vanil, já myslím, že v dnešní době není žádná "ostuda" pořídít si dítě přes CAR, holt je někdy přírodě prostě nutno pomoct...vůbec bych se tím netrápila (nebo teda TM)...jsem se divila, že my počali docela rychle (4 cykly proběhly, 5. jsem byla těhu...), ale zas s VVV...to je asi horší varinata, těho a všechno v poho a pak toto na nás vybalili...a taky si člověk říká, zda je to jím , nebo MM, nebo čím, že se to semlelo...
Puzzi, a co je to IUI? Se v tom až tak nevyznám... :sweat_smile: . Já si např ani nikdy neměřila BT...prostě mne to nějak nebralo, říkala jsem si, že když otěho do 2 let, pohoda ...pak bych to asi začla řešit všelijako...a FS 2x denně :grinning: :grinning: :grinning: , jste mne pobavily, to snad ani neznám...by mi stačil 2x týdně...no nic, nebudu tu rozpitvávat náš téměř stále ŽS...chvílema DS....

Puzzi, bezva jak se Honzula rozjel v pohybu!!! Si užívám to Tobiho občasné popolezení...jsem na něj hrdá :dizzy_face: Tobi začal konečně taky "vylízat" na nějakou vyšší pozici (např. box na hračky), tak to je boží, se mi to mo líbi, jak pak u toho klečí na kolínkách :slight_smile:

Andy, teda mega příspěvek, žasnu!!! Jsi dobrá!! No a snad to poválčíš s divnostavem od žaludku...teda já si fakt nedokážu představit, že bych byla teď znovu těhu...si fakt ještě ten půlrok počkám...bych měla nejdřív shodit ty špeky...abych začínala s čistým štítem :sunglasses: ...(ale bacha, dnes za dietní večeře...špenátová bramborová kaše a plněná kapsa kuřecí s krabí tyčkou a špenátem...ale huba se mi kroutí...ukrojila jsem si kousek hermelínu :grinning: :grinning: :grinning:)

Dnes byl Tobi nějakej mimo....celý odpoledne ukňouranej, pak po kaši v 18 jsem ho normoš musela uspat na rukách, byl kantáre, spal asi 45 min a zas divnost...tak MM vykoupal (velké cákání ve vaně), takže trošku ožil a pak zas hotovson, ve 20 dostal mlíko a už usínal za pochodu, dala jsem ho do postýlky a do 2 minut tuhoš....to skoro neznám takhle...snad mu nic není...uf.

Lao, tak už jsi se dala na nehty ve velkým, jo??? Jsi šikula, dobrá brigádka, ne?

Sami, já jsem u našich taky taková nesvá s Tobim, furt někde leze a nevím, co kde jak...doma je doma...víme kde je nebezpečí a kde ne, máme Pollyny a ohrádky a tak, prostě bezpečný placy, kde se nemusíme bát....teda Dominátor se taky rozjel v pohybu....!!!
18. zář 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi to nehovorim ze sme stare, ale myslim si ze uz ziadnej nieje nast.

A s MM a jeho recami to nehovori v zlom, to len taku poznamku hodi. Ale neviem co je lepsie, kecal alebo nekecal?
Tie prispevky od Mirus sa mi pacia. V tom si mozes domyslat, co si presne mysli, a aj tak na to neprides, smajlik to presne nevyjadri.
18. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, s těma kecama, to je pravda ... to dělával BM, kolikrát jsem si říkala, že jak začal, tak mě chuť přešla :grinning:
Simčo, zdarec ... holky, mě už padá hlava ... u nás jede sledování tenisu ... se asi odebéřu do hajan ... dobrou holky ....
18. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls, žejo, si taky myslim, že CAR není žádná ostuda, je to stejný jako jakýkoli jiný zdravotní problém, za alergii či cukrovku se taky nikdo nestydí, ne? :slight_smile:
ty seš pohodářka prostě, do dvou let pohoda, dobrej přístup :slight_smile:
IUI je inseminace, tzn. na UTZ zjistí přesně, kdy bude ovulace, pomůžou tomu injekcí na prasknutí folikulu a stříknou do dělohy spermie. Tzn. nic náročného, žádná stimulace (ale může být třeba práškama, já neměla), jen prostě šoupnou spermie blíž k cíli. Taky to nemá až tak úspěšnost jako třeba IVF.
že je to super užívání si pohybu a zvedání, mně se to hrozně líbí, jak se Honzík něčeho drží a klečí na dvou :slight_smile: Poslední dny jsem fakt z Honzíka nadšená a mám z něj radost. A sakra, chůva se právě aktivovala, haha, kde je mé nadšení? :grinning:
jdeme spát, dobrou!
18. zář 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek