• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Pospi: Tak to je R. dobrý uspávač :grinning: Jára je fakt jinej než někteří jiní mužský.
Brygle :grinning: taky dobrý, to ještě neznám.

Andy: Fotečky jsou moc hezký :dizzy_face:
10. čer 2009 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
OSTRAVSKÝ SRAZÍK:

holky, už se nám to krátí, a furt ještě nemáme místo, nebo máme a přehlídla jsem? :confused: Měly bysme se domluvit!!!
Pokud chcete scuka někde na Masarykáči, tak nechávám výběr plně ve vaší kompetenci, tam já se fakt nevyznám, max. můžu dát tip uprostřed na lavičkách u kašny, jestli to tam tak ještě funguje :sweat_smile: Ale při dešti tj. nerealizovatelné :unamused:

Můj tip: v Shopinu někde uprostřed mezi Ikeou a Hypernovou, je kavárna, je tam skluzavka s kuličkama pro děti, hned vedle je lékárna. Dají se tam dobře parknout kočíky, je tam v blízkosti i kojící a přebalovací místnost. Nejsem si teĎ jistá, jestli je tam přímo u toho vchod, ale když se vejde prostředním točícím vchodem mezi Ikeou a Hypernovou, tak se jde kolem Datartu až nakonec chodby a vyjde se přímo u té kafárny. Tak zvažte tuto variantu a samozřejmě hoĎte jiný tip, pokud je toto pitomost.
10. čer 2009 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Momou, za dobrotu jsi to ještě schytala...
Pospi, měla jsem blbej porod (teda spíš moje máma se mnou), takže mě přidusili a následkem byla epilepsie a DMO, obojí ale v lehčí formě. Epilepsii jsem měla asi do 3 let (to byl poslední záchvat) a DMO mi máma rozcvičila hodně vojtovkou, následky asi nemám, možná menší neohrabanost a horší motorika, trochu se mi klepou ruce, když se na něco jemnýho soustředím, ale to je prd. Naši měli strach, co bude, až budu větší, no něco jako Talls u Tobíka. Ale nic nebylo, mentálně jsem skoro normální :sweat_smile:
Hruška s jablkem Honzíkovi nejela, asi jak je to nastrouhaný. tak dostal přesnídávku, zkusila jsem poprvý s borůvkami. Sakra, zrovna měl den strkání rukou do pusy a kopání, takže komplet celej fialovej, převlíkačka nutná.
kajdoší storky už nebudou co dřív, jsem se už naštvala a nechávám h na dece v pleně, už na to nemám sbírat ty hovna :grinning: Po těch borlvkách asi budou zejtra tmavší hovínka, že? Tak abych se nelekla :sweat_smile:
10. čer 2009 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Za půl hodiny dorazí kámoška s holčičkama, budou tu do zítra, tak na diskuzi asi nebudu, zítra dočtu!
10. čer 2009 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Caute kocky,
Luky este stale spi ( kojo v noci 2x - celkom fajn :slight_smile: ) a ja som vas stihla zatial docitat. Vcera som si uzivala s kamoskami - najprv rano 2 hodky kafe na terase a potom 4 hodky v parku s inou kamoskou a jej 3mes. mimi, tak bolo vyyyborne, akurat som doma nic nestihla, dnes budem dohanat.
Puzzi, k zabavovaniu - robim to iste co vy, Luky sa vsak pekne vyhra aj sam, ale my sa doo aj poo skoro hodku valame v posteli, kde sa muchlujeme a dost s nim robim aj take zabavky, ktore som sa naucila na tom cviceni mamicky s miminami - napr. sedim na posteli s vystretymi nohami, na stehna dam lezat priecne L. a gulam ho az k mojim spickam a zase spat. Alebo lezim na chrbate, nohy pokrcene a dam si ho do klina na polosed ( chrbatik ma oprety o moje stehna) a jazdime na konickovi a hovorim pri tom riekanky. Alebo robime baby masaze v skratenej verzii cca 10 min - to sa mu paci a este sa mu paci, ze si vezmes makku kefku ( na ruky, alebo moze byt nova zubna soft) a tym ho steklim na nahe chodidla, vnutornu, aj vonkajsiu klenbu nozky, aj zhora po narte nohy. Opat pri tom basnickujem a to iste aj po dlaniach ruk a prstikoch. Cvicitelka nam vysvetlovala, ze tym aktivujeme nervove zakoncenia a mimca dostavaju signal do mozgu, ze si lepsie uvedomuju svoje telo a jeho ovladanie. Cvicenia podporuju motoriku a vela pomaha aj dvihat deti cez bok ( ze to mimi stocite na bok a tak dvihate na ruky a tiez tak isto pokladate), tym zase podporujete uvedomovanie si samostatneho sedenia, lebo babo by sa malo same posadit z lahu na brusku - ze sa da najprv na kolienka, potom jednu nozku vsunie pod seba a na nu si akoby sadne s tym, ze sa ruckou odtlaci od zeme. Asi som popis hodila velmi zlozito, ale fakt to zabera, do 4 mesiacov bol kludne leziace mimi s obcasnym pretocenim a teraz je akcny skoro ako Malinka a Slavko. Teda este sam nesedi, ale taky polosed, ktory som popisovala sam z bruska spravi, len ho este chrbtove svaly neudrzia. Zacina tiez liezt ( normalne striedat ruka-noha, ale urobi asi iba 4 posuny a potom sa zvali na brusko a tak to strieda - vo vani je to uplne super, lebo tam sa na tom brusku este smykne ako tulen a hrozne sa na tom zabava :grinning:). Pretaca sa uz na obe strany rychlostou blesku, proste fakt sekunda - najhorsie je prebalovanie, zdrha s kakancom na ritke - ja drzim kotniky a on sa 20x chce otocit, kym mu dam cistu plienku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Inak ked je uplne mrzuty, tak este zabera, ze ho dam v lehatku do detskej izby k dievcatam, oni sa normalne hraju, skackaju a jeho to bavi, ze je sucastou :slight_smile:....ale to vas vacsinu caka, az pri dalsich detoch :grinning:
Puzzi, Andy, myslim, ze ste nic nepos.ali v tehotenstve. ani teraz nerobite nic zle - ja som mala kazde dieta ine, vsetky teho kludne, takze to tuto teoriu nepotvrdzuje.
Prepacte za ten monolog, idem si urobit caro a pokracovat :grinning: ................ :grinning: ale nie, uz supnem len reakcie :wink:
10. čer 2009 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Achoooooj :slight_smile:
Puzzi, tys měla DMO??? Ty brďo....čímpato, jestli to není tajný...to víš, mne všechny tyto diagnozy teď děsně zajímaj...jinak jasně, to byla nadsázka s Tobim...mne taky štvou narážky na mne....jako když třeba máma spustí, jak jsem byla tlustá jako 10 letá holčička a jedla jsem potajmu vše, co mi přišlo pod ruku....a jiné story....možná, že tobík to bude používat sám...jako maminko nene, to já nemůžu, víš, že mám ten "divnej" mozeček...např když po něm budu chtít, aby si uklidil pokojíček :grinning:

Ad pražský srazík....hele a co zkusit fakt tu ZOO...byl by to teda jen jednodenák...nějaký všední den příští týden...to by šlo, ne? Nemůžu zatím jen v pondělí...
Obávám se, že někde na noc to přes prázdniny neklapne, budou mít všude týdenní pobyty...

Lao, já taky myslela, že pakuješ TM, že se někam chystá :grinning: ...nebo že by kufry za dveře? :grinning: :grinning: :grinning:

Jumík , jakou barvu kočárku máš??? Mne se líbí chelsey (modro šedý proužky) , fuego (červená) a ta antracitová. A z loňský kolekce tmavě modrá.

Tobi dnes vstávačka v 5.30...uf, nejsem zvyklá...ale dobrý, vzala jsem ho do pelechu k nám, hodil bok a usnul mi v náručí jakoby....jen jsem si ho na sobě trošku upekla, byli jsme spocený oba...teď jsme trochu cvičli a hraje si, já se nacpala (makové buchty - tvorba Albert) a Tobi taky dostane něco do sosáčku. Zpracuju se z obludy do normálního člověka (umýt brolio, nahodit fasádu na obličej, ovonět :wink: ) a vyrazíme směr Motol...
10. čer 2009 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
nemam docteno, neumoznuje mi to maty tak snad behem dne
akorat reaguji na srazik
U me je vazne ohrozen, vcera mi to oznamil muj MM, ze jede pomahat kamosovi do krnova na stavbu tak at je du s nim a nebo ne, ale stejne nemam autiiiiiiiiii :angry:
10. čer 2009 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Weli, a nemůže tě přibrat Magda?
10. čer 2009 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Pospi nemame kam dat kocary. pokud by to bylo nekde bliz bych i dojela treba busem teda vrrrrrrrrr :angry:
10. čer 2009 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
bro dno koňálistky, mamálistky

eště chvilej a budu umět po Plzeňskííí :grinning:
U nás noc nic moc. Kojo ve 22, pak po půl jedné, o půl třetí a ráno už ani nevím, připlácnu k prsu a spíme dál. Ráno se vzbudím nějak před devátou a Honzík na mě kouká a šibalsky se směje. Aby né když byl zasejc totálně zkaděný a asi mu bylo blaze :slight_smile:
jdu dočíst
10. čer 2009 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Puzzi: Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán ............. :sweat_smile:

Talls. Ty jsi byla tlustá? A kde, za uchem, viď?

srazík v Praze beru a ZOO mám kousek :wink: a Talls, v pondělí mají myslím stejně zavřeno :grinning:
10. čer 2009 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni co to čtu? jáák nebudeš mít autí? Mno teda :pensive: to musíme ňák vymyslet teda!
10. čer 2009 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Paji, s tym tvojim prikrmom to bolo dobre :grinning: , aj ked asi by som sa nesmiala, keby som to na tanieri mala ja :grinning: ....skus este vynechat tie malinove a jahodove alergeny, ked uz sa tak chudatko trapis a pridavaj ich postupne, mozno takto zistis pricinu, aj ked je to sakra na dlho + stale zostava aj moznost, ze to nie je zo stravy :confounded: - je to blbe. Ja som vcera Lukymu aj sebe kupila kremik od Biodermy - Atoderm PP antirecidiv - on uz ma ten ekzem o.k., ale toto je na udrziavanie, nech sa mu to nevrati - vecer po kupacke som namazala, tak ked vstane vysondujem, ci je pokozka o.k.
Talls, pekny cvicitel :grinning: si si zamlsala, co? A nad polarom uz nebanuj, bamboo je krasny, to ta skor moze stvat ten chilly :grinning: ....len vyryvam, ja by som tiez brala bamboo :wink: . A prajem vam pochvalu na dnesnej rehabke a uzi si pedikuru, aj to chcem ist niekedy skusit, este som nebola. Nestekli ta to?
Marti, Weli, tie navstevy vas vcera nejako bojkotovali :unamused: a Marti aky je nabytok? Spokojna? TM sikovny, ze vybral sam a rovno aj doviezol :wink: .
Weli, ako nozka? Boli este, vsak? Inak na plavcu to muselo byt huste, ci plaval R.?
Pospi, Janka je aky drobcek malicky :dizzy_face: , inak aj Luky uz teraz naposledy pribral len 340g. za 6 tyzdnov, uz sa to spomalilo.
Puzzi som ani nepredpokladala, ze banan by Honzik nejedol :grinning: , ale ta hruska s jablckom asi fakt ta konzistencia - neskusis trosku podusit? Sice vitaminy v prdeli, ale aspon dostane do seba vlakninu bez konzervantov :wink: . A kamoska pride az na 2 dni?
Megn, Honzicek vcera 1x mrkvicku bastil a vecer pekne kasicku :dizzy_face: , sikovny je, uz mu to ide :wink: Kaka uz troschu smradek, ze :grinning: ?
Mou, zapal vajecnikov a ladviny - uf, treba to fakt vylezat a baba v lekarni dobre blba, mohla si sa na to vykaslat :rolling_eyes:
Petis Karolinka uz zbasti 120 kase? A ako po tom spinkala - lepsie?
Lao, gratulka, ze si zmakla testik ( hadam dobre :wink: ) a TM je slovak?
Dedul, opat rano medzi prvymi :unamused: a mas tusim teraz doma 2 deti - TM prajem skore zlepsenie, chrbat je potvora :frowning2:
Peti, tak vy budete tiez krstit? A vasi pridu az na 10 dni, to bude parada :wink:
Andy Mali ma krasne miery, je to drobcek a dnes mas tusim pekny den, plavco + poobede beh - oddychni si od torpedky malej :wink:
Sami na chate, tak to tu vecer ani tolko nezilo, ako zvycajne.
Nikul, ja som kupila novy hlboky kocik za 12 tis a teraz ho nemozem predat ani za 7 :angry: ...a to ma este rok a pol zaruku. Tak drzim palce, nech sa ty cortiny zbavis lepsie :wink:
Weli, Matysek je zase mrzuty?
Novi, to bolo zlate, ze prides a Slavko sedi v postielke a hra sa :dizzy_face: ....musela si uz dat nizsie matrac, ze?
No caves Miruss, uz si tu chybala. V nedelu som bola v Rakoluboch u krsnych, len som myslela, ze ste este v Poprade a dospavate svadbu. By som ti priniesla tie peniazky. Sorry, ze mi to tak trva, dnes sa pokusim poslat ten mailik, s vecickami, keby si si nic nevybrala, nech ti mozem poslat prasule na ucet. A Zuzanka krasne zvladla svadbu, kto varoval? A na obrade bola, druzicka najmensia? Aj Kubko musel byt fesak, ak mas foto, supni :wink:

No uz je konecne hore...matka maka od pol siedmej a on vyspava do pol jedenastej :grinning:
10. čer 2009 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahooooj holkýýý!

PRAŽSKÝ SRAZ
beru! krom pondělí a úterý kdykoliv! a ZOO bych fakt brala, a pokud se Andy nechce táhnout jen na jeden den tak se zkusím doma zeptat co by mm říkal na nocležníky..já mu o Málině furt vyprávím, tak třeba by ji rád poznal, jestli by se teda holkám chtělo...máme tu volnej pokoj je v něm sice děsnej bordel ale to je tady vlasně všude, tak třeba by nám to holky odpustily...

Talls - já furt jako špekulila aby byl i případně pro kluka a hlavně aby v něm ta růžová Sinička v záplavě svých šatečků nebyla jak pěst na oko..no a v tom eshopu mají omezený výběr barev..ale zase sem tam měla 500kč slevu tak mám ty topazio09 viděla jsem je tu na živo u nás v lese a myslím, že se k nim růžová docela hodí :wink:
10. čer 2009 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
talls - právě že fuego byl favorit ale červenej kočár už mám a ta červená s růžovou sice jde ale takhle mi to přišlo lepčejší...
10. čer 2009 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem vás nějak přelouskala, ale co včil a co potom? :confused:
Lobi dík zy tipy s cvičem a masáží. To bych Honzíčkovi mohla dělat, to se mu bude určitě líbit. :slight_smile: S tím kakošem, nevím jestli smrdí více, hovíno smrdí stejně po hovnu :grinning: Lukášek spí do půl 11? mno toto, však musí nabrat sílu na to lození žejo :slight_smile:
Peti Kájinak ti snědla tolika kaše? fijůů, to jsem zvědavá co dneska Honzík večer. Ale dle toho rozvržení koja cos napsala kaše asi nic moc né na lepší spaní? Mám kaši pšeničnou ovocnou od Hami myslím na DOBRÉ SPANÍ haha. Ty jakou?
Pospi jsem pro Masarykáč, s tím, že by Leňa mohla dojet busem, má to kousek. Pršet určitě nebude a Laso je do 15 hod.otevřené. Pochybuji, že ikdybych vzala sportovní nádstavbu, že by tam dva podvozky do kuferu nenarvala.
Richard dobrý uspávač to joo!
Momou hmm za dobrotu na žebrotu. Mě by už naštvalo jen to, že někdo udělal chybu a na úkor mojeho času a mého pohybu bych musela něco napravovat. Ze slušnosti to člověk udělá, ale příště ať si chuchnou, tys nepochybila.
Andy pěkné plavání :wink: a talls ty pedikůru :wink: a Puzzi návštěvu :wink:
kdo co ještě? :grinning:
Nikul joo vidíš to jsem chtěla reagovat na tvůj příspěvek, ono dříve jak byl Honzík často nervní, tak jsem ho nechávala mrmlat, prostě jsem k němu neběžela hned když zavelel. Když jsem třeba něco doma dělala, tak jsem se to snažila dodělat a pak jsem za ním šla. Pokud to nebylo teda surné a nebylo toho kafrání privela.
10. čer 2009 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, zareaguju jen tak letmo, dám vařit a pak vás dočtu.
Lobi, manžel koupil 3 typy různých komod, potřebujeme něco na uložení oblečení do pokoje, kde žehlím. MM má strašně hader, hlavně na lítačku na fotbal, na práci atd. Pěkný věci má v ložnici ve skříni, ale tohle nebylo kam dát. Taky Markétka nemá svoji skříň na věci, uvolnila jsem jí moji komodu, tak jí už zůstane, je v ložnici, ať to mám při ruce a tu novou si zaberu já, konečně nebudu pořád něco hledat. ... manže jel z Liberce, tak cestou je Sconto na okraji Prahy, tak to koupil tam. Do Brna bychom museli extra, musel by dodávkou a kočár do Sconta nedostanu, jsou všude schody. Takle jsem tohohle nepříjemnýho cestování byla ušetřena. Udělal mi radost, další věc z krku. ... tak jsme to včera zapili červeným !
Jdu dát vařit, ať na to nemusím myslet a vrátím se ....
10. čer 2009 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
jumi to barevné provedení topazio je hezké, mi se tato barva taky zamlouvá a i pro holčičku je fajn!
10. čer 2009 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
PRAŽSKÝ SRAZÍK
beru, jen napiště kdy by se to hodilo. Středa, čtvrtek, pátek?
10. čer 2009 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
OSTRAVSKÝ SRAZÍK:
Dobře, super, souhlasím, a na Masarykáči si dáme scuka ve 14h u kašny nebo je tam nějaká zahrádka, nevíš? Je tam teda ještě vůbec kašna? :sweat_smile: Dělali tam nějaké úpravy tuším...
10. čer 2009 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Majdi, ty máš předplacené počasí na sobotu? :grinning:

Lobi, Miruss, pleas o překlad slova varovat, pochopila jsem to jako hlídat dítě, je to správně? :confused: Senkjů

Marti, add váš nábytek, já naprosto chápu tvůj pocit štěstí, co já bych dala za skříně nebo komody navíc. Ale můj drahý furt čeká, že nám je stvoří jeho otec nebo brácha, ale to taky můžeme čekat ještě několik let :angry: :rolling_eyes:
10. čer 2009 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Pospi, mám HOSIPA :grinning:
Momou, místo toho, aby byla baba ráda, žes jí to přišla zaplatit, ještě cancá :angry: Můra jedna
Puzzi, prý skoro normální :grinning: Střevo :grinning:
Weli, to jë na houby s tím autem, doufám, že s Majdou něco vymyslíte! Á, koukám, že Magdíí už vymyslela :dizzy_face:
Jo a Masarykáč má být jako náměstí, bo co? :sweat_smile:
10. čer 2009 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
OVSR
pospi jasně že mám! :grinning: v sobotu určitě bude krásně :slight_smile:
mno ten čas nechávám na laole :slight_smile: možná přijechám dříve, to uvidím jestli náhodou nebudu zrovna potřebovat něco nakůpit :sweat_smile:
Masarykáč je předělán už dva roky, stejně tak jako LASO . Kuk tutáj http://www.laso-ostrava.cz/
10. čer 2009 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
lauš jj. Masarykovo náměstí je centrum OStravy, kousek od Stodolní, kdyby jste třeba dlouho hledali, stačí se zeptat nějakého feťáká, ožralce, adolescenta a ten vás navede :grinning:
10. čer 2009 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky, s časem já vás nechcu nijak omezovat, řekněte si, jak vám to pasuje, já se pokusím dostai, jak nakážete :dizzy_face:
10. čer 2009 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Magdi :grinning:
10. čer 2009 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky...tak jsem byla s mládětem 3 hodiny venku - hoďku než usnul a pak dvě hoďky než se vzbudil - musí se s ním furt jezdit...potFora jedna malá!!!
teď tady mládí do hrazdičky, tak mám chvíli...
andy: ty mi teda přeješ :grinning: - díííky! a jak jsi psala ten popis činnosti s Máli - tak to mám podobné...furt musím vymýšlet něco jiného... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. čer 2009 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
lauš aha, tak záleží co ostatní. Mi je to celkem jedno, ale né v 10, to snídám :sweat_smile:
Dedulko nejní možná aby jste Maxíka nějak nečůrali :grinning:

holky mějete se padám. jedem s MM na kalmetizaci. Za chvíli dojede z práce a já nejsem nachystaná a dítě spí :sweat_smile:
10. čer 2009 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
OVSR: Aha, nové Laso :confused: Mě je čas taky jedno, každý den máme ten režim jinak, takže se nějako s Janulou přizpůsobíme :wink:

Dedul, já v kočárku uspím, pak ho nechám stát pod oknem, slečna spí asi hodinu, pak se probudí, vzpomene si na duduš a volá. Pak jí ještě zkouším uvozit a uhuštávat, někdy se zadaří. Tak asi tak. Ale když jsem s ní u našich v Riškovém starém kočáru musím taky furt vozit. Ten se nesmí zastavit :wink: :grinning:

Majdi, dobře na plicním pořiďte :wink:
10. čer 2009 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Magdi, dobře to zvládněte :dizzy_face:
Vítek má dneska nějakej řvací den... Nevím, co ho chudáčka trápí:frowning2:
10. čer 2009 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek