• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Puzzi super s mlieckom, len tak dalej, on si na to zvykne ze v noci sa nepapa a prespi ti mozno aj celu noc, a ked nie mozno mu bude stacit len cajik. Ja som za to vdacna ze to tak je, lebo si to moc neviem predstavit chodit este do kuchyne pripravovat mlieko.

Neviem co ste tu presne riesili ale zda sa mi ze pomoc chlapov pri detoch. Ja to uz mam odskusane, ze ked sa moc nehrabe sam, tak mu proste necham maleho bud v izbe ked kuka telku alebo je pri PC a ja si idem robit svoju robotu, a vtedy mu uz nic ine neostava iba sa s nim hrat a lozit mu za zadkom. Alebo u nas vecsinou zvitazi aj to ze MM mi radsej povysava a ja sa mam hrat s malym.
Ale zas musim ho pochvalit vcera vecer sme nekupali maleho lebo som ho poriadne umyla po plavani tak sme spolu vsetci traja lezali v posteli a MM si to riadne uzival, bolo to vidno, ze ho to teraz uz viac bavi ako ked bol uplne mimino.

Andy drzim palce nech KO dopadne podla tvojich predstav a nech ste obaja v poriadku.
29. zář 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Honzík spí svůj polední spánek, oběd se vaří a dá-li vyšší moc, tak vás snad zvládnu dočíst a zareagovat :slight_smile: Odpo jedeme do posilovny, pak mám italštinu, tak mi to dneska zase aspoň hezky uteče.
Petis, no právě, když Palo vstává ráno v pět je to jiný, než když se MM vykopává s náma v půl osmý.
Marti, ty denní služby po půlhodině byly jen v neděli odpoledne, ale musim to zas brzo navrhnout, páč je to fakt dobrý. Dneska bude mít MM podvečerní službu sám, páč mám IT, tak zítra zas možná na střídačku. Včera kvečeru po odjezdu našich v pět se MM zdekoval do pracovny a do půl sedmý jsem šichtovala já.
Sami, Talls, k vrtání a pracem Mů, MM rok zařizoval garnýže :sweat_smile: Přeháním, skoro rok a čekali jsme na nábytek, ale stejně :sweat_smile:
Talls, MM je s vařením jako TM, nic by neuvařil, ale kecy by neměl a sjel by si do KFC a ještě rád :grinning:
Holky, musíme se prostě snažit ty NM nějak zapojit, aspoň to koupání, vždyť si myslim, že koupání je zábava, že to je dobrá práce pro chlapa :wink:
Jumi, no super, blížíš se pomalinku k 50ce, i když ti ještě cesta zbývá, já ti hodím 4 kg a budeme obě padesátikilový kóči, chceš? :grinning: Sonička a znakování úžasný, to já vůbec ejště neznám a ani ukazování, i když to trénuju hodně, já ukazuju Honzíkovi prstem furt a konečně poslední dobou občas nekouká na prst, ale na věc :grinning:
Holky, s tím nočním pláčem atd. - v ohledu spacím návyků umím být fakt asi zásadová, protože jsem přesvědčená, že je to pro dobro Honzíka i nás, to jsem si fakt jistá a to je mojí motivací. A když už máme menší úspěchy, tak už to nevzdám. Dnes asi už zkusíme noc bez mlíka, 60ka už ho nespasí na hlad, na nic, tak snad to zvládne. ROzhodně teda chci dělat to, že když už ho necháme brečet chvíli, tak už nevyměkneme, páč bych se bála, že si zase zpět vsugeruje "budu brečet a dostanu mlíko". Chci aby pochopil "budu brečet, občas někdo přijde a položí mě a pohladí a zas odejde, to se na to brečení můžu vyprdnout" :sweat_smile:
Talls, Pampersky v Albertu :slight_smile:
Pospi, pouštění draka - na to se těším!
Dedul, kdy budete vlastně bydlet na baráčku? Jdi trochu do TM, si myslim, že by sis aspoň malou pomoc zasloužila. Já teda taky často bojuju např. s víkendem a procházky, ale prostě je víkend, Honzík ven musí a když fakt MM nedělá něco typu pomoc mi s úklidem, sekání trávy..., tak jeho práce mě o víkendu nezajímá a jde ven, ať chce nebo ne :sweat_smile: Jsem fůrie, co? Ale vyplácí se mi to.
Tyjo, to je mi líto, že ani nekojení nezlepšilo vaše noci, snad ty zuby.
Vanil, chudák Tomík s rozraženým rtem, ale to teď bude přibejvat tyhle nehody.
janka je taky ještě bezzubec, takže Janka a MAxík?
Momou, ty tvoje stavy, migrény a blbě, to je hrozný, co? Tos měla už před těhotenstvím? Jinak potvrzuješ mou teorii, že chlapi se musejí k lecčemu dostrkat a pak občas i pomáhaj :slight_smile: Tvůj Jára je dobrej :wink:
Miruss, to má Kubko častěji, že nemůže v noci spát? To se máme na co těšit, až začnou blbý sny.
Andy, dobrý, co znamená pozdější dupání? Uspání a v kolik? Jojo, je spací počasí, min. na dvě hodiny :grinning:
Honzík a koukání na lidi a děti nic moc, jo, bavilo ho to trochu víc než obvyklej kočár prázdnou ulicí, ale žádná sláva.
Andy, vy dáváte obvykle taky už jen jednou za noc mlíko, žejo, jasně, snížit dávku je první krok, 90ka vám podle mě projde v pohodě :wink:
Na KO bude vše ok, tyjo, to jsou zase těšící stavy :slight_smile:
Petruš, Honzík se u toho řevu včera v noci zalykal chvílema hrozně, je to síla, ale občas je dobrý si uvědomit, že oni se umí zalykat i proto, že ví, že to na nás zabere. Každopádně chápu, je to těžký :wink:
Vanil, ani čaj v noci nedáváme, to už je pak jak to mlíko, prostě se snažíme ho naučit, že v noci flaška neexistuje :sweat_smile: Jasně, v létě nebo v horku nebo při nemoci asi jo, ale asi ne čaj, ale jedině čistá voda, tu podle mě na chuť chtít nebude :sweat_smile:
Vanil, :grinning: jojo, člověk radši uklízí, než by zabavoval, MM by si taky možná vybral vysávání, jak kdy :grinning:
29. zář 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy: jo jo, bylo to moc fajn, jen ten randál bylšílenej a to jsme celej den chodili kolem místnosti pro maminky ......... která je i trochu odhlučněná a nikdo tam nechodí a je tam i přítmí ........... :grinning:

Puzzi: Já ale Járu k ničemu nestrkám, jen mu třeba poradím, že je lepší něco dělat jinak a bude to jednodužší, ale jinak ať to dělá jak chce. On mi pomáhal od začátku sám. Jenže já byla zvyklá si všechno dělat sama, tak jsem se musela naučit ho nechat něco dělat :sweat_smile:
29. zář 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ty stavy jsem měla i před těhu, ale teď je to ěx horší :frowning2:
29. zář 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
2x mělo být
29. zář 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou, tak to máš doma poklad chlapa, je fakt hodnej :slight_smile:
A na tý neurologii už jsi byla a něco s tebou zkusí?
29. zář 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
talls: oni se spolu koupou - to je jediné...ale to je např. 10 min, co jsou ve vodě a pak stejně já utírám, mažu, oblékám...takže toto mi zrovna nějak moc jako starání nepřijde! :unamused:
andy: já když něco řeknu, tak se hned začne ohánět stavbou a že on tam být nemusí a blá blááá blááá - a tohle zas nemusím poslouchat já! Ale neboj, jak se nastěhujem, tak mu začnou krušné chvíle! :angry:
puzzi: v neděli jsem mojeho taky s malým vyhnala - nebyl s ním v kočáře už dobré 2 měsíce!!!!! :angry: - jsem byla ráda, že ani moc neprotestoval, ale to bylo za celý víkend snad vše. No ještě možná v pondělí si s ním hrál 10 min vkuse!!! jak začne trochu pofŇukávat, tak je "mamkoooo, už si ho vem" :rolling_eyes:
a stěhovat by jsme se měli do konce října...tak ten měsíc už to vydržím a pak na něj udeřím! :wink:
29. zář 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dedul, koupání bez oblíkání a uspání je fakt pomoc na prd, aspoň něco no, snad to bude lepší, až budete bydlet v baráčku.
29. zář 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja teda MM zapojujem aj pri kupani, on ma na starosti nachystat vodu a uterak a ja si prichystam pyzamko plienku, utierky tycky a kremiky. Ale jakmile je nakremovany a zabaleny v plienke uz je vsetko v jeho rezii, ja si pospratujem veci a zoberiem si potom Tomiho a MM ide dat naporiadok kupelnu.
Ale samozrejme ze niekedy su tam aj kecy okolo toho.

tomi sa zobudil po hodke a 45 minutach a uz knuci v postielke, asi to tam uz cele poprehadzoval a uz ho to tam nebavi.

Pojdem trochu pospratovat izbu a kuchynu a dat papat Tomimu a potom sa pojdeme hrat.
29. zář 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi: Mi objednala ............ tak uvidíme. Ale ve čtvrtek jdu na urologii a už jsem se po telefonu ptala doktora na ty pilule co mi mudra napsala a prý no to ne, mi to doneste se na to podívám, ale brát mi to nebudete ........... :sweat_smile:

Jára třeba včera ješte uvařil, umyl nádobí a než šel spát tak uklidňoval Aničku. A přijde mu to normální. Prý že když já se starám celý den, tak on to přece musí zvládnout aspoň chvíli k večeru :slight_smile:
29. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je to jednoduché. Ríša koupe Ríšu a já koupu Janku. Když jsme oba doma, samozřejmě. Při koupání Janky mi teda neasistuje, ani jí ještě nekoupal. Když jdu cvičit, tak Janku buď čvachnu před odchodem, nebo jí otřu žínkou.... Když byl Riška miminko, R. se snažil , aby byl na koupání doma a pomáhal mi a pak si do spaní s R. hrál.

Vanilko, u nás je taky v poslední době postup k lepšímu v tom, že Richard začal Janku konečně vnímat jako další dítě v domě, že jde kolem ní, vezme jí do náruče, ponosí jí, dělá s ní blbosti, atd.

Andy, budu zítra držet pěsti na kontrolu. Určitě butede s mimíškem oba v pořádku :wink:

Petronuško, uspávací peripetie, o jé:unamused:

Petis, takže hlídačka si dobrá, jo? :grinning: :wink: Se spinkáním v noci, nemůže být každý den posvícení :wink: , neboj,ono se to zase vystříbří :slight_smile:

Miruss, taky noc na prd :unamused: A tak aspoň víš proč, a že zase bude líp :wink:
29. zář 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska je fakt spavej den, Honzík furt ještě spí, už skoro 2,5 hodiny, wau!
MM zvládne koupání se vším všudy, většinou mu jdu pomoct s oblíkáním Honzíka, když¨už mám poklizeno a nachomejtnu se okolo, jinak kecy by neměl naštěstí.
Momou, to je teda kombinace, urolog a neurolog se budou hádat o prášky, snad se shodnou!
29. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dnes činorodá, jsem stihla vysát, umýt koupelnu, sobě vlasy, nádobí..nakrmit nás...teda máli dnes zas nesnědla skoro nic, jsem jí vařila já, skleničky má prostě zatí,m radši :sweat_smile: ´Málinka si dala skoro 2 hodky spánku, za chvíli máme sraz s kámoškou kočárkovou.

petronuska takže včera akce uspat matku dobrý :grinning:

vanilka díky palce drž, jsem nervozní :slight_smile:

puzzi tak dnes zkusim 90 tku, pak třeba 2krát 60tku a pak už jen čaj....snad to dopadne, nechci být pak otrok jak naše mamka, si pamatuju, jak mates asi do 3 let v noci kakao číííí a mamka vařila 2krát za noc kakao, njn poslední užívací dítě :sweat_smile:
puzzi dupání je uspání :grinning: v půl 8, dříve chodila v 7 :wink:

dedulka měla bys přitvrdit, to bude pro vaše dobro, pže takhle se on naučí, nepomáhám s dětma, nepomáhám s domácností a ty budeš celý život naštvaná.....já jsem prostě kolikrát na J.i dost nepříjemná, peskuju ho, ale nechci prostě celej život být "v křivdě", že něco má být jinak....to je sice pravda., že maká na stavbě, ale ty celý den taky neležíš půčou hore :grinning: jak by řekla laola :grinning: takže nevidím důvos, proč by nemohl večer trošku pomoct, nakrmit, přebalit, oblíct, uspat atd....jsem se rozohnila, teda neber si to nějak osobně jako urážku, ale mě by to vadilo...přece jen už není maxík malý bezvládný mimino, to bych pochopila, že neví pořádně co s nim, ale dyt s našima dětma je už sranda atd....no já bych doma asi udělala triochu dusno.....
29. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, koukám, že dvě děti = každej má furt službu :grinning: Mě by zajímalo, co by MM případně na druhou dceru, ale snad by se zapojoval taky! Každopádně je super, že třeba tobě a Miruss manželé dost pomáhaj s těma staršíma, to je určitě velká pomoc.
No vidíš, Richard už začíná s Jankou víc a víc, asi jak už není úplné miminko :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
puzzi tyjo tak to je rekord co, tak dlouhej spánek, pohoda jazz :dizzy_face:
J.zvládne koupání se vším všudy taky, včetně látkovek, jediný, s čím fakt nepomáhá, je přepírání posranejch plínek :grinning:

momou snad doktoři přijdou na to, proč ty tvé stavy....
29. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
puzzi myslím, že my máme ty naše chlapy naběhnutý na týmovou péči o 2 děti :sunglasses:
29. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
pospi vy jste taky dobrý tým :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, já jsem tu taky trochu poklidila, teď chvíli překládám, pohoda, když dítě dlouho spí :slight_smile:
Honzík jí i domácí obědy v pohodě, ale oproti ovoci, jogurtu je to rozdíl, obědy víc přežvykuje a není tak nedočkavej na další, je vidět, že to není taková bašta :sweat_smile:
Akce uspat matku :grinning:
Andy, věřím, že budou naše akce "odmlíkovat Honzíka a Máli na noc" úspěšné :grinning:
Souhlasím s Andy s dusnem doma a přinucením k pomoci, já to mám jako Andy, taky občas vyletím a vyžaduju, ale vyplácí se mi to, kdybych MMho nechala po jeho, tak by nedělal skoro nic.
29. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, to je rekord, 2,5 hod. už dávno nebylo. Tyjo, doufám, že žije, ale koukat se nejdu, co by nežil, žejo, ještě bych si ho probudila :sweat_smile:
JO, to jsem vám ještě nenapsala story z dopoledne. Honzík občas dole leze do koupelny, pustím mu občas vodu ve sprcháči a on na to kouká. Pak tam máme po bývalých majitelích bidet, kterej je nám na nic, nepoužíváme, ale Honzík se o něj opře a kouká na špunt atd. Dneska zase byl v koupelně na výzvědách a já slyším takový malý cáky cáky a říkám si "co to, vždyť jsem mu nic nepustila" a on stojí u záchoda a cáká si rukou v záchodový vodě :grinning:
29. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi: No je to jednoduchý, urologie má přednost, fakt bych nerada chodila na dyalýzy :confounded:

Ded: Jak nepřitvrdíš, tak budeš otrokem celé rodiny. Jsem tak jednou mluvila s tchýní a ta ta si je taky naučila, že všechno dělala sama, vařila 2 i 3 jídla - páč každému chutnalo něco jiného, ............ a není to tak dávno, tak si dupla a najednou i tchán umyje nádobí, nebo ho vyskládá z / do myčky, .......... a prý "Proč jsem to neudělala dřív" :grinning: Jako když vykoupe mimíska, tak jdi třeba něco jako dělat, ať musí i namazat a oblíct a ................ no i to ostatní.
29. zář 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ha, žije, už ho slyšim, už mi ho asi MM nese, tak doufám, že bude hoooodně to růžova :grinning:
29. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dedul, já taky MM občas k něčemu musím připosttrčit, někdy se tváří jakože coooo, ale obvykle je OK a udělá to...no, kdyby to udělal sám od sebe, bylo by to lepší, že...no co už...ale nechat to v sobě doutnat, to teda není nejlepší, pak to buchne a je to na pytel...

Puzzi, dobrá storka s WC vodou...

Tobi si začíná sám klekat a držet se něčeho, např vrchu šprušlí v posteli...musíme mu to dát dolů, nebo si udělá bungee jumping, ale bez lana, že... :sweat_smile: a občas se chce i postavit, ale to mu zatím nevychází :grinning: ...jsem zvědavá, jaký lumpačiny bude vymýšlet, až bude pořádně lízt a pak chodit...

Dnes je teda pekelně hnusně, oproti včerejšku...už vytahuju pro malýho punčocháčky, slabej pytel do kočárku a podobný věci...uffffff.

Jdu si namluvit žehličku (slovní obrat jedné mé kolegyňky..)....byebye
29. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jak čtu, jak vaše děti spí, tak je mi do pláče.
Kája dnes dopo spala 10min., v postýlce neusla vůbec, tak jsem s ní šla jezdit ven a po 10min. bylo vyspáno a kravál.
A po obědě usla sice v postýlce, ale na 20min. Já už nevím, co s ní mám dělat.
29. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak jsem teprve tady, od rána nešel net, zrovna když malá tak dlouho spí, ale uvařila jsem jí zatím oběd, vyprala povlečení, uvařila pár přesnídávek z jablek a po dlouhé době jsem se začetla do knížky, tak taky to bylo na něco dobrý ... jsem ráda, že už to jede, stihla jsem dát příkaz na zaplacení té kombinézy, ať si to paní nerozmyslí a pošle mi ji ...

My noc docela ok, malá usnula včera 20,30 jedla v noci 2x ale v poklidu, podruhé to bylo až někdy v 5, vstávaly jsme v 7,15 (malá má snad v hlavě budíka) ... přeslíkla jsem postele, jakž takž to tu poklidila, byla tady ta moje kamarádka, tak ok ... malá se budí, spinká od 11, tak dobrý výkon .... dočtu vás pozděj ...
29. zář 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi to mal Kubko prvýkrát a dúfm, že na dlho bude pokoj. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Andy zajtra držím palce na KO. :slight_smile:
Petis tak to je blbé s tým spánkom. :unamused:
29. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem zpět od zubního, vyřádila se mi v puse nová mladá dr. Fuj, vyplachovala mi kanálky slaným savem, blééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Odjela jsem a Janka se taťkovi do 10min vzbudila, tak si hráli všichni 3 :slight_smile:
Andy, jj, máme doma tým :grinning: Dala jsem ráno Riškovi aktimel, citoval hned reklamu, takže aktimel tým :wink:
Talls, s žehličkou jsem se včera asi rozvedla :grinning: :wink:
29. zář 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě jsem zapomněla: Anička spala dnes v noci poprvé bez plínek!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a vůbec se nepočůrala, jen jsem musela 4x za noc vstávat, abysme šly čůrat. Šla by sama, ale jak je Anička rozespalá, tak začne kňourat a zbudila by Kubu.
29. zář 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se tu dostaůla az teprve ted.
Nejak nestiham. Rano smudlik spinkal, ja delala poradek a pak jsem neco resila s brachou. Do toho si pisu jeste s kamoskou, co ma prijet, co a jak si vzit a porad neco :rolling_eyes:
Tedka Jaydinek opet spinka, tak jdu honem konecne docist :slight_smile:
29. zář 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme byly s kámoškou chvilku venku, ale fakt jen na chvilku, pže začlo lejt :angry: tak jsme šli k nám, Málinka si hrála v pohod, ale Damián byl nějakej prtoivnej, tak to bylo na nic, my si daly kafe a už jsou pryč, já už zůstala doma, se mi ani v tomto počasí nikam nechce, fuj hnus nechci podzim, chci babí léto až do zimy :grinning:

ted jsem dala Máli spát, tak sand na chvíli zabere...

puzzi a a jak to pokračuje, když pak nedáš dávku mlíka, dáš čaj a časem si odvykne i čaj???
záchodová mísa story je na sociálku :grinning:

talls jo to radši honem dejte postýlku níž, začíná ti arbeit :grinning:

petis to je divný ne a kolik hodin spí v noci, přece musí být ospalá :frowning2:

marti když nejde net, to seš toho doma najednou udělá co :grinning: ale knížka je fajn, já ráda hodně čtu :slight_smile:

pospi teda výplach kanálků je nechutnej :confounded:

momou super gratulace k noci bez plínky :slight_smile:
29. zář 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy: Ani nevíš, jakou mám radost, i když už si plínku nepočůrala stráááášně dlouho, tak tohle je přeci jen něco jiného. :dizzy_face:
29. zář 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek