• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Tak jeste nakukuji. Normalne dneska se stalo neco co uz asi 5 mesicu ne. Nika spala 3hod.! jako nechapacka jako svina. Normalne posledni mesice max 1,5hod...

Holky mame teda trochu problem s uspavanim. Musi u sebe nekoho mit, jinak rev. Me jebne. Nechci ji nechavat vyrvavat. No ale dneska jedla az rano v 6:50, tak jsem mela radost na kost. V noci jenom dvakrat nahoz, proste super noc..

Talls u nas s druhym je to trochu podobne. Akorat ja jsem jako tvuj MM. Taky se bojim jak to budem zvladat financne. Ted totiz diky tomu, ze mam praci na pul uvazku a materskou klesly prijmy malo. No a nedelam si iluze, ze bych zvladla dite, praci a dalsi tehotenstvi. No a jeste musime usetrit na fasadu a to je tak 100tis. a taky upravit pozemek kolem baraku, ktery je takova jungle. No aspon si davam stranou z materske ty 4tis./mesice aby kdyby mimco nebylo, tak pouziji...

Polentu jsem koupila bio v DM a ta se varit musi, Samicka rikala, ze ma nejakou instantni co zalije jenom vodou. JInak prilohy davam hlavne brambor a teda jidlo delam tak z pulky a z pulky sklenicky.

Vanilka snad bude Tomikovi brzo lip. no a kdyz by to bylo z nachlazeni, tak prece nejsi spatna matka.. Ono obcas je tezke odhadnout to pocasi..
10. říj 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, Puzzi, já taky neusnu, když MM nejde do postele .... u mě to tak fungovalo i s BM, on někdy koukal dýl na telku a já byla tak nervní, že nejde spát, že jsem neusnula, a až si šel lehnout, tak jsem už byla tak rozčilená, že on už dávno chrněl, a já chodila po bytě :grinning: jsem z toho občas byla na palici ..... MM chodí naštěstí spát se mnou, nebo dřív ... to mi vyhovuje :grinning: Pospi, Rišky je mi líto, co to má za svinstvo sakra?

Simčo, že máš občas nervy, to k výchově dětí patří, a jestli máš jedno, nebo dvě je úplně jedno, tak hoď TM do klidu, až na to dojde řeč. Navíc budeš mít zkušenosti, vidím to sama na sobě, s Martinem jsem se natrápila, ale s Pavkou a Markétkou pohodička - valčík ! Simčo, a Sandru Bullock teda můžu taky, ale měli jsme "rychlonávštěvu" tak jel v telce fotbal

Sami, malá zatím moc nerabuje, video byla vyjímka, a já u něho nechávám válet nějaký DVD, co jsme naposled koukali, tak to sklidím.
10. říj 2009 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simčo, po letech vztahu je ten vztah spíš o něčem jiném, ten náš s MM mám dojem, že je takový od samého začátku, ale je to tím, že už jsme starší, a nějaká vééééééliká zamilovanost a vášeň se prostě až tak nekoná, ale má to jiné hodnoty .... já to tak cítím, a jsem za to ráda. Že to rozumově došlo jinam a je to taky hezký. .... já to teď prožívám s Pavkou :grinning:

Nikul, malá taky neusne, když u ní nikdo není, už mám metody, jak to zvládnout co nejrychlej, ale bez koja to bude problematičtější časem, a taky čekám až se jí fakt chce spát, kolikrát to vypadá a jen vejdem do ložnice tak ožije a chce si hrát, tak uvidím, jak to časem půjde.

Holky, měli jsme tady ty švagrovce, MM pro ně jel a zpátky že pojedou taxíkem .... dojeli i s 12ti letým synkem !!! v 19,30 .... chtěla jsem, aby švagrová viděla malou, ta se tak rozjela, že nechtěla ani jíst, ani spát ... ale byla hodná, tak byla s náma v obýváku ... mladej furt hlásil, že jde v 10 spát, tak že za chvíli pojedou, už mě to točilo, ve 21,45 jsem šla dát malou spát, usnula celkem rychle, a když jsem došla dolů, tak tam seděl MM sám, oni jeli domů .... Lukášek chtěl spát ! ... tak tady dopíjím pivko, co jsem si s nima nestihla dát, fakt sedánek jak sviňa ...
10. říj 2009 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš, to je tolik hodin? ... a jsem tady sama, to se dalo čekat, mi nedošlo, že je tak pozdě ... tak dobrou holky! Jsem zvědavá na tu noc, malá už nejedla, nechtěla pít ani ode mě, ani z flašky, asi přetažená, ale fest ,tak uvidíme, jaká bude noc ....
10. říj 2009 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babule, zdravím Vás...aha asi už nemám koho....My sme oslávili rôčik, nejak sa nám nechce priberať...rozmýšľam, či nám nepapá málo...môžte mi prosím napísať vzor jedálneho lístka, čo ktoré dieťatko papá ???? ja som mierne zúfalá, máme radi zeleninu s mäsom, jogurt, ešte ako tak moje mlieko a to je tak všetko...ovocie ani za svet, chlebík možno 3-4 kocočky...už som sa aj nad tým zamýšľala, či nemám slabé mlieko...no my vážime 7,7 kg.
Čo povieteeee ????
11. říj 2009 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím poránu, holky, dneska jsou snad erupce na měsíci, já ještě nespala, šla jsem spát o půlnoci, když jsme došli do ložnice, tak stejně jako včera malá koukala, byla potichu, říkala jsem si, jestli se nebude chtít najíst, poslední jídlo měla v 17,30 a pak jen s návštěvou křupky, nechtěla nic, ani ode mě, ani z flašky ... pořád se budila, mručela, tak jsem to asi za hodinu zkusila znovu, nechtěla prostě nic do pusy, mám dojem, že se jí cpe horní jednička .... prostě si chtěla hrát, po tmě hledala na polštáři ptáčka atd. Tak jsem rozsvítila, chvíli si hrála, pak po mě začla lozit, tak jsem to pak vzdala, a šla žehlit, vydržela půl hodiny hrát si s kramlíkama a hračkama, pak jsme se šly nasnídat a teď tady sedím, snad se jí začne chtít spát, já se tím jídlem trochu probrala ale mám hlavu jako střep ... docela bych potřebovala odpít jedno prso, tak nevím co bude teda ... už jsem si říkala, že jak byla přetažená, že si to možná popletla, jakože spí další denní spánek, spala 2,5 hodiny do půlnoci .... fakt nevím. Každopádně mám teda dost, ještě že nějak nevyvádí, teď na mě kouká, jak píšu .... jdu doufat, že usne ...

Ededík, 7,7 kg v roce je dostmálo, ale jsou i drobný děti, navíc čtu, malá se narodila dřív, tak má co dohánět, s ročníma dětma to asi nejde srovnávat, že jo .... ovoce ti nesní ani jako přesnídávku? a rohlík? řekla bych že to bude podobné jako jídlo co dáváme dětem my. Já už teda dávám i těstoviny- 2x malá měla kuře na paprice, bramborovou kaši, jinaik má dost ráda špenát, rizoto se zeleninou atd.

Holky, malá mi usíná na rameně .... není možná .....
11. říj 2009 v 05:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti teda máš pravdu, erupce na měsíci, my jsme šli spát v půl 12 a Malina od půl 6 vzhůru, zaboha neusla, ted jí dám až po svačince tak v půl 9, pak vás dočtu....

přidala jsem do alba aktuální břicho, večer je tak dvojnásobný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. říj 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre ranko, tak ja vcera si uz zakazala nakukovat, pac tady chcipl pes a me mirne vytacela moje zavislot, ze nakukuji uz asi po 20. za den a tady se nic nehybe a ted koukam, se jeste nakecalo:slight_smile:
ja sla spat neco po 23h, vyjimka jak blazen, no ale hodilo se to , pac pred pulnoci brek, toz jsem si ho vzala k sobe
noc dobra docela, obcas si cucnul, vstavack v 6.30
rozmrouskaly se mi obe kočky naraz, tak mame veselo, kocour skrabe na dvere, pac je zavreny a holky se redvadeji a vzajemne si jdou po krku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
MM uz je na ceste zpet, tak dnes navecer dorazi, snad se stihne jeste videt s Dominkem, nevim
za hodinu jedem na plavco, pak nemam zadny plan :-/

andy, juva, jojo, brusko roste. skoda, zes nevyfotila to vecerni :slight_smile:

ededik gratulace Adelce k roku. myslim, ze zas tak malo nema na to, ze byla predcasne. Domi ma v 10M 8,2kg a to je kluk. :grinning: . Nas jidelnicek neni nijak extra rozmanity. V 9 svacinka (jogurt/presnidavka), kolem 12 oběd (sklenicka nebo kombinace s prilohou), kolem 15 svacinka (presnidavka/jogurt), koelm 18.30 kaše a tak ruzne mezitim dle potreby kojo.

marti ta vase family, resp. svagrovky, to je kapitolka, prijit takhle pozde na navstevu :rolling_eyes:. Ja se teda snazim rezim dodrzovat, teda spanky a tak, myslim, ze to pak daji děti vyžrat, když se jim to rozhazuje-viz dnesni vase noc :rolling_eyes:

nikule, a kdy Nika spala ty 3h vkuse, pres den nebo v noci?
11. říj 2009 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
Marti uaaau, to si mala teda noc :confounded: - o stvrt na 6 rano napises, ze si este nespala :confused: . Dufam, ze teraz uz obe spokojne odfukujete :wink: . Ale tie erupcie potvrdzujem, Luky zaspal o 19:30, prebral sa okolo jednej- skusila som caj - nic, tak som sla spravit mlieko, ale asi sa tak prebral, kym som ho priniesla, ze bol tiez velmi vesely, rozpraval, nechcel byt v postielke, supla som ho k nam do postele, ale teda ta hodka, co po nas lozil, to bol masaker, som doskriabana, vlasy vytrhane :stuck_out_tongue_closed_eyes: - nevedela som ho uspat, tak po hodine dostal opat UM a zaspal.
Babule, co davate UM, kolko maju toho prckovia za den asi vypit? Luky vypije asi 800ml.

Marti, navsteva dost od veci :unamused: , ale aspon ste mali potom kludny vecer s TM.

Talls, Dom u jazera, sa aj mne celkom pacil, niekedy bodne mrknut si taku oddychovu romantiku :wink:. A tie vase roky, co tu hadzete kocky, ze po 7,......9-tich to nema take grady :slight_smile:.......my sme po 18-tich :grinning:.
Talls, myslim, ze ked zacnes o tom druhom mimce pred TM castejsie hovorit, tak si na tu myslienku zvykne a privoli, uvidis :wink:. A na to niekolkohodinove spanie babatiek aj ja rada spominam, Luky sa casto po clej noci rano najedol a zapichol to este do nejakej 11 -12-tej, cize cele doobedie volne. A mohla som pri nom aj vysavat, vobec sa nezobudil :grinning:, teraz niecim omylom buchnem a hned je hore :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Pospi, teda chudatko Riska, musi ho to svrbiet- ze vo vlaskoch, aj na tvari :pensive:........drzte sa, mazte mastickou a nech to rychlo prejde. A luxusna strudla :dizzy_face:, to je pochvala :slight_smile:. A koprovku veeelmi milujem :slight_smile:.

Vanil, ak je Tomi prechladnuty, tak si fakt nic nevycitaj, ved si ho nestrcila nahateho na mraz. Kazda obliekame, ako najlepsie vieme, len sa o holt niekedy blbo odhadne. Ja to vidim na tie zuby. Aj Luky ma vtedy vysoke teploty, hnacky, sopel a nakoniec za 3-4 dni vyliezol vzdy zub :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Sami, Domi chce urco do zrazu machrovat uz zubaty, preto sa tak ponahla :grinning:. Ale je to zlate, ked si popisovala, ze kazdy mu rastie inde :sweat_smile:. A nepostrehla som, ze preco vlastne ho nenakojis podla potyreby, ale uspavas na rukach :confused:? Chces zredukovat pocet castych kojeni? Lebo sa mi to zda ovela pracnejsie, usavat bez prsa.

Ededik gratulka Adelke k 1 rocku :dizzy_face: a myslim, ze vahu ma uplne v pohode, nakolko uz niekolkonasobne znasobila svoju nizku porodnu hmotnost - co ti na to hovori mudra? A neradila ti zacat davat napr tvaroh? Po roku sa uz moze, len neviem, ako je na tom Adelka s oblickami, ale to by jej mohlo chutit, ked ma rada jogurt :wink:.
Nik, Nikolka krasne cez den spala,mohlo by to byt pravidlom, ze? A si dobra s tym odkladanim peniazkov z materskej, fakt rozumne riesenie :wink:.
Puzzi, dufam, ze noc bola uz lepsia :wink:

Andy, ja mam polentu, ktora sa vari, ale kuskus mam taky, ze sa len zaleje vriacou vodou a prykryje pokrievkou a za 15 -20 min. je hotovy. Ja este dost pouzivam ovsene vlocky. A teraz som mu kupila v bio obchode spaldovu kasu ( je dost bez chuti), tak nou zahustujem polievky, alebo primiesam do patlama, ako by povedala Talls :grinning:. A varim mu z 80%, 20% ma kupovane.
11. říj 2009 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko mamky,
moc se omlouvám za nepřítomnost, snad dostanu omluvenku...
Teď je to celkem náročné a moc na PC nechodím.
V pátek jsem byla v nemocnici za babi, strašný pohled :cry: , jen pípající přístroje a bezvládný člověk. Ale musí něco cítit, ptž když jsem ji vzala za ruku nebo jsme začali mluvit, tak se jí zvedl tlak i tep. Bohužel tohle nestačí :frowning2: Odcházejí orgány jeden po druhém a pak primář říkal, že až dobije srdíčko, tak se přístroje vypnou :frowning2: :frowning2:
Dnes za ní pojedu asi taky, dopo mají MM a můj taťka práci, obkládají sokl kolem naší přístavby, taťka se snaží zaměstnat jak se dá. Včera jsem s Palem říkala, že pak budu chtít být hodně u našich, aby byli s malou, oni se v ní vidí a dovede je rozesmát.
Pa pa, jak jen to půjde, budu chtít písnout a aspoň cosi dočíst, opatrujte se.
11. říj 2009 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj holky, se tu cítím jak moucha, po zásahu plácačkou :sweat_smile: Čekám, až se Jára vzbudí a pak si zas půjdu lehnout.

Ededik: Mě když nechtěla Anička jíst, tak jsem jí nechala pak jedla všechno, občas "vyhladovět" je taky dobře. Nedávej jen to co chutná, dítko si zvykne a pak už ho nepředěláš. jinak se určitě poraď s doktorkou. Po roce už můžeš trochu tvarohu, tak ho udělej ze začátku s jourtem, pak i s ovocem a když nebude chtít, tak ji nech, dá si, až bude mít hlad. Anička to na mě taky zkoušela, ale bez úspěchu. A zkouší pořád, mazaná je, ale já jsem vytrvalá :grinning:

Holky, ani nedočítám. Zaregistrovala jsem, že Andy? dávala odkaz na stránky s výživou pro děti, jsou super :wink:
11. říj 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré nedělní dopoledne :slight_smile:
EDEDIK, ahoj, gratuluju Adélce k 1.ročku, toto letí :dizzy_face: 7,7kg není moc, ale co, bude drobek :wink: Janka baští ovoce, dávám jí hodně přesnídávky, kukuřičné křupky, bílý jogurt, žužlat rohlík a na večeři dělám instatntí kaši od Hami s příchutí. Na oběd vařenou zeleninu nebo ohřívám skleničky. Kojím a přes den dávám 2x 150ml nutrilonu. Janka mi začala přibírat po nutrilonu, jinak měla přírustky váhy na spodní hranici normálu.
MARTI, nj, ona Markétka byla z pozdní návštěvy nejspíš vykolejená, že takhle v noci bantovala :unamused: Ty musíš být kantáre, matko :frowning2:
ANDY, už se ti dělá na bříšku bublinka :sweat_smile:
SAMI, téééda Domča zubiska dohání :grinning: Mi hodně lidí říká, že Jance vylezou zoubky rychle za sebou, ale teda vy máte supertryskorychlost :grinning:
PETIS, drž se, musí to být těžké :pensive:
LOBI, taky noc na pytel? :confused:

Včera se mi film líbill. Láska jako trám.... my po 12letech... zažila jsem ty správné pecky a nejednou (samozřejmě před R.) a ráda na to vzpomínám :sweat_smile: Já jsem vám ani nepsala, že jsem asi před měsícem otevřela na facebooku fotky z dovo mojí skorošvagrovky a tam taková povědomá tvář, chlapská, si říkám, ty jo, to je podoba... a na dalších fotkách už jsem nabývala jistoty... pak jsem se nenápadně zeptala skorošvagrovky... a její kámoška žije s mou bývalou láskou, kterou jsou neviděla 13let, vůbec jsem nevěděla, jak dopadl... to byla taková letní rychlá záležitost právě s těmi správnými grády :sweat_smile:

MONI, furt tě nemoce válcujou, co? :unamused:
11. říj 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: holky dočítám jen včerejšek, jsem docela mrtvá, Máli ted usla, já si dám sváču a zkusím spát...

sami a vy doma už topíte, nebo ještě ne???ono je to blbý, jak jsou na zemi, je tam větší zima, ale zase se hýbou...myslím, že oblíkáš doma celkem dost, aby pak zas nebyl na ven zchoulostivělý...
a hrací stolek ala chodítko je dobrej
:grinning:
add mazání zubů. já ani moc nemažu, mi přijde, že to nepomáhá...

Talls tvoje rozmluva s manžou, já myslím, že ho udoláš, každopádně by se ti jinak ta 2roční mateřská moc nevyplatila, co pak s tobim v jeho 2 letech, jesle?drahá chůva??to je na nic, hele ty jsi paní řešička, ubiješ ho argumenty....ale jinak myslím, že tento trend mít jedináčka, nebo další dítě až za hoooodně dlouho ted docela frčí....v okolí tu teda se do druhýho nidko nežene a někdo chce mít i jednináčka...mě to zas přijde smutný pro to díítě, být jedináček....¨

Marti a je to bělení zubů znát na první pohled ta změna pak??

vanilka chudáček Tomáško s teplotou..a TM je teda ohleduplný, jsi ho chtěla trochu sjet a on ti vzal vítr z plachet co? :wink:

miruus koukám včera noc na nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: a počasí máte rovnaké :stuck_out_tongue_closed_eyes: tady dnes zad od rána leje :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zuzka ti spí přes den hodně a vlastně i v noci, se máš
:slight_smile: a morčacie maso je králičí vid?

sami s látkovkama a uprdkáváním mám ted ten samý problém, nočníkem nějak nevychytávám, začla kadit mezi jídly a pak to přepírání a muj citlivý těhu nos...no lahůdka, ale od látkovek mě to neodradí, se těšim, až si druhé mimi budu olátkovávat odmalinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

puzzi teda až takhle pozdě jste usnuli, teda to bych asi usla i bez Jendy, ale jinak taky radši usínám spolu s ním :sweat_smile:

Pospi a jkaý děláš štrůdl?????teda rišulka je fakt chudáček :frowning2:

vanilka neboj nejsi špatná matka a s tím oblíkáním ted to je fakt věda, kolikrát ji nabalim moc a slíkám nebo zas málo a přikrývám dekou :stuck_out_tongue_closed_eyes: at už je zima a je to jasný, milion vrstev´m kombinéza a fusak :grinning:

add krupička já jí tayk dávám, dělám někdy večer i krupicovou kaši ze sunaru, trochu osladim medem a mnamka

Holky já nevím, my jsme v tomhle s jendou asi jiní, mě přijde, že vy tu dost přemýšlíte o tom dítěti z finanční stránky, jakože musí být vše na baráku ok, kolem baráku, ale myslím, že to jde i za chodu dodělávat a dítě zas tolik nestojí.....já nechci rejpat, to vůbec, jen mám toto asi jinak, ale samozřejmě je jednodušší cesta, barák komplet hotový, pak dítě(děti)....já se nějak nebojim, že bysme neuživili dvě děti a nezvládli dodělat barák a rozjet podnikání....snad mě život nedá nějakou facku pak :sweat_smile:

marti teda ta vaše návštěva :rolling_eyes: a to se divim, že ten 12letý kluk chtěl spát, většinou jsou tyhle děti rády za nějaký povyražení a za to že spát jít nemusí....
anoc jste teda měli koukám taky pěkně na nic

:stuck_out_tongue_closed_eyes: ededík já bych se nestresovala, Adélku musíš stejně brát podle korigovaného věku a naše malina má na 10M 7950g tak to taky není žádný tlustoch, neboj, ona se rozjí a bude přibírat ....a co ti na to řekl avaše doktorka????u dortu vám to moc sluší, pekla jsi sama???

lobka tak to ti Luky vypije UM dost, Máli max 350ml....

petis drž se, je to těžký

:pensive:

pospi to je romantický ty tvoje vzpomínky a náhoda, jaks na to narazila na FCB :dizzy_face:
11. říj 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
momou tak dopočívej hezky :slight_smile: počasí je na to ideální :slight_smile:
11. říj 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, to je goool s tou tvojí "starou láskou"...no jo, svět je malej...já takhle jsem v kontaktu se svým prvním klukem (chodili jsme spolu, když mi bylo 17)...já ho tehdy děsně milovala, on mne nevím...no...ale byli jsme spolu přes rok...pak jsme se rozešli, já ho zas nenáviděla :grinning: , několik let jsme se neviděli, pak se potkali na zastávce busu a nějak mi občas napsal....pak zas leta nic, občas mail, po letech jsme se potkali a zjistlili jsme, že bydlíme asi ulici od sebe, tak jsme občas zašli na pivko (ve vší počestnosti) a teď si občas písnem a oba jsme kupovali nový byty a zas bydlíme docela blízko u sebe...byla jsem tam i na návštěvě , takže znám jeho manželku (moc fajn holka) a oni Tobíka, je to takový zvláštní, ale fajn :wink: MM ho zná taky, ale nezná celou tu story okolo... :grinning: ...TAk možná bude znát, když si to tu přečte :grinning: :grinning: :grinning:

Petis, je to moc smutný takhle viď? Ale zas je lepší, když milovanej člověk odejte rychle a v pokoji, než aby se trápil leta s nějakou zákeřnou nemocí...

My noc celkem OK, občas kašlání, přikrývání...já v 5 WC...nakonec Tobi vstávačka před 7,vzala jsem ho do postele, jestli ještě usne, ale nene...tak v 7.30 vstávačka , mlíko a tak....

Ededík...no, Adélka bude asi vždy drobnější, když byla tak malinká narozená...zkus jí dávat kdyžtak ovoce do v ečerní kaše...trochu přesnídávky, nebo banán a tak...Tobi to miluje (dávam do takových těch neutrálních kaší - rýžová, 3zrnná...)

Andy, ty máš pupek :slight_smile:

Lobka, teda 18 let s TM??? Juj, jste dobří!!! no uvidíme u nás s tím druhým...jako já nechci dopadnout tak, že si ho vyškemrám a pak to budu mít, že mi bude říkat...chtěla jsi druhý, tak tady ho máš... a pomoc žádná a tak...to bych nerada...to bych si snad radši počkala, až na to druhý "uzraje" taky...
Jo a jak jsi se ptala s mlíkem...tak Tobi vypije ráno ze 240 vody a večer kaši ze 150 vody (takže kaše je pak tak 200 ) a mlíko večerní ze 180 vody...takže dokupy tak možná 700 ml mlíka??? Někdy tak 2x týdně mu dám odpolední sváču taky mlíko...jinak má svačinku přesnídávku, nebo přesnídávku s jogurtem nebo jogurt s banánem,nebo tak něco...má to tak i dopo i odpo...a k obědu skleničku nebo doma vařený, tak 200 ml. Jí v 7.30-8 mlíko, 10-10.30 sváča, 12.30-13 oběd, 16 sváča, 18kaše ,19.30 mlíko.....

Dnes asi vyšlu MM s Tobíkem ven a umyju okna v ložnici a pokojíčku, už se na to nemůžu dívat, na ten hnůj...

Chlapíci mi teď oba spí...MM stále ještě, Tobi od 9...

:slight_smile:
11. říj 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak u nas noc nic moc, nie zeby sa budil hladom alebo placom, on si tam proste brblal a asi sa mu nechcelo spat. Ja som bola ako mechom prastena.
MM celu noc postonaval, je chory, boze to je ako za trest, to ako keby som mala tri deti, MM je za dve. Teraz chvilu dava pozor na Tomiho.
Rano mal teplotku len 37,8 tak som mu ani nic nedavala, ved to nieje take strasne. Ale prehana ho teda poriadne, nieje to uplne riedke ale nanho dost. Takze asi to budu tie zuby.

U nas je zase hnusne pocasie, ale asi aj tak vybehnem von aspon na chvilu, co myslite mozem aj ked ma tak striedavo teplotku, aj ked to uz nieje moc?
11. říj 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, sraz třídy super, i když všichni mají hrozně super práce, nemají děti, takže témata pro mě mírně vzdálená :slight_smile: Jela jsem domů včas, v 11 jsem byla doma, byla jsem unavená a Honzík rýma a večer kňoural snad po půlhodině (stačilo přikrýt apod.). Spát jsme šli v půl dvanáctý a noc úplně super, v pět kník, v půl šestý kník (ani jsem tam nešla), v půl sedmý byl Honzík vzhůru, v 7 jsem mu donesla mlíko a v 7,45 jsem šla pro něj. Takže v noci ho asi rýma netrápila a já se krásně vyspala. MM spal asi do 10, dneska měl spací dopoledne. Blbý je, že nemůžeme ven, žejo, jak to vy řešíte, když mají děti rýmu? Ven až při zlepšení a při malý rýmě? A co vaše zkušenosti s odsáváním? Honzík je úplně strašně z toho vyděšenej, je to fakt hrozný, bojí se vysavače a odsávání, brání se strašně, fakt děs a hrůza. Dneska nevypil ani kapku čaje, jakmile ho položím a přiblížím k obličeji flašku, tak hysterák, čeká asi odsávání. No ale snad to bude ok, dneska teda velký nudle a tak, ale nic strašnýho, teplotu nemá, to nějak přežijeme.
Těší mě, že nejsem sama, komu se blbě usíná samotnému, Pospi, Marti :slight_smile: Asi je to o zvyku, my chodíme spát 363 dní v roce spolu najednou, tak to 2x ročně sama nedokážu :sweat_smile:
Sami, vy si užíváte se zubama, ten tvůj včerejší večer teda masakříček, hlavně asi blbý, žes na to sama, kdy dojede TM? Přece jen když se ti dva střídají v uklidňování, je hned líp. I když takový situace na druhou stranu svádí k hádkám :sweat_smile:
Vanil, teploty vás trápí, nevyčítej si nic, já se taky snažím si nevyčítat tu rýmu, fakt mám snad čistý svědomí, den před jsme byli venku s fusakem dokonce, bylo mu určitě teplo.
Talls, ale ty taky neboj, že bych si říkala, že rýmu chytil Honzík od Tobiho, asi spíš ne, páč Tobi spíš kašel, a i kdyby, jsem to věděla, než jsem k tobě jela, fakt v pohodě :slight_smile: My pak byli ještě v pátek v Tescu, tak třeba na něj někdo prsknul, nebo se nachladil na cestě auto-tesco-auto-domov, to už nevyřeším, to se prostě stává a vyčítat si to nechci.
Talls, neodolání u babi, s-r na to, fakt žejo, pošmákla sis? Já se vždycky u babi přežeru :grinning: To musí bejt, ne? :sweat_smile: Holky, kdo neznáte Talls, Talls je kočka, je velká, asi o půl metru víc než já, takže prostě 50 kg vážit nemůže no :slight_smile:
Krupičku mi poradila jako základ nějakýho jídla kamarádka, lepší než mouka, jakoby ta krupička na zahuštění.
Miruss, to je ideál, když dítě spí po o i ve třech letech a tak, je to fajn, nebude mít ve školce se spaním problémy :wink:
Nikule, jak dlouho uspáváte obvykle? Třeba časem můžeš večer začít číst pohádku, no, holky, to uspávání vám nezávidím, aspoň něco u nás dobrý, snad to vydrží, ale rozhodně vás neodsuzuju nebo tak něco, to byste vy mohly mě za sto dalších věcí, žejo. Snad chápete, jak to myslim :sweat_smile:
Ededik, gratuluju k roku :slight_smile: S váhou a slabým mlíkem bych si starosti až tak nedělala, si myslim, že některé děti prostě jí méně a váží méně, ale pokud to není fakt podváha, tak je to ok. Spíš pozor na to rozmazlování v jídle, jak píše Momou, těžko říct no, určitě moc nesouhlasím s tím, když nějaké dítě nechce moc jíst a rodiče mu místo normální pro dítě vhodného jídla nabízejí sladkosti, sušenky, blbosti, páč něco jíst musí. Jsem spíš pro nevnucovat a často nabízet trochu toho zdravého, nevzdávat, zkoušet.
Marti, noc zajímavá, nezávidím.
Andy, pěkné pěkné, mírně povyrostlo :wink:
Sami, ježiš, zas mrouskající kočky, "ty se máš" :sweat_smile:
Lobi, noc taky síla, možná jaks ho vzala k vám, kdybys ho nechala v postýlce, tak by ale asi řval? Honzík má momentálně UM jen ráno a večer, takže cca 400ml. Dáváš Lukymu UM i přes den? Zkus vyměnit za nějakou sváču.
Petis, je mi to líto s babičkou :frowning2:
Oblíkání doma - Honzík má body s dlouhým a tepláky či punčocháče, máme plovoučky apod., ale zima mu není, ruce a tak má ok. Taky myslim jako Andy, že by se oblíkání dětí nemělo přehánět, že pak můžou možná zchoulostivět. Sice jsou na zemi, ale po čtyřech, staví se, hýbají se.
Andy, já zas znám tady v okolí hodně těch, co chtějí dvě děti brzo po sobě, min. 4 holky znám :slight_smile:
Vanil, chápu s nemocí TMho, achjo :frowning2:
11. říj 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se rozhodla, podám si inzerát: Prodám nemoc, levně. Zn: Hlavně rychle, sleva možná :grinning:
11. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sami, ta včerejší návštěva to byla švagrová od MM, ale to je ještě horší než ty moje .... pořád honem honem, to je na palici ...došli až na třetí pokus, a stejně to dopadlo takle ... a ještě malá přetažená, jsem ji měla dát spát než došli, to bylo na palici všechno ....

malá se probudila v 7,30 , tak si ji vzal MM, já spala do 9,30 ale byla jsem jak praštěná po palici .... nakonec usnula 11,15 - vypila 120 ml teplýho čaje a u toho odpadla ... (předtím jsem vám psala docela obr příspěvek, a jak stála u stolu, tak mi práskla do noťasu a smázla mi to :angry: ) ... ode mě pít prostě nechce, už mám docela plný prsa, zkusím vydržet do večera a jestli se nenapije ani v noci (tehdy to ona tak neřeší, přes den zase trochu kousala, tak mi přijde taková dohukaná, v noci jsem jí mazala dásně, má to nateklý, ale ráno zub nebyl) ... vypadá to, že s kojením jedeme do finále, přiznám se, že jsem z toho docela špatná

Lobi, máš naprostou pravdu, když návštěva odešla, tak jsme s MM naznali, že si vystačíme sami :grinning: Lobi, teda taky sis užívala dneska v noci teda ... to je jak přes kopírák. Já měla pak už strach, že zadřímnu a ona spadne nebo co, no hrozný

Andy, ty si můj člověk, taky děláš krupičku? já ji už párkrát zkusila a malé chutnala .... jinak u starších dětí jsem finance neřešila, vždy se to nějak udělalo, ale teď, vzhledem k situaci, že starší děti přece jen mají už větší potřeby (logicky vzhledem ke škole a věku, a to nejsou nijak zhýčkaní) a taky vzhledem k tomu, že platíme mega splátky na barák, už finance řešit musím .... a taky si myslím, že v mým věku jsem už limit dětí splnila ... ale štve mě, že Markétka nebude mít sourozence (podle všeho to tak vypadá), pro výchovu je to lepší, když by nebyla sama.

Pospi, pravda matko , jsem kantáre ....

Puzzi, paráda, že byl sraz fajn, je pravda, že jak spolužáci nemaj děti, tak si najednou člověk jaksi nemá o čem povídat, oni nepochopí tvoje starosti, a ty si schovívavá k těm jejich
11. říj 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni :grinning:
11. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, štrůdl s ořechama je výborná záležitost, já je dávám i do bábovky, nasekaný, je to dobrota. Jinak včera bábovka s margotkou a rumem měla úspěch
11. říj 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanilko, my budeme stejný případ s tím kojením (kousání a konec koja)
11. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, taky za normální jídlo nevnucuju náhradní nevhodné, někdy není špatné je nechat vyhládnout :grinning:
11. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poslední dobou občas praktikujeme to starání se o Honzíka po půlhodinách, např. teď, je to příjemné, že máme vždy každý legálně půl hodiny právo si dělat co chceme. Když se jakoby staráme oba, tak to není ono.
Momou, :sweat_smile:
Marti, jak to píšeš, tak to prožívám s tebou to končení kojení, nebuď smutná, já vím, ty sis to teď s markétkou moc užívala, ale přijdou místo toho zas jiný vaše společný radosti a sdílení, stejně to pořád ještě dlouho bude tvoje malá opečovávaná holčička, budete se mazlit a tulit a k tomu ani to kojení nepotřebuješ :slight_smile:
Marti, to u tebe vidím tak na 10%, že možná ještě brzo do dalšího dítěte půjdete, jak tě tak čtu, tak nejsi úplně 100% rozhodnutá, že už ne, viď? často to tak bývá, že do třetice dítě je pak trochu jedináček, taky na tom není nic hrozného a špatného, lepší než jedináček úplně, přece jen markétka má sourozence a na sdílení dospělých starostí to bude pak super.
Jj, s nedětnýma je to teď trochu těžší se bavit. Hlavně když pak dojde na děti a jejich představy, já si ještě pamatuju na ty moje představy, takže nic proti a neodsuzuju, ale těžko se občas obhajuje a vysvětluje jiný postoj, jak to je teď v realitě. Např. jedna spolužačka rozhodně jednou nebude na mateřský dva nebo tři roky, max. dva měsíce a pak to nějak udělaj, její manžel bude pracovat z domova a ona by šla na pár dní v týdnu do práce. Jo, já jí mám hrozně ráda tuhle spolužačku a je chytrá a schopná a pracovitá a neříkám, že to je nereálný úplně, ale... :sweat_smile: Chápete?
11. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, já se to snažím brát rozumně, jen občas začnou ještě fungovat hormony atd. ....jinak s nedětnýma máš naprostou pravdu, čas ukáže, jak to dokáže tvá kamarádka skloubit ... nejde jen o to, to zorganizovat, fungují hormony, únava atd. Najednou jsou pro člověka důležitější jiný věci než práce atd. ... čas ukáže, všechny víme, že realita je často jiná, s dětma si nemůžeš nic moc přesně plánovat ....

Holky, tady vypadá, že bude svítit sluníčko, i když se přeženou občas mraky, ale zatím neprší, tak snad budu moct po velké pardubické na procházku :slight_smile:

To vaše rozložení hlídání, to je paráda ! nejde než závidět
11. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls teda u vás taky zajímavá storka s tvým exexex a že se i znáte všici a TM neví o co go :grinning: :grinning: :grinning: ono je to tak lepší, J.žárlí i na bejvalý a já vlastně taky :grinning:

Puzzi tak u vás jste nějaký plodný kraj, já nevím, co tady ty lidi dělaj, že nechtěj plodit :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: hmmm tak s tím srazem chápu, já když se viděla poprvé po porodu s nějakýma "free"známejma, tak já nechápala je a oni asi mě :sweat_smile: jako mám si s nima co říct, ale líp si ted pokecám s lidma "na stejný vlně"

Marti ty mi v něčem strašně připomínáš mojí mamku, ona to má stím mateřstvím podobně, když bylo mě 13 a bráchovi 12 tak nám přibyl malej brácha, strašně chtěnej a mamka si to megamaxi užívala, kojila asi do 2 let(mě a staršího bráchu do 8 měsíců) a prostě myslím, že by měla ještě klidně další, ale tatka je o í let starší než mamka a má už syna z prvního manželství.....jinak je to ale celkově strašně omladilo, zakčnilo a hodilo zase někam jinam...ale máš prav :sweat_smile: u, když jsou pak velký děti, velký výdaje, školy, kroužky, internát......ale ty si to s markétkou užíváš krásně kojení nekojení, to je takovej bonus k tomu :dizzy_face:

Puzzi to znám, večer přebírá štafetu Jenda jde koupat, dá i mlíko, mě se najdenou uleví, ajkože chvíli klid, kůn, net atd :grinning:
Puzzi gto s tou spolužačkou to je možný u nějakých celebrit, viz Borhyová, ale v normálním životě, no nevim, podle mě tak do těch 3 let jsou ty děti fakt jen "naše" a je škoda to prošvihnout, pže já to beru tak, že pracovat pak bud až do důchodu, tak kam bych se hnala že :grinning: :sunglasses: já tu mám kámošku, co pracuje tak 4 dny v týdnu od 6N její holčičky a neměnila bych, věčně nestíhá, pořád doma nějaký resty, a upřímně i na tý holčičce je to vidět....

dítě mi tu ječí, oblíknem a jdem ven, snad moc nezmoknem...
11. říj 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, tak to jsi mě vystihla, asi fakt budu něco podobnýho jako tvoje mamka! Jinak to beru s dětma jako ty, jak utečou ty první 3 roky, tak pak se děti osamostatňují a pak už budeme jen se slzou v oku vzpomínat, jak zlobili a jak nám to vadilo :grinning: a jak to strašně uteklo :slight_smile: a je to čas, který se nikdy nevrátí a pak může člověk jen litovat, že se vzdal toho času s dětma.

Taky poprchává, ale půjdeme ven určitě, včera jsme byli doma, a bylo to na pytel
11. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ANDY, rychlovka z listkového těsta, koupené těsto napůl, rozválet, posypat trošku strouhankou, na to nasypat nasekané nebo namleté nebo vcelku ořechy, vrstvu jablek se skořicí popř. s cukrem, zabalit, takže jsem měla 2 nohavice, namazat jen nahoře bílkem, aby těsto listovalo, a dát do vyhřáté trouby. Rychlost a dobrota :wink:

Jance jídlo vnucovat nemusím, ona by jedla furt :sweat_smile:

MARTI, tak to dneska nějak přežij. Snad bude Markétka spánkem dohánět včerejší noc a budeš mít šanci schrupnout s ní :wink:
PUZZI, srazík se vyvedl :slight_smile: Náš ročník před rokem na srazu, už jsme byli z 2/3 dětní, dokonce někteří už čekali 3. :grinning:
VANIL, 3 děcka :grinning:
TALLS, ty jo, asi osud s tím tvým "kámošem" :wink: Nedívala si se na poslední díl MR.GS? Byla tam nějaká spisovatelka, a říkala, že kamarádit s chlapem lze, až když se s ním vyspíš. Třeba je to tvůj připad :wink: TM nás chodí číst? Asi chce být do srazu v obraze :grinning:

Opouštím vás, pouštím sem R. Za chvilu vyrážíme s děckama k našim, budem tam i spát. R. jede v noci do Čech. zatím py py
11. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, je to smutný, drž se holka!
11. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule...
Díky za rady, ešte napíšem internetovej mudre, či už môžem zaradiť tvaroh...ono problém je v tom, že výživy nemá rada, vyplazuje jazyk, napína ju na zvracanie...už som skúšala aj domáce varené ovocie, aj výživu s piškótou a nič...Ono ešte šťastie, že zeleninu s mäsom má rada...šťastie, že som si urobila zásoby zeleniny a zamrazila...dokonca ani kupované príkrmy, tie by jej aj chutili, ale potom máme kakacie problémy... :sweat_smile:

Momou, dobrý nápad, možno keď bude hladnejšia, tak spapá....dnes idem skúsiť spraviť rozmixovanú kašu s ovocím, tak uvidíme..potom písnem...

Andy, tortu som piekla sama, nie je nič moc..bola to moja prvotina, ale však ušla a aj sa celá zjedla... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Už som rozmýšľala, či nemám slabé mlieko...ale je mi ľuto začať ju dokrmovať umelým..aj keď možno 1x za dva dni by nezaškodilo...

Ahojte kočky,ešte raz vďaka..
11. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek