• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Tak mám zas chvíli volno, chci umýt aspoň jedno okno, začnu kuchyní.
Jo a co vy na to chodit ven s dítětem s rýmou?
Andy, jj, si právě myslim, že před porodem mají některé ženské pocit, že si v práci tu a tam od dítěte odpočinou, ale člověk je tak hotovej, že si radši odpočine např. u internetu, žejo :sweat_smile: Práce nám neuteče a vy víte, že nejsem zastánce, že je nutný, aby byla matka s dítětem 24 hodin denně, ale myslim si, že práce u malýho dítěte dopadne jak píše Andy, že je ženská ještě strhanější, doma nestíhá, do práce, z práce, doma dítě užívat si, současně domácnost a je z toho únava větší než jen být doma. Bylo by mi určitě líto, kdybych prošvihla nějaký Honzíkovo první pokroky, jasně, že i teď se může stát, že je hodinu s MM a zrovna něco udělá poprvé, ale jsme s dětma tak často, že to nejspíš všechno v začátcích zažijeme.
Pospi, to je nejlepší, když dítě dobře jí :slight_smile:
11. říj 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, já bych ven s dítětem s rýmou šla, pokud není hnusně samozřejmě a nemá teplotu. Připadne mi, že se jim venku dýchá líp, než doma
11. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ededík: mě už doktorka říkala na poslední kontrole, že už šlehaný tvaroh můžeme, tak to v nejbližší době zkusím
11. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, nojo, ale dneska je hnusně :sweat_smile: Tady chvílema prší a tak, takže asi dneska budeme doma, ale zejtra už vyrazím párkrát na chvíli jako vždy.
11. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.chmi.cz/meteo/om/tyden/tyden.html
Tyjo, koukněte na tu předpověď, zima :confused:
11. říj 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uz som tu, bola som na pol hodku vonku, myslela som ze drobec zaspi, ale smola. Dotoho zacalo prsat tak som cupitala domov, dala drobca do postele a do 5 minut spal. Teraz uz buva skoro hodku, tak mozno este na chvilu vybehneme von, musim nieco doniest kamoske.

Puzzi ja by som kludne isla aj s rymou von, ved to, mam taky dojem aj niekedy odporucaju lekari, ze sa potom detom lepsie dycha. Ja som isla von aj ked mal Tomi 37,5. Snad mu to neuskodi. S nim sa to uz nedalo vydrzat doma.

Puzzi aj ja uz chodim s fusakom v kociku, zatial tam mam len spodok a vrch som vyuzila iba dva krat ked zaspal.
11. říj 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tady svítí sluníčko, a je docela hezky, tak jak odběhnou koníci, tak posvačíme a půjdeme ven.
Já na sraz asi fusak vezmu, zatím vozíme tu španělskou deku, ale fusak je pohodlnější ....

Chtěla jsem jet k mamce, než MM odehraje fotbal, ale MM nejel naším autem, jel s někým, tak jsem nemohla jet, mamka z toho byla nějaká špatná, tak jsem jí aspoň volala, musím tam zajet než pojedeme na sraz, už nás 3 týdny neviděla.
11. říj 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tyjo Puzzi, to je na čepicu a rukavice!
11. říj 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kurdec, tak počasí na sraz...bude chumelit, ne???? :grinning: Ale třeba se v tom "mrazu" děti venku unaví v kočárech a budou chrnět jako mimina :grinning:

Puzzi, já chodila ven s Tobim, i když měl rýmu...včera jsem s ním byla taky venku, docela i dlouho i s kašlem, teplotu nemá...

Dnes je hnusně, tak jsme doma a jsme s MM líní...

Momou, teda že by nikdo nechěl takovou pěknou chorobu přes inzerát??? :sweat_smile:

Marti, tak Markétka nechce pít??? Zvláštní, když je mlíčko...no, ale nesmutni, dyť to je mega výkon, do 10 m!!!

Ededik, tobík taky mívá občas nějaký "kakance" divný po jídle, když mu začnu dávat třeba něco jinýho...jogurt nemůžu dát zatím samotnej, to by měl průjem hned...míchám s přesnídávkou...

Jinak fusaky už jste vytáhly zimní??? Já dávám doufle fleece deku a nánožník, ale udělám mu z toho spíš takovej spacák, líp je tak utěsněnej proti zimě...

Puzzi, taky jsem chtěla umýt okna, ale lenora mne zastihla...tak jsem aspoň vařila...kotlety zapečené se sýrem a kečupem s bramborem...jo, šlo to :wink:
11. říj 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak u nas taky erupce na slunci. Sla jsem spat v 23:30 a od pulnoci zacalo pobrekavani a pak jsme byly po jedne vzhuru asi do dvou. Jsem uz byla totalka zoufala. Ona si furt protirala oci, ale nemohla zabrat ci co... takze jsem sla spat nekde o ctvrt na tri.

Marti u tebe koukam to bylo jeste horsi! Dospala jsi to jeste?

Andy, ja dite beru jako dulezite rozhodnuti a v dnesni dobe a treba s hypotekou jakou mame, me prijde naprosta samozrejmost, ze o tom premyslim i po financni strance. No a taky me prijde, ze do pul roku dite moc nestoji ale ted uz teda jo. Jenom kazdej tyden plavani, cviceni plus benzin na dojezdy do toho obcas presnidavky, kase.. pak taky radi podnikame celodeni vylety a pak si nekde dame obed. No a toto bych rada doprala i druhymu a to teda neco stoji. Ja se hlavne bojim te hypoteky a taky vim, ze proste ted jeste barak zezere par penez a bude to nutne udelat... No a kdyz otehotnenim, tak prijdu o pulku platu, protoze prace hned necham.

Taky teda ja prvni 3 mesice mela hodne spatne po vic strankach a 2 jsem prolezela. No a kdyby toto nastalo, tak bude muset asi kamil zustat doma a postarat se o malou. Nemusi se to samozrejme opakovata a v to doufam, ale trochu pocitat, ze neco takoveho nastane taky musime.

Ededulik, gratule k 1. roku! : ) jaka byla oslava. Jako mate malo, ale zase vzhledem k nizke porodni vaze me to nijak strasne neprijde. A v klidku bych dala mliko i umele..

Puzzi tak u vas taky jeste moc spoluzaku nema mimco? Ja jsem taky takova vyjimka. I kdyz uz to pomalu zacina, ale svatbou i mimce patrim opravdu mezi prvni. A nelituji :slight_smile: Jo a s rymou bych sla ven. U nas to pomahalo. Sedela a na cerstvem vzduchu, tak se lip dychalo. No a odsavani u nas rev jako svina. Tak jsem objednala ale teda jeste nevyzkousela http://www.lekarna.cz/inhalacni-siditko-bronchi-fialkova-latex-ortodonticka-0-6-mesicu/

Petis bobku mas to ted tezky. Drz se! Lepsi je mozna kdyz to prijde raz na raz nez se dlouho trapit... ale zase se muzes aspon s babickou rozloucit. TO me bylo strasne lito, ze jsem nemohla...
11. říj 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikule já to fakt nemyslela tak, jakože se do tebe obouvám, nebo tě soudím....každý to má jinak a je fakt, že ve vaší situaci by bylo nejlepší jít do práce(ty máš matěřskou na 2 roky????) a pak uvidíte časem jak vše půjde a bude vypadat...my tohle probírali s jendou už před malinou a já byla taky ta, co říkala počkáme až dostavíme, rozjedem podnikání, ale J.je prostě takový, že prý to bysme mohli čekat třeba ještě 15 let, že to nikdy nebude úplně ideál a nadbytek, on se o nás postará, je šikovnej a já se taky chci brzo zapojit, chcem ještě k půjčovně v zimě rtózjet nějakou cukrárnu kavárnu celoročně....no a to samý s druhým, taky jsme o tom hodně mluvili, ale my to prostě máme tak, že radši mít 2 děti a třeba s nima na plavání nejezdit než jedno a tomu dopřát všechno...ale v žádným případě si nemyslím, že by to bylo něco špatnýho takhle přemýšlet.. :wink:každý to máme prostě jinak..

add fusak já ještě nevytáhla, máme pravýho berana, takže je hooodně teplý, ale až bude zima příští týden asi vytáhnu brrr :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky neváte některá kde prodávají samostatně vyteplené zimní kalhoty na prcky?

puzzi s rýmou ven jo, s teplotou ne :slight_smile:

ededik na první pokus teda hodně krásný dort, nechci vidět, co Adélce upečeš k 10.narozkám :grinning:

Holky pardubická nádhera co?jsem to tomu vánovi přála, on je takovej sympatickej skřítek :slight_smile:
11. říj 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simčo, asi z flašky je už mlíčko lepší, nebo co ... a taky, ona u toho dělá blbosti, taky se musí víc snažit, když mám mlíka míň tak je to asi dost fuška, ve dne mě štípe do bradavek, dělá prostě blbosti, nebo kouše, tak počkám dneska do noci a pokud to neodpije, tak začnu odstříkávat, ona ta tvorba bude klesat, až se to ztratí. Ale dnešek už probíhá standartně, tak snad to fakt bylo tou debilní návštěvou, jsme se na tom taky s MM shodli.

Nikul, teda sis taky v noci užila, teda ... já spala od 5,30 do 7,30 pak se malá probudila, MM si ji vzal dolů, spala jsem do 9,30 ale fakt jak praštěná po hlavě, nevím co se to všude dnes v noci dělo .... dokonce známá je těhotná a celou noc nespala, malá se jí v břiše mlela, to ani není možná. Markétka pak usnula v 11, já si dala klídek v obýváku, prolezla jsem koně, v klidu jsem se naobědvala, zatím jsem dobrá. Už ani ta hlava nebolí. Malá spala přes 2 hodiny, uvidím teďka v kočárku, Chci jít ven,ale zase se to tam nějak honí, tak snad nezmokneme, ale nikam daleko nepojedu ...
11. říj 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak asi kvečeru na chvíli vyrazíme ven, teď Honzík už asi hodinu spí, tak až se probudí. Tady u nás v Plzni celý den totál zataženo a řekla bych, že furt prší, nebo aspoň mrholí, možná chvílema ok, tak to omrknu, čerstvej vzduch by určitě prospěl, to je fakt, tak díky všem za zkušenosti :wink:
Mám umyto 6 oken a ještě 4 chybí, dvě v obýváku umeju asi večer u TV nebo teď ještě, ale už se asi Honzík vzbudí. A nahoře děcák a pokoj pro hosty, až se Honzík probudí a MM pohlídá. Jsem dobrá a mám radost z oken!
Talls, jj, vytáhla jsem zimní fusak, v něm byl Honzík ale jen v tepláčkách, takže fusak ho hřál na nohy. Od pasu nahoru fusak vsedě spíš k ničemu, takže teplá bunda. Na zimu to nějak líp vymakám s fusakem do sedu.
Nikule, blbá noc :confounded: Ad peníze a děti, já myslim, že člověk to finančně vždycky nějak zmákne, na druhou stranu aby to "nějak" nebylo moc velký živoření. To záleží no, aby měl člověk prachy na nějaký základní potřeby, to asi důležitý je, ale taky mi přijde důležitější mít dítě než si třeba pořídit nový auto. Ale jak kdy, jak kdo...
Nikule, na to, že mým spolužákům stejně jako mně bude příští nebo přespříští rok třicet, je to fakt zvláštní, že děti skoro nikdo.
Ježiš, MM má kecy, co je to za blbost chodit s rýmou ven, studenej vzduch blablabla, poraďte argumenty :grinning: Každopádně ven jdeme na chvíli za chvíli! :slight_smile:
11. říj 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
puzzi argument pro TM:na rýmu je dobrý vlhko a dnes je teda ideální venkovní terapie rýmy :grinning:
11. říj 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, teď jsem pardubickou dokoukala ... ten Váňa je ďábel, ale fakt dobrej, v takových letech ... my to s MM sledujeme, ale ona je na fotbale, tak průběžně posílám sms, ten bude koukat!
Andy, já teď koupila oteplený kalhoty malé, ale není to jako spodek ze šusťáku, je to normální látka jen je to vyteplený, tady na koníku jsem jedny viděla ... jinak za starých časů jsem děckám tyhle věci šila, ale teď nějak není čas

Pouštím malé na mobilu "s tebou mě baví svět" se jí to strašně líbí :grinning:
11. říj 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, Andy má pravdu, venku se mu bude fakt dýchat líp, aspoň na chvíli ho vyluftujte !
11. říj 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli venku asi 45 minut, jak to Honzík vydržel, bylo to fajn, jsem dala Honzíkovi poprvé takovou bledě modrou zimní bundu a k tomu bílá zimní čepice, se mi líbil :slight_smile:
Na to, že má Honzík rýmu, byl docela dobrej den, hlavně ty naše služby s MM mě bavily, zítra zas pondělí a služby max. kvečeru. Na cvičení nepůjdeme, Honzík by to sice zvládl, ale předpokládám, že s rýmou se do kolektivu nechodí, aby nenakazil jiný děti.
Těším se dneska na Superstar na holky :slight_smile:
Marti, umíš šít? Seš dobrá :wink: MM mi koupil k narozeninám šicí stroj, dobrá věc, ale u nás tak na to zapošití zkrácených kalhot a tak :sweat_smile:
11. říj 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
já idiotka jsem zapomněla pěněženku asi tady u nás ve večerce, noo jako paní mě zná, tak snad mi ji schovala :angry: :angry: :angry: :angry: mě to sere, měla jsem tam teda asi 1000kč a něco, ale hlavně tam nosim vše, co se nemá nosit v pěněžence..řidičák, občanka, kartičku zdr.poj. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ty voe se mi stalo poprvý :rolling_eyes:

zítra ránoío jedu do poradny na gyndu, tak se tam stavim, snad tam bude, nebo budu ukrutně nasr na sebe :rolling_eyes:
11. říj 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme za sebou poslední dnešní odsávání, fakt hrůza, zapneme vysavač a Honzík v očích výraz absolutního děsu, njn, je to pro jeho dobro :confounded:
Andy, tyjo, snad tam ta peněženka bude, věřím, žejo! Já mám v peněžence taky všechny doklady.
11. říj 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis: To je moc smutný, držte se všichni.

Ededik: No na některý děti trochu hladovění zabírá, znám jich spoustu :grinning: včetně sebe. Uvidíš, třeba se rozjede a bude baštit jak otesánek. Já mám takový doma dva, i když Anička na mě zkouší, že nechce :sweat_smile: .....

Holky, teď se cítím líp, tak nevím, možná inzerát zabral. Uvidíme zítra, zda mi to inzerent přes noc nevrátí nevrátí :grinning:
11. říj 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ha tak jsem ji našla ve spešl přihrádce přebalovací tašky, no jsem idiotka, si tady dělám nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
puzzi mě právě asi před týdnem jedna paní poučovala, že bych to neměla nosit takhle vše v jednom a já si říkala baba chytrá :grinning:si snad fakt pořídím ledvinku na doklady :grinning:

puzzi to odsávánií spolů je šílenost :confounded:
11. říj 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nemáte recept na nějakou dobrou minutku z krůtího masa?
11. říj 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, hurá, na dokladovou ledvinku kašli, zbytečně o krám v kabelce navíc :sweat_smile:
Momou, super, snad nebudou reklamace a bude ti už ok.
11. říj 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=26743
to jsem našla, vypadá to sice hnusně, ale zase bych to mohla odebrat i malině a nám pak dochutit...ale jestli to není zas až moc zdravý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

momou držím palce, at je zítra dobře....

puzzi jasně budu dál nosit v peněžence :grinning:
11. říj 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
sami jáhly se vaří jak rejže nebo jak?
11. říj 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, to vypadá dobře, zdravě určitě :grinning: Mně osobně teda jáhly moc nejedou, já jsem fanda kuskusu. Ale jáhly jsem teď Honzíkovi koupila, takhle s mrkví a drůbežím dobrej nápad.
11. říj 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jáhly se vaří myslim tak nějak 15-12 minut, jj, jako rejže.
11. říj 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
puzzi já jsem taky fanda kuskusu, ten miluju :slight_smile: jáhly mají u nás zítra premiéru :slight_smile:

jdu se vyspršit a těším se na Superstar, se přiznám, že chlapi mě moc neberou a na holky jsem zvědavá a těším se :sunglasses:
11. říj 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, prostě v rámci superstar jsme spíš na holky :sweat_smile: Ale někdy časem budou kluci i holky pohromadě, že?
11. říj 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska vše nej Domčovi k 10M! :slight_smile:
11. říj 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek