• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Radsej nech to tu adminky zamknu, pretoze baby co sem len obcas nakukli a pozreli ako sa dari detom narodenym v decembri, sa citia ukrivdene a baby, co maju uzavretu partu sa smeju na tom ci sem niekto pise alebo nie. To uz fakt nema vyznam. Vysmesky ako na zakladnej skole.... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
7. lis 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kika86: mrzí mě, že je tu pořád takový jakýsi dusno, snad byste si ostatní holky "prosincovky" mohly i samy pro sebe sem něco napsat, a ne jen komentovat, že jsme šly "o dům dál" ... to už je taky nějaká doba, tak proč to pořád rozebírat. Snad si můžete psát o svých dětech, co novýho atd. ... jinak to fakt vypadá, že jsme tady pro spoustu lidí byly "blesk pro dlouhé večery" ... nezlobte se, ale připadá mi to tak. Mějte se ...
7. lis 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a že to pohoršuje nejvíc ty, co s tím nemají co dočinění a jen občas nakouknou... :astonished: :wink:
Jako sorry, ale na tohle se nedá nereagovat...
Jak už jsem psala, nevidím důvod, proč bychom měly někomu skládat účty, proč tu nejsme atd. A jak psala Petronuska, když vám všem tolik chybí vidět pokroky našich dětí atd., přispějte taky svou troškou do mlýna-pochlubte se, co umí vaše děti, jaké máte radosti i starosti atp. a my určitě taky rády něco napíšeme:wink: :dizzy_face:
7. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hááá, Marti, čááááu :grinning:
7. lis 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ze to furt nekdo resi, ze jsme proste odesly, si povidejte sami ne?
A jj ficak tady :grinning:
7. lis 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoojky já teda vám musím moooc poděkovat :dizzy_face: byla jsme na vás zavislá a hltala každé vaše slovo,ale jen pro sebe po večerech jak psala marti ano měla jsem vás jako večerniček na dobrou noc ted to myslím jenom v dobrém
a tak jste mě opravdu vytrhli trn z paty ,že jste odešli a já mám klideček a mužu už večer prosedět u televize :dizzy_face: bez výčitek ,že vás pak nedočtu :grinning:no je to sranda,ale mě se ulevilo :dizzy_face: :dizzy_face:myslím to všechno jen a jen v dobrém

mějte se kráásně a skládejte básně :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a to mám dítě o rok starší než vy takže nechápu kdy a jak jsme na vás najela a začala číst :dizzy_face: :dizzy_face:

at vám děti krásně rostou,dělají samou radost a oslavíte krásně ten jejich první rok :dizzy_face: :dizzy_face:
8. lis 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bereniko, tak tohle je příspěvek ! .... to známe skoro všechny, závislost je hrozná věc, viď? ... ať se ti daří !!!!
8. lis 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, skupinku jste si tu udělali už dávno a ty, které neměli tolik času vysedávat u netu, neměli moc šance - viz např. zařažení do tabulky Prosincovek po narození dětí.Chodila jsem sem málo, ale psala, co Jiřík umí a novinky - bohužel málo, nemám tolik času. Takže si svou skupinku užijte a ať se vám daří.
Hodně štěstí a ať děti rostou a dělají jen radost.
8. lis 2009 ve 12:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi, to ze by sme ta nezaradili do tabulky a podobne reci, su uplne mimo, ja som sa k babam pridala az niekedy v lete a to som ich uz skoro rok citala, ale nasla som tu odvahu sa pridat a tym padom sa aj podelit o veci co dokaze moje dieta a prijali ma medzi seba pekne, len to chcelo pravidelne prispievanie. Nehovorim ze kazda matka si najde toko casu ako niektore z nas, ale ked ma niekto cas na docitanie tak nechapem, preco si uz tych 5 minut nenasiel aj na odpisanie.
8. lis 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vanil, líp bych to neřekla!!! :dizzy_face:
8. lis 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illy ahoj, ja si Ta pamatam. Isteho casu si tusim trochu pisala. Nie je pravda, ze by sme Ta nebrali, ale ked si prestala pisat, vies ako to chodi...zide z oci,... a s tou tabulkou- robili sme ju v case "akcie" a mnohe baby co sa pridali neskor tam niesu, a naopak baby co pisali a uz nepisu, tam su stale. nech sa paci, pozri si ju a uvidis, ze tam nenajdes nase verne baby ako Lobka, Vanilka, Petis, atd...dokonca ani Laola!!! ktora zalozila nasu novu diskusiu, tak preco sa nad tym potastavujes?!? ale je tam 18 dievcat, ktore teraz uz VOBEC neprispievaju. taka Bartalka napise raz za mesiac - za dva a nikdy sme ju neignorovali...naco to vlastne pisem, ved cokolvek napiseme, bude zle. vsetkym nevyhovieme... ale hlavne ze my sme spokojne, nie baby? :wink:
8. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illy pozeram, ze aj vy mate cyklovozik :slight_smile: my mame rvnaky - ten cerveny :wink: je skvely, ze?
8. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Novi: Pravdu máš, je tam spousta mamin, co už nepíšou, třeba mam, ta přestala hned nějak po porodu :sunglasses:
8. lis 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasně, četla jsem to tu každej den :grinning: Občas se prostě podívám i do témat, kam jindy nechodím a tady to dusno celkem je znát. Tak se omlouvám za svůj názor.
9. lis 2009 v 01:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,opravdu toho už nechme,tohle napadání fakt nemá žádný smysl.....
9. lis 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ani se mi nechce to pitvat, jen bych chtela poznamenat, ze pokud si nekdo mysli, ze kdyz jednou za 3 mesice dosel a nahlasil miry, vahu, co umi a jen se pochlubil a pak uz nic, ze se jako ucastnil a citi se dotcene, ze nebyl v tabulkach nebo co, tak to nas fakt nebavilo. Hodne holek se snazilo na to reagovat a k cemu...stejne si dotycna uz reakce neprisla precist a podekovat nebo odpovedet.
Kdyby to tak delal kazdy, neni to diskuze...vzaly jsme mezi sebe lidi, co se dokazali sverit a vypovidat, pokud potrebovali a naopak podrzet a podporit ty ostatni, pochvalit, a se zajmem prozivat nase kazdodenni trable, nemoci nas i deti, a dat si vzajemny pocit, ze jsme tu fakt pro sebe.
A na nejake hlasky typu" nemam cas vysedavat u netu jako nektere z vas"...jako at si kazdy svuj cas pro relax vyuzije po svem, nekdo cte knihy, nekdo verejne diskuze a nekdo je proste pise, aby ostatni mohli cist. HOWGH, domluvil jsem
10. lis 2009 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sami: Jako super reakce :grinning: plně souhlasím.
10. lis 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
illy, pozerala som si tvoje fotky, maly je riadny expert. paci sa mi, ako vytuhne pri roznych aktivitach, haha. tak to sa nam nestava. veronika po vacsine zaspi, ked ju kojim, alebo trebars na rukach babiny, ale pri jedeni alebo hrani, tak to sa nam este nepodarilo. :slight_smile:
po dlhej dobe som sa sem prihlasila a vidim, ze sa tu deju take nemile veci... ved kto chce, nech pise, kto nechce, nech nepise. nie je to predsa povinne. ja som sem chodila pred porodom velmi casto, ved som mala kopec casu, ale odkedy je veronika na svete, moc sa sem nedostanem a tazko mi bolo zapojit sa do rozbehnutych debat. no a na docitavanie som tolko casu nemala. tak som sa preorientovala skor na facebook. ale rada vas tu vidim a idem si popozerat nejake vase fotky.
VSETKY vas pozdravujem. papa zatial.
10. lis 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mum_to_be: Verunka je krásná holčička, koukám, že máte taky fotečky z plavání pod vodou .... mám v albu taky nějaký fotky, tak pokud budeš mít čas, tak koukni .... Markétka taky začíná chodit ...
10. lis 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj m1rti, fotky som si pozrela, marketka je krasnucka! a fotky z plavania su super - je to mala potapka. :grinning: ja sa tak tesim z toho chodenia, a tak celkovo, je to teraz take obdobie, kedy sa kazdy den nieco nove nauci a fakt si ani neviem predstavit, ze by som nemohla byt pri tom a trebars musela byt v praci... inak, pozerala som, ze marketka je tiez dost vysoka - my sme v 10 mesiacoch takisto mali 74 cm a o trosku viac gramov ( 9180 ). :wink:
10. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mum_to_be: Markétka je drobek, ale baští pěkně, zatím to všechno vypadá, že bude mít v roce míry jako moje starší dcera, ta měla 9 kg a 76 cm ...
10. lis 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj bambiny
ty brdo vidim citam no kazdopadne je to fakt vasa vec ze ste sa odpojili a spravili si novu diskusiu za zamknutymi dverami lebo neni fakt v pohode ked nekdo zneuziva info mam s tym skusenosti a tez ma tu nekdo smiroval ked som pisala o rozvode .
ja tez nemam cas a velmi rada by som za vami chodila dneska mam napriklad do 10h volno a tak som si sem konecne sadla a co necitam?? :confused:
šimonek sa tu pri mne jeduje ze sa mu nevenujem ale ja chcem byt chvilu s vami no neda sa to takto :frowning2:
a poobede mam frmol no a vecer som rada ze zijem a dycham a ze ma este netrafilo po tom maratone ale ja sa tesim ze som to zmakla a idem spat a nacerpat nove sili do dalsieho dna :wink:je to super lebo fakt som potrebovala takuto zmenu koli tomu aby som sa nezblaznila z rozvodu a toho ze toho hnupa mam stale rada a on mna ne :frowning2: :sunglasses:
tak som sa po dlhom case zase vystazovala a nereagovala na nikoho :frowning2:
baby ale vy mi to odpustite ze?? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
mam vas rada hrube zrna a radsej zablahozelam popredu puzzinemu honzikovi k narodeninkam lebo neviem ako sa sem dostanem ten ma jak prvy tak teda vsetko naj naj naj Honzicku puzzinacku nech si zdravy chlapcek a robis len samu radost!!!

tak pa babule
11. lis 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
m1rti, aspon mas s cim porovnavat. nasa verca bola od zaciatku velka (narodila sa ako 4000 gramova), ale ako sa zacala hybat, a to je niekedy fakt hyperaktivka, uplne sa to priberanie spomalilo. no uvidime, co este naberie do tych prvych narodenin. :slight_smile:
bartalka, ja som ani nevedela, ze si sa nakoniec rozviedla... tak to ma mrzi. ale obdivujem ta, ze to takto zvladas s troma detickami!!!! drz sa a pozdravujem aj tvoje krasne deticky!!!!
11. lis 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čaute mamky,
BARTALKO kukni na poslední IP, nazvala jsem jí tvým jménem. :wink:
MUM, čaues mamino, Verunka vám dělá samou radost, co? Taky se každý den těším, co ta naše prdelka bude dělat nového. Začíná se z plazení konečně stavět na 4, má snahu se po nás šplhat, a roztančila se. Stačí nějaká hudba a okamžitě se začně pohupovat do rytmu. To se mi líbí :grinning: Taky si nedovedu představit, jít teď od ní pryč a nevidět ty každodenní pokroky. :wink:
11. lis 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
už se k tomu vracet nehodlám, nemyslela jsem to špatně, jen to zamrzelo a ne jednou. To je jedno.

MUM: Verunka je krásná a taky to bude éro, nejvíc mě dostala fotka hrátek ve vaně oblečená bez vody :slight_smile:
Jo jo, Jiřík je éro, chvilku neposedí, pořád musí něco dělat. Spát chodí jen jednou denně a to po obědě, asi aby mu něco neuteklo :slight_smile: a pak až večer v osm až půl deváté a spí tak do sedmi - mezitím se 3x probudí.

m1rti: Marétka je taky šídlo, co? Koukám, že strhává dekorace a tak, všude stejné :slight_smile: No tak to jste drobci, když až v roce budete mít 9kg, ale je to slečna no tak co. My měli v 10m 9490g a 74,5cm. Tak jsem zvědavá na roční prohlídku. Jiřík je popelnice, sní opravdu všechno, jednou sní i nás :slight_smile:

Bartalka: tak to se ti nedivím, že si vypla. Je mi to líto, ale takový je bohužel život. Tak držím palce, ať to nějak dobře zvládneš a děti taky a hlavně hodně síly. Nic neni důležitějšího, než abyste byli zdraví a jak to půjde spokojení.

pospi: před třemi týdny jsem byla na operaci a byla týden v nemocnici a bylo to zvláštní. Na jednu stranu jsem si tam odpočinula a na druhou se mi stýskalo, i když za mnou denně chodili. Jiřík byl naprosto v pohodě. Ani nějak nevyváděl, že nejsem doma. Jak říkám "mámo, už z tebe nic neteče, tak je jedno s kým jsem" :slight_smile: Ale jsem ráda, protože si aspoň vyzkoušel manžel jaký to je být na mateřské - a to měl ulehčený o to, že se staral jen o Jiříka, nemusel prát, vařit, žehlit, uklízet.....

Jinak Jiříkovou oblíbenou činností je inventura všech šuplíků, všech prostor kam dosáhne - a že dosáhne už vysoko, zkoumání zásuvek, lezení na topení a tancování. Je to sranda. Nemělnila bych.
Tak se mějte hezky a ať vám prckvé dělají jen radost.
11. lis 2009 v 09:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illy, Markétka už taky většinou spává jen kolem poledne, včera dokonce byla vzhůru od 11,45 až do večera, prostě už se nedala uspat, až mě to štvalo, celý večer se budila ze spaní, prostě přetažená. Jinak spí naprosto stejně jako Jiřík, ideálně chodí spávat kolem 20 hod a spí do 7-8 hod, ale teda v noci 2x jí, kolem 1 v noci a nad ránem, to jsme zatím neodbouraly ....

mum_tu_be: ... ten váhový rozdíl je znát, Markétka mě při narození 3050g. Myslím si, že je tak akorát,noženky má docela macatý,ale už je hodně pohyblivá,tak to vyběhá ...
11. lis 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronika nam spinkava v noci tak 11 hodin, no a cez den rano okolo 1 a pol hodinky a este 1 hodinku poobede. ale ako kedy, toto je taky priemerny udaj. :slight_smile:
uz ste rozmyslali nad darcekmi pre nase decembrovciatka? mna sa uz vsetci o velkom vypytuju, co by verca chcela... zatial ma napadlo DUPLO a lamem si hlavu dalej... my totiz kopec hraciek mame po jednom dievcatku, vratane aktivitneho stolika, bicyklika a co ja viem coho vsetkeho...
12. lis 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já koupila 2 lopera (knížky pro nejmenší se zvířátky) a dřevěné kostky. Přemýšlím o motorce, aby měl na jaro-léto, ale to ještě uvidíme. Jinak naši mají míč, ten u nás frčí, tak dostaně nějaký barevný. Kamarádka bude pro svého prcka kupovat skákacího soba - myslím že ho prodává i někdo tady na bazaru asi za 250kč. Moc to neřešíme, protože stejněz toho nemá Jiřík ještě rozum a nejlepší dárek bude papír, do kterého bude dárek zabalený :slight_smile: a to, že si bude moct sníst SÁM dort.
12. lis 2009 v 10:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ano, ja sa preto pytam, ze odo mna chce nieco pocut moje okolie. tak v najhorsom vymyslim nieco aj pre starsie dietatko a pocka si nas to :slight_smile:
12. lis 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek