• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Ahojky. Taky jsem tu po hodně dlouhé době. Koukala jsem na vaše albíčka a dětičky jsou krásné. Ten můj diblík taky všude leze, všechno musí prozkoumat a když mu něco nejde nebo mu nechci dát to co chce, tak se pořádně rozčiluje a vzteká. Jinak já taky dárky pro Vítka moc neřeším. Je mu je to naštěstí ještě jedno, ale už se těším jak mu budou zářit očička až uvidí stromeček. :dizzy_face:
12. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
lesnenka, fotka spod vody je super!!! vitecek ma krasne ocka!!! pocuj, uz ho davas na nocnik? a vydrzi tam? ja som to skusala asi pred mesiacom-dvoma, ale verca tam nechcela byt, tak som ho zatial este schovala.
15. lis 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata, neviem ci si ma este pamatate, chcela som vas len pozdravit, tiez sa vam zda neskutocne ze nasi skriatkovia maju takmer rok???
15. lis 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.

Mum já to zkouším asi tak od 8.měs. Ze začátku se na něm tlemil a měl z toho prču, myslím, že ho to i bavilo, dokud nepřišel na to, že to není pro jeho zábavu, ale že se od něho něco očekává.Občas máme krizovky, teď už ho to moc nebere, ale v zásadě s tím moc nebojujeme. Zase nějak moc to zatím nehrotím. Někdy se vzpírá, tak nic a zase to zkusíme třeba druhý den.

Katka27, uteklo to hrozně rychle. Ještě mám v živé paměti, když jsem přišla s tím, že jsem těhu a ono už se mi batolí pod nohama roční mrně. Přijde mi, že ten čas najednou utíká rychleji.
18. lis 2009 v 00:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, katka, ja si ta pamatam. mala som husiu kozu, ked som citala o tvojom porode!!! ale zoe je krasna a urcite z nej mate radost!!!! lesnenka, tak mozno aj ja to zacnem tak postupne skusat. tiez to nechcem silit, jasnacka...
ked som dnes otvorila po par dnoch MK, aj som sa usmiala, ako som bez problemov docitala, hihi. lesnenka, a co ti uz mala rozprava? nasa stale mama, baba, papa, kopec citosloviec (hlavne k zvieratkam). dokonca povie aj moje meno (katka), ked sa jej niekto na to opyta. skusam ju naucit, ze sa vola veve (alebo nika), ale to je pre nu zrejme este prilis tazke.
18. lis 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este sem tam pocut aj tata a dede (t.j. dedo)
18. lis 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

tak nas jirinek to je radosti a starosti jeste poradne nechodi ale lozit na obyvackovu stenu zvalda na jednicku :grinning: jenom maminka to ani videt nechce......zacalo to tim ze pred dvema tydnama sem ho nasla na kraji stolu a papal piskoty.....jeste ze tam ty piskoty byly ani si nedovedu predstavit nebo raci nechi predstavit co by bylo kdyby.....ted pred dvema dny se naucil vylezat na sedacku ale ze zacatku nevedel ze se sleza tak jak se vyleza takze to parkrat zkousel presne tak jak se vyleza......no spadla parkrat na pusu.....neze bych ho nejak nepokousela zachranovat ale kdyz clovek fakt potrebuje treba na wc tak mu nezbyva nic jineho nez to proste risknout anebo podestlat celou zem polstarama......je zajimave ze ani jednou po padu ze sedacky neplakal kazdopadne preleza ze sedacky na tocici kreslo ktere sem zajistila jenom pritlacenim na zed aby se netocilo......to zvlada taky na jednicku jenom mu sem tam reknu kdyz se moc rozjede "opatrne tam (ukazu prestem) je baac " tak se zastavi a je to hned vedle tociciho ´kresla je detska houpaci kreslo takze se vubec neboji hlavou se pustit do prelezani na hopaci kresilko.....je to nas maly dobrodruh asi su hrubozrna matka a ledacos maleho precedim pres syto......nebo su uz poucena od mladsi dcery ktera delala ruzne vylomeniny ale ne az takove?? no asi
tu sem ho zdelavala pomaly vylezeneho na vrchu obyvaci steny....co od naseho syna cekat.......? asi bude horolezec nebo co......
ted se uci chodit zatim po trech kruccich pada na zadek ale uz ted si rikam co ten nas rychlik bude delat az bude chodit :-O totalne niceho se neboji nejake to placani po ruce nebo zadku nepomaha to se na mne jenom podiva a jakoze pokracuje si v tom dal.....to klarka ta byla uplne hodnounka proste kluci sou zivjesi asi .....
nu co budu muset hold davat na nej viiic pozor :grinning: kazdopadne tak jako kazda matka su rada ze ho mam :dizzy_face:
nas jirinek umi rikat takove ty zvuky zviratek co ktere umi....jako kravicka prasatko pejsek kocicka .....umi reagovat na basnicky tipu paci paci nebo varila mysicka kasicku nebo tu sracka zobkala.......pak napodobuje zvuky jeste slona rypouse lva :grinning: pak auto a to bud en en nebo pusu bbbbbrrrr.....ze slov pouziva nejvic tam a tata mama kdyz neco potrebuje :grinning: pak mnam mnam pri jidle velice labuznicky a jinak mu to staci co potrebuje dostane a co je nutne tak si to sem tam pripomene placem jakoze kdyz mamka zapomene tak si to pripomene sikulka nase :slight_smile:

no co uz za chvilku je nam rok jako darek asi od nas dostane takove to velike auto jak byva s nevesem ze nakladak tak popelare to se nam moc zalibilo a jako na vanoce nemame ani potucha tak se mnejte hezky ja se zase nekdy ozvu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jen hlásím že Tom na 10m prohlídce 77,5cm a 8350g :wink: chodí za chodítkem, stojí v prostoru bez držení a stoupne si ze země bez držení se čehokoliv, no sranda :grinning:
19. lis 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Vítek ještě sám nestojí ani nechodí, jak náhodou zjistí, že stojí a nedrží se ničeho, tak rychle hledá čeho se chytit. Ale jinak je jak z divokejch vajec. taky je to takovej malej průzkumník.
Jinak povídá klasiku máma, táta, dede, dělá auto, paci,paci a takový ty dětský říkanky, přikterých se dá něco předvádět. Největší sranda je, že ho strašně baví někoho zdravit, tak skoro každému koho potkáme dělá rukou čau a pá,pá. To dělá pro jistotu oběma. Jani to chodíte takhle na prohlídky? MY byli naposledy na měření a vážení v půl roce.
19. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
lesnen...my chodíme každé dva měsíce na prohlídku
20. lis 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my mame kazde dva mesiace prehliadku. v 10 mesiacoch sme mali 9170 gramov a 75 cm.
nasa verca si bezka sama, ale postavit sa bez opory este nevie.
20. lis 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky.Můžu se zeptat,kolikátku mají vaše děti nožku?já to pořád nějak nemůžu Kačce změřit.děkuji
21. lis 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj cvachni,
František má velikost 19, máme ale docela problém s vysokým nártem tak je pro
nás lepší když jsou papučky na přesku né na zavazování i boty jsem mu koupila na suchý zip.
Cvachni, chtěla jsem se zeptat ohledně křtu, který máme příští nedělí, prosím Tě kolik
jste dávali nebo kolik se tam dává pozornost do kostela za pokřtění - děkuji moc Kačka
21. lis 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kači.děkuji.Já jsem se radši zeptala,protože malé dítě ti neřekne jestli ji to tlačí nebo je ji botčky velké chceme kupovat zimní botky na zimu.My jsme dávali knězovi 3 stovky+krabičku cukroví..ale záleží jen na vás,kolik dáte.
21. lis 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vosinky...len Vás krátko zdravím a znova zdrhám....
Naš drobec ešte nechodí..ale lozí ako divoch...všade a vopchá...otvára skrinky...je to des .... :slight_smile:
Ale som rada, že sme sa konečne rozpohybovali. Držte sa, ahooooojjjjjj.....
Škoda že nemám viac času, ale nejak to nejde..aj teraz píšem s odsávačkou na prsníku.... :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rada na velikost bot. Vemte špejli, přiložte k nožičce dítka a zlomte asi tak o půl cm dál. V krámě strčíte špejli do botky a je to ..... Nebo v krámě mají takové ty "nožičky" na měření.
22. lis 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
MoMOU:děkuji za radu.Příští týden jedu do Brna,tak kouknu do Batě.
22. lis 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lepší je Daichman (nebo jak se to píše)
22. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejlepší jsou boty, které vyrábí pan Hanák. Asi sem nemůžu dát odkaz na jeho webovky, nejspíš by mi to vymazali. Na e-shopu boty pro děti, myslím, nemá, ale u něj jdou koupit. Kdo budete chtít odkaz na jeho stránky, napište mi do IP, ale jdou najít normálně ve vyhledávači. Když si zadám v googlu do vyhledávače "boty hanák", jsou to první stránky, které se mi zobrazí.
Mám dceru narozenou 19.12.2008 a na boty jí k němu jedu teď před vánocema. Ještě úplně sama bez držení se nábytku nechodí, tak ještě vyčkávám. Já mám od něj už boty dvoje a ještě stélky do bot a je to teda paráda, obrovská změna od běžné obuvi. A pro malou chci taky to nejlepší. Boty mi přijdou dost důležité.
22. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi myslíš tohle: http://www.botyhanak.cz/index.php?mid=&sid=7&typz=K&eskid=142 Tak zdravotní boty seženeš i jinde. A ne všichni se vyskytujeme u Vyškova ................ Dajchman má taky boty pro děti se zdravotní vložkou a jinak je určitě seženeš v lékařských potřebách a mají je i některé lékárny. :wink:
24. lis 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak boty jsou důležité, ale i tak znám hodně dětí, kterým rodiče koupili opravdu kvalitní obuv a stejně mají ploché nožičky, je to hodně i vrozené. A jak říkají lékaři - chození na boso je úplně nejzdravjší :slight_smile:
24. lis 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubíkovi vše nej a nej k jeho prvním narozeninkám :dizzy_face:
24. lis 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky, vyřídím :wink:
24. lis 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou, na těch stránkách ještě nemá ty boty pro děti vystavené. A některé ty jakoby "zdravotní" boty z lékárny nebo z jiných specializovaných prodejen zas až tak zdravotní nejsou, některým nožkám mohou spíš ublížit. Pan Hanák má prodejny v Brně, ne ve Vyškově, a výrobnu u Nesovic. Navíc přes net jdou u něj objednat stélky do botiček a botičky pak koupit v obchodě jinde, kde už je ale mimču vyzkoušíš i rovnou s těma stélkama.
Naprosto s Tebou souhlasím, že boty jsou opravdu velmi důležité, proto jsem to sem uvedla. Taky to nemám k němu blízko, ale jednou do roka tam zajedu a rovnou nakoupím stélky do bot (a třeba sandály na léto) pro celou rodinu. Naše republika zas tak velká není.
25. lis 2009 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jsem si ověřila některé info a ty boty co pan Hanák dělá, jsou stejné jako ty ve zdravotních potřebách. Jako možná použije trochu jiný materiál, ale jinak je to stejné. Ptala jsem se na to i kamarádky (přítel je ortoped). A abych jela dvě hodiny někam, pak dvě hodiny zpět ........... to se mi nevyplatí. A kupovat stélku do bot přes net, když si ji nevyzkoušíš fakt nejde. Nejzdravější je chůze bez bot, to se přirozenou cestou posiluje klenba nohy. Pak tu máš ještě dědičnost a tam Ti nepomůžou žádné stélky (zkušenost od švagra) a když je někdo na sebe moc těžký, tak se klenba nohy začne propadat a stélka Ti taky moc nepomůže. Já si kupuju boty obyčejné a mám lepší nohy než manža nebo švára. Není to jen o botách, ale pokud si někdo chce kupovat boty pro děti za 800 a dítěti už za 2-4 měsíce nejsou ..... já na to nemám. Jo a jsem si ještě vzpomněla. Kámoška (zdravotní sestra) má manžu s plochýma nohama a jejich dcerka bohužel taky. Od malinka ji kupují boty a stélky do bot právě jen ty Zdravotní a měli i od Hanáka a žádná změna. Nožičky má pořád stejné - ploché a je jí 5. Podle ortopeda je to prostě dědičný a nic s tím neudělají, ale zkoušet mají dál .................... Tím ale ty boty nezavrhuju!!!!
25. lis 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně ty boty pomohly od bolestí zad po porodu. Asi čtvrtý den, co jsem je nosila, tak mě úplně přestaly bolet záda (dost jsem díky těhotenství přibrala) a staršímu synovi odstranily příčně plochou nohu. Je mu skoro 18 let, je 196 cm vysoký, MUDr říkali, že u něj s tím nic nejde dělat, že je to kvůli jeho výšce, věku a tak podobně. Při každém kroku mu hlasitě lupalo v chodidle, bylo to dost nepříjemné. Odstranily to právě až stélky od pana Hanáka. Postupně, co je nosil, tak přestával při chůzi lupat a teď už chodí úplně potichu jako každý jiný. Kluk už mi nechce nic jiného ani nosit, stélky má ve všech botech a jinak nosí ještě jeho sandály. A to byl syn k těmto botům značně skeptický, už na ně nedá dopustit.
A nemáš správné informace; stélky, které vyrábí pan Hanák, tak nikdo jiný nedělá. Je to jeho vynález a má to patentované. Pan Hanák je původně léčitel, dělal reflexologii. Na tomto základě a díky zkušenostem tyto stélky vymyslel. Tyto stélky vlastně dělají to, že nutí držet kotník v přirozené poloze, tím je člověk nucený držet páteř v přirozené poloze, a tak vjastně odstraňují problémy celkově spojené z vadným držením páteře. Ostatní jakože "zdravotní" boty blokují některé důležité body na plochách nohozu.
Ty o ně zájem nemáš, ale kdo ano, tak si pořádně pročtěte jeho stránky a možná pochopíte, že je to opravdu něco jiného. Osobně jsem je vyzkoušela na sobě i členech rodiny a za ty roky jsem neobjevila na trhu nic lepšího.
25. lis 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
opět se bavím
25. lis 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajinko, to je dobře, :slight_smile: humor tě ochrání před chřipkou líp než vakcína. :slight_smile:
25. lis 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak v tom případě pan Hanák ví, že nemůže udělat stélky jen tak, ale přesně podle chodila toho či onoho člověka každý člověk má totiž reflexní body trošinku jinak. Takže když se stélka bude opírat jinak, než by měla, tak může ublížit (vím to, taky se zajímám o tyto masáže - pomáhá mi to s ledvinou). Ostatně já psala, že jsou stené(protože něco úplně nového vymyslet nemůže), ale taky že se liší v materiálu ( a ten je taky důležitý). Je super, že si stojíš za tím, co Ti pomohlo. Ale to neznamená, že já nemůžu mít svůj názor, s kterým Ty nesouhlasíš.
25. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme byli min. týden na roční kontrole, tak máme 10,2kg a 74,5cm. Oslavili jsme 1. narozeniny. Byla to sranda. Největší dárek byl dort, ve kterém se mohl Jiřík patlat. Dokonce si na to vzal lžičku, ale k mému překvapení toho asi skoro 3/4 snědl a zbytekskonšl na židličce, něm a trochu na zemi :slight_smile: Z dárků ho nejvíc zajímala zlatá taška, ve které dostal od babí barevnou housenku. Lopero taky dobrý, ale vedla ta taška a telefon. Moc jsme toho neřešili. Teď ještě vánoce a to uvidíme. Uvažujeme o motorce - aby měl na jaro - léto.

Chci se zeptat, od kdy můžu dávat normální ovocný nebo černý čaj? Zatím dávám dětské od Leros (ovocný a bylinkový).
Díky a přeji hezký den - i když počasí mluví jinak :slight_smile:
1. pro 2009 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek