• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
zuzke gratulujem!!! my mame za sebou prvu poradnu (zajtra ma romanko 1 mesiac). vazi 5200 gramov, riadny chlapisko...
21. říj 2010 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@mum_to_be jak to leti ze uz mesiac sa nenadejes a budete oslavovat rok :astonished: :astonished: :astonished: opravdu :fearful: to tak leti???? s tyma detma asi nejrychlejc :unamused: tak to je pekny kus chlapa :dizzy_face:
21. říj 2010 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky....

megn, mum, hpaji všem moc gratuluju k miminkum...:slight_smile: užívejte si radosti a hlavně at jsou mimísci zdraví...

Illy: at vše dobře dopadne a máš mrnouska brzo u sebe....

snad jsem na nikoho nezapomněla:slight_smile:

U nás už jsou jak rychlá rota, Anička už leze, sedí a staví se u nábytku, takže je sranda.... jinak sourozeneckej kočár jsme měli do léta, ted už je dávno prodanej...:slight_smile: Honzík jezdí nejradši na motorce nebo to jistí manduca
2. lis 2010 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak oznamuji, že se Jiříkovi 30.10.2010 v 12:02 narodila sestřička Terezka. Vykoukla na svět dřív, než si doktoři naplánovali císaře. Měla 3130g a neměřili jí, protože zase byla KP, takže měla zkroucené nožičky. šla zase císařem, ale dal mi zabrat, 2x mi napichovali epi, poprvé nějak nešel, kam měl a podruhé o obratel níž nezabral - vše jsem cítila, tak jsem musela nakonec rychle do celkové narkozy. Ale hlavně že je malá zdravá.
@korcula ty jo, to letí, vy už jste velicí oba. My taky sourozenecký nakonec nekupovali, Jiřík taky nejraději drandí na motorce nebo lítá.

Mějte se zatím moc krásně.
6. lis 2010 v 15:03  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@illy Moc moc velká gratulace:slight_smile: at krásně rostete a hlavně jste zdraví... :wink:
6. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@illy Gratulujeme k Terezce, hlavne hodne zdravicka :slight_smile:
7. lis 2010 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
i od nás velikánská gratulace a hlavně zdravíčko
8. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
i já se pripajim ke gratulaci :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Terezko hodne zdraviii (hezke jmeno my ho meli u jirika :slight_smile: ) a illy tobe brzke zotavenii :wink: :slight_smile:
8. lis 2010 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, díky moc. Já jsem už OK, už funguju na 100%. Manža se potřeboval učit na zkoušky a dneska je ve škole a pak ještě musí do práce, takže už fungujeme normálně. Je to mazec, ale dáse to. Terezka je zlatá, hodná, v noci se budí jen jednou na kojení, takže pohoda, až se to bojím zakřiknout. Zato Jiřík je éro... no jo, období vzdoru.
11. lis 2010 v 09:32  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, mě napadlo snad po půlroce se sem mrknout a moc gratuluju všem dvojitým maminám, mum, illy, ať se daří! Nám se narodil 7.10. Pavlík, je moc hodnej. Člověk si představoval, jak konečně ten starší bude trochu víc samostatnej, když bude muset, ale četla jsem, že máte mimča taky moc hodný, tak spíš to trochu pak odnáší ty mimča (i když snad ne, když jsou spokojený :sweat_smile:) a starším se věnujeme furt dost, že?
Korcul, ty to musíš mít už super, že děti začínají bejt dvojka, co?
Ad sourozeneckej kočár - máme a nedám na něj dopustit, honzík se poslední dobou chce hodně vozit, skoro nechodí pěšky.
13. pro 2010 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
hezke vanoce a hodne zdravi v novem roce miminkum detickam i Vam vsem :slight_smile:
23. pro 2010 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Vsem krasne a pohodove proziti Vanocnich svatku a jen to nej do Noveho roku prejeme! :slight_smile:
24. pro 2010 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jak se všechny v novém roce máte? Jak rostou miminka? :dizzy_face:
4. led 2011 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte! po dlhej dobe som tiez nakukla... illy, velmi velmi gratulujem k babatku!!!
my sa mame dobre, uz sme zladeni, aspon teda vacsinou, hihi. maly romanko je zlatucky, pekne drzi hlavicku, dobre papka (dojcim ho), v noci sa budi az nad ranom okolo 5-6 hod. a potom spime, dokym dovoli verca (zvycajne do osmej). uz ho bavia hracky, rozprava si tie svoje grrr, errr, aaaaa. :slight_smile: je zlatucky.
veronika je o dost samostatnejsia, v 22 mesiacoch sme sa zbavili cumlika (konecne!) a bola som prekvapena, ze bez narekov. proste sme ho odhodili do smetiaka a bolo. :slight_smile: aj sama zaspava, toho som sa bala, ze bola navyknuta zaspavat vedla mna alebo ocinka, ale zvladla to. sice niekedy este ponarieka, ked ju ulozime, ale da sa to. no a tak 10 dni sme uz cez den bez plienok, pekne chodi cikat do wc. u nas sa nocnik skratka nekonal, vobec nan nechcela chodit. velmi vela rozprava, okolo narodenin uz vedela prerozpravat sama pernikovu chalupku. a teraz si spieva, recituje, je velmi urecnena. ale ked sa zacne hnevat, no ved asi to poznate... vtedy sa pytam, kde je to zlate dievcatko... :slight_smile:
13. led 2011 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@mum_to_be to se hezky čte jak vám to jde :dizzy_face:

Tomík je bez dudlíka cca 3 měsíce, bez plen přes den už tak měsíc ale teda nemluví, zlobí, neposlouchá, vzteká se :grinning: po kom to asi máááá :grinning:
13. led 2011 ve 22:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
vidim mum ze uz mate rezim perfektne zvadnuty a teda maly je velmi sikovny ze tak pekne spinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to nas rostak este sa v noci budi aj 5x na caj :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze rano ked na mna okolo 8 vola mamiiii hopiii hopiii tak nemam chut preneho ani ist bo by som este spala :grinning:
my sme mali taky divoky vstup do noveho roku pretoze na silvestra si na seba strhol tanier cerstvo uvarenej kase...neurobila som nic v tej sekunde a to som stala pred tanierom nalepena na nom takze mal oparenu ruku teraz uz to ma zahojene uz len mazeme aby sa koza nevysusovala ......on je taky ako z divokych vajec a teda vzteka sa riadne ale to je len obdobie vzdoru v tomto obdobi to mala aj klarka ale ja si po hlave nenecham skakat....jirka je bez plienok vyse pol roka na den a v noci sa sem tam pyta ze chce curat ale ja sa teda velmi nevyspim....no vsetko len do casu az bude mat 10 tak ma budit na cikanie nebude :grinning: aspon dufam ze nie :sweat_smile: :grinning: hovori krasne od roku az som sa cudovala pretoze klarka zacala az v dvoch takze okrem L a R vie vsetko pekne povedat ale to ej rpeto ze klarka to tiez este nevie tak asi preto pretoze samotne L vie tak ako klarka tej sa uz aj podarilo v pritomnosti dedu (spravoval si motorku a klarka rada s nim asistuje :slight_smile:) povedat vrrrr tak som rada ze nebude rackovat jej meno.
a klraka si zaciatkom decembra/prosince rozbila bradu a presne o mesiac sa jej znova podarilo si to roztrhnut tak zasa steh....nooo opravdu deti su radost ale aj starost :slight_smile:
14. led 2011 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@puzzi jé, tak taky gratulace. Jo jo, jak píšeš, přijde mi, že s těma staršíma je to horší :slight_smile: My sourozenecký nemáme. Jiřík už hodně dlouho chodí po svých a nechce se ani vozit. Když je nejhůř, vemu ho na koně, ale to bývá málokdy. Už asi 5 měsíců nechodí spát po obědě, takže vstává 7-8 hodina a chodí spát 20 - 22hodina. Nechápu, kde bere tu energii. Je hodně aktivní.
@mum_to_be koukala jsem na fb na video a jste šikovné, ty básničky na wc jsou famózní :slight_smile: No prostě holky jsou šikovnější.
Jiřík mluví jen svou hatmatilkou, poslední dobou se snaží napodobovat slova. Máme pblm naučit ho na nočník. Sedí 30min na nočníku a nic, dám mu plínu, on si někam zaleze a tam pokadí a nic neřekne. Když se ho zeptám, jestli kadil, že smrdí, tak odpoví, že ne :slight_smile: No až bude tepleji, tak mu přestanu dávat plínu a uvidíme jak na to zareaguje.....
Tak se mějte hezky a hlavně ať jste zdraví a přežijeme tento rok v poklidu :slight_smile:
18. led 2011 v 09:29  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

@puzzi Gratuluju k Pavlíkovi.... no je fakt že já teda zkraje zlatíčko neměla.... Anička si první 4 měsíce proplakala, ale ted už zlatíčko je, a užý je to celkem pohoda, jsou s Honzíkem sehraný, takže vstávají mezi 7-pul osmou.... a večer v pul osmý oba spí... Akorát Anička se ještě 2x v noci budí na mlíko.... ale jinak si už spolu docela vyhrajoua já začínám mít celkem klídek,,,,:slight_smile: tak začíbnáme uvažovat nad třetím dítkem :sweat_smile:

Jinak dneska jsme byli na roční prohlídce, mám prcka.... měří 72 a váží 7,91kg:slight_smile: jinak vše ok. Honzík je asi 1č dní bez plen přes den, ale občas je ještě nehoda, v noci zatím bez šance. a mluvení., no ted hodně opakuje, ale rozumět mu e každý třetí slovo :wink:

Jinak ještě dodatečně všem vše nej do roku 2011
18. led 2011 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
korcula, tak to si odvazna, ze uz rozmyslas nad tretim dietatom... drzim palce!
18. led 2011 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@korcula ty jooo nad třetím jo? tedy smekám fakt :sweat_smile:
20. led 2011 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli některá neprodáváte nebo neznáte někoho, kdo prodávaá Manducu do 1500kč - klidně s flekama, vyšislou,... ale plně funkční, případně nechce vyměnit Manducu za šátek? Dejte prosím kdyžtak vědět přes odpověz nebo IP.
Díky a mějte se
17. únor 2011 v 15:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajinka27 po nějaké době nakukuju a co nevidím - moc gratuluju :slight_smile: přeju ti bezproblémový těhulení a jsem zvědavá, jestli se dočkáte Gábinky :slight_smile:
18. únor 2011 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@hpaja jééé díky, Gabča by to ale už nebyla :wink:
19. únor 2011 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, zas po čase nakukuju. Jajinko, gratulace k těhu, ať vše jde, jak má!
My Honzíkovi vzali úplně dudlíka asi před měsícem, na nočník už taky přes den chodí celkem úspěšně, ale mluvení je dost slabá stránka. No neva, si počkáme :sweat_smile:
Mum, taky mám to štěstí, že pája spí od 8mi večer třeba do 5 ráno vkuse, to si můžem fakt gratulovat, viď :wink:
Hejdita, tak to ti obě děti začaly mluvit cca najednou? Dobrý, já si taky někdy říkám, že třeba za rok začne mluvit pája a honzík se pak přiučí :grinning:
Tyjo, Illy, nechození spát po o je u nás zatím jen tu a tam a i tak mě to štve, to máš teda dlouhý dny bez toho spaní, viď, ale snad se Jiřík trošku zabaví sám chvílema a dopřeje ti klidu!
Illy, zkus pak na jaře "bez pleny". Honzík, dokud měl plenu, tak bez šance, do nočníku nic, neříkal si, nevnímal to. Pak jsem se den před jeho 2. narozkama hecla, že mu plenu na doma na bdění už nedám, 3 dny hrůza hrůz, učůrávání každou chvíli, x slipů a tepláků za den zčůraných, podlaha, gauč, už mi hrabalo furt řešit nočník. A pak to najednou začal chápat a do dvou tří týdnů si začal i sám říkat.
Korcula, Aničce vše nej k roku! Pája ve 4 měsících 7,5kg a 65cm, to nebudeme vůbec srovnávat radši :sweat_smile: To musí bejt super, jak si už děti vyhrajou, tyjo, třetí dítě, jo? TO držím palce teda!
20. únor 2011 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajinka27 Gratulace k těhu, přeji vše bez problému a at to utíká:slight_smile:

@puzzi Děkujeme, srovnávát nejde, my prostě máme drobounký děti, vždyt Honzík má sotva 11 kg:slight_smile:. a Anička dědí oblečko po o pul roku mladší holčičce kamarádky:slight_smile: no neva, apson se tak nenadřu.... ale musím se pochlubit Anička na začátku unora udělala první krůček a ted už jen běhá:slight_smile: tak je s nima sranda

no a třetí bychom rádi počasli cca v červnu, takže za rok bychom mohli porodit... bude sranda ale už se zase těším, těším se, že ted už to budou děti ii vnímat, u Aničky to bylo HOnzíkovi v pul roce přeci jenom uuuuplně fuk:grinning:
27. únor 2011 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@korcula Tak gratulka k chození Aničky :dizzy_face: A přeji, aby se i třetí mimčo zadařilo a bylo vše v pořádku.
5. dub 2011 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@momou jééé vy čekáte třetí??? to je krásný, gratuluju at je vše jak má.... :wink: a termín porodu máte na naše první výročí svatby:slight_smile:
5. dub 2011 v 18:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@korcula : Díky, zatím je vše v pohodě, i když trochu unavenější jsem :grinning:
3. kvě 2011 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@momou ty uz to mas za par :slight_smile: vidis tebe se muzu zeptat i kdyz vidim v pase ze se nechavate prekvapit ale jenom mne zajima jestli mas nejake podobne priznaky jako si mela u Anicky nebo u Jakubka nebo ci mas uplne jine :grinning: protoze mne to zajima ci se to da nejak "poznat" co bych mohla cekat pak :slight_smile: ja vim ze to ma kazda jinak...ale preci jenom mne to v te hlave vrtaaa :grinning: my se prekvapovat nechceme a mne to strasne hloda....ja uz si nic nepamatam jak sem to mela jenom vim ze u klarky sem maso nemohla ani citit a jedla sem spise prilohy a kupovala si vetrniky potaji :grinning: a u jirku sem zase maso milovala a buchty vynechavala teda jednou sem skusila vetrnik a neudelal mi dobre a ted zatim maso muzu ale jeste jaksi nejsem asi v tech mojich t co mi zacalo byt nejak nevolno..... jo je mne obcas nevolno ale jenom se vykrkam a je to ok ale chuti mi podle mne i maso i buchty teda buchty nevim ty nejim :grinning: ale ne ze by nebyla chut chut by mozna i byla ale nechci moc pribrat protoz uz tak mi ostalo po detech 20kg tak proto se spise hlidam..... a kdyz sem v nedeli jedla karamelovy kolac tak mi taky nebylo ok tak jako po tom vetrniku ale treba si to jenom namlouvam :grinning: ja moc buchty takto nejim tak asi i proto a po cokolade uz delsi dobu se vzdy za****** tak sem to omezila tak nevim vubec :grinning:

jo a ja se hlasim taky ze cekame 3 dite :grinning: kdyz uz to tak rozebiram s momou :sweat_smile:
21. čer 2011 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte baby, vidim, že už skoro všetky deti decembrove maju surodencov, alebo na nich čakajú :slight_smile: no my zatial zostavame pri jednom.
21. čer 2011 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek