• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Jsem se dneska začetla do diskuze - ZAČÍNÁME S PŘÍKRMY. Tak jsem se tam dověděla:
1) 6.ukončený měsíc - 1.příkrm - zelenina
2) 7.ukončený měsíc - 2.příkrm - ovoce, k zelenině přidáváme maso
3) 8.ukončený měsíc - 3.příkrm - kaše
Tak to dělám asi uplně blbě, my máme zeleninu a kaši, už zkoušíme ovoce, ale to nám zatím moc nejde, tak to nebudu hrotit, ať to není moc změn najednou
19. čer 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ededik - proč ne mladé..já bych spíš řekla, že horší sou staré...a bylo by dobrý jim to dělat s kmínem napadlo mě, že si koupím ty sáčky na čas v DM jak tu o nich psala samička a v tom budu mít ten kmín..on kmín se k bramborám dává právě protože neutralizuje ten škodlivý solanin...
19. čer 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miruš, až zase nakoukneš, tak se chci zeptat - ty přesnídávky dopoledne budeš dávat ovocný normál jo?
19. čer 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jumi, pojď, založíme myčkoklub :slight_smile: Mně by přišlo líto mejt něco v ruce, není to tak vyleštěný jako z myčky, tak když už jí mám, tak ať mám vše nádobí hezký. Akorát prkýnko někdy otřu vodou, když na něm krájím třeba jen zeleninu. Jak kdy.
Jumi, věřím, že se Soňule časem rozjí, vydrž!
Ededik, přidávám kousíček másla. Myslim, že mimina nesmí naklíčené brambory, nové brambory snad jo.
Jumi, třeba by ti Sonička jedla líp mixovaný? Já myslim, že dokud nemají zuby, tak mixováním snad nic nezkazíme, doufám. Já to občas rozmixuju nepečlivě a tu a tam kousek a postupně to honzík snáší líp a líp.
Marti, já dávám taky ovocný přesnídávky, doporučuju Sunárek, jsou absolut bez cukru a všeho, 100% ovoce. A nejlepší jsou od 4. měsíce, jsou hruškový, meruňkový, broskvový, banánový, nic moc velký mixáže. Jo a jablkový samozřejmě, ale ty honzíkovi moc nejedou.
19. čer 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jumik, neviem...to raz povedala jedna dr mojej mame...viem, že sa nemôžu zelené...mňa to tiež prekvapilo..asi napíšem mojej internetovej dr... :slight_smile:
m1rti, netreba sa toho tak striktne, každému vyhovuje niečo iné...my napríklad papáme mm..cez obed zeleniku s mäsom, niekedy ovocie../fuj br/...a už uvažujem nad tým, že aj na olovrant začnem s ovocím + mlieko...
Našej Adelke celkom chutil rozm. banán v MM.
19. čer 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
My zas máme fruta pura....alebo tak nejak sa to volá...:grinning:
No...tak si vyber.....ja už neviem...čo s tými zemákmi robiť...
Naša neznesie ani kúsok nerozmixovaný..hneď ju naplne.... :unamused:
19. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ok, ja idem ždímať....nakuknem sem o pol hodku....
19. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, fruta pura je taky dobrá, 100% ovoce. Ale je to jen 100 gramů a Honzík by snědl dvě najednou a stojí to až až, tak na to prdim :sweat_smile:
Honzíka taky z kousku navalovalo, až poslední dny je to lepší. Asi se natrénoval na banánu, ten mu chutná i jen vidličkou rozmačkaný.
19. čer 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dneska už nechápu, že starší děti jedly rovnou kousky, to fakt nechápu, nějak si nepamatuju, že by byl problém. Polívku jsem pomačkala vidličkou a bylo
19. čer 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja zacala davat trosicku olivoveho oleje do zeleniny. Po tom, co jste to tu psaly, ze se to ma :slight_smile:
Marti tak ja tom delam podle tveho vypisku uplne spatne. Zacala jsem kasi, pak zelenina a tedka davam: rano mleko, obed zelenina, pak mleko, kdyz chce, pak presnidavku nebo jogurtek a vecer kase a mleko. Kase nesni moc, tak chce mleko vzdy.
tak nevim....

Uz mam taky kousky v nejakem jidle. Treba mrkev je v poho a pak i banan, ten miluje.
S bramborem jsem slysela jak Puzzi. Ne uz klicene zemaky. Ale o novych teda nevim. Ja davam organic baby potato a pak jeste delam ten sladkej brambor
19. čer 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, mě malá pije mlíko po každým příkrmu, třeba ne hned - když sní víc na oběd, tak nejpozděj do hodiny kojím, a po kaši, než se vymotáme, tak lehnem do postele a regulérně nakojím, takže kaše je opravdu příkrm k mlíku :grinning: Já to taky striktně nedodržuju, ty body, jen jsem se je tam dočetla, tak jsem vám to sem hodila.
19. čer 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi - jo jo v návodu na myčku psali že dřevěný věci ne..tak jsem je tam z prvu nedávala a pak si říkám..no co vařečka za 12Kč prdím na to je tam budu mejt a až se ohnusní tak koupin nové..to v ruce prostě mejt nebudu a ony to snáší překvapivě dobře :slight_smile: takže do toho klubu s tebou jdu..
mixovala jsem ze začátku a tím to fakt není....já o tom docela přemýšlala s tím jídlem..kamarádka mi říkala že její dcerka jedla podobně, že jí ledovačový kostky rozmražovala ještě v roce a moje máma furt tvrdí jak mě stačilo půl přesnídávky ještě v roce..tak to má třeba po mě, že holt není jedlík...

ale koupila jsem jí ty kukuřičný křupky u nás v BIOSERVISU maj nepřeberné množství tvarů, tak mám takové hodně dlouhé a tlusté..no jako středně velká mrkev..a teda zdlábla dneska půlku ani nemrkla a děsně ji to baví..já mám pocit, že by jedla líp kdyby se mohla krmit sama..po lžičce se sápe jak ďas a vůbec se mi zdá že bude takováta povaha JÁ SAMA MÁMO! ale to má teda s tím příkrmem smůlu..to až někdy u našich nahulatá na zahradě...
19. čer 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidim, ze tady vsechny vzorne manzelky venujici se svym povinnostem :sunglasses: No zase se to tu zaplni, jak vam ti chlapi usnou :grinning:

Pridala jsem nejake foto :wink:
19. čer 2009 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ženušky, jsme doma, bylo to proste superb, asi 4? velke pivka, jsem mírně vláčnáa vilná Pamela :grinning:
dostala jsme mnoho komplimentů-kurna, asi budu chodit chlasta casteji :slight_smile:
ale na broucka jsem nezapomnela a posilala jsme domu obcas sms a vse ok, spinkal jako dudek, doted zadne knikanec, tak fajn,
snad se me mlicko detoxikuje.-)
jdu hajakt paaaaaaaa pa la laaaaaaaaaaa
20. čer 2009 ve 02:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
nedalo mi to a 1,strany jsme prelitla,ale uz mi utikaji oci, jsme fakt kaput, v puse jak v polepsovne p tec pivech a vlasy mi paaaaachnou kouřem to je hnus, mela jsme otravu dehtem, sotva jsem tam vlezla!
Ale dala jsme si tataráááák s topinkama,mnam...p těhu prste bozí mnamka, a ty pivka a proste asi 10chlapu a jááá a pak mého milvaného ex jeho nová...no je vdana, je to naprd a teda...jako nekritizuju,ale zadna krasavice to nejni...muj ex rikal,ze je hodna, tak aspon tak, ze to neni puca...no odesla brzo, byla nemocna, taxem zustala já + muzi zdrave jadro-jezis ,ja dostala komplimentos, jako za mlada.bylo mi krasne a tak§
jsem chvilkama uvaovala,jestli jako fakt mam dite, me to furt prijde jako sen...jsem asi divna...pristom jsem s nim 6mesicux30dnix24hodin...ale proste jako sen, ze jsme mamka...no a zatrsali jsme si na parketu...moje Pamely samozrejme stred pozornosti...s pribyvajicim vecerem a pivama jest evic :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: sranda no...
a paxme nakonec jeli staxikarem -zanmym toh meho ex-kdysi nas vozival-jeje,to byly casy- a ja ho pozdravila svym obvyklym pozdravem a on hned vedel, na jakou ulici jedem a rekl mi, ze ten mujex se mu sveril, ze su proste navzdy ta jeh nej no...jej, to me zahralo u srdce...FAKT no...
a ted uz na me pivni kikinalada dolehla, uz odpadnu, jdu si vycistit zubiky a upadnout v koma, brou nci!
20. čer 2009 ve 02:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak odjíždíme směr tchánci .........................

M1rti: Tak s příkrmama to dělám Kubíkovi blbě asi taky, páč má ráno ovocnou přesnídávku/bílý jogurt, pak obídek - zelenina/masíko, odpole. ovocnou přesnídávku/banán, a večer má kaši. Mlíčko jen 180ml za celý den a dostává mlíčko jen na noc 90 ml a pak až ráno dalších 90 ml. Ale Kubík je úplně spokojený, takže v poho :slight_smile:

K půlročí vše nej :wink:
20. čer 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ráno,
všechno nejlepší Honzíkovi k sedmiměsíčninám :dizzy_face:
A teď nevím, jak je na tom vlastně Pospíchalky Riška, ale vím, že jsem mu ještě nepřála k narozkám, takže se omluvuji a tímto to napravuji :dizzy_face: Muck :dizzy_face:
Sami, super, že sis to užila :dizzy_face: No a úplně nejlepší, že Domi byl v pohodě :dizzy_face:
20. čer 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,

Sami,
super, že sis to užila !!! komplimenty musely zahřát, to věřím :wink: A Domi je hodňousek :wink:
Lao,
ať Víťulovi dneska šmakuje mrkévka.

My jsme vzhůru od 6:30, momentálně je opět nespokojený kraválek, já už nevím, co dělám blbě. MM odjel nakoupit jakousi zeleninu a jahody, upeču aspoň bublaninu na zlepšení nálady.
Jo, akorát je klid, jak se může koukat na TV, ale to by ještě takoví prďolové neměli, co?
Dnes jsme chtěli jet na noc k našim, je tam zábava pod širým nebem, tak že bych malou uložila a hlídala ji mamka a my šli tam, ale tu chčije a chčije, tak z toho asi nic nebude :unamused:

Tak pa pa, já jdu uspat mého 6M brouka a pak vařit. Pěkný víkend !!!
20. čer 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
no jako ja uz jsem vzhuru :astonished: A to jsem sla spat az kolem jedne zase. Ale prdola sari uz od 6, co se :astonished: vzbudil na flasku a od te doby je hyper. Co jste to kdo sem poslali? :angry: :wink: :grinning: Ale zatim jsem v pohode, R jsem nechala spat...aspon nekdy :slight_smile:

Momou uzijte si to u tchanovcu :wink:
Sami podle toho, co jsi psala jsi si to naramne uzila :wink: Super byt stredem pozornosti takhle mezi chlapama, co? NO a k tomu same komplimentos :slight_smile: Co jsi si vzala nakonec na sebe? A Domik vedel, ze mamka pari, tak byl ukazkovej a spinkal celou noc... :wink:
20. čer 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jééé, Petis, já věděla, že ještě někdo dnes slaví :slight_smile: Takže Karolínce všechno nejlepší k půlročninám :dizzy_face: :dizzy_face:
Taky dneska začínáte s příkrmy, že? :wink: Jdeš do mrkve? Taky držím pěsti :dizzy_face:
20. čer 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis vse nej Kajince k 6 mesicum :slight_smile:
Pocasi se treba jeste vyvrbi a pujdete na tu zabavu :wink:
Taky mam doma zaplou tv s pohadkama, ale prdola to ma tezsi, protoze tv mame docela hodne vysoko :grinning:

Puzzi vse nej Honzickovi k 7 mesicum :slight_smile:

Jo a at vam jdou prvni prikrmy dobre a neste cele oranzove :wink: :grinning:
20. čer 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lao,
jj, jdu do mrkvičky :wink:
Děkujeme za gratulace :slight_smile:
Malou jsem uspala, tak teď honem uklidit v kuchyni, než bude vzhůru...
20. čer 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, noc dobrá, tchýně nahazovala (dnes je tu naposledy), ale chůvu máme u sebe, kdyby něco, a dobrá noc, nějaký náhozy večer, než jsme šli spát a pak až asi ve čtyři ráno.
Jumi, jasně a dřevěným věcem se nic nestane, že? A to je tam meju už x let :slight_smile:
Jumi, Sonička už teď já sama? Tak to se máš na co těšit za rok dva :sweat_smile:
Petruš, Jaydi normálně dělá kliky, já nevěřim vlastním očím, to je šikula. Spáč a šikula, máš fakt dokonalé dítě :wink:
Sami, super pařba, sis to mega užila, fakt jako a věřim, že deset chlapů a ty, to bylo komplimentů :slight_smile: To v tý práci není víc ženských nebo zdrhli domů dřív?
Momou, jen 180 ml mlíka na den, není to málo? Já myslela, že do určitého věku jsou nějaké min. dávky na den.
Pospichalky Riška až zítra, že?
Petis, vše nej k půlroce Karolínce! Když zabaví na chvíli TV, pusť Karolínce TV :sweat_smile:
Petruš, tys od šesti vzhůru? Jaydi vstával o půl hodiny dřív než Honzík? Co se to děje? :grinning:
Honzík za přání k 7mi neděkuje, páč z toho nemá rozum, ale já vám děkuji :slight_smile:
20. čer 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Puzzi, tak to je fajn, že noc dobrá :slight_smile: No ale u vás je to běžný :dizzy_face: Až teda na nějaké brzké vstávání...
My valíme za chvilku do plavča. Prcek mi usnul u kózy, tak ho ještě chvilku nechám, ale snad se vzbudí sám, abychom to stihli. No nic valím se ohodit a pak nakrknu :wink:
20. čer 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi diky za pochvaly :dizzy_face: A jeste vyuzij tchyni na dnesek a nekam jdete s TM sami
:wink:
Prcek uz konecne vytuhnul. Uz ani nepamatuju takove rano. A kdyz, tak vzdycky tak za hodku usne, ale dneska az za 2,5hod :astonished: No kazdopadne uz jsem vzhuru, tak aspon bych mohla neco poklidit, ne? R je taky vzhuru, prej mu bylo blbe zustat v posteli, kdyz ja vstala :grinning:

Laus pekne plavco preju. :slight_smile:
20. čer 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co se mi stalo! Delam spenat pro maleho a normalne jsem ho pripalila, protoze jsem debil na netu :angry:
Super :angry: Nejsem zvykla takhle po ranu varit.... :grinning:
20. čer 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
To asi nevyjde s TM někam vyrazit, tchýně je dobrá pomoc, ale samotná na Honzíka je toho až dost, což chápu, 72 let a 10 kg mimino není vhodná kombinace na delší dobu :sweat_smile:
Ale vyrazím asi po o nakoupit, musim nutně koupit Honzíkovi tepláky 80ky, teď nosí 6-9 a už jsou mu fakt malý. Akorát mě štve, že v tescu teď tepláky nejsou a já mám ráda ty tescový i s nohama, no tak budu muset koupit normoš a dávat ponožky, achjo, mě štvou! A taky nutně potřebuju body s dlouhým a to asi neseženu, snad jen v HM ty jednobarevný, když bude nejhůř. Páč přece i v létě jsou studenější dny, já to nechápu, proč prodávaj všechno jen sezónní?
Petruš, jaydi už se asi těší, až vypiluje to lezení a někam si doleze, tak přece nebude furt spát, musí trénovat :sweat_smile:
20. čer 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau myčky a píčky (alkoholicky) :grinning:
pecu bublaninu tak mam minutku, MM jel rano nakrmit zver do prace, dnes vyjimecne meli mit chlapi volno, jenze co naplat prej vsude voda, tak MM na nervy jel i pro brigadnika, toz jim pecu aspon bukte at tam nepadnou hlady. Jak se vzbudi Honzik pojedem.
Puzzi mycka by me rozohnila, kor pred vikendem, prec si nebudes macet ruce! :sweat_smile: Mycka je vyborny vynalez!
Petrus hm, cumim z gumy Jaydinek je teda trida, z nej bude nejaky atlet, fotky super! Brou chut k cernemu spenatu :grinning:
sami dle popisu sis naramne uzivala vcerejsi mecheche :slight_smile:
k te pritelkyni od ex... No oni nemuzou byt vsichni jak ze zurnalu zejo :slight_smile: ona krasa je pomijiva, treba pro ex je ta nejkrasnejsi, zalezi z uhlu pohledu.. :slight_smile:
bych asi nebyla s chlapem jen kdyby byl "hodny" bych s nim nevlezla do postele, musi me rajcovat ze :grinning:

holky mi od rana nejak tepuje v podbrisku, ja mam snad pohyby :grinning:

jdu docist co jsem preletela.
20. čer 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kajce mlaaask k 6M a Honzickovi kus bublaniny virtualne posilam :slight_smile:

k tem prikrmum... Kdyby mel clovek striktne dodrzovat, tak kuprikladu ja nespim jeste dva mesice, kdyz kase az od 8 M... Vymyslel a napsal nekdo kdo nema deti! Taky proc by se ty kase vyrabely uz od 4M+? Ma mise splnena, kojit plne do 6M
20. čer 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sami, tak jak čtu, tak akce vyšla, ono je to potřeba vymazat ty domácí stereotypy něčím akčnějším .... a věřím ,že člověk zapomene co má doma ... ale v dobrým, to jen hlava to na chvíli vymaže, páč je už unavená, tak doufám, že sis dobila baterky ... i tohle my mamky potřebujeme .... ten tvůj ex ... dobrý!!
Peti, připálenej špenát jo? Tak i to se stane ------
Majdo, taky to přikrmování neprožívám, když mám odpoledne evidentně málo mlíka, tak prostě dám přesnídávku a hotovo, se nebudu trápit, no ne? A hlavně nebudu trápit malou, mě pak morduje a ono nic :grinning:

Jsem myslela, že za váma kouknu až večer, ale zase změna .... MM spal dnes v obýváku, večer usnul u telky, a už tam nějak zůstal, no tak jsme ho aspoň nebudili, on stejně nemohl od 6ti spát, tak brouzdal po netu a četl noviny ... jak šla dopo malá spinkat, tak se pustil do skládání komody, já šla žehlit, teď dovařuju oběd, ale MM musel odjet na chatu. ... kluk jeho bráchy tam chtějí mít dneska pařbu, a je tam moc vysoká tráva (jsme to říkali že to tam bude zarostlý, jsme tam byly před 3 týdny!), oni se sekačkou neumí, tak jim to tam chtěli nachystat, a otravují i nás, tak jsem se i trochu nakrkla. Je tam mokro, sekačka bude jako prase, a bude to lehat , normálně tam vůbec nejezdí a teď honem honem, když tam jedeme my, tak to ani nikdo neví, a to tam jedeme makat ... švagrová vzkazovala, že tam bude taky ať dojedu i s malou !!! co tam jako budu dělat. Když MM poveze sekačku dodávkou, tak jak se přepravím já s malou a s kočárem? To ji tam budu celý odpo nosit na rukou jo? .. .výborný. Nikam jsem nejela. Oni tam jedou jednou za rok a všichni se tam nahrneme jen proto, že tam jsou oni. Přitom nemají čas ani dojet k nám na návštěvu, ... no už mě to se.e. Nic, jsme v klídečku doma, dodělám koprovku, MM slíbil, že bude do 4 doma. NEchal tady všechno roztahaný, to by nevadilo, jen jsem myslela, že se půjdem odpoledne aspoň projít, no tak půjdem s malou samy :angry:
20. čer 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek