• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První IVF - listopad 2013, Helios Brno

22. listopadu 2013 
Ahoj holky,chystá se taky některá z vás na své první IVF?
30. říj 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Dneska jsem byla u paní doktorky, donesla si domů rozpis injekcí a dalších postupů, takže už jen dostat MS a může se začít. A jak jsi daleko ty?
30. říj 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jilu04 ahooj,ja taky dnes dostala protokol a synarel a injekce,jen cekam az to dostanu.jaky mas protokol,ja kratky.jsem zvedava kolik kg nabereme tema hormonama
30. říj 2013 v 19:46  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 uz mas protokol ,kdy zacinas stimulovat?
30. říj 2013 v 19:47  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mám krátký, dostala jsem injekce Menogon, tak snad to bude v pohodě a nedostanu nějaký hyperstimulák, ani mě tak neděsí ty injekce, jako to, že budu muset vypít 4 litry denně, to se asi utopím. o jsem taky zvědavá, kolik kilo nakynu, teď jsem pracně schazovala 6 dolů, tak snad to nebude tak šílený. Jestli mi to matka příroda nepřekazí, tak bych měla začít od 13. listopadu, pak 5. den UZ a pak mi řekne doktorka co bude dál.
30. říj 2013 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jilu04
@chrisula
Ahoj holky, já moc nevím jaký je rozdíl mezi krátkým a dlouhým protokolem. Včera jsem začala užívat Proveru (16.den cyklu), příští týden nějaké injekce k tomu, pak dostanu menses a pak začíná stimulace Merionalem a pak po 14 dnech OPU...
O nabrání těma hormonama - nestraš :slight_smile: Mně doktor řekl že je to možnost, ale vůbec to není pravidlo, že by se po tom přibíralo, tak se tím uklidňuju.
A jdete některá do Heliosu? A kolik vám je? Mně už 34, na první pokus asti trochu moc, no, snad se to podaří :wink:
31. říj 2013 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 Neboj, určitě to nabírání nebude tak hrozný a když to vyjde, tak to bude tréning na nabírání v těhotenství, Mě je 28, ale už mám za sebou 2 potraty a pouze jeden vaječník, tak snad to bude v pohodě. Já si začnu píchat 2. den cyklu Menogon, 5. den jdu na UZ a podle toho mi dají další léky a pár dní na to půjdu na OPU a pak se půjde na věc. Neboj, určitě se vám to podaří na první pokus a příští rok touhle dobou už budeš jen vzpomínat na tyhle chvilky s prckem v náručí. Já chodím do Gennetu v Liberci.
31. říj 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jilu04 ajaj, tak Ty toho máš za sebou už víc... o to víc držím palce, ať to dobře dopadne! Medicína strašně pokročila, se nestačím divit, co všechno umí udělat. My si dokonce necháme udělat i to PGD vyšetření - je to sice strašně drahé, ale eliminuje to skutečnost, že embryo nebude úplně zdravé... Ale i tak jsem napnutá, kolik budu mít vajíček a tak.. jestli to půjde všechno jak má, tak za měsíc bych měla jít na OPU.
A jíš nějaké vitamíny? Mně doktor poradil, ať si už teď koupím vitamíny pro těhotné, tak jsem udělala průzkum a včera pořídila Femibion, prý je nejlepší, no tak nevím...ono v podstatě je to asi jedno, od které firmy to je, plus minus to bude stejné
31. říj 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79No mě poradila kamarádka, která pracuje na obvodě na gyndě, abych si koupila osifol, že to pomáhá hodně na polycystiké vaječníky a obsahuje to i kyselinu listovou a asi to funguje, jelikož jsem ještě před 2 týdny měla dvě cysty a včera na kontrole tam už nebyly, tak jsem ráda. Já jsem taky nad tím PGD přemýšlela, ale chci nějak aspoň něco nechat přírodě. To i já jsem napnutá jako kšandy, jak to bude všechno probíhat, včera jsem zkoušela vypít tři litry tekutin a teda měla jsem co dělat. Taky ti říkali, abys jedla hodně bílkovin a tak?
31. říj 2013 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 No mě poradila kamarádka, která pracuje na obvodě na gyndě, abych si koupila osifol, že to pomáhá hodně na polycystiké vaječníky a obsahuje to i kyselinu listovou a asi to funguje, jelikož jsem ještě před 2 týdny měla dvě cysty a včera na kontrole tam už nebyly, tak jsem ráda. Já jsem taky nad tím PGD přemýšlela, ale chci nějak aspoň něco nechat přírodě. To i já jsem napnutá jako kšandy, jak to bude všechno probíhat, včera jsem zkoušela vypít tři litry tekutin a teda měla jsem co dělat. Taky ti říkali, abys jedla hodně bílkovin a tak?
31. říj 2013 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 Je to Nosifol, co beru
31. říj 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ne, mě tohle zatím neříkali... ani o tom pití, to jsem se dočetla až v jakési diskusi. Ani o bílkovinách :slight_smile: Takže fakt se musí hodně pít a jíst bílkoviny? Já slyšela něco účinného i o grepovém džusu :slight_smile:
31. říj 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 Tak to jsem zatím naslyšela, ale díky za typ. Mě paní doktorka to i přímo napsala do toho protokolu, tekutiny by měly dělat asi 4 litry, mám si koupit rozpustný calcium a pít ho 2x denně a jíst hodně bílkovin, na to mi doporučila si koupit Protifar, je to taková proteinová bomba. Ale to ti asi řeknou, až si začneš píchat ty injekce a kdyby ne, tak to máš tady, je to kvůli tomu, abys měla OHSS (hyperstimulák).
31. říj 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 ja mam kratky protokol,stymulace trva 11 dni a zacinam uz 2 den cyklu nosnima kapkama a od 2 dne cyklu pychat puregon.nestrasiim tim pribiraniim:slight_smile:jen se taky bojiim,at nejsem jak koule,jeste nez se vubec neco povede..
31. říj 2013 ve 12:30  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jilu04 take piji nosifol,doporucuji ...
31. říj 2013 ve 12:31  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrisula To jo je to báječná věc.
31. říj 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jilu04
@chrisula ahoj holky, jak válčíte? Jsem 11.DC a dneska jsem byla na druhém kontrolním ultrazvuku. Doktor tam našel jen 6 folikulů, tak jsem z toho smutná, všichni všude píšou, jak jich mají mnohem víc a třeba z nich stejně nic není, takže těch mých 6 je jakoby skoro nic.. I když mě doktor uklidňuje, že i jen v jednom může být kvalitní vajíčko :slight_smile:
Zvýšili mi dávku Merionalu a příští týden bych měla jít na OPU, jak jste na tom vy?
21. lis 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 ahoooj,ja dopadla blbe mela jsem spatny hormonalni profil ,pouze 4 folikuly,v nich pouze 1 vajicko a to bylo nekvalitni,tak ze icsi se ani nekonalo....
21. lis 2013 ve 14:33  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@chrisula ahoj, aha, to je mi líto.. Tak to budeš absolvovat znovu? Nebo někde jinde? O stimulaci nosníma kapkama jsem ještě neslyšela, to je nějaká novinka? Určitě pohodlnější než ty injekce, už mám z toho úplně rozbolavělé břicho :frowning2: Ale, co bychom pro ty mimi nevydržely, že.
21. lis 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 pichala jsem puregon 2 krat denne 150 jednotek.....neviim zda to ma cenu zkouset znovu,kdyz uz mam vajecnik vyzdimany,mam prej uz malou zasobu vajicek,tak neviim zda to ma cenu zkouset znovu
21. lis 2013 v 18:41  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 kolik ti meri folikuly?
21. lis 2013 v 18:42  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@Chrisula Zatim to nejvetsi 12mm, ostatni 9mm, ale jsou jen 4 tak nevim, asi to je malo :frowning2: Od zitrka mam pichat maximalni davku Merionalu, v pondeli dalsi kontrolni UTZ.. Jak muzou vedet ze nemas zasobu vajicek? Mne doktor rekl, ze se kazdy mesic diky stimulaci tvori jiny pocet folikul a tedy i vajicek, jak jsem pochopila. Takze ja bych to urcite zkusila znovu. Jsi z Brna? A chodis do Heliosu? Tusim ze ne, pac tam Puregon nepreferuji vlastne. Tvrdi, ze Puregon i Gonal maji jen jeden hormon FSH ale u stimulace je lepsi pouzivat FSH i LH, ktere maji Marional a Menopur.
21. lis 2013 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
poznaji to podle krve ,hormonalniho profilu...mam uz malou zasobu vajicek...prej proto nereaguji na stymulaci :unamused:
22. lis 2013 ve 12:55  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli79 chdim do fermitedu do ostravy-polnky
22. lis 2013 ve 12:56  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek