• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvosnažilky v Brně, 2013

16. června 2015 
Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli se mezi vámi najdou i nějaké brňandy :slight_smile: . My se snažíme o mimčo cca od února a pořád nic. Snažím se doufat, jak jsem k tomu přištupovala ze začátku laxně, tak na to začínám čím dál tím víc myslet a to asi taky není úplně správně.... Samostatnou diskusi pro Brno jsem založila hlavně proto, že mi přijde, že moje gynekoložka se v tom trochu plácá a uvažuju o změně. Má některá z vás třeba lepší zkušenost? Někdo, kdo by byl vstřícný a měl výsledky? Občas mi přijde, že si co si po její návštěvě dodatečně nezjistím na netu, to nevím. Jinak by mě zajímalo, jaké jsou vaše příběhy. Ať vím, že v tom nejsem sama :wink:
19. srp 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja jsem z Brna a taky se teď snažíme. Začali jsme na začátku července, tak nějak ze dne na den jsme se rozhodli, že už opravdu jo. Doteď manžel čekal, až i já budu souhlasit. Teď se teda "snažíme" druhý měsíc. Taky o nijak nehrotíme, neměřím teplotu, nedělám ovulační testy, jen cca v půlce cyklu se snažíme trochu častěji než jindy :slight_smile: Teď začínám věřit, že to tento měsíc snad vyšlo, ale dost se bojím, protože minulý týden jsem měla virózu, brala léky, pila alkohol na oslavě a dokonce po dlouhé době si dala i vodní dýmku, byla sem totiž přesvědčená, že to nevyšlo. Včera a dnes sem měla dvě slabé čárky na testu, ale už 2x večer a taky dnes ráno sem měla hrozný křeče v podbříšku a zimnici, vždy tak 15 minut a pak je to pryč a vše v pohodě. Tak nevím, jestli to nakonec výjde.
No a co se gynekoložky týče, já s tou svou vůbec nejsem spokojená, doteď sem tam zašla jednou za rok, tak sem to neřešila, ale kdybych byla těhotná, asi bych u ní nezůstala. Od mé nejlepší kámošky maminka je gynekoložka, tak asi překonám pocit, že to je "teta" a půjdu k ní, protože jí věřím.
A co jinak ty? Kolik ti je let?
19. srp 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka jani má věk uveden, je jí 31
19. srp 2013 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@speedygon no jo, už to vidím, sem úplně zapomněla, že to tam může být zadaný :slight_smile:
19. srp 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka jinak co vím od ségry(taky prvorodička z Brna), tak mají na FB skupinku-vstup jen na vyžádání....tak pokud bys chtěla, zařídím :wink:
19. srp 2013 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ségra mi psala, že jejich skupinka jsou jen těhulky a maminky a navíc už nepřijímají....
19. srp 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gellerka Tak to vypadá hooodně nadějně :slight_smile: Co jsem navíc četla, tak někdo může mít tyhle příznaky, že na něj třeba jakoby přichází chřipka, mimčo je pro tělo prostě taky narušitel. Určitě napiš, jak to vypadá, jestli to bude potvrzené oficiálně. Budu držet palce!
Já mám kolem sebe hodně párů, kterým to vyšlo napoprvé (pokud to nejsou případy, že třeba holčině předtím odebrali vejcovod apod.) právě už si začínám připadat jako exot. Ale vlastně jsem to čekala, protože jsem ten typ, co si všechno najde na netu a pak pořád hlídá, pozoruje a měří a to není úplně doporučený. (i když mě to docela baví :slight_smile:)
No, každopádně asi trochu popíšu, co už mám za sebou, pro lepší představu :slight_smile:
>>> Listopad 2012 - přestala jsem brát HA, abych se trochu pročistila, nechtěla jsem ještě úplně otěhotnět, protože jsem toho měla v práci nad hlavu, spousta zakázek pro důležitého klienta a cítila jsem se strašně potřebná, tak jsem to zaměstnavateli nechtěla udělat
>>> Březen - o klienta jsme přišli, já jsem musela z práce odejít - no, prostě se mi to plánování hodně vyplatilo
>>> Duben - začala jsem brát Duphaston co mi doktorka předepsala, protože se jí nelíbilo, že mi chodí MS v rozmezí 27 - 29 dní a zmínila jsem se jí, že už jsme se začali snažit
>>> Květen - Dostala jsem MS už po 14 dnech, podle mě díky Duphastonu, přečetla jsem si konečně pořádně příbalový leták a říkala si, že asi nutně nemám zapotřebí brát takové svinstvo
>>> Červenec - pořád nic, v červnu jsme se přitom snažili už dost poctivě. Při kontrole mi doktorka sdělila, že mám určitě ovulaci a že bychom měli zkusit IUI u jejího kolegy, kam mně neváhala okamžitě objednat, ještě než jsem se stačila nadechnout. K doktorovi jsme nakonec ale jeli. Dva výsledky - jednak nic moc spermio (Sice prý velmi nadprůměrné množství, ale živých jen asi 35 %) a pak mi řekl, že podle něj teda ovulaci určitě ještě ten den nemám. No každopádně mu to nebránilo v tom, aby IUI provedl - jde přece i o prachy, že?! Spermio vysvětlil tím, že tam byla krátká abstinence a (ne)ovulaci vůbec. Asi tři dny po IUI jsem dva dny špinila, což u mě není obvyklé.
>>> Srpen - místo klasické MS jsem jen špinila (normálně to mám dost silné), a protože naděje umírá poslední, tak jsem přes negativní test šla opět k doktorce. Tentokrát mi sdělila, že mám cystu a zeptala se (ONA MĚ), jestli se mi to stává často. Musela jsem jí říct, že nevím, poněvadž do té doby mě o cystě informovala pouze jednou s tím, že při menstruaci praskne. Doteď nevím, jestli ten týden můžu počítat za MS, jeden den jsem dokonce měla i bolest břicha, ale krvácivost cca jako při posledním dnu MS. Momentálně mi řekla, že poněvadž cysta nezmizela, bude mi muset píchnout vyvolávačku. Asi deset minut počítala, na který to vychází den. Potom bych prý zase měla brát duphaston, protože TO prostě nedostávám po ideálních 28 dnech.
Celkově mi paní doktorka připadá sice milá, nicméně hodně nejistá, neorientovala se ani v bazálních teplotách, když jsem si nebyla zpaměti jistá, jestli by měla BT správně před MS klesnout nebo stoupnout, tak taky nevěděla. Popravdě bych se ani nedivila, kdybych byla těhotná a ona to nezjistila. 'A například Informaci o tom, že mám jinak jinak nakloněnou dělohu zřejmě buď nepovažovala za důležitou, nebo si této maličkosti vůbec nevšimla. Dozvěděla jsem se to až od doktora při IUI.
Teď koukám, jak jsem se rozepsala.... :grinning: No nic, to jsou asi hlavní důvody, proč uvažuju o výměně doktora. Nějakou zvláštní důvěru v tu současnou totiž nemám. A jestli je se mnou něco špatně, chtěla bych to zjistit. Přecejen (jak už se tady probíralo :slight_smile: ), je mi už 31 a trápit se další dva, tři roky se mi moc nechce :frowning2:
Ta paní doktorka, za kterou se chystáš, má nějakou větší zkušenost s problémy s otěhotněním?
19. srp 2013 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 No jak to tak čtu, tak moje gynekoložka je oproti té tvé úplně zlatá :slight_smile: Asi bych na tvé místě opravdu uvažovala o změně doktorky, důležitý je doktorce věřit a být v klidu a ne mít nějaký stres ještě kvůli doktorce. Navíc je pravda, že v našem věku už nemá čas člověk čekat další roky, jestli se něco změní nebo ne. Ja upřímně vůbec nevím, jaký zkušenosti doktorka má, ale co vykládala kamarádka, tak dobrý a navíc ji znám osobně roky a mám v ní důvěru. Jen mi přijde divný, že snad nemá ultrazvuk a ten pro ni dělá kolega, tak budu muset na dvě různý místa, ale co hlavně když budu v klidu, protože budu věřit člověku, co o mně pečuje, to je podle mě základ pro otěhotnění i těhotenství. Budu držet palce, ať ti to brzy vyjde. A teď jsi dělala nějaké těhotenské testy? Ještě jsem v jedné diskuzi četla něčí doporučení na Cenap, ale sama to vůbec neznám, tak nedokážu posoudit. Ale myslím, že snažení pár měsíců je ještě úplně v pohodě, většinou se to řeší až tak po roce, aspoň co jsem slyšela. I když chápu, že člověku se nechce zbytečně ztrácet čas.
Já jsem minulý měsíc pila kontryhelový čaj, nevím, jestli mi to pomohlo, ale cyklus byl 30 dní a to je ok. jsou to jen bylinky, tak by to nemělo ublížit a za pokus by to třeba stálo. Pokud už jsi to teda samozřejmě nezkoušela.
Jinak co se týče nás, tak já původně chtěla dítě až tak příští rok, užít si ještě poslední lyžovaní (letos jsme nebyli), pak pořádnou letní a pak už miminko. Taky jsem byla spokojená v práci a nechtěla ještě odcházet. No a v červnu jsme najednou oba s manželem začali chtít dítě. Už ani nevím, co byl ten první impuls, ale nějyk těhotenství v okolí, všichni se vyptávali nás a pak samozřejmě se přidaly komplikace v praci - problematický projekt, přesčasy, stres a problémy od šéfa. Pak jsem si představila, jak se rok neúspěšně snažíme a říkala si, na co vlastně čekat. Tak sem dobrala posledních pár pilulek, koupila listovku a začalo se. Nikomu sem nic neřekla, takže teď to budu muset začít řešit, protože mám i určitý komplikace - už víc než půl roku mám exzém a řeším ho, momentálně mám mastičku, co se v těhotenství nesmí; od minule mi zubařka nechala jeden malý kaz, že buď ho ještě nějak odstraním nebo budeme vrtat na podzim, což teď už asi nepůjde; no a nejblbější je, že mám problémy se štítnou žlázou, poslední výsledky na jaře byly super, tak sem doufala, že to vydrží, ale stres v práci asi udělal své a minulý týden jsem byla na kontrole a zase je to špatné, takže budu asi na lékách, což mi tak nevadí, spíš se bojím, aby to nějak nepoškodilo dítě.
Nejdřív si člověk myslí, jak všechno bude super, až uvidí dvě čárky a nakonec zjistí, že tím to vlastně všechno začíná :slight_smile: Dneska mi manžel zakázal k večeři hermelín, který miluju a hodně se vyptával, jesti vážně smím kávu, kterou jsem pila :grinning:
19. srp 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nikdo další z Brna se tu nenajde? :slight_smile:
19. srp 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka Já jsem taky z Brna, ale spíš teprve na gyndu půjdu ke koni měsíce.. a můj doktor je hodně dobrý.. :slight_smile: zatím si na něj nemůžu v ničem stěžovat... :slight_smile:
19. srp 2013 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 a ty už máš taky pozitivní test nebo jdeš jen na kontrolu?
19. srp 2013 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já su z Brna :slight_smile: a taky se snažíme, od ledna, zatím nic, první 4 měsíce sem byla celkem v klidu, pak sem začla dělat ovulační testy, no a pořád nic, v září půjdu k dr. jak sme se dohodly, jako nehroutím se, ale už bych ráda :slight_smile:
20. srp 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fialka1122 A ke komu chodíš, jestli to není tajné? :slight_smile:
20. srp 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hellien To jsme na tom stejně. Já se sice taky nehroutím, ale v hlavě mi to vrtá. Kdybych aspoň věděla čím to je. Ale takhle člověk pořád na něco čeká a do toho mám pocit, že to ani tu doktorku pořádně nezajímá. Pro ni je nejdůležitější, srovnat mi cyklus po těch 28 dnech přesně, v tom já ale spásu nevidím...
20. srp 2013 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gellerka To je ale hezký od manžela, taková roztomilá starost :wink:
Jinak děkuji za info, koukala jsem na ten CENAP a vypadá to na první pohled zajímavě, takže si to určitě pročtu. O tom jsem nikdy neslyšela....
No, s těmi doplňky, Kontryhel mám, nepila jsem ho nijak pravidelně - možná teda začnu :slight_smile:. Nemyslím si, že to bude mít nějaký zázračný účinek, ale celkem mi chutná, takže se tomu určitě nebráním. Beru i listovku. Brala jsem ji i docela dlouho předtím, protože jsem se někde dočetla, že je hodně prospěšná na obnovu buněk, takže teď, když už se snažíme jsem doufala, že by mi to tělo mohlo přičíst k dobru :wink:
No a jinak taky už koukám na příbalové letáky všeho, jestli se to může v těhotenství, i když zatím teda není důvod :slight_smile:. Test jsem si dělala naposled v neděli a byl negativní. Což mi připomíná, jak jsem tu sem tam četla, že nějaká holka měla test negativní a pak ho po týdnu vytáhla z koše a byly tam // (a byla těhotná), tak jsem náhodou minulý týden objevila použitý test v krabičce a ta druhá čárka tam byla :slight_smile: Velmi slabá, ale jo... Přitom ten test musel být tak minimálně měsíc, dva starý a těhotná nejsem. Ty testíky si evidentně tedy taky dělají co chtějí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Což ale vůbec nesouvisí s Tebou! ! Ty jsi tam tu druhou čárku měla hned, takže je to jasné (abych teď nezpůsobila paniku)
20. srp 2013 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 No koukám, že to teda nemáš vůbec jednoduché. Taky sem ještě někde četla o maliníku, že by mohl pomoci a pak taky o gynexu. Někdo s tím má pozitivní zkušenost a já si říkám, vždycky lepší začít s bylinkama než hned chemie. I když na druhou stranu, jestli je něco špatně, proč čekat. Rozhodně si ale myslím, že je blbost brát léky kvůli tomu, že nemáš cyklus přesně 28 dní, ta délka je individuální a není nic špatnýho na delším ani kratším cyklu (to mimochodem říkal v rozhovoru ta doktorka v Cenapu, kousek toho záznamu, co tam někde mají, jsem si pustila).
Ono se to nezdá, snažit se pár měsíců, neznamená ještě nic. V tomhle věku je sice teoreticky každý měsíc dobrý, ale vůbec bych z toho nebyla nervozní. Když si vezmu, že na oplodnění je jen pár hodin, tak některý měsíc se člověk nemusí trefit a nakonec je z půlročního snažení třeba jen snažení dvakrat. Asi základ je zjistit, jestli probíhá ovulace. Děláš třeba testy?
Jako ty těhotenský testy jsou zrádný, ale asi ví, proč tm píšou, že se to nemá odčítat po delší době než 5 minut. Sice to pak může ukázat dvě čárky, ale spolehlivost už není nic moc. Ale v tvém připadě si myslím, že je všechno možný. Jako nechci vzbuzovat falešnou naději, ale dokud nepřijde nefalšovaná MS a test nebude pořád negativní, tak to je klidně možný. Slabá MS může být klidně uhnizďování. A některý holky měly pozitivní test až třeba při zpoždění 10 dnů.
Tak snad tam brzo budou dvě čárky, budu držet palce :slight_smile:
20. srp 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka @jani2013 nemám pozitivní test, ještě jsme nezačli "naostro" jen jsem v lednu vysadila prášky.. ale půjdu na preventivku, tak to spojím.. a chodím k Dr. Nevrlkovi
20. srp 2013 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 A od kdy se plánujete začít snažit?
23. srp 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka chtěli jsme od cca listopadu, ale včera jsme to změnili :slight_smile: takže za 14dní :slight_smile:
23. srp 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 jeee, tak to je super, doufám, že to brzo vyjde. My se taky puvodně dohodli na příští jaro/léto a pak ze dne na den, že doberu posledni platíčko HA a jdem na to :slight_smile: Tak doufám, že dáš vědět, až se zadaří :slight_smile:
23. srp 2013 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka My jsme prvně taky říkali v létě, ale pak jsme to kvůli škole (dálkové studium) přesunuli na podzim a teď jsme řekli, že se to nemusí vydařit hned a tak že to zkusíme dřív... docela jsem ráda, všechny kámošky kolem už těhotní nebo mají mimča :slight_smile: Taky přeji ať vám to vyjde co nejdřív!! :slight_smile:
24. srp 2013 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 no jo, člověk plánuje a pak je všechno jinak - ať už tak, že se zadaří nečekaně, dlouho to nejde nebo se změní názor. Já už mám na testech 2 čárky, tak snad fakt úspěch - rychlý a nečekaný. Jsem z toho docela mimo, na jednu stranu sem fakt ráda a těším se, na druhou stranu si to absolutně nedokážu představit. Ale myslím, že v mém případě bych asi nikdy nedošla k tomu, že bych řekla, že teď už dítě chci a jsem připravená, u mě to musí být léčba šokem :slight_smile: Ale děti jsem vždycky chtěla. Fakt by mě zajímalo, jestli někdo otěhotní a hned cítí, jak je všechno jiný a má mateřský pudy, ale u mě teda žádná změna, je mi jasný, že je ještě brzo, ale i tak. Myslela sem, že jsem v tomhle exot, ale naštěstí kámoška, co je v 6. měsíci, říkala, že taky nic, že to asi přijde, až se dítě narodí :slight_smile:
24. srp 2013 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gellerka tak to gratuluji!! :slight_smile: To teda byla rychlost :slight_smile: Hele moje kolegyně si to neuvědomovala až do porodu... tak v klidu :slight_smile: až to přijde, tak to přijde.. myslím, že ti bude stačit velký ultrazvuk až uvidíš, že "to" má nožky, ručky, hlavičku a bije srdíčko.. :slight_smile:
24. srp 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 buď úplně v klidu. Cyklus není důležitý a délka snažení taky. Já měla cyklus 21-32 dní :wink: a rozhodně jsem to neřešila prášky. Začali jsme loni v říjnu a podařilo se letos 13.7.
Je fakt, že si poctivě vedu mens. kalendář a tak vím kdy přesně a jak jsem měla menstruaci a taky kdy jsme na to vlítli. a taky jsem na sobě poznala ovu - bolesti v podbříšku a silný ovu výtok. I tak se zadařilo až po deseti měsících. Prostě každý měsíc tam vajíčko nemusí být a taky se každý měsíc nemusí to vajíčko potkat se spermií. Nevěš hlavu, piš si kdy ti začíná a kdy končí mens a snaž se vypozorovat, jak se tvoje tělo chová. Ale nepřeháněj to. Nám se to vlastně podařilo, až jsem se na to nesoustředila a a vlastně ani nepočítala, že můžu otěhotnět :D
26. srp 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 tu tvoji gynd. vyměň! Její chování je dost nestandardní. Já hledala doktora/ku v Brně hodně dlouho, asi 7 let a vystřídala jsem jich hafo a všichni stáli za prd. Teď chodím k Fellerovi na Českou. Je příjemnej, hodnej, odpopví na všechyn otázky a nic nezanedbává. V ordinaci má svůj ulz. První foto fazolky mi udělal v 5+2tt, pak v 7tt a teď jsem objednana na 6.9. to budu v 8+4tt - takže i časté kontroly.
26. srp 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@monouch Díky za uklidnění :slight_smile: Já si prostě taky myslím, že to ze strany té doktorky není ideální přístup. Teď jsem i přemýšlela, že bych zkusila rovnou Obilňák, třeba by je trklo udělat tam nějaký testy , protože pokud bych třeba neměla ovulaci, tak díky současné MUDr., to fakt nezjistím. (to byl příklad, ale dělala jsem si párkrát ovu testy a ta druhá čárka byla vždycky dost slabá, tak kdoví). A Ty k Fellerovi chodíš jak dlouho?
26. srp 2013 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 doporučila mi ho kamarádka, která k němu chodí už roky. Já jsem u něj jen jeden a zatím spokojenost. Je těžké někoho vlastně doporučit, protože každému sedí něco jiného. Já jsem obecně dost stydlivá a u tohoto pana doktora nemám takový problém na tu kozu vylézt. Nepřijde mi, že by něco zanedbával, ale já jsem taky taková, že se na všechno ptám a on vysvětluje. Sama jsem se už i objednala na ET+ na Veveří, jsem zvědavá, jestli mi sám řekne, že bych se tam měla objednat. A potěšilo mě, že k němu chodím co 14 dní, takže mám pocit, že se o mě stará.. no uvidím hlavně časem...
27. srp 2013 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj snažilky,
já bydlím kousek pod Brnem, ale na gyndu chodím do Brna na Orlí k paní doktorce Krouželové. Je moc příjemná a v případě potíží vím, že se jí můžu věřit. Předtím jsem byla v Židlochovicích a to se opravdu nedá srovnat...
27. srp 2013 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013
@fialka1122
dneska jsem byla na prvním ultrazvuku, super zážitek, sice to byla jen malinkatá tečka, ale konečně jsem viděla něco reálnýho, že tam něco opravdu je. No sem zvědavá, jak budu koukat, až to bude vypadat jako člověk a ne jen tečka :slight_smile: Tak doufám, že se brzo přidáte :slight_smile:
27. srp 2013 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jani2013 já být tebou, tak se vážně poptám mezi kamarádkama, jestli někoho nedoporučí nebo případně bych dala na doporučení tady a zkusila to. Myslím, že horší to být nemůže a odejít k jinému můžeš vždy. Jedna věc je, když člověk opravdu nemůže otěhotnět, ale něco jiného je, když je to kvůli doktorovi.
27. srp 2013 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka To je krásný, víc takových zpráv tady.. my zkusíme za pár dní, tak drž palce ať to vyjde;)
28. srp 2013 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek