• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvosnažilky v Brně, 2013

16. června 2015 
autor
@gellerka krásný, jak jedna tečka tolik dokáže :slight_smile: Taky doufám, že nás bude brzo víc. Zatím jsi tu průkopník :wink:
30. srp 2013 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pindruscha paní doktorka Krouželová má výborné reference, takže určitě patří k favoritům. Do 14 dnů měním, děkuju za tip
31. srp 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 @fialka1122 Ahoj holky, tak co nějaký novinky u vás? Já jdu ve středu na další ultrazvuk, mělo by být slyšet srdíčko, tak doufám, že všechno bude v pořádku. Tak snad se ke mně brzo přidáte :slight_smile:
Včera jsem byla na svatbě nejlepší kámošky, tak bylo trochu těžký před ostatníma tajit, že sem v tom, bylo jim to podezřelý, když sem nechtěla pít panáky. Ale trochu sem je mátla tím, že sem měla pořád v ruce skleničku s vínem, naštěstí nepoznali, že sem 10 hodin nosila pořád stejnou skleničku :slight_smile:
8. zář 2013 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gellerka no já zatím nic, ale je fakt, že jsem ani s ničím nepočítala. Řeším teď cystu, tak doufám, že ta mrcha po této MS zmizne. Už jsem se taky objednala k jiné doktorce, tak jsem moc zvědavá. Jdu tam v pondělí, tak jsem zvědavá, co mi řekne.
Jinak - já jsem taky byla v sobotu jedné kamarádce na svatbě! :slight_smile: Ale určitě to byla jiná...Úplně mě nadchlo, že jim tak krásně vyšlo počasí, ani předtím ani potom to už za moc nestálo.
12. zář 2013 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 Tak pořád pokrok, nová doktorka může hodně změnit. Snad teda cysta odejde a brzo se budete moc začít snažit poctivě a bude úspěch.
No na svatbu to bylo počasí nádherný, to měli štěstí, protože teď už je to děs.
Tak až bude něco novýho, tak určitě dej vědět.
17. zář 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka Tak už mám novinku :slight_smile: mám // :slight_smile: nečekaně to vyšlo napoprvé.... jak se daří?t
3. říj 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 no tak to byla rychlost! super, moc gratuluju! Držím palce, ať je vše v pořádku, tak pak dávej vědět novinky. Zatím jen 2 čárky nebo už to máš potvrzené i od doktora?
U mně zatím vše dobré, dnes sem byla na kontrole a vše ok, za 2 týdny jdu poprvé do poradny a dostanu už těhotenský průkaz. Za tři týdny jdu na NT screening, tak snad bude vše v pořádku. Podařilo se mi objednat k dr. Vlašínovi, to je největší kapacita a když bude miminko dobře natočené, tak už je schopný říct i pohlaví. Tak doufám, že to všechno dobře dopadne a budeme už i vědět pohlaví :slight_smile:
3. říj 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka No jo, byla to rychlost.. zatím 2 čárky a sílí, doktorovi jsem volala a jdu k němu 15.10., že už by mělo být něco vidět :slight_smile:
Teda to letí, ty už jsi 11tt! doufám, že je vše v pohodě a není ti špatně... Vlašín je dobrej.. ta doktorka tam je prý dost hrozná, kámoška tam byla a byla zděšená z jejího přístupu... super, dej pak vědět jestli klučina nebo holčička ! :slight_smile: jsem zvědavá
3. říj 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jestli se můžu přidat, tak jsme taky z Brna a taky se snažíme o první mimčo. Teďka v podstatě první cyklus bez hlídání se, ale HA neberu už rok. BT neměřím a ani nebudu, ani ovu testy jsem dělat nechtěla, ale nakonec jsem si ze zvědavosti jeden koupila...zatím nic. Pojídám kyselinu listovou + jód (nejím ryby, takže toto dlouhodobě preventivně) a koupila jsme si kontryhel, ale zatím jsem ho měla tak třikrát, nepiju ho nějak pravidelně.
3. říj 2013 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 No většinou to tak bývá, že kdy si říká, že to bude trvat dlouho a preventivně začne dřív, tak se hned zadaří a kdo by chtěl hned, tak to trvá. Já taky čekala, že nám to bude trvat, i když v koutku duše jsem doufala, že budeme ti šťastní, co otěhotní hned na první pokus, podařilo se na druhý pokus a to sem koukala, jaká je to rychlost, ale ta vaše je teda úplně veliká :slight_smile: Každopádně ještě jednou gratuluju :slight_smile:
Jestli toho 15. budeš třeba 7. týden, tak to už by srdíčko mělo být vidět. Ale neděs se, kdyby náhodou ne, u každýho je to trochu jinak. Já byla v 6. týdnu a nebylo vidět, jen se potvrdilo, že je vše ok v děloze a v 8. týdnu sem šla znovu na srdíčko a už hezky bušilo. Tak se těším za ty tři týdny, že zas už poprvé bude prcek vypadat jako člověk (minule to připomínalo krysu nebo prasátko :grinning: ).
Jinak to letí, to máš pravdu, teď bych chtěla, aby to letělo ještě víc a byl už druhý trimestr, protože nevolnosti mám a už je to únavný. Naštěstí nezvracím a jde to v klidu s tím žít, ale je mi dost špatně od žaludku a nic moc nesním, takže po 4-5 týdnech už toho mám fakt dost. Momentálně mi jednou jen rohlíky s vysočinou, jablka a mandarinky :slight_smile: Ale zase mi po třech týdnech začalo chutnat i sladký a sem tam si něco dám, tak snad už je to na dobré cestě.
4. říj 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 Tak držím palce, ať se co nejdřív zadaří. Já kontryhel pila první cyklus asi jako ty, celkem tak 4-5x, tak nevím, jestli to mělo nějaký účinek. Druhý cyklus jsem se k pití nějak nedostala a zadařilo se. Důležitá je stejně ta listovka.
Nakunec tu snad přecejen bude aspoň několik Brněnských maminek :slight_smile:
4. říj 2013 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: Jak se mate?
Vcera je to 4 tydny co jsem porodila nasi holcicku v 16 tt. Musela jsem na vyvolani porodu-miminko melo Dowvnuv syndrom..
A vcera jsem po 4tydnech dostala i MS. Uz mam vypocitane plodne dny, tak doufam, ze nam to vyjde napoprve .
Ja otehotnela napoprve, kdyz jsme to zkusili( v dnesni dobe vzacnost).
Drzim vsem snazilkam hodne stesti :slight_smile:
4. říj 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 A co vlastně nějaký těhotenský příznaky, máš nějaký?
5. říj 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka :slight_smile:ani mi nemluv... pořád mě lechtaji prsa, že už i kolegyně se mě ptala, proč jsem si koupila tak blbou podprsenku, že si pořád tahám za ramínka :slight_smile: smrdí mi neuvěřitelnĕ maggi(libecek) a pořád chodím čůrat.. a občas to břicho cítím, takové tlaky jako při ms bych to nazvala .... ale jinak mi blbě není a už se těším k doktorovi, až mi upřesní, jak dlouho to trvá (protože si přestávám být jistá tím, kdy jsme miminko vytvořili ) :slight_smile:)
5. říj 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neominka Tak to mě moc mrzí, co se vám stalo. Držím palce, ať se brzo zadaří a tentokrát je vše v pořádku.
Vy plánujete svatbu? Teď někdy?
5. říj 2013 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 jj to si pamatuju, pořád jako bych to měla dostat, po týdnu nebo dvou to pak přešlo a bylo období bez příznaků. Ale to je hodně individuální, jen ten začátek jak máš teď ty mají skoro všichni. No mám radost, že vám to tak rychle vyšlo. A snad nás tu brzo bude ještě víc těhotných :slight_smile:
Mimochodem ty věci, co jsi uháčkovala, jsou naprosto dokonalý, hlavně ty botičky. Seš neskutečně šikovná! Vaše miminko má štěstí :slight_smile:
5. říj 2013 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka ať už to přejde.. a ještě mám nafouknutý prsa.. a jak přítel na nĕ pořád kouká :slight_smile:) děkuji za pochvalu... chceš taky takové? Udělám, jen řekni barvu... aspoň mám pro koho :slight_smile:
5. říj 2013 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 co já bych dala za nafouklý prsa, na to se moc těším, až konečně trochu narostou :slight_smile:
5. říj 2013 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Ježiš to bys fakt udělala? Jestli by tě to neobtěžovalo, tak bych tě určitě zneužila, jen si řekni co za to. Je mi to blbý, ale tak strašně se mi líbí :slight_smile: Barvu bych asi řekla podle pohlaví, když budeme mí štěstí, mohla bych to vědět už 23. po screeningu :slight_smile:
5. říj 2013 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka za fotku, abych si ji mohla přidat do výtvorů :slight_smile: oki, tak počkám na výsledek :slight_smile: děj vědět, já už nevěděla, pro koho ty botky můžu udělat ;)
5. říj 2013 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka za 14 dni se budeme brat:slight_smile: 18.10. 2013 , ale puvodni termin byl 21.9. 2013. Jenze jsme svatbu odlozili vzhledem k situaci.
Procpak?
6. říj 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neominka Tak to držím pacle, ať vám všechno výjde, já bych se hned vdávala znovu, byl to super den :slight_smile: Jen že jsem viděla, že jsi na profilu psala, že už máte oznámení, tak sem byla zvědavá, jestli se budete brát teď nebo až na jaře. Tak snad myšlenky na svatbu hezky odreagují a rychle se zadaří a budeš zase těhotná :slight_smile:
6. říj 2013 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 No tak klidně za plno fotek :slight_smile: Mně se tady ty vlastní výtvory strašně líbí a ty seš extra šikovná, já bych hned něco dělala, ale jsem na toto bohužel neskutečně levá.
6. říj 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka dík, ale není to pravda.. některé konikovky mají úžasné výtvory, na to já nemám při práci bohužel čas.. ale jednou to doženu :slight_smile: oki, jsme domluvené, budu čekat na barvu :slight_smile:
7. říj 2013 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Ahoj, tak včera jsem byla na screeningu, vše je v pořádku a doktor říkal, ať připravíme růžovou výbavičku, takže holčička :slight_smile: No nádhera to byla, vidět takový malý stvoření a přitom už to byl fakt človíček se vším všudy :slight_smile: Byl se mnou i manžel (doporučuju, pokud bude moct) a byl nadšený. I když teda nejvíc mě dostalo, když doktor říkal, že močový měchýř je plný, takže miminko čůrá - ne zrovna hezká představa, že to dělá do mě :grinning: No ale sem nadšená, tak snad nám to až do konce nezmění a bude to fakt holčička. A dokonce se mi zlepšují už i nevolnosti, tak si to snad začnu konečně užívat.
A co ty, jak si užíváš těhotenství? Koukám, že vlastně jsem malý kousek od sebe. Už jsi byla na ultrazvuku?
24. říj 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 Ahoj, tak jak se ti vede? Co cysta, už je konečně potvora pryč?
24. říj 2013 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka Jéé, to je pěkný:slight_smile: to mě čeká teprv druhý ultrazvuk 5.11., takže jsem viděla zatím jenom tečku :slight_smile: to s tím čůraním je zajímavý.. ještě, že jen čůrá ;) No tak nevolnosti jsou na denním pořádku, trochu se mi motá hlava.. ale v pohodě, dá se to..
24. říj 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 ahoj,ja uz sem teda mama 2 mesicniho chlapecka. Snazili sme se dlouho,cca 2 roky sem nebrala prasky. Chodim na gyndu do Sanatoria Helios,gynda je tam fajn a mudr.Kovacova me podrzela cele tehulkovani ;)
24. říj 2013 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gellerka Ahoj, tak jak probíhá těhotenství? Strašně to letí! Doufám, že je Ti dobře a užíváš si to :slight_smile:
Docela závidím, já to vidím v nedohlednu :confounded: . Cysta naštěstí zmizela, taky jsem už vyměnila doktorku a ta řekla, ať počkám asi dva cykly, že mi udělá hormonální profil a budeme řešit, co dál. Problém je teď ale v tom v tom, že minulý cyklus jsem dostala další MS už po necelém týdnu od předcházejícího a teď dokonce krvácím už celé tři týdny. Takže jsem se na G. objednala na nejbližší možný termín v příštím týdnu a jsem moc zvědavá, co se mnou paní doktorka provede. Brala jsem na její popud nějaké bylinné kapky (mastodynon), tak třeba tělo nějak reaguje na to, nevím co se pořád děje. V tuto chvíli by mi stačilo mít aspoň pokoj a normální cyklus. Chodím už pro tampony do drogerky častěji než pro rohlíky :slight_smile:
27. říj 2013 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 No teda, ty si to teda "užíváš", ale věřím, že za všechny tyhle starosti se ti dostane báječnýho miminka :slight_smile: Je pravda, že ty bylinky opravdu můžou na lidi působit různě, třeba kontryhel některým pomáhá a zkracuje cyklus, jiným škodí a prodlužuje cyklus. No je to zvláštní jak bylinky můžou působit různě na různý lidi. Tak snad se brzo zjistí, proč se ti to děje a zase bude klid. Je mi jasný, že to není nic příjemnýho a chceš aspoň normální cyklus. Tak snad to výjde.
No já si snad konečně začnu užívat i těhotenství, doteď mi bylo docela blbě nemohla jsem nic moc jíst. Ale zase si říkám, že zhubnout na začátku se mi ještě bude hodit, až budu na konci kynout :slight_smile: Sice toho teď pořád ještě nesním moc, ale aspoň už mi je špatně jen občas, nejčastěji teda v šalině ze smradlavých lidí :grinning:
27. říj 2013 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek