• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvosnažilky v Brně, 2013

16. června 2015 
@fialka1122 No ze začátku to utíká pomalu od jednoho ultrazvuku k druhýmu, ale 5. už je za chvilku a to už uvidíš srdíčko a bude to super. Ono teda to těhotenství útíká rychle, ale pauza mezi ultrazvukama mi taky připadá dlouhá. Tak hlavně že to snášíš relativně dobře, pokud člověk nezvrací, tak se to vždycky nějak dá.
Mně už konečně začíná být dobře, tak mám radost, třeba si to začnu užívat :slight_smile:
Tak pak dej vědět, jak ti to všechno vychází. A máš nějaký tušení, jestli to bude kluk nebo holka? Já jsem teda netušila. A budete si to vůbec chtít nechat říct nebo se necháte překvapit?
27. říj 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Tak co dnešní kontrola? Vše v pořádku? A srdíčko jsi jen viděla nebo i slyšela? Stejně je to úlet, jak to roste a vyvíjí se, že? :slight_smile:
5. lis 2013 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka ahojky, tak všechno ok :slight_smile: jsem ráda :slight_smile: mimčo mám vyfocené ve fotoblogu :slight_smile: a jinak jdu 3.12. na Nt screening a 5.12. na kontrolu, tak to bude náročný týden :slight_smile: taky už je mi líp, ještě nedávno mi bylo pořádně blbě, zvracení a motání hlavy. tušení nemám, ale doufám, že když půjdu ve 13.týdnu, tak už bude pohlaví třeba jasné :slight_smile:
5. lis 2013 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Tak to je super. Jak čtu, jdeš k Vlašínovi, pokud nebude mít mimčo překřížený nohy nebo tak něco, tak on určitě řekne :slight_smile: Je fakt dobrý, já u něj byla taky. Manželově sestře řekl pohlaví už dokonce v 10. týdnu :slight_smile: A máš preference nebo je ti jedno, co to bude?
5. lis 2013 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka Doufám, že to budeme vědět :slight_smile: my bychom chtěli kluka :slight_smile: u nás v rodině jsou samé holky a já chci prvního kluka :slight_smile: ale zase pro holčičku bych měla spoustu věcí po sestrách.. obojí má něco do sebe.. já k němu jdu 12+5tt, tak snad to bude vidět :slight_smile:)
5. lis 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013
@fialka1122

Ahoj, holky, tak jak se vam vede?
@jani2013 už je u vás nejaké zlepšení? Koukala jsem na tvůj deníček, tak aspoň že vše se zdá ok a je snad jen otázka času, kdy se vše ideálně sejde a zadaří se.
@fialka1122 jak probíhá těhotenství? Už nakupujete? Mimochodem gratuluju k chapečkovi, ten se bude mít mezi všema těma holkama u vás v rodině jako král :slight_smile:

Já už pomalu finišuju, je šílený, jak to letí. Čekají mě poslední 3 týdny v práci a pak se vrhnu na přípravu doma, uklízení, praní a chystání. S tím pupkem už docela záhul :slight_smile: Ale jinak vše více méně ok a už se nemůžu dočkat, až bude malá na světě.
21. únor 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka Ahojky, no tak u nás řekla bych normálka. V práci už nejsem, od pondělka mám nemocenskou a od 7.3. dovču... máme hodně věci po mě sestře, tak jsme dokupovali jen oblečky a pár drobností. Teď se teda nejraději věnuji koukání po latkovych plenkách :slight_smile:) taky za chvilku začneme chystat pokojik a všechno kolem :slight_smile:
21. únor 2014 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gellerka Ahoj, no u nás je opravdu všechno ok...tedy volně přeloženo zatím na nic nepřišli, protože už se mi zdá, že problém být stejně musí, když to trvá tak šíleně dlouho :slight_smile: Ale nevzdáváme to.
Jinak gratuluju k holčičce a @fialka1122 zase k chlapečkovi! Myslím, že jste to obě krásně vychytaly, budete mít odrozeno před létem, musí to být dvojnásob hrozný, s břichem v nějakých vedrech.
Budu vás sledovat, jak vám to půjde i po porodu :wink:
21. únor 2014 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 Děkujeme oba i za prtě :slight_smile: léto je dobrý, nemusíme babušit do teplých věcí..
Budeme jenom kynout, myslím, že nic zajímavého :slight_smile: ale ty nám určitě napiš, jak se daří! Určitě už se za chvilku podaří a budeme mit v Brně dalšího kámoše nebo kámošku ;)
21. únor 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 Tak snad se brzo zadaří, třeba opravdu není žádný problém a je to jen otázka času. Hlavně že není žádný vážný problém. Třeba tvoje budoucí mimčo taky čeká, abys neměla pokročilejší těhotenství v létě :slight_smile:

@fialka1122 Tak to si pěkně můžeš užít, když máš teď volno a všechno v klidu nachystat. Já mám ještě 3 týdny v práci a pak teprve všechno začnu doma chystat a prát, tak snad to stihnu :slight_smile: Už se těším, i když pořád si nedokážu představit, že už nebudu muset do práce a taky mi budou všichni chybět, ale zase cesta do práce už je pro mě děs.
Budete látkovat? Já jsem na tohle teda děsně líná, ale líbí se mi, že docela dost lidí zase látkuje :slight_smile:
21. únor 2014 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka Já jsem líná zase chodit s košem :slight_smile:) ne, líbí se mi to a jsem proti tomu, co cpou do těch plinek od pampers a spol.. a hlavně ty vzory u latkovek :slight_smile:) něco pro mě.. nojo, ještě predavam věci kolegyni a tak.. už sis vybrala porodnici?
21. únor 2014 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem rozhodlá rodit v Ivančicích, nějak se mi nic v Brně nelíbí, bydlím v Bystrci, takže do Ivančic to je jen asi o 15 min delší cesta než kamkoliv v Brně a hlavně tam dělá kámoščin táta, tak doufám, že se zmíní, že jsem známá :slight_smile: Taky se mi líbí, že tam jsou jedno nebo dvoulůžkový pokoje, nechci být v nějakým 4 nebo víc lůžkovým pokoji.
A ty už víš, kde chceš rodit?
21. únor 2014 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka Ahojky, já si dřív té zprávy nevšimla :( Už je mimi na světě? Já půjdu k Miloušům. My to máme asi všude podobně daleko a chvilku jsem uvažovala o Vyškově, ale to by bylo složitější s návštěvama..
25. dub 2014 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Ještě ne, doktor na poslední kontrole říkal, že to vidí ještě na týden, takže snad někdy během příštího týdne. Ale už bych to teda brala :slight_smile:
26. dub 2014 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka No teda, tak se prckovi vůbec nechce.. asi se mu u tebe líbí ;) Tak pak dej fotečku prvního mimča z diskuze :slight_smile: neboj, brzo už to bude a pak nebudeš mít ani čas na koníka ;) tak držím palečky, ať všechno dobře dopadne.. my ještě nějakých 6-7 týdnů..
26. dub 2014 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122
@jani2013
Ahoj holky, tak Anetka už je na světě. Nakonec se narodila přesně o týden později - 2.5. A jak se říká, že porod se pozná, tak já si pořád nebyla jistá, jestli už jo nebo ne, protože se různila intenzita a nebylo to pořád pravidelně po 5 minutách, kdy se má teda vyrazit do porodnice, takže nakonec po nějakých 17 hod kontrakcí doma jsem vyrazila do porodnice a tam už to byla rychlovka a malá byla za hodinu na světě :slight_smile: Měla omotanou pupeční šňůru kolem krku a šla ručičkou napřed, ale nakonec se vše v pohodě zvládlo a je to moje největší zatíčko :slight_smile:
Úpřímně je to teda záhul, dala bych cokoliv za chvilku spánku, ale jinak je to úžasný a neuvěřitelný. Malá teda naprosto bojkotuje prsa, takže musím odsávat a dávat z láhve, tak to zabere dvakrát tolik času, ale nevadí, už si nějak začínáme zvykat a snažíme se nastolit režim.
A jak se máte vy?
16. kvě 2014 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka To je ale krásná beruška! Moc gratuluji a super, ze už máš porod za sebou. Kde jsi rodila? Ja jsem ted 37tt, takze uz to mame za pár :wink: vsechno v pohodě zatim, nachystano pro prcka je uz vsechno, taska pro me taky. Uz jen vyckavame :slight_smile:
16. kvě 2014 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 rodil jsem v ivancicich a nemuzu si stezovat. stesti, ze jsem byla tam na jednoluzkaci a ne nekde na hromadnym pokoji, ostatni by me asi nemeli radi, protoze mala vetsinu doby prorvala :slight_smile:
ty uz to mas teda za chvili, tak drzim palce, at jde vse holadce. pak sem dej fotky :slight_smile:
16. kvě 2014 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gellerka Jé, tak to je perfektní, moc moc gratuluju! Anetka je moc krásná:slight_smile: a @fialka1122 Dominiček taky, samozřejmě, už jsem zkoukla profil ;)
Já jsem už nebyla hrozně dlouho na MK, ale stejně nemám moc co vykládat, zatím se pořád nezadařilo. Dnes už jsem si vyprosila od doktorky žádanku na endo, měla jsem totiž hraniční hodnoty štítné žlázy při testech začátkem roku. Prý nic kritického, ale vím, že to dost ovlivňuje početí. Navíc - je to hrozně individuální, ale kamarádce léky na štítnou žlázu pomohly k těhu prakticky hned.
No co mám říkat....To už není běh na dlouhou trať, začíná to být pomalu maraton :grinning: Takže Vám oběma závidím, protože to máte za sebou. Možnosti ubývají, ale velké skepsi zatím nepropadám ;)
Mějte se krásně a budu ráda, když dáte vědět, jak ty mrňata rostou ;)
23. čer 2014 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jani2013 Ahoj Jani :slight_smile: děkujeme, Domča je super, ale ja teda bojuji s kojením jak se patří... A nechceš zkusit CAR? Tam nic nenechaji náhodě a udělají hormonalni profil a všechno kolem. Aspoň se třeba zjisti příčina a někam se to pohne. Navic jsou tam hodne fajn doktoři..
24. čer 2014 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fialka1122 Mám pocit, že asi nikdo kolem mě nemá kojení bez problémů :frowning2: Tak držím palce, ať se to upraví!!!
Jinak k tomu CARu - Já mám hormonální profil už za sebou od mé Dr., manžel byl už dokonce dvakrát na spermiu a všechno v pořádku. Tak si nejsem jistá, co by s námi v CARU vůbec ještě mohli dělat mimo IVF. Jedině ještě imunonologické vyšetření, ale pamatuju si na pár holek odtud, který i tak byly v pořádku a nic. Nechce se mi ještě do IVF, přijde mi to hrozně radikální :frowning2: Ještě počkám na to vyšetření na endokrinologii (vezmou mě ale až za čtvrt roku :-/) a pak to asi začneme víc řešit.
25. čer 2014 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 myslim, ze pokud nebudes chtít, do IVF te nikdo nutit nebude, navic je to az posledni, do ceho jdou. Stejne prvne zkusi iui :wink: no kazdopadne jsou tam specializovani na lecbu vic nez bezny gynekolog.
A kojeni je ted prome utrpení, protoze maly nepribira, ale hubne a ja to nejak nedavam.. :frowning2:
25. čer 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 Důležitý je, že jsi zatím přiměřeně pozitivní, psychika dělá hodně. Věřím, že to určitě vyjde, když jste snad v pořádku. Však sama víš, že ty dny (spíš hodiny), kdy to může vyjít, jsou krátký a je to spíš štěstí, že někdo otěhotní, takže i snaha rok dva je vlastně jen pár pokusů. Držím palce, ať už to je brzy. A upřímně, vyber si na tom tu pozitivní věc a to je to, že se ještě vyspíš, užiješ si a kdykoliv můžeš dělat cokoliv a nemusíš se podřizovat mimču :slight_smile:
Já Anetku miluju, ale upřímně mám někdy chuť zase zažít ten "nezávazný" život, zvlášť když je člověk vyčerpaný a dítě pořád brečí. Ale Anetka je naštěstí zlatá a po šestinedělí se to reativně ustálilo a užíváme si. Krásně spí od narození celou noc v tahu, klidně 8 hodin, někdy i víc, někdy zase míň, takže je to v tomhle pohoda. A teď už se umí zabavit sama, kouká na hračky, snaží se do nich bouchnout a směje se.
A s kojením mám (měla jsem) taky problémy. Anetka má bojkot prsa, nepomohla ani laktační poradkyně, říkala, že to snad ještě neviděla, ale že to je o mých nervech, může trvat i nějaký měsíc. Ale nikdy se prostě nepřisála. Já měla navíc od začátku málo mléka, takže bylo potřeba dokrmovat. No a od narození jsem teda jen odsávala mlíko a dávala v láhvi. Myslela jsem, že mě klepne, nakrmit ji, pochovat, uspat, odsát mlíko a už abych ji zase budila na krmení. Moc jsem to nedávala a mlíka ubývalo, takže jsme od 5. týdne čistě jen na umělém mléku.
No a k tomu všemu má Anetka reflux a pořád ublinkává, takže mlíko zahušťujeme a po každém krmení ve vertikální poloze aspoň 15 minut.
A aby toho nebylo málo, má Anetka alergii na kravskou bílkovinu, takže musí mít speciální UM, jinak z toho zvracela, i z mého mateřského, takže jsem musela držet přísnou dietu, ale i tak stačilo někdy málo a zvracela jak divá a navíc já při dietě měla málo mlíka.
No když na to vzpomínám, nechce se mi věřit, že to je stejný mimčo jako teď, protože je to oproti tomu pohoda. I když samozřejmě má svý dny, kdy nám dává zabrat. Ale ze začátku to fakt bylo drsný, když sem někdy byla fakt vyčerpaná po 3 hodinách spánku za celý den, protože zvracela a brečela (než se přišlo na tu alergii) a na chvilku usla jen při nošení a neustálým chození, tak musím říct, že jsem fakt občas toužila po starým životě, až mi to pak bylo líto, že mám takový myšlenky.
Teď už si to užívám, i když musím říct, že mi trochu chybí kontakt s lidma, v okolí nikoho neznám, mám jen jednu kamarádku s dítětem (teď čerstvě porodila), ale v jiné části Brna, takže procházky skoro pořád sama, doma sama, trochu to leze na palici, takže se těším i na kontroly k doktorce :slight_smile: Už se těším, až kámošce skončí šestinedělí a občas něco podnikneme spolu.
Pěkně sem se teda rozepsala :slight_smile:
@fialka1122
1. črc 2014 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gellerka Teda, tak to si Anetka vybrala, co mohla :frowning2: My jsme s kojenim bojovali 3 tydny, ale ted to vypadá, ze uz se to ustálilo. Mně právě laktacni poradkyne hodne pomohla v technice i s ubytkem mléka. Náš Domča je zlatíčko a co máme probiotika, tak ani brisko moc netrápí.. uvidime, jak to půjde dál.
Ja mam naštěstí kolem tolik kamarádů, ze za mnou jezdi a stridaji se u me, tak ani netrpím, sice je to rozdil a docela na palici resit dokola jen plinu, kojeni, uspávání, chvilka 'volna' a zas dokola :grinning: ale ten usmev miminka po kojeni nebo koupani mi to vynahradí. I to, ze kdyz u nekoho breci, tak zacnu mluvit ja a klidek :wink:
1. črc 2014 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gellerka To je zajímavý, že mimčo odmítá prso a láhev ne? Nebo ji krmíš stříkačkou? Na to ublinkávání a tak neteř dávali dětský Gaviscon a musím říct, že to úplně pomohlo, Nemuseli jsme ji ani nechávat říhnout.
A chci se zeptat (možná už jsi to dřív psala, pokud ano, tak se omlouvám), ty jsi se do Brna přistěhovala, že tu nikoho neznáš?
3. črc 2014 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 Lahev ne, z té pila klidně od začátku, kombinovala jsem to s prstem a stříkačkou, ale u těch větších objemů už to jde jen láhví, jinak je to na dlouho.
My zahušťujeme nutritonem, celkem to pomáhá, akorát když jí dávám pít čaj, tak se to zase zředí a zhorší. Na ten Gaviscon se kouknu a možná zkusíme.
Já jsem se do Brna nepřistěhovala, ale bydlela jsem na Vinohradech a přestěhovala se za manželem do Bystrce, takže úplně na druhé straně. Hodně kamarádek se mi naopak z Brna odstěhovalo a ten kdo zůstal, tak bydlí Slatina-Vinohrady-Královo Pole a to je docela štreka sem dojet, zvlášť když chodí do práce.
Ale teď byl na malou každý zvědavý, tak sem docela jezdili, tak to bylo fajn. Budu si muset každý týden max obtýden plánovat nějakou akci s někým a bude to v pohodě. Jak je teď malá v klidu, tak už si to s ní víc užívám i sama.
3. črc 2014 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani2013 Teď jsem si na Tebe vzpomněla, koukla jsem na naši diskuzi, co nějak zamrzla a musím gratulovat! To je krásné :slight_smile: Uživej si to a odpočívej, co to jen půjde a nabírej síly :D Náš Domík oslavil před týdnem první rok a je to náš malý rošťák, ten se jen tak nezastaví ;)
@gellerka Jak to jde u vás? ;)
15. čer 2015 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fialka1122 Jé tak moc děkuju :-* I za srdíčko, předpokládám, že přiletělo od Tebe :wink:
Diskuse zamrzla, protože vy jste to zvládly rychle, jen teda mně to trvalo, to se nedá nic dělat. :sunglasses: Hlavně jsem si teď říkala, jak to hrozně letí, Dominiček už má rok, to snad ani není pravda... :slight_smile:
Tak, a jdu projet vaše blogy :slight_smile:
16. čer 2015 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jani2013 Noojo, bylo.. kdyz ja mela takovou radost :sweat_smile:
no leti to silene, vubec nechapu.. rikala jsem si, jak v praci utece rok, ale to je nic v porovnani s prvním rokem miminka..
16. čer 2015 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek