Pyridoxin, můžu ho užívat bez porady s gynekoložkou?

anicka1211
16. pro 2015

Ahoj holky, vracím se k tématu prodloužení luteální fáze. Chtěla jsem se zeptat, jestli můžu ten Pyridoxin užívat bez porady se svou gynekoložkou? Mám rozhozený cyklus po revizi, první cyklus byl v pohodě, druhý byl kratší o dva dny a luteální fáze byla 10 dní. Teď jsem měla cyklus zase dlouhý a trval o 5 dní déle a luteální fáze podle teploty trvala 12 dní. Chtěla bych si ten cyklus nějak srovnat a hlavně abych měla luteální fázi jak před revizí a to 14 dní. Tak bych ráda brala ten Pyridoxin, aby se mi prodloužila, ale nevím, jestli se nemám poradit s doktorkou. Braly jste ho bez porady?

izz76
16. pro 2015

Brala jsem asi 4-6tablet,už přesně nepamatuju,s doktorem jsem se neradila a ani nevím jestli se lutealní fáze prodloužila,hned v tom cyklu jsem otěhotněla 🙂

anicka1211
autor
16. pro 2015

@izz76 jako denně 4 - 6 tablet?????

blannie
16. pro 2015

Já brala denně 4 tablety a b-komplex k tomu, také jsem se s nikým neradila, otěhotněla jsem hned ten cyklus, co jsem to brala, předtím jsem měla LF 10 dní.

samaber
16. pro 2015

Já měla LF 5-6 dní, první cyklus s pyridoxinem se hned zadarilo, do ovu jsem brala 4 tablety, od ovu 5. Doktorce jsem nic neříkala, dala mi nějaký hormony s progesteronem, ale nebrala jsem je

akankeo
16. pro 2015

@anicka1211 zjistila bych si doporucenou davku a tu si davala, pocet tablet je hezky, ale kazdy vyrobce ma jinou gramaz, tak je to nic nerikajici pojem...

anicka1211
autor
16. pro 2015

@akankeo já si koupila od dr maxe a tam píšou 1 tableta denně, máte s nimi zkušenost

samaber
16. pro 2015

@anicka1211 mě říkali v lékárně, že obsah je od všech výrobců štěkne, zkus se poradit s @katyxq

samaber
16. pro 2015

Oprava stejný

akankeo
16. pro 2015

Tak co jsem koukala, pomaha 50-100mg denne, takze je treba se podivat kolik kdo toho v danych tabletach ma. Ze jsou od Dr Max a je tam tableta denne nerikak olik mg v te tablete je . Jestli to sou tyhle, je tam 40mg v jedne https://www.drmax.cz/zdravi-a-prevence/vitaminy...

akankeo
16. pro 2015

cist neumim, ten od maxe ma 20mg, a tenhle taky 20mg http://www.lekarna.cz/pyridoxin-leciva-tbl-20x2... , tak treba pyridoxin neni jak listovka, ktere mam v kazdem baleni jinou gramaz

anicka1211
autor
17. pro 2015

@akankeo je tam 20 mg v 1 tabletě. Začala jsem do toho brat včera Femibion místo Gs mamavit mimistar a tam je obsah vit B6 1,9 g. To je tedy dohromady málo, jestli teda chápu, tak bych měla brát 3 pyridoxiny denně, aby to mělo účinek. Četla jsem v diskusi od katyx, ze když se ho užívá dlouhodobě víc, že to způsobuje neurologické problémy. Zažily ste to, způsobil vam to některé? Trochu se bojim presvihnout dávku, nějake neurologické problémy nepotřebuju. Ale lutealni fázi delší chci, jinak se muzem strhat se snazenim a je to zbytečný.