Říčany u Prahy

Ahoj nynější i nastávající maminky. Rády bych se seznámila pokecala co a jak a třeba i uspořádala srazík. Žádné maminky z této lokality neznám a věřím že je nás tu dost. 😉
janana
2. bře 2008
tak to my měli vybráno a asi měsíc před porodem jsme se rozhodli jinak, takže nakonec máme Adélku
kacka.va
8. bře 2008
lucy, jak jsi dopadla s těmi souhrnnými kurzy, fakt jsou v Říčanech? V pátek od 11.00 to bývá právě i ve Vodičkově. Já zrovna včera byla na jednom. A kdo to v Říčanech přednášel?
terriautor
12. bře 2008
Ahoj holky jak se daří?
Ty co už jste maminkama jak zvládáte i ty co to čeká jak je?
U mě vše vpořádku už jsem v půlce 6měsíce a přibrala jsem 3,5kg to mě těší.Bříško statečne roste, už se akorád špatně ohybám. Jinak je vše v nejlepším pořádku.pa 😉
komteska
12. bře 2008
čaooo nejsem přímo z Říčan, ale Uhříněves je coby kamenem dohodil 😉
komteska
12. bře 2008
jinak já si zvolila cvíčo ve Vodičkový(neb ještě makám v centru), ale pak bych nejspíš chodila do Říčan až bude Pupík na světě
kikijane
12. bře 2008
Ahojík, já jsem taky odsud.............. 🙂 , jsi z vrchu nebo ze spoda Říčan? A co máš? Holku, kluka, jak starý?Pa
kikijane
12. bře 2008
Ahojík, já taky jsem z Říčan, ale už mám 2 dítka....... 🙂
lucy..
14. bře 2008
Ahoj kacka 🙂 no nakonec to bylo opravdu v Praze 🙂 ale na strankach to maji teda dost zmatecne napsane. Jinak to bylo fajn, naucili jsme se dychat 😃, hrozne mila porodni asistentka. Urcite muzu doporucit.
janana
14. bře 2008
ahoj maminy! my se máme dobře, akorát poslední dobou už nechceme tolik spát, takže už máme budíček tak kolem šestý ráno. Teď řeším plavání kojenců Nemáte o nich někdo nějaký reference? Rozhoduju se, jestli chodit přímo do říčen nebo do Prahy či do Průhonic. Neporadíte někdo?
terriautor
16. bře 2008
Ahoj komtesko vítám tě mezi námi.
Také uvažuji o nějakém tom nácviku na porod. Luci kde jsi byla?
Jani také budem chodit plavat, tak si nakonec nechám poradit od tebe jak jsi byla spokojená.
pa :-N
kacka.va
16. bře 2008
lucy: na ten kurz praktického porodu jdu příští pátek, zatím jsem byla jen na tom teoretickém. Přednášela vám Simona?
lucy..
21. bře 2008
Byla jsem na kursu www.studioprozeny.cz , ale ty kursy dychani maji jen ve Vodickove, Praha 2. Kacka, nepamatuju si jak se jmenovala ta holcina 😞 , ale podle me to vede stale ta jedna stejna - mela kudrnate vlasy. No ty uz to mas teda za par 😃
komteska
21. bře 2008
tak já se objednala do Podolí na kurz jsou to 2x dvě hodiny 😎 i s manžou a jdem 17. a 23. dubna, tak snad bude tou dobou ještě Pupík uvnitř x-)
jojoo ve Studiu pro ženy to vede jedna a tatáž osůbka....kudrnatá
kacka.va
21. bře 2008
No já mám na cvíka Simonu a na obou těch souhrnných jsem ji měla taky a ta teda kudrnatá moc není 🙂
terriautor
27. bře 2008
Ahoj já bych také šla na to cvičení příprava na porod. Jen nejsem schopná se rozhoupat. Byla jste některá s mužíkem?
kacka.va
31. bře 2008
Já byla bez, záleží, co je to za kurz, někde chodí jen maminy. Ale Studio pro ženy má vyloženě jeden kurz i s tatínkama.
terriautor
3. dub 2008
tak už jsem se nahlasila ve st. jdu poprvé cvičit je to i v Motole kam docházím na gyndu tak to tam půjdu prubnout. 🙂
lucy..
8. dub 2008
Ahoj holky, kde budete rodit? Ja chci Apolinare, ale vzhledem k dopravni situaci na D1 (Chodov) z toho zacinam mit docela strach 😢 . Nevite jak to je kdybych volala sanitku (na cislo 112), jaka pro me prijede? Abych nakonec nejela do Rican.... :-p
kacka.va
8. dub 2008
Lucy: Apolinář. ono kamkoli do prahy se dostat je problém, takže je úplně jedno z hlediska dopravy, jestli to bude Apolinář, Krč, motol, Bulovka. Jinak přímo na kurzu první pomoci nám říkali, že na 112 ať zapomeneme. Že mají hrozný prodlevy, než se spojí s jednotlivými záchrannými systému, i když u těhotných asi zase tak nehoří, jako kdyby šlo o záchranu života. V Říčanech porodnice není, ne?
lucy..
8. dub 2008
Kacka, no ja ti ani vlastne nevim jestli je v Ricanech porodnice 🙂 zkousela jsem to zadat do vyhledavace a nic, tak asi neni 😃 . No a co radili na kursu, ze se ma volat? Treba primo do porodnice (Apolinar)? Stejne bude asi lepsi jet autem ci taxikem,vid. No a co ty? Uz se tesis ne 😎
kacka.va
9. dub 2008
porodnice by ti asi moc nepomohla, kdybys jim tam zavolala 😉 ? Buď se odvezete sami a nebo normální záchranka a nebo jsou u Apolináře vyvěšený na nástěnce čísla na sanitky, které převážejí těhotné, ale to je většinou po Praze a nebo se za to platí. I když jedna firma to pak má nějak proplacené pojišťovnou, pokud opravdu žena rodí a není to jen planý poplach.
lucy..
9. dub 2008
Tak moc dekuju za rady 🙂 podivam se tam. Samozrejme se radeji odvezem sami, ale chci mit i neco jineho kdyby bylo nejhur 🙂
kacka.va
9. dub 2008
🙂
kabatko
9. dub 2008
Ahojte holky, mohu take juknout? Sice nejsem z Rican, ale z Mukarova, coz je kousek. Ale v Ricanech jsem cca 3 mesice pracovala v nemocnici. Tedy, cca v roce 2003. Jinak porodnice tam opravdu neni 😃 Co se tyka odvozu do porodnice, doporucuji bud odvoz vlastni, nebo sanitku specialne pro tehule. KAzda porodnice ma vypsana cisla. Co jsem se ptala kamarada - dela na zachrance, tak voti odsud i do Prahy, kde je maminka registrovana - pokud nehrozi nejake nebezpeci mamince ci miminku. PAk se jede do nejblizsi porodnice. Jinak cvico v tehu je super, hlavne v bazenu. Studio pro zeny je ale drahy. Chodila jsem treba do POMADU v Praze 2. Je to tam fajn. A pak jsem chodila na predorodni kurzy. Kvuli manzelovi. BYl u vsech tri porodu a super. Hodne mu kurzy pomohly, nebyl tak vyjukanej a fakt pomahal. Nekdy dejchal za mne 😃 , hlavne kdyz ten porod dlouho trval a byly 3 v noci, tak mne drzel, abych neusnula na balonu a nezuchla z nej. Teda, pokud se dvou minutovemu spanku da rikat spanek :-p

Holky, kam chodite plavat s detma? ja chodila do Jukliku, je to tam super, ale na tri deti je to dost drahy a daleko.
TAk diky a dobrou. Preji super miminka, koukam, ze hodne maminek je v terminu, tak tem prijemny zbytek tehu a krasna miminka 🙂
lucy..
10. dub 2008
Ahoj Kabatko,moc dekuji za informace 🙂 pristi tyden jedu k Apolinari na informacni schuzku, tak se tam po cislech podivam 🙂
lucy..
16. dub 2008
Ahoj holky, nemate typ na dobreho pediatra v Říčanech? Díkyyy
terriautor
16. dub 2008
Ahoj holky jsem ráda že sem píšete. Vítám mezi námi Kabatko.
Jak je to sesanytkama to teda netuším já bych volala na 155, ale doufám že to s manželem zvládnem.
Já bubu v Motole i když to člověk nikdy neví na 100%.
kacka.va
17. dub 2008
Ty čísla od Apolináře vám sem můžu hodit. Medical Assistance 605242816 - chtějí tuším 18 Kč/km, ale mají napsáno, že to některé pojišťovny pak proplácejí. Sejida Trans 724155000, nebo dispečink 271770318
lucy..
17. dub 2008
Jee, super Kacka, moooc diky. Zitra jdu k Apolinari na informační schůzku, tak už mam nažhavenou propisku a zápisník 😃
lucy..
17. dub 2008
Jooo a Kacka, mas uz vybraneho pediatra?