• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říčany u Prahy

15. července 2014 
petruska - Ahojky! Tak jak? Už to máš za sebou?
12. kvě 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky..představ si, že nemam..pořád jsem doma..už pěkně na nervy a čekám :( no a jinak zítra ráno nastupuju do porodnice na vyvolání...bojim..bojim :frowning2: jakpak se máš ty??
12. kvě 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Tak jsem se právě vrátila z předporodního kurzu v Benešově. Bylo to super. Péťo neboj :wink: To zvládneš!!! Dneska jsem se přesvědčila na vlastní oči, že budeš ve výborných rukou!!! PA říkala, že nechají přenášet max. 10 dní. Ty máš dneska desátý den,ne?
12. kvě 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucky.lady- ahojky..desátý den mám zítra...ráno mam nástup :frowning2: a jaký byl ten kurz..já ostuda jsem nechodila a teď mě to docela štve...
12. kvě 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten kurz je jen záležitost hodiny a půl. Jednorázově, nic pravidelného. Nejsi ostuda. Já jsem při prvním těhotenství taky nebyla. Byla tam moc sympatická porodní asistentka. Vyprávěla nám, kdy přijet (jako kdy už začíná porod). Co si vzít s sebou, ukázala nám porodní sál, místo, kde popisují mimča a nadstandartní pokoj. Já jsem tam šla taky jen proto, abych si prohlídla porodnici. O nic jsi nepřišla. Určitě už to všechno víš. A tím, že jdeš na vyvolávání, tak Ti to určitě řekli extra, co si s sebou máš vzít,ne? Neboj se, to bude dobrý. Musíš to brát tak, že už za pár hodin budeš mít svoje miminko u sebe.
12. kvě 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsi mě ukidnila :slight_smile: Noo tak věci si mam vzít, jako normálně... Dostala jsem už před tím seznam..mam tašku, jako kdybych tam jela na dovolenou :slight_smile: ale lepší mít toho víc než míň...Já chodim normálně už od začátku na kontroly na porodní sál..dole v poradně, nikdy totiž nemaji místo..takže tam už to mam taky prohlédnuté :slight_smile: Koukám, že taky čekáte překvapení :slight_smile:
12. kvě 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo překvapení :grinning: . A co poradny? Čeká se tam dlouho? Co doktor je v pohodě? Taky mi zděl své zkušenosti, než odrodíš :grinning: :grinning: :grinning:
12. kvě 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poradny probíhají bez problému, když tě objedna nahoru na porodní sál, tak je to docela fofr...nejdřív půl hoďky monitor a pak se většinou chviličku čeká na nějakého doktora nebo doktorku, aby prokontroloval ten monitor a popřípadě vyšetřil...Jelikož se tam nahoře těch doktorů pohybuje dost, tak se většinou moc dlouho nečeká :slight_smile: o trochu horší je to dole na poradně...tam mi udělali monitor a pak jsem musela čekat v čekárně než natočej monitor ještě jedné mamince a teprve pak přišel doktor...sestřička říkala, že právě dolů chodí doktor pak prohlédnout 2 najednou..z časových důvodů...ale taky to neni žádná hrůza..nejdéle jsem tam byla asi něco málo přes hodinku..a to se dá vydržet.. :slight_smile: Vyšetřovaly mě zatim asi 3 doktorky a všechny moc příjemné :slight_smile: a taky 3 různí doktoři a taky výborní...to musim opravdu pochválit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. kvě 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš. Tak to se nemáš čeho bát. A mně si taky uklidnila :wink: . U Apolináře to bylo na 4-5 hodin :angry: :rolling_eyes: . A to si kolikrát ty těhule neměly ani kam sednout! No co Ti mám povídat... Myslím, že Benešov je dobrá volba.
Ty se můžeš bát jenom tý bolesti. Četla jsi si příspěvky o porodech na modrém koníkovi? Já jsem je přečetla už skoro všechny (taky jsem tam přispěla :grinning: ). A z nich by měl člověk pocit, že je porod procházka růžovým sadem. Bolest je velká a děsná, ale i to tam někdo psal, že když máš tu bolest, tak jseš docela mimo, že to jakoby ani tak nevnímáš. A druhý den už o ní nevíš. Jediné, čím mě ta PA trošku vyděsila, bylo jak velký důraz kladou na kojení. Říkala, že na nás bude pořád někdo hulákat ať kojíme, kojíme a zase kojíme :grinning: . Takže to tam bude po téhle stránce asi vojna :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale jestli nás tím naučí bezbolestně a bezproblémově kojit, tak to určitě stojí zato :wink:
12. kvě 2008 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
V té Praze..to jsou teda šííílené návaly..zaplať pámbůh za tohle :slight_smile: Tady jsem příspěvky o porodech nečetla..ale něco na jiných stránkách...no jsem na to zvědavá...Jinak jak píšeš, pokud nás to tam naučí, aby to šlo jak po másle, tak i tu vojnu zvládneme :wink: :wink:
12. kvě 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě si to přečti. Je to v tématech "porod" a téma se jmenuje "Jaký byl porod" http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=11048&vGroupOffset=0. Mně to fakt uklidnilo a docela jsem se začala i těšit. Určitě Ti budu mooooooc držet palce! Ať je to rychlovka. A to miminko :grinning: . Taky bych ho už chtěla mít v náručí. Jóóó a taky ta PA říkala, že nepodporují dudlíky, ale já z vlastní zkušenosti vím, jak moje mimčo i mimina mých spolubydlících řvali, a jak jsme byly za dudlík vděčný. Takže jestli nejsi odpůrce, tak si vezmi dudlajze určo s sebou!!! Já si budu taky brát. Doma vyvařit :wink:
12. kvě 2008 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přečtu si to...děkuju..doufám, že to bude rychlovka :wink: jo a děkuju za tip s dudlíkem, právě jsem o tom přemýšlela, jestli ho brát nebo ne...a myslíš brát ten dudlík už s sebou do porodnice??jako na pobyt tam??Já jsem totiž pořád nevěděla, jestli si ty věci pro miminko mam brát s sebou rovnou, nebo až později..no a na tom papíře co jsem tam dostala je napsáno, že věcičky přinést až při propuštění..tak právě moc nevim... :wink:
12. kvě 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je právě ono. Oni Ti všechno dají, ale ty dudlíky neuznávají, takže ten od nich nečekej. U Apolináře nám dali erární :grinning: . Je možné, že mimčo bude hodné a bude hezky spinkat, probudí se jen na papání a všechno bude idilka. A nebo taky ne... Jak už jsem psala: moje dcera byla děsně uřvaná, ale jak se jí dal dudlík, tak byla jako andílek. Určitě si ho vem s sebou. Třeba i víc. Do pytlíku, nebo jestli máš pouzdro na dudlík. Určitě je doma vyvař. Já si jich asi vezmu víc, abych je nemusela prosit, aby mi ho vyvařili, kdyby náhodou upadl na zem... Uvidíš, třeba dudlík ani nevyndáš z tašky, ale co kdyby náhodou... Taky řekni manželovi, aby Ti tam přivezl mléko. Podporuje tvorbu mateřského... máš košíčky na kojení? Bepanthen?
12. kvě 2008 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jooo..dudlíčky si vezmu...lepší je mít :slight_smile: mastičku mam a košíčky na kojení je přesně co??? :grinning:
12. kvě 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Promiň... byla jsem pro dceru ve školce :slight_smile:. Košíčky na bradavky, nebo možná spíš chrániče bradavek http://obchod.vlacek.cz/Chranic-bradavek-small-2-ks-Avent::1006.html . Jsou docela dobré na vpáčené bradavky, nebo třeba když mimčo bradavky moc kouše. Někdo může kojit jen s těmihle "chrániči". Ale to Ti může manžel koupit dodatečně asi i v lékarně. Mně kojení strašně bolelo. S chrániči to bylo lepší :wink:
12. kvě 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahááá..jejda, tak to nemám..tak děkuji za tip..ještě se pro to ráno stavim v lékárně...a ještě taky nevím co si mam pro mimi potom donést...chápu, že oblečky...to mam doma připravené, autosedačku.....no a teď nevim jako jestli zavinovačku tu rychlo....nebo pak mam takovou tu plyšovou do autosedačky...ale v tom mi to mimi přijde, že nebude tak zpevněný...to nevadí myslíš???
12. kvě 2008 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem žádnou zavinovačku neměla. Malá se narodila v prosinci, tak měla bodýčko, dupačky, ponožky, overal a čepici. Myslím, že teď v těchle letních teplotách bude nejlepší body s dlouhým rukávem a dupačky. Taky asi nějaká tenoučká čepička. Nachystej do jedné tašky body s krátkým i dlouhým rukávem, dupačky, ponožtičky a další typy oblečení, ať Ti to manžel přiveze a ty se před odjezdem domů z porodnice rozhodneš. Taky uvidíš, co Ti budou dávat sestry pro mimčo za oblečení. Myslím, že se jich klidně můžeš den před odjezdem zeptat a oni Ti řeknou, co má manžílek přivézt :wink: . Tím už se netrap. Ale myslím, že zavinovačka nebude potřeba. Ať pro Vás manžel přijde s autosedačkou. Tam mimčo dáš jen v oblečení, případně přes něj můžeš hodit tenkou dečku. Ale třeba bude taky o deset stupňů míň, než dneska a bude to zase jinak. Ale tím se teď nestresuj. Ukaž manželovi, kde co je a potom mu zavoláš, co má vzít. To je opravdu už jenom maličkost :slight_smile: . Do Říčan je to kousek cesty. Hlavně mimčo nějak moc nenabalovat.
12. kvě 2008 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Petrus :slight_smile: tak koukam, ze porad drzis :slight_smile: Predstav si, ze jsem te trumfla. V sobotu jsem se vratila z porodnice. :grinning:
12. kvě 2008 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucky.lady- tak děkujůůů moc za informace...vezmu si toho radši víc...tim se rozhodně nic nezkazí :slight_smile:
12. kvě 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není vůbec zač. Dobrá rada je k nezaplacení. Když jsem rodila poprvé, tak jsem na všechno byla úplně sama a bylo to všechno nějak těžší. To víš, když rodila moje mamča, bylo všechno úplně jinak a taky se to rychle zapomíná, takže taky nevěděla jak mám malou oblékat a tak... Já si taky říkám, že si toho do porodnice zabalím hodně :grinning: . Asi na mně budou koukat jako na magora, ale to pohodlíčko je potom k nezaplacení. Jsem docela ráda, že v Benešově můžeme mít vlastí košili, protože tu nemocniční jsem nesnášela. Jsou to maličkosti, ale alespoň já jsem byla po porodu tak nějak přecitlivělá a vnímala jsem i maličkosti, který by mi jinak byly volný. Jestli chceš, můžu Ti dát na sebe třeba telefon, a kdybys potřebovala, můžeš mi z porodnice napsat, nebo zavolat a já poradím, pokud to půjde :wink: . I když myslím, že sestřičky, který tam budou, budou bezvadný a rády pomůžou :wink:
12. kvě 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucy, gratuluji k miminku :grinning: . Kde jsi rodila? A povídej přeháněj, jaké to bylo :confused: ?
12. kvě 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucky.lady--užitečné rady jsou opravdu k nezaplacení...zaplať pámbůh, že ta doba takhle pokročila :wink: Kdybys mi napsala tel, bylo by to fain :slight_smile:
12. kvě 2008 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
LUCY- jak jsi to dokázala takhle rychle??? :slight_smile: neměla jsi termínek až dýl po mě??? a napiš nám jaké to bylo....jsme tu zvědavéééé :dizzy_face:
12. kvě 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Péťo, píšu Ti ho do ID :wink:
12. kvě 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo..mam to zapsané, tak vážně moc děkuju..potom dám vědět, jak jsem dopadla :dizzy_face:
12. kvě 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc diky holky :slight_smile: No byla jsem 37+1....v 17:45h mi po celodennim prujmu praskla voda-nevim teda zda to bylo uz to procistovani pred porodem..frceli jsme hned sanitkou do porodnice (Apolinar), tam jsme byli asi v 18:30h. Zacla jsem citit slabe kontrakce, po natoceni monitoru me vysetrili (to bylo asi 20h) a byla jsem uz na 5cm. :astonished: Vsichni se divili ze tak rychle rodim, porad jsem byla uplne v pohode a rikala si, ze to je brnkacka :slight_smile: Po klystyru to zaclo postupne zesilovat a v 21h uz to byla docela sila - epidural uz ale nepripadal v uvahu...Sla jsem na box a prisel doktor a prej uz rodim, takze rychle dobehl manzel a slo se tlacit...Malej vsak nebyl jeste spravne dorotovanej a nesel vytlacit-zacli klesat ozvy....uz se kolem me sebehli dva doktori a tri asistentky a vsichni at rychle tlacim.....doktor me uz nastrihl na porod klestema, nakonec jsme to ale zvladli normalne..malej byl trochu pridusenej, takze byl prvni den pod dozorem....nakonec ale vse dobre dopadlo a jsme oba v poradku....Zazitek krasnej, i kdyz bolestivej :slight_smile: Jinak personal a vsichni v porodnici byli uplne super a muj porod vlastne trval 3,5h..no jsem teda zvedava na ten druhej..to budu mozna rodit doma nebo v sanitce :grinning:
12. kvě 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to už se moc těším :slight_smile: . A budeš chtít nadstandart?
12. kvě 2008 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucy.tak veliká gratulace...zvládla jsi to krásně :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: přeju hodně zdravíčka :slight_smile:
12. kvě 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
nooo.nadstandart mít asi nebudu...to bych stejně musela mít nějak do předu zarezervovaný viď?? :wink:
12. kvě 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
To právě nee. Pokud není plánovaní císař, tak se přeci neví, kdy to na Tebe přesně přijde :grinning: . Takže nemůžou ty pokoje držet. To prostě přijdeš a když bude volný tak Ti ho nabídnou :wink: . Dvoulůžkový za 200,-- a jednolůžkový za 400,--. Záleží, jestli chceš soukromí a klídek, nebo kecat s maminama :slight_smile: . Lucy, takový porod to je sen každého :grinning: Alespoň má petruska vzor :grinning:
12. kvě 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek