• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říčany u Prahy

15. července 2014 
jo...tak uvidíme..ale vyloženě soukromí nepotřebuju..ráda pokecám s ostatníma..mě by tam samotné bylo smutno :slight_smile:
12. kvě 2008 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Ti mooooc držím palečky! Příště už napíšeš jako maminka :sunglasses:
12. kvě 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
petruska - tak držím palečky, ať to bolí co nejméně a máš to rychle za sebou. Až se vrátíš, tak se určitě ozvi co a jak. Pokud se týka kojení v Benešově - nehci teda strašit, ale kámošce začali hned v porodnici přikrmovat UM, nikdo si jí tam ohledně kojení ani nevšiml, takže už se nerozkojila. Tak kdyžtak to zkoušej sama co to dá a nebo tam ty śestry hodně otravuj.
12. kvě 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
janana: a kdy tam Tvoje kamarádka rodila? Dneska jsem byla na předporodním kurzu a PA říkala, že příkrmy nedávají ani na požádání jen vyjímečně při císařském řezu... A naopak že všechny nutí kojit...
12. kvě 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenom bych k tomu ještě dodala, že Benešov má titul "Baby Friendly" to znamená, že máš miminko hned po narození 24hodin u sebe a kojíš max. jak to jde. Má to co dělat s laktační ligou. Takže se mi opravdu nechce věřit, že by právě v Benešově dokrmovali :fearful:
13. kvě 2008 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucky.lady - rodila tam teď v únoru. Já teda nechci nijak rejpat, ale když sem měla rodit já, tak mě všichni od Benešova odrazovali, že je to nejhorší porodnice tady v okolí. A co říkala ta kamarádka, že teda o ní zájem žádnej nejevili. A UM hned mimču dávali.
13. kvě 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no uvidíme co nám poreferuje petruska :grinning: . Já tam budu rodit v srpnu, tak taky poreferuju. Každopádně je zajímavé, jak se ty názory různí. Já třeba docela nadávám na Apolináře, kde jsem rodila poprvé a strašně moc lidí se diví, protože oni tam byli spokojeni.To je tak asi všude. Záleží třeba na personálu.

Já jsem třeba na Benešov slyšela jen chválu a když jsem tam včera byla, tak jsem byla taky nadšená. A když už jsi zmínila to kojený, tak je to vážně divný, protože titul Baby friendly nezíská jen tak každá porodnice. V Praze ho má třeba jen Krč.

Ale určitě bude nejlepší, když počkáme, co nám napíše Péťa :sunglasses: :grinning:
13. kvě 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně rodila v Benešově kamarádka a nestěžovala si, já bych tam ale nešla. jinak nevím, jestli ty zkušenosti s Apolinářem popisujete svoje nebo něčí, ale já jsem v poradně teda nikdy 4 hodiny nečekala, doktoři jsou tam super a nával je tam jak kdy. Za mě zrovna 2 dny bylo porodů celek málo (i když teď jede jen jeden porodní sál) a další 2 dny hodně.
13. kvě 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak si myslím, že to baby friendly je dost subjektivní hodnocení. kamarádka rodila v Krči a přístup k maminkám tam byl dost hroznej,takže do Krče by mě taky nikdo nedostal :slight_smile:
13. kvě 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale asi fakt záleží kdo kde koho zrovna chytne :wink:
13. kvě 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
janana: tak to vidíš na vlastní oči :grinning: . Názory se různí.

kacka.va: nevím, jak je to u Apolináře teď, rodila si teprve nedávno. Když jsem tam rodila před více než třemi lety, tak se poradna+monitor vyšly na 4 hodiny :wink:
13. kvě 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro mě bylo důležitý, že je tam jipka, pro jistotu :slight_smile:
13. kvě 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucky.lady - jj suhlasím, co mamina to názor. Já rodila v Podolí a spokojenost na 1000%. taky sem hlavně chtěla, aby tam byla jipka. Nikdy nevíš, co se může stát.
13. kvě 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Luci velká GRATULACE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:grinning:
13. kvě 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Petruško držím palečka ať to zvládneš levouu zadní.
Dej pak podrobně vědět jak to probíhalo.

Jak jste psali o masírování bradavek, tak jsem také četla že kdo nechce předčasný porod, tak by je neměl nijak masírovat ani po koupeli silněji utýrat ručníkem.

Já budu rodit v Motole, tak pak napíši reerence.

pa
13. kvě 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem maminkám a prckům :slight_smile:
Hlásím se k vám,jsme taky z Říčan :wink: Jestli teda nevadí :wink:
13. kvě 2008 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucias1 - Ahoj. Každá další maminka je tady vítána. Koukám, že už máš holčičku větší. Ale má hezký jméno - taky sem chtěla Sáru, ale manžel s rodinou mi to zatrhli. :frowning2:
14. kvě 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janana.....ahojky :slight_smile: Určitě vím,proč ti jméno Sára zatrhli :wink: Skrz to že je židovské :rolling_eyes: Taky jsem s tím měla boj,z manželovi strany rodičů a babičky,ale nedala jsem se,protože Sárinku jsem chtěla když jsem byla ještě malá :dizzy_face:
Ale manžel naštěstí neprostestoval,hned souhlasil,takže zbytek se dal zvládnout :sunglasses:
Adélka je krásný jméno,až budeme mít druhý a bude to třeba zase holčička,tak bych chtěla asi Anetku :dizzy_face:
15. kvě 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucias - to my ještě uvažovali o Barborce, Nikolce nebo Nelince
15. kvě 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucias1: koukala jsem, že jsi rodila v Benešově. Můžeš něco poreferovat? Jak se Ti tam líbilo?
16. kvě 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky....
Lucky.lady....Poreferovat můžu a velice ráda :slight_smile: Byla jsem maximálně spokojená,vůbec na nic si nemůžu stěžovat :dizzy_face: Kolem vánoc tam rodila i moje kamarádka,na moje doporučení a také byla maximálně spokojená :dizzy_face:
Ale jestli máš na něco dotaz,tak se ptej :wink:
16. kvě 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucias1: to ráda čtu :grinning:. Vlastně jsem četla hodně zkušeností a samé pozitivní (že jich nebylo málo). Jen výše kacka.va, psala něco negativního (byla tedy jediná). No napiš úúúplně všechno co můžeš :grinning: :grinning: :grinning: . Jsem jedno velké oko :grinning:
16. kvě 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dočetla příspěvky a ohledně toho kojení!!!!
Malá když se narodila,tak byla nahltaná plodovky a nechtěla se vůbec přisát a já neměla skoro žádný mlíko :sweat_smile: Přes 24 hodi byla bez mlíčka a jelikož chuděrka brečela hlady,sestřička mi přinesla...teď abych to nepopletla,glukózu...už si to nepamatuji.Stlále se mi věnovali a pokoušeli se rozkojit.Trvalo nám to skoro celé dva dny,než malá začala přibírat na váze,takže jsem nakonec musela požádat a samozřejmně i podepsat o mlíčko od jiné maminky,než se pořádně rozkojím :dizzy_face: Nakonec jsem všechno zvládli a hned čtvrtý den jsme šli domů :dizzy_face:
A jinak,byla semnou na pokoji maminka,která při prvním porodu synka trpěka těžkou laktační psychózou :frowning2: Takže po domluvě s doktorem odmítla kojení,protože měla strach aby to nebylo jako u toho synka a doktor přistoupil na umělou výživu :slight_smile:
Jak říkám,je to všechno o domluvě a žádný opravdu žádný problém skrz kojení a přecházená hned na UM jsem neslyšela :slight_smile:
16. kvě 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucias1: super! No já už se tam moc těším. Taky se mi zdá divný, aby PA říkala, že jsou na kojení tak zatížení až jsou protivní a při tom by byl opak pravdou. Já jsem měla s první dcerou velké problémy s kojením, protože U Apolináře nám tehdy nikdo neukázal, jak kojit. Sestra přišla zmáčkla mi bradavku až mi vyhrkly slzy, šoupla jí mimču do pusinky a byla pryč :frowning2:. O tom, že je nějaká technika kojení, jsem se dozvěděla až po několika týdnech, co byla malá na umělé výživě :frowning2:. To mi bylo hrozně líto, takže tentokrát chci kojit a jsem fakt ráda, že se na to v Benešově zaměřují :wink:. A jaký jsi měla porod?
16. kvě 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na tože že jsem prvorodička,tak jsem měla porod docela rychlý,si myslím :wink:
Museli my ho teda vyvolávat,protože jsem už 12 dní přenášela :sweat_smile: Sárince se prostě nechtělo na svět :wink:
Po devátý hodině ráno,co jsem přijela na příjem jsem dostala první vyvolávačku a taky pan doktor provedl ten chmat,jak uvolní pordní stěny.Pak jsem byla jak se tomu říká na hekárně,PA mi přišla dát Yal gel,pak byl monitor,další vyvolávačka a kolem jedný hodiny my praskli vodu.Musela jsem stále chodit,abych dostala vůbec nějaké větší kontrakce,protože když jsem si sedla nebo lehla,tak to bylo jako bych neměla vůbec rodit.Takže jsem s manželem nachodili spustu kilometrů :grinning: :grinning: Stále probíhala kontrola na monitoru a otevření,až nakonec jsem šla na monitor po 15:00 hodině a už si mě tam nechali.Bylo 15:25 a malá byla venku,na třetí zatlačení :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. kvě 2008 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to je krása :dizzy_face:. A co na šestinedělí? Jak to tam probíhalo?
16. kvě 2008 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak to teď myslíš?
16. kvě 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,ty asi myslíš na pokoji,že?Jak si mi to nedocvaklo :wink:
Písnu zítra,teď už půjdu do hajan :pensive:
Přeji krásnou a klidnou noc,dobrou noc :dizzy_face: :dizzy_face:
16. kvě 2008 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, na oddělení šestinedělí :grinning:. Tak se budu těšit zítra. Páčko
16. kvě 2008 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny, hlásím se mezi vás, jestli tedy můžu :wink: Bydlím v Říčanech, ale rodila jsem v Kolíně.
Jinak kamarádka rodila v Benešově nedávno a byla taky moc spokojená :slight_smile:
19. kvě 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek