• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říčany u Prahy

15. července 2014 
Ahojky dask :wink:, moc ráda slyším o další spokojené rodičce benešovské :grinning:. A co Ty? Jaký jsi měla porod? To víš, mám to už (skoro) za pár tak sbírám zážitky :grinning:
19. kvě 2008 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky lucky.lady. Porod jsem popisovala na "Jaký byl porod", tak se můžeš juknout :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=11048&vGroupOffset=0&vOffset=1380
Zážitky mám jen ty nej. Narazila jsem tam na super doktory, sestřičky i spolumaminy, jen na pokoji jsme byla s maminou, která měla velké psychické problémy a nechtěla se o malou starat :frowning2: To ale nemění nic na tom, že jsem porod čekala daleko horší než ve skutečnosti byl ráda na něj vzpomínám :slight_smile:
Ty už jedno mimčo, tedy slečnu máš, tak víš do čeho jdeš :wink: :grinning:
19. kvě 2008 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
To to právě moc nevím. Sice jsem měla asi 10 hodin kontrakce, ale malá nesestupovala, tak to ukončili císařem :frowning2:. Teď vůbec nevím, jak to dopadne... Ráda bych, aby to šlo přirozenou cestou, ale doktor mi říkal, že je hodně pravděpodobné, že když jsem poprvé rodila císařem, tak podruhé to bude opět...
19. kvě 2008 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Mám dvě kamarádky, které to měly taky tak, rodily císařem a nemůžou si to vynachválit.... Byly celou dobu při vědomí a tak mimča hned viděly :slight_smile:
Je jedno jak mimčo příjde na svět, hlavně že je v pořádku a mamina samo taky :wink:
19. kvě 2008 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je jasný. Jenomže já jsem právě malou hned po porodu neviděla a potom jsem byla 3 dny tak mimo, že jsem si to vůbec neužívala. Ale teď už je to tak nějak zapomenutý, když vidím to moje zlatíčko :slight_smile:.
19. kvě 2008 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky..tak už to mam za sebou...narodila se nám holčička Amálka 4 kila a 50 cm :dizzy_face: v sobotu u nás pustili domů.... :wink:
19. kvě 2008 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéééééééééé
No to je skvělý :grinning: Moooc gratuluju! Myslela jsem na Tebe! Tak jak je? Jaké to bylo?
19. kvě 2008 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Máme se obě dobře....bylo to všechno hrozně rychlé...v úterý ráno v 9 jsem tam šla na příjem a řekli mi, že mi to budou vyvolávat až ve dtředu, že ještě počkáme...no a okolo půl 7 večer začaly bolesti...pak jsem šla asi okolo 21:30 na monitor a tak ve 22:00 mi praskla voda...pak klistýrek a sprška....ve 23:00 jsem už ležela na stole :slight_smile: a ve 23:25 byla malá venku...takže maximální fofr :slight_smile: jinak jsem tam byla naprosto spokojená :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2008 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda Péťo, to je ukázkový porod :grinning:. Tak by se mi to taky líbilo. To je bezva. A co malá? Dáš sem nějaké fotečky?
19. kvě 2008 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky jsem ráda, že to mělo takovej hladkej průběh...určitě fotečky dodám..nejspíš zítra...dnes už jsem úúúúúplně mrtvola :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2008 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
To je jasný mamčo :grinning:. Teď se asi chvilku moc nevyspíš. O víkendu zaměstnej manžílka, ať si odpočineš :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2008 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
to zaměstnám :slight_smile: tak jdu odpočívat....zatím papa :slight_smile:
19. kvě 2008 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
pa a drž se :dizzy_face:. To jsou mi dneska krásné zprávy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. kvě 2008 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Petruš, gratuluji k holčičce, vybrali jste mooooc hezké jméno :dizzy_face: :dizzy_face:
20. kvě 2008 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
dask- Děkujůůůůůů :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. kvě 2008 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Péťo :slight_smile:
Tak co Amálka? A Ty? Jak to spolu zvládáte? Už se taky nemůžu dočkat až budu mít u sebe toho drobečka :slight_smile:
21. kvě 2008 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky...Amálka je úžasná, je strašně hodná :slight_smile: :slight_smile: Docela už nám to i jde...ze začátku, když jsem ani nevěděla, jak jí vzít, tak to bylo něco, ale po tom týdnu už je to přeci jenom lepší :slight_smile: Už se taky brzy dočkáš, začítek srpna, to už je za rohem :slight_smile:
21. kvě 2008 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Vždyť jsem Ti psala, že je to všechno přirozené a budeš to dělat úplně automaticky :wink:. Za chviličku se začne smát, hrát si s hračkama, převalovat se ze strany na stranu :grinning:. To bude nádhera :grinning:.
Já už sem jak hroch :frowning2:. Dost přibírám a to mám před sebou ještě víc jak dva měsíce... taky se začínám bát komplikací, ale to bych nebyla já, abych to všechno neřešila :grinning:.
Holčičky, tak se obě moooc opatrujte. Dej za mně Amálce pusinku na čelíčko a Ty jseš hvězda, že to všechno tak krásně zvládáš :wink:
21. kvě 2008 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuju, hned jí to vyřídim :slight_smile: a neboj, potom se vrhneme na nějaké zaručené cvíčo....a kilča navíc budou rázem ty tam :wink:
21. kvě 2008 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeee ahoj Petrus :slight_smile: gratuluju k Amalce. To je teda peknej kousek :slight_smile: kam se hrabe nas chlapák :grinning:
21. kvě 2008 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoooooj..děkuju moc...je to pořádnej kus ženský :slight_smile: jakpak se máte vy??
21. kvě 2008 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
no covece docela frmol....malej trpi na prdiky, tak treba nekdy i 3h (hlavne v noci) nespi. Ale kazdej den je fakt jinej, no doufam, ze co nejdrive budeme mit lepsi rezim spinkani a papani. Jinak hezky pribirame a fakt mi prijde, ze roste pred ocima :slight_smile: Ted tu mam 14 dni manzu, tak nam vari, ale od pondelka uz budu samaaa :astonished:
21. kvě 2008 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
lucy kup Baby calm proti prdům, pohoda jazz :wink:
21. kvě 2008 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
petruska23 - Velká GRATULACE!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tak už to máš za sebou. To je super. Koukám, že Amálky je tedy kousek. A jak zvládáš? Co kojení?
21. kvě 2008 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
dask - vítej :slight_smile:
21. kvě 2008 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucky nic si z toho nedělej, já jsem byla maxi hroch, v těhu jsem přibrala 26 kg :frowning2:
Lucy, my jsme tedy na prdíky netrpěli, ale v porodnici nám říkali, masírovat bříško, dávat teplou plenu na bříško, položit chvilku na bříško-pást koníky, při chování hodně skrčit mimčo do klubíčka nebo položit mimčo na svoje břísko, když ty sedíš :slight_smile: Jinak prý opravdu pomáhají kapky a čajík.
21. kvě 2008 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
dask: no já jsem v prvním právě taky přibrala 26kg :frowning2:. Ani se nebojím, že bych to potom nehodila, protože těch 26kg šlo dolů jako nic a ještě jsem zhubla 4 navíc :grinning:. Ale teď si připadám fakt ostudně. Úplně se mi nechce vycházet ven. Ještě před 14 dny to bylo v pohodě, ale břicho mi najednou tak vyrostlo, že vypadám, že bych měla rodit. A to mám před sebou ještě 11tt!
21. kvě 2008 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
janana..Ahojky..Děkuju...Jsem moc ráda, že už to máme za sebou :slight_smile: a že jsme zdravé :slight_smile: zatim to zvládáme docela dobře, ale to kojení mi tedy dává zabrat, malá by pořád papala a už mam ty bradavky upně rozkousaný :confounded: Poád se mažu a i ty ochrané kloboučky jsem zkoušela, ale nic nějak nezabírá..Al jinak je to všechno super...A co ty??Kdy začnetě stavět??A co holčička..jakpak se má?? :slight_smile:
21. kvě 2008 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
petruska: mně to kojení taky děsně bolelo :frowning2:. Ta bolest byla tak velká, že jsem měla úplně chuť jí tu hlavičku odtrhnout jak se přisála. Děsný instinkt. Naštěstí jsem se vždy udržela, ale pokaždý jsem u toho brečela. Taky jsem mazala bepanthenem, ale bylo to k ničemu. Jak kojíš každé 2-3 hodiny, tak se ta mastička prostě nechytí :frowning2:
Když jsem se potom radila s pediatričkou, tak mi poradila odstávat. Ale to byl krok ke konci kojení :frowning2:. Odsávala jsem vždycky 60-90 minut až mě z odsávání braly křeče do ruky. No a vzhledem k tomu, že ta odsavačka ze mně asi nevysála všechno, tak bylo mlíčka míň a míň. Odsávat jsem vydržela asi 3 týdny, pak jsem musela začít dokrmovat. Potom mlíčko zmizelo úplně, tak byla malá na umělé stravě.
Ale nemyslím, že by to na ní nechalo nějaké následky, protože do tří let věku nebyla vůbec nemocná (až na menší nachlazení).
Zkus se obrátit o radu třeba na laktační ligu. Tady v Říčanech to dělá jedna holčina. Prý bolest u kojení je známka špatné techniky. Ale vážně nevím :frowning2:. Taky jsem slyšela, že to bolí ze začátku a po čase se bradavky "zocelý". S tím spíš poradí déle kojící :wink:
21. kvě 2008 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
lucky.lady....přesně jak píšeš...je to bolest, že se u toho vždycky kroutim, jako žížala..dneska jsem si řekla, že budu odsávat, aby alespoň ten den jsem si odpočinula...tak uvidíme jak to půjde dál.... :wink:
21. kvě 2008 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek