• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říčany u Prahy

15. července 2014 
ještě se zkus odívat na http://www.kojeni.cz/
tam píšou maminy, které taký mají problém s kojením. Odpovídá jim tam doktorka z laktační ligy. Třeba Ti to trošku pomůže :wink:
21. kvě 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrusko, tady v Říčanech je přímo Studio pro ženy a je tam i laktační poradkyně. Já jsem u ní byla a opravdu se mi snažila pomoct :slight_smile: Techniku jsem měla dobrou, ale u nás byl ale problém v tom, že malý se nechtěl přisát a když se mu to konečně povedlo, tak ze mě zase nic nevysál. Už v porodnici mi říkali, abych to nevzdala, že je to následek žloutenky a hned jak zesílí, bude sát. Odstříkávala jsem mlíčko 4 měsíce, 2 měsíce jsem malého krmila injekční stříkačkou a každé krmení mi zabralo asi tak hodinu. Nejdříve jsem přikládala, pak odstříkala a krmila.
Dělala jsem vše podle rad Dr. i laktační poradkyně, ale toho mého lenocha jsem ke kojení nepřemluvila :angry: :wink:
To ale není tvůj problém a pokud kojit chceš, tak se jukni na http://www.studioprozeny.cz/
21. kvě 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dask: a platila jsi něco té poradkyni?
21. kvě 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucky, byla jsem přímo tam a platila jsem asi 200,- (přesně si nepamatuji). Vím, že jezdí i domů, ale to je o něco dražší. Na jejich stránkách je ceník, tak se tam podívám a písnu ceny.
22. kvě 2008 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je to tak 200,- za hoďku ve studiu a 500,- za hoďku doma :slight_smile:
Myslím si, že to určitě stojí za to, protože pokud je to jen špatná technika, tak se to dá lehce napravit a pak už se to bude kojit jedna radost :wink:
22. kvě 2008 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
dask: to máš pravdu. 200,-- tolik není. 500,- už by se mi ale nechtělo dát. To jsou věci holky, co? Špatná technika. I kojení je věda :grinning:. Když jsem byla v porodnici, tak nám nikdo o žádné technice neříkal, natož aby s námi řešil, jak to máme dělat :rolling_eyes:. Spoléhám na Benešov, že tam se trošku starat budou :wink:. Když si vzpomenu, jak to kojení bolelo, tak se mi ještě dneska udělá špatně od žaludku.
Fakt závidím maminám, které mají kojení v pohodě. Mně to chybělo. Tak nějak mateřsky.
Na stránkách té laktační ligy píšou, že bolest při kojení je jen a jenom známka špatné techniky, takže doufám, že se to tentokrát naučím. I když vážně nevím, co jsem dělala špatně. Ale pamatuju si, jak jsem doma nemohla najít pohodlné místo ke kojení. Po chvilce mně bolelo celé tělo. Třeba i v tom byl problém.
dask: děkuju za info :wink:, toho určitě využiju, když bude problém.
22. kvě 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
petruska - já se mám celkem dobře. Pokud se konečně na obci rozhoupou, tak snad do měsíce začneme stavět. Už aby to bylo!
22. kvě 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak to nevim, kde jste rodily. Prycuji u Apolinare jako detska sestra a kojeni jsme meli na denim poradku. Stale jsem sedela u nejake maminky akojila s ni. Ruzne polohy, figle buzeni mimin a pod. Hlavne mimiska narozena v 35 tydnu tehu jsou hodne spava, nebo miminka, ktera jsou zluta a maji novorozeneckou zloutenku. TY taky stale chrapou. A co teprve prsa. Ne kazda maminka ma prsa vhodna ke kojeni a tak se pomoci figlu vpodstate rozkojila kazda maminka. A taky u Apolinare chodi laktacni poradkyne. Fakt je, ze na celej spilat je chudinka sama a tak nekdy nestiha. A taky je fakt, ze ne kazda sestra se tomu kojeni venuje. Kort ted, kdy je vysoka porodnost a sestricky nevi, kde jim hlava stoji. No a ja uz jsem 4 roky doma na MD. :sweat_smile: Tak muzu soudit, jen jako pacient z porodnice pred 9 mesici. :wink:
22. kvě 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
janana a kde stavite? My uz budem doufam na podzim koncit a koncem podzumu bych se rada stehovala. TAk drzim palce
22. kvě 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak ke kojení - já kojím dodnes. Z počátku to bylo peklo - bolelo to - dokud se bradavky nezocelily, pak už to bylo lepší. Ale z počátku sem se nemohla nějak rozkojit - asi sem měla mlíka málo, tak sem si dojela do Prahy k laktační poradkyni, ta mi poradila po každym kojení odsávat, aby se produkce mlíčka zvýšila. Dělala sem tak asi měsíc a půl a rozkojila sem se úplně bezvadně. Dneska je to ale horší - Adélka už má 4 zoubky, takže kouše a já mám bradavky rozkousaný úplně do krve. tak teď zvažuju ty kloboučy. Podle mě to chce hlavně se snažit to kojení neřešit, říkat si, že to prostě půjde, vůbec si nepřipouštět nic jinýho. Ta psychika podle mě dělá úplně nejvíc.
22. kvě 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
kabatko - budeme stavět v Tehovci, tak už se těším, že konečně vypadneme z toho paneláku
22. kvě 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kabatko: já jsem rodila u Apolináře. Asi jsem měla hold smůlu, nebo jak bys to nazvala, ale co se týče kojení. Tak mi jedna sestra věnovala 10 sekund. A to tím, že mi malou přinesla poprvé, vzala mi bradavku, zmáčkla jí,až se mi do očí nahrnuly slzy a šoupla jí malý do pusinky. Od té doby nic. Natož, aby u nás stále seděly :sweat_smile:.Když jsme někoho poprosily, aby nám poradil...ukázal, tak nás poslaly do háje, že už nám to ukazovaly a že máme smůlu. To je moje zkušenost.
Jedině snad, že by se to za ty tři roky, co jsem tam rodila, něco změnilo...
22. kvě 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak pokud budete chtit, tak vam s kojem poradim. A bude to stat akora t dekuju. chodim kazdou stredu do RAdosovic s detma cvicit, tak se muzem domluvit a nekde se sejit
22. kvě 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mne mrzi. Asi jsi kapla na spatne sestry. I to se muze stat. Rodila jsem take pred tremi roky a lezela jsem na nadstandartu. No, taky mi nikdo neradil. Pry jsem zkusena setra a radim ostatnim v kojeni a tak si poradim. A zaucovala jsem maminky na pokoji. FAkt je, ze si jich nikdo moc nevsimal. Bylo mi jich lito. A kojeni neboli. Jen ze zacatku, nez si ty bradavky zvyknout ( dobry je si je predem masirovat kartackem na zuby) a boli pri kojeni zavinovani delohy. Kojim uz tri roky v kuse. Tesim se, az si obleknu normalbni podprsenku a myslim, ze s kojenim cca koncem srpna koncim. Uz mi to leze na mozek. Jinak jsem delala na intermedilalu(nedonosena miminka) a tem se fakt venujem.
22. kvě 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
janana mas pravdu, psychika dela moc. NAs ma take uz 4 zuby. PArkrat kousnul, lehce jsem ho trepla pres pusinku a od te doby to neudelal. Jinak tehovec je kousek od nas. Jsem z Mukarova.
22. kvě 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kabatko: masírovat kartáčkem :grinning:. Tak to je dobrý :grinning: :grinning: :grinning:. No udělám všechno proto, abych potom kojila bez problémů. A poradila bys mi prosím, od kterého tt? Nebo to je jedno?
22. kvě 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kabatko - tak to u nás asi nezabírá nic. Asi budu muset zkusit ty kloboučky - chtěla bych kojit alespoň do roka, takže bych to nerada kvůli kousancům zabalila - i když bolest je to teda pekelná.
22. kvě 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, holky, tak jsem vas docitala - byla jsem tu naposledy na strance 4 a na docteni dost. Koukam, ze spousta temat je pase, jelikoz vetsina z VAs porodila. pokud si to pamatuji tak mate po porodu. Tudiz velke gratulace a hodne zdravicka pro mimosky a pevne nervy. ZAmestnejte manzilky a babicky a vsechno kolem sebe a Vy pekne odpocivejte
22. kvě 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Velká gratulace Petruš! Zvládla jsi to opravdu levou zadní :wink:
Mě to ještě všechno čeká už jsem v 8 měsíci. Tak jsem jak kuliška. :slight_smile:
22. kvě 2008 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucky rika se tak od 35 tydne tehu. Ale kartacek fakt funguje. Pekne jemne a bradavky se pekne zoceli.

janana no, kojila jsem kazde dite do roka a pak jsem znovu rodila a zacalo to nanovo. Myslela jsem vzdy, ze kdyz prijdu z porodnice tak budu kojit tandem, ale holky uz nechtely.m Prej je to pro miminko a oni jsou velky. Ale bylo to dobry ze jsem mela stale mliko. No, akorat u ty prostredi jsem mela sok. Pila krasny davky jiz od porodu(mela jsem mliko) a pak cca treti den jsem nemela ani kapku mlika mala jecela a jecela. No, dr rikal, ze je to normalni, kdyz se jde z kojeni do kojeni, a ze muze znovu nastoupit laktace treba az za tyden. No, nastesti jsem se rozkojila a do druhyho dne jsem mela zase mliko.
TAk musim bezet, nejmenci si mne zada, jdu kojovat. A za chvilku se vzbudi ostatni dracice. TAk pa a nekdy zase juknu. Ok?
22. kvě 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terri tak se drz, pekne cvic a popijej malinik a budes rodit take perfektne. Uvidis. A hlavne klid a pohodu. A ja vazne letim kojovat, nebo mne malej ukouse prsty. To je hrozny jak slinta. Rostou mu totiz dvojky
22. kvě 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Kabatko jsi tu ještě?
22. kvě 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
K čemu je dobrej ten maliník? A to je čaj v pytlíkách? Díky
22. kvě 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
maliník je na uvolňování svalstva, já ho pila ke konci těhu a efekt žádnej :slight_smile:
22. kvě 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
terri - já pila maliník od 37 tt dvakrát denně, je to čaj z listů maliníku, mají ho normálně v lékárně - buď sáčkovej nebo sypanej. Já pila sáčkovej a porod sem měla rychlej. Údajně to urychluje otevírání porodních cest. je teda fakt, že sem taky od toho ukončenýho 37tt měla hodně pohybu - hlavně sem chodila pořád na houby - to prej taky pomáhá.
22. kvě 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
V těhu jsem o maliníku taky uvažovala, ale než jsem se dostala k tomu ho koupit, tak jsem šla rodit :slight_smile: Jinak na procházky jsem chodila taky a moc ráda,byla jsem vždycky ráda, že jsem se dovalila i zpátky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale otevírat jsem se začala až 2 hoďky před tím, než se malý narodil (ale pak to byl fofr) :wink:
Těch rad je asi víc, ale u každého to funguje jinak a tělo i mimčo si to pak udělá stejně na konec podle sebe :wink:
22. kvě 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych šla tak strašně ráda na procházku s kočárke, ale když je venku pořád tak ošklivo :frowning2:
23. kvě 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :wink:
Tak co petrusko, už jste dneska byly venku holčičky? Dneska bylo krásně. Žádné vedro :grinning:.
24. kvě 2008 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..koooonečně jsme dneska vyrazily--poprvé..bylo to super..tak jen aby to počasí vydrželo :wink:
24. kvě 2008 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
terri uz jsem tu nebyla. NA malinik jiz odpoved mas. Fakt je, ze na kazdyho je ucinek jiny. Slysim ale vetsinou samou chvalu. Ja to moc nepila a porod jsem mela zdlouhavy a pak najednou pomalu prekotnej. Teda u druhyho porodu to bylo na ferovku prekotnej porod a ten treti byl hrozne dlouhej a pak ze mi daji epidural a ja strachy porodila :grinning: Byla jsem na 6 pri kontrakci jiz asi 3 hodiny a stale nic a tak ze mi daji epi, aby se to uvolnilo a ja jak slysela, ze mne budou bodat do zad, tak jsem mela do 5 min po porodu. Ale stejne celkove jsem rodila ( pocinaje kontrakce po 2 minutach ty bolavy do porodu) od 16h do 5 rana. No, az budu rodit po 4, chtela bych mit porod jako ten druhy. Ten byl fajn :slight_smile:
No, drzim palce a t rodis dobre. Malinik na to muze mit vliv a pak take muzske sperma :wink: Kdyz budes chtit rodit, tak si poradne uzijte s muzikem a pujde to take dobre. Muzske sperma totiz take povoluje sliznici hrdla delozniho. Ja toho tretiho prenasela a tak jsem si parkrat vrzla a do 12 hodin jsem jela. Jo a skakala jsem ze schodu a na balonu. TAkze jsem porodila pomoci prirozene indukce :slight_smile:

petruska tak si uzivej venku. Zitra ma byt take pekne. Mimos potrebuje byt hodne na vzduchu. Posiluje to imunitu. Mela jsem holky od prvniho tydne venku cca 5hodin denne.(obe jsou kvetnovy) Pokud nebylo extra vedro. A musim rict, ze za ty tri roky vubec nestunem a k dr chodim jen na poradny. Tedy az na 2x, kdy mela MArenka laringitidu a dusila se.
Tak dobrou noc, se zase nekdy ukazu.
24. kvě 2008 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek