• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
vrani: Jo a s tím odstříkáváním moc neporadím. Odstříkávala jsem jen chvilku v porodnici, protože jsem měla moc mléka pomocí takové pitomé odsávačky a za 20 minut jsem odstříkala tak 10 :grinning:
24. říj 2008 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani: Karolínka je nádherná. Chápu tě a vím, co cítíš. Já bulela jak blbá v nemocnici, když mi ji nosili jenom po 3 hodinách na kojení, protože měla žloutenku a musela být na svícení. Sestřička byla strašně hodná a uklidňovala mě tím, že v životě bude moc situací a moc důvodů, proč plakat, ale tohle není jeden z nich. Takže v pohodě to vydrž a ani se nenadějete a Karolínka bude s váma doma. A co jí vlastně je?
24. říj 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě jsem si všimla, že naše miminka byly stejně veliké - 54 cm a vaše Karolínka jen o 30g těžší, Eliška měla 4050g.
24. říj 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Teď jsme se vrátili od malé, z JIPky ji přeložili na normální pokojík s postelí pro mě. Výsledky z EEG jsou v pořádku, neurologovi se líbila, dobírá už jenom antibiotika, ty by měla dobrat snad o víkendu, pak pár dní na pozorování a hurá domů. Mohla jsem si vybrat jestli nastoupím dnes večer nebo zítras ráno.. To vám bylo fakt dilema a zas mě to pěkně rozhodilo, protože jsem vůbec nečekala, že už dnes bude jinde. Tak jsem si zase pobulela a pak jsem se rozhodla, že nastoupím už dneska. Tak na nás myslete, ať se tím nějak popereme. :wink:
24. říj 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani - držím palce, až je mám už odkrvené :grinning: Moc ti to s malou sluší. Tak ať už jste holky v pořádku doma :slight_smile:
25. říj 2008 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky :slight_smile:

Vrani, tak jak vam to jde? Myslim na vas kazdy den :dizzy_face:
A co Baji???

My vcera meli "den"... trapily nas prdy :rolling_eyes: takze jsem nebyla schopna nic udelat, pac mala furt becela... jeste ze manza uvaril :sweat_smile: jinak bych byla asi celej den hlady...
Dneska ji zkusim uvarit kminovy nebo fenyklovy cajik a namazat brisko Pupikem - snad to zabere :confused:
Ted jeste chrupka, noc docela usla - spinkala mi od 21.h. do 2.h., ale pak zas ty prdiky, takze tvrde usnula az k ranu kolem 6. :sweat_smile:
Je to docela narocny :confused: ale snad to prekoname a bude brzo lip :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. říj 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
my teda vůbec nestíháme
já byla ve středu v porodnici na ošetření toho mýho slavnýho šití, oškrabali to zanícené, vytahali stehy a ve čtvrtek jsem byla pod narkozou na šití znova
musela jsem si dopředu nastříkat mlíko, takže jsem měla od PA půjčenou el.odsávačku
jako je to rozhodně lepší, než ta ruční odsávačka
tož šití mě bolelo víc než po porodu, nechala jsem si dát injekci na bolest, jako fakt jsem tam bolestí brečela

v pátek poradna, malý dost zhubl, prý díky té žloutence je slabý, sání ho unavuje, takže dokrmuju svým odstříkaným mlíkem
baji, ty dokrmuješ čím?
mě přijde, že po té narkoze mám míň mlíka, dr. mi dala nějaké vzorky nutrilonu

v sobotu jsem byla zas na kontrole, šití prý dobrý, tak uvidíme

vrani, držte se, ať jste brzo spolu doma

jak je na tom baji?
26. říj 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: tak to je bezva, že už jste konečně spolu. Tak at brzy šupajdíte domů k taťkovi. :wink:

Náš taťka je bezvadnej. Nevím, jak bych to všechno bez něj zvládala. I když třeba jen podá, podrží, tak i hodně chová a to děsně pomůže - na to už mi nezbývají síly. Hlavně po histerickým řevu kolem přisávání. Takže to jsem vždycky na prášky a nedovedu si představit, jak bych v klidu, jakoby nic, chovala. :sweat_smile: Když Budulínek spinká, samou láskou bych ho sežrala, ale když řve, tak jsem groggy. :sunglasses:
Bohužel vzhledem k tomu nepřisávání baštíme Nutrilon a brzy asi budeme muset najet i na ten více sytící, pže Tonda je malej Otesánek. Nedovedu si představit, že dodržuju návod z porodnice - to by mu rozhodně nestačilo. Ale už jsme se trochu srovnali, tak snad to půjde.

Il: šití já naštěstí/bohužel neznám. :frowning2: Já zas teda mám megašrám na břiše, ale už jsem si na něj nějak zvykla a celkem to jde. je fakt, že takovou ďouru do těla nemůžou odfláknout, tak mi to nic nedělá. :grinning: Ať se ti to brzy zahojí. :wink:

Jooo, Zviz: prdy nás snad trápit nebudou - aspoň něco. Už tak si užívám s tím krmením. My prdíme jak starej námořník. Už jsem si říkala, že budu přebalovat až po krmení, pže pak tam stejně něco střelí a můžu dávat novou plínku. Ale stejně na to zapomenu - jak jsem si to už takhle zajela a když mi při sání z flašky začne střílet do klína, tak si na to vzpomenu. Taky konečně přišel na to, že kluci můžou čůrat všude kolem, tak mi začal čůrat zásadně, když je vybalenej - takže i látkovky na přebalováku začínaj lítat. A s hrůzou jsem zjistila, že mamka měla oravdu a toho oblečení zas tak nemám. Takže zítra ráno jedeme do Tesca koupit aspoň ještě 3 bodýčka. Máme totiž široký balení a to je nejlepší cesta, jak tam tu plínku pohodlně udržet. V samotných dupajdách by nedržela.....

Holky, Tonda začal mít potničky... Jak moc ty svoje princátka oblíkáte? Já dávám bodýno a dupajdy a přikreju dekou..... Občas, když se mi zdá zima, tak dám přes něj ještě rychlozavinku .... není to moc? Já lítám doma v krátkých legínách a triku s krátkým, tak nevím - zas takový teplo doma nemáme, ale jak se pomalu nezastavím, tak mě nezebe.
26. říj 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, nám říkala dr. v porodce 24st, body, dupajdy, zavinka
my teda máme doma tak 22, ještě mám přes něj fleece deku, on je chudák zimomřivej
a přbalování je mazec, řve jak při mučení
u koupání je klidný jen ve vodě a to jen chvíli
26. říj 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to bych řekla, že ho nějak nenavlíkám. je fakt, že mu vyrazily včera najednou, tak snad to bylo z nějakýho chvilkovýho přehřátí a brzy zmizí. Moje mamka, když to viděla, tak přilítla, jak kdyby měl minimálně dýmějovej mor. :angry: Tak jsem ji zpražila, ale s potničkama měla pravdu.
U nás je u každýho svlíkání řev. V té vodě je to taky tak - chvilku, než se rozkouká a pak je to nanovo. :rolling_eyes:
26. říj 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme taky potničky
ale když je míň oblečenej nebo přikrytej, tak je neklidnej, nespí
hold to vychytáme časem :wink:
26. říj 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám se koupajdo líbí. Malá je hodňoučká. Ve vodě by se ráchala kdo ví jak dlouho, pak tedy dle nálady - někdy řev a někdy je hodňoučká pořád.
Holky - dáváte čaj? A když jo, tak jaký? Já koupila granulovaný feniklový. Byl mi doporučen v lékárně - pro takhle malé děti. Jenže doma jsem dostala vynadáno, že ty granulované jsou svinstvo - všichni to říkají a já ho stejně koupím - tak nevím :confused:
26. říj 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, my mame taky siroky baleni - pro jistotu.. za tri tydny nas ceka kontrola :wink: teda - ted od utery za dva.
Jinak oblikam taky bodycko, dupky, zavinka, nekdy ji jeste prekryju perinkou, pac zadny vedro tu nemame... ted zrovna mame v loznici 19stupnu...

Jinak jeste nekoupem, jenom otiram... dneska jsem zvedava, jak to s ni udelam, pac jsem ji pred sestou uspala :sweat_smile: a netusim, jak dlouho bude chrupkat... a musime jeste dat kapicky proti krivici a taky striknout pupik desinfekci :confused:

Busti, ja tu mam caje normos sypany fenyklac a hermankovy :wink: zadny granule :slight_smile:

Fim, ty prdy vam teda zavidim... Anynka taky prdi, ale nez ji to tam vybubla, tak to proste nejakou dobu trva a to je place :frowning2: je mi ji vzdycky tak lito :frowning2: a u prevlikani beci taky - jak tur :grinning:
26. říj 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám kladli na srdce do 6 měsíců žádné čaje apod., jen kojení
granule bych asi nekupovala, to mi nepřijde moc "přírodní"
my koupem obden, teda MM se toho chytl a je to jeho parketa
akorát mu teda nejde moc oblíkání, vždycky se do toho nějak zamotá :slight_smile:
jinak má Mikeš větší hlavu a mám u některým bodýček problém mu je přetáhnout přes hlavičku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2008 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Il, ale trosicku cajiku muzou :wink: treba jen tak dve tri lzicky... na to brisko, ma to zklidnujici ucinky :slight_smile: ja to teprv budu zkouset, jestli to na nas bude pusobit :sweat_smile:

My jeste nekoupem, jenom otirame... cekame, az se zahoji pupik. S koupanim se docela bojim, neumim ji drzet briskem dolu, abych mohla umyt zadicka :sweat_smile: njn, chce to cvik :slight_smile:
27. říj 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já se na ty čaje budu ve čtvrtek ptát naší drky. Tonda je totiž děsně rozežranej, tak abych ho kdyžtak zaplácla čajíkem než bude čas na další mlíčko.
Co se týče koupání, tak u nás v porodce doporučují koupat každý den, ale žádná extra kosmetika, namydlit venku na plínce, pak i s plínkou šoupnout do vody a za chvilku zase ven..... Tak se tím řídíme a ač se mu to nelíbí, tak na potničky myslím dobrý - jak jinak se jich zbavit než koupáním. :slight_smile:
27. říj 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar :sunglasses:
Kde jste kdo :confused:

Dneska je tak blby pocasi, ze bych prospala celej den :unamused:
Na MM leze nejaky nachlazeni, tak doufam, ze to vyleci brzo a my to od nej nechytnem :pensive:
Malinka je neklidna, probouzi se snad po hodine, dvou a ma hlad :confused: pac malo cuca - je to lenoch - a pak uz jenom dudla, az se ududla k spanku :sweat_smile: no a za chvili rve hlady :angry: potvurka moje :dizzy_face:
29. říj 2008 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zviz, nestíhačka. Jakmile sednu k PC, tak se Kristýnka probudí a dožaduje se pozornosti. Ta na to má snad radar :sweat_smile:

Dneska jsme byli u DR opět na kontrolním vážení a už jsme mega tlusťoši! Za týden přibrala 240g a už tedy váží 3,07 kg :grinning:

Teď jí 2 dny krutě trápily prdíci, tak to bylo docela krušné. Snad už to teď bude lepší. Jsem se dnes i vybavila kapičkama :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zítra mám v plánu jet do centra - mám slevu do Rossmanna a ten je pro mě nejblíž až na Muzeu - tak jsem zvědavá jak to zvládneme, ale zatím nám cestování MHD jde.
29. říj 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tu jen na skok. Pořád jsme v nemocnici, vlastně nevím, na jak dlouho to ještě je. Od včera už nemáme ATB, ale v dnešní krvi byla nějaká zvedlá hodnota, v pátek budou kontrolní odběry. Snad nejzazší termín kdy bychom měli jít domů je po víkendu, ale už se k ničemu neupínám, je to fakt děs. Už mi to tam leze na mozek. Dneska jsem se po zprávách od dr. složila a celé odpoledne probulila. Když přišel manža, tak mě sestry uklidnily a na propustku vylifrovaly, ať jdeme na večeři nebo tak. Tak jsem skočili na chvilku domů a razíme na véču. Fakt jsem si to představovala tak nějak jinak, než být 14 dní v porodnici.... :frowning2: No, hlavně abychom už byly v pořádku a doma.

Tak na nás kočky myslete a držte pořád palečky, ať už jdeme brzy domů, nebo se tam dočista zblázníme.

Pa H
29. říj 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanicko a Kajo :dizzy_face:
MOC MOC MOC na vas myslime a drzime pesticky, ale to vis :wink: Malinka to zvladne a v patek ty hodnoty budou urcite v poradku... :slight_smile: Jak pises -- radsi se k nicemu neupinej, i kdyz je to tezky... dovedu si to predstavit... mne mala chybi jenom kdyz je chvilku ode me :frowning2: S manzou si vecu pekne uzijte - v ramci moznosti, budete stejne myslenkami u male, vid...
29. říj 2008 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Busti, u nas je to obcas taky tak :slight_smile: sotva si sednu, uz se zacne smrdolit v postylce a mam po srande :grinning:
My jdem na kontrolu v patek - po tydnu :wink: tak jsem zvedava, jak jsme pribraly... ale asi jo, prijde mi, ze ma naducanejsi pusinku a zacina se ji delat podbradek :grinning:
29. říj 2008 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani: budu držet pěstičky, ať už můžete jít brzy domů. Je mi jasné, že si to ani nedovedu úplně představit, možná tak tušit, jaké to je... pořád čekat na dobrý verdikt. Já byla šťastná, že padáme domů, i když mi v porodnici nic nechybělo. Tak ať už můžete za taťkou - on si vás stejně ohlídá nejlíp. :dizzy_face:
29. říj 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se taky tesila domu... kdo by byl v nemocnici rad :pensive:
29. říj 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já se zas trochu bála, jestli to přeci jen není moc brzy - po císaři a šla jsem 5. den domů. Rozhodně jsem se fit necítila, navíc nekojila a to jsem přeci jen doufala, že by se setrám ještě mohl povést zázrak. Asi měli málo místa nebo co. :sweat_smile: :grinning:
29. říj 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz paty den?? Teeda... :confused: to meli asi fakt plno nebo co... nas chteli pustit treti den - den porodu nepocitam... akorat jsme nepribiraly, tak jsme sly az ctvrtej :slight_smile: ale zaplatpanbuh za to... Mit to jako Hanca s Kajou, tak uz jsem davno sediva :frowning2:
29. říj 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No 15.10. se narodil a 20. nás lifrovali domů. :wink:
29. říj 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já jdu nachystat flašku a vzbudit mrňouse na kooupání - ať pak není celej říčnej hlady. Páčko. :slight_smile:
29. říj 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fimi, takze uz vubec nekojis?
Na fotkach Ti to moc slusi... jak jste tam s kocarkem na tej lavicce :dizzy_face: bych nerekla, zes nedavno rodila :sweat_smile: to ja jsem odula jak velryba furt.... a do niceho se nevejdu :rolling_eyes:
29. říj 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tonda je úplně tuhej, se mi ho nechce ani budit, andílka.
Zviz, ani jsem pořádně nezačala. Myslela jsem, jestli se to nerozjede ještě doma, ale ne. Tak jsem to ořvala a jakžtakž se s tím smířila. Ještě mě občas chytne záchvat vzteku a závisti a všeho možnýho, ale co nadělám. Mrzí mě to kvůli tomu tulení. :wink: Co se týče kvality mlíčka, tak to nějak neřeším - věřím, že mu dávám nejlepší, co můžu.
Dík za pochvalu. Taky se mi ta fotka moooocinky líbí. Jinak já se taky vejdu jen do jedněch kalhot (těhu) a těchhle šatů. Jen se neboj, bříško mám, jak kdyby tam byl ještě jeden Tonda. :grinning: I když pravdou je, že mám 5 kg navrch oproti únoru. :astonished: Samotnou mě to překvapilo. :confused:
29. říj 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm, to ja se radsi vubec nevazila :zipper_mouth:
S tim kojenim - kdyz to nejde, tak to nejde a nema cenu se kvuli tomu trapit :wink: Maminka musi byt spokojena, pak bude spokojene i mimi :dizzy_face:

Tak bezte koupat, ja se jdu koukat na Pasti a pak si taky musim vyfoukat vlasy... zitra k nam prijde navsteva - MM sestrenka s malou Verunkou :slight_smile: tak budu fotit... jsem zvedava, co na sebe budou holky rikat :grinning:

Paaaaaaaa zitra :dizzy_face:
29. říj 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek