• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
A nutrilon jo? Si říkám, že malý asi taky mlíko ode mně jenom nestačí a nevím jestli půjdeme k dr. už zítra nebo jestli si nás pozve až do poradny, tu má v úterý. Teď se tady taky pěkně škvrní, stejně jako v noci, tak si říkám, že možná má hlad, tím spíš když ani nekakala dneska, to by mohlo znamenat, že všechno co sní, spotřebuje... Jinak prdy už máme taky, dneska po večeři bulela hrozně moc, až nám jí bylo líto. Tak jsme chovali a masírovali a použili gel pupík, teď už je to snad dobrý.
2. lis 2008 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, mam Nutrilon 1 - od narozeni - doporucili ho manzovi v lekarne, ze je snad ze vsech tech mlik nejlepsi :confused:
Ze nekakala nevadi :wink: nase srajdi skoro porad :grinning: pocuranou plinu mam asi tak jednou denne, ostatni jsou pokajdeny :slight_smile:
Ted porad spinkame, cekam, kdy se vzbudi :slight_smile: uz spinka dve hodky... a v klidku... coz jsem teda rada :wink:
2. lis 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já uvidím co ta doktorka, předpokládám, že kdyby měla míň než v pátek, když jsme odcházeli z porodky, tak že by to řešila taky asi dokrmem. A popravdě, klidně jí budu něco dávat, hlavně když bude spokojená. Jen doufám, že nás vezme už zítra, nechtělo by se mi čekat do úterý. A kojíš u toho normálně? A ten nutrilon jí pak dáváš z lahvičky nebo stříkačkou? Aby pak neztratila zájem o prsa.

S tím kakáním si myslím, že jí to možná i samotný moc nejde, protože v porodnici se jí před každým kojením měřila teplota, takže se pošťouralo v zadečku a šlo to samo, teď se musí snažit sama :confounded: . Divný je, že někde říkají, že to neva když nekaká a jinde zase píšou, že nekakat několik dní můžou až od dvou měsíců, do té doby že by měli 3-5x denně... tak pak se v tom vyznej. :astonished:
2. lis 2008 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, ted jsem ji dala z lahvicky... uplne prvne :wink: tak snad zajem neztrati :sweat_smile: Ale strikacku tu mam taky... :slight_smile:
Ja si myslim, ze se "rozkaka" :grinning: neboj...
Kdy jdete na kontrolu? My ve stredu, tak doufam, ze priberem vic nez tech 100g co ted... basti skoro porad...
2. lis 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já ještě nevím, v pátek nás pustili z porodky a to jsem doktorce volala a nikdo to od rána nebral, ač měla být do 12. Tak tam budu volat hned zítra ráno a uvidím co mi řekne, ale budu se dožadovat ať nás vidí co nejdřív, normálně tě má vidět do 48 hodin od propuštění a nám ještě do zprávy napsali zvýšený dohled pediatra...
2. lis 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, jdu do hajan :slight_smile:
Brou :dizzy_face:
2. lis 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrou a popej všechno nejlepší Anetce :dizzy_face:
2. lis 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
my na první poradně zhubli, takže mi dr. doporučila nutrilon
ale dokrmuju vlastním mlíkem a vyžahne po kojení tak 50-75ml :sweat_smile:

zviz a kojo s kloboučkem vám jde dobře?
mě přijde, že prcek saje krásně, ale půlka mlíka mu teče z pusy, mám ho omotanýho plínkou, jinak je mokré oblečení
a tu plínu bych mohla kroutit
říkala jsem to dr. a její jediná starost byla, že kojím s kloboučkem a dávám odstříkaný mlíko, to je prý konec s kojením
3. lis 2008 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bry rano :slight_smile:

Ilci, to mi vubec nerikej :sweat_smile: :angry:
Ja jinak nez pres klobrc kojit nemuzu, mala se nechytne, mam moc kratky bradavky :frowning2: Mliko ji tece jenom ke konci, kdyz uz ji od toho odtrhavam - resp. ona se pousti sama :wink:

Ale ocividne ji to opet nestaci... pred pulhodinou jsem kojila z jednoho, ted z druhyho a jeste ma hlad... ale prsa mam jeste porad nality, tzn. ze to proste nevytahne :frowning2: Zkusim odsavacku, to je posledni moznost...
3. lis 2008 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, mám taky malý bradavky a Mikeš má vpadlej spodní ret
já z odsávačky po kojení odsaju i 100, ale mě to neba, tak mi stačí vždycky těch 50-75 na dokrm
takže si myslím, že prcek saje, ale nepolyká jak by měl

jinak na dr. nedám, hlavní je, že nám to celkem jde a má moje mlíko
3. lis 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci a jakou mas odsavacku??
3. lis 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
měla jsem půjčenou el. medelu, teď mám obyč balonkovou
mlíka mám dost, mě stačí jít do sprchy a teče to samo
ale po narkoze (resutura hráze) jsem měla mlíka málo, brala jsem homeopatika, ať se ho tvoří víc
3. lis 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Il: ani mi neříkej, že na to něco je. Proč mi to nikdo v porodnici nedal nebo aspoň neřekl? :cry:
3. lis 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, teď nevím, co myslíš, ty homeopatika?

mě malej nesál, neměla jsem mlíko, tak my v porodce půjčili odsávačku ruční od Aventu, piju čaje pro kojící matky, a PA mi poradila ty homeopatika, stály necelých 60Kč a asi mi fakt pomohly, nebo spíš kombinace všeho
3. lis 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hmmm, ty homeopatika. Čaj i odsávajdu jsem měla taky, ale asi pozdě - 4. a 5. den jsem je nasadila - dřív mi to nedošlo. NO teď už je to stejně jedno. :frowning2:
3. lis 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty homeopatika jsem začala užívat až po té resutuře cca před týdnem, prý se po narkoze může mlíko ztratit :unamused:
3. lis 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě dali odsávačku cca 3.den, do té doby malýho přikrmovaly
každá sestra měla jiný názor na kojení, ale kloboučky mi půjčili hned
já se rozkojila až ten 4.-5.den, co jsme šli domů
3. lis 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já už radši kojení řešit nebudu - akorát se vždycky rozčílím a je mi to hrozně líto..... :cry: Hlavně, že aspoň vám to jde. :wink:
A co jinak, broučkové? Ten náš lump je jednou k sežrání láskou a pak k zastřelení - jako dneska v noci. A asi budeme zdárně pokračovat i přes den. :frowning2:
Včera se mi po krmení, kdy si měl říhnout, začal tak spokojeně usmívat - pochopitelně usnul, tak se mu asi něco pěknýho zdálo - nemohla jsem se na něj vynadívat. Už aby se smál i chtěně. :dizzy_face:
3. lis 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten náš lumpík pravidelně řve, jen co se blížíme k přebalováku, ale poslední dobou, když je pokaděný, je icho
takže už to poznáme, co nás čeká :wink:
fim, ty už látkuješ?
3. lis 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, z vlastní zkušenosti, nedávejte miminkám lahvičky. Moje malinká málo přibírala, tak nám doktorka řekla, ať odstříkáváme a dáváme příkrm, já začala z lahvičky a teď je problém. U prsa se steká a nechce ho. Jen třeba v noci, kdy si na flašku nevzpomene. Děťátka už tak malinkaté jsou dost chytré a z lahvičky jim to teče lépe. Já si koupila tu elektrickou odstříkávačku za 2000 Kč. Je super. Odstříkám i 100 ml, ručně tak 30 ml. Takže zkusím vždycky nakojit a když to nejde, tak podle odhadu přihřeju mlíčko. Když si popije dost, tak nezehřívám a když trošku, přidám 50 ml a když nic, tak 80 ml. Snad jí to stačí. Zítra jdeme do poradny, tak jsem zvědavá. Jo a ve čtvrtek nás už čekají nožičky v 6 týdnech. Jejda to letí.

Vrani, ať se Karolínce doma líbí a ať si brzo zvyknete. Naše Elinká tak do 11 nespí, pak spinká do 4, do 5, jak kdy a pak až do půl 9 :slight_smile:) Takže my se docela vyspíme :slight_smile:
3. lis 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a odříhnutí nám jde až tak poslední týden, předtím jen tak každé 10. kojení.
3. lis 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Il: jsem slaboch. Jak jsem měla problémy v porodnici s kojením, tak jsem říkala, že na nějaký vymyšlenosti zatím s..u a až si vyřeším podstatný věci, tak budu vymýšlet ptákoviny. Nějak nemám ani čas ani náladu hledat teď, jaký plínky bych koupila. A ta hora čtvercovek, co mám doma, mi sotva stačí na to koupání 8x denně a pod hlavičku. nedovedu si představit, že bych dávala i na zadeček.
A jak se nám udělal ten stafylokok, tak jsem zkusila tu jednu látkovku dát a měla jsem z toho akorát dojem, že se v ní šíleně zpotil. Tak jsem si řekla, že zatím na to kašlu. Možná, až se nám to stehýnko zahojí.... Ale vidím to na vítězství lenosti. :frowning2: Pravdou je, že ten odpad, co vytváříme, mě děsí - každý den plnej koš. :astonished:
3. lis 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme byly u paní doktorky. Je moc fajn, taková starší paní, ale z praxe a moc milá. Kája se jí líbila, všechno vypadá ok. S kakáním mě uklidnila, že to je normální a že kdyby se do konce týdne nevykakala, tak se mám ozvat. Na to kojení říkala, že ji mám kojit max. těch 20 minut, když u toho spí, že pak už stejně jenom žužlá a moc toho nevypije. Svoje odstříkaný ani umělý jí z flašky zatím dávat nemám, že by prý zlenivěla úplně. Od pátku jsme přibrali na 4000. Takže se uvid příští týden a kdyby nepřibírala, tak se to teprve bude řešit, nebo podle situace, kdyby víc bulila a tak. Tak jsem ráda, že ji nemusím mít u kozy hodinu :wink: . Ve dne ji mám ale budit po třech hodinách, občas je to teda pěkná fuška, páč madam ne a ne se vzbudit. Ale v noci ji mám úplně nechat jak si řekne. A to ona si zas řekne, většinou tak po těch 3-4, max. 5 hodinách. Ale dneska jsme se hezky vyspali. Jo a na kyčle jdeme taky příští týden.
3. lis 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem vás dočetla.

ahoj lu, no tý flašky se taky docela obávám, asi koupím pro jistotu stříkačku, kdybych ji potřebovala dokrmit.

fim, vy jste látkovky nakonec vzdali? Chápu, já mám pocit, že mi nestačí ty co mám doma a to je mám jen pod hlavu, do poradny a tak, ale máme velkou spotřebu. A taky máme velkou spotřebu ručníků na přebalováku, vždycky mi to počůrá. Musíme to ještě vychytat.
3. lis 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Využívám chvilky, kdy malá spí a jdu vás dočíst.

Vrani - mě malá kaká jednou za 2-3 dny. Normální je nekakat i týden :wink:

Nám papání trvá tak 45min., ale než udělám příkrm, tak jí stihnu i přebalit a já si dojít na záchod a tak :grinning:

My máme malou přes den na gauči. Necháváme ho teď rozložený a máme na něm rozloženou zavinovačku a na tu malou pokládáme.

Zviz - já taky kojím přes klobouček, zkoušela jsem i bez něj, ale takhle nám to snad i vyhovuje víc. Z příkrmu si nic nedělej - pořád lepší jak kdyby měla hlad.

Holky, mě už docela ohledně příkrmů všichni štvou. Jak melou, že je to škoda, a že je to takhle víc pracné a stojí to peníze a bla bla bla. Že to nemám vzdávat. Jako jasně - peníze to stojí, ale nám to balení vydrží na 3 týdny, tak to neni tak hrozný. Pracné - mě to neva, stejně kojím v sedě, šla bych pak na WC a omýt klobouček, tak hold udělám i příkrm. A naopak, můžu malou dát hlídat a nemusím pracně odstříkávat. Jako je to škoda, jasně, ale já už zkusila všechno možné a prostě mi to i takhle vyhovuje, než kojit každou hodinu, protože by mi řvala hlady - a hlavně by nepřibírala. Na radu švagrové jsem zkusila jí příkrm nedávat, že prý jí to donutí pořádně sát z prsa - hahaha velké kulové, jen bych jí u prsa měla furt a mezitím by mi řvala. Pro mě je důležité, že malá neni hladová (ikdyž asi díky tomu víc trpí na ty prdíky :frowning2: ) a já nejsem stresovaná, že jen pořád kojím a stejně to není dost.
3. lis 2008 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky...
tak s Nutrilonem koncime :angry: malinka se mi zdala lepsi, byla spokojena, napapana... ale dneska jsme jely k babicce (tchyni) a tam se mi tak poblinkala, az jsem o ni mela strach :sweat_smile: :frowning2: jeste ze jsem sedela hned u ni... ona si klidne spinkala (po nakojeni, kupodivu ji to stacilo) a najednou zacala taaaaaaaak blinkat :frowning2: az mi ji bylo lito... vzpomnela jsem si na to ditatko, co umrelo ted nedavno na zaduseni zvratky :pensive: Nejdriv mi vyblinkala moje mliko a podruhy a potreti Nutrilon :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak si myslim, ze ji nesedl...

Koncim, jedem koupit odsavacku a asi ji to teda budu dokrmovat strikackou nebo ja nevim, aby nezlenivela, jak pise Lu :confused:

Fim, takze jste na papirovkach? Uprimne - ja si teda nedovedu predstavit, ze bych jeste mela prat pokakany pliny :sweat_smile: kakame tak 6x denne... staci mi pradlo takhle... :sweat_smile:
3. lis 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
My s lahvičkou máme problém jak kdy. Prostě jak je naladěná. Někdy se hned přicucne a saje jak divá, jindy mi přijde, že nemá náladu a hned by brala příkrm, který teče "sám".

Na kyčlích už jsme byly a má je vpořádku, tak snad to tak i zůstane. Ve čtvrtek jdeme na kontrolu v 6.týdnu, tak snad bude vše dobré. Jen mám pocit, že se přetáčí jen na jednu stranu, tak asi budeme muset cvičit.

S říháním máme taky problém. Moc se jí do toho nechce.

S těma látkovkama souhlas. Spotřeba strašná a to je používáme jak říká Vrána.
3. lis 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my máme dneska spinkací den. A štve mě, že už je tak brzy tma. Po půl páté jsme s MM vyrazili ven s kočárem a byla tma jak v pytli. Jsem myslela že mu budu chodit naproti s kočárem, když půjde z práce, ale nevím, jak se mi bude chtít, když bude venku tma :frowning2: .

Jak chodíte s malýma ven? Jako kolikrát denně, kdy a na jak dlouho?
3. lis 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
já většinou 1x denně po 13h tak na 2-3hod
3. lis 2008 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak je nam lip :dizzy_face: odsavacku mam :wink:
Malou jsem nakojila v sest a jeste ted spinka :dizzy_face: broucek... po kojeni jsem odsavala, ale moc tam toho nenechala :slight_smile:

Vrani, my chodime taky jednou denne - ne teda pravidelne, kdyz je hnusne, tak nejdem nikam - tak na 3 i 4 hodky :wink:
A vecer uz by se mi taky nikam nechtelo :wink: Se Ti nedivim.... chod spis dopo treba od desiti nebo odpo :wink: ale v pet uz by me nikdo nikam nedostal... my uz totiz pred sestou koupeme a papame :slight_smile:
3. lis 2008 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek