• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
ahojky, nějak nestíhám :sweat_smile:
dneska jdu na kontrolu s tím močákem, ale myslím, že mi to brčko do močáku ještě nechají, zatím to moc nejde.. :unamused: taky mám pocit, že mě chytá zánět či co, trochu mě svědí dole a občas taková bodavá bolest... :confounded: nebo to je jak se to hojí? nemáte to někdo taky tak?
jinak malá je zlatíčko, zatím většinu dne prospí, vzhůru je tak jednou denně ty dvě hodky a nebo když ji trápí prdíky, akorát jednou byla přetažená, a to pak nespala dlouho a chuderka furt nemohla zabrat...
kojím tak po 3-4 hodinách, někdy chce přes den častěji, je to malý otesánek, už má 4100, kolikrát se mi i přepije a pak dost blinká, musela jsem ji začít dávat už jen jedno prso, kojím jak kdy, většinou tak 15-30 min... ale občas i hodinu, když má dumlavou a nechce se pustit :wink:
včera jsme byli u kardiologa, malý v porodce zjistili že má šelest na srdíčku - zúženou plicní tepnu :frowning2: dr. ale naštěstí říkala, že je to jen trošičku a že by se to možná mohlo časem i samo spravit, další kontrolu máme za 5 týdnů, tak se uvidí...
s tím spinkáním jsme to vyřešili tak, že přes den je v obýváku v kolíbce a v noci v ložnici v potýlce... monitor máme dvoudílný - ale tím, že je malinká a ještě se moc nevrtí, tak zatím stačí ten jeden díl, takže jeden máme v kolíbce, jeden v postýlce, a jen si pak přendavám tu chůvičku...
4. lis 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
postupně vás dočítám, tak i postupně odepisuju...
s tím mlíkem, mě se taky spustilo až později, pila jsem kojo čaj a pak jsme dokrmovali sondou přes prso - myslím, že tohle zabralo - po pár dokrmech se mi mlíko začlo spouštět, ale těžko říct, jestli by to takhle pomohlo i později a nebo jestli by se mlíko rozjelo i samo od sebe...
jinak s krkáním máme taky docela problémy, někdy si krkne hned a někdy vůbec, pak se dost často poblije :frowning2:
jo a látkovky zatím taky neřeším, stejně mi teď většinou přebalujou petr nebo máma, já jsem ještě furt spíš ležák...
4. lis 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dokrmuju hlavně proto, že malej zhubl, co jsme se vrátili z porodky
teď už dokrmuju jen, když si řekne, v noci ne, to jsem teda líná
ale většinou ho v poledne dost nakrmím, ať vydržíme venku, chodíme teda tak na 2hodiny, někdy trochu dýl, kolem poledne, když je venku hezky
dokrmuju stříkačkou a lahvičkou, u prsa není zatím problém, možná je to tím kloboučkem, připomíná mu lahvičku
4. lis 2008 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bóďo, tak jak je doma? Doufám, že lepší...Ta bodavá a svědivá bolest, nemohly by to být stehy? Zkoušela jsi tu dubovou kůru v gelu? Mně přijde že mi pomohla a že už asi vypadly, ale neměla jsem ještě odvahu se podívat. Jinak mně spíš přijde, že než to šití a tak mě jakoby bolí podvozek zvenku, kdž se třeba trochu rozkročím. Je to taková podobná bolest, jako kdyby to bylo pohmožděný, jako kdyby mě někdo zmlátil :sweat_smile: Jestli je to jako ještě otlačený od porodu...

Mlíka už mám taky víc, občas odstříkávám, tak jednou až dvakrát denně a zmrazuju si to, kdyby bylo potřeba krmit, když bych nebyla doma a už mi to odštříkávání jde docela i rukou.

Jinak kila po porodu už mám dole, ale váha se zastavila a víc ani ťuk, jsem myslela že by to při kojení mohlo pokračovat...

Cvičíte doma některá?
4. lis 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky. Holky, už máte nějaký režim? Jako koupání ve stejnej čas, ukládání a tak? Jak se vám to povedlo? Přemýšlím, jak na to, když jí pokaždé v jinou dobu - budit ho? :sweat_smile:
4. lis 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :wink:

Vrani, me spodek taky boli, ale jakoby vevnitr... asi jak se mala tlacila ven nebo co :sweat_smile: jinak sedet atd. muzu uz normalne... i stehny uz jsou pryc - jsem se odvazila si tam sahnout :confused: ale kouknout ne :grinning:

Mlika mam ted nejak min :frowning2: tak doufam, ze se to rozjede...

S tim cvicenim bych jeste pockala az po sestinedeli, Hani... aspon co jsem tak cetla... jinak ja mam dole 10kilo, jeste by to chtelo shodit aspon 20 :sweat_smile: ale to jsem mela uz pred porodem :pensive:
4. lis 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta jsem zpět od dr. brčko v břiše zůstává, kontrola za týden..
no doma je to mnohem lepší, hlavně netrpím hlady :grinning: já nechala v porodce 17 kg :sweat_smile:
před porodem mi nestihli dát ani klystýr, zato po porodu jsem si jich užila několik, aby mi to nebylo líto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
zatím zkouším jen oplachy tím odvarem, koupele a gel prý ještě nemám používat...
s tím odstříkáváním zatím nevím, pras se mi nalévaly moc a malá se přepíjela a blila, teď mám mlika asi míň a řekla bych tak akorát, tak nevím jestli by ho tím odstříkáváním nebylo pak zas moc... :sweat_smile:
jinak režim zatím nemáme, snad možná trochu v noci + - hodka..
4. lis 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani já myslela právě takové to cvičení co doporučují v porodnici, aspoň nám dali papír se cviky co sed můžeou už od prvního dne, jde o posilování pánevního dna a pak už i břišních svalů. Jenže já jsem lempl a nemůžu se donutit, hlavně ten den tak uteče a já mám pocit že nic nestihnu. :confounded: Jinak sáhnout se jsem se taky odvážila a právě mi přijde že už jsou stehy pryč.

Jani a odstříkáváš? To by ti mělo na mlíko pomoct. Já už asi stříkat nebudu, dojedu ten kelímek co mám, budeme mít zmrazený dva, to pro případ nouze stačí a peču na to. Mám kozy jak vozy, hrozně se mi teď nalily.

Bóďo 17 jo??? To už nejsi ani vidět ne?

Režim taky moc nemáme, přeci jen jsme doma pár dní, ale snaha je aspoň o to koupání.
4. lis 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tak to se mas... mne se moc nenalejvaj :frowning2: :frowning2: :frowning2: ale minuly tyden to bylo jeste dobry :sweat_smile: tak nevim, asi ty nervy, ze nepribira nebo proc :frowning2:
Nam zadny cviky v porodce nedali :sweat_smile: tak ani nevim, co se ma cvicit :sweat_smile: da se to nekde stahnout?
Odstrikavam po kojeni a neni tam nic, jen tak po dne... tak nevim. Bud to vytahne a nebo mam fakt malo. Zitra zkusim odsat pred kojenim, abych videla, kolik mam mlika :confused:
4. lis 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani můžu ti ten papír naskenovat a poslat mailem, jestli chceš. Je to jen pár cviků, nic těžkýho, ale bude to jednodušší než to někde hledat nebo popisovat :wink:

Jinak nám dr. v porodnici říkala, že to mléko se tvoří i v průběhu kojení, jako že by to prso nemělo být nikdy úplně prázdný, ale nevím, co je na tom pravdy, protože jsem taky měla večer, kdy jsem neodstříkala ani prd.

Holky, jak to máte s oblíkáním mimísků? Jako jestli je máte jeden den v jednom oblečku a další v jiném a v jakém, myslím doma? Nám nejvíc vyhovují takové ty overálky - dlouhá ruka, noha a rozepínání od krku až dolů na patentky a mezi nohama. S ostatním oblečením máme problém, jako klsický dupačky nebo tak, štve mě, že když ji chci přebalit, tak je musím celý sundat. Tohle jenom rozepnu mezi nohama a hotovo. Jo a dr. říkala že jí teď mám ještě dávat ponožky a rukavičky, je fakt že má pořád ledový ruce. Jinak je v rychlozavinovačce a přikrytá španělkou a přes to trochu pěřinou. Bez toho všeho mi přijde že by jí byla zima.
4. lis 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já dávala kvůli širokýmu balení bodýčko s krátkým - to drželo plínu a na to overálek. Ale ted už dávám jen overálek a plínu mi drží snapinka. :wink: Máme trable s opruzeninama, tak ho nechci moc zpotit.
Rychlozavinka je fajn věc, ale on je z ní vždycky děsně splavenej. Teda jen dole, jak tam má přes sebe ty 3 cípy. Ale je to zrovna ta riziková partie. :sweat_smile:
4. lis 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz s těma prsama jsem to měla jako ty. ještě zkusím ty homeopatika jak psala ilci. říkala mi o tom i kamarádka, ale u nás je nemají, tak musím zkusit jinde.

Vrani - pokud si to nepoblinká, tak má jedno oblečení dva dny. samo používám oblečení na den a jiné na noc. ty overálky mám právě jako pyžámka, jen jedno parádní používám normálně. dupačky mám zásadně s rozepínáním mezi nohama a ještě mi vyhovují kalhoty - polo dupačky. ty rozepínání nemají, ale zase tak hezky sedí, že nemá jako u dupaček nohy v rozkroku a nohavičky volně plandající. to mi hodně vadí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. lis 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, já jsem najela na režim z porodnice, takže ji mám celý den v jednom a vždycky večer po koupání dostane nové, ale taky jsem si říkala,že bych ji měla přes den v něčem jiném a na večer by dostala jako pyžamo. Ale to se pak nemusí střídat denně, když v tom jenom spí ne?

A co prdíky, trápí vás? Dávate jim už nějaké kapky nebo tak něco? My mažeme jenom gelem Pupík a chováme v klubíčku, ale vždycky bulí až je doruda, to je mi jí tak líto. Jinak zítra to je třetí den co nekakakala, teploměr do zadečku nepomohl, tak si říkám, jestli jí to bříško nebolí i z toho...

A koupete v malé vaničce nebo už ve vaně???
4. lis 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holkyyyyyyy :slight_smile:
Tak jsme mely zas krusnej vecer - koho to zajima, prectete si to na Budejcich :sweat_smile: ja to uz podruhy psat nechci :grinning:

Hani, my davame na spinkani overalek - to ma treba i tri dny... proste dokud to treba nepoblinka :wink: Jinak pres den mame bodycko - prave kvuli sirkokymu baleni - a dupajdy, ktery se rozepinaj mezi nohama :wink: takze je to pohoda... Doma ji davam do klasicky zavinovacky po mne - je v ni perina s pravym perim - jinak se mi nezahreje... taky mame ruce a nohy vecne ledovy a to ma ponozky... Ta kupovana zavinka ji tolik nezahreje, to ji musim mit jeste pod perinou.

Prdiky nas trapi asi dneska :frowning2: porad se krouti jak had.... ale po nakojeni se uklidnila a ted spinka jak spalek :dizzy_face: Skoda ze ji za chvili probudim, az ji budu prevlikat k dr. ...

Busti, o tech homeo jsem taky premejslela... jen jestli neni pozde :sweat_smile: :frowning2: snad ne... asi tam poslu mamku, az pujde z prace :wink: ja se tam stavit nemuzu, budu rada, ze dojedu s malou k dr. :sweat_smile:
5. lis 2008 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
hani, kdybys skenovala cviky, mám taky zájem

jinak my snad převlíkáme furt, třeba i 6bodýček za den, vždycky si je počůrá nebo pokadí při přebalování, v lepším případě je mokrej od mlíka při kojení
už někdy musím dávat i větší velikost :grinning:
jinak nosíme hlavně polodupačky, v dupajdách si dá nohy k bříšku a nohavice plandají

režim máme nulovej, řídíme se podle kojení, ale koupem mezi 8-9hod. pak už kojím v posteli, páč jsem večer tuhá, jak nestíhám spát přes den
5. lis 2008 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, tak pro ty případy, kdyby došlo mlíko, mám doma nutrilon
já mám nejvíc mlíka ráno, to někdy odstříkám i 2 dávky na dokrm, přes den mi to jde hůř jak toho Mikeš víc vypije
5. lis 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: já dávám taky jedno oblečko od koupání do druhého dne - koupání. Teď už jsme to měli moc fialový od fialky, tak jsem dala dřív, ale vpodstatě v tom začínáme nočním spinkáním a dotahá to přes den. :wink:
5. lis 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci, mne mala z toho Nutrilonu strasne blinkala - i nosem ji to slo. Koupili jsme Bebu a dobry :wink: i dr. nam ji schvalila... dneska jsme byly v poradne, pribrala sice jenom 80gr. ale i tak nas pochvalila a pry se muze stat, ze je vecer toho mlika min... tak mam vic lezet, byt vic v klidu, vleze se mlicko pry vic tvori :wink: mam i homeo, piju caje... snad to bude jen a jen lepsi... a kdyby zas becela, tak proste dokrmit tou bebou :slight_smile:
5. lis 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zviz: budu držet palečky, ať mlíčko neubývá, ba naopak. :wink:
Jinak už jsem si říkala, že chlapi by měli mít ze zákona nárok na pragraf po dobu trvání celého šestinedělí. Jak jinak by sis mohla dopřát ten komfort a víc ležet, že? :sweat_smile:
Mně manža příští týden odjede na školení a už teď jsem skoro hrůzou bez sebe, jak to tady sami zvládneme. Budu muset povolat posily - tchýni a tak. :sunglasses:
5. lis 2008 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, ja byla taky radsi, kdyz tu se mnou manza byl :slight_smile: ale nekdo korunky vydelavat musi... ze :wink:
Podal, prinesl, uvaril, pochoval Anynku :dizzy_face: ted jsem tu sama a nestiham se ani nasnidat, natoz neco uvarit :sweat_smile: to jdu s malou radsi ven :slight_smile: varime, az kdyz prijde manza domu - teda ON vari :dizzy_face: je to moje zlato :slight_smile:
Tchynuli mam nastesti taky fajn, rada pohlida, kdyz potrebuju - jeste jsem ji teda tolik nevyuzila - jen jednou, jak jsme jeli pro tu odsavacku :slight_smile:
5. lis 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, no já si to taky bez MM doma nedokážu představit. Dneska jsem malou nemohla ani narvat do autosedačky, tak jsem říkala, že s ní asi nikam sama jezdit nebudu nebo co. Jinak my teda nic nestíháme ani když jsme doma dva, natož až tu budu sama :cry: Sice mi může přijet máma nebo babička nebo já k nim, ale stejně... Mám pocit, že si snad nikdy ty věci nezajedu. Jo a pořád jsme ještě nekakaly a trápí nás prdíky, tak jsem koupila sab simplex a pěkně mě vytočil, protože tam píšou 15 kapek a ono to vůbec nekape, tak jsem musela kousek odlít a odhadnout, kolik je asi 15 kapek :astonished:

Jinak dneska jsem si byla podat žádost o porodný, tak jsem zvědavá kdy dorazí. A taky mě dneska hrozně bolelo břicho, jestli od toho že jsem delší dob nebyla na záchodě nebo co :cry: , ale byly to docela křeče, snad už je to dobrý.

U nás mlíko asi dobrý, dneska jsem byla chvíli bez podprdy a mlíko mi teklo až po nohách :sweat_smile: . I mi přijde že malá už pije líp. Většinou tak kolem těch 20 minut a míň u toho chrní, tak jsem zvědavá, kolik přibereme.

Jo a poslala jsem vám to cvičení, tak jukněte, jestli vám to došlo.
5. lis 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: tak ať vás obě přestane trápit co nejdřív bříško.... Ten SS by měl být dobrý, známá si ho nemohla vynachválit. A prej stačí jen kapička na dudlík, proto to možná tak málo teče - aby se to dalo dávkovat po málu. :wink:
Mě taky bolelo břicho a většinou jsem si do několika hodin došla na velkou a úleva. Zezačátku to byl takovej detektor. :wink:
My naštěstí prdíme o 106. Asi díky UM. Nechci si ani domýšlet tu bezmoc a vyčerpání nad vřískajícím Toníkem - stačí mi občasnej prďous nebo pokajděná plína - to je nepříčetnej třeba pár minut, než se to vyřeší a já vyřízená. Natož tomu čelit hodiny. :astonished:
My dneska zatím měli super den, tak jsem stihla vyprat dvě pračky, všechno koupání a upéct bábovku. A to ještě nedorazil manža - pomocník. Je fakt, že tu byla sousedka a chvíli chovala - tak jsem aspoň seběhla s košem. Už se tam nevešla ani další plína. :sweat_smile: Kdyby to tak bylo pořád, vůbec bych se nezlobila. :grinning:
5. lis 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, kapička na dudlík? Tam píšou 15 do každého pití.... :confused:
5. lis 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko :slight_smile:

Hani, doslo :wink:diky :slight_smile:

Tak se mi zda, ze je to pomalicku lepsi a lepsi - to mliko :dizzy_face: tak SNAD :dizzy_face:
Ted jsem ji nakojila a krasne spinka :slight_smile:
6. lis 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
hani, díky, došlo to

ty kapky máme od dr. a kapeme 5 kapek
ze začátku to fakt kapalo blbě, ale teď jsme v půli lahvičky a jde to, malej už otvírá pusu

jinak s tím stíháním - já tu měla týden mamku, ale ta jen stihla uvařit a pak furt chovala malýho
takže je teď v tomhle rozmazlený
jinak mi hlídala tchýně, když jsem byla v nemocnici a chodila jsem vytahovat stehy a dneska jde kočárkovat jen tak, aspoň si doběhnu do knihovny
doma stíhám tak uvařit, prát a dávat nádobí do myčky
když je dobrej den, i něco uklidím, ale třeba včerejšek malej prořval :frowning2:
6. lis 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky moc nestíhám. Je to ale hodně tím jak malá pořád pláče kvůli těm prdíkům. Nám snad nepomáhají ani ty kapičky. A přesně jak píše Ilci, nejdřív to šlo hůř, teď už to kape krásně. My jdeme za chvíli k doktorce, tak jsem zvědavá jak dopadne. Pak poreferuji. Snad mě malá nechá, to je paráda moc psát všema deseti a ne klofat jedním prstem :grinning:
6. lis 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti, jj, já teď houpu malýho na nohách a můžu psát oběma rukama :grinning:
tak ať pěkně přiberete
6. lis 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a jak často dáváte ty kapičky? A samotné nebo do mlíka?
6. lis 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, já samotné a pak kojím
6. lis 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak já tady zatím mám mámu, tak to docela jde, střídáme se kolem malý, takže zvládnu i vyprata tak nebo občas trochu poležet, příští týden bude doma MP, tak si užijeme i tatínka :wink: ale taky se děsím, až pak budu sama...

kapičky máme taky, dávali jsme dva dny před každým kojením 10 kapek - normálně ze lžičky a pak zapít z prsa (dr. říkala, že těch 15 je až pro větší mimi) a teď naštěstí stačí už jen fenyklový čaj, co piju já (ta směs na kojení tolik nezabírala, ten samotnej mi příjde lepší) jen má od té doby takovou hodně vodnatou stoličku, ale prý to nevadí...

holky, můžete mi poradit, včera jsem začla odstříkávat mlíčko do zásoby a do rána se mi jako kdyby na něm udělala "smetana" :sweat_smile: dole bylo skoro vodový a nahoře takový hustý bílý, no fakt jak smetana na čerstvým mlíku... když jsem to pak protřepala, tak se to promíchalo a vypadalo ok... dělá vám to taky tak nebo je to zkažený? (měla jsem ho celou dobu v lednici, takže tohle by mělo být ok)

jinak oblečky měníme od blinkání do blinkání, málokdy mi vydrří v jednom do druhého dne.. :wink:

no jinak začínám zvažovat, že místo látkovek najedu možná spíš na bezplenkovku :wink: malá už mi pár dnů nekadí do plín, ale vždycky až když ji rozbalím a taky většínou čůrá, ale to i do plíny, i když někdy ji má počůranou jen trošku a hodně se vyčůrá až po rozbalení... :sweat_smile: no než jsme to vychytali, tak jsme převlíkali skoro při každém přebalování :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. lis 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek