• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
holky my dneska od rána bulíme :frowning2:

baji to mlíko je v pořádku, má to dělat.jo a po 24 hod zamrazit.

stavim se až bude klid
6. lis 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda chudinka kája, asi to bríško, co? ještě furt nekakala? :confused:
díky za radu, už je v mrazáku první stovka :wink:
6. lis 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji nekakala, zhruba od pondělka. Dr. říkala že to je normální, že mateřské mléko se tráví beze zbytku, ale taky říkala, když do pátku nic, tak se mám ozvat. Tak jí zítra brnknu, jestli to bolení nemůže mít i od toho a jestli třeba nemám zkusit tu rektální rourku. Je to vždycky bezprostředně po kojení, kdy tak 15 minut hystericky pláče a kope nožičkama. Tak uvidíme.

My máme v mrazáku už dva kelímky, dneska asi zfounku třetí a to zatím stačí. Jinak to tam vydrží 3 měsíce. A můžeš dělat i to, že máš nastříkáno jen trochu, zmrazíš to, dostříkáš později a doleješ to k tomu zmrazenému, to se taky může, jen si na to napiš, ze kdy je ta první várka.

A jak ti je? Už můžeš trochu chodit? A bolí to míň?
6. lis 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás by bezplenkovka asi neprošla, my kadíme hlavně během kojení
a spotřeba plínek je teda děsná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. lis 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, my kapeme do příkrmu.

Jinak u Dr:

Přibrala 100g a od porodu vyrostla o 1,5cm - takže mám zvýšit příkrm a příští týden jdeme opět na převážení :rolling_eyes:
Taky jí hnisá jedno oko a protože normální kapičky nezabírají, tak máme antibiotické a když se to do týdne nezlepší, tak musíme na oční.
No a na prdíky nám doporučila probiotické kapky, takže musím vybrat penízky a jít je hned koupit. Snad jí to pomůže!
6. lis 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ahoj mamino! A za jak dlouho přibrala 100g? To jsou ty probiotické co v ČR stojí 600 a na slovensku 300? Holky v září o nich mluvily..
6. lis 2008 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti a kolik malé dáváš toho příkrmu?
7. lis 2008 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Busti, male hnisa ocicko? Nasi taky tak trosku - uz bych rekla, ze je to lepsi... u dr. jsem to rikala a ta mi na to rekla, ze je ted spoustu deti, kterym hnisaji ocicka a vic nic :sweat_smile: tak ji to omyvam Ophtanem a je to lepsi... ale jestli to nezmizi do pristiho tydne, tak ji asi zavolam... aby mi dala ty atb-kapicky :wink:

My ted na KO pribraly taky jenom 80gr - od patku do stredy... a rekla, ze je to dobry :slight_smile: tak nevim... do dylky porad nevyrostla, roste nam jenom hlava :grinning:
7. lis 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
hani, už je to čím dál lepší, už dokonce i můžu na chvíli sedět na měkkým :wink: i ten močák se zlepšuje, už začínám normálně čůrat, takže doufám, že mi ve čtvrtek na kontrole už vyndají tu hadičku... teda jsem zvědavá, jestli budou tu dírku nějak zašívat nebo to sroste samo, přeci jen, aby mi netekla moč do břicha, že... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ilci, my teda během kojení snad ani nekadili :wink: a ty jsi najela na látkovy nebo zatím taky jednorázovky?

busti, teda vy si fakt užíváte :frowning2:
7. lis 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky zviz :slight_smile: nám taky roste hlava, jsem se úplně divila, ve dvou týdnech o 2 cm oproti porodu :sweat_smile: ještě že mě nenechali přenášet, to už by ji asi nevyrvali ani těma kleštěma :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
no jinak my teda přibýváme docela hodně, v porodce nejdřív spadla o 400 g a než jsme odcházeli, tak je měla zpátky :sweat_smile: jestli to tak půjde dál, tak ji za chvilku neunesu :sweat_smile:
7. lis 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
o hlavě mi ani nemluvte, ten náš expert ji měl nějak velkou a já mám už teď problém mu narvat některá bodýčka vel. 62 přes hllavu ....
7. lis 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tak u oblíkání přes hlavu se taky pěkně zapotíme :wink:
no mrňavka se začíná budit, tak já jdu, papa :slight_smile:
7. lis 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už od 5 hodin kojím, nosím, uspávám bez výraznějšího efektu
7. lis 2008 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak nový poznatek, jak ta naše malá řvala po kojení bolestí bříška, tak jsme zjistili, že neřve, když ji hned po kojení dáme do ležící polohy a ne na odříhnutí nebo do klubíčka a tak. To je zvláštní co?

Jinak dneska po o jdeme k dr., volala jsem jí kvůli tomu kakání a říkala že se máme stavit, že jí sáhne na bříško a uvidíme co a jak. Tak snad něco vymyslí. Dneska ráno mi přišlo že hodně tlačila a nešlo jí to.

S oblíkáním taky bojujeme, jakmilemáme něco jiného než overálek na rozepínání vepředu od shora dolů, tak je to docela mazec :slight_smile:.
7. lis 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani - za týden

Ilci - dávala jsem přes den 50 a na noc 60. Ted dáván takovou větší 60 pořád. Když chce i potom, tak jí dám z druhého prsa. Dr říkala, že ob jídlo jí mám dávat jen příkrm,ale to nechci.se bojím,že pak přijdu o mlíko.to bych ty homeopatiky a čaje brala zbytečně

zviz - to si řekni,dr mi říkala,že by to mohly být ucpané slzné kanálky

vrani - ano, ty kapičky. to je stejně rozdíl v ceně :angry:
na to kakání doporučuji rourku. včera jsme jí požily a byl to mazec :grinning:

holky mě bolí ruce ted natož až bude větší :fearful:

my oblékání už celkem fajn, jen když jí dávám víc vrstev a nechce natáhnout ruce, tak dost bojuji, jak se mi to hromadí jen k loktům :sweat_smile:
7. lis 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Busti a tu rourku jsi použila protože delší dobu nekakala nebo proč? A je v tom nějaká věda jak ji použít?
7. lis 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani - přesně tak. nekakala už třetí den. věda to vůbec neni. je z měkkého materiálu, vyvaříš, na zaoblený konec dáš trochu krému na zadeček př bepanthen a jemně zasuneš. kolikrát se mi zdálo, že to ani není zasunuto,ale bylo. nebolí je to,fakt se jí hodně ulevilo. jen se připrav,že to pak může docela stříkat všude kolem :grinning: jo a pořizovací cena je asi 40kč :wink:
7. lis 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dlouho jsem zde nebyla, a tak jsem vám všem chtěla pogratulovat k miminkám. Koukala jsem, že některé jste měli trápení, ale snad je už dnes všechno lepší a všechny jste s miminkama doma. Pročetla jsem vaši diskuzi o miminkách a my jsme na tom teď stejně - nevím, kdo napsal, že ty mrňousové spěj 20 hodin denně - nám tedy ani náhodou. a posledních 5 dní tak do rána do dvou vřeští (s přestávkami) a pak teprve usne. Možná je to tím růstovým spurtem - nevím.
Vráni, kdy se Kája narodila - 19/10? - to bychom to měli nastejno :slight_smile:
7. lis 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj agla, tak to jste čtvrté mimi, co je tady 19/10 :wink:
naše Kristýnka se narodila taky tak, rodily jsme s vranou chvilku po sobě, a zvizatinky anetka je taky 19 :wink:

no jinak odpo jsme byli u dr. na kontrole, tak už máme 54,5cm a 4260g :sweat_smile: jo a po tom sabu se nám rozhodila stolička, nejdřív ji měla takovou průjmovou a pak skoro dva dny nekakala, tak nám dr. říkala, ať ještě zkusíme babycalm a nebo pak ty probiotické kapky...
7. lis 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a taky se chystám jít o víkendu dokoupit víc komplet rozpínacích overálků :grinning:
7. lis 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baji, tak to je super,, to je nás tedy dost toho 19. :slight_smile: a naše je taky Anetka, tak to máme se zviz stejný. a jinak jsme na tom podobně jako ty - neumíme si říhnout a blinkáme, takže taky furt převlíkám a peru. zavedli jsne i antirefluxní opatření, ale moc to nepomáhá. Dr. říkala, že by se to mělo postupem času zlepšovat a dokud příbývá, tak je to dobré. tak uvidíme
7. lis 2008 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti a tu rourku vám dr. doporučila?ono se to prý nemá dělat moc často. Jinak dneska jsme u dr. nebyly, půjdeme když tak v po, dopoledne měla v plínce trošinku stříknuto, tak snad se to rozjede. Rourku ale každopádně pořídím.

Aglo vítej do klubu 19-tek a taky gratuluju. Budou nějaké fotečky???

bóďo, Honza tě pozdravuje a prej kam na ty overálky spolu půjdete :grinning: :grinning: :grinning:
7. lis 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani - ano doporučila a i ukázala jak se používá

Jinak máme hodně dávat na bříško - trénovat. Tak jsme dneska trénovaly a Kristýnka na bříšku blinká, ikdyž už je třebas hodinu po jídle :frowning2:
7. lis 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani , díky. Přes víkend založím album a dám tam pár fotek :wink: Rourku jsem také koupila a mám ji doma připravenou, až bude potřeba. Naštěstí zatím v tomhle směru nebyl větší problém :slight_smile:
holky, máte nějaký tip, jak budete řešit v zimě kojení a přebalování venku? myslím třeba, když budete chtít jít ven na delší procházku.
7. lis 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám bříško řekla že zatím ne, ale vy jste starší. Tak uvidíme co příště, jdeme v pondělí. Rourku teda koupím o víkendu, jsem hrozně nerozhodná s tím jejím použitím. Sestra od dr. mi dneska říkala do tel. že je normální že nekakají i 7 a 10 dní, že prostě všechno to mléko stráví a že musíme zjistit jak přibývá, jestli jí kojení stačí a nebude potřeba dokrm. Tak jsem fakt zvědavá.

aglo, já bých venku nepřebalovala ani nekojila, v zimě, snažila bych se to směřovat a přizpůsobit program tak, abychom byli vždycky někde v teple v době kojení, takže třeba přebalovací koutky v obchodě atd.
7. lis 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aglo - mě malá vydrží i 3 hodiny v kočárku. Tak buď si to naplánuji tak, aby to vyšlo a nebo zase trasu naplánuji tak, aby v cestě bylo kde malou nakojit a přebalit - babička (bydlí od nás přes les asi 2km), Mekáč, obchoďák atd.

Vrani - jj, opravdu je tohle normální. Dokonce kamarádce chlapeček nekakal i 21 dní - byl tedy už trošku starší, ne takhle čerstvoučký - a i tak říkala doktorka, že to ještě není žádná tragedie. Jinak - co je to často? Mě se teď zase tak kroutila a plakala, že jsem opět rourku musela použít a zase se krásně vykakala. Teď konečně spí.
7. lis 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky my jsme se konečně pokakaly :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak jsem zvědavá kdy bude další várka.

Busti nevím jak moc často, jsem to zatím nezjišťovala, ale v porodnici nám říkali i o měření teploty v zadečku, že jim to pomáhá se vykakat a pak jakoby zlenivý a samotným se jím nechce. Tak aby pak vždycky nečekala na tu rourku? Ale jak říkám nevím, jestli ti to dr. doporučila, tak to bude v poho.
7. lis 2008 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my kadíme tak 6x denně :sweat_smile:
jinak jsem se chtěla zeptat - v Praze ty přebalovací koutky apod. - jsou ve všech mekáčích a obchoďákách?
furt přemýšlím, jestli nevyrazíme časem za příbuznýma, ale právě mě od toho odrazuje nemožnost kojení a přebalování v zimě :wink:
8. lis 2008 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci jj, jsou :wink:
8. lis 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooooooooj :slight_smile:

My kakame taky snad 10x :sweat_smile: pocurana je jen 1 plinka denne :grinning:

Aglo, tak vas vitam, holky :dizzy_face: 19tky :grinning: Anetka je pekny jmeno :slight_smile: :dizzy_face:

Co se tyce toho prebalovani a kojeni venku - tak to se mi jeste nestalo :slight_smile: vzdycky mi to tak nejak vyjde, ze jsme uz doma - nebo u tchyne... nebo proste nekde v teple :wink:
8. lis 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek