• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Mně právě taky vydrží tak 2 - 3 hodinky, takže chodíme ven takhle. Ale právě jsem přemýšlela, jak to udělat, když bychom jeli třeba někam na výlet. Takže to asi v zimě moc nehrozí. Flašku se mi jí zatím moc dávat nechce, když kojíme. A stejně by ani nebylo venku kde přebalit.
A jinak taky kakáme dost často, nejvíc po kojení :grinning:
vrani, mně o té rource řekla taky Dr. a kamarádka ji používala docela často a prý si na to malej nezvykl, ale každý mimi je jiný, tak těžko říct.
Zviz, díky :wink: - ještě musím stvořit nějaké album.
8. lis 2008 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau maminy,
tak hlásím, že kakání už asi dobrý, dneska bylo v plíně taky nadělení a doma radosti až na půdu :grinning: . Jinak jestli se ta rourka smí, tak je to super, aspoň nějaká pomoc :wink: .

Jinak my máme dneska takovou malou zkoušku na příští týden, kdy bude MM v práci, teď šel na dvě hoďky s kamarádem, tak jsme nakojili, pak hodinu chovali, protože řvala a teď jsem jí dala, že jde spát, jenže madam je jiného názoru, tak k ní lítám podávat dudlík. Mimochodem, taky jste otrokem dudlíku a musíte podat když vypadne???

Jo, mám na vás ještě další dotaz, jak se v těhu rozestoupí břišní svaly, nevíte kdy se to dá zpátky a jak tomu můžu pomoct? Úplně mě to tam jakoby pálí, když něco dělám, kde jsou potřeba.
8. lis 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak prcek má dneska řvavou, asi bříško, usnul nám od rána od 5 až v 18 hodin
jen kojím, utěšuju, přebaluju, kadí jak o dušu - dneska snad co hodinu, je to mazec
navíc to má jakýsi moc žlutý a řídký, tak nevím, jestli je to OK

já byla proti dudlíku, ale občas dávám, lepší než si dudlat mě nebo řvát, že jo
někdy mám pocit, že ho vyplivuje schválně a ještě rukou odhodí co nejdál, takže napřed zuřivě hledám dudlík a dítě má skoro infarkt :grinning:
8. lis 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak my máme asi od včera růstovej spurt nebo co ale je to mazec... :zipper_mouth:
dudlík jsem doteď nedávala, malá ho ani nějak nevyžadovala ani si nedělala dudlík z prsa, no ale včera mazec, furt by byla u prsa, což jsem ji nechtěla nechávat, protože jak trpěla na prdíky a hodně blindí, tak bych nerada, aby ji z toho trápilo bříško ještě víc, prostě nebyla k uklidnění, to se nám stalo poprvý, chtělo se ji spát, ale nemohla zabrat, jen u prsa... sotva jsem ji však dala pryč, byla neklidná a brečela, přitom se ji chtělo spát, ale zabrat nemohla.. tak jsme taky museli vytáhnout dudlana, no chytit ho neumí, tak ji taky furt vypadává, což ji vždycky probudilo, takže znova řev, no děs... tak uvidíme jestli to bude ono, dneska už se nám ji daří trochu uklidňovat a kojím ji teda často, sice dost blindí, ale aspoň něco mezi tím pospí, tak jsme furt u ní a hlídáme blinkání a vypadávající dudlík... no ještě že tu se mnou dva dny teď bude MP, protože máma už dneska jela domů, být na to sama, tak fakt nevím...

hani, na ty overálky jsme byli dneska v tescu na smíchově, měli tam docela výběr v takových těch sadách v balíčku po třech kusech (konečně taky něco jiného než jen bodýčka s krátkým:wink: jo a zrovna jsme trefili na akci 20% sleva, takže vycházely cca na 60-80 Kč/kus, takže doporučuju sjet, akce ale končí dnes..

zviz, agla, taky jsme zvažovali anetku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

ilci, naše mrňavka teď taky kadí hodně na řídko, téměř vodově, začlo ji to po tom sabu... ptala jsem se na to dr. a prej změna konzistence nevadí, pokud jinak mímo vypadá ok a přibývá...

včera jsem při přebalování dostala parádní sprchu, nevím jak se jí to povedlo, ale čůrala jak chlapeček, celou mě ospršila, od hlavy až k patě, zrovna u toho i kajdila, naštěstí tohle zůstalo na plíně :grinning: :grinning: :grinning:

jinak jsme byli s MP teprve dneska poprvé kočárkovat :sweat_smile: MP ještě zůstal venku, protože malá usnula, tak mám konečně chvilku sem juknout a trochu se natáhnout....
9. lis 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda,
baji to máte teda veselo. Doufám, že blinkání nás nepotká, stačí že po každém kojení hulákáme, že nás bolí bříško a pak cvičně podáváme dudlíka, ještě do toho hlídat blinkání :sweat_smile: .

Jinak teda další trápení mám i já, a to něco jako zácpu či co, vždycky to je porod, a to piju Lactulosu, která by měla změkčovat a efekt nula. Pořád jsem nafouknutá a chce se mi na WC a tam pak sedim snad půl hodiny a fakt trpim. Jestli já si nezavedu jen kašovitou stravu...
9. lis 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji, my zase hodně uvažovali o Kristýnce - vlastně to bylo do konce Kristýnka nebo Anetka :wink: Tak uplně Ti rozumím, my jsme si tím prošli také teď. Začalo to minulý pátek - malá byla pořád neklidná, řvala a i když byla nakrmená, tak nemohla usnout a takhle to bylo celý den až do rána do dvou - pak konečně zabrala a vydržela tak do pěti. Já byla hotová, nervozní, což jí asi taky nepřidalo. Dudlík nezabíral, v noci jsem si ji dokonce vzala do postele - nezabíralo, prostě pořád pofňukávala - chvíli víc, chvíli míň :confounded: Kojili jsme snad pořád :unamused: No a trvalo to přesně týden - teď je od pátku hodná a nevzteká se, spinká a krmení vyžaduje tak po 3 hodinách. takže asi to byl růstový spurt a už se asi začnu psychicky připravovat na ten v 6ti týdnech :grinning:
Vrani, nezkoušela jsi pít fenyklový čaj? Já ho piju a zatím nemáme s bříškem problémy.
9. lis 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
aglo fenykl jsem pila a zase budu, akorát že dnes jsem byla nadmutá jak koza, takže jsem to nechtěla přiživovat ještě fenyklem, který mě obecně nadýmá :angry:
9. lis 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky :slight_smile:

Baji, tak vidis, to bychom tu mely Anetek :dizzy_face:

Taky piju fenykl a jsem jak balon :sweat_smile: ale prijde mi, ze mala prdi pekne :slight_smile: :wink: :dizzy_face:

a ten spurt-ten mame asi my ted nebo co... zrovna ted jecime jak kdyby ji trhali hlavu :frowning2: to bude noc :confounded:

tak pa
9. lis 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malá konečně zabrala na dýl jak pár minut... noc snad bude dobrá, včera to docela šlo, nejhorší míváme ty podvečery... zkusila jsem teď před kojením odstříkat trochu toho předního mlíka, aby jí tam zůstalo to sytější, protože jak pije často, tak u toho nevydrží dlouho, tak nevím jestli pomohlo tohle...

Hani, tak to dneska trpíme stejně, už od včerejška mě taky trápí zácpa, ale můžu si za to nejspíš tím, že jsem si nehlídala pití a pila málo, protože jím přibližně to samý, takže jídlem to nebude... takže musíme hodně pít :wink:
jinak tu lactulosu do mě rvali horem dolem v porodce, když jsem měla tu příšernou zácpu a taky efekt nijak výraznej... zkus kdyžtak ještě švestkovej nebo meruňkovej kompot po ránu na lačno, docela to prohání a zabírá :wink:

jinak fenykl piju taky a mám pocit, že od tý doby malá prdí hezky, takže budu pít dál :wink:

jj, anetka je moc hezký jméno, taky je super, že má jmeniny v květnu, tak to nebudou mít prďolky najednou s narozkama... u nás kristýnka nakonec vyhrála, protože jsem chtěla udělat radost MP, moc chtěl kristýnku, karolínku nebo klárku... :wink:
9. lis 2008 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,
tak jsme dneska byly u paní doktorky, za týden jsme přibraliy přesně 3 deka :sweat_smile: :confused: . Tak mi nejdřív chtěly doporučit UM dokrm, když jsem ale řekla že i po kojení něco odstříkám, tak mám zkusit dávat po kojení ještě svoje mléko, prý max. 50 ml a když dr. zjistila že mám láhev od aventu, tak řekla, že ji můžu krmit klidně flaškou, že je to jak bradavka. Jinak jsme taky kojily u dr. kvůli zvážení kolik vytáhne a po cca 2 hodinách od posledního jídla zbaštila za 20 minut 70 ml, což prý není špatný. Jo a přes den mám zkrátit interval na 2,5 hod., jen kdybychom byly venku tak můžu nechat 3 a v noci stále nebudit.

A mám dotaz, dr. se ptala na barvu stoličky, jestli je to jako míchaná vajíčka. My to máme ale tmavší, jako taková tmavěžluto okrová nebo jak to popsat a míchaná vajíčka jsou přeci světlá ne?? Jako barvu mají ti vaši?
10. lis 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky hani, tak snad malá začne přibírat víc... a kolik teda teďka váží prďolka?
stoličku máme taky takovou jak píšeš, spíš jak horčice než míchaný vajíčka... v porodce u jednoho kadění byla sestřička a říkala, že stolička je ukázková, tak myslím, že takto je to ok... jen teď chodíme hodně nařídko, ale prej to neva..
10. lis 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Vrani, to pribirani se urcite zlepsi :wink: my taky moc nepribirame... ale ted uz mi prijde, ze basti lip :dizzy_face: ony se to, holky jedny, nauci :slight_smile: a pak budou rust jak z vody :slight_smile:
K tej stolicce - mame taky takovej okr :wink: zadny svetly... a jeste takovy jakoby seminka :sweat_smile: nechapu, kde se to tam bere, kdyz vlastne jenom pijou tekutinu :sweat_smile:
10. lis 2008 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hořčice! To je ta barva. Dík baji, aspoň mám k čemu to přirovnat až se v pátek bude doktorka ptát. Právě že v porodce to mělo taky takovou barvu a viděla to i doktorka a říkala že dobrý. Tak nevím, jestli mají míchaný vajíčka někde i takovou barvu :confused: No my teď teda vážíme 4030, tzn. ještě 50 a jsme na porodní váze. Jenže sranda je, jak jsem se hlásila že po kojení ještě odstříkám, tak od příchodu od dr. je to fakt děs, na večer jsem tu potila 30, takže v deset jí po kojení můžu dát max. 40, páč víc prostě nemám :frowning2: . A to říkají, čím víc kojíš, tím víc máš... tsss, jak kdo asi. A jak ji musím budit po 2,5 hod. tak je mi jí líto, že sotva zabere musí hned vstát a pak má mít chuť k jídlu.

Holky jak moc vám dítka spí? Mně dneska prospala snad celý den, až je mi to divný :confused: (ale doufám, že si to nevybere v noci).
10. lis 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě spí až po obědě v kočáře, jinak až v noci
my máme poradnu ve čtvrtek , taxem zvědavá, jestli upírek přibral
zdá se mi, že jí líp, tak míň dokrmuju
11. lis 2008 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak má dneska Mikeš přesně měsíc a trefil se mi na narozeniny, tak to oslavíme spolu, tento týden máme návštěvní :grinning: :grinning:
11. lis 2008 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminy, tak to vzdávám, to dokrmování vlastním mlíkem. Jsou to kecy, že čím víc se kojí, tím víc mlíka je. U mě to má snad přesně opačný efekt. Dneska koupím nějaký dokrm. Co máte, nutrilon? A jak často jim to dáváte? Po každém kojení? A z lahve?
11. lis 2008 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda furt dokrmuju tím mlíkem, ale mám nějaké vzorky nutrilonu od doktorky pro všechny případy
a odstříkáváš z jednoho nebo obou?
11. lis 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci právě že z obou
11. lis 2008 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdárek. Holky, mám bezva flaštičku, která by se vám mohla líbit na dokrmování - savička vypadá přesně jak bradavka a mimi zní nemá nic zadara. Je to značka Tommee Tippee. Najděte si ji na netu. Já jsem z nich unešená a říkala jsem, že u druhého mimi ji budu mít rozhodně hned při ruce - než se rozkojím. :wink:
Jinak my baštíme Nutrilon. A na noc máme žlutej, kterej by měl údajně víc zasytit. Ale mladej to jaksi ignoruje a vstává úplně stejně, pacholek. :grinning:
11. lis 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, já většinou odstříkávám z rozkojenýho prsa, tak těch 50 udělám a další kojení jedu z druhýho
jen když mě fakt vysaje, jedu z obou

lahvičku mám taky jednu avent a teď jsem dostala z Tuperware, zatím jsem ještě nezkoušela

holky, jak se stříháním nechtíků?
nám v porodce říkali nestříhat co nejdýl, ale některý nechty už má dlouhý :sweat_smile:
11. lis 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilči to se máš, já dala večer dohromady 20 z obou :frowning2: Tak holt odpo koupím ten nutrilon a zkusíme to, ale odtsříkávat budu dál, snad je to jen nějaká krize.

Mně sestra v porodce řekla že ty papíráky nalomené mám odtrávat a až to bude tvrdší a přes bříška tak ostříhat. Některý už tak má, tak dnes koupím nůžky a zkusím to šmiknout.
11. lis 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak já s odstříkáváním taky docela bojuju, někdy ty prsa ždímám půl hodky a vyždímámz nich tak desítku, prostě to neteče, ale jednou za čas se spustí ten reflex asi, bo to pak teče, že to nestíhá odtýkat do lahvičky, to pak dám třeba 30-40 během minuty, pak se to zas zastaví a už zase jen odkapkává... :angry:
a to bych mlíka měla mít dost, malá přibírá docela dost a když jsme ještě ze začátku vážili v porodce, tak vyžahla těch 70-80, tak pak už jsme ani nemuseli vážit...

jinak s tím blinkáním to máme čím dál horší, teď už blinká skoro po každým kojo :frowning2: dneska jsem ji musela měnit košilku třikrát za sebou, jak jsem s ní hýbala, tak se vždycky než jsem ji stihla dooblíct poblila, a to jsem fakt dávala pozor, abych s ní hýbala co nejmíň :frowning2: nakonec jsem ji musela držet hlavičkou nahoru a MP oblíkal... tak to jsem zvědavá, jak to bude, až budeme od zítřka sami doma.. :confused:

hani, ty vajíčka mají být asi domácí :wink: :grinning: :grinning:
11. lis 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:
Tak ja uz strihala dvakrat.. mi rekla sama dr., ze ji je muzu ostrihat :wink: takze se nebojte... jenom musim vzdycky fakt jenom trosicku, pac se bojim, ze ji smiknu do masicka :sweat_smile:

Hani! Z toho odstrikavani si nic nedlelej, fakt... ja zkousela odstrikat po kojeni a bylo tam jen po dne... takze vubec nic :pensive: tim padem ani nic nemam zmrazeny, kdyz neni co, ze jo :unamused: ale snad casem bude vic - doufam :sweat_smile:
Jak jsem ji zkousela prikrmovat i tou Bebou, tak tu mi vyblinkala taky :frowning2: takze, Hanci, bacha na to :frowning2: tenkrat z toho Nutrilonu ji to slo i nosem (ja vim, ze jsem to tu uz psala, ale vzdycky si na to vzpomenu, kdyz se rekne "nutrilon" :frowning2: )
11. lis 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fimi, ja mam lavicku a savicku, co pripomina prs, od Farlinu - ale prislo mi, ze pak z toho prsu neumela tahat :sweat_smile: jako ze tu flasku stejne cuca jinak... a to jsem ji krmila z flasky celkem 3x :sweat_smile:
11. lis 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji, nebuď smutná - my taky hodně blinkáme. Sice se jí poslední dobou daří odříhnout lépe, ale stejně blinká. Kdykoliv ji přebaluju a zvednu nohy nebo jí nějak změním polohu. na kojení dávám bryndák, protože v průběhu nebo po něm se poblinká :angry: prý by se to mělo časem lepšit.
a jinak já jsem taky stříhala nehtíky už asi dvakrát - když se vzteká, tak se pak škrábě po obličeji :cry:
11. lis 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak není čas na hrdinství, to moje dítě řve fakt hlady.Jenže tooho odstříkanýho mlíka moc není, tak budu muset fakkt zavét už dneska ten nutrilon, doufám že po něm nebude taky blinkat
12. lis 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry ranko :slight_smile:

Vrani, ale malou pak radsi podloz a hlidej ji - kdyby nahodou :wink: Anetka mi blinkala vzdycky spis az druhej den :sweat_smile: a bylo toho mooooooooc :unamused: A jeste to nevzdavej... ja si v jednu chvili taky myslela, ze ma hlad a asi ho i mela :frowning2: tak jsem ji prikrmila - vsehovsudy 3x - ted mi prijde, ze mam mlika vic - ale stejne to na odstrikavani neni :frowning2: je to tak akorat pro ni.
12. lis 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
KOukám, že nakonec i u kojení máte pěkná trápení... Tak ať je brzy vyřešíte. :wink:
12. lis 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě se dneska prcek poblinkal docela fest po dokrmu a to už dokrmuju jen tak 3x denně
ta uvidím zítra, jestli jsme přibrali a jak s tím dokrmováním

jinak jsem z nouze večer vytáhla dupajdy vel.68 - pokadil se i zkrz oblečení - a jsou nám akorát
tak jsem zas začala přeměřovat oblečení, prcek asi nějak náhle vyrostl nebo co :grinning:
tak ať mi tu zbytečně něco neleží a pak to nevyužijem
12. lis 2008 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, taky mi přišlo, že mám málo mlíka, jak teď od soboty po večerech pořvává, tak jsem dala na radu PA z předporodního kurzu a odsávala dvě noci po sobě a mám pocit, že toho mlíka je víc, teda kromě večera, to ho je fur míň, ale co jsem hledala, tak to tak prý bývá, mlíka míň, hůř teče a mimča unavená, tak blbě sajou, proto mají hlad a jsou neklidná a furt by byla u prsu...

hani, jasně, vždyť ten dokrm může být jen dočasný, než se ti dotvoří mlíčko... a neber to podle toho, kolik odstříkáš, vždyť víš, jak ti v porodce při odsávání mlíko neteklo a pak ti šikovná sestřička zmáčkla prso a pocákalo jí to, koliks měla mlíka :wink: :grinning: mě tak příjde, že se mi podaří odsát tak čtvrtinu toho, co tam doopravdy je...
ještě mě napadlo, co zkusit dávat ten příkrm tou sondou po prsu.. mě tak rozjížděli laktaci a příjde mi že to fungovalo, malá saje, stimuluje prso a napije se přitom dosyta ze stříkačky...

agla, tak to máme stejný trápení :frowning2: mi přijde, že to krkání na to blinkání vliv nemá, někdy si odkrkne jak starý chlap a stejně blinká, někdy nekrkne a ani neblinká... jinak jsme zvedli postýlku a mám pocit, že je to lepší :wink:

zviz a vy teď dokrmujete nebo ne?

fimi, a jak to zvládáte vy? pořád toníček tak hezky baští?

mě příjde, že se týnka teď dost vytáhla, nějak jí začínají být krátký některý 56 :sweat_smile: tak jsem zvědavá, co nám řeknou v pátek u dr.
12. lis 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek