• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
ahojky ilci, koukám, že taky rostete jako z vody:wink:
asi měli ti naši prďolkové fakt ten růstovej spurt :wink:

jo a dneska jsme první den samy doma, tak jsem zvědavá, jak to zmákneme :wink:
12. lis 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ilci 68 jo? Ty jo, my jsme pořád v 56 :astonished: Na ten dokrm jsem zvědavá, za hoďku jí ho dám poprvý. Budu dál zkoušet odstříkávat. Věřím, že tam mlíka je dost, ale nějak míň direk kudy by to teklo, nebo já nevim. Když už mi to nejde odstříkat ani růčo ani stříkačkou a připojim ještě káju, tak z toho něco ždíme (mlíko jí teče po bradě), ale asi je to fuška, proto to vzdává. Jinak jsem zjistila že v noci nemůžu krmit vleže, protože u toho po pěti minutách obě usneme, já se třeba po hodině vzbudím a v domnění, že už je najedená ji dám do postýlky a ozve se strašnej řev, tak jsem vydedukovala, že má prostě hlad, že jí přesně těch pět minut než vytuhne :sweat_smile: .

Teda mezi náma, jsem si myslela, že to je menší věda, že ji prostě plácnu k prsu, ona se za chvíli nají tolik kolik potřebuje, pak odpadne a řekne si až bude chtít znovu. A ono neee. :frowning2:
12. lis 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji jako že jsi odsávala uprostřed noci mezi kojením nebo jak to myslíš?
12. lis 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji, nedokrmuju. Ted ji to staci :wink: nastesti.... akorat nevim, kolik pribirame, budu ji muset zvazit aspon nejak podomacku :sweat_smile:
Hele, mne dr. rikala, ze vecer byva min mlika... a ze vleze se tvori vic a je to fakt asi pravda, pac v noci mam prsa nality a pres den ani tolik ne :wink:

Ilci, to jste teda obrici! Nam je i 52 :grinning: jsme porad malinky :dizzy_face:

Vrani, tak to jsem si myslela taky... ale je lina :frowning2: teda ted uz je to lepsi nez na zacatku, to jo... nektery deti se naji za 5 minut, jinym to trva treba pul hodky :confused:
12. lis 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to děs.

jani takže teď myslíš že jí anetka dost? a předtím jsi dokrmovala poři každým kojo nebo jen někdy?
12. lis 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, jen kdyz mela po kojo hlad :wink: ale jestli to byl fakt hlad nebo brisko nevim, kazdopadne straaaasne rvala :cry: a pak byl klid-tak becela asi fakt hlady :frowning2:
12. lis 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, no mě takhle řvala ráno, kojila jsem snad poo hodině, vždycky se tvářila že už nebude a když jsem ji odpojila, tak hulákala, takže teď ji zkusím dokrmit tím nutroušem, doufám, že fakt nebude blít, včera mi hodila šavli i z mýho mlíka po dokrmu. My si totiž zásadně neumíme odříhnout a pak to takhle dopadne
12. lis 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
To my taky ne, krka az treba hodinu po, kdyz ji to tam tlaci :wink: zkus to, ona se zklidni :slight_smile: akorat bacha na to blinkani :wink:
12. lis 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám drž palce, jdu budit :confounded:
12. lis 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim - já mám tuhle značku lahviček taky a bohužel 1) mi přijde, že z toho to mlíko teče moc snadno, tak jsem se bála aby pak vůbec chtěla i prso a 2) nevejdou se mi do ohřívačky :frowning2:

Baji - mě Kiki taky dost blinká. Když jí dám na bříško, tak se mi poblinká, i když už je třebas víc jak 1h po jídle. Může to být i tím, že nemá dorostlou záklopku. Bud to zmizí samo, nebo jsou na to léky a nebo i operace. naše příbuzná o měla. budu se na to v pátek muset zeptat dr.
12. lis 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani - taky jsem si to myslela :grinning: A to nám mléko teklo snad od začátku těhu, co? :grinning: :frowning2: sakra tak kterýho smajloše :fearful:
12. lis 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky my jsme všude nejmenší - tady i na zářijovkách... Má 50ku, ale ještě jí stále jsou i 44ky :sweat_smile:
12. lis 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak, ted jsem ji soupla na chvili do kocaru na balkon... tak snad bude chvilinku spinkat :dizzy_face: venku je hnusne a na balkone neprsi :wink:

Busti, tak to jste dost prtavy :dizzy_face:
12. lis 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zviz a to jsme z vás tady nejstarší. :grinning:
12. lis 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No :grinning: to je fakt :grinning:
My nerostem, v porodce nam namerili 52cm pri odchodu domu a na kontrole u dr. mela 49 :sweat_smile: pri prvni i pri druhy i pri treti :grinning: tak nevim :confused: roste jenom hlava :grinning:
12. lis 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo tak tím to bude, všechno mlíko mi uteklo v těhotenství :grinning: :grinning: :grinning:

Jani, vy se jako zmenšujete jo? :grinning:

Tak máme dokrmeno 50-kou nutrouše, docela jí to jelo. Akorát když to dojedla, začla řvát a teď babo raď jestli proto že ji to tlačilo nebo jestli měla ještě hlad, ale to je jako blbost, dala jsem jí 50, což je dle dr. max. který jí mám dát. Jenže pak jsem ji chovala a prděla, tak snad to bylo jenom bříško Teď leží na dece a čeká až se najím a pak půjdeme ven, tak jsem zvědavá. Jinak jani já se s ní zkusím vážit na normální digi váze, před a po kojení, nejdřív sama a pak s ní, bude to jenom orientační, ale aspoň něco. Uvažovala jsem že bych si někde tu váhu půjčila, kupovat se mi ji nechce.
12. lis 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak konečně usnula, od těch desíti dopo mi furt poblinkávala :frowning2:

hani, v noci u kojo taky usínám :grinning: no vlastně i přes den :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: , kojím zatím skoro jen v leže, tak nám to jde oběma nejlíp...
s tím odsáváním jsem to dělala tak, že jsem nakojila, pak chvilku chovala než si odkrkla, přestala blindit a usnula, to je teď u nás vždycky nejmíň na půl hodky někdy i dýl.. no a pak když už byl klid, tak jsem odstříkávala, takže to bylo tak hodku až hodku a půl od začátku kojení, takže to vycházelo jako kdyby mezi kojeními...
v noci kojíme tak kolem půlnoci, mezi třetí a čtvrtou a pak kolem sedmý... takže jsem odstříkavala po tom půlnočním kojo a tom kolem tý čtvrtý ráno...
jinak prý na zvýšení laktace pomáhá taky střídat při kojení prsa, jako i víckrát... my kojíme jak kdy, teď jí většinou jedno prso nestačilo...
jukni kdyžtak ještě tady, jestli něco nevyčteš..:
http://www.kojeni.cz/texty.php?id=16
http://www.kojeni.cz/texty.php?id=17

zviz, tak to je super, že už nemusíte dokrmovat :dizzy_face: neboj, anetka to všechno dožene :wink:
taky mám v noci mnohem víc nalitý prsa než přes den...

busti, myslím, že mme problém s tou záklopkou, je to na ní vidět, jak se jí to mlíčko vrací, kolikrát ani neublinkne, ale šklebí se, chrchlá, vyplazuje jazyk a polyká, pak na chvilku usne a pak ji to znova probudí a tak to trvá než vytuhne... :frowning2: prý se to má zlepšit do půl roku, no to nevím, jestli z toho všichni tři nezmagoříme... :unamused:
prý se na to dá dávat i nějaký Nutriton na zahuštění mlíčka v bříšku, ale to prý se dává, až když ty mimča nepřibírají...
12. lis 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji, to máme stejné. někdy si říhne a stejně blije a někdy ne a je to v pohodě. Taky jsme zvýšili postýlku, ale moc to nepomáhá. Ještě existuje přípravek Nutriton, který se dává před kojením a ten to mlíčko zahustí, ale dává se prý až když to blinkání je horší. Je to právě tou nedorostlou záklopkou. :confounded: A taky nám moc nespí - hlavně večer to j horor. Usíná třeba hodinu a půl - to už se pomalu blíží kojení a ona usne. Tak ji nechávám spát a krmím, až si řekne.
Ilci, teeeeda, to už jste fakt veliký. Rostete jako z vody :wink:
Vrani, jsem stejný případ - jakmile si vezmu malou v noci do postele, protože neusíná,tak abych jí mohla rychle dát dudlík - tak usínám - okamžitě. :slight_smile:
12. lis 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak teď jako řeším, jestli jí ten dokrm mám dávat po každým kojení i v noci? Myslela jsem, že to po každý nesní, ale asi je fakt hladová,páč teď dvakrát za sebou tu 50 prostě z lahve vytáhla. Co myslíte???
12. lis 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
v noci by mělo být víc mlíka, tak třeba by dokrm nemusela potřebovat... jak ti spí?
12. lis 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
agla , prý to má víc než polovina miminek :unamused:
naštěstí blinká hlavně přes den, noci jsou relativně v poho... :unamused:
12. lis 2008 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Baji: no jo, Tonda je při chuti. A čím dál víc, že o občas musíme brzdit. Zrovna teď - baštil ve 3, v 5 už jsem to neukecala a baštil zas a ještě si okusuje ruce, že by to prej chtělo nějakej dezert či co. Přitom tu 120 sotva vytáh. Myslela jsem, jestli třeba už nenajet na větší dávku, ale on by ji stejně nedal. Takže taky trochu trápeníčko, ale oproti kojení minimální. Já už jsem s tím smířená, takže jsem celkem nad věcí a docela nám to spolu klape. Nevěřila jsem, že se dají rozlišit různé druhy pláče a ono opravdu jo. Tak podle toho fungujeme.
Jinak je Toník zlatíčko - prdíky má minimálně, spíš naopak. A pak umí pěkně vřískat, když je pokajděnej - to je schopnej uprostřed jídla začít ječet a musí jít přebalit, jinak s ním nic není. To je jeho nejhlasitější řev. Na 2. místě je hlad a na posledním nějaká nespokojenost.
Co nás trápí, jsou pořád ty opruzeniny - má hodně citlivou pleť. Máme úplně zakázané ubrousky, a to i ty šíleně drahý od Nivey (63 ks za 100,- :astonished: ) - stejně se nic nelepšilo. Takže opět sprchujeme při každým přebalku. :frowning2:
12. lis 2008 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bahi spí docela dobře, naposled jí dám někdy v jedenáct a vzbudí se mi mezi třetí a čtvrtou většinou, jednou i později a pak k ránu už zase po třech hodinách. Jen dnes v noci chudák řvala hlady, ale to podle mě bylo tím, že jsme u toho usnuly obě a podle mě teda skoro nejedla. Tak ji zkusím dokrmit jen na noc a pak už ne, jestli vydrží do rána. Jinak teď jsem ji krmila, když jsem jí vzala prso že už jen dudlala, tak opět řev, tak jsem jí dala falšku a zmákla ještě 30, no aspoň že už ne zase 50, to by mě kapku znervoznilo, 3x zasebou... :confused:
12. lis 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim :frowning2: ale tak i bez nich se to da zvladnout, vid... :slight_smile: cim ho utiras, kdyz jste nekde na navsteve nebo tak?? Treba ho to jeste prejde, nez si ta kuze zvykne - jestli to teda je mozny... nebo bude mit citlivou plet uz nafurt?

Vrani, to teda bastite poradne :slight_smile: my jednou taky vytahly 50, ale pak mi to druhej den vyblila takovym zpusobem, ze jsem se o ni fakt bala :frowning2: ale to uz jsem tu psala..

Dneska byla nejaka neklidna, vubec se ji nechtelo spinkat, vydrzela tak hodku max., pak se zacla kroutit a rev :rolling_eyes: a jakmile jsem ji vzala k sobe a chovala, tak byla zticha - vychcanek jeden :grinning: :dizzy_face: doufam, ze si na to nezvykne.
Nekdo rika, at ji tolik nechovam, ze bude rozmachana, ale zas jsem cetla v Miminku nebo kde, ze kdyz jsou takhle malinky a plakaji, ze je chovat mame :sweat_smile: tak jsem z toho nejako mimo :confused:

V noci ji staci jenom jedno prso - vetsinou teda... asi jak je toho vic nebo co... a taky u toho usnem :sweat_smile: to se neda neusnout.. mne to uspava i pres den, natoz v prubehu noci :sweat_smile: :grinning: ale spinka pak jak spalek tak do pul osmy :dizzy_face: pak uz se neda nicim osidit a musim vstat, prebalit, nakojit, uspat... a pak az se muzu nasnidat :slight_smile: atd. ...
12. lis 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz tak to bojim bojim zítra, aby to nevyvrátila. A jak to že po tom blinkala až takhle za dlouho? To už by to mělo být strávené ne?
12. lis 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj hoj hoj :slight_smile:

Hani, nevim :frowning2: rano jsem ji normos nakojila, pak mela jeste hlad - se mi zdalo - tak dostala jeste asi 30ml a pak asi po dalsich 3 hodkach, kdy jsem ji kojila znova (to jsem byla u tchanovcu), to vyvratila... ale znicehonic :sweat_smile: klidne spala a najednou takovej proud :confounded: a pak jeste 2x :frowning2: nejdriv bily - to bylo moje mliko, to cerstvy a pak dozluta a to byl podle me ten Nutros :confused:
13. lis 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mě blinká dožluta a krmím jen mlíkem
jinak dnes v noci řev od 3 do 6:30, furt jsem kojila a přebalovala jak blb :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pak konečně vytuhl a usnul ....
13. lis 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to vám byla noc. Dneska jsem teda malou trochu proklínala. Vzbudila se od 23:00 ve 2:30, tak jsem ji nakojila, začla řvát, tak jsem dala dokrm. Od té doby nespala, jen kníkala nebo řvala, tak jsem s ní chodila po bytě, seděla, přebalovala a vždycky když jsem ji zkusila dát do postele, tak to samé, i u nás v posteli. Ve čtyři otravovala tak, že jsem jí dala prso a zase jedla (po hodině a po dokrmu!), pak zase stejný otravování. Usnula až se mnou v posteli někdy po pátý hodině, a to asi na hodinu a půl, pak už zase měla hlad. Nakonec spala aspoň od sedmi do desíti, tak jsem se trochu vyspala. Teď jsem ji jenom nakojila, protože hodně cucala, tak mi přišlo, že jí to musí stačit, sice trochu škvrnila po odpojení, ale vyloženě neřvala, tak to zkusím, za jak dlouho si řekne.

Jinak já to vůbec nepoznám, jestli po kojení řve že má hlad nebo z jinýho důvodu, pusu otvírá furt i po flašce (když zrovna nespí) a ruku si tam cpe taky.

Chjo, to je fakt věda. Mám pocit že neumím nakrmit vlastní dítě. :frowning2:
13. lis 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tak to teda byla perna noc... to jsi dost unavena, co... tak si bez lehnout, dokud mala spi, at to aspon trosku dozenes :wink: My spime ted :dizzy_face: asi po hodince beceni-prdy.
Odstrikala jsem konecne prvni varku do mrazaku - 40ml z obou prsou asi pul hodky po kojo - nic moc, ale dyl jsem to nevydrzela :sweat_smile: to by mi ruka upadla. Kdyz jsi, Hanci, rikala, ze se to muze dolejvat a zas zmrazit, tak to tak budu delat :wink:

Anyna otvira pusu taky furt... kdyz ji k pusine dam svuj prst, tak by mi ho sezrala :sweat_smile: a tak mam pocit, ze ma porad hlad, i kdyz ho treba nema - ona se potrebuje ududlat - jako treba ted :slight_smile:
Ja se ridim podle toho, ze kdyz ma hlad, tak by rvala porad, dokud to nedostane. Kdyz ji zlobi prdy, tak rve, za chvili prestane, je nyny :dizzy_face: a pak zase zachvat a tak porad dokola a desne se u toho krouti. A treti varianta je, ze rve, pac se chce chovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. lis 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
to bude ten úplněk, já měla dneska to samý, Hani
13. lis 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek