• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
tak jsme byli v poradně, malej sice přibral, ale žádnej zázrak
je furt žlutej, tak jdem na krevní obraz, jestli nebude třeba železo
jinak sestra nám na 1.poradně naměřila 50 cm, porodní délka byla 52 a dneska po třech týdnech naměřila 55cm
jen hold malej nemá žádný podkožní tuk a bude vychrtlina po tatínkovi :grinning: :grinning:
jo, a taky mi doporučila ten nutriton na zahuštění mlíka
13. lis 2008 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám, že dneska to tu mo nežilo :wink: . My jsme byly na kyčlích, nález prý odpovídá stáří, takže asi v pohodě a kontrola v prosinci. Jo a počůrala se tam tak dokonale, až na hlavu :grinning:

ilci, úplněk, to mě nenapadlo...tak snad se dneska vyspíme líp. Byla jsem z ní dcela zoufalá :frowning2:
13. lis 2008 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
tak hlásím, že mám hadičku z břicha konečně venku, tak snad už se dám rychle dokupy... :wink:
zítra jdeme k dr. s malou, tak jsem zvědavá, kolik nám naměří a naváží, mám pocit, že se malá taky hodně vytáhla (ale možná jen začla rovnat nožičky :grinning: , každopádně vanička v přebalováku nám začíná být malá, budeme muset brzy koupit větší :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

hani, ilci, tak to jste si v noci užily :frowning2: na nás teda úplněk působil naopak, poprvé mi spala šest hodin v kuse (teda celý to neprospala, počítám to od kojo do kojo) ale asi byla unavená ze dne, protože to bylo docela maso, ani jsem si nestíhala dojít na záchod natož se najíst :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale dneska už ok..

fim, tak to bude toníček hezkej cvalík,když tak pěkně baští :wink: ale s tím zadečkem, to je teda opruz :frowning2: já si zvykla v porodce za tu dobu používat na zadeček buničinu, jen tak namočenou ve vodě, a už jsem u toho zůstala... je fakt, že malá skoro nekajdí do plín, ale až když je rozbalená, tak to nemá zaschlý na prdelce, to by asi šlo hůř...
13. lis 2008 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
hani tak to je fajn, že máte kyčlíky ok :slight_smile: nás to čeká za čtrnáct dní...
13. lis 2008 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
tak dnešní noc byla luxusní, kojo bylo ve 22h, v 1:30 malej pokaděnej, ale jíst nechtěl, tak dostal dudlíka, páč řval a vzbudil se v 5:30
prostě pro mě šok, jak jsem se dneska krásně vyspala :wink:

my máme kyčle za 14dní, tak snad to bude dobré
14. lis 2008 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
tak u nás dneska kojo 21:45, pak nějak kolem třetí, si to moc nepamatuju :sweat_smile: a pak v sedm. Akorát v ty tři dělala trochu cavyky s usnutím, tak ji chvíli choval tatínek a pak s náma usnula v posteli, jinak pohoda. Teď se to rozčiluje na dece, že jí zase vypadl dudan.

Dneska nás čeká převážení u dr. tak jsem zvědavá. Jinak v noci ji nedokrmuju, páč baští jak blázen a i když jí po jídle strčím malíček, tak tak jjako líne zatáhne, tak si myslím, že hlad nemá, přes den by mi ho totiž urvala :slight_smile:.

Jo a jinak, tady jsou jako 3°C! :astonished:
14. lis 2008 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj zensky :slight_smile:

U nas je asi 5°C, to jde... premyslim, jestli dopo nepujdem ven... :sweat_smile: je tam docela prijemne - jako neni teplo, ale aspon nefouka vitr.

My jsme mely noc jako vzdycky, celkem v pohode. Vecer teda nemohla zabrat, nakojila jsem ji kolem sedmy a usnula az v pul devaty a to ji musel uspat Milan, ja uz na to nemela nervy :sweat_smile: :grinning: kdyz jsem u ni byla, tak byla zticha, usinala a sotva odejdu - lup! dudlik ven a rev :grinning: takhle mala a uz takhle vychcana :grinning: pak jsem ji teda prebalila, tam nic - zvednu ji a ona me celou poblinkala.. asi ji to tam tlacilo :confused: no a pak uz u ni byl MM a usnula krasne, od pul devaty do jedny do rana :slight_smile:

Baji, to je dobre, ze uz tu hadicku nemas :wink: :dizzy_face:

My jdem na kycle poprve 26.11., tak jsem na to zvedava... snad bude OK - preventivne ji davam siroky baleni.
14. lis 2008 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a taky jsme ji vazili - Hani, jak jsi to tu psala - zvazit sebe a pak sebe i s ni a ma oblecena s plinkou 3.7 - kolik tak muze vazit obleceni a plina? 200gr? Ze by mela treba 3500gr. a to by znamenalo, ze za tyden pribrala cca. 300 gr., ale to asi ne... :fearful:
14. lis 2008 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, tak jsme od rána konečně zabraly, zas blindila a budilo jí to :confounded:
tady je pěkně hnusná mlha, to je vždycky, když musíme k dr. :angry:
ilci, teda tak to je super, to už skoro najížíte na celonoční spaní :wink: tak ať to vydrží :slight_smile: asi byl po tom úplňkovým řádění nedospanej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
hani tak to je fajn, že v noci nemusíš dokrmovat, přeci jen je to zdržovačka, není nad to nacvaknout na prso a hotovo, že :wink:
zviz, zkus zvážit samotnou plínu a nějaký podobný oblečko.. ale bylo by super, kdyby přibrala takhle hezky :dizzy_face: no zas jestli teď máš dost mlíka tak proč ne, že.. :wink: vy jste zatím moc nepřibírali, že?
14. lis 2008 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Baji, no, malo jsme pribiraly.. tak by me to prave hooodne potesilo, kdyby pribrala tolik :dizzy_face: a ne jenom 80gr :sweat_smile: :wink:

U nas mlha neni, tak jsme sly na chvili s tchynulou ven... je tu 7°C uz, vitr nefouka, tak to slo. Aspon na tu hodku a neco - ted jsme nebyly 2 dny venku a dost mi to chybelo :slight_smile: jen nevim, co budem delat, az prijde to hnusny pocasi, co slibujou.. :unamused:
14. lis 2008 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsme byli s prckem na krevní obraz, docela to zvládl, brali mu krev z prstíku
a dr. v laborce si taky všimla, že je furt žlutej
tak snad budou játra v pořádku, když se toho pořád nemůže zbavit
nám kolem 10 začalo prosvítat sluníčko, ale teď je zas dušičkově

jinak v noci taky nedokrmuju bo su líná :wink:
14. lis 2008 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminy,
tak se hlásíme po kontrole u dr. Od pondělka přibrala 190, takže máme 4220g :wink: Tak byla chudinka fakt asi hladová. Dokrmovat mám dál a můžu jí dělat i 70-ku. To jsem na ní zvědavá, teď mi na oběd vytáhla asi tak 5 minut z prsa a nutrilonu 40, takže nic moc.
14. lis 2008 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, my dneska taky byli u dr. a za tejden nabrala 220, takže už má 4480g :sweat_smile: ji za chvilku neunesu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: dr. se dost divila, že takhle hodně přibírá jen z kojení, kor když furt blindí... asi to bude tím, že jak už teď můžu, tak se hodně cpu sladkým a mám z toho asi výživný mlíko či co :grinning: :grinning:
zviz, ale s 300g byste nás teda trumfly :wink: tak ať se vám to povede :wink:

holky s tím dokrmováním vás lituju :frowning2: mě stačilo vyvařování odsávačky, když jsem těch pár dnů odstřikovala, aby bylo víc mlíka... :zipper_mouth:
14. lis 2008 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
teda holky, my přibrali nějakých 150g za 14dní
jsme teda ostudy a to dokrmuju
ale hold to bude asi tou žloutenkou, že málo saje
14. lis 2008 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ilci chjo, to máte taky trápení, že se vás to drží takhle dlouho... :frowning2: tak snad se to dá brzo do pořádku :wink:
my máme dneska blinkací den, konečně zasna chvilku usnula, chuderka ji to budí ze spaní, jak se jí to mlíčko vrací, se mi kolikrát úplně dáví :frowning2:
14. lis 2008 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

dlouho jsem tady nebyla. Máme se dobře, jsme zdravé, překonali jsme i to, že Eliška málo přibírala, tak jsme dokrmovali odstříkaným MM a ze dne na den mi flašku po kojení začala odmítat a teď už zase jenom z prsíků, tak jsem z toho šťastná. Jinak jsem měla v noci pěkný šok. Začal nám houkat monitor dechu, tak jsme s manželem vyskočili z postele ani nevíme jak a malá byla v pohodě, spokojeně se protahovala, tak to fakt nechápu. Naposledy jsme byly v poradně 4.11. a to malinká vážila 4625 g, za týden přibrala 240g, což je prej výborné. Teď jdeme do poradny až 2.12., tak jsem moc zvědavá. Jinak v noci docela spává, teda než usne, je to hrůza. To řádí tak do 11 - 12 hodin, jak ji bolí bříško, ale pak spí krásně 5 - 6 hodin. Tak to se docela vyspím. Ale dnes už jsem po celém týdnu docela unavená, ikdyž manžel taky pomáhá... No nic, malinká spinká, tak doufám, že jí to vydrží. Mějte se hezky a já se zase někdy ukážu.
14. lis 2008 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
lu, nám taky už 2x houkal monitor, jednou tchýni a jednou mě
hned jsem letěla, malej spal, tak jsem s ním pro jistotu zatřásla, možná jen mělce dýchal, nevím
15. lis 2008 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, nám pípá monitor někdy, když kolíbáme v kolíbce, to jsme u ní, takže víme, že dýchat nepřestala - kolibáme většinou když je vzhůru na ukonejšení, že jo :wink: ... možná teda když se mimčo kroutí a různě prohýbají, a neleží na tý podložce dostatečnou plochou, třeba zádíčkama nebo tak, tak ty monitory jak jsou citlivé, spustí poplach, že to není ok... no každopádně to člověka pěkně vyděsí... :unamused:

dneska to vypadá na hezký počasí, už se těším, až půjdeme i s taťulínem na prochajdu :wink:
15. lis 2008 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my máme monitor jenom v postýlce, ale za to obě ty podložky, jak nám doporučila paní z půjčovny a zatím pípal jenom jednou, když jsme ho nevypnuli a malou odnesli. Jinak dobrý (tuk,tuk,tuk).

Dneska to vypadá na krásný den. Co máte v plánu? Nás čeká srazík zářijovek,má nás být asi 15 mamin s kočárkama, tak jsem zvědavá. To bude asi pěkná atrakce pro kolemjdoucí :grinning: Tak využijeme toho, že je taťka doma a na chvilku nás tam hodí, sama bych si to sockou nelajsla.
15. lis 2008 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky a máte ty monitory pod prostěradlem nebo pod matrací? U malých mimi by měl být hned pod prostěradlem - my ho teda máme pod tím chráničem matrace. Jinak hlásí planý poplachy, pže nezaznamená všechny pohyby. Až když je mímo těžší, tak pod matraci. :wink: Nám zatím hlásil jen když jsme ho zapomněli vypnout. Což manža zapomíná skoro pořád. :grinning: Tak už jsem i taková odolná vůči tomu kraválu.
15. lis 2008 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
jé hani, tak to bude super :slight_smile: a krásně vám vyšlo počasí :wink: tak si to pěkně užijte a jestli tam budou, pozdravuj pajcu, zizalku a zup :wink:
nás odpo čeká první návštěva (pokud nepočítám svoje a MP rodiče), tak doufám, že to zvládneme v pohodě...
15. lis 2008 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
fim, máme ho až pod matrací, je to teda ten baby sense, nevím, jestli u jiných to není jinak, ale je to na tomhle i napsáno a říkala nám to i ta paní z půjčovny. V porodce ho měli taky úplně na dně vozíčku. A v poho funguje.
15. lis 2008 v 16:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
tak my už zase tak 3 dny nespíme. Od večera od sedmi se vždycky pokouší usnout, zavírá oči, najednou sebou trhne a je vzhůru a začne řev. Takhle to jde cca do jedný do rána a pak konečně zabere. Hlad asi nemá, protože když takhle nespí, tak snad furt kojíme a přebalujeme. Nervy jsou to teda dobrý :unamused: Pořád si říkám, že se to už musí zlepšit, ale zatím nic.
Vrani, já to taky nepoznám, jestli řve hlady, ale od těch sedmi bych řekla, že to hlady fakt není. Břicho jí taky nebolí, protože prdí v pohodě, tak fakt nevím - jsem zvědavá na dnešní noc.
Jinak monitor dechu máme také pod matrací a funguje normálně. Jednou nás taky vzbudil, tak byl úprk k postýlce, s malou jsem zatřásla, ale byla v pohodě.
Jinak jsem dala do kupy pár fotek na www.simdo.estranky.cz, heslo je liberec - malými písmeny, tak kdybyste se chtěla některá podívat :wink:
15. lis 2008 v 18:55  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj aglo a co ji zkusit zabalit do zavinovačky? Třeba se sama ruší ručičkama, většina miminek se tím uklidní a spinkají.
15. lis 2008 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Anetka je hezoučká :dizzy_face: Koukám, že datum 19.10. se holkám zalíbilo co? Všimla jsem si, že máš to lehátko od fisher price. Jak se v tom malé líbí?
15. lis 2008 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a nechceš si zrušit v profilu ten 46tt? :grinning: :zipper_mouth:
15. lis 2008 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda tady je dneska nějak mrtfo :confounded: Snad nechcete abych si tu povídala sama???
15. lis 2008 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Vrani, snad uspesne změněno :grinning: Do zavinovačky ji dávám a i v ní zatím spinká, tak tím to asi nebude :confounded: Už si myslím, že spí, tak ji položím do postýlky a řev :confounded:
Lehátko se zatím líbí jen mně :wink: Malá v něm vydrží chvíli a pak se začne vztekat. Ale myslím, že je ještě brzy - i na ty hračky. Ale jinak bych řekla, že je to dobrá věc
15. lis 2008 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,
tak my lehátko celkem využíváme na odložení přes den v obýváku
hračky ho teda ještě moc neberou, ale aspoň kouká po okolí :grinning:
v zavinovačce být nechce, potřebuje mít ruky venku (asi je po mě), takže se vždycky sám vybalí i s nohama
tak používáme na spaní pytel
16. lis 2008 v 07:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím, že dnes jsme spinkali od 11 a do pěti do rána a pak se vzbudila po deváté :dizzy_face: Já mám dneska chvíli volno, hlídá MM, tak jdu do krámů koupit si něco na sebe :dizzy_face: Odpo nakouknu :wink:

Hezký den všem.
16. lis 2008 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek