• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Ilci, přesně tak - čumákuje po okolí, hraček se spíš bojí - mi to tak přijde. Taky tam je přes den a na noc dáváme právě do zavinovačky - zatím mi přijde, že jí to vyhovuje víc než pytel. Takže ten máme schovaný na později :slight_smile:
Vrani, to se máš - já se ještě neodvážila jít kupovat něco na sebe - bych zjistila, že se nevejdu do toho, co před porodem a byla by depka :grinning:
16. lis 2008 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
taky bych potřebvala něco na sebe
do kalhot se v poho vejdu, ale chce to trochu oživit garderobu :grinning:
s tím spaním závidím
mě někdy přijde, že se prcek nebudí hlady, ale že si chce něco dudlat :grinning:
17. lis 2008 v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno, tak jsem to včera jaksi nestihla :sweat_smile: V krámech nic moc, měla jsem poukázku do C a A, tak jsem z nouze koupila džíny co mám doma, ale už jsou na výhoz a pak jednu mikču a svetr, ale ta móda tam mě teď nějak nebere :confounded: No a pak jsem si koupila dvoje boty bez podpatku, abych mohla v klidu kočárkovat.

Co u vás nového?
17. lis 2008 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
tož mě prcek usnul v půl deváté u kojení, ani jsem nestihla dokrmit a furt chrní
tak aspoň rychle uklízím a vařím oběd
ať zas po obědě můžem na procházku :wink:

boty bych potřebovala taky, ale s kočárem se do obchodu nevejdu :unamused:
17. lis 2008 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky. Vy si takhle vyspáváte, jo? To Tonda vstává ve dne v noci po 35 hodinách - a to jsme mu koupili vícesytící mlíčko a je mu to putna. max. na něj zabírá, když jsme venku s kočárkem - to dá i o hodinu víc. Ale to si zas moc neodpočinu, že? :sweat_smile: :grinning: Takže to pak doháním tak, že chrníme do desíti. :sunglasses: Naštěstí mám dneska uvaříno.
Nákupy oblečení u mě zatím nehrozí. Mám už sice jen 4 kg navrch, ale všechno je to snad v břiše - takže zatím taktak oblíknu vycházkové kalhoty a pak samozřejmě ty těhu. Ale ty už mě fakt nebaví. Já se tak těším na rifle!!!! :astonished:
17. lis 2008 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
fim, po 35 hodinách, jo :grinning: :grinning: :grinning:
já měla 14 dní po porodu kilo navrch, a zdá se mi, že jsem zase něco zhubla, už se vejdu i do menších riflí, akorát mám teda furt fald na břiše :angry:
17. lis 2008 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
To je dobrý - 35 hodin. :grinning: To by nebyl zas takovej problém. :grinning: Mi někam utekla čárka. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2008 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Il: jsem si toho akorát všimla. :grinning: A taky tě ten fald bolí? Já ho mám takovej citlivek a nemyslím tím jizvu.... Takže se ani nemůžu do nějakých gatí uskřípnout. :frowning2: Když zatnu zuby a vydržím, tak je mi z toho stejně za chvíli blbě. :frowning2:
17. lis 2008 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
tak 3,5 je dobrý
mě někdy chce další krmení hodinu po tom posledním, akorát u nás se to protahuje tím kojením + dokrm, to mi zabere dost času, mezitím si odříhne, .....
ale je fakt, že odpoledne jí třeba ve 12h a pak se vzbudí i v 6 večer :grinning: :grinning:
procházka na něho taky působí :grinning: :grinning:
17. lis 2008 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No to on by taky jedl třeba za dvě hoďky znova, ale snažíme se ho ukecat, aby ho z toho nebolelo bříško. Jinak už nejsem tak radikální a dostane nabaštit i dřív. :wink:
S tím dokrmem je to naprd. To jsem si pak říkala, že jestli bych měla spíš dokrmovat než kojit, tak se na nějaký trápení s rozkojování můžu vyprdnout - děcka mají akorát prdíky, práci s flaškama se taky nevyhnu..... jen mě štve, že přicházíme o ten kontakt během koja. Tak si ho vynahrazujeme koupáním. :grinning:
17. lis 2008 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No nic, 3,5 hodiny se blíží a já tu sedím v pyžamu. Jdu se dát do kupy, páč to zas bude hodina :frowning2: - krmení a koupání. A pak už bude poledne. :astonished: Papa. Užijte si dnešního dne - my tu máme nádherně. :dizzy_face: Po dlouhé době vidím zase sluníčko.
17. lis 2008 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ilci, ty taky dokrmuješ tak, že kojíš a pak dáš ještě z flašky umělý mlíko viď? Myslíš, že bych měla dávat ješt ěnějaký čaj jako tekutinu? Se mě na to dneska ptala tchýně, ale dr. nic neříkala a já si myslím, že tekutinu má při kojení z prsou, to přední mlíko. Co myslíš?
17. lis 2008 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Vrani, mamka mi podsouvala, že když malej baští jen UM, tak by měl pít i nějaký čajíček jako doplnění tekutin. Podle Drky to ale není nutné, spíš jen kdybych ho chtěla třeba trochu šidit - a to prý stačí i převařená voda, ani to nemusí být čaj. Tak si myslím, že když kojíš, tak se vůbec nemusíš stresovat. :wink:
17. lis 2008 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Dík fim, jsem si to myslela, hlavně dr. by to asi zmínila.
17. lis 2008 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
vrani, já dokrmuju vlastním odstříkaným, na UM zatím nedošlo
jinak čaje se dávali za nás, teď už to zas nedoporučujou, když se kojí
jinak já od 2 měsíců baštila krupici, páč sem byla nenažraná :grinning: :grinning:
18. lis 2008 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, taky jsem dokrmovala z flašky svým mlíčkem, protože Eliška málo přibírala, pila z prsu třeba jenom 5 minut a už se ztekala. Ale jednoho dne prostě začala odmítat flašku a teď už zase krásně papáme z prsu. Asi si to rozmyslela, takže to nevzdávej.Já už jsem i ztrácela mléko, nemohla jsem už skoro nic odstříkat a teď už je to zase ok, když malá hezky pije.
18. lis 2008 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
tak prcek vydrží u prsa do usnutí, klidně hodinu a s přestávkama na odpočinek saje :wink:
ale tak dlouho ho samo nenechávám
taky bych ráda, kdyby se to srovnalo a pil normálně, to odsávání zabírá denně dost času, ale co už, hlavně ať přibírá
18. lis 2008 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky, jsem tu dlouho nebyla - zlobil nám net.

Zhruba od minulého týdne je Kristýnka klidnější, prdíky ji trápí míň, tak je to všechno hned trochu pohodovější.

Jinak minule za týden přibrala 300g - hotový otesan! :fearful: Máme jít ještě v pátek na jedno převážení a když to bude zase nad 100g, tak už tam snad každý týden chodit nebudem muset.
Ve čtvrtek asi budeme muset na čištění kanálků - bojim bojim :frowning2:

Dneska jsem byla na gyndě. Vše OK. Antikoncepce předepsaná. Hned zakoupená. Jen tam nepíší, když stále nemám MS, tak mám HA začít brát hned? Nevíte?
18. lis 2008 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
lu, tak tos měla stejný jako já, my taky dokrmujeme, protože u kojení chrněla a nepřibírala, od dokrmování už ale přibrala 190 za 4 dny. Tak snad ok, jen jsem zvědavá, jestli už budeme dokrmovat furt nebo se ještě k prsu vrátí.

busti a to máš tu cerazzete nebo jakou? A není to někde na netu? Já bohužel nevím, k HA už se vracet nebudu, už před těhu jsme byli na Pharmatexu, případně na MM šikovnosti a v pohodě, takže to zopákneme. Fakt je že sestřičku bych pro káju hned nechtěla, a HA je sice pohodlná, ale mě tak rozhašila tělo, že už nikdy více.
18. lis 2008 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre ranko, mamky :slight_smile:

My mely vcera pernej den, od rana mi becela :frowning2: kdyz jsem ji chovala, tak byla v klidu a jakmile jsem ji polozila - rev :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem ji mela chvili v satku - to na nejakou dobu zabralo, jenze se s ni neda moc delat :sweat_smile: pak mi spinkala krasne venku - jenze to taky nic neudelam, kdyz s ni musim jezdit, ze jo :slight_smile: ale prochazka byla fajn, to jo... sice byl hnusnej vitr :rolling_eyes: ale lepsi uz to asi nebude :pensive:
Bala jsem se noci, ale kupodivu - nastestiiiii - v pohode, spinkala od desiti do tri do rana :dizzy_face:
Vecer mela teda silenej hysterak - to se uplne zalyka a dochazi ji hlas :sweat_smile: - tak jsem ji dala jeste Bebu... ovsem nevim, jestli rvala hlady nebo zas to bricho (predevcirem jsem totiz hresila a dala si cerstvy rohliky a jeste pomazanku, kde byla cibule, sice jenom trosku, ale byla tam :unamused: ), tak nevim, asi to bylo taky tim :zipper_mouth:
19. lis 2008 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Milá Anetko 1, Anetko 2, Kristýnko a v neposlední řadě Kájo,přeji vám všechno nejlepší k prvním měsíčním narozeninám!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
19. lis 2008 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Vrani, děkijeme moooc a i my přejeme všem 19kám k dnešním měsíčním narozeninám :slight_smile:
Bustik, vidíš, to je dobrá otázka, já jdu na kontrolu za 10 dní, tak se na to budu muset taky zeptat. A jakou HA máš?
Holky, berete si přes noc mimi do postele? Já byla poříd proti, ale jak hrozně dlouho usíná, tak o tom uvažuju. Jen mám strach, aby si na to nezvykla. Ale zase jsem četla, že do 3 měsíců si zvyknout nemůže.
19. lis 2008 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj aglo,
my si ji do postele bereme na chvilku před usnutím, jen na pomazlení, pak maže k sobě a bohužel skoro denně ji tam máme někdy k ránu po kojení, protože dělá brikule a nemůže usnout a s houpáním to trvá dlouho než ji uspíme, tak je jednodušší vzít si ji do postele, tam usne hned. Většinou ale jen co zjistíme že usnula, tak jde k sobě, jen párkrát s námi spala do rána. Myslím, že v tomhle věku si na to nezvykne, ale chtěla bych to odbourávat, cíleně ji tam spát nenechám, jen když je to "nutný" (se taky musíme vyspat ne :sweat_smile: )
19. lis 2008 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahooooj :slight_smile:
Tak jsme konecne doma :slight_smile:

Taky prejeme vsem mimi stejne narozenym :dizzy_face: vse nej :dizzy_face:

Byly jsme na kontrole a konecne jsme pribraly! Uz mame 3740gr. - Za 14 dni pribrala Anetka 560gr.-280gr. tydne :slight_smile: :wink: tak se mi ulevilo, ze hezky pribira a na dalsi kontrolu jdem az za mesic, a to nam bude dr. pichat ouska :dizzy_face: aby byla Anet fesanda pod tim vanocnim stromkem :slight_smile:

Aglo, ja si ji do postele beru :sweat_smile: nekdy teda usne fakt tvrde, ze kdyz ji presunu k ni do postylky, tak se nevzbudi, ale ve vetsine pripadu se vzbudi a nechce usnout :sweat_smile: a ja na to nemam, abych sedela 2 hodiny u postylky a podavala ji dudlik :unamused: pac se mi chce taky spat... a radsi se vyspim - i kdyz s ni v posteli - nez probdit noc... asi tak :sweat_smile: :confused:
19. lis 2008 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, tak jsem se tu konečně dostala :stuck_out_tongue_closed_eyes: měli jsme perný dny s malou, zlobilo ji bříško a taky nám vypadával net...
děkujeme za přání a taky se přidáváme a přejeme těm našim princeznám všechno nejlepší k měsíčním narozeninkám :dizzy_face:

holky, jak moc oblíkáte mrňousky ven, když je takhle zima? já nevím, kolik toho na ni navlíct a jak ji nabalit, kor když třeba fouká nebo tak...

do postele si malou nebereme, akorát někdy usnu při kojo, takže tam pak spí s námi, než se probudím :stuck_out_tongue_closed_eyes: ona usíná hezky, když ji netrápí to blinkání, to ji budí... ale blinká většinou přes den, to mi třeba pořádně nezabere i do dalšího kojení, někdy i dýl a to vidím, jak se jí chce spát :frowning2: takže hodně chováme, protože to zabírá nejvíc, a taky doufám, že si na to nějak moc nezvykne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2008 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
jé zviz, tak to je paráda, že jste začaly tak hezky přibírat, gratuluju :dizzy_face:
19. lis 2008 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
tý brďo, už píchat ouška? :sweat_smile: no asi čím dřív tím líp, že... a nedělá se to až po nějakým očkování? :sweat_smile:
19. lis 2008 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
No konečně, jsem si říkala, že jste holky zaneprázdněný :grinning:

zviz a dokrmuješ ještě? Nebo jak jsi poznala že už nemusíš?

baji, v té zimě co byla včera a nebo vlastně i dneska jsme měli na sobě body s dl. rukávem, ponožky, teplejší overálek (takový sametový), fleesovou čepici a kombinézu + v kočáře je fusak. Když bude ještě větší zima, jako mráz a tak, tak jí když tak na ty dupajdy navlíknu ještě svetr. Ale jinak takhle jí to stačilo, byla krásně teploučká.

Taky jsem myslela, že se naušnice píchají po té hexavakcíně, ale to už možná budete ne? My jdeme na kontrolu 2.12., tak se schválně na ouška zeptám, ale u nás je to složitější i s tím očkováním, kvůli tomu jak jsme brali ty ATB nám nepíchli tuberu, tak jsme trochu pozadu.
19. lis 2008 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Zviz, tak to máme stejný - když už konečně usne, tak ji dám do postýlky a v tu ránu je vzhůru. Přes den mi to až tak nevadí, ale v noci..... taky přemýšlím, jestli nemá hlad - po kojení už mi nejde nic odstříkat, tak nevím. Zviz, jak odhadneš, kolik máš přikrmit?
Ven teď dávám lehký overal, na to teplejší dupačky a teplej svetr a šup do fusaku. Až bude mráz, tak ji šoupnu ještě do zimní kombinézy.
19. lis 2008 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
tak s kojením v noci a spaním v posteli to mám podobné - když usne a já ne, dám ho do jeho postýlky a v tu ránu je vzhůru
dneska v noci si chtěl prohlížet hračky, když jsem zhasla, tak řev
takže jsme bojovali od půl 2 do půl 4, pak jsem to psychicky nevydržela, protože jsem v 5 hodin vstávala k doktorovi, dala si ho vedle sebe a usnula jsem dřív než on :grinning:
přes den ho mám teď spíš v lehátku, je skrčený do klubíčka a líp se vyprdí :grinning:
19. lis 2008 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek