• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
s oblíkáním - u nás je kolem nuly, takže dávám kabátek, svetr, teplou bundu a fusak
ještě jsem musela dokoupit větší teplejší čepici, páč už mu je malá
máme obvod hlavy 40 cm
19. lis 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, tak jsme dneska po koupání Káju změřili a má 58-60 cm :confused: , čahoun jeden. JSem zvědavá kolik bude vážit, k dr. jdeme 2.12. Jinak se trochu obávám, že u nás půjde kojení brzy do kytek, protože se mi už druhý den Kájucha hrozně u prsa rozčiluje a odtrhává se a vzteká, ale po flašce jede jak divá. Tak nevím čím to je. Je fakt, že když jsem ji odpoledne dala na kojící polštář a nakojila ji na něm a ne v náručí, tak se trhala míň, tak snad to ještě chvíli vydrží. Ne že by mi vadilo nekojit, jako za sebe bych asi byla radši, ale kvůli ní bych to ještě chtěla chvilku zvládnout, i když s dokrmem.

Holky už jste prcky nechali s někým delší dobu samotné? Já už dvakrát s manžou přes ty tři hodiny a překvapilo mě že vůbec nejsem nervózní, že u ní nejsem. Tak nevím, jestli je to tím, že je u ní právě MM a kdyby to byl někdo jiný, tak nervní budu nebo jak...
19. lis 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bóďo a jak ti je? Bychom se někdy mohly s malejma sejít, až budeš v poho a klidně i s chlapama, co ty na to?
19. lis 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja neprikrmuju :sweat_smile: resp. jsem to udelala jen asi 4x celkem :wink: jinak jenom kojim... Vzdycky mela takovej zachvat, ze me napadlo, ze je to asi hlady - jak jsem tu uz psala... ale nemiva to casto :grinning:
Ale jinak udelam treba 60ml a co vypije, to vypije :sweat_smile: Jednou dala 50, podruhy asi 30 ... ruzne :slight_smile:
20. lis 2008 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, Ty malou dokrmujes z flasky? :confused: To se pak nemuzes divit, ze chce ji a ne prso :astonished: :pensive:

No nic, jdu neco malo poklidit, prijedou mi kolegynky z prace :dizzy_face: mala SNAD vytuhla... :rolling_eyes: nic neslysim, tak asi jo :slight_smile:
20. lis 2008 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz jo z flašky, doporúčila mi to i dr. že je to lepší než stříkačkou, když mám dudlík od aventu. zatím to vypadá, že to vyřešil ten kojící polštář :wink: Asi jí to nebylo pohodlný
20. lis 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mě se malej poslední dobou vzteká u kojení v leže, takže kojím v sedě a jde to
a taky dokrmuju flaškou, stříkačkou je to pro mě horší, malýmu teče mlíko všude
vzhledem k tomu, že kojím s kloboučkem, si říkám, že všechno je to umělá hmota :grinning:

jinak hlídání - tchyně hlídala ani ne 14 dní po porodu, když jsem byla na té resutuře hráze, asi 8 hodin a to jsem byla nervní, protože do té doby viděla Mikše asi hodinu, takže jsem jí napřed musela všechno ukázat, taky jsem nevěděla, jestli jim bude stačit mlíko atd.
teď zase hlídala včera asi 4 hodiny a naivně si myslela, že miminko bude po jídle spát :grinning:
takže knížku, kterou si vzala, ani neotevřela :grinning:
20. lis 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaa, tak tu je dnes mrtvo
tak jsme přibrali 210g, což je u nás úspěch a byli jsme pochváleni :dizzy_face:
20. lis 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdaaaaaaaaar :sunglasses:

Takovej hnusnej den a vy nikde :confused:
Ja mam dneska manzu doma, mala spi... sice me ceka zehleni, ale jsem zavislos :zipper_mouth: :pensive: :grinning:

Hani, myslis, ze je to maly pohodlnejsi a proto lip pije? :dizzy_face: to je dobre :wink:
V noci kojim vleze, pres den v sede - prijde mi, ze se lip pricucne...

Ilci, gratuluju k vaze :dizzy_face: to je dobre, ze pekne pribirate :slight_smile:
21. lis 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdar Zviz. To máš teda pravdu, u nás je tma jak ve 4 odpoledne nejmíň a leje. :frowning2: Před chvílí teda padal déšť se sněhem, ale přešlo to. Já se těším, až bude opravdově sněžit. A hlavně, ať to co nejdýl potom vydrží. Nebo to ať je radši sucho a mráz než čvachtanice. :sweat_smile:
Hele, taky vám dělají mrňouskové naschvály typu - za chvíli bude vstávat na jídlo, to si ani nepůjdu lehnout, páč to zato nestojí..... a oni pak spí o 1,5 hodiny dýl? :grinning:
21. lis 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caues Fim :slight_smile:
Tady je tak jako sem tam mrak :sweat_smile: ale jeste pred chvili poprchavalo, rano padal dest se snehem :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je pocasko, fakt... do toho jeste ten protivnej vitr :frowning2: jsme vcera byly venku asi hodku a pul a byla jsem rada, ze jedem domu, protoze ten vitr byl hodne neprijemnej a ja jak na potvoru nemuzu najit zadnou cepici :pensive: takze me ted boli hlava :confounded:

Jinak naschvaly dela taky :angry: potvurka... obzvlast umi kouzlit s dudlou :grinning: to si rikam, vypadne-nevypadne...
ted konecne spiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, tak snad ji to jeste nejakou chvilku vydrzi... i kdyz uz asi bude mit hlad za chvili.

Mi prijde, ze furt jenom prebaluju a kojim :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. lis 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, já taky žiju od krmení ke krmení. Naštěstí už nemusíme tak poctivě sprchovat - konečně se nám to začalo lepšit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jediný, co mě doma trochu tankuje, je vaření, praní a žehlení. Nějakej prach a podobný nesmysly - na to fakt nemám čas. Teda čas by asi byl - třeba teď místo koně, že jo? :grinning: - ale člověk si musí taky občas odpočinout. :rolling_eyes:
Tonda se mi tu kroutí, nemůže zabrat, ani nesnědl svoji dávku, tak čekám, co vymyslí - jestli zabere nebo ne. Ale asi se rozhodl kňourat. kdyby zabral, tak bych šla pohnout zase s kapsářem na postýlku.... :slight_smile:
21. lis 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, misto Kone - to mas pravdu... :grinning: ale tohohle casu se teda nevzdaaaaaaaaam :sunglasses:
Prani a zehleni mi ani tak neva jako to vareni :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nikdy nevim, CO a navic vetsinou stejne nestiham... pracku mam nacpanou hned, nadobi do mycky taky zvladam dat i vyndat, sem tam vyzehlit, ale to jidlo :fearful: asi umrem hlady :sweat_smile:
Nastesti jsem vymyslela, ze kdyz je manza zitra vyjimecne doma, tak pojedem do restaurace, kde jsme meli svat. hostinu na obidek :dizzy_face: tak uz se nemuzu dockat :slight_smile:

Tak a tady je kraaaaaasne slunecno :confused:
21. lis 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mně taky nejvíc štve vaření - žehlit jde v noci u telky, ale vaření mi vždycky dlouho trvá, člověk nemůže odbíhat, ale musí to hlídat..... a navíc mi dochází inspirace na jednoduchá jídla. :unamused: A když není jídlo, tak jsem zas nevrlá hlady, tak to taky nejde bez toho. :sweat_smile:
21. lis 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No nic, tady je hnusně, ale Tonda zabral, tak jdu na ten kapsář. :wink: Páčko.
21. lis 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak utikej :slight_smile:

Ja jdu asi neco upect, ve dve nam prijde navsteva... tak snad neco rychlyho zvladnu, mala taky usla a ani si nevsimla, ze ji dudla vypad :slight_smile:
21. lis 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, Ilci mně se taky začala poslední 3 -4 dny vztekat u kojení, chvíli tahá, pak začne mlátit hlavou, rukama a propínat se. Začíná to být boj. Hlavně pořád nevím, jestli teda přibírá dobře, nebo jestli se vzteká hlady. Máme doma obyč. digitální váhu a na té to moc nejde. Tak 2/12 jdeme do poradny, tak uvidíme.
Fim, Zviz - vidím, že je to všude stejné :grinning: Já taky jen krmim, přebaluju a nějaké vaření nebo prach - no moc nestíhám. Naschvály taky dělá - když už se blíží další krmení, tak najednou zabere a spí třeba další hodinu. Jindy si zase říkám, že bude spát, když usla relativně brzy a to je za půl hodiny vzhůru.
Jinak stále se nám nedaří večer usnout, to jí trvá strašně dlouho. Zkoušíte už nějaký režim nebo to zatím necháváte?
21. lis 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci, ty jsi myslím psala, že ti Dr. doporučila ten Nutriton - zkoušela jsi ho?
21. lis 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
aglo, zatím jsem ho nezkoušela, stačí moje odstříkaný mlíko
ale v noci byla krizovka, jedno prso plné zatvrdlin a mlíko neteklo
doteď jen masíruju a zahřívám a stejně to pořád není ono

jinak doma uklízet taky nestíhám, žehlí manžel a už jsem uvažovala o nákupu hotových jídel, prodávají je u nás za 42 - 50 Kč :grinning: :grinning:
21. lis 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno
užíváte si sněhové nadílky?
tu je jak na vánoce, pouštíme koledy :grinning: :grinning:
už mi dochází repertoár na zpívání písniček a je to furt dokola :wink:
23. lis 2008 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, koukám, že nám to tu teď nějak pokulhává... :slight_smile: To je ale zima co? My jsme včera byli přes dvě hodiny venku a myslela jsem že snad umrzneme, a to byl jeden stupeň, nevím, co budu dělat až bude mínus...

Co u vás nového?
23. lis 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

tak i tento týden jsme hezky přibraly a tudíž už nemusíme každý týden chodit k Dr. Teď máme přijít až 6.1.

Ve čtvrtek jsme byly na tom čištění kanálků. Chuděrka moje malá. Snad to pomůže. Za týden tam jdeme na kontrolu.

Jinak na to kojo doporučuji půjčit váhu. Mě jí nabídla půjčit jedna pani v čekárně u Dr. Mám to jen na 14 dní, ale je to super. Z jednoho prsu mi pije míň a teď jsem si to potvrdila.

Počasí? No jako fajn, jen je Kristýnka nastydlá. Musíme odsávat a má i kašel. Je mi jí chuděrky tak líto. Samotné se mi v noci spí špatně, protože pořád poslouchám jak těžko dýchá. Kristýnka tedy spí hezky, ale já jsem ráno hotová :grinning:
23. lis 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj busti,
a co jste měli s očičkama? Koukám, že předkrm kojení a hlavní jídlo Nutrouš teď frčí leda kde, my jsme na tom stejně. S tím rozdílem, že nevážím, takže ani nevím, kolik toho ode mě vypije. :confounded: Jsem zvědavá jak dlouho to takhle kombinovaný vydržíme, moc mě to neba..
23. lis 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky. Vrani, co sraz zářijovek s miminkama? Kolik vás nakonec bylo? Byla jsi vůbec? A jak jste zvládli takovou velkou akci (asi byla vaše první, ne?)?
23. lis 2008 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
malej má taky rýmu a odsáváme
s tím kojením a dokrmem jsme na tom podobně, taky mě to neba, začínám ty dokrmy flákat páč mě unavuje to odstříkávání MM
ale budu se snažit vydržet co nejdýl no .....
24. lis 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tekl jí z něj hnis. Prostě ucpaný kanálek. Naštěstí maminy nechávají za dveřma. I tak to jsou muka slyšet je skrz dveře plakat. A to jsem ještě nevěděla jak jim to dělají. To mi řekl až manžel doma. Prý jim to protáhnout skrz nos. Nevím jestli si ze mě nedělal srandu, ale vzhledem k tomu, že nás upozorňovali na možnost krvácení z oka, nosu nebo pusinky, tak to tak asi je :frowning2:
24. lis 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, holky, v kolik ráno vstáváte? Mně se budí nma kojení v sedm, končíme tak v osm a jdeme si jako ještě na dvě hoďky lehnout... :sweat_smile: :zipper_mouth:

fim, sraz byl fajn, kolik nás bylo ti ani nevím, tak 10 tipuju, zdržela jsem se jenom chívli, přeci jen nám nebyl ještě ani měsíc a byla poprvé v nákupním centru mezi tolika lidma. Tak jsem ji tam nechtěla moc vystavovat bacilům a tak.

busti, to je hrozný, to bych taky nemohla vidět, páč bych bulela. Z čeho se to zanítí? Vím že v zářijovkách to snad měla další dvě mimča. :confused:
24. lis 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, my kojíme v 5 a pak už vstáváme, tak dlouhé spaní závidím :wink:

busti, tak to je mazec, ještě žes to nevěděla předem
24. lis 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
pane jo ilci, to si neumím představit, to už malý nechce spát nebo se nechce tobě? Já jsem schopná zůstat vzhůru nejdřív v sedm.
24. lis 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, malýmu se nechce, já spím tak 5 hodin denně, já bych klidně vydržela dýl :grinning: :grinning:
24. lis 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek