• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
zviz, už se těšíme na fotky :wink:
tak malej zas blindí, tož nevím, jestli taky nezkusit tu bebu nebo něco jinýho
10. pro 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau kočky, kde jste? Já jsem dneska od rána pilná. Vlastně už od večera, to jsem pekla babiččinu sekanou a moc se povedla a dnes od rána zadělávám těsta a večer se chystám péct cukroví. Asi rohliky, linecký a ovesný koláčky. Tak doufám, že mi to malá dovolí, táta nebude doma, mají vánoční večírek. Pak už mi zbydou jen včelí úly, na ty už nemám máslo, jsem si to nějak blbě spočetla.
11. pro 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dneska v 15:45 máme kyčle, tak jsem zvědavá, snad bude vše ok.
11. pro 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zviz a trvalo to dlouho, než ty ouška Dr. propíchla? My jsme byly ve středu, ale sestřička musela někam odjet, tak jsme se znovu domluvily na zítra. Takže ji jenom převážila a máme 4340gr a 56 cm :wink: Myslíš, že už jí to potom nebolelo? Ty jo, taky bych si dala vínko, ale asi si ještě budu muset kuli kojení počkat :wink:
11. pro 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, dneska teda mazec. Oblíkla jsem za obrovskýho řevu Káju, že jedeme na kyčle. Strčím ji do kočáru, vyjedu na chodbu a zjistím, že mám úplně prázdný kolo u kočáru a že jedu po rávku. Tak ho chci dofouknout, nejde to. Tak si říkám, na kyčle jde to kousek, to dojedu. Prd, kočár téměř nejede, jen tak pajdá. Manža v práci, navíc mají firemní večírek, takže přijde až pozdě v noci. A já bez kočáru nemůžu vyvenčit ani psa, protože malou přece nenechám doma samotnou a na ruce ji venku nosit nechci, tím spíš, když mám v druhý ruce vodítko s potrhlým psem. No tak jsem zburcovala babičku, co bydlí pár stanic od nás, aby přijela, že mi ji pohlídá a já dojdu se psem a tchána pak na výměnu kola. Tak už tu byl, kolo vyměnil (stupidně jednoduchej systém sundavání kolečka, kterej mě ani nenapad :angry:) a návod nebyl a zjistli jsme, že ta duše vůbec nebyla prdlá :confused: .
11. pro 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No děs, takže kyčle se nekonaly, zítra se musím přeobjednat.

Jani, neboj, třeba to bolet nebude, u mě to bylo trochu nepříjemný, ale nijak extra. To se poddá. Já jsem nejdřív ale chtěla aby mě viděla dr., jednak abych věděla že jsem ok a jednak abych měla představu, jestli mě bude bolet vyšetření, tak co teprve sex.

Prtě řve, musím běžet.
11. pro 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
tak my měli včera vítání občánků a pak odpoledne oslavu u nás doma
tož celkem to ušlo

Mikeš samozřejmě při vítání řval, pak jsem si ho hodila na rameno, tak koukal po okolí a už nebrečel
všechna miminka pospávala nebo klidně ležela, jen ten náš rarach chvíli nevydržel v klidu
lidi kolem nás říkali, že to budem pěkněj čertík :wink:

vrani, ty máš teda zážitky
14. pro 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda tady to teď žije :sweat_smile: My máme dneska doma tatínka, protože mu nějak nebylo dobře. Mě dneska čeká namazat linecký a udělat ty zpropadený úly a pak hotovo a trochu uklidit. Tím se s letošními Vánoci vyrovnám.

Co vy, už máte všechno přichystaný, dárky a tak?
15. pro 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám zatím napečený 4 druhy + slepit linecký a udělat nějaký polevy, pak udělám rafaello
na úklid kácím jako každý rok
dárky skoro mám všechny, krom mýho bráchy a švagrofky, páč na vánoce nedorazí - asi pojedou na Kubu, takže to pořeším po vánocích, až bude čas :grinning:
15. pro 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já pekla jako vždy s mamkou, ale bohužel jsem letos jen dělala rohlíčky. zbytek zvládla mamka. ještě budu muset ozdobit linecké a chtěla bych úly - no uvidím
16. pro 2008 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, koukám, že máte úly v oblibě
já je teda nemusím a ani je nikdo z rodiny ani známí nedělají
taky nemusím pracky
ale takové pařížské rohlíčky, mňam :grinning:
16. pro 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
chci se vás zeptat, jaké UM dáváte? Apokud přikrmujete, tak dáváte po každém kojení? My totiž asi budeme muset Začít s dokrmem. Už 3 týdny se malá vzteká u kojení, včera začala uplně odmítat 1 prs a chce jen z jednoho a to ještě pije tak 7 minut a pak se začne vztekat a je konec. Máme váhu, takže vím, že takto vypije cca 40 max. 50, což je málo a za poslední týden nic nepřibrala :angry: To prso, které odmítá mám naliré, bolí, ale nemůžu z něj nic odsát - ani odsávačkou a ani rukou, tak nevím, co s tím.
17. pro 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj aglo, já dávám nutrilon 1, obyčejný, žádný hypoalergenní a v pohodě, myslím že malé chutná a dokrmuju už od jejích tří týdnů a po každém kojení. Teď už kolikrát kojím jen 5 minut, taky se u toho hrozně vzteká, jen v noci jí bez keců :slight_smile:. Dávám jí 133 a většinou to vypyje celé, někdy trošku nechá.
17. pro 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
aglo, já váhu nemám, tak nevím, kolik vypije
ale mělo by se 150-180ml na kilo za den, nám to děllá cca 800ml a jíme tak 5-6 denně
dokrmuju nutrilonem a to většinou 100ml po každém koju

radši zkoušej malou k tomu nalitému prsu přikládat, ať nemáš zatvrdliny nebo zánět z neodkojenýho mlíka
říká se, že dítě je nejlepší odsávačka
prckovi třeba trvalo 3kojení, než ty zatvrdliny pořádně vypil
nejlepší je to před kojem nebo odstříkáním rozjet v horké sprše a masírovat
17. pro 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mě malá dneska trochu pokašlává, nevíte jestli se dělá něco pro takhle malé na kašel?
17. pro 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, určo na to něco je, jde o to jakej ten kašel je - suchej apod.
malej mě spíš pčíká, asi z prachu nebo tak
17. pro 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kýchání máme taky, myslím že někde něco chytla, hrozně v noci chrčí. Tak jsem ji ráno odsala a dáváme Libenar. Zítra asi zavolám doktorce, jestli je tam i příští týden nebo se poradit co a jak, kdyby se jí to přes svátky rozjelo, což bych nerada. :frowning2:
17. pro 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci, já se právě snažím - vždycky před kojením vlezu do sprchy a nahřívám, ale jakmile ji přiložím tak chvíli tahá a nic neteče a pak řev. Ani já pak odsávačkou ani rukou nic neodstříkám, tak vůbec nevím, co s tím. Holky, ještě asi taková blbá otázka - radily jste se s Dr., ež jste začaly dokmovat - si řikám, aby mě nesprdla, ale když vidim, že vypije tak málo :angry:
17. pro 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
aglo, mě to dr. naopak doporučila, protože jsme přibrali hrozně málo. Nemůže ti vynadat, když od tebe skoro nic nesní a ty nic neodstříkáš, přece nebude hladovět. Pro klid duše jí klidně zavolej a zeptej se. Ale myslím že to bud v pohodě.
17. pro 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, dr. mě taky sama říkala, ať dokrmuju nutrilonem
já jsem teda tak 1,5 měsíce dokrmovala odstříkaným mlíkem, ale po tom zánětu a teplotě se mi nějak přestalo tvořit, tak jsem na ten nutroš najela
ale zatvrdliny mívám často, malej to právě hned nevypije, třeba dnes zas prso bolí jak čert
už se těším na kojení :grinning:

my odsáváme rýmu furt, už jsem si myslela, že se to lepší a zas nic :unamused:
17. pro 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci a máš tu odsávačku na vysavač? Vysaje ti to vždycky? Mně někdy malá hrozně chrčí, ale ta odsávačka nic nevytáhne :confounded: A to máme lux na nejvyšší výkon
17. pro 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vida, já ho dávám na nejnižší :sweat_smile:
ale myslím si, že mi to vysaje, páč pak dýchá normálně
18. pro 2008 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky. :wink:
Tak já už k odsávajdě na lux taky dospěla - i přes svou nedůvěru. Ale Tonda má tak gumový soplíky, že mu jsou taky pěkně blbě vysát. Máme výkon luxu 1600 W, tak to na plnej nedávám, ale tah si myslím, že tam je solidní. Hold má v nosíku asi kanagon. :grinning:
18. pro 2008 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
chdák malej, kanagon :grinning: :grinning:
18. pro 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky :slight_smile:

Nejak nestiham :sweat_smile: manzu mam stale doma, tak nejak neni cas na vysedavani u netu, tim spis, kdyz nemam ani ten svuj notasek :frowning2: jeste neni spravenej :frowning2: uz se mi styska :grinning:

Hanci, tak vcera :dizzy_face: jsme to zkusili a covece v pohodeeeeeeee :dizzy_face: ani to nebolelo :sweat_smile: to v tehu mi to bylo dost neprijemny, ted vubec :slight_smile: tak se mi ulevilo :slight_smile:

Fimi, odsavacka na vys. je fajn, vid? :wink: Ja myslim, ze to klidne na plno dat muzes :slight_smile: My mame taky dost silnej tah, u vysavani kobercu se dost nadru, ale Anetce mozecek jeste nevysal :grinning: :grinning: :grinning:

Tak se mejte, ja zas zaskocim, az bude chvili casik :sweat_smile: ted jsme porad nekde pryc a kdyz jsme doma, tak se venuji male :wink:
18. pro 2008 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já u PC kojím a jím :grinning:
18. pro 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ilci to zvládáš jo? Já u kojení potřebuju obě ruce a nohy. Malá je těžká a moje kozy taky, takže ji musím jednou rukou držet a druhou si držím prso, protože když ho pustím, tak jí vypadne z pusy jak je těžký :confused: .

Jani tak to je super, vidíš to a máš to za sebou :grinning: .

Jinak holky, dneska mi přišly santovský šatičky, úžasný, už jsou vypraný a vyžehlený a čekají až se Kája vzbudí, pak ji do nich hned navlíknu a vyfotim :dizzy_face: Jsou fakt k sežrání.

Taky jsem dneska byĺa v cykloservisu, vyměnili mi duši u kočáru a koupila jsem si lepší pumpičku, tak uvidíme, snad už to ucházet nebude, doufám.
18. pro 2008 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, zvládám
chvíli mu to držím a pak už to jede :wink:
18. pro 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, tak jsem si dneska vyzvedla hrneček s fotkama Toníka a mám z něj strašnou radost. :dizzy_face: Je to dárek pro manžu k narozeninám a moc se vyvedl. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. pro 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je bezva, manža bude mít radost :wink:
já dělala tradičně kalendáře, letos s malým, už leží na poště
takže jdu zítra pro ně a taky se těším :slight_smile:
18. pro 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek