Říjnovky 2008 v Praze

Uvidíme, jestli nějaký srazík domluvíme. Není to podmínkou! 😉
agla
5. led 2009
Ilči, já to právě taky někde četla - s tím intervalem, když se dává UM, tak se taky snažím to dodržovat - je fakt, že ji zatím moc nebolelo bříško. a dáváte ještě nějaké jiné tekutiny - jako třeba čajík?
bustik
5. led 2009
S tím UM - já bych ten interval dodržovala docela ráda, ale přeci jí nenechám řvát hlady, když chce jíst po 2 hodinách. Když jsem ještě přikojovala, tak se ten interval skoro blížil 3 hodinám právě díky půl hodině kojo. Takhle je to fakt po těch 2 hod., ale bolesti snad zatím neměla, tak doufám, že ani mít nebude, protože nevím co by bylo lepší, jestli večer hodina bolení bříška nebo co 2 hodiny hodina řevu kvůli hladu...
agla
5. led 2009
busti, kdyby mi řvala po dvou hodinách, tak ji dám taky - nám že se to zatím daří, tak to dodržujeme, ale ono to bude ještě několikrát jinak, takže když jí nic nebolí, tak je to dobré 🙂
vrana
5. led 2009
Uf, tak jsme doma z prochajdy. Ještě nás čeká jedna malá s MM. Venku je to nádhera, jen ta jízda po zapadaným chodníku fakt nic moc. Jinak naše madam vyžahla k obědu 130, tak super. Uvidíme, kolik dá teď.

Jo a mám novou úchylku - dudlíky 😃 . Normálně na nich ulítávám, se vždycky nemůžu koupit který koupit, tak jich koupím víc. Jen mě štve, že Kája nemá ráda Avenťácký.
fimautor
5. led 2009
Ahoj kočky. mám jen chvilku - byli jsme v solný jeskyni a pak na drbech, před chvílí jsme dobaštili a zachvíli jdmee cvičit a koupat.... ta´tku máme v Praze na študiích, tak musím kmitat sama. 😉 A pak snad konečně to žehlení, co mi včera nevyšlo. :-p
Busti, a kolik ti zbaští malá? Nechává zbytek nebo vyžahne všechno? Jestli neudělat víc bašty.... A kolik kočanda vlastně váží? =-)
S tím intervalem je to tak - Mudra mi říkala, jednou denně po dvou hodinách nevadí, ale pravidelně - to je o bolení. I když - když to jinak nejde, tak to nejde.....
Já čajík zatím nedávám, k UM se dávat nemusí, je to mýtus. Původně jsem myslela, že ale začnu rozlšovat pitný režim od bašty, ale nakonec to nechám až k příkrmům. 😉
baji
5. led 2009
ahojky, tak jsme byli u dr. a vyfasovali mucosolvan a ve středu jdeme na kontrolu.. jinak furt bečí, už z toho začínám být na nervy 😞
bustik
6. led 2009
Fim - sní tak 100, 110 - někdy i míň. Když jí udělám víc, tak to stejně nesní, to už jsme zkoušeli. Kolik váží nevím, ale předpokládám, že víc jak 5 kg ne.
Holky a jak s příkrmama? Ikdyž Kiki je tady vlastně nejstarší, tak tu budeme pokusní králíci my 😃 Se asi budu muset poptat v zářijovkách... Koukala jsem, že už něco je od 4. měsíců, tak do toho asi začátkem února půjdu...

Baji, vydrž! 😉 Ale nedivím se ti, taky jsem na nervy když hodně brečí 😞
lu82
6. led 2009
Ahoj holky, teď jsme se vrátily z poradny. Eliška má 5830 g, což je za měsíc přírůstek 750 g a to je u ní obrovský úspěch. Asi to vánoční cukroví nebo co 🙂 Dostala první očkovací dávku a ani moc neplakala. Je zdravá, tak snad to vydrží. 🙂
vrana
6. led 2009
Ahoj holky, jen rychle, nevíte něco na moly z mouky do kuchyně? Jako nějaký přípravek?
zvizatinka
6. led 2009
Vrani, tak to neporadim 😞

Lu, jste sikulky x-)

Busti, to bastite fakt malo :-o Anetka vyzahne nekdy i 180 :-x a nekdy zas jenom 120... to je ruzny...
ilci
6. led 2009
busti, tak to my musíme 100 dokrm, včera večer dokonce žahl nutroš ze 150 vody, jsem mu dělala nášup :-N
dneska u koja usíná a já tu čekám s dokrmem, páč jsem si prcka odložila do lehátka, že mu to jako ohřeju
ovšem pochybuju, že by mu stačilo jen moje mlíko 😃
fimautor
6. led 2009
Busti, a jak intenzivně si říká o baštu? Zkoušeli jste to s dudlíkem udržet třeba na dva a půl hodiny....a postupně to protáhnout aspoň na tři....? Záleží, jak hodně je hladová a řve - píšu schválně "řve", pže pokud jen "pláče", tak by se to mohlo s dudlíkem zkusit. 😉 Pokud ale rudne pláčem a třeba se zalyká, tak to bych do toho samo nešla.... ale aby se tím mlíčkem "nezabetonovala". 😞

Holky, dneska jsem si zrušila kočár. ]-( Tak teď budeme tvrdnout doma a až budu potřebovat k Mudře, tak nevím - asi půjde Tonda pěšky. 😃
zvizatinka
6. led 2009
Fim, cos delala, proboha??? :-o

Ilci, vidis, uz zacina poradne bastit 🙂
fimautor
6. led 2009
Chtěla jsem jen najet na chodník. ]-( Naštěstí nám právě odepsali ze servisu, že do pátku můžeme mít doma nové madlo.... sranda za litr. :-|
bustik
6. led 2009
Tak jsme byly na 3.měsíční kontrole. Kiki váží 4,8 kg a měří 55 cm. Očkování nebylo, udělala jí výtěr z nosu a v pátek si mám zavolat o výsledky a podle toho domluvíme očkování.
Fim, řve dost. Dudlík nepomáhá. Já si na to už zvykla a doufám, že se to s nasazením "jídla" zlepší. V noci se už nebudí (tuk, tuk, tuk). Usíná mezi 21-23 h a spí až do 6-7h, a pak ještě spí další 2 hodiny a pak už přes den prostě jídlo po 2 hoďkách chce. Jediný čím to oddálím je procházka v kočáru. Bříško jí snad nebolí. A dneska jsem se i zmiňovala před doktorkou a nic na to neříkala, tak snad jí nějak neškodím.
zvizatinka
6. led 2009
Fim, tak to je dobry :-|

Busti, jeeeeeeee, to jste lehoucky jak pirko 🙂
Malinka takhle beci, to je trapeni... ale tak kdyby ji bolelo brisko, tak to bys snad poznala, ne 😉 Po jidle taky beci??? Jestli ne, tak by to melo byt asi O.K.
vrana
6. led 2009
Ahoj holky. Tak se musim pochválit, jsem dneska vyprala 3 pračky, další 3 vyžehlila a upekla sekanou. Ještě bych potřebovala uklidit, ale na to nejsou lidi.

Chodíte v techhle mrazech ven? Nebo je dáváte aspoň na balkon?

Busti a vy máte rýmu nebo proč ten výtěR?
zvizatinka
6. led 2009
Ahoj Hani, my jsme dnes venku nebyly... ale zas takovy mraz nebyl - aspon u nas.
Ja dnes akorat srovnala suplik a pulku skrine...

Musim mazat, mala chce jiiiiiiiiiiiiist - uz zas 😃

Tak pa x-) a hezky vecer 🙂
vrana
6. led 2009
pááá
ilci
6. led 2009
u nás je taky kolem -5st, takže ven chodíme, ale jen na hoďku

my máme rýmu furt, taxem na to očkování teda zvědavá :-|
fimautor
6. led 2009
My dneska museli na rehábku a zrovna jsem byla i bez auta, tak busem. A bylo u nás -12. :-S Ale mrňouse jsem zakutala hluuuboko do kočáru, takže tam měl vlastní klima. 😉
Busti, ak hlavně že je to aspoň takhle dobrý.
Hani, ty jsi taková šikulka. Mně se ta hromada prádla na žehlení už směje. 😞
bustik
6. led 2009
máme rýmu, už od listopadu. proto ten výtěr.
po jídle nebrečí a bolení břicha bych poznala dle řevu. neřve, tak snad ok.
vrani - jak je pod -5 tak nechodíme, když nemusíme. ale je to vopruz být jen doma, tak když to jen trochu jde, tak ven jdu (třebas v neděli za té chumelenice)
ilci
6. led 2009
u nás naštěstí žehlí manža 😃
právě se do toho dobrovolně pustil

holky, co doma furt vaříte? mě už dochází inspirace
dneska jsem dělala k večeři rýžový nákyp
agla
6. led 2009
Baji, mně s tím jídlem taky zlobí - teda většinou vypije tolik, kolik jí udělám, ale jakmile dojede na 90, tak se začne flákat, pak to sice dopije. Jenže pak mi to rovnou hned po jídle vyhodí 😞 Takže se jí to teď snažím pozvolna zvyšovat. A váží 4.89 a měří 58 cm. Ale Mudra říkala, že je to hrozně individuální a že někdo holt tolik nepije a že když bude přibírat, tak to bude OK.
Jinak my jsme teď v té zimě venku nebyly, ale zítra už asi půjdeme, protože mě to doma nebaví.
Ilči - mám stejný problém s tím vařením. Teď jsem vyzkoušela recept na brambory z papiňáku - z mimibazaru- jsou výborné, pak když chci něco upéct a nechce se mi s tím patlat, tak dělám tvarohový koláč, na který se nedělá těsto, ale smíchá se jen mouka a cukr - možná to znáte - jestli ne, můžu poslat recept a je to fakt vynikající. No a pak mám pár osvědčených receptů na maso, špízy a kuře, ale moc jich není - taky můžu poslat. Ale já večeře nedělám teplé - ovšem i tak mám problém vymyslet něco na víkend.
ilci
7. led 2009
aglo, klidně recept pošli
já právě vařím večer, když je MM doma a tu třetí porci mám druhý den k obědu
zvizatinka
7. led 2009
Dobre ranko 🙂

Ja varim normos pres den, akorat mam problem s vymyslenim :-N ale to nejsem sama 😃
Ilci, to mas dobre zarizeny, ze manza zehli. Muj zehlil akorat kdyz jsem byla v porodce 😃
Taky tu mam hromadku...

Dneska jdem na kontrolu kycli a taky musime k detsky, hnisa nam ocicku - stale a je to jeste horsi nez to bylo 😞
vrana
7. led 2009
Dobré ráno, tak akorát čekám až Kája zabere a půjdu si umýt hlavu. No, já taky vařím normálně pes den, teda snažím se, ale inspirací moc není. Včera jsem dělala k obědu Pangase, k večeři sekanou s kaší. Dneska budu mít k obědu sekanou a k večeři možná udělám panenku, asi s rýží. Jinak se chystám na bramboráky v troubě s uzeným a se zelím.
zvizatinka
7. led 2009
Ahoj Hani 🙂
Tak na cmundu po kaplicku se taky chystam 😃 ale nevim, kdy to bude...
Dneska nemame co jist, ani nevim, co bych udelala... vcera jsme meli domaci pizzu. Jooo, vlastne - mam tam nalozeny kureci masiko, tak ho dneska udelam s ryzi.
ilci
7. led 2009
u nás je s vařením problém, prcek moc dopoledne nespí
a když zabere, tak se probere v tu nejnevhodnější chvíli a chce se nosit 😃
my máme oči zahnisaný furt, tak kapeme s přestávkama od narození
vrana
7. led 2009
Ty jo tak teď mě madam vytočila. Je unavená, ale nechce spát, pořád mžourá, chování nepomáhá a fluše dudlík, tak jsem se rozhodla, že ji nechám vyřvat, jsem zvědavá jak dlouho to vydržim :-S