• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
aglo, přemýšlím nad tím utrošem s dlouhosytícím účinkem
ale někde jsem četla, že se může max. 2x denně, tak ještě zkusím pohledat info
15. led 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nutrošem, ne utrošem :grinning:
15. led 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci, myslis, ze by to mohlo zabrat? Kdyz ja se toho nutrose bojim...

Vcera jsem ji koupila ty aventacky dudly do flasky s regulaci, ale i na I se mi poblila... asi to bylo jeste moc rychly.. takze je zatim nechavam..
15. led 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, nevím no
my máme nutroš i teď, beba mu nesedla
ale jako 1,7kg za měsíc je fakt moc
zase pokud začnem za měsíc se zeleninou, mohl by přibírat míň
15. led 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a kolik by teda "meli" pribirat??
15. led 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme zpátky z kyčlí. Nález prý odpovídá věku, jadérka ještě nemáme, máme přijít za 2-3 měsíce. Nevíte náhodou některá co jsou ta jadérka a kdy jako normálně bývají vyvinutá? JDete taky ještě na kyčle? Jinak tam řvala jak tur, tuhle doktorku prostě nesnáší. Se jí ani nedivím, je nepříjemná jak mraky. :angry:
15. led 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, my byly v 6tydnech a ted ve 12t a jsme ok, o jaderkach nic nerikal, tak nevim :frowning2: neporadim... ja se bala, ze bude mit spatny kycle po me, tak jsem davala siroky baleni uz v porodce do tech 6t a pak uz jsme byly dobry.
15. led 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musim jit delat bastu nebo se zblazni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. led 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No kyčle jako takový my máme v pořádku, žádný balení a tak dávat nemusíme. I na ty jadýrka se tvářila že to není žádný problém, jen by mě právě zajímalo, kdy normálně vyrostou a jestli se to dá nějak ovlivnit.
15. led 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci - já ten víc sytící Nutroš dávala a na Kiki nezabíral. Stejně jedla po 2 hodinách...

Jinak náš režim přes den se řídí jídlem po 2 hodinách. Po jídle hraní půl až hodinu, pak spánek 10 min až půl hodiny a pak ještě hraní než dojde na jídlo. Někdy spánek vynechá úplně. Víc mi spí v kočárku, ale to teď moc neni možný, ale někdy mi spí ještě i po vyndání z kočárku, když se zadaří, tak třebas i hodinu, ale to fakt málo kdy.
15. led 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, tož min. je 150g za týden, ale jako max. nevím, kilo za měsíc?
ono to bude asi podle nějakých tabulek

busti, my jíme hodinu a pak ty 3-4 hodiny vydrží bez jídla
ale asi bych potřebovala, aby při tomto režimu jedl míň dokrmu
pobavila mě dr. když říkala, že ze mě toho asi moc nemá
tak nevím, jestli by tak přibíral, kdyby měl jen ten nutroš 600ml za den, když by měl mít dávku tak 900 ml :grinning:
tak z toho odhaduju, že těch 300 i víc by mohl mít ode mě
15. led 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a na kyčle jdem 3.2.
15. led 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mudra mi říkala, že podle tabulek by stále měli přibírat cca 30gr. denně, tzn max. 1 kg za měsíc - ale zase je to hodně individuální. Ilči, tak jestli je to takhle, tak to nedáváš navíc Nutroš - myslim zbytečně navíc - tak to je divný, že tak hodně přibírá. A myslíš, že ten víc sytící Nutroš bude lepší, když ti vydrží i 4 hoďky? Dává se ho míň?
My dnes spíme poprvé pod peřinou a zatím to vypadá, že to klapne :slight_smile:
15. led 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
aglo, fakt nevím, ale ráda bych, aby přibíral míň
někde jsem četla, že se má dávat sytící tak 2x denně, takže bych ho třeba dávala na oběd a na noc, že by brouček vydržel dýl
jedině zkusím snížit nutroš, když budu mít pocit, že ode mě hodně pije
protože on vždycky žahne celou flašku, zbytky fakt nemíváme
15. led 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu jen na skok, než budeme krmit, madam tlačí, tak čekám, až to vyhodí všechno :grinning:

Představte si, včera jedla naposledy ve 20:30, vypila 180, pak si hrála, spát se jí nechtělo. Do pelechu šla asi v 10, tak si říkám, no bezva, to bude krmení kolem půlnoci, šla jsem si lehnout s připravenou flaškou. A ona se vůbec nevzbudila na jídlo! :confused: To já jsem se budila snad každou hodinu, abych zjistila kolik je hodin a jestli ji nemám radši vzbudit. Nakonec jsem ji nechala a ona byla vzhůru až v 6:16, takže skoro 9 hodin :astonished: A že by vyloženě řvala hlady to ne, si tam broukala, tak jsem jí s dovolením narvala láhev. Jinak včera jsem si to psala a bylo to takhle:
První kojení 5:30 160 ml
9:15 180 ml
13:00 170 ml
17:00 170 ml
20:30 180 ml
------------------------
celkem 860 ml

Takže asi dobrý, podle nutrouše má vypít 840 a příští týden už 1000 ml. Jinak jsem jí včera zkusila zavést 4 hodinové intervaly a asi v pohodě. Ale je to divný si říkám, jestli jí netrápím hlady a ta noc mi fakt nejde do hlavy. Zase kdyby měla hlad, tak by řvala ne???

Je to děs, jedí málo, přijde nám to divný, jedí hodně, pijde nám to divný... Je to ale věda to mateřství co?

Jo a u nás v \Krčský diskuzi se včera narodilo nejočekávanější miminko loňského roku jajince27. TP měla 31.12. a snadd týden byla v nemocnici na vyvolání, pořád nic, pojali podezření že je termín blbě spočítanej, no Gábince se na svět prostě nechtělo. Včera byl nakonec císař a hle z Gábinky je Tomášek :grinning:
16. led 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana: V klidu. Naše malá tak spí už 3 týdny. Vydrží celou noc. Běžně pojí kolem 9 a budí se až tak v 8, ptala jsem se doktorka a říkala, že dobrý, že se to za chvíli začne zkracovat. Jo a to pak naše Eliška pokračuje až do 11 třeba.
16. led 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lu ahoj, doktorka myslí že se ta noc začne zkracovat nebo jak? A co vy kojíte nebo jste na UM? A kdy se chystáte na příkrmy?
16. led 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana: No že se začne zkracovat to spaní Elišky jako tak. Že se bude budit dřív. Ještě pořád kojíme. No ještě o příkrmech neuvažuju. Říká se, že do půl roku jen kojení tak nevím. Možná od toho 5 měsíce nějakou šťávičku.
16. led 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jo když kojíš tak to jo. Oni říkají i při um až od 6., tak uvidíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, to znám. Mně asi před třemi týdny takhle vynechala jedno noční krmení a my chodili kolem postýlky a čekali, kdy se vzbudí, místo abychom spali a byli rádi :grinning:
16. led 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky. Vrani, opravdu klid - Tonda spí už vcelku pravidelně přes noc 8 hodin bez jídla. A to nedá 180 jako Kája. Tak se nediv, má zásobu. :wink: :grinning:
16. led 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caues holky :slight_smile:

My dneska spali od 21. do 5 do rana :sweat_smile: az me to prekvapilo :dizzy_face: prijemne samozrejme :slight_smile:

Ted taky spinkala, ale uz ji slysim, ja si tam brouka a za chvili ji to prestane bavit a bude si chtit hrat :grinning:

Uz si to krmeni taky pisu, abych vedela, kolik teda vyzunkne :wink: tak jsem zvedava :slight_smile:
16. led 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, jinak teda s tou Gabinkou se to povedlo :grinning: Oni se nechali prekvapit a mysleli, ze to bude holcicka? Nebo jim to tak rekl dr.? :confused:
16. led 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, měli to z jednoho utz, pak už to vidět nikdy nebylo :wink:
16. led 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás to začíná být naopak, v noci se budí pravidelně po 3h a přes den vydrží i 5h
gábinka je fakt dobrá :wink:

jinak jsme byli na krevním obrazu, prcek byl zlaťoučkej, vůbec neplakal
a to mu krev nabírala docela dlouho
16. led 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, zdravím, téda vy jste toho nakecaly za těch pár dnů, poslední dobou to tu docela žije :wink:
tak my už se konečně uzdravujeme, nakonec jsem to od Týnky chytla taky a slehly jsme obě...
no taky načase, v pondělí jdeme na to vyšetření ledvin, tak držte pls palečky
my ještě pořád kojíme, ale je to poslední dobou zase boj, asi zas ta tříměsíční lakt. krize :unamused: občas musíme šáhnout po dokrmu... no ve srovnání s vámi teda přibýváme mnohem míň :frowning2: , už jste nás skoro všichni předehnali... odhadem máme 5,75... za poslední měsíc moc nenabrala, ale je to taky určo kvůli tomu průjmu z ATB, co furt má :angry: chuděrka co s ní, to z ní hned vylítne, má stoličku plnou nestrávenýho mlíka :frowning2: kéž by to vyšetření v pondělí dopadlo dobře a konečně nám ty ATB vysadili, zkoušeli jsme kdejaký probiotika, ale moc nepomáhají, ani ty kojenecký probiotický kapky, i když při těch to aspoň trochu jde...
no jinak v noci se mi budí kolem třetí a pak kolem sedmý, někdy ještě zabere do devíti :wink: přes den kojím cca co tři hodiny (když je dost mlíka), spát chodíme až po devátý, nechtěla zabírat dřív, tak jsme posunuli koupání na osmou, pak kojo a šup do postýlky, usíná už většinou sama, během chvilky, jak je utahaná :slight_smile:
jo holky, jako nejlepší uspávadlo se nám osvědčil puštěný fén - to je tuhoš během chvilky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: akorát se trochu bojím, abych ji tím nějak nepoškodila sluch (nejradši by totiž u toho spala, jak ho vypnu, tak se někdy budí), tak používáme ve chvílích nouze, když už to jinak nejde :wink:
jinak kyčlíky máme taky ok a pigáro nás čeká 5.2.

ilci, to máte statečnýho chlapáka, a jak hezky roste :slight_smile:
hani, tak to muselo být asi překvápko s tomáškem, to asi bude mít dost věciček na růžovo, ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
16. led 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj bóďo, Kristýnce moc držíme palečky, určitě to bude ok, protože tam jde na svoje narozeniny a to se špatný informace neříkaj!

Za kojení buďte rádi, UM není žádná výhra.

Tak fén, ten jsme ještě nezkoušely. Nás čeká vyšetření sluchu, v porodnici se jim to nějak nezdálo, ale prý to mohlo být plodovou vodou, tak máme jít na kontrolu. V pondělí tam musím zavolat, kdy máme přijít. Před tím máme jít prý v místě bydliště na ORL na vyčištění uší, to bude asi hulákat. A hlavně ani nevím kde tady ORL je, se v úterý musím zeptat u Dr.

Baji, vy už teda ty jadérka máte? A jdete ještě na kyčle?

ad jajinka, myslím že mají většinu věcí neutrálních, tím že jim to už víckrát nepotvrdili, ale nevím. Každopádně si to holka v Krči fakt užila. :confounded:
16. led 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jsem tu nová :slight_smile:) V říjnu 2008 se mi narodila holčička Michalka v Praze na Bulovce a jelikož se doma někdy nudím tak pátrám kde si alespoň takto pokecat. Tak doufám že mě vezmete mezi sebe :slight_smile:
16. led 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monako, ahoj, já taky rodila v říjnu na Bulovce :slight_smile:
16. led 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monako jasně, vítej. Co nějaké fotečky? :wink:
16. led 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek