• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
agli, já myslím že na socku dané městské části ne?
21. led 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
My chodime jak kdy... koupem vetsinou kolem sesty, do sedmi je najedena, usina tak pred osmou nekdy i dyl ... kdyz se ji nechce, tak je to tezky :sweat_smile:

Jinac vazime 6,49kg a merime 60cm, ockovani prezila - i ten Prevenar, ale to teda rvala jak tur, pze ten pry fakt boli a asi jo (u ty hexy tak nervala) :frowning2: ted cekam, co to s ni udela, zatim spinka :slight_smile:
21. led 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé jani, to máte skoro stejně jako my :slight_smile: neříkala vám něco na tu váhu? kolik přibrala od posledne?
21. led 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, nerikala, prave ze rikala, ze jsme krasny :dizzy_face: a o vaze ani zminka :wink: predtim jsme byly na kontrole 10.12., tak je to vic nez mesic a to mela 4,70kg - to ca. 1,80kg za mesic a tyden zhruba, tak to asi jde :sweat_smile: nebo ja nevim, ale proste nic nerikala :slight_smile: coz se mi ulevilo...
21. led 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, tak už fakt nevim. My jsme byly na kontrole 2.12. to měla 4 950 a teď včera a měla 6,5 a dr. řekla že přibrala až dost a že si na to mám dávat bacha. :confused:
21. led 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tak si z toho nic nedelej :wink:
21. led 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak prcek chodí spát mezi 22 a 23h, to už většinou jeden z nás s pí a druhý uspává
i když usne někdy kolem 20h, stejně se pak vzbudí a je 2hodiny vzhůru

jinak jsem byla dnes v tescu, mají akci na příkrmy 2+1 zdarma a měli tam i tu bebu 1, v jednom regále za akční cenu a v druhém byla stará
to jsem jen koukala pro zajímavost
21. led 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jani, Toník je po očku jen spavější a je fakt že u Prevenaru řval víc. Ale myslela jsem si, že je to proto, že je to podruhý během chvilky další bebí. :sweat_smile:

Hani - na váhu kašli. My vážíme až až a Mudra nás jen chválila a říkala, že pokud z mlíčka přibírá, tak s příkrmama nemusím pospíchat. :wink:

JInak my koupeme vždycky po sedmý a k jídlu se větš. dostáváme tak v osm, pak jde rovnou do hajan - to je teda kolem půl devátý. Tak snad se nemusím stydět, že je to docela pozdě. :sunglasses:
21. led 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, pozdě?
my jíme taky kolem 20h, ale on prostě dřív neusne, ale je živej, no
a přes den, když je utahanej, tak už občas usne i sám, ale předtím je třeba 3-4 hodiny vzhůru
21. led 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tak když si řeknu, že malý děti by měly jít po večerníčku spát.... :grinning: A ten je ve 3/4 na 7. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my koupeme kolem šestý, jsem to tak nastavila nedávno, protože kolem sedmé zpravidla usíná. Tak abychom nekoupali pozdě. Pak se budí cca kolem osmý na jídlo a pak dělá hrozný cavyky s usnutím. Dneska ji zkusím nakrmit v ložnici i v těch osm a nebudu ji nosit do obýváku. Prostě to budu považovat za noc, takže nakrmit a dál spát a uvidíme. Včera od těch osmi byla protivná snad hodinu a půl a nemohli jsme ji za boha uspat.

Jinak teda čučím, to naše dítě spí dopoledne kolem desátý dvě až tři hodiny a totéž po obědě. pak navečer tak tu hodinu a pak už jde chrupat normálně. Taky vám spěj tolik?

A pak mám ještě takovej osobnější dotaz, jak často vídají tchánovci vaše děti???
21. led 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my se budíme ráno kolem osmé, pak usne tak kolem desáte na necelou hodinu. Pak znovu usne kolem půl jedné až jedné a to spí docela dlouho - do tří, do půl čtvrtý. Pak znovu usiná kolem páté tak na třičtvrtě hodinky a pak jde v osm. Vrani, kamarádka má o dva týdny mladšího klučíka, než jsme my a ten jim spí pořáda. Jen se vzbudí na jídlo a zase usne. :wink: A s tchánovcema je to u nás složité, protože oni říkaj, že děti by měli jezdit za rodičema, takže sami se nepřijedou podívat a mě taky nebaví tam jezdit furt. Než to všechno zabalim :unamused: Takže naposledy ji viděli na Vánoce. Teď nás to ale asi čeká o víkendu.
21. led 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tchanovci vidaji malou docela casto, preci jen bydli kousicicek od nas :wink: takze tak 2x do tydne - ale zase jak kdy, nekdy vic nekdy min, podle toho, jak je tchynule v praci.

Mame 39 teplotu :frowning2: uz spinka, dostala panadol, tak to snad pomuze...

Agli, to spite dobre a dlouho, my uz tolik ne... akorat dneska spinkala po tom ocku :wink:

Ilci, diky za tip... bohuzel ted nikam nepojedu, s malou nemuzu, nemame po ockovani jezdit mezi lidi - radsi.. ze pry jsou po ockovani min imunni vuci nemocem a tak :wink:
21. led 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zviz, my spíme teď lépe než na začátku. Do těch dvou měsíců to byl horor - to pořádně nespala a pak se to takhle najednou upravilo. A když Ti malá tak moc nespí, je v klidu, dokáže se třeba sama zabavit hrazdičkou nebo se jí musíš věnovat? U nás na chvíli zabírá právě hrazdička, ale pak se začne nudit a musím nastoupit já :wink:
21. led 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aglo, kdyz nespinka, tak si chvili hraje sama, pak si s ni hraju i ja a to ji vetsinou unavi :wink: takze pak si schrupne treba na hodku, nabasti se a jede to dal :slight_smile: porad stejne dokola :wink: nebo jdem ven, to je taky varianta :grinning:
21. led 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ty vado, mně z toho našeho dítěte jebne. Už několikátou noc za sebou prudí se spaním večerním. Normálně si tak na hodinu ducne po koupání v šest a pak má jít spát mezi osmou a devátou a řve ještě teď a nejde jí prostě uspat, přitom je utahaná. Se z toho fakt po... :angry: :angry: :angry:
21. led 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak my teda asi koupeme nejpozději :sweat_smile: - v osm. Ale malá si to tak už asi před měsícem sama nastavila, nechtěla usínat před desátou. Takže teď po osmé vykoupene, baští většinou kolem třičtvrtě na devět a usíná mezi devátou a desátou, jak kdy... ale zas spí až do 3-4 a ráno tak do půl osmý.. i když teď ji budím ještě kolem půlnoci na jídlo, potřebuju rozjet kojení, ale to baští v polospánku a hned zas usne, kdybych ji nechala, tak spí stejně...
přes den spí docela málo dopoledne necelou hodku, odpoledne jak kdy, většinou jednou kolem hodky a pak jednou až dvakrát po půlhodce, někdy si zdřímne i jen na deset minut... no a když usneme odpo obě u kojení, tak to chrní dobře, třeba i přes dvě hodiny :wink:
sama si hraje jak kdy, většinou když se dobře vyspí, tak si chvilku i hraje sama, ale časem chce pozornost...
jo a konečně jsme zas začli pást, asi byla tou nemocí oslabená, nezvedla hlavu ani centimetr, ale teď válíme sudy na velký posteli, začla z boku přepadávat na bříško (když jí pomáhám za ruku, sama se ještě nepřetáčí) a když se takhle sama překulí na břicho, tak pěkně pase, ale zatím nevydrží dlouho, jinak ležet na břiše mi nechce od mala vůbec..
jinak se skorotchánovcema se vídáme tak jednou za měsíc asi, skorotchýně mi sem teď po novém roce jezdí cca jednou týdně hlídat, když musím do školy...
21. led 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, nám právě taky takhle nechtěla spát, proto jsme posunuli to koupání...

jo jinak nám ještě omarodil taťka, nejspíš střevní chřipka, má horečky skoro 39 :frowning2: tak doufám, že to od něj nechytneme :zipper_mouth:
21. led 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
My koupeme kolem 19h, většinou si to malá sama vyžádá. Po 20h jídlo a spát. Spí jak kdy, někdy i celou noc - tj. třeba dnes do 6h. a teď zase ještě spí. Ale taky se mi i budí kolem 3h a pak tedy zase ještě spí.

Přes den spí celkem málo, dopoledne tak půl hoďky, po poledni v kočárku jak s ní vydržím jezdit (takže 1-2 hodiny, teď v tom hnusném počasí spíš tak tu hoďku) a odpo tak 2x po 15 minutách.

Hraje si sama hezky.

Tchánovci - já je mám 500km daleko, takže se vídáme tak 1x za 3 měsíce. Nicméně Kiki poprvé viděli na Vánoce. Vím, že je to složitější, když jsou takhle daleko a ještě mají dítě chodící do školy, ale 2x měla za tu dobu prázdniny a i kolikrát přijedou jen na víkend, takže kdyby chtěli.....tedy hlavně kdyby tchýně chtěla. Nicméně to co pak předvedla o Vánocích, tak to by snad mohla jezdit i míň. Jako rady překousnu, ale že jí nejvíc vadí, že nás má manžel rád, věnuje se dceři a pomáhá mi s ní - protože ona by raději, aby seděl s ní a chlastal pivo.....to nemám slov :angry:
22. led 2009 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
spaní - usíná teda mezi 22 a 23h, kojo mezi 3-4h a vstáváme po 7h
dopoledne spí půl hodiny kolem 10h, pak v kočárku na procházce tak 2hodiny a někdy ještě třeba půl hodiny k večeru
takže tak 12h denně

tchánovci chodí tak 2x týdně vozit
bez kočáru ho viděli na Nový rok a přijdou zas v sobotu k nám
k nim se mi moc chodit nechce, minule dali prcka na deku pro kočky, která byla od nich pokaděná, prcka třeba položí na gauč a jdou pryč apod.
navíc na tchánovce začínám být nějak alergická nebo co :grinning:
dřív jsem je viděla 5x do roka, teď furt a asi to bude tím
nějak se nám montujou do života, furt se na všechno ptají, vadím jim jak to s prckem vedem apod.
a to jsem si dřív myslela, jak jsou bezvadní :grinning: :grinning:

busti, tož příbuzný si nevyberem :wink:
22. led 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, už teplota klesla?
jak dlouho se nemůže mezi lidi?
22. led 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrí ráno,

zviz, no jak dlouho se nemá mezi lidi??? Dneska už můžu ne? Byli jsme 20. :confused:

Na ty tchánovce jsem se ptala proto, že mně ty naši začínají lézt trochu na nervy, jako mám je moc ráda a jsou fajn,ale co je Kája na světě, se můj vztah trochu změnil. Neumím to pořádně popsat. Prostě když jsme s nima byli mezi svátkama 10 dní na chalupě a tchýně chtěla pořád chovat, vozit, pak i koupat, ale když jí u toho řvala, tak už jsem jí k tomu nepustila. A párkrát od nich padlo vždyť my jsme měli taky děti... A pak tchán, ktrej nás vezl autem na výlet a na dálnici zvedl mobil (bez HF) a telefonoval, kdyby aspoň něco důležitýho ale to byl hovor typu, čau jak se máš. :angry: To byste se po... zrovna na D1. No ale proč jsem se ptala jak často... Oni bydlí 10 minut od nás a ze začátku bylo tak nějak nepsaný pravidlo, že jsme se viděli každý týden, pak se to přerušilo těma svátkama, po těch jsme je neviděli 14 dní, to mi vyhovovalo, jenže teď se zase tchýně ozvala, po třech dnech co jsme u nich byli, že až skončí týden, tak se zase zastavií. Holky já to nechci mít jako povinnost každý týden a ještě k tomu jeden den z víkendu. Chceme mít s MM klid, maximálně si jet kam my chceme a ne se povinně vidět s nimi. Jak říkám, fakt je mám ráda, ale trochu se bojim, že nám tohle ten vztah zkazí.

Jinak včera jsem na malou bya fakt hnusná, usnula až před půl 11. Pak jsem si to vyčítala a nějak to na mě padlo, že mi to doma asi leze na mozek. Budu si muset zařídit různý programy a ne každý den to samý :unamused:
22. led 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojik :slight_smile:

Ilco, teplota byla ok uz ve 2 rano, to mela 36.9, ted ma 37.5 - to je furt dobry. Dr. rikala tak tyden :sweat_smile: pro jistotu... ze jak jsou po ockovani, tak si telo vytvari protilatky a tim je oslabeny a mimi by tim padem snadno neco chytlo - takze zadny nakupy, kaficka, navstevy apod. :sweat_smile: ale treba na prochajdu muzem, to jo...
22. led 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě mám jeden dotaz,
holky, co jste úplně na UM, jaké máte rozestupy mezi jídly po celý den?
22. led 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, to si teda nejakej program zarid, jinak zcvoknes :sweat_smile: :grinning: Ja mam ted spoustu planu, ale musim pockat, az to malou prejde a pak budu zas kafickovat :grinning:

S tim UM Ti to hned napisu :wink: dojdu si pro rozpis :slight_smile:
22. led 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani a jak dlouho po tom očko nesmíš ven?
22. led 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zaciname vetsinou bastit v 5.h. (posledni "vecere" je kolem 20.h., pak usne a basti az v tech 5 - ale ted mela vyjimku, jak mela tu teplotu, takze se mi to trosku pokazilo :unamused: ) - dalsi basta kolem 10.h. - jak kdy, nekdy v 9.30 :wink: - pak kolem 13.h. - 16.h. - 19.-20.h. a to je posledni. Akorat mi behem dne basti spis jenom 150, navecer se snazim, aby snedla tu 180, aby byla na noc najedena :wink:
22. led 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, to nevim :sweat_smile: ale dneska asi na chvili pujdem - teplotu nema, je tam pekne-zatim...
22. led 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A s tchanovcema mame vztah porad stejnej - my se i pred Anetkou videli dost casto, tchynule je fajn, rada si s ni povidam, tak mi to ani neprijde... do "vychovy" se nam nepletou, takze si nemam na co stezovat :wink:

Uz se ozyva, tak jdu zjistit, proc... asi se nudi, potvora :grinning:
22. led 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, úplně tě chápu
tchánovci u nás byli často ze začátku, malýho třeba chovali, řval jak tur a já jim říkám : má hlad
a oni nic
nebo začali chodit neohlášeni - jdeme kolem, tak se stavíme
když mě takhle párkrát vzbudili nebo jsme zrovna kojili, tak chodit přestali :grinning:

teď si taky plánujou, jak s nima budem jezdit na chatu
s tchánem jsem jela autem 2x a víckrát k němu nesednu
a s malým teprve ne
pořádně nevidí, brýle si nedá, naposled jsme jeli v dešti, jel v protisměru, málem na chodníku srazil chodce, okýnko si neutřel, jak bylo zadýcháno v autě a při odbočování na hlavní přehlídl 2 cyklisty
naštěstí je viděl manža, tak zařval
a to jezdí na služebky na Slovensko
jako fakt jsem byla na pokraji infarktu :angry:
22. led 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek