• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
autor
Ahojky holky, trochu jsem dočítala předchozí stranu, ale asi na něco zapomenu.... :wink:
Přeju mimískům, aby měla očička co nejdřív O.K. :dizzy_face: Je to takové zbytečné trápeníčko, ale hold se nedá nic dělat, co? :frowning2: Mmch, aspoň že nikdo nechrchláme. (ťuk ťuk ťuk)
Byli jsme na kyčlích a též musíme ještě jednou. :unamused: Máme napsáno aplasie - takže asi taky bez jadýrek. :wink:
Navíc jsme byli na neurologii, pro případ, kdybychom museli hlavně v půl roce (stále kvůli otáčení na jednu stranu), tak ať má srovnání. :wink: No mávali tam s ním, takže tam řval jak tur - to moje jinak klidné miminko nebylo skoro k utišení. :sweat_smile:
Vrani - ještě, že se nic nestalo. Myslím z toho pádu. Této chvíle se hrozím úplně děsně. Člověk si myslí, že JEMU se TOHLE stát nemůže a pak ejhle a patří mezi ty "neschopné matky" taky, co? :frowning2: Když jsem četla na "pádech", jak mimi vypadlo z postýlky, aniž by umělo vůbec sedět natož si stoupat, krve by se ve mě nedořezal - od té chvíle jsem podezřívavka největší a už bych sunula rošt dolů. :unamused:
3. únor 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a s Prevenarem - moje Mudra vůbec nekomentovala, že by na to bylo brzy. Naopak říkala, že se to právě očkuje s hexama, takže kliiiid. A musím se přiznat, že se to ve mě mele - nejradši bych pro Toníčka chtěla všechno, ale zas se nic nesmí přehánět. Nedávno onemocněl sestřenky 3letý chlapeček meningokokem a jsem z toho na prášky. Člověk si myslí, že jemu se tohle vyhne a najednou je to tak blíízko. :confounded: Tak už jsem študovala i očko proti meningokoku, ale počkám než půjde někam do kolektivu. Snad to bude stačit. :pensive:

Jo a možná je to naší váhou (7 kilo :sweat_smile: ), tak ten Prevenarem jsme s hexou snesli úplně parádně. Fakt ani teplota, vůbec nic. :wink:
3. únor 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, tak s tím pádem to uplně chápu. Kamarádce vypadla holčička ve třech měsících z náručí na zem a měla rozštíplou lebku - ale zvládla to nakonec bezvadně. Naštěstí neměla žádné ostatní komplikace. Nejhorší je, že se to prostě může stát a kdo to nezažil, tak si klepe na čelo, jak se ti tohle může přihodit :angry:
Holky, zrovna jsem si říkala, že to strašně letí - přijde mi to nedávno, co jsem byla v porodnici a už to budou skoro 4 měsíce. Jinak my jdeme na kyčle pozítří, tak jsem zvědavá. A trochu mě tedy nahlodáváte s tím Prevenarem - mě ta naše Mudra řekla, že stačí až po tom půlroce - tak já nevim.
3. únor 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aglo, určitě jsem nechtěla říct, že Vranča je neschopná matka :wink: - je to opravdu o tom, jak je to nepředstavitelné a nepochopitelné do okamžiku, než se to stane i mě nebo komukoliv blízkému. :frowning2: A jestli mi Toníček nikdy nespadne, v což doufám, tak to bude třeba právě díky Káje, která je stejně stará a já takhle vím, že už teď si musím dát sakra majzla. Nebudu lhát, jsem ráda, že Toník zatím jen leží a sakra na to hřeším - nechám ho na přebalováku a skočím si umýt vedle ruce. :sweat_smile: Teda donedávna, páč po Kaji pádu si to už nelajsnu ani náhodou. :wink:
Ad Prevenar - hodně jsem to študovala a myslím si, že je to čím dřív, tím líp. :wink: Ten meningokok teď tolik nehrozí. Vždyť kam přijde malý do kolektivu, že? A až se to bude blížit, nechám oočkovat i tohodle šmejda. Nakone to stojí i pár korun - cca 800,-. :wink:
3. únor 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě prcek nedávno přehodil nohy přes okraj postýlky a taky už to ve mě hlodá, jestli nesnížit rošt

kyčle máme dobrý, už nemusíme chodit
bylo to dneska nějak rychlé, ani jsme nestačili prcka vyslíct a byli jsme na řadě
minule jsme čekali 30 minut v řevu
MM to dnes komentoval - slyším řev, už se blížíme k ortopedii :grinning: :grinning:

no, my ještě nemáme ani jednu hexu, jdem zase 26.2., tak pokud nezapomenu, poptám se i na prevenar
3. únor 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Il - já se naštěstí zeptala ještě před očkem, když jsem šla kolem, páč mi nejdřív musela napsat recept, pak ho v lékárně objednala (bydlíme na skorovesnici) a 2. den jsem si ho mohla vyzvednout a odnést k Mudře. :wink: Resp jsem ho tam vzala samo až když jsme měli termín očkování. :slight_smile:
Jj, kyčle = řev. My byli nejdřív na neuro, která je hned vedle kyčlí (jsou to dokoce manželé :wink: ), takže jsem tenkrát jen přeběhla s Tondou v plínce na kyčle a sfoukla jsem to s jedním svlíkáním (a jedním hladem :sweat_smile: ). Ale když tam nikdo nebyl, tak ho přeci nebudu oblíkat, krmit a pak zase svlíkat a pak už teda i čekat frontu, že? :slight_smile: Ale namích mě - Tonda už byl celkem v pohodě a on mu roztáh nožičky, tak Tonda ani nemuk. Tak jsem byla ráda, ale on tak blbě koukl a roztáh mu je znova a to už byl teda k spokojenosti pana doktora řev. :angry:
3. únor 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jako o přebalováku mi ani nemluvte, to je moje noční můra. Když si vzpomenu, že jsem ji na něm kolikrát nechala a pro něco se otočila, nebo udělala pár kroků stranou.... No co se mohlo stát nechci ani domýšlet... Nejhorší je že člověk si myslí, že je to ležák a že by ho v případě nutnosti i chytil a prd. Je to takovej fofr, že nestihnete vůbec nic. Tak bacha na to, nechť posloužím jako odstrašující případ pro vás všechny.
3. únor 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani, bohužel už jsi posloužila. Tak snad nám se to nikdy nestane. Ale neboj - dám vědět, až si budu rvát vlasy. :rolling_eyes: :wink:
3. únor 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Víš, smutný je, že když se to před pár dny stalo jedné zářijovce, tak jsem si říkala, že se mi to stát nemůže, že na ní pořád dávám bacha a budu dávat ještě větší. Jenže jsou prostě okamžiky kdy ti to nedojde. Na jednu stranu, aspoň mám to poprvé za sebou, až poleze nebo bude chodit, budou ještě horší pády.
3. únor 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To mi ani neříkej! :astonished: A na pozdější pády a úrazy radši ani myslet nechci. :unamused:
3. únor 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, obávám se že to je prostě realita. Pády byly a budou, nezbývá než doufat že nebudou nijak vážné.
3. únor 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To je jasný. Bohužel. Naštěstí jsou ty děti většinou gumový. :sunglasses:
3. únor 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy holky, vy jste včera jely :grinning:

Zviz, tak ať je manža brzo v pořádku. Hlavní je, že se nestalo nic horšího. A příště helmu! :wink:

My ještě stále nemáme ani první Hexu. Teď jsem se měla objednat, ale zase má větší rýmu a i trošičku v noci kašel, tak myslím, že nás zase nenaočkuje. Takhle jí ale snad nenaočkuje nikdy :confounded:
4. únor 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Si představte jaká jsem krkavčí matka. Jsem včera Kiki dala trošičku mrkvičky a čekala co se bude večer dít. Asi půl hodiny po uložení se vzbudila a děsný řev.
1) Prdíky - sice jak brečela, tak prděla, ale nechala si dát nožičky na bříško a nic. Když jí trápí prdy, tak je to řehole dát jí nohy na bříško, ale pak prdí o 106. Tak to asi nebylo ono.
2) Zoubky - dala jsem jí na dásně gel a je pravda, že zhruba po těch 3 minutách se zklidnila.
Dudlík vyplivovala, čaj vyžahla snad na jeden zátah. No nakonec usnula. Já pak šla kolem svého bločku s rozpisem jídla a ještě tam zapisovala poslední údaj a najednou koukám, že jedla jen 4x! Jindy jí 5-6x. Holky, ona měla hlad! :sweat_smile:
4. únor 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a k těm příkrmům. Nevím proč, ale v noci mě najednou napadlo co myslí tím UKONČENÝM 4. měsícem. Nemyslí tím náhodou ne 4.měsíce a jeden den a už můžu dát příkrm, ale vlastně 5.měsíců a 1 den. Vlastně když už 4.měsíc úplně ukončí? Vím, že snad všechny tady to bereme jako že 4. měsíce a jeden den a mohlo by se dávat. Ono je to asi celkem jedno. Já ani nevím proč mě to napadlo. Jen jsem chtěla znát i další pohled na to. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. únor 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a poslední věc, kterou mám na srdci jsou golfky.
Moje kritéria: lehké, polohovatelné a hlavně ne madlo, ale pultík! a cena max. 3tis. vč. nánožníku a pláštěnky.
Líbil se mi Babypoint Traper, ale ten má 10kg. Pak se mi líbil Babydesign Walker, ale ten má taky 10kg. - Já mám Patrona Apollo, ten jde upravit na sporťák a má 14 kg, tak to mi nepřijde takový rozdíl a tudíž jsou to vlastně zbytečně vyhozené peníze. - Uvažovala jsem i o CAM Apollo, ale ten už stojí skoro 4.tis. No a nakonec asi půjdu do Chipolino Carolina. Stojí 2200 vč. všeho, má 7 kg, tak snad bude dobrý.
http://www.splavacek.cz/zbozi/331-kocarek-chipolino-carolina-novinka-2008
4. únor 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, to vůbec nemělo být nějak proti Tobě - omlouvám se, jestli to tak vyznělo. Ty jsi teď krásně vystihla, jak jsem to myslela - právě že se to může stát každému a člověk si kolikrát ani neuvědomí, že už by to klidně mohlo přijít. Mě tuhle sprdla doktorka v čekárně, že malou nechávám špatně na přebalováku a co budu dělat, až mi spadne - čekárna plná maminek, který souhlasně přikyvovaly - to jsem si připadala jako neschopná matka :angry:
4. únor 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Busti, vás také pořád tráí rýma, co? Jak s ní bojuješ? My ji taky máme stále a nemůžeme se jí zbavit. Jinak s těma příkrmama - já sto chápu tak, že ukončený 4. měsíc je opravdu až ten pátý. A co zkusit dávat ji tu mrkev spíš v poledne, aby ji večer netrápilo tolik bříško?
4. únor 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bré ráno, jdu nakrmit malou a stavím se. S těma příkrmama, je to den po 4 měsíčních narozeninách, vysvětlím proč. Tak zatím :wink:
4. únor 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani - tak to jsem zvědavá na vysvětlení. Tak na me nezapomen. :wink:

Agli - jj, vlastně od začátku listopadu. Nepřetržitě. Jen se střídá míň a víc. Dávám Libenar, teď máme i nějaké jiné kapičky na předpis a taky jsme koupili zvlhčovač - nic nepomáhá :frowning2:
4. únor 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Agli - já jí dávala tu mrkev v poledne, ale u ní se zásadně bolení břicho objevilo vždy večer, tak jsem právě nevěděla. Myslím ale, že to byl opravdu ten hlad. :sweat_smile:
4. únor 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ještě jednou ahoj.

ad příkrmy - v zářijovkách jsme to řešily už nespočetněkrát a nakoec to snad někdo někde našel i napsaný nebo co, každopádně vysvětlím na Káje. Narodila se 19.10. a tím započala první měsíc, který ukončila 19.11. 20.11. začla druhý, skončila jo 19.12. 20.12. začla třetí a skončila ho 19.1. 20.1. pak začla 4. měsíc a ukončí ho 19.2. pátý měsíc začně 20.2. Chápete to?

ad jídlo, busti jednou se mi stalo něco podobnýho, pořád řvala a já jí říkám, že je na jídlo brzy, že ještě hodinu a ona už měla dávno nárok, jen matka neumí počítat :slight_smile: Jinak ty tu mrkev dáváš večer? Já myslela že se má dávat právě v poledne a jindy mlíko. :confused: Když tak písni holkám v září, tam přikrmují snad už všechny.

ad golfáče, požadavky mám podobný, jen cenově jsem si myslela tak kolem 4, ale nemůžu nic vybrat, je toho tolik :sweat_smile:

Dneska moc nebudu, v 10 přijde babí a pak jdu na nehty, budu až v podvečer
4. únor 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky :grinning:

Tak na ty ukonceny mesice jsem mela debatu s MM, az jsme se malem pohadaly, pac ja to chapala stejne blbe jako Busti :sweat_smile: :grinning: Ale MM mi to vysvetlil - jak pise Vrani :wink: tak je to spravne :slight_smile:
4. únor 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, my teď máme rozjetý 4.měsíc a Kiki od Busti už jede 5.měsíc :wink:

rýmu máme furt, to už je snad rituál, to odsávání a kapání do nosu

busti, s tím jídlem - taky mi jednou prcek řval, já nevěděla proč, uspala ho a pak zjistila, že vlastně jedl o jedno jídlo míň :grinning:
my jíme teď 5x denně, sem tam 4x, ale to už mu zvedám dávky dokrmu, už jsem poučená
4. únor 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilon a kolik vypije? Jako na jednu davku... :wink:
Anetka da tak 150 pres den - ale to jsem rada a jeste ji musim nutit... vecer 180, ale stejne mi prijde, ze je to malo... i kdyz mi prijde, ze je spokojena, tak nevim.
4. únor 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
vypije něco přes 500ml za den + kojení a dávám trošku čaje na bříško
někdy si s flaškou jen tak hraje a dělám blbosti, ale běda, jak mu ji vemu :grinning:
prostě ji musím vypít do dna, i kdyby to měl pak vyblinkat
4. únor 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry, blbosti nedělám já a ani flašku nepiju, nějak se mi tam to "m" připletlo :grinning: :grinning:
4. únor 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, ty furt prikojujes :grinning:
Tak to potrebuju vedet od nekoho jinyho :sweat_smile: u Tebe nevim, kolik vypije od Tebe :slight_smile:
4. únor 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zviz - Kiki dá taky tak těch 150. A taky měla přesně období jak ty popisuješ. Během 2-3 dnů jí to přeslo
4. únor 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, přikojuju a někdy už mě to štve
v noci mám prsa nalitý jak blázen, zatvrdlinky a nemůžu ani ležet na boku
naštěstí to Mikeš hned ráno vypije
4. únor 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek