• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
autor
Kdyby ten důvod byl tak důležitej, tak je to všude stejný, ne? :sweat_smile: :zipper_mouth: :wink:
17. únor 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim nevim no, půl hodiny mi zas nepřijde takový drama, taky jsem byla na kontrole na audioligii, v porodnici se jim nezdálo jedno ucho, ale sami řekli že to nic nebude, že je tam ještě plodovka, taky jsem jela půl hodiny tam, dvacet minut jezdila s kočárem abych ji uspala a pak jsem byla uvnitř asi 2 minuty, strčili jí do ucha takovou tyčku, od ní vedl drátek ke krabičce, ta zapískala a doktorka řekla ok. A nezabilo mě to, i když bych tam nemusela, protože za zvukem se normálně otáčela.

A že by jako honili body, no nevim. Dělej jak uznáš za vhodný.
17. únor 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani, o samotnou cestu ani tak nejde jako že ZASE musim řešit to jídlo..... Čas pozvání je mezi 12 a 13, čili úplně blbě. Tak snad to je aspoň reservé jen pro miminka a nebudou tam i nějací tuberáci. :pensive:
17. únor 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nas na plicni nikdo nezval :sweat_smile: to cucim jak puk :astonished: nam to zkontrolovala MUDr. a mame to OK :wink: nastesti :slight_smile:

Jinak s tou zabavou - vstanem, jdu ji hned prevlict a prebalit, na to uz ceka - az se s ni zacne neco dit, pac se v pelechu nudi, zato mamka se teda nenudi ani nahodou :grinning: spala bych az do desiti klidne :grinning: znate to :grinning:

Fim, snad tam Tonik neco nechytne, v tomhle pocasi je to ble ble :unamused:

Hani, ja nevim, asi bych ven nesla, kdyz jste nakraply... nevim :pensive: u nas pada snih dost mokrej, takze kdybych jela ven, byla bych promocena az na kost... :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze dneska zustavame doma a ven pujdem zitra, stejne jedem na cviceni :wink:
17. únor 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim jsem nad tím ještě přemýšlela u vaření no a já bych to udělala tak jak mi řekla dr., jestli je zvykem ko na plicním, tak bych šla. Já tu tuberu neberu jako normoš očkování, když ji dělají buď v porodnici nebo na speciální kalmetizační stanici, nepíchá to jen normoš pediatr. A docela s tím některý doktoři dělají cavyky a nechtějí ti píchnout jiné očko když není TBC úplně ok, nevím, co by se mohlo zkomplikovat, kdyby se to zanedbalo.

A ad to jídlo. Vždyť je Tonda na UM ne? Tak mu můžeš vzít lahev s sebou?
17. únor 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, je to hodně důležitý očkování, určo bych nic nepodceňovala, ale ta jejich kontrola spočívá v tom, že vezmou pravítko a změří velikost jizvy a jestli je trochu zarudlá. To už ale kontrolovala obvoďačka před první hexou, že? Jenže oni z toho dělají vědu a honí tam maminky znovu. A kdyby to bylo u všech maminek stejný, tak ani neceknu. Ale někoho zvou a někoho ne. Jak je to možný?
Ad UM - právě že je na UM. Flašku s hotovým nevezmu, páč za a) ten polystysrenovej futrál je úplně na houby a vystydlo by to a za b) nesmí být připravený dýl jak dvě hodiny. A kdyby se Tonda rozhodl (jakože venku to není takovej problém) jíst mnohem později, tak to musím vylejt. :frowning2:
Čili tzn. mít termosku, lahvičku s trochou studený a dávkovač (pozlatila bych toho, co ho vymyslel) s mlíčkem, najít klidné místo, kde si jde umýt ruce a nakrmit. :rolling_eyes: O dalších krámech ani nemluvim -přebalování, věci na převlečení a tak. :wink:
17. únor 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, to mas pravdu, ze ten polystyren je naprd :wink: moc to v tom nevydrzi a jeste tuplem, kdyz nemuzes to mliko delat "varici" :stuck_out_tongue_closed_eyes: aby to teda vydrzelo aspon chvili...
17. únor 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nechci se hádat, ale fakt mě štve, že jsou důležitý jak guma u trenek a přitom někoho nezvou vůbec. :unamused: :wink:
17. únor 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani, není to ta "blbá" knížka o jídle, co tě tenkrát rozčílila? :confused: Je teď na bazaru, zrovna má č. 2. :wink:
17. únor 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo je to ona :grinning: asi nesedla víc maminkám :grinning:

ad UM, já už to jinak nedělám ani doma, mám v termosce horkou vodu, vedle v lahvičce studenou a naředím to, poměr už mám vychytanej. A na noc si to nosím do ložnice a jednotliv dávky mám odsypané v kelímkách a když někam jedem, tak to beru s sebou, do tašky u kočáru se to všechno vejde :wink:
17. únor 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak už taky vůbec nekojíš?
Já když tady čtu, jak holky dokrmují ke kojení a navíc nikdy neví, kolik vlastně dítko zbaštilo, tak si skoro říkám zlatej nutroš. Jinak plný kojení je suprovka. :wink: My už teď máme spočítáno jen za Nutroš od narození něco kolem 7000,-. S kojením by se ušetřily slušný prachy. :frowning2:
Jinak já vodu ohřívám ve vlnce. :sunglasses: A krmení v ložnici neprovozuju - vždycky se přesuneme do pokojíčku. Já chvíli předtím udělám mlíčko, jdu pro Toníka, odbydem si jídlo a přebalko a zase do hajan. :dizzy_face:
17. únor 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nekojím, už od vánočních svátků. Hrozně se u toho vztekala, nejdřív po 5 minutách a pak už pomalu po přiložení. Tak jsme toho nechaly a obě jsme spokojenější. jj, prachy to teda stojí šílený, ale když si vezmu kolik projíme my, tak jsou 300 týdně celkem zanedbatelný. Ale spíš si říkám, že by se nad tím výrobci měli zamyslet, jak to mají dělat sociálně slabší, když nemůžou kojit?

Tak to já jí v noci nepřesouvám, je pro mě snazší ji nakrmit v pololehu u mě v posteli, protože na ruce už se mi drží blbě jak je velká a přes den ji krmím v lehátku FP a v tom by se mi v noci totál probrala a už nezabrala a vstávat ve 4 odmítám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je zlatá, že se aspoň nebudí víckrát. Dřív jsem ji ani nepřebalovala v noci, jenže teď mi už nekolikrát protekla, tak si ji polospící v ložnici přebalim, u toho se trochu probere, ale u krmení už je zase v limbu, do 5 minut to vyžahne a jde chrupat dál. Někdy si chvíli žbrblá (no chvíli, umí to i hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), ale pak ještě zabere. Jen se mi teď naučila budit už po sedmý, můra jedna, a to už spát nechce. Ale pak jde spát zase v devět. To je dost nefér. :confounded:

Tak jsme ven nešly, usnula v postýlce. Uvidíme na jak dlouho. Tohle odpo spaní si nějak zkrátila, za to si přidala další před koupáním a to skoro 2 hodiny :angry: . Jdu lovit na MMB a pak musím poklidit a vyprat. Bleeee, se mi nechceee...
17. únor 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, tož já dokrmuju ke koju a člověk už tak ví, kolik prcek zbaští :wink:
přinejhorším mu přidám :grinning:
17. únor 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani, vím, že jsi říkala, že s tím sekneš, že ti ty nervy za to nestojí. Ale pak už jsem nepostřehla, jak to dopadlo. Halvní je spokojenost. :wink: Já si taky říkala, že pro tyhle případy, kdy ženská nekojí, pže to prostě nejde, by mohly něco přitlačit pojišťovny. :wink:
Já si nemůžu vůbec stěžovat - i když se mi Toník v noci vzbudí, tak po krmení přebalim a jdeme chrupkat v pohodě dál. Kdyžtak si holt chvíli vypráví, ale já teda tuhnu snad dřív než on. :grinning:
Il: to je fajn, když to takhle víš. Asi je důležitý, aby to bylo vždycky stejně a nekolísalo to, že? :sweat_smile:
17. únor 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, tak ono už to jde poznat z toho, jak prcek saje, večer mám třeba mlíka míň
tak v noci je to jediný čas, kdy prcek usne sám od sebe
jinak pořád řve a samo mu to nejde
17. únor 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako v noci po koju jsem myslela
17. únor 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Když mě třeba strašně mrzí, když udělám míň mlíčka a on je ještě při chuti - to pak děsně řve a nehrozí, že by trpělivě čekal, než přidělám. ALe je fakt, že jak ho dám na rameno, tak se zklidní a na hlad zapomene - dál se nedožaduje. A to musí být to samý s tím kojením, ne?
17. únor 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tož u nás funguje, než mu po koju udělám UM, zabavit ho hračkama - hrkotkou nebo knížkou
ale někdy řve taky :grinning:
18. únor 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilči, jsem musela chvíli přemýšlet, než mi došlo, co je to hrkotka :grinning: U nás je občas taky řev, když čeká, než udělám UM. A teď zase nějak zlobí přes den. Ale na zuby se mi to zdá ještě nějak brzy, ne? :fearful:
18. únor 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOOOOOOLKYYYYYYYYYYYYY naše dítě se poprvý otočilo na bříško!!!! A já matka debil jsem to ani neviděla Sedím vedle ní, ona na zádech, já se kouknu co je v televizi a pak zpátky na ní a ona na břiše a tlemí se jak pako :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, tak to je holka šikovná :wink:
gratulujeme
teď už ji tuplem nebudeš moct nechat bez dozoru :grinning:

agli, tož hrkotka no :grinning:
18. únor 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se Zkámošila s youtube.com a tady máte dnešní úspěch: http://www.youtube.com/watch?v=Fi_ZQzbiSCU :dizzy_face: Od té doby co se jí to povedlo poprvé, už to dělá pořád. Začínám se děsit toho co bude příští týden :sweat_smile:
18. únor 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, dobrý :wink:
Mikeš to umí jen naopak, svalí se z pasení koníků na záda :grinning: :grinning:
malá je fakt mrštná
18. únor 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to fakt nebudu, ale je to prča, dám ji na záda, jdu třeba do kuchyně a šup a je na břiše :grinning:
18. únor 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vráni, krása - gratulace veliká. Jsem zvědavá, kdy s tím začne ten náš lenoch
Taky gratulujeme všem k dnešním 4 měsícům - stejně to hrozně letí, co? :slight_smile:
19. únor 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak ono si asi dítko zvykne, když musí pokaždé čekat na UM. U nás je naučenej čekat před jídlem celkově než to udělám, ale pak mu nesmím vzít flašku, dokud se nezasytí. To by byl řev. U vás je to zas jinak. :slight_smile:

Vrani, to snad ani není možný - ta je táááák šikovná. :dizzy_face: A jak leží na bříšku a kope si nožičkama, prostě no stres..... Ta vám za chvíli uteče. :astonished:
19. únor 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se připojujeme ke gratulaci. Letí to příšerně, příští týden jí chci dát poprvé ty příkrmy, tak si to jdu nastudovat :wink: Aglo kdy vy jdete k té doktroce?
19. únor 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vráni, jdeme teď v úterý - tak se rovnou zeptám.
19. únor 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, to jdete stejně jako my :wink: Tak to jsem zvědavá co ti řekne
19. únor 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
vše nej k dnešním "narozeninám"

prcek nám začíná nějak blbě po obědě spát, dá tak max. půl hodinu a pak je nevrlej, ospalej a nemůže zabrat
dříme jen u kojení :grinning:

holky, kolikrát denně vám děti jí?
19. únor 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek